Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυριο μπαινεις τελικα?παντελινο?

 

 

oxi.....20 αυγουστου παω να δει που βρισκετε ο πλακουντας και θα μου πει ποτε....με βλεπω 20 εβδομαδων και να πηγαινω στο τελος..:confused:

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν πας να παρεις μια δευτερη γνωμη?

πολυ δεν σε αφηνει?

 

κουραγιο μανουλα.....

 

 

αληθεια δεν ξερω τι να κανω,ειμαι φοβησμενη με ολο αυτο....μου λεει πως υπαρχει φοβος αιμοραγιας μεγαλης αν το κανουμε τωρα,ελπιζω αυριο να μου πει τελικα οτι θα τελειωσει το μαρτυριο αυτη την εβδομαδα...

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

αληθεια δεν ξερω τι να κανω,ειμαι φοβησμενη με ολο αυτο....μου λεει πως υπαρχει φοβος αιμοραγιας μεγαλης αν το κανουμε τωρα,ελπιζω αυριο να μου πει τελικα οτι θα τελειωσει το μαρτυριο αυτη την εβδομαδα...

 

παντελινο μου αυτο που περνας ειναι μαρτυριο. παρε σε παρακαλω μια δευτερη γνωμη, ποτε δεν ξερεις. ευχομαι κοριτσι μου τα καλυτερα. κουραγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εαν σε καθυστερησει κιαλλο,μολις τελειωσεις με την επισκεψη,πηγαινε σε δημοσιο νοσοκομειο για μια δευτερη γνωμη...........τουλαχιστον να διασταυρωσεις αυτα που σου λεει....ολο και καποιος θα ειναι προθυμος να σε εξυπηρετησει......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα,

πριν 3 εβδομάδες έκανα και γω διακοπή κύησης την 13 εβδομάδα λόγω μεσογειακής αναιμίας. είμαι πολύ χάλια, συνέχεια κλαίω και να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να το ξεπεράσω αυτό που έγινε.

ήθελα να ρωτήσω και εσάς που δυστυχώς βρεθήκατε στην ίδια θέση με μένα πως αντιμετωπίσατε το θέμα όσον αφορά τη θρησκευτική πλευρά του, δηλαδή πέρα απο τη θλίψη είδατε κάποιον πνευματικό, κάποιον ιερέα εξομολογηθήκατε? αν ναι ποια η στάση τους? ξέρω ότι το ερώτημα που θέτω είναι πολύ προσωπικό και προπάντων λεπτό και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να γίνει η αιτία για καυγάδες και αντιπαραθέσεις στο forum. θα με βοηθούσε όμως η αποψή σας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα,

πριν 3 εβδομάδες έκανα και γω διακοπή κύησης την 13 εβδομάδα λόγω μεσογειακής αναιμίας. είμαι πολύ χάλια, συνέχεια κλαίω και να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να το ξεπεράσω αυτό που έγινε.

ήθελα να ρωτήσω και εσάς που δυστυχώς βρεθήκατε στην ίδια θέση με μένα πως αντιμετωπίσατε το θέμα όσον αφορά τη θρησκευτική πλευρά του, δηλαδή πέρα απο τη θλίψη είδατε κάποιον πνευματικό, κάποιον ιερέα εξομολογηθήκατε? αν ναι ποια η στάση τους? ξέρω ότι το ερώτημα που θέτω είναι πολύ προσωπικό και προπάντων λεπτό και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να γίνει η αιτία για καυγάδες και αντιπαραθέσεις στο forum. θα με βοηθούσε όμως η αποψή σας.

 

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου...

Αν νιωθεις την αναγκη να εξομολογηθεις να το κανεις...αν ο πνευματικος σου ειναι σωστος δεν νομιζω να σε κρινει...

Προσωπικα δεν εχω νιωσει την αναγκη να εξομολογηθω..ισως γιατι δεν πιστευω και πολυ στην "εξομολογηση"..Οχι οτι δεν πιστευω γενικοτερα.Ισα-ισα ...οτι εχω να πω το λεω μονο στο Θεο..

 

Και παλι περαστικα κοπελα μου..καλη αναρρωση κια σωματικη και ψυχικη

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου...

Αν νιωθεις την αναγκη να εξομολογηθεις να το κανεις...αν ο πνευματικος σου ειναι σωστος δεν νομιζω να σε κρινει...

Προσωπικα δεν εχω νιωσει την αναγκη να εξομολογηθω..ισως γιατι δεν πιστευω και πολυ στην "εξομολογηση"..Οχι οτι δεν πιστευω γενικοτερα.Ισα-ισα ...οτι εχω να πω το λεω μονο στο Θεο..

 

Και παλι περαστικα κοπελα μου..καλη αναρρωση κια σωματικη και ψυχικη

 

 

προσωπικα δεν εχω αναγκη για κατι τετοιο,παντως εχω δεχτει ασχημα σχολια απο ατομα που''πιστευουν'' για την αποφαση μου να κανω αυτον τον ''φονο''οπως μου παν.......εξαρτατε απο το ατομο που θα μιλησεις,το θεμα ειναι να ελαφρυνει την ψυχη σου και οχι να σε βαραινει και αλλο,εξαλλου το βαρος θα το κουβαλαμε ετσι και αλλιως μεχρι να πεθανουμε...με τον καιρο θα απαλυνει ο πονος σου..κουραγιο

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

εαν σε καθυστερησει κιαλλο,μολις τελειωσεις με την επισκεψη,πηγαινε σε δημοσιο νοσοκομειο για μια δευτερη γνωμη...........τουλαχιστον να διασταυρωσεις αυτα που σου λεει....ολο και καποιος θα ειναι προθυμος να σε εξυπηρετησει......

 

 

αληθεια εχω κουραστει πολυ...:cry:

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντελινο, να σε ρωτήσω κάτι; Με όλο το θάρρος κι αν δεν θέλεις, μη μου απαντάς. Τι ακριβώς πρόβλημα έχει το έμβρυο στην καρδούλα του; Είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται μετά τη γέννα; Σε ρωτάω γιατί γέννησα κι εγώ παιδί με συγγενή καρδιοπάθεια. Και πάλι, συγγνώμη αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια εχω κουραστει πολυ...:cry:

 

Κανεις δεν μπορει να σε κρινει..ουτε για τις αποφασεις σου ουτε για την ηθικη σου..

Υπαρχουν ανθρωποι μ @ρχιδ..@ και @ρχιρ..@ ανθρωποι..

Οποιος τολμησε να σε πληγωσει σ αυτη τη φαση της ζωη σου ανηκει στην 2η κατηγορια!!

Συγνωμη που εκφραζομαι κατ αυτον τον τροπο αλλα η αναισθησια η κακια η οπως αλλιως θες πεστο .....ορισμενων μ εξοργιζει

 

Υπομονη κοπελα μου σε λιγο καιρο θα ειναι ενα μακρινι "ονειρο" ολο αυτο

εχε πιστη και ολα θα πανε καλα

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν εχω αναγκη για κατι τετοιο,παντως εχω δεχτει ασχημα σχολια απο ατομα που''πιστευουν'' για την αποφαση μου να κανω αυτον τον ''φονο''οπως μου παν.......εξαρτατε απο το ατομο που θα μιλησεις,το θεμα ειναι να ελαφρυνει την ψυχη σου και οχι να σε βαραινει και αλλο,εξαλλου το βαρος θα το κουβαλαμε ετσι και αλλιως μεχρι να πεθανουμε...με τον καιρο θα απαλυνει ο πονος σου..κουραγιο

 

ο καθένας καλά θα κάνει να κοιτάξει την καμπούρα του πρώτα και μετά να ρθει να κρίνει εμένα, εσένα και την οποιαδήποτε. Ελεος πια.........μην ασχολείσαι παντελίνο, ούτε συ ούτε καμιά μας.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια εχω κουραστει πολυ...:cry:

 

 

σε καταλαβαινω απολυτα.......εγω κανονισα την διακοπη μετα απο 3 ημερες και καθομουν σε αναμενα καρβουνα(αργησα επειδη επρεπε να παω αθηνα και πρωτα να τακτοποιησω την πρωτη μου κορη)αλλιως θα εφευγα την ιδια μερα.....γι'αυτο και επειμενω να παρεις μια δευτερη γνωμη......

τωρα οσο για τους αλλους που εχουν αποψη πανω σε δικα σου θεματα......παρε μεγαλες δοσεις αναισθησιας και γραψε τους.......δεν εισαι υποχρεωμενη να δινεις λογο σε κανεναν

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα,

πριν 3 εβδομάδες έκανα και γω διακοπή κύησης την 13 εβδομάδα λόγω μεσογειακής αναιμίας. είμαι πολύ χάλια, συνέχεια κλαίω και να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να το ξεπεράσω αυτό που έγινε.

ήθελα να ρωτήσω και εσάς που δυστυχώς βρεθήκατε στην ίδια θέση με μένα πως αντιμετωπίσατε το θέμα όσον αφορά τη θρησκευτική πλευρά του, δηλαδή πέρα απο τη θλίψη είδατε κάποιον πνευματικό, κάποιον ιερέα εξομολογηθήκατε? αν ναι ποια η στάση τους? ξέρω ότι το ερώτημα που θέτω είναι πολύ προσωπικό και προπάντων λεπτό και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να γίνει η αιτία για καυγάδες και αντιπαραθέσεις στο forum. θα με βοηθούσε όμως η αποψή σας.

 

 

 

εαν νιωθεις ΕΣΥ οτι κατι τετοιο θα σε βοηθησει,να το κανεις....

για κανεναν αλλον να μην το κανεις............

λυπαμαι......αλλα να ξερεις θα το ξεπερασεις...δεν θα ξεχασεις.

σου ευχομαι συντομα να ξαναμεινεις εγκυος και να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εαν νιωθεις ΕΣΥ οτι κατι τετοιο θα σε βοηθησει,να το κανεις....

για κανεναν αλλον να μην το κανεις............

λυπαμαι......αλλα να ξερεις θα το ξεπερασεις...δεν θα ξεχασεις.

σου ευχομαι συντομα να ξαναμεινεις εγκυος και να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου

 

σ' ευχαριστώ καλή μου, να χαίρεσαι το παιδάκι σου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα,

πριν 3 εβδομάδες έκανα και γω διακοπή κύησης την 13 εβδομάδα λόγω μεσογειακής αναιμίας. είμαι πολύ χάλια, συνέχεια κλαίω και να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να το ξεπεράσω αυτό που έγινε.

ήθελα να ρωτήσω και εσάς που δυστυχώς βρεθήκατε στην ίδια θέση με μένα πως αντιμετωπίσατε το θέμα όσον αφορά τη θρησκευτική πλευρά του, δηλαδή πέρα απο τη θλίψη είδατε κάποιον πνευματικό, κάποιον ιερέα εξομολογηθήκατε? αν ναι ποια η στάση τους? ξέρω ότι το ερώτημα που θέτω είναι πολύ προσωπικό και προπάντων λεπτό και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να γίνει η αιτία για καυγάδες και αντιπαραθέσεις στο forum. θα με βοηθούσε όμως η αποψή σας.

 

Κοπέλα μου αν νοιώθεις την ανάγκη να το κάνεις να πας. Και γω στην πρωτη διακοπή που είχα κάνει είχα εξομολογηθεί και με βόηθησαν πολύ τα λόγια που μου είπε ο ιερέας. να κάνεις ότι αισθανεσαι ότι θα σε βοηθήσει. ευχομαι με το καλό μια νεα εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό

Link to comment
Share on other sites

Παντελινο καλησπερα.

Ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο που περνας και μπορω να σε νιωσω απολυτα.

Εχουν περασει δυο χρονια που εκανα διακοπη στις 23 εβδομαδες και τοτε με καθυστερησαν 10 ολοκληρες μερες που μου φανηκαν αιωνας.

Οπλισου με υπομονη και κανε κουραγιο σε λιγο καιρο θα νιωσεις καλυτερα θα μαλακωσει ο πονος αλλα δεν θα ξεχαστει ποτε.Σκεψου θετικα τις δυσκολες στιγμες και να κανεις πραγματα για εσενα που θα σε κανουν να εισαι καλυτερα.

Οσο για καποιους ανοητους που θα σου λενε το μακρυ τους και το κοντο τους θα τους το κοβεις και μην μπεις στην διαδικασια να εξηγεις τιποτα.

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα μεσα απο την καρδια μου.Οτι θελεις εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

παντελινο, να σε ρωτήσω κάτι; Με όλο το θάρρος κι αν δεν θέλεις, μη μου απαντάς. Τι ακριβώς πρόβλημα έχει το έμβρυο στην καρδούλα του; Είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται μετά τη γέννα; Σε ρωτάω γιατί γέννησα κι εγώ παιδί με συγγενή καρδιοπάθεια. Και πάλι, συγγνώμη αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση.

 

μονηρη κοιλια,ειναι σπανια καρδιοπαθεια,δεν γιατρευετε,με το που γεννηθει κανει την 1η επεμβαση,απο τις 3,οι οποιες γινονται απλα για να επιζησει,οσο τα καταφερει,εχει 70% πιθανοτητες επιβιωσεις μεχρι τα 5 ετη,αν επιζησει μια ζωη θα ναι μεσα σε νοσοκομεια.....γενικα δεν θα ''ζησει ''καλα,ολη η ζωη του θα ναι πονος και ταλαιπωρια.ευχομαι να ναι γερο το παιδακι σου!!

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν μπορει να σε κρινει..ουτε για τις αποφασεις σου ουτε για την ηθικη σου..

Υπαρχουν ανθρωποι μ @ρχιδ..@ και @ρχιρ..@ ανθρωποι..

Οποιος τολμησε να σε πληγωσει σ αυτη τη φαση της ζωη σου ανηκει στην 2η κατηγορια!!

Συγνωμη που εκφραζομαι κατ αυτον τον τροπο αλλα η αναισθησια η κακια η οπως αλλιως θες πεστο .....ορισμενων μ εξοργιζει

 

Υπομονη κοπελα μου σε λιγο καιρο θα ειναι ενα μακρινι "ονειρο" ολο αυτο

εχε πιστη και ολα θα πανε καλα

 

 

 

ετσι οπως τα λες ειναι......απλα τα χειροτερα τα εχω ακουσει απο ατομα της''εκκλησιας'',μεχρι και οταν εχασα το κοριτσακι μου ,μου ειπαν οτι αυτο το επαθα επειδη δεν εχω παντρευετει με θρησκευτικο γαμο.........και μαλιστα τις πρωτες μερες τηα απωλειας μου μου το πε!τι να πεις....

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

αυριο μπαινω τελικα κλινικη,θα ξεκινησουμε για φυσιολογικα και οπως παει...σας φιλω και σας ευχαριστω πολυ που μου σταθηκατε αυτον τον 1 μηνα αναμονης,σας ευχαριστω και ευχομαι να μην ζησει καμια μανα ξανα κατι τετοιο...

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

παντελίνο μου όλες οι ευχές μας μαζί σου, κάνε την προσευχή σου κοριτσάκι μου, ολα να πανε καλά. άσχετα με τι λένε και τι σου είπαν ο Θεός ξέρει. Ειναι ο Μόνος που ξέρει. Σε φιλώ, όλα να πανε καλά

Link to comment
Share on other sites

μονηρη κοιλια,ειναι σπανια καρδιοπαθεια,δεν γιατρευετε,με το που γεννηθει κανει την 1η επεμβαση,απο τις 3,οι οποιες γινονται απλα για να επιζησει,οσο τα καταφερει,εχει 70% πιθανοτητες επιβιωσεις μεχρι τα 5 ετη,αν επιζησει μια ζωη θα ναι μεσα σε νοσοκομεια.....γενικα δεν θα ''ζησει ''καλα,ολη η ζωη του θα ναι πονος και ταλαιπωρια.ευχομαι να ναι γερο το παιδακι σου!!

 

Αμάν βρε κορίτσι μου...:-(:sad::-( Δεν έχω λόγια...εύχομαι τουλάχιστον να μην ταλαιπωρηθείς πολύ (σωματικά εννοώ). Κι άλλο τέτοιο κακό να μην ξανατύχει, ούτε σε σένα, ούτε σε καμια άλλη γυναίκα στον κόσμο. Καλή δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...