Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

γιατι καλε δεν πας λαικο που ειναι τσαμπα???

 

αφου λεει η κοπελα ότι ραντεβου στο λαικο εχουν μετα τις 2 Ιουλίου

θα ειναι 6 μηνων εγκυος, τι νοημα εχει?

αν βγει θετικό, τι θα μπορει να κανει τοτε? θα ειναι ηδη πολύ αργα

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κορίτσια γνωρίζετε αν γράφεται σε βιβλιάριο; εμεις έχουμε νατ και θέλω να ξέρω αν παίρνεις τουλάχιστον μέρος των χρημάτων πίσω. Πάντως για δημόσιο την χρεώνουν υπερβολικά οι αλήτες και ειναι έγκλημα αυτό ειδικά σε τέτοιους καιρούς. Στο λαικό δίνουν ραντεβού τον Ιούλιο οπότε μόνο το χωρέμειο μένει :( και από τα λίγα που σας διάβασα τι να το κάνεις το 90%....

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια γνωρίζετε αν γράφεται σε βιβλιάριο; εμεις έχουμε νατ και θέλω να ξέρω αν παίρνεις τουλάχιστον μέρος των χρημάτων πίσω. Πάντως για δημόσιο την χρεώνουν υπερβολικά οι αλήτες και ειναι έγκλημα αυτό ειδικά σε τέτοιους καιρούς. Στο λαικό δίνουν ραντεβού τον Ιούλιο οπότε μόνο το χωρέμειο μένει :( και από τα λίγα που σας διάβασα τι να το κάνεις το 90%....

 

 

Νομίζω πως ο μόνος που θα σε ενημερώσει σωστά σχετικά με αυτό είναι το ταμείο σου. Εγώ το μόνο που γνωρίζω από πρώτο χέρι είναι ότι το ΙΚΑ, εφόσον υπάρχει ασθενής στην οικογένεια, δικαιολογεί τις εξετάσεις των υπόλοιπων μελών της.

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ παρατραβηγμένο. Με μια ΔΦ508 και να μην έχεις δώσει συμπτώματα; Δεν ξέρω, δεν είμαι γιατρός αλλά η συγκεκριμένη μετάλλαξη θεωρείται βαριά οπότε δε θα τη γλίτωνες. Και πάλι υποθέσεις κάνω αλλά πραγματικά το θεωρώ υπερβολικό να μπαίνεις σε τέτοια διαδικασία. Επικεντρώσου στο ότι είσαι από τις τυχερές που έμαθες για τη νόσο χωρίς να σε ακουμπήσει. Και μην ξεχνάς να το διαδίδεις όπου μπορείς.

Πίστεψε με ότι από την στιγμη που το έμαθα και όταν είχα ενημερωθει και λίγο για το τι είναι αυτη η ασθένεια, όπου βρεθω και όπου σταθω το συζητάω. Και όχι μόνο σε ανθρώπους που έχουν σκοπο να κανουν οικογένεια, αλλα σε όλους μήπως και αυτοι με την σειρά τους το διαδόσουν....

Απλά πολλές φορες νομίζω ότι και που τα λέω δεν ακούγομαι και θυμώνω που συναντώ την νοοτροπία "έλα μωρέ, πόσο συχνο είναι? για να μην το ξέρουμε σπάνιο είναι..."

Και εκεί που θυμώνω πιο πολύ είναι με τους γυναικολόγους!! 2 έχω και δεν μου είχαν πει τίποτα για την εξέταση. Όταν μετα ρώτησα τον παλιό μου γυναικολόγο(στη Θεσ/νικη) γιατι δεν μπαινει στον προγεννητικο όπως η μεσογειακη, μου είπε ότι δεν μπορουν όλες οι ασθένειες να μπουν γιατι θεωρείται απο τις σπανιες!!! Δεν βγάζεις άκρη...

Ελπίζω σύντομα να εχω το αποτέλεσμα της εξετασης μου για να κλείσουμε και το ραντεβού στο Χωρέμειο.

Μαμα Χριστινα δεν γνωριζόμαστε αλλα θέλω να ξέρεις ότι η θέτικη μου σκέψη είναι μαζί σου, όπως και σε όλες τις μανούλες-ηρωίδες!!! Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς αυτή είναι η κλασική ατάκα.

Εγώ έχω δύο φίλες εγκύους και τις έπρηξα να πάνε να κάνουν την εξέταση. Τους έχω στείλει ένα σωρό links να διαβάσουν. E, η απάντηση είναι "έλα μωρέ, είναι απίθανο να είμαστε και οι δύο φορείς, αν ήταν τόσο συχνό θα το είχαμε ακούσει". Η μια μάλιστα ρώτησε τον γυναικολόγο της, της είπε οτι δε χρειάζεται γιατί "είναι πάααρα πολλές οι κληρονομικές ασθένειες και αλίμονο αν κάναμε για όλες εξετάσεις" και αποφάσισε να μην την κάνει (τώρα είναι στον 6ο). Η άλλη είναι στον 2ο ακόμα αλλά με βρίσκει και αυτή υπερβολική. Θυμώνω πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα πια δε θυμώνω. Παλιότερα επέμενα πάρα πολύ μέχρι που έβλεπα στα μάτια των άλλων ή οίκτο ή ενόχληση. Τελικά το σκέφτηκα και κατέληξα στο ότι μπορεί να είμαι εγώ η γραφική που νομίζω ότι επειδή έτυχε σε μένα μπορεί να τύχει και στους γύρω μου. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος των άλλων. Γεννιούνται χιλιάδες παιδιά το χρόνο και μόνο 50-70 θα βρεθούν να πάσχουν. Για μένα αυτό είναι φρικτό αλλά αν δεν είχα εμπλακεί ίσως να φαινόταν σπάνιο. Πραγματικά υπάρχουν χιλιάδες ασθένειες, λαχείο είναι αν θα σου τύχουν. Το θέμα είναι ότι η ΚΙ εκτός του ότι είναι θανατηφόρα, είναι και δύσκολη στην καθημερινή αντιμετώπιση. Εγώ γι΄αυτό θεωρώ ότι πρέπει να μπει στον προγεννητικό. Αλλά ειλικρινά καταλαβαίνω και τον κόσμο που δε θέλει με τίποτα να πιστέψει ότι μπορεί το παιδί του να μην είναι γερό.

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμαζεις να πας απο το Λαϊκο και να κλεισεις ραντεβου στη γραμματεια απευθειας; Ετσι ειχε κανει μια φιλη μου και τελικα της εκλεισαν ραντεβου 2 μηνες νωριτερα απο το ραντεβου το τηλεφωνικο. Τωρα να ετυχε δεν ξερω. Δε χανεις τιποτα στην τελικη, ισως επειδη εισαι εγκυος να σου δωσουν προτεραιοτητα.Ειναι στη Σεβαστουπολεως στους Αμπελοκηπους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

μίλησα με μια φίλη μου πριν λίγο που σπουδάζει μαιευτική και κάνει πρακτική στη ΜΕΝΝ του Παίδων τώρα και μου είπε ότι νοσηλεύονται πολλά νεογνά με ΚΙ :(

 

Ααα, η ΜΕΝΝ... να υπάρχει άραγε μαμά που είδε το παιδί της στη ΜΕΝΝ και κατάφερε να το ξεπεράσει;;

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι εικονες της ΜΕΝΝ δεν ξεχνιουνται....οτι κι αν εχει το παιδακι μας!

 

μην εντυπωσιαζεστε για το οτι δεν εθελουν ουτε καν να ακουσουν για την ΚΙ η θεωρουν οτι δεν θα συμβει σε εκεινους!

 

στο 2ο παιδακι μου δεν χαρηκα αθολου την εγγυμοσυνη μου...

απο τον 5ο μηνα που βρεθηκε υπερυχογενες εντερο ειχα διαρκως αγχος...

εξετασεις....αμνιο...ξανα ελεγχος...

αναμονη...αγχος....

ολα αυτα γιατι δεν ειχαμε κανει προγεννητικο ελεγχο γα ΚΙ

αν ειχαμε κανει θα ημουν πιο ηρεμη...

 

ολοι με ρωτουσαν ποτε γενναω και εγω ελεγα...

"ας φτασω στον 9ο και θα γεννησω"

ελεγα σε ολους τι εψαχνα ...τι πιαθνοτητες....και ολοι ελεγαν ...." εεεε τοσο ατυχη θα εισαι?

δεν ειναι μμονο θεμα τυχης ...δυστηχως..."

δεν ηξερα αν θα αντικριαζα ποτε αυτο το πλασματακι που ηταν μεσα τσην κοιλια μου....η μαλλον δεν ηξερα που θα το αντικριζα...

 

αλλα κανεις ...δεν πηγε να εξεταστει...μα κανεις/...

 

εφτασε η ωρα να γεννησω...

γεννησα με κτ...

τα πραγματα ηταν δυσκολα....ηθελα τοσο πολυ να αγκαλιασω αυτο το παιδι μου δεν θα με ενοιαζε ακομα και αν με εκαναν κομματια....

 

η αγνοια....

οσοι παιδιατροι κι αν περασν απο το δωματιο να δουν το μπεμπε ...ολοι ειχαν αγνοια για την ΚΙ...και ολοι οταν εβλπαν τις εξετασεις που ειχαμε κανει μας ελεγαν " δωσατε τοσα χρηματα για ενα υπερυχογενες εντερο"

 

τους ρωτουσα ... τι θα μου εδειχνε αν νοσουσε και δεν ηξεραν....

μονο μια ειδ. παιδιατρος εδειξε εδιαφερον να το ψαξει....μας επισκευθηκαν μαζι με το νεογνολογο...ο οποιο μας ειπε οτι η πρωτη ενδειξη ειναι η κενωσεις....

 

ακομα και τωρα που ειναι 20 ημερων δεν εχω ηρεμησει...

 

ψαξτε οσο μπορειτε και οτι μπορετε...

το κοσττος του προγεννητικου ειναι πολυ πολυ λιγοτερο απο τον εξιδικευμενο ελεγχο της αμνιο...και ο χρονος μαζι σας!

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα στο αλφα λαμπ απεναντι απο το λητω και πληρωσα 190ε ειχα παρει και στο λαικο και μου ειχαν πει μετα τις 5 ιουνιου.στο χωραιμεο 200ε μου ζητησαν αλλα μου πεφτει λιγο μακρια οποτε πηγα απεναντι απο το λητω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια,

να κανετε οπωσδηποτε την εξεταση στο Χωρεμειο! Ειναι το μονο που ανιχνευει μεχρι το 95% των μεταλλαξεων. Εν πρωτοις θα σας συστησουν το 90% που κοστιζει 200 ευρω. Αυτο αυτοματως μεταφραστε το σε πιο φθηνο καροτσακι ή κρεβατακι ή ρουχαλακια. Αν (το απευχομαι!) βρεθει καποιος-α θετικος-η, συστηνουν στον αλλον ελεγχο στο 95%. Θεωρω οτι θα βρειτε πολυ πιο συντομα ραντεβου απ οτι στο Λαικο, ισως κ αμεσα. Κ για μενα, καλα να ειναι ο κος Πλουταρχος Κουρτης... Σωστος Ανθρωπος και εξαιρετικος Επιστημονας! Τον ευχαριστω που μ εσωσε....

Καθε μερα και μια καινουρια εκπληξη...:eek:

NvfJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω την εκανα σε μικροβιολογικο και μου στοιχισε 150 ευρω.Θα μπορουσε να δικαιολογηθει απο το ικα αν οχι ολο καποιο μερος του ποσου αλλα επειδη οι γιατροι εδω στο ικα ΔΕΝ την θεωρουσαν απαραιτητη εξεταση ΔΕΝ μου την γραψανε.Ας μη το σχολιασω καλυτερα αυτο γιατι θα μου απενεργοποιησει το λογαριασμο ο διαχειριστης,Εγω εχω ιδιωτη γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

οι εικονες της ΜΕΝΝ δεν ξεχνιουνται....οτι κι αν εχει το παιδακι μας!

 

μην εντυπωσιαζεστε για το οτι δεν εθελουν ουτε καν να ακουσουν για την ΚΙ η θεωρουν οτι δεν θα συμβει σε εκεινους!

 

στο 2ο παιδακι μου δεν χαρηκα αθολου την εγγυμοσυνη μου...

απο τον 5ο μηνα που βρεθηκε υπερυχογενες εντερο ειχα διαρκως αγχος...

εξετασεις....αμνιο...ξανα ελεγχος...

αναμονη...αγχος....

ολα αυτα γιατι δεν ειχαμε κανει προγεννητικο ελεγχο γα ΚΙ

αν ειχαμε κανει θα ημουν πιο ηρεμη...

 

ολοι με ρωτουσαν ποτε γενναω και εγω ελεγα...

"ας φτασω στον 9ο και θα γεννησω"

ελεγα σε ολους τι εψαχνα ...τι πιαθνοτητες....και ολοι ελεγαν ...." εεεε τοσο ατυχη θα εισαι?

δεν ειναι μμονο θεμα τυχης ...δυστηχως..."

δεν ηξερα αν θα αντικριαζα ποτε αυτο το πλασματακι που ηταν μεσα τσην κοιλια μου....η μαλλον δεν ηξερα που θα το αντικριζα...

 

αλλα κανεις ...δεν πηγε να εξεταστει...μα κανεις/...

 

εφτασε η ωρα να γεννησω...

γεννησα με κτ...

τα πραγματα ηταν δυσκολα....ηθελα τοσο πολυ να αγκαλιασω αυτο το παιδι μου δεν θα με ενοιαζε ακομα και αν με εκαναν κομματια....

 

η αγνοια....

οσοι παιδιατροι κι αν περασν απο το δωματιο να δουν το μπεμπε ...ολοι ειχαν αγνοια για την ΚΙ...και ολοι οταν εβλπαν τις εξετασεις που ειχαμε κανει μας ελεγαν " δωσατε τοσα χρηματα για ενα υπερυχογενες εντερο"

 

τους ρωτουσα ... τι θα μου εδειχνε αν νοσουσε και δεν ηξεραν....

μονο μια ειδ. παιδιατρος εδειξε εδιαφερον να το ψαξει....μας επισκευθηκαν μαζι με το νεογνολογο...ο οποιο μας ειπε οτι η πρωτη ενδειξη ειναι η κενωσεις....

 

ακομα και τωρα που ειναι 20 ημερων δεν εχω ηρεμησει...

 

ψαξτε οσο μπορειτε και οτι μπορετε...

το κοσττος του προγεννητικου ειναι πολυ πολυ λιγοτερο απο τον εξιδικευμενο ελεγχο της αμνιο...και ο χρονος μαζι σας!

 

Τελικά δεν κατάλαβα... το μωράκι σου είναι καλά;;;

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να κοστίζει στο ΙΑΣΩ μόνο 50 ευρω βρε SMARA μου ενω όλοι λένε γύρω στα 200;;; αποκλείεται ίσως το μπερδεύεις με άλλη εξέταση.

Δευτέρα πρωί θα πάω μια από το ΛΑΙΚΟ μπας και με λυπηθούν και αν όχι Τρίτη στο χωρέμειο....πω πω ταλαιπωρια ομως ρε γμτ! θα μιλήσω και με την γυναικολόγο μου μπας και γράφεται και ταλαιπωριέμαι τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

για την ωρα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μπορει να νοσει...

δηλαδη ..κενωσει κανονικες...8-10 φορες την ημερα

περνει βαρος....

θηλαζει...

βρεχει 8-9 πανες την ημερα....

 

αλλα ακομα ηρεμη δεν ειμαι...!

ψαχνω το πως το πως θα βεβαιωθω οτι δεν εχουμε πεσει στο 0,8% να νοσει...

τοσο ηταν το ποσοστο να νοσει...μιας και μεσο αμνιο ειχαμε ελενξει το 85% των μεταλλαξεων...

που να απευυνθω...

καπου να ξερουν...

στο μαιευτηριο....υπηρχε αγνοια οπως προεγραψα....

 

ξερω μπορει να ειμαι υπερβολικη...αλλα δεν το εχω ξεπερασει....

Link to comment
Share on other sites

για την ωρα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μπορει να νοσει...

δηλαδη ..κενωσει κανονικες...8-10 φορες την ημερα

περνει βαρος....

θηλαζει...

βρεχει 8-9 πανες την ημερα....

 

αλλα ακομα ηρεμη δεν ειμαι...!

ψαχνω το πως το πως θα βεβαιωθω οτι δεν εχουμε πεσει στο 0,8% να νοσει...

τοσο ηταν το ποσοστο να νοσει...μιας και μεσο αμνιο ειχαμε ελενξει το 85% των μεταλλαξεων...

που να απευυνθω...

καπου να ξερουν...

στο μαιευτηριο....υπηρχε αγνοια οπως προεγραψα....

 

ξερω μπορει να ειμαι υπερβολικη...αλλα δεν το εχω ξεπερασει....

 

 

Για να δω αν κατάλαβα καλά... βρήκατε το υπερηχογενές έντερο, κάνατε αμνιοπαρακέντηση κι ελέγξατε το έμβρυο για μεταλλάξεις ΚΙ κατά 85% οπότε και βγήκε αρνητικό. Σωστά ως εδώ; Εσείς εξεταστήκατε; Θα ήταν πιο ασφαλές, δε σας το είπε κανείς; Να μην ψάξετε το έμβρυο και κινδυνεύσετε, να ελεγχθείτε εσείς οι γονείς. Το πού να απευθυνθείς είναι πολύ ξεκάθαρο αν διαβάσεις και παραπάνω. Στο Χωρέμειο για εξετάσεις και στο Κέντρο Ινοκυστικής στο Παίδων Αγία Σοφία (για την Αθήνα λέω που γνωρίζω). Εκεί θα σε κατευθύνουν για το τι πρέπει να κάνεις, ο κος. Ντουντουνάκης θα ξέρει αν πρέπει να κάνεις άλλες εξετάσεις και ποιες και ΣΙΓΟΥΡΑ θα σε ηρεμήσει, με όσες μαμάδες μιλάω το ίδιο λέμε, ότι πάντα καταφέρνει να μας καθησυχάζει γιατί μας κάνει και νιώθουμε ότι είμαστε σε πολύ καλά χέρια.

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

οταν βρεθηκε το υερυχογενες εντερο ημουν ηδη στον 5ο προς 6ο μηνα , αν ελεγχομασταν εμεις θα επερνε 1 μηνα και μετα θα επρεπε παλι να κανυμε αμνιο...ετσι καναμε αμνιο..

αρχικα καναμε το διευρυμενο πακετο δηλ και για αλλα πιθανα νοσηματα + ΔΦ508 οπου βγηκαν αρνητικα...

καναμε επαναλληψη στο β επιπεδου και το υπερυχογεννες εντερο παρεμενε...

ηπιος χαρακτηρισμος... ετσι ελενξαμε για το 85% ΤΟ ΜΩΡΟ για ΚΙ οπου ηταν αρνητικο ...οι πιθανοτητες να νοσει ηταν 0,8%...στον 8ο μηνα σταματησε να υπαρχει υπερυχογεννες εντερο...

 

ξερω οτι μονο με ευρυμα το υπερυχογενες εντερο δεν θα επρεπε να ψαχνω τοσο πολυ αλλα απο οταν εμαθα - διαβασα για τη νοσο καταλαβα τη σοβαροτητα.....

 

το μωρακι μας ειναι 18 ημερων και οπως εγραψα χωρις κανενα εμφανες σημαδι...

τουλαχιστον αυτα που γνωριζουν και οι γιατροι οτι θα μπορουσε να εμφανησει...

οπως προεγραψα παιδιατροι σε μεγαλο δημ. μαιευτηριο εχουν αγνοια

θα απευθυνθω στο παιδων...

δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου...

δεν ξερω αν θα κανω εγω- εμεις επιπλεον ελεγχο...αλλα σιγουρα θα ελενξω τα παιδια μου!

ευτυχως - δυστηχως ηταν ενα μεγαλο χαστουκι ...που για την ωρα δεν εχει αφησει σημαδι!

Link to comment
Share on other sites

οταν βρεθηκε το υερυχογενες εντερο ημουν ηδη στον 5ο προς 6ο μηνα , αν ελεγχομασταν εμεις θα επερνε 1 μηνα και μετα θα επρεπε παλι να κανυμε αμνιο...ετσι καναμε αμνιο..

αρχικα καναμε το διευρυμενο πακετο δηλ και για αλλα πιθανα νοσηματα + ΔΦ508 οπου βγηκαν αρνητικα...

καναμε επαναλληψη στο β επιπεδου και το υπερυχογεννες εντερο παρεμενε...

ηπιος χαρακτηρισμος... ετσι ελενξαμε για το 85% ΤΟ ΜΩΡΟ για ΚΙ οπου ηταν αρνητικο ...οι πιθανοτητες να νοσει ηταν 0,8%...στον 8ο μηνα σταματησε να υπαρχει υπερυχογεννες εντερο...

 

ξερω οτι μονο με ευρυμα το υπερυχογενες εντερο δεν θα επρεπε να ψαχνω τοσο πολυ αλλα απο οταν εμαθα - διαβασα για τη νοσο καταλαβα τη σοβαροτητα.....

 

το μωρακι μας ειναι 18 ημερων και οπως εγραψα χωρις κανενα εμφανες σημαδι...

τουλαχιστον αυτα που γνωριζουν και οι γιατροι οτι θα μπορουσε να εμφανησει...

οπως προεγραψα παιδιατροι σε μεγαλο δημ. μαιευτηριο εχουν αγνοια

θα απευθυνθω στο παιδων...

δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου...

δεν ξερω αν θα κανω εγω- εμεις επιπλεον ελεγχο...αλλα σιγουρα θα ελενξω τα παιδια μου!

ευτυχως - δυστηχως ηταν ενα μεγαλο χαστουκι ...που για την ωρα δεν εχει αφησει σημαδι!

 

Αν πρόκειται να κάνεις κι άλλα παιδιά, πρέπει να ελεγχθείς εσύ κι όχι επειδή έγινε όλο αυτό, το ίδιο θα σου έλεγα έτσι κι αλλιώς. Στη θέση σου θα έκανα ό,τι χρειαζόταν για να είμαι ήσυχη αλλά βασικά δε θα ανησυχούσα τόσο, όλα δείχνουν ότι δεν έχεις να φοβάσαι για κάτι τέτοιο. Να σου ζήσει ο μικρούλης!!! 18 ημερών, τι ωραία!!! Ζηλεύω!!!

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την εξέταση στο Χωρέμειο και μην σκεφτείς τα χρήματα.Περάσαμε μαύρες μέρες οικογενειακώς γιατί υπήρχε υποψία κυστικής στο παιδάκι μου. Τέλος καλό και τελικά όλα καλά αλλά εάν ο γυναικολόγος μου με είχε στείλει εξαρχής να κάνω την εξέταση αυτή δεν θα περνούσα 2 μαρτυρικούς μήνες για να βεβαιωθώ ότι τελικά το παιδάκι μου είναι καλά. Πραγματικά μη σκεφτείς τα χρήματα. ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

για την ωρα 3ο στη σκεψη δεν υπαρχει αλλα επιδη ειμαι 32 ετων ,,,ποτε δεν ξερεις!

σθγουρα θα ξεκινησω απο τα παιδια!

μπορει μαζι και εγω!

ξερω μπορει να ακουγεται υπερβολικο να ελενξω την κορη μου που ειναι 4ων αλλα θα ηθελα αν ειναι φορεας να το γνωριζει...δεν θελω οταν θα φτασει σε φαησ εγγυμοσυνης να πει" τοσο ατυχη θα ειμαι"

το ιδιο και το μωρο!

 

ξερω οτι οι πιαθνοτητες ειναι λιγες να νοσει ...αλλα απο το μυαλο μου δεν βγαινει!

μπορει να ειναι υπερβολικο... αλλα ετσι νοιωθω...!

 

θυμωνω που δεν υπερχει ενημερωση και υπαρχει αγνοια...

θυμωνω που ολοι οσοι γνωριζα τι εψαχνα ,τι φοβομουν δεν θορυβηθηκαν, δεν μπηκαν καν στο κοπο ν αψαξουν να δουν....

 

μονο μια φιλη θα ελενξει τα παιδια της....αλλα εχει στην οικογενια της κρουσμα μεσ.αναι,. οποτε ξερει ποσο σημαντικη ειναι η προγνωση...!

 

πως μπορω να βρω τον κο ντουντουνακη?

 

αν εμεις θελουμε να λεγομαστε μανες ....

εσεις ειστε ηρωιδες μανες....!

το εχω ξαναγραψει....σας θαυμαζω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...