Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν νομιζω...ετσι πιστευα κ εγω αλλα εκανα λαθος.

__________________

 

Το παράδοξο θα ήταν να την έβλεπες στην φάση που βρίσκεσαι καλή μου....

Σκέψου ότι πρέπει να διαβείς όλα τα γνώριμα μονοπάτια για να βρεις τη λύτρωση.

Είμαι δίπλα σου όποτε το θελήσεις...

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

[quote=ΝΤΟΛΗ;

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι η ελπίδα πράγματι υπάρχει εκεί έξω..

 

 

Δεν νομιζω...ετσι πιστευα κ εγω αλλα εκανα λαθος.

 

Με το καιρο θα ξαναπιστεψεις ραφαελ μου...οσο απιστευτο κ αν σου φαίνεται τωρα θα δεις οτι ο Θεος θα σου δωσει αυτο που ζητας συντομα...(οσο και αν τωρα η πιστη σου εχει κλονιστεί...απολυτα φυσιολογικα)

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα σας.

 

ειμαι εγκυος στην 21η εβδομαδα της κύησης. Πριν από 3 εβδομαδες εμαθα ότι κόλησα τοξοπλασμα στον 4 μήνα της κύησης.

έκανα πριν μια εβδομαδα την εξέταση β επιπέδου και ο γιατρός βρήκε ότι ήταν όλα εντάξεί. Ο γιατρός μας είπε ότι μπορεί να ελέγξει μόνο το 20% των ασθενειών που προκαλεί το τοξόπλασμα μέσω του υπερηχογραφήματος.

Το κακό είναι ότι σε όσους γιατρούς πηγαμε για το θέμα και μαζί με τον δικό μας μας είπαν εμμέσως πλην σαφώς να μην διακινδυνέψουμε να φέρουμε ένα άρρωστο μωρό στον κόσμο.

μας μιλάνε για πιθανότητες να γεννηθεί το μωρό άρρωστο αλλά δεν ξερουμε αν το δικό μας μωρό είναι άρρωστο αυτή την στιγμή.

είχε κανένας σας σχετική εμπειρία?

επίσης αυτή είναι η 4η κύηση μας (χωρίς κάποιο αποτέλεσμα στις 3 προηγούμενες)...

Link to comment
Share on other sites

καρδουλα μου δεν σου ειπε κανεις γιατρος για αμνιοπαρακεντηση σε αυτη την εξεταση τα βρεισκουν ολα!!πριν κανεις οτιδηποτε ρωτα παρε γνωμες!!και ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα ουτε με αμνιοπαρακεντηση δειχνει κατι.την ιδια ιστορια ειχα κι εγω πριν απο 4 χρονια. εγω ειχα κολλησει οταν εμεινα εγκυος.μου ειπαν οτι κατα 90% θα υπηρχε προβλημα.για να μαθω ομως εαν το ειχε ή οχι το προβλημα θα επρεπε να περιμενω να φτασω στον 9.ο γιατρος που ειχε μου τα περιεγραφε ολα ροδινα αλλα η μικροβιολογος με προσγειωσε.απο εκει και περα αρχισα να ρωταω πολλους γιατρος.ολοι μου απαντουσαν οτι που πας χωρις τουλαχιστον αντιβιωση????ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΜΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ Η ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ. αυτα ξερω.σε παρακαλω ρωτα και ρωτα γρηγορα.ο γιατρος σου τι σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το τοξόπλασμα ήταν, για κάποιο άγνωστο λόγο, ο φόβος και ο τρόμος μου. Είχα κάνει την εξέταση τουλάχιστον πέντε φορές και ο μικροβιολόγος (θείος μου) με κορόιδευε και μου έλεγε ότι μετά το πρώτο τρίμηνο, σπάνια δημιουργείται πρόβλημα στο παιδί. Επίσης μια φίλη μου που γεννούσαμε μαζί κόλλησε στον τρίτο μήνα μεγαλοκυτταροιό. Όλοι της λέγανε να το ρίξει, αλλά εκείνη έκανε το σταυρό της και το κράτησε. Είναι υγιέστατο! Οπότε...μια που εσύ είσαι ήδη στον 4ο, θα σου έλεγα να σκεφτείς πολύ καλά τι θα κάνεις με το παιδάκι σου. Εννοείται ότι όλοι οι γιατροί θα σου πούνε να μην το ρισκάρεις. Τι να τους νοιάξει αυτούς, δικό τους είναι?

Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα θα κανω αμνιοπαρακεντηση αλλα πρεπει να φτασω την 22η εβδομαδα. Ακομα και αυτο εχει ενα ποσοστο λάθους 20% καθως επισης και την πιθανοτητα να μολυνθει το μωρο κατα την διαδικασια της αμνιοπαρακεντησης.

Επισης η αντιβιωση υποδιπλασιαζει τις πιθανοτητες δεν τις εξαφανιζει... οποτε καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης εχεις τον κινδυνο μολυνσης του βρεφους...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είχα διαβάσει τη σελίδα αυτή κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης(μη ρωτήσει κανείς γιατί)και έλεγα αυτό δεν μπορεί να το πάθω εγώ..Κι όμως πριν 4 μέρες κάναμε τον υπέρηχο β-επιπέδου και ενώ όλα ήταν φυσιολογικάείχαμε κάνει τροφοβλάστη και ήταν μια χαρά)ο γιατρός έμεινε σιωπηλός.Μας είπε πως βλέπει θανατηφόρο δυσπλασία,1 στις 100.000 Τελικά όλα είναι για όλους;Ναι..Και μετά από την οδυνηρή εμπειρία του τοκετού,γυρίσαμε σπίτι και νιώθουμε ένα κενό για ένα πλάσμα που ενώ δεν είχαμε δει ποτέ μας λείπει όσο κανείς άλλος.Ήταν κοριτσάκι..Και ονειρευόμουν τη μπέμπα μας..Πονάω πολύ και δεν ξέρω ποτε και αν θα σταματήσει να με πονάει..Δεν θέλω τίποτα.Και ενώ δεν πρέπει ρωτάω πολλές στιγμές γιατι...Σας συμπονώ όλες..

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει τη σελίδα αυτή κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης(μη ρωτήσει κανείς γιατί)και έλεγα αυτό δεν μπορεί να το πάθω εγώ..Κι όμως πριν 4 μέρες κάναμε τον υπέρηχο β-επιπέδου και ενώ όλα ήταν φυσιολογικάείχαμε κάνει τροφοβλάστη και ήταν μια χαρά)ο γιατρός έμεινε σιωπηλός.Μας είπε πως βλέπει θανατηφόρο δυσπλασία,1 στις 100.000 Τελικά όλα είναι για όλους;Ναι..Και μετά από την οδυνηρή εμπειρία του τοκετού,γυρίσαμε σπίτι και νιώθουμε ένα κενό για ένα πλάσμα που ενώ δεν είχαμε δει ποτέ μας λείπει όσο κανείς άλλος.Ήταν κοριτσάκι..Και ονειρευόμουν τη μπέμπα μας..Πονάω πολύ και δεν ξέρω ποτε και αν θα σταματήσει να με πονάει..Δεν θέλω τίποτα.Και ενώ δεν πρέπει ρωτάω πολλές στιγμές γιατι...Σας συμπονώ όλες..

Πόσο πολλά μου θύμισες..Κι εγώ έγκυος και διάβαζα τις δύσκολες στιγμές και έλεγα πως δεν είναι δυνατόν να σου συμβεί κάτι τέτοιο... και μου φαινόταν αδιανόητο να κάνεις τοκετό για να αποχωριστείς το μωρό σου. Κι όμως λίγες ημέρες μετά ήμουν εγώ η ίδια σ'εκείνο το κρεββάτι και αποχωριζόμουν το αγοράκι μου. Το Σάββατο στις 29 του μήνα κλείνει ένας χρόνος από τότε...Έχω περάσει μια μεγάλη περίοδο θλίψης, όμως κατάφερα να είμαι εδώ και να στέκομαι στα πόδια μου. Δεν περνάει μια ημέρα που να μην σκέφτομαι τον άγγελό μου, όμως πρέπει να μάθω να ζω με αυτό...Είναι ένα κομμάτι μου και θα πορευτώ μαζί του. Θα περάσεις από διάφορα στάδια καλή μου..και κάθε φορά που θα νομίζεις ότι δεν μπορείς άλλο, θα κάνεις ένα βήμα μπροστά...Εδώ μέσα βρήκα κοπέλες που με κατάλαβαν γιατί πονούσαν κι εκείνες, κι ο πόνος ο δικός μου τους ήταν γνώριμος. Βρήκα και κοπέλες που αυτή τη στιγμή κρατούν τα νέα μωράκια που ήρθαν στην αγκαλιά τους...Μην βιαστείς για τίποτα..Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι και όταν θα είσαι έτοιμη θα δεις πάλι τον ήλιο που θα λάμπει και θα ζεστάνει την καρδούλα σου. Σου στέλνω μια πολύ πολύ μεγάλη αγκαλιά. Το αντράκι μου εκεί ψηλά θα προσέχει το κοριτσάκι σου.

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου..Και αυτό που είπες είναι αλήθεια,..Βλέπεις πως ο πόνος σε ενώνει με ανθρώπους που δε γνωρίζεις..Εκείνο που με πονάει είναι ότι μου έρχονται συνεχώς εικόνες στο μυαλό από τη γέννα και την αίσθηση εκείνη..Θα φύγουν;Δεν τις αντέχω..Και νιώθω τύψεις που δεν το πηρα αλλά ζητήσαμε να το τακτοποιήσουν στο νοσοκομείο το θέμα της ταφής..Έκανα καλά;Μήπως ήμουν κακιά;Δεν είχα άλλη δύναμη..

Link to comment
Share on other sites

KATΣΑΡΟΛΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΗ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!! ΕΤΣΙ ΕΝΟΙΩΣΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΠΡΑΞΕΣ! ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ Η ΑΜΥΝΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ! ΕΓΩ ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΖΗΤΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΤΟΤΕ ΝΕΚΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ 9ο ΜΗΝΑ! ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΘΥΜΗΘΕΙ!

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΓΙΑΤΡΕΨΕΙ ΚΑΘΕ ΠΛΗΓΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΑΓΜΕΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!!

ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ ΚΕΝΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

TO ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! ΕΣΥ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΘΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ "ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙ" ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΕΓΩ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ 10Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ, ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Αχ!!! κοριτσακι μου ειλικρινα δεν υπαρχουν λογια παρηγοριας σε τετοιες περιπτωσεις,σε καταλαβαινω πολυ καλα,και νιωθω εγω και ολες οι κοπελες στο foroum αυτα που περασες γιατι τα εχουμε περασει και εμεις.

Και εγω τον αυγουστο οπως και εσυ στην β επιπεδου βρηκαμε προβλημα στο μωρακι μας,και εμας κοριτσακι ητανε και το πρωτο μας.

Πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο να σταθεις στα ποδια σου,οπως σου ειπανε και τα κοριτσια θα περασεις απο πολλα σταδια,αλλα με τον χρονο θα νιωσεις καλυτερα,δεν θα ξεχασεις ποτε,αλλα ο πονος θα μαλακωσει με την παροδο του χρονου.

Και εγω στην αρχη ημουνα στα ορια της καταθλιψης,ομως το παλεψα και τωρα μπορω να πω οτι ειμαι καλα.

Την επομενη φορα να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα.

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλιτσα:P:p:pΟτι θελεις ειμαστε εδω για να μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

TO ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! ΕΣΥ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΘΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ "ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙ" ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΕΓΩ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ 10Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ, ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!

 

Alexele, γεια, λυπάμαι πολύ για ότι συνέβηκε και σε σένα, ήθελα να σε ρωτήσω μετά από πόσο καιρό έμεινες έγκυος μετά τη διακοπή?

Link to comment
Share on other sites

VSFAIRY EΓΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΩΝ. Η ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΕΙΧΑΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ "ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ-ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ-ΜΩΡΟ" ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑΝ. ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ, ΠΗΓΑ ΠΟΛΥ ΣΙΝΕΜΑ-ΘΕΑΤΡΟ-ΚΑΦΕ ΜΕ ΦΙΛΕΣ-ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΛΠ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΖΑ ΣΠΙΤΙ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ 13 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Με όσα γράφονται νιώθω ότι δεν είμαι υπερβολική που θέλω να μείνω ξανά έγκυος για να θεωρώ πλέον ότι η γεννα είναι κάτι που πέρασε..Από την άλλη δε θέλω να βιαστώ και να μου θυμίζουν όλα την προηγούμενη εγκυμοσύνη..Μαλοον κάποιοι μήνες είναι ένα καλό περιθώριο..Δεν θέλω να προγραμματίζω γιατί αν και δεν προγραμμάτισα ούτε την πρώτη μου εγκυμοσύνη που παλλινδρόμησε ούτε και αυτή που διεκόπη ωστόσο πήγαν ΟΛΑ στραβά..Αρχίζει να με φοβίζει το αν θα μείνω ξανά έγκυος..Την πρώτη φορά έμεινα στους 3 μήνες και τη 2η στον μήνα επάνω.Δεν θέλω να φανώ χαζή και κυνική προς τις υπόλοιπες αλλά δεν έχω τίποτα πλέον σίγουρο..Να σημειώσω ότι σε λίγους μήνες γίνομαι 30..Κι όμως φοβάμαι πλέον τα πάντα!Θάλω να κάνω μια νέα αρχη..Πόσο κουράγιο μου δίνετε..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα πριν απο 4 μηνεσ εκανα και εγω διακοπη στην 27 εβδομαδα τησ κυησησ λογο χρωμοσωματικων ανωμαλιων του εμβριου. τα πραγματα ηταν πολυ δισκολα και ψυχοθφορα.τωρα προσπαθω να το ξεπερασω αν και μου ειναι πολυ δισκολο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα διακοπή κύησης, πριν από δύο μήνες περίπου, λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών. μπορεί και κάθε μέρα να θυμάμαι το εμβρυάκι, αλλά πρέπει να προχωρήσω και αυτό κάνω. αυτό κάνε και εσύ κουνελάκι!!!!!!! προχώρα, και προσπάθησε για νέα εγκυμοσύνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια βοηθεια κοντευω να πεθανω απο το φοβο μου!!! αυριο εχω κλεισει ραντεβου για να αποχωριστω το μωρακι μου στισ 18 εβδομαδες! ελλειψη αμνιακου υγρου και μια τεραστια κυστη στη κοιλιτσα του! ποσο επωδυνη ειναι η διαδικασια με φυσιολογικο τοκετο και επισκληριδιο? σας παρακαλω πειτε μου τη διαδικασια σας εκλιπαρω!!! καταρεω.. ποναω φριχτα για το χαμο του και εχω και τη διαδικασια του φυσιολογικου τοκετου!!! βοηθειαααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βιωσει κατι αναλογο οποτε δε μπορω να σου πω,,,

καλη δυναμη κοπελα μου,,ειναι δυσκολο απο ψυχολογικης αποψης,,αλλα πρεπει να γινει,,,,κουραγιο σ εσενα και τον αντρουλι σου

Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι πραγματικα πολυ....

σαν διαδικασια απο την στιγμη που θα κανεις επισκληριδιο δεν ειναι τιποτα...απλα ισως αργησεις,γιατι θα προσπαθησουν να προκαλεσουν τοκετο,οποτε οσες ωρες πάρει...ειναι πολυ ασχημο να περιμενεις αλλα κανε υπομονη...

απο ψυχολογικης αποψης μετα....θελει κουραγιο και δυναμη...την οποια σου ευχομαι ολοψυχα...δυστυχως συμβαινουν κι αυτα....:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...