Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Εμένα μου είπε ο γιατρός μετα απο 3 μήνες οι προσπάθειες, κ επειδή δεν τον πίστεψα κ πήρα κι άλλες 2 γνώμες κ μου είπαν το ίδιο.. Αλλά Ρωτά τον γιατρο σου θα σου πει καλύτερα.. Εύχομαι Περαστικα κ Ότι καλύτερο..

 

σε καταλαβαινω γιατι εζησα τα ιδια στιην 24 εβδομαδα.(μολις πριν μια εβδομαδα) ο πονος ειναι μεγαλος! σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να αγκαλιασεις συντομα το επομενο υγιες παιδακι σου. εγω αυτο προσπαθω να σκεφτομαι. μην προσπαθεις να εισαι ψυχρη. ειναι μια απωλεια και πρεπει να το αντιμετωπισεις οπως μπορεις. κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

artemis καλησπερα εζησα κ εγω αυτη την φριχτη εμπειρια στην 24η εβδομαδα κ εγω εμενα ειχε δισχιδη ραχη...εκανα διακοπη κυησης πριν απο 4 μηνες κ εγω με κολπικα υποθετα..τωρα ειμαι στην προσπαθεια να ξανα μεινω αλλα ακομα τιποτα...θελω να ελπιζω πως θα ειμαι τυχερη κ τους επομενους μηνες να τα καταφερω...

κανε κουραγιο κοριτσακι μου σε νιωθω απολυτα κ σου ευχομε σε 3 μηνες που θα ξανα μπορεσεις να προσπαθησης κ ολα να πανε καλα αυτη την φορα..

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολες στιγμες κοριτσια !!!

δυστυχως βιωσα την απωλεια δυο φορες ...αλλσ εζησα και το θαυμα αλλες δυο!!!

μη χανετε το κουραγιο σας

υπομονη και ολα θα πανε καλα...

σας ευχομαι συντομα γερα μωρακια

ειμσι και εγω σε νεα προσπαθεια...αντε να δουμε κιαυτον το μηνα

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.

εχω αποβαλλει 2 φορες σε λιγοτερο απο χρονο.ειμαστε σε προσπαθειες εδω και 4 χρονια και δυστυχως ακομα τπτ.ευτυχως ο θεος μου εχει δωσει ενα αγορακι.

αυτα!!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μηπως καμια απο εσας εχει κανει παιδι υστερα απο εκτρωση;; 8ελω να σιγουρευτω πως εχω ελπιδες :roll::roll::-(:-(:?:???:

 

 

παρα πολλες!!!!γιατι δεν πας σε εναν γιατρο να σου το επιβεβαιωσει??????

Link to comment
Share on other sites

μηπως καμια απο εσας εχει κανει παιδι υστερα απο εκτρωση;; 8ελω να σιγουρευτω πως εχω ελπιδες :roll::roll::-(:-(:?:???:

 

Η έκτρωση είναι σαν την απόξεση. Πολλές γυναίκες που είχαν μια παλίνδρομη ή αποβολή χρειάστηκε να κάνουν απόξεση. Οι περισσότερες ξανακάνουν παιδί.

 

Βεβαια πάντα υπάρχουν κίνδυνοι επιπλοκών. Μην το παίρνεις λοιπόν τόσο αψήφιστα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως καμια απο εσας εχει κανει παιδι υστερα απο εκτρωση;; 8ελω να σιγουρευτω πως εχω ελπιδες :roll::roll::-(:-(:?:???:

μετρησα 6 περιοδους οπως μου ειπε ο γιατρος και εμεινα εγκυος τον ιδιο μηνα.τωρα η μικρη μου ειναι 3 χρονων.και βεβαια εχεις ελπιδες:Dολα καλα θα πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Η έκτρωση είναι σαν την απόξεση. Πολλές γυναίκες που είχαν μια παλίνδρομη ή αποβολή χρειάστηκε να κάνουν απόξεση. Οι περισσότερες ξανακάνουν παιδί.

 

Βεβαια πάντα υπάρχουν κίνδυνοι επιπλοκών. Μην το παίρνεις λοιπόν τόσο αψήφιστα το θέμα.

Στην αποβολη νομιζω ειναι πιο ηπια τα συμπτωματα μετα απο την αποξεση , γιατι το μωρο ηδη το διωχνει ο οργανισμος σε σχεση με την εκτρωση...αλλα αυτο εινια απλα η εντυπωση μου

Link to comment
Share on other sites

artemis καλησπερα εζησα κ εγω αυτη την φριχτη εμπειρια στην 24η εβδομαδα κ εγω εμενα ειχε δισχιδη ραχη...εκανα διακοπη κυησης πριν απο 4 μηνες κ εγω με κολπικα υποθετα..τωρα ειμαι στην προσπαθεια να ξανα μεινω αλλα ακομα τιποτα...θελω να ελπιζω πως θα ειμαι τυχερη κ τους επομενους μηνες να τα καταφερω...

κανε κουραγιο κοριτσακι μου σε νιωθω απολυτα κ σου ευχομε σε 3 μηνες που θα ξανα μπορεσεις να προσπαθησης κ ολα να πανε καλα αυτη την φορα..

 

σε ευχαριστώ.. σου εύχομαι να είσαι πολυ τυχερή και σύντομα να μοιραστείς μαζί μας τα υπέροχα νεα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάλι αν και πέρασαν οι 3 μήνες απο τη διακοπή (λόγω τρισωμίας13) και έχω οκ απο γιατρούς δεν μπορώ ούτε να σκεφτώ για νέα εγκυμοσύνη αν και θέλω πολύ ένα παιδάκι. Έχω φοβηθέι αρκετά και δεν ξέρω αν θα δείξω ψυχραιμία την επόμενη φορα δεδομένου οτι έχω και μια παλλίδρομη στο ενεργητικό μου εκτος απο την τρισωμία (καρυότυπος δικος μου και του συζηγου καθαρος).

Link to comment
Share on other sites

stallitsa , ενδιαμεσα στον πρωτο και το δευτερο μου γιο αναγκαστηκα να προβω σε διακοπη της τοτε εγκυμοσυνης μου λογω τρισωμιας...

το σοκ βεβαια ηταν μεγαλο αλλα δεν το βαλαμε κατω και δοξα το θεο ηρθε ο μπεμπακος μας γερος και δυνατος!!!

μην το βαζεις κατω....

δυστυχως υπαρχουν και τα ασχημα και για καποιες απο εμας ειναι γεγονος αλλα ....προχωραμε!!!!

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

αρτεμις μου μακαρι...τι να πω εχω απογοητευτη λιγο αλλα δεν το βαζω κατω...κανονικα ειναι να αδιαθετησω αυριο εκανα ενα απλο τεστακι σημερα αλλα τιποτα αρνητικο...δεν πειραζει ισως την επομενη φορα να ειμαι πιο τυχερη...

παντως κ εγω εδω θα ειμαι κ θα περιμενω κ τα δικα σου ευχαριστα νεα σε κανα τριμηνο...μαζι θα βροντοφωναξουμε γιουπιιιιιιιι....κ ζητωωωω....

φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σας καταλαβαινω απολυτα αφου το εζησα και αυτο!

Πριν 4 χρονια εκανα ενα υπεροχο κοριτσακι

μετα απο ενα χρονο ειπαμε να προσπαθησουμε για το αδερφακι αλλα δεν ερχοτανε.

το ενα προβλημα μετα το αλλο αλλα δεν το βαλαμε κατω! περισυ τετοια εποχη καναμε την 1η μας εξωσωματικη.( χωρις ιδιαιτερη στηριξη απο το περιβαλλον μας , αφου ηδη ειχαμε ενα παιδι γιατι να το κανουμε;; ;και τετοια)

ρωτησα τον γιατρο αν χρειαζετε να κανω εξετασεις αλλα μου ειπε οτι αφου εχουμε ενα παιδακι δεν ηταν ανακγη!

και ναι εμεινα εγκυος, και ειχα και εμβρυα στην κρυοσυντηρηση!

στην 9η εβδομαδα ομως το ονειρο τελειωσε γιατι σταματησε η καρδια του μωρου!

εγινα κομματια αλλα ξαναπροσπαθησαμε αφου ηδη ειχαμε εμβρυα!

αυτη την φορα το ονειρο τελειωσε στην 12η εβδομαδα (αυχενικη 11 χιλιοστα, μετατωπιση καρδιας και κατι αλλα που δεν τα καταλαβα!)

περιμενουμε καριοτυπο εμβριου και θα κανουμε και καρυοτυπο ζευγους.

Το ΓΙΑΤΙ σε εμας που το θελουμε τοσο δεν το εχω απαντησει και δεν ξερω αν θα το απαντησω ποτε!

Μεσα στην ατυχια μου σκεφτομαι οτι ημαυνα τυχερη που δεν ημουνα σε προχωριμενη εγκυμοσυνη,να το εχω ακουσει , να το εχω γεννησει με φτ, να να να να........

Η μεγαλυτερη μου τυχη ομως ειναι οτι εχω ενα κοριτσακι,

σιγουρα ποναω πολυ αλλα πιστευω πως αν δεν το ειχα θα ειχα σαλταρει!

ΔΕΝ κατηγορω καμια κοπελα που κανει εκτρωση ή διακοπη κυησης , ολα ισως ολα γινονται για καποιο λογο!

ΚΑΤΗΓΟΡΩ ομως τις γυναικες που φτανει η στιγμη να τα γεννησουν και τα πετανε στα σκουπιδια(δεν τα δινουν ουτε καν στα ιδρυματα ) ή τα κακοποιουν!

Τωρα που σας γραφω κοιταω το κοριτσακι μου που κοιμαται και παρακαλαω την Παναγια να μου το εχει παντα καλα!

Πιστευω να μαζεψω συντομα τα κομματια μου και να κανω αλλη μια προσπαθεια παρα το αρνητικο οικογενειακο μας περιβαλλον.

Ευχομαι να ερθουν τα καλυτερα σε ολες τις γυναικες και να ζησουν το θαυμα της μητροτητα!

καλη σας νυχτα και συγγνωμη για τα ορθογραφικα αλλα τ αατιμα τα ματια δεν σταματανε..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μας είχε πει αν δεν κάνω λάθος να μην έχουμε επαφές για 20 μέρες περίπου (αν και δεν θυμάμαι καλα) και να ξαναπροσπαθήσουμε για μωρό μετά απο 2 μήνες και αφού έκανα υπέρηχο για να δούμε οτι όλα έχουν επανέλθει στο φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σας καταλαβαινω απολυτα αφου το εζησα και αυτο!

Πριν 4 χρονια εκανα ενα υπεροχο κοριτσακι

μετα απο ενα χρονο ειπαμε να προσπαθησουμε για το αδερφακι αλλα δεν ερχοτανε.

το ενα προβλημα μετα το αλλο αλλα δεν το βαλαμε κατω! περισυ τετοια εποχη καναμε την 1η μας εξωσωματικη.( χωρις ιδιαιτερη στηριξη απο το περιβαλλον μας , αφου ηδη ειχαμε ενα παιδι γιατι να το κανουμε;; ;και τετοια)

ρωτησα τον γιατρο αν χρειαζετε να κανω εξετασεις αλλα μου ειπε οτι αφου εχουμε ενα παιδακι δεν ηταν ανακγη!

και ναι εμεινα εγκυος, και ειχα και εμβρυα στην κρυοσυντηρηση!

στην 9η εβδομαδα ομως το ονειρο τελειωσε γιατι σταματησε η καρδια του μωρου!

εγινα κομματια αλλα ξαναπροσπαθησαμε αφου ηδη ειχαμε εμβρυα!

αυτη την φορα το ονειρο τελειωσε στην 12η εβδομαδα (αυχενικη 11 χιλιοστα, μετατωπιση καρδιας και κατι αλλα που δεν τα καταλαβα!)

περιμενουμε καριοτυπο εμβριου και θα κανουμε και καρυοτυπο ζευγους.

Το ΓΙΑΤΙ σε εμας που το θελουμε τοσο δεν το εχω απαντησει και δεν ξερω αν θα το απαντησω ποτε!

Μεσα στην ατυχια μου σκεφτομαι οτι ημαυνα τυχερη που δεν ημουνα σε προχωριμενη εγκυμοσυνη,να το εχω ακουσει , να το εχω γεννησει με φτ, να να να να........

Η μεγαλυτερη μου τυχη ομως ειναι οτι εχω ενα κοριτσακι,

σιγουρα ποναω πολυ αλλα πιστευω πως αν δεν το ειχα θα ειχα σαλταρει!

ΔΕΝ κατηγορω καμια κοπελα που κανει εκτρωση ή διακοπη κυησης , ολα ισως ολα γινονται για καποιο λογο!

ΚΑΤΗΓΟΡΩ ομως τις γυναικες που φτανει η στιγμη να τα γεννησουν και τα πετανε στα σκουπιδια(δεν τα δινουν ουτε καν στα ιδρυματα ) ή τα κακοποιουν!

Τωρα που σας γραφω κοιταω το κοριτσακι μου που κοιμαται και παρακαλαω την Παναγια να μου το εχει παντα καλα!

Πιστευω να μαζεψω συντομα τα κομματια μου και να κανω αλλη μια προσπαθεια παρα το αρνητικο οικογενειακο μας περιβαλλον.

Ευχομαι να ερθουν τα καλυτερα σε ολες τις γυναικες και να ζησουν το θαυμα της μητροτητα!

καλη σας νυχτα και συγγνωμη για τα ορθογραφικα αλλα τ αατιμα τα ματια δεν σταματανε..........

 

Καλησπερα Ροδουλα!

Ποσο σε καταλαβαινω κ εγω και οσες εχουν βρεθει σ αυτη τη δυσκολη θεση. Κανε κουραγιο, στηριξου (ψυχολογικα) στο συζυγο Κλειστε τ αυτια στους τριτους, συγκεντρωθειτε στο στοχο σας και το γερο σας μωρακι θα ρθει, να σαι σιγουρη! Η επιστημη πια βοηθαει.

Αναγκαστηκα κ εγω πριν 2,5 μηνες περιπου να διακοψω στην 18η εβδομαδα, λογω κυστικης ινωσης του εμβρυου (η ιστορια μου υπαρχει στο αντιστοιχο υπομνημα, να μη σε κουραζω τωρα εδω) και σε νιωθω απολυτα! Κλαμα και κλαμα και παλι κλαμα...:cry: Ακομα κ τωρα :cry: διαβαζοντας την ιστορια σου, γιατι ξερω τι σημαινει να προσπαθεις χρονια με εξωσωματικες και να καταληγουν ετσι... Ενα "γιατι σε μας???" τριγυρνα συνεχεια στο μυαλο μου. Τωρα Θα προχωρησουμε σε εξωσωματικη (τη 2η) με προεμφυτευτικο ελεγχο αυτη τη φορα και προσπαθω να σκεφτω αισιοδοξα. Ευχομαι υγιη και καλοτυχα μωρακια σε ολους και ολες!

Καθε μερα και μια καινουρια εκπληξη...:eek:

NvfJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Ροδουλα!

Ποσο σε καταλαβαινω κ εγω και οσες εχουν βρεθει σ αυτη τη δυσκολη θεση. Κανε κουραγιο, στηριξου (ψυχολογικα) στο συζυγο Κλειστε τ αυτια στους τριτους, συγκεντρωθειτε στο στοχο σας και το γερο σας μωρακι θα ρθει, να σαι σιγουρη! Η επιστημη πια βοηθαει.

Αναγκαστηκα κ εγω πριν 2,5 μηνες περιπου να διακοψω στην 18η εβδομαδα, λογω κυστικης ινωσης του εμβρυου (η ιστορια μου υπαρχει στο αντιστοιχο υπομνημα, να μη σε κουραζω τωρα εδω) και σε νιωθω απολυτα! Κλαμα και κλαμα και παλι κλαμα...:cry: Ακομα κ τωρα :cry: διαβαζοντας την ιστορια σου, γιατι ξερω τι σημαινει να προσπαθεις χρονια με εξωσωματικες και να καταληγουν ετσι... Ενα "γιατι σε μας???" τριγυρνα συνεχεια στο μυαλο μου. Τωρα Θα προχωρησουμε σε εξωσωματικη (τη 2η) με προεμφυτευτικο ελεγχο αυτη τη φορα και προσπαθω να σκεφτω αισιοδοξα. Ευχομαι υγιη και καλοτυχα μωρακια σε ολους και ολες!

Αυτο που εχω συνδητοποιησει μεσα στο φορουμ, ειναι οτι μας ενωνει ο πονος της απωλειας, και καταλαβαινουμε η μια την αλλη

οσο για το ΓΙΑΤΙ δεν νομιζω να απαντηθει ποτε

σου ευχομαι τα καλυτερα και με το καλο να κρατησεις ενα (και γιατι οχι και δυο)ομορφο μπεμπακι!θα ηθελα πληροφοριες οταν κανετε τον προεμφυτεφτικο . (που ,ποιος κτλ. το σκεφτομαστε και εμεις)

σε ευχαρισυω εκ των προτερων. φιλια και καλη επιτυχια

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
σε ευχαριστώ.. σου εύχομαι να είσαι πολυ τυχερή και σύντομα να μοιραστείς μαζί μας τα υπέροχα νεα.

Anna mou,

πως πανε οι προσπάθειες?

εγω ξεκίνησα αυτό τον μήνα με τις ευλογίες του γιατρού μου. Σε 4 μέρες περίμενω περίοδο και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. μόνο αυτο σκεφτομαι. το ξέρω ότι δεν ειναι τόσο εύκολο να γίνει με την πρώτη προσπαθεια, αλλα το θέλω παρα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

αρτεμις μου μακαρι...τι να πω εχω απογοητευτη λιγο αλλα δεν το βαζω κατω...κανονικα ειναι να αδιαθετησω αυριο εκανα ενα απλο τεστακι σημερα αλλα τιποτα αρνητικο...δεν πειραζει ισως την επομενη φορα να ειμαι πιο τυχερη...

παντως κ εγω εδω θα ειμαι κ θα περιμενω κ τα δικα σου ευχαριστα νεα σε κανα τριμηνο...μαζι θα βροντοφωναξουμε γιουπιιιιιιιι....κ ζητωωωω....

φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσα..

Anna mou,

πως πανε οι προσπάθειες?

εγω ξεκίνησα αυτό τον μήνα με τις ευλογίες του γιατρού μου. Σε 4 μέρες περίμενω περίοδο και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. μόνο αυτο σκεφτομαι. το ξέρω ότι δεν ειναι τόσο εύκολο να γίνει με την πρώτη προσπαθεια, αλλα το θέλω παρα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Διάβασα σχεδόν όλων τις ιστορίες,σας νιώθω απόλυτα!!! και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μας...γιατί είστε νομίζω απ τους λίγους που μπορούν να καταλάβουν....

Πριν 2 μήνες αναγκάστηκα να κάνω διακοπή κύησης λόγω αγγενεσίας μεσολοβίου του μωρού...Το υποψιάστηκαν στην 19η εβδομάδα αλλά έπρεπε να περιμένουμε μέχρι την 24η για να είμαστε σίγουροι.¨Ετσι μπήκαμε στην κλινική και ζήσαμε ένα εφιαλτικό διήμερο...Δυστυχώς μας έτυχε μια άπειρη μαία και από λάθος του αναισθησιολόγου (δεν με έπιασε η επισκληρίδιος)ζήσαμε και ένιωσα πράγματα που η γιατρός μας είπε ότι δε θα νιώθαμε....Ευτυχώς ο σύζυγος μου είναι αυτό που λέμε πραγματικά κολόνα και μου στάθηκε απίστευτα και μέσα στην κλινική (δε με άφησε λεπτό μόνη μου) αλλά και μετά που γυρίσαμε σπίτι μας....Με έχει βοηθήσει να βλέπω το μέλλον με αισιοδοξία.... και να σκέφτομαι ότι σύντομα θα έρθει ένα υγιέστατο μωράκι.....

Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτό που μας έτυχε και που ζήσαμε αλλά όντως πρέπει να προχωρήσουμε...

Τώρα είμαι δεύτερη φορά αδιάθετη μετά από το γεγονός και η γιατρός μας μας είπε ότι μετά από αυτό μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε....Φοβάμαι όμως τόσο πολύ....

Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Anna mou,

πως πανε οι προσπάθειες?

εγω ξεκίνησα αυτό τον μήνα με τις ευλογίες του γιατρού μου. Σε 4 μέρες περίμενω περίοδο και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. μόνο αυτο σκεφτομαι. το ξέρω ότι δεν ειναι τόσο εύκολο να γίνει με την πρώτη προσπαθεια, αλλα το θέλω παρα πολυ...

αρτεμις σου ευχομε ολοψηχα να εισαι εγκυουλα...

εγω ακομα τιποτα στης προσπαθειες ειμαι ακομα σημερα ειναι στην 15η μερα του κυκλου μου θα δουμε τωρα μακαρι να μεινω αυτη την φορα..γυρω στης 3/4 με 5/4 περιμενω να αδιαθετησω μακαρι να μην αδιαθετησω..

εσυ σημερα ειναι να αδιαθετησης??εκανες τεστακι η οχι ακομα??αντε μπες να μας πεις εχω αγωνια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Διάβασα σχεδόν όλων τις ιστορίες,σας νιώθω απόλυτα!!! και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μας...γιατί είστε νομίζω απ τους λίγους που μπορούν να καταλάβουν....

Πριν 2 μήνες αναγκάστηκα να κάνω διακοπή κύησης λόγω αγγενεσίας μεσολοβίου του μωρού...Το υποψιάστηκαν στην 19η εβδομάδα αλλά έπρεπε να περιμένουμε μέχρι την 24η για να είμαστε σίγουροι.¨Ετσι μπήκαμε στην κλινική και ζήσαμε ένα εφιαλτικό διήμερο...Δυστυχώς μας έτυχε μια άπειρη μαία και από λάθος του αναισθησιολόγου (δεν με έπιασε η επισκληρίδιος)ζήσαμε και ένιωσα πράγματα που η γιατρός μας είπε ότι δε θα νιώθαμε....Ευτυχώς ο σύζυγος μου είναι αυτό που λέμε πραγματικά κολόνα και μου στάθηκε απίστευτα και μέσα στην κλινική (δε με άφησε λεπτό μόνη μου) αλλά και μετά που γυρίσαμε σπίτι μας....Με έχει βοηθήσει να βλέπω το μέλλον με αισιοδοξία.... και να σκέφτομαι ότι σύντομα θα έρθει ένα υγιέστατο μωράκι.....

Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτό που μας έτυχε και που ζήσαμε αλλά όντως πρέπει να προχωρήσουμε...

Τώρα είμαι δεύτερη φορά αδιάθετη μετά από το γεγονός και η γιατρός μας μας είπε ότι μετά από αυτό μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε....Φοβάμαι όμως τόσο πολύ....

Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Σας ευχαριστώ!!!

 

Alma δεν κουράζεις καθόλου είναι δύσκολες καταστάσεις και χρειαζόμαστε όλοι ανθρώπους να τις μοιραστούμε και ειδικά άτομα με ίδιες εμπειρίες. Και εγώ φπβάμαι να ξαναπροσπαθήσω και είπα ένα διάστημα να το αφήσω μέχρι να είμαι καλύτερα και πιο δυνατή. Προσπάθησε να χαρείς τις στιγμές με τον άντρα σου, είσαι τυχερή που τον έχεις..Ο χρόνος είναι μεγάλος γιατρος και θα σου φ΄ρει ένα γερό μωρακι σίγουρα...φιλι'α

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Διάβασα σχεδόν όλων τις ιστορίες,σας νιώθω απόλυτα!!! και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μας...γιατί είστε νομίζω απ τους λίγους που μπορούν να καταλάβουν....

Πριν 2 μήνες αναγκάστηκα να κάνω διακοπή κύησης λόγω αγγενεσίας μεσολοβίου του μωρού...Το υποψιάστηκαν στην 19η εβδομάδα αλλά έπρεπε να περιμένουμε μέχρι την 24η για να είμαστε σίγουροι.¨Ετσι μπήκαμε στην κλινική και ζήσαμε ένα εφιαλτικό διήμερο...Δυστυχώς μας έτυχε μια άπειρη μαία και από λάθος του αναισθησιολόγου (δεν με έπιασε η επισκληρίδιος)ζήσαμε και ένιωσα πράγματα που η γιατρός μας είπε ότι δε θα νιώθαμε....Ευτυχώς ο σύζυγος μου είναι αυτό που λέμε πραγματικά κολόνα και μου στάθηκε απίστευτα και μέσα στην κλινική (δε με άφησε λεπτό μόνη μου) αλλά και μετά που γυρίσαμε σπίτι μας....Με έχει βοηθήσει να βλέπω το μέλλον με αισιοδοξία.... και να σκέφτομαι ότι σύντομα θα έρθει ένα υγιέστατο μωράκι.....

Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτό που μας έτυχε και που ζήσαμε αλλά όντως πρέπει να προχωρήσουμε...

Τώρα είμαι δεύτερη φορά αδιάθετη μετά από το γεγονός και η γιατρός μας μας είπε ότι μετά από αυτό μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε....Φοβάμαι όμως τόσο πολύ....

Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Σας ευχαριστώ!!!

 

Αλμα, καλησπερα. Λυπαμαι πολυ για την περιπετεια σου! Εχεισ ολη τη συμπαρασταση μου κ σε κατανοω απολυτα μια που πριν 3 μηνες βρεθηκα κ εγω στη ν ιδια δυσκολη θεση με σενα... Εμας το μωρακι επασχε απο κυστικη ινωση (μια θανατηφορος νοσος) κ διεκοψα στην 18η βδομαδα που το διαπιστωσα. Πλεον ψυχολογικα ειμαι πολυ καλυτερα απο τον πρωτο καιρο μια που ειμαι ηδη στη θεραπεια για εξωσωματικη, αλλα οταν (κ οσο θα) το σκεφτομαι νιωθω πως δεν το χωρα το μυαλο μου αυτο που μας ετυχε! Στη δικη σου περιπτωση λυπαμαι διπλα που και ηταν πιο προχωρημενη η εγκυμοσυνη σου (αληθεια, γιατι επρεπε να επιβεβαιωθει την 24η κ τι σημαινει αυτο που ειχε το μωρακι σας?) κ καταλαβες τους πονους κ ολα οσα συνεπαγεται μια αναγκαστικη εκβολη κυησης!

Οταν θα αισθανθεις ετοιμη να ξεκινησεις κ παλι προσπαθειες θα συνειδητοποιησεις οτι δε θα φοβασαι πλεον τοσο πολυ γιατι θα εχεις αφησει τα ασχημα πισω κ θα ξεπερνας την απωλεια σιγα-σιγα. Κ οταν με το καλο, κ μιλαω κ για λογαριαμο μου, διαπιστωσουμε καινουρια εγκυμοσυνη, δε θα εχουμε ξεχασει αλλα θα εχουμε ξεπερασει αυτον τον κακο εφιαλτη που ζησαμε κ θα κανουμε νεα ονειρα πλεον! Σου ευχομαι καλη τυχη!

Καθε μερα και μια καινουρια εκπληξη...:eek:

NvfJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλμα, καλησπερα. Λυπαμαι πολυ για την περιπετεια σου! Εχεισ ολη τη συμπαρασταση μου κ σε κατανοω απολυτα μια που πριν 3 μηνες βρεθηκα κ εγω στη ν ιδια δυσκολη θεση με σενα... Εμας το μωρακι επασχε απο κυστικη ινωση (μια θανατηφορος νοσος) κ διεκοψα στην 18η βδομαδα που το διαπιστωσα. Πλεον ψυχολογικα ειμαι πολυ καλυτερα απο τον πρωτο καιρο μια που ειμαι ηδη στη θεραπεια για εξωσωματικη, αλλα οταν (κ οσο θα) το σκεφτομαι νιωθω πως δεν το χωρα το μυαλο μου αυτο που μας ετυχε! Στη δικη σου περιπτωση λυπαμαι διπλα που και ηταν πιο προχωρημενη η εγκυμοσυνη σου (αληθεια, γιατι επρεπε να επιβεβαιωθει την 24η κ τι σημαινει αυτο που ειχε το μωρακι σας?) κ καταλαβες τους πονους κ ολα οσα συνεπαγεται μια αναγκαστικη εκβολη κυησης!

Οταν θα αισθανθεις ετοιμη να ξεκινησεις κ παλι προσπαθειες θα συνειδητοποιησεις οτι δε θα φοβασαι πλεον τοσο πολυ γιατι θα εχεις αφησει τα ασχημα πισω κ θα ξεπερνας την απωλεια σιγα-σιγα. Κ οταν με το καλο, κ μιλαω κ για λογαριαμο μου, διαπιστωσουμε καινουρια εγκυμοσυνη, δε θα εχουμε ξεχασει αλλα θα εχουμε ξεπερασει αυτον τον κακο εφιαλτη που ζησαμε κ θα κανουμε νεα ονειρα πλεον! Σου ευχομαι καλη τυχη!

Σ ευχαριστώ για τη συμπαράσταση kat!!!Το μεσολόβιο δημιουργείτε από την 20η έως την 23η βδομάδα και μπορούν να το δουν με τη β επιπέδου γι αυτό έπρεπε να περιμένουμε...Το μεσολόβιο απ ότι κατάλαβα κι εγώ είναι αυτό που συνδέει τα 2 ημισφαίρια του εγκεφάλου και δεν είχε δημιουργηθεί.

Εύχομαι και σε σένα καλή τύχη και όντως τα καλύτερα θα έρθουν και τα όνειρα μας θα γίνουν πραγματικότητα...Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...