Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Την στιγμη που αποφασισες να κανεις το τεστ... ησουν αισιοδοξη η κατατρομαγμενη ?

Ο αντρας μου .. δεν παει καν το μυαλο του στο κακο..λιγο κολαει οταν βλεπει τους γιατρους να μας ταρακουνανε... αλλα μετα αμεσως ολα καλα ειναι! αποκλειεται!

εγω το ακρως αντιθετο ..σκεφτομαι αν δεν ειναι καλο το αποτελεσμα τι κανω.

Εχω χασει τοσα πολλα στην ζωη μου ... κ φετος εκει που νομιζα οτι πειρα τα πανω μου...υπαρχει αυτο το κακο να με κυνηγαει κ δεν ειμαι αισιοδοξη εχει τρομαξει το ματι μου.

 

ποια η λογικη του γιατρου μου να κανω την εξεταση μετα τον μεγαλο υπερηχο? τι λετε

 

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα για σενα κ εισαι εδω να δινεις κουραγιο !

 

Εντελώς κατατρομαγμενη φίλη μου και σε αυτο το τεστ και στους δεκάδες υπέρηχους!

Το κακό ειναι ότι το άλλο τεστ που κάνουν (σορυ δεν θυμάμαι το όνομα) δεν ειναι πολύ αξιόπιστο, εμένα και λόγω ηλικίας μου δεν μου είχε βγει και πολύ καλό. Πέρα απο αυτο τους υπέρηχους δεν τους πολύ εμπιστεύομαι και ας είχα παει στην κλινική του Νικολαιδη που ειναι πρωτοπόρος στους υπέρηχους!

Αυτο το τεστ δεν θα σου δώσει ψεύτικο αρνητικό αυτο ειναι το καλό του! Το πολύ πολύ να σου δώσει ψεύτικο θετικό (1% νομίζω) αλλά αν σου τύχει αυτο βλέπεις τι κανεις

Καταλαβαίνω γιατί εισαι τόσο απαισιόδοξη, γιατί η γιατρος σου που στηρίζεσΙ στον λόγο του ειναι λιγο αρνητικός αλλά μπορεί να ειναι έτσι γενικά για να καλυφθεί, δεν ξέρεις

Εγω δεν θα περίμενα την Β επιπέδου γιατί παιδευεσαι ειναι κρίμα! Εγω θα τι έκανα τώρα! Τι λογική του πραγματικά δεν την καταλαβαινω! Εμένα ο δικός αμπυ μου την έκανε στις 10 βδομάδες! Πήγαινε την Δευτέρα και καντην, παίρνει το πολύ δυο βδομάδες για τα αποτελέσματα ! Θα μάθεις και το φύλο του μωρού θα πάρεις τα πανω σου:-) ειναι κρίμα να καιγεσαι τόσες βδομάδες μέχρι την Β επιπέδου!

Κανε υπομονή μέχρι να πάρεις τα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντελώς κατατρομαγμενη φίλη μου και σε αυτο το τεστ και στους δεκάδες υπέρηχους!

Το κακό ειναι ότι το άλλο τεστ που κάνουν (σορυ δεν θυμάμαι το όνομα) δεν ειναι πολύ αξιόπιστο, εμένα και λόγω ηλικίας μου δεν μου είχε βγει και πολύ καλό. Πέρα απο αυτο τους υπέρηχους δεν τους πολύ εμπιστεύομαι και ας είχα παει στην κλινική του Νικολαιδη που ειναι πρωτοπόρος στους υπέρηχους!

Αυτο το τεστ δεν θα σου δώσει ψεύτικο αρνητικό αυτο ειναι το καλό του! Το πολύ πολύ να σου δώσει ψεύτικο θετικό (1% νομίζω) αλλά αν σου τύχει αυτο βλέπεις τι κανεις

Καταλαβαίνω γιατί εισαι τόσο απαισιόδοξη, γιατί η γιατρος σου που στηρίζεσΙ στον λόγο του ειναι λιγο αρνητικός αλλά μπορεί να ειναι έτσι γενικά για να καλυφθεί, δεν ξέρεις

Εγω δεν θα περίμενα την Β επιπέδου γιατί παιδευεσαι ειναι κρίμα! Εγω θα τι έκανα τώρα! Τι λογική του πραγματικά δεν την καταλαβαινω! Εμένα ο δικός αμπυ μου την έκανε στις 10 βδομάδες! Πήγαινε την Δευτέρα και καντην, παίρνει το πολύ δυο βδομάδες για τα αποτελέσματα ! Θα μάθεις και το φύλο του μωρού θα πάρεις τα πανω σου:-) ειναι κρίμα να καιγεσαι τόσες βδομάδες μέχρι την Β επιπέδου!

Κανε υπομονή μέχρι να πάρεις τα αποτελέσματα!

 

 

Αυτο παλι με τις δυο εβδομαδες! Και αυτο πολλες μερες ειναι για το αγχος μας! Και εγω απο παντου ακουω οτι τζαμπα κανουμε το PAPP-A ετσι λεγεται... Εμενα δεν μου το καναν αμεσως επειδη οι γνωμες ηταν διαφορετικες σε 3 γιατρους εδειξα τα αποτελεσματα. Και λογο υγειας μου που ημουν χαλια στο κρεβατι ουτε στα επειγοντα ειχα την δυναμη να παω.πραγματικα περασαν οι μερες...κ το ειχαμε αφησει . Και τωρα που ειμαι καλυτερα αλλαξα και γιατρο ξανα στα ιδια

 

Ευχαριστω καλη μου θα δω τι αντεχω να κανω :-(:-(

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παλι με τις δυο εβδομαδες! Και αυτο πολλες μερες ειναι για το αγχος μας! Και εγω απο παντου ακουω οτι τζαμπα κανουμε το PAPP-A ετσι λεγεται... Εμενα δεν μου το καναν αμεσως επειδη οι γνωμες ηταν διαφορετικες σε 3 γιατρους εδειξα τα αποτελεσματα. Και λογο υγειας μου που ημουν χαλια στο κρεβατι ουτε στα επειγοντα ειχα την δυναμη να παω.πραγματικα περασαν οι μερες...κ το ειχαμε αφησει . Και τωρα που ειμαι καλυτερα αλλαξα και γιατρο ξανα στα ιδια

 

Ευχαριστω καλη μου θα δω τι αντεχω να κανω :-(:-(

 

Ξέρω ότι ειναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να εισαι αισιόδοξη.. Για σένα το μωράκι μεσα σου ειναι υγιέστατο μέχρι να πάρεις διαφορετικά αποτελέσματα :-)

Κρατά μας ενημερες και good luck στο τεστ!

Link to comment
Share on other sites

habibi μου γλυκια μη προδικαζεις τιποτα. Το οτι εχεις εστω και μια ελπιδα το μωρακι σου να ειναι καλα αυτο αξιζει τα παντα. Κανε τις εξετασεις σου το συντομοτερο δυνατο και να εισαι αισιοδοξη. Αν παρ΄ολα αυτα τα πραγματα δεν πανε καλα κανεις οτι ειναι να κανεις και σκεφτομενη πως κανεις το καλυτερο και για το εμβρυακι αλλα και για την οικογενεια σου θα προχωρισεις παρα κατω και θα το σκεφτεσαι παντα με αγαπη. Εχω 40 μερες που εκανα αποξεση και ακομη δεν περναει ουτε ωρα που δεν το σκεφτομαι αλλα ειμαι καλα και αισιοδοξω πως θα ερθει η ωρα να κανω ενα μωρακι. Κρατα μας ενημερες...

Υπομονη πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia geia sas.

proti fora grafo gia kati diko mou. eimai stin 23 evdomada k xthes i giatros m eipe oti to moraki mou exei agenesia tou mesoloviou (Agenesis of the corpus callosum) dld ena meros tou egkefalou leipei. Auto exei os apotelesma sovari isterisi stin anaptixi,dianoitiki kathisterisi,spastiki parapligia,provlimata orasis akois, kai alla polla. episis mou ipe oti iparxei ena 50% na einai kala (na min exei sovaro provlima).simera tha pao gia MRI kai apo evdomadas gia amniokentisi. mou ethese to erotima an thelo na diakopso tin egkimosini. eilikrina den xero ti na kano. eimai 30 xronon kai exo idi 2 paidia. oloi mou lene oti tha vasanizomai ego kai oli i oikogeneia g mia zoi, kai oti akoma tha vasanizetai k to idio to moro. den xero ti einai to pio sosto na kano.......

Link to comment
Share on other sites

Για σου TRELLA.

 

Περίμενε να βγουν όλα τα αποτελέσματα και από την αμνιοκέντηση και μετά αποφασίζεις. Δεν θα δείξει η εξέταση αν θα είναι καλά ή όχι?

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Για σου TRELLA.

 

Περίμενε να βγουν όλα τα αποτελέσματα και από την αμνιοκέντηση και μετά αποφασίζεις. Δεν θα δείξει η εξέταση αν θα είναι καλά ή όχι?

oxi apla tha to epivevaiosei. i giatros m eipe oti 90% den kanei lathos (gia tin diki tis diagnosi)

Link to comment
Share on other sites

Trella μου ο,τι και να σου πουμε εμεις εσυ και η οικογενεια σου ειστε αυτοι που πρεπει να ζυγισετε την κατασταση, εγω το μονο που σκεφτομουν οταν βρεθηκα σε παρομοια κατασταση ηταν το τι θα γινει αυτο το παιδι οταν θα φυγω εγω και ο αντρας μου και βεβαιως πως αυτο το παιδι δεν θα ηθελε να ζει διαφορετικα απο τους αλλους. Μακαρι ολα να πανε καλα, πραγματικα μακαρι. Κουραγιο απο ολες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

trella πήγαινε στους γιατρούς σου. Μαθε ακριβως τι έχει το μωρο σου. Να ενημερωθείς που θα το επιρεασει, ψάξε να βρεις απο γιατρους η net αλλα παιδιά με το ίδιο θέμα τι εξέλιξη έχουν στην ζωή τους. Συζητήστε όλα με τον αντρα σου τι αντέχετε κ τι όχι.κ μην επιτρέπετε στους έξω όσο κ συγγενείς κ να είναι όσο κ να λένε ότι σας αγαπανε να σας επιρρεασουν στις αποφάσεις σας, βάλτε όρια κ ας τους κακοφανεί. Το θέμα είναι δικό σας, στο δικο σας σπίτι όταν η πόρτα σας κλείνει το θέμα σας είναι μέσα ενώ όλοι οι αλλοι θα είναι εξω. Θα σου ευχηθώ καλή δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου trella,καλό είναι να είσαι προετοιμασμένη για παν ενδεχομενο...Είμαστε πολύ δυνατοί οι άνθρωποι αλλά το καταλαβαίνουμε στα δύσκολα..Ψάξε, μάθε, ρώτησε, μην μένεις σε μία γνώμη.Κι εγώ υποτίθεται πήγαινα σε γιατρό κορυφή και ήθελε αυτος ενώ ήταν γυναικολόγος να μου κανει και τους μεγαλους υπερήχους, όπως και έγινε.Έκλεισα κρυφά απ αυτόν ραντεβού για β επιπέδου αλλού και στον 6ο μήνα βρήκαν ότι το έμβρυο δεν είχε χέρι και άλλα πολλά..Έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στους γιατρούς,μην μένεις στη μία γνώμη,συμβουλέψου κι άλλους...Ξέρω πως νιώθεις αλλά μην το βάζεις κάτω..Εύχομαι να πάνε όλα καλά..Μην περιμένεις τη β επιπέδου,please ψάξε τωρα που είναι ακόμη νωρίς...Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια καλή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

trella μου κουράγιο. Ευτυχώς που έχεις τα παιδάκια σου. Αυτά θα σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις πιο γρήγορα. Εμείς είμαστε εδώ για ότι θέλεις να συζητήσεις.

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

telika ex8es ekana tin amnioparakentisi............. ta logia einai liga oti kai na sas pw koritsia...o iperixos den itan ka8isixastikos ! den exw apo pou na paistw psixologika me erixe parapoliiiiiii eixa mia elpida na einai ola kala gia tin B epipedou...alla............. posous mines me agxos kai twra to apokorifoma :( se mia evdomada 8a ma8oume ta apotelesmata pros to paron fovos

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

habibi πολύ λυπάμαι για αυτή την εξέλιξη ωστόσο σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου με τα αποτελέσματα που περιμένετε να διαψευσθούν όλοι. κάνε κουράγιο και περιμένουμε νέα σου. φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

habibi πολύ λυπάμαι για αυτή την εξέλιξη ωστόσο σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου με τα αποτελέσματα που περιμένετε να διαψευσθούν όλοι. κάνε κουράγιο και περιμένουμε νέα σου. φιλάκια

 

 

Eyxaristw koritsi mou parapoli ! Esu pos eisai?

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw koritsi mou parapoli ! Esu pos eisai?

 

Ειμαι πολυ καλυτερα. Την πεμπτη εχω και ραντεβου στον γιατρο για να μου δωσει το τελικο οκ για να ξαναπροσπαθησουμε... Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ καλυτερα. Την πεμπτη εχω και ραντεβου στον γιατρο για να μου δωσει το τελικο οκ για να ξαναπροσπαθησουμε... Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

 

 

Mpravo xairomai gia sena! Sou evxomai kali nea arxi ! Opos k se ka8e kopela pou pernaei kati tetio diskolo!

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Habibi μου, τα πήρες τα αποτελέσματα?Τι έγινε?Οι μανούλες Αυγούστου περιμένουμε τα νεάκια σου.Ό,τι καλύτερο εύχομαι κι από εδώ....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΓΊ'ΑΥΤΟ ΝΟΙΩΘΩ ΛΙΓΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ!!!! ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ. :)ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΩΝ !!!!!!:cry::cry::cry: ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΣΤΗΝ 23η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΣΕΡΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΙΓΝΩΣΤΗΚΕ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΝΟ ΚΛΑΙΝΕΦΕΛΤΕΡ( ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ)ΕΚΛΑΨΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΕΒΡΙΣΑ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ

ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ!!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου ΑΔΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!, καλημέρα

λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτά που ζείτε!

Σου εύχομαι η αυριανή ημέρα να είναι όσο το δυνατόν πιο ανώδυνη γίνεται (εάν είναι εφικτό κάτι τέτοιο), και να πάνε όλα καλά για εσένα, να μην ταλαιπωρηθείς τουλάχιστον σωματικά (γιατί το ψυχολογικό κομμάτι είναι...)!

Να είσαι δυνατή!

Μην ψάχνεις να βρεις το γιατί μας συμβαίνουν κάποια πράγματα, γιατί δεν υπάρχει απάντηση. Απλά, δυστυχώς, μας τυχαίνουν.

Σου εύχομαι μόλις ηρεμήσεις από όλα αυτά να αλλάξεις username σε ΓΕΜΑΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως υπαρχουν γυναικες που για να αποκτησουν ενα μωρακι δοκιμαζοντε... μενουν με απλωμενα χερια κ με μια αδεια αγκαλια. Λυπαμαι πολυ που πρεπει να μπεισ σ αυτη τη διαδικασια ... ολα θα τα νιωσεισ απο θυμο θλιψη κτλ ο χρονος θα σε βοηθησει χωρισ να σημαινει πως ποτε θα ξεχασεις... κ μια νεα προσπαθεια οταν θα νιωσεις ετοιμη. Λυπαμαι πολυ κοπελα μου σε καταλαβαινω γιατι κ η δικη μου αγκαλια ειναι αδεια. Κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...