Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , astrogea είπε:

Κι εμενα με εχει βοηθησει πολυ το forum και χρωστα πολλα στην marath 37 και στη μαγιοπουλα!

Ο θεος να τις εχει καλα και να τις κανει ευτυχισμενες!

Προσπάθησα να κανω like αλλά  επειδή  μάλλον τα έκανα μαντάρα είπα να το γράψω. Εγω έχω γράψει τόσες φορές  πόσο έχω βοηθηθεί  που έχω καταταντήσει  σχεδόν γραφική..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καταληγω στο εξης...καλοι οι γιατροι αλλα πολλες φορες απο φοβο δικης τους αποτυχιας προτεινουν την ευκολη λυση.

Πρεπει να ψαχνουμε και μονες και οπου υπαρχει λογος να υπαρχει και αντιλογος για γονιμο διαλογο ομως.

Εμενα κανενας γιατρος δε μου μιλησε για καμπυλη σακχαρου συνδρομο turner  klp απο εδω τα εμαθα και θα δρασω.

Link to comment
Share on other sites

Thia και εμενα δεν κου ειπε κανενας απο τους 4 προυγουμενους γιατρους που ειχα βασικες εξετασεις που επρεπε να κανουμε με τον ανδρα μου.

Ας ειναι καλα τα κοριτσια που μου γνωρισαν αυτον τον καταπληκτικο γυναικολογο που εχω τωρα, ο οποιος ειναι ο μονος γιατρος που μου κρατουσε το χερι οταν εκανα υστεροσκοπηση και μου μιλησε για αρκετη ωρα μετα ,παρολο που ηταν φανερα κουρασμενος,(Και εχω κανει δοξα το θεο! πολλα χειρουργεια στη ζωη μου)

Ακομη κανω θεραπεια και δεν εχω εγκυκοσυνη αλλα  νιωθω πολυ τυχερη που τον εχω γιατρο,

Link to comment
Share on other sites

Υστεροσκοπηση εχω κανει κι εγω επεμβατικη μαλιστα και δε μου κρατουσε το χερι....στο πορτοφολι στοχευε δε θελω να κολαστω και να γραψω εδω τι και πως

Και ο τελευταιος αμεσως δανεικα.

Ρωτησα πως ειναι δυνατον να εχω ΠΩΑ και να μην εχω χασει ουτε ενα κυκλο για την ακριβεια μονο ενα κι αυτον απο υπερβολικο αγχος να εχω σταθερα περιοδο και με ποσοτητα οπως οταν ημουν 19 και η απαντηση δεν ξερω!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολα τα κοριτσια.Καλο μηνα και καλο ξεκινημα σε καθε μας προσπαθεια.Αstrogea τι κανεις γλυκεια μου;Eγω ειμαι πεσμενη λογω στασιμοτητας παγωσε και ο καιρος και εδεσε το γλυκο.Τhia1985 θα σου πω και εγω την γνωμη μου και θα συμφωνησω με την αstrogea η μονη λυση για σενα ειναι φυσικος.FSH 22 σημαινει κοντα εμμηνοπαυση γι΄αυτο πρεπει να βιαστεις κανε οσες εξετασεις θελεις αλλα βρες εναν εξωσωματικο και ξεκινησε παρακολουθηση κυκλου για να βρεις ωαριο.Μην μου πεις δεν εχω αν δεν εχεις σ'αυτον τον κυκλο θα εχεις στον επομενο στο μεθεπομενο ολες οι γυναικες εχουμε αν εχουμε ωοθηκες και περιοδο.Στην δικη σου περιπτωση με αρωγο την ηλικια αν καταφερεις και βρεις 3-4ωαρια που θα τα βρεις ειμαι σιγουρη εχεις 80%πιθανοτητες επιτυχιας.Οπλισου με αισιοδοξια και υπομονη και μεσα στο 2018 θα εισαι εγκυουλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου xristia.Μας ελειψες στο forum.Μια απο τα ιδια με σενα ,Μαλλον μαζι θα την κανουμε προβλεπω.

Δεν Ειχαμε κανενα νεο πιο προσφατο?

Καμια εξελιξη με το prp?

 

Πολλα φιλακια και παντα ευχαριστα!

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα ξερεις ειχα πολλα προβληματα.ελπιζω να τελειωσαν γιατι μια κακοτυχια με κυνηγαει ετρεχα παλι νοσοκομειο επαθε αλλεργικο σοκ ο αντρας μου.Τελος παντων τωρα ολα καλα.Απ'οτι βλεπω λειπουν και αλλα κοριτσια ελπιζω να επανελθουν και αυτα.Και μενα μου λειψατε.                                                                   Οσο για το prp περιμενω περιοδο και θα παω για εξετασεις τη 2η μερα.Θα γραψω τ'αποτελεσματα.Καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , xristia είπε:

Αφου τα ξερεις ειχα πολλα προβληματα.ελπιζω να τελειωσαν γιατι μια κακοτυχια με κυνηγαει ετρεχα παλι νοσοκομειο επαθε αλλεργικο σοκ ο αντρας μου.Τελος παντων τωρα ολα καλα.Απ'οτι βλεπω λειπουν και αλλα κοριτσια ελπιζω να επανελθουν και αυτα.Και μενα μου λειψατε.                                                                   Οσο για το prp περιμενω περιοδο και θα παω για εξετασεις τη 2η μερα.Θα γραψω τ'αποτελεσματα.Καληνυχτα.

Xristia,οταν εχεις νεοτερα τα λεμε.

Περαστικα στον ανδρα σου και θα ηθελα να σου πω οτι σαν ερχονται τα καλα ερχονται ολα μαζι!

Προσωπικα περασα πολυ δυσκολα τα τελευταια χρονια και εγω και οι δικοι μου και η φετινη χρονια μου τα εδωσε ολα,ε!εκτος απο ενα βεβαια που θα μας το εχουμε και οι δυο την επομενη χρονια!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σας γραφω απο τη δουλεια. 

Θα ηθελα να μου πειτε ειτε εδω ειτε με πμ αν πηρατε καποια χαπια και σας βοηθησαν αν κανατε καποια αλλαγη στη διατροφη στον τροπο ζωης σας και βοηθηθηκατε.

Εγω εχω κοψει τη ζαχαρη πινω καφε με ζαχαρινη και δεν τρωω απο εξω σχεδον τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα xristia. Καλα παει. Σκεφτομαι που και που αν εκανα την ταδε κινηση ή την αλλη κινηση και εκανα καμια ζημια, αλλα προσπαθω να ξεκολλαω το μυαλο μου.  Το Σαββατο εχω χοριακη.

Εσυ πως τα πας;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια αν θυμαμαι καλα αναρωτιεσαι γιατι  σου ειπαν να κανεις την χοριακη πιο γρηγορα?

Εγω ειχα ρωτησει τη μαρια και μου ειπε πως ο λογος ηταν οτι βαλαμε βλαστοκυστες!Ετσι κερδιζουμε μερες!

Καλο βραδυ σε ολες κοριτσια!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Καλησπέρα xristia. Καλα παει. Σκεφτομαι που και που αν εκανα την ταδε κινηση ή την αλλη κινηση και εκανα καμια ζημια, αλλα προσπαθω να ξεκολλαω το μυαλο μου.  Το Σαββατο εχω χοριακη.

Εσυ πως τα πας;

Μην τα σκέφτεσαι αυτά.  Κανεις  ότι καλύτερο μπορείς.  Να σκέφτεσαι θετικά και να είσαι χαρούμενη γιατί αυτό εισπρατει  τώρα η ζωουλα που μεγαλώνει μέσα σου. Όλα θα σου πάνε καλά. Κάνε την αρχή και ακολουθούμε....  Φιλιά!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Γεια σου Georgia να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη φυσικα και δεν εχεις κανει καμια ζημια απλα οταν εχουμε αγωνια στο μυαλο μας στριφογυριζουν τα παντα.Ολα θα πανε καλα.Εγω ειμαι εν αναμονη,ελπιζω να κανω την κανω την εξεταση του Νικα τον αλλο μηνα και οταν βγουν τ'αποτελεσματα να προχωρησω σε εμβρυομεταφορα ,καλως εχοντων των πραγματων.Εν τω μεταξυ ισως καταφερω μεχρι τοτε να εχω ενα ακομη εμβρυακι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου thia!την εχω κανει και εγω!νομιζα πως σου το ειχα πει.

Σου περνουν 2 φορες δειγμα απο το ενδομητριο.

Την πρωρη για να δουν τυχον μικροβια,φλεγμονες συμφησεις κλπ 

Και την δευτερν για να δουν το παραθυρο εμφυτευσης δηλαδη πια μερα ειναι η πιο καταληλη ωστε να γινει εμφυτευση!Διοτι δεν ειναι ιδια για ολες τις γυναικες.Εμενα  για παρασειγμα ειναι η τριτη μερα μετα την ωοληψια.

Αυτα με πολυ  απλα λογια.

Η παρακατω  ειναι μια σελιδα που μπορει να σε κατατοπισει αρκετα αλλα μπορεις να παρεις τηλ τον ιδιο το Νικα και μα σου λυσει καθε σου απορια,

http://www.tovima.gr/science/article/?aid=467874

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο κοριτσι.

Μου το εχεις πει.

Νομιζα οτι αυτο το βλεπουν με την υστεροσκοπηση κι εκει καπου το εχασα.

Γιατι εμενα μου εκαναν scratching ενδομητριου στην αφαιρεση πολυποδσ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει!

Αξιζει να την κανεις πιστευω!καλυτερα  ομως  να ρωτησεις και  το γιατρο σου.

Αλλοι την γνωριζουν αλλοι οχι.

Αλλοι την δεχονται και αλλοι οχι.

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τώρα που είμαστε στη διαδικασία της δωρεας δεν παίζει και τόσο ρόλο το παράθυρο εμφυτευσης δεδομένου ότι δεν γίνεται ωοληψια σε μας.

  Georgia72 ποια μέρα του κύκλου σου σου έκαναν την έμβρυο μεταφορά?  Για τη δοτρια έμαθες τίποτα? Επίσης να υποθέσω  ότι σου είχαν πάρει πρώτα τα χαρακτηριστικά ώστε να ταιριάζουν όσο είναι δυνατόν με αυτά της δοτριας? 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...