Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Ορτανσία μου μέχρι και επέμβαση κιρσοκήλης κάναμε.. και ευτυχώς είχαμε καλά αποτελέσματα.. Το δικό μας πρόβλημα δυστυχώς είναι στη μορφολογία που δεν φτιάχνει με τίποτε.. Ο εξωσωματικός λέει ότι το ωάριο επειδή είναι σαφώς πολύ μεγαλύτερο κύτταρο από το σπερματοζωάριο έχει την ικανότητα να διορθώσει τυχόν προβλήματα του σπερματοζωαρίου και να εξελιχθεί καλά και το έμβρυο αλλά και η εγκυμοσύνη..

 

Το μόνο που μπορώ να κάνω και θα κάνω είναι να προσεύχομαι αφενός να κάνει αρκετά ωάρια η δότρια και αφετέρου να γονιμοποιηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα..

 

Λογικά την ερχόμενη Τρίτη που θα κάνω και τον υπέρηχο για τη μέτρηση του ενδομητρίου θα μάθω και πότε θα γίνει η ωοληψία.. εγώ λογικά την υπολογίζω για Τετάρτη ή Πέμπτη..

 

Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε!

 

Καλη επιτυχια σας ευχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Isis εξωμητρια ειχα δυο εμπειριες με μεγαλες ομως αρχικα χοριακες που μετα δεν διπλασιαζοντουσαν. Δηλ. οταν ειχα πει το νουμερο της χοριακης στο γιατρο μου ειχε πει οτι ηταν διδυμα 760 πρωτη μερα καθυστερησης.

Τελος παντων οτι και να λεμε καθε περιπτωση ειναι μοναδικη. Δεν ξερω τι ακριβως συμβαινει στην περιπτωση σου απλα σου ευχομαι οτι καλυτερο και αν αυτη η προσπαθεια δεν εχει αισιο τελος να ειναι οσο το δυνατο ανωδυνη και η επομενη πρεοσπαθεια σου να ειναι και η τελευταια και τυχερη. Σε σκεφτομαι και σε νιωθω οσο δεν φανταζεσαι.

Φιλακια γλυκια μου τα καλυτερα σου ευχομαι!

 

ελπίδα μου εχεις δικιο, το συνηθισμενο ειναι αυτο που λες να ξεκιναει καλα και να μην διπλασιζεται η χοριακη οπως πρεπει. δευτερα ερχομαι αθηνα να με δει και ο Π, και να καταληξουμε τι ειναι τελικα...

εσυ πως πας με την αναμονη? κοιτα να μην εχεις αγχος και να εχεις καλη ψυχολογια...

Πολλα φιλια σε ολες...

κριστινα αν τι κανεις? ολα καλα?

Σαννα, κανε καμμια βουτια και για εμας..

εγω αυριο θα παω για το πρωτο μου μπανιο...ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Ιsis, για να αποβαλεις μονη σου πρέπει να έχεις αιμα (αρκετο) και πονο. Στο λεω από προσωπικη εμπειρια που αρχισα να αποβαλλω Παρασκευη όπου στο υπερηχογραφημα διαπιστωθηκε καρδιακή λειτουργεια και μετα από 3 ημερους πονους και αιμα την Δευτερα δεν υπηρχε κανενα εμβρυικο στοιχειο τοσο που ο γιατρος που έκανε τον υπέρηχο δεν πιστευε ότι μολις πριν 3 μερες ήμουν έγκυος! Η δε χοριακή μου ήταν 0,1!!! (τη "μαυρη" Δευτερα) Απο τη στιγμη που υπαρχουν εμβρυικά στοιχεια (π.χ σακος) και δεν αποβληθουν σε ένα ευλογο χρονικο διάστημα πρέπει να γινει αποξεση.

 

Βεβαια εσυ εισαι σε αρκετα αρχικό σταδιο, επομενως ας ελπισουμε ότι θα σου ρθει η περιοδος για να αποβληθει από μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια! κανω βουτιες και για σας!!!!

 

isis επειδη οπως και η Ελπιδα εχω περασει κι εγω απο εξωμητριο θα σου πω κατι που ισως σε παρηγορησει , για να φανει σακος πρεπει η χοριακη να περασει τις 1500 μοναδες. Πριν ειναι πολυ μικρος και δεν ειναι δυνατον να εντοπιστει. Εμενα η χοριακη μου τοτε ξεκινησε με 19 πρωτη μετρηση αλλα μετα διπλασιαζοταν κανονικοτατα αλλα ειχα συνεχως λιγο αιμα. η αιμοραγια ειναι χαρακτηριστικο εξωμητριων κυησεων. Εσυ εχεις καθολου αιμα? Στις 1200 μοναδες κανω τον πρωτο υπερηχο στον Π αλλα σακος πουθενα, τοτε η μαια μου λεει οτι ειναι μεν νωρις για να δουμε σακο αλλα υπαρχει περιπτωση εξωμητριου.Εγω δεν μπορουσα να περιμενω να περασουν 4 μερες για να ξαναπαω για τπον προγραμματισμενο υπερηχο στον Π και πηγα σε καποιο αλλο γιατρο που ειχα τοτε ο οποιος εντοπισε ενα ενδομητριο σακο ο οποιος ομως ηταν ψευδοσακος που δημιουργειται σε περιπτωσεις εξωμητριων μεσα στη μητρα , ενω το εμβρυο ειχε εμφυτευθει στην δεξια σαλπιγγα την οποια εχασα. Ημουν λοιπον σιγουρη λογο του δευτερου γιατρου οτι ολα ειναι μια χαρα ωσπου η μαια του Π επεμενε να παω και εκει για υπερηχο οπου ο Π διαπιστωσε το εξωμητριο κυημα. η χοριακη ηταν γυρω στις 7500 τελευταια μετρηση και δεν ειχα τον παραμικρο πονο. Ευτυχως που το προλαβαμε παντως γιατι αν σκασει η σαλπιγγα μεσα στην κοιλια γινεται επικυνδινο. Αν δεν εχεις αιμα ειναι λιγο απιθανο να εχεις εξωμητριο. Μην ακους τον καθε μ...κα ακτινολογο.

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο, φθανει η ωρα...κανεις σε γνωστο κεντρο την προσπαθεια?

εμενα η χοριακη μου ανεβαινει αργα 760 μοναδες...σακος πουθενα... ο ακτινολογος που πηγα σημερα μου μιλησε για εξωμητριο!

 

Κοριτσάκι μου γλυκό αν το μηχάνημα του γιατρού είναι καλό τότε σίγουρα θα μπορέσει να δει το σάκο. Εγώ είχα χοριακή 880 μονάδες και είδαμε το σάκο στην μήτρα και με το μηχάνημα του γυναικολόγου μου αλλά για να είμαστε και 100% σίγουροι ότι είναι ενδομήτριος ο σάκος και όχι κάτι άλλο με έστειλε και στο ΙΑΣΩ όπου εκεί τα μηχανήματα είναι τελευταίας τεχνολογίας και φάνηκε ξεκάθαρα ότι ήταν ενδομήτριος ο σάκος αλλά δυστυχώς δεν είχαμε εμβρυϊκά στοιχεία καθόλου.

 

Μακάρι να τελειώσει το συντομότερο η ταλαιπωρία σου όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για σας κοριτσια

Ισις θα συμφωνησω και εγω με την Σαννα για να δουνε σακο πρεπει να ειναι πολυ πιο υψηλη η χοριακη σου.

Αντε κοριτσια περναει ο καιρος πλακα πλακα σεδον 2 μηνες μεινανε.

Λινακις ολα καλα;

Κριστινα Αν οκ η εξεταση;

ορτανσια κι εσυ πως παει;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.παρακολουθω καιρο τωρα την συζητηση σας και ειπα να μπω και εγω στην παρεα σας.συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια.ευχομαι για ολες να πανε ολα κατ ευχην.μακαρι να ειχα το κουραγιο και το σθενος σας.εγω βρισκομαι στην αντιθετη πλευρα.καποιες ισως με θυμαστε.......

μακαρι να ξεπερασω τους φοβους μου και να το δω λιγο αλλιως το πραγμα.να σας πω την αληθεια ομως νιωθω οτι ανεβαινω γολγοθα...

Link to comment
Share on other sites

Κυβελη μου οι περισσοτερες εδω μεσα ετσι νιωθουμε οτι ανεβαινουμε γολγοθα αλλα για καποιες γυναικες δεν γινεται διαφορετικα! Δεν ξερω την ιστορια σου αλλα σιγουρα εδω μεσα καθε μια με τη δικη της ιστορια ειμαστε συμπασχουσες!

Φιλακια και κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα που ειστε? Εγω θα αρχισω να μετραω αντιστροφα 5 και σημερα λοιπον!

Τη Δευτερα β χοριακη! Πολυ αγωνια εχω και ηθελα να σας το πω!

Φιλακια να ειστε ολες καλα και να περνατε ομορφα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιδα σου ευχομαι το ονομα σου να σε δικαιωσει και να σου δωσει την ελπιδα να γινεις μανουλα

 

Ευχαριστω πολυ και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα! Καλως ηρθες στην παρεα μας!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκό αν το μηχάνημα του γιατρού είναι καλό τότε σίγουρα θα μπορέσει να δει το σάκο. Εγώ είχα χοριακή 880 μονάδες και είδαμε το σάκο στην μήτρα και με το μηχάνημα του γυναικολόγου μου αλλά για να είμαστε και 100% σίγουροι ότι είναι ενδομήτριος ο σάκος και όχι κάτι άλλο με έστειλε και στο ΙΑΣΩ όπου εκεί τα μηχανήματα είναι τελευταίας τεχνολογίας και φάνηκε ξεκάθαρα ότι ήταν ενδομήτριος ο σάκος αλλά δυστυχώς δεν είχαμε εμβρυϊκά στοιχεία καθόλου.

 

Μακάρι να τελειώσει το συντομότερο η ταλαιπωρία σου όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα..

 

σαννα, ντομνινα, ανελι και ελπίδα, σας ευχαριστω πολυ για το ενδοαφερον.

πηγα αθηνα τη δευ χοριακη στο κεντρο εκει 1300 μοναδες. φανηκα καθαρα ενδομητριος σακος και ενα ευρημα κοντα στη δε ωοθηκη. υποπτο αλλα μπορει να ειναι κ ωχρο σωματιο. αποτελεσμα αποξεση ενδομητριου και χοριακη αυριο, ελπιζουμε να πεσει. εαν οχι πιθανως να ειναι ψευδοσακος (οπως ειπε και η σαννα) + εξωμητριος και θα κανω μεθοτρεξατη...σαννα νομιζα οτι ειναΙ 1 % η διπλη εμφυτευση, αλλα απο ο,τι φαινεται δεν ειναι τοσο σπανιο.

θα σας ενημερωσω αυριο.

ελπίδα, υπομονη και ευχομαι τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

σαννα, ντομνινα, ανελι και ελπίδα, σας ευχαριστω πολυ για το ενδοαφερον.

πηγα αθηνα τη δευ χοριακη στο κεντρο εκει 1300 μοναδες. φανηκα καθαρα ενδομητριος σακος και ενα ευρημα κοντα στη δε ωοθηκη. υποπτο αλλα μπορει να ειναι κ ωχρο σωματιο. αποτελεσμα αποξεση ενδομητριου και χοριακη αυριο, ελπιζουμε να πεσει. εαν οχι πιθανως να ειναι ψευδοσακος (οπως ειπε και η σαννα) + εξωμητριος και θα κανω μεθοτρεξατη...σαννα νομιζα οτι ειναΙ 1 % η διπλη εμφυτευση, αλλα απο ο,τι φαινεται δεν ειναι τοσο σπανιο.

θα σας ενημερωσω αυριο.

ελπίδα, υπομονη και ευχομαι τα καλυτερα.

 

Λυπάμαι πολύ που αναγκάζεσαι να υποστείς όλη αυτή την ταλαιπωρία.. καμία κοπέλα δεν πρέπει να το περνάει αυτό. Ειλικρινά ελπίζω η χοριακή να πέσει και η ταλαιπωρία σου να σταματήσει εδώ.. Θα περιμένω τα νέα σου με αγωνία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίδα μου να σου ευχηθώ καλή επιτυχία για τη Δευτέρα. Μακάρι το μονάκριβο εμβρυάκι σου να γίνει και το μονάκριβο παιδάκι σου σε εννέα μήνες..

 

Τα νέα τα δικά μου είναι ότι η ωοληψία της δότριας προγραμματίστηκε για την Παρασκευή. Η αγωνία στο κόκκινο κορίτσια για να δούμε πόσα θα πάρουμε και πόσα θα γονιμοποιηθούν τελικά..

 

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίδα μου να σου ευχηθώ καλή επιτυχία για τη Δευτέρα. Μακάρι το μονάκριβο εμβρυάκι σου να γίνει και το μονάκριβο παιδάκι σου σε εννέα μήνες..

 

Τα νέα τα δικά μου είναι ότι η ωοληψία της δότριας προγραμματίστηκε για την Παρασκευή. Η αγωνία στο κόκκινο κορίτσια για να δούμε πόσα θα πάρουμε και πόσα θα γονιμοποιηθούν τελικά..

 

Σας φιλώ!

 

σε 2 ημερες? με το καλό!!! θα πατε για βλαστοκύστεις? οποτε τεταρτη μαλλον μεταφορα?

κοριτσια πιστευω οτι μαλλον τελειωσε η ιστορια η δικη μου, αισθανομαι οτι το στηθος μου με ποναει λιγοτερο και οτι εχει μειωθει το πρηξιμο.νομιζω οτι αυριο θα εχει πεσει και η χοριακη...

Link to comment
Share on other sites

Isis ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!

Κοριτσι μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην ταλαιπωρηθεις αλλο ολα να τελειωσουν εδω και απο εδω και περα τα καλυτερα να σου συμβουν!

Φιλακια γλυκια μου!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίδα μου να σου ευχηθώ καλή επιτυχία για τη Δευτέρα. Μακάρι το μονάκριβο εμβρυάκι σου να γίνει και το μονάκριβο παιδάκι σου σε εννέα μήνες..

 

Τα νέα τα δικά μου είναι ότι η ωοληψία της δότριας προγραμματίστηκε για την Παρασκευή. Η αγωνία στο κόκκινο κορίτσια για να δούμε πόσα θα πάρουμε και πόσα θα γονιμοποιηθούν τελικά..

 

Σας φιλώ!

 

Σε ευχαριστω καλη μου πολυ γλυκια η ευχη σου πραγματικα με συγκινησε!

Σου ευχομαι τα καλυτερα για την Παρασκευη και ολο χαρουμενα νεα απο εδω και περα!

Φιλακια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Linaki, Cristina, Ορτανσια που ειστε κοριτσακια μου? Ευχομαι να περνατε ομορφα. Linaki σε εψαξα και στο μετα την εμβρυομεταφορα αλλα ειναι κλειδωμενο και δεν μπορω να γραψω.

Φιλακια εγκυουλες μου!

Link to comment
Share on other sites

σε 2 ημερες? με το καλό!!! θα πατε για βλαστοκύστεις? οποτε τεταρτη μαλλον μεταφορα?

κοριτσια πιστευω οτι μαλλον τελειωσε η ιστορια η δικη μου, αισθανομαι οτι το στηθος μου με ποναει λιγοτερο και οτι εχει μειωθει το πρηξιμο.νομιζω οτι αυριο θα εχει πεσει και η χοριακη...

 

Ναι κορίτσι μου γλυκό.. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα..

 

Αγωνία Νο. 1: Πόσα ωάρια πήραμε..

Αγωνία Νο. 2: Πόσα ωάρια γονιμοποιήθηκαν..

Αγωνία Νο. 3: Πόσα ωάρια θα προχωρήσουν...

 

Αν πάμε σε βλαστοκύστες εγώ υπολογίζω την Τρίτη εμβρυομεταφορά..

 

Για να δούμε..

 

Μακάρι να έχει πέσει η χοριακή σου.. Αναμένω με αγωνία..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω καλη μου πολυ γλυκια η ευχη σου πραγματικα με συγκινησε!

Σου ευχομαι τα καλυτερα για την Παρασκευη και ολο χαρουμενα νεα απο εδω και περα!

Φιλακια πολλα!

 

Ελπιδάκι μου από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί...

 

Σε φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα, διαβαζω τα νεα σας και σας νιωθω ολες, σε οποια φαση κι αν βρισκεστε...

 

isis μου ευχομαι να τελειωσει γρηγορα η αγωνια σου και να χαλαρωσεις το υπολοιπο καλοκαιρι με βουτιες στη θαλασσα και να καθαρησει η ψυχη σου απο αυτη την ταλαιπορεια.. να ξερεις οτι σε σκεφτομαι και συμπασχω..

 

Ελπιδα περασαν οι μερες γρηγορα, ευχομαι μεσα απ την καρδια μου μια τεραστια χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

 

domnina μο καταλαβαινω απολυτα τις αγωνιες σου, τα εχω περασει δυο φορες με δανεικα, θα παρετε ολα τα ωαρια ή θα γινει egg sharing σε δυο ζευγαρια? Ευχομαι να ειναι η τυχερη σου προσπαθεια και μετα να τα αφησειςς ολα αυτα πισω...

 

Αννελι μου περναει οντως ο καιρος...... πως πας με την διαιτα?

 

κυβελη και ντεπι καλως ηρθατε και καλη επιτυχια!!

 

 

εγω εχω χαλαρωσει και εχω καταφερει να αποσυμπιεστω και νιωθω αλλος ανθρωπος... βγηκαν και τα αποτελεσματτα του αντρα μου και δειχνουν ολα πολυ καλυτερα αλλα επειδη λειπει ο γιατρος σε διακοπες δεν μπορω να το πω επισημα. Δεν ξερω τι θα κανω απο Σεπτεμβρη και με ποιο γιατρο να συνεχισω... περιμενω πρωτα τις οδηγειες του γιατρου του αντρα μου να μας πει αν ειμαστε ετοιμοι.. Στις 6 Αυγουστου επιστρεφω στην Αθηνα. Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι θα ηθελα να σας γνωριζω και προσωπικα και να ειχαμε την δυνατοτητα να πιουμε και ενα καφεδακι και να γτα λεγαμε κι απο κοντα, ξερω ομως οτι δεν ειναι ευκολο... οπως και να εχει σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα, διαβαζω τα νεα σας και σας νιωθω ολες, σε οποια φαση κι αν βρισκεστε...

 

isis μου ευχομαι να τελειωσει γρηγορα η αγωνια σου και να χαλαρωσεις το υπολοιπο καλοκαιρι με βουτιες στη θαλασσα και να καθαρησει η ψυχη σου απο αυτη την ταλαιπορεια.. να ξερεις οτι σε σκεφτομαι και συμπασχω..

 

Ελπιδα περασαν οι μερες γρηγορα, ευχομαι μεσα απ την καρδια μου μια τεραστια χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

 

domnina μο καταλαβαινω απολυτα τις αγωνιες σου, τα εχω περασει δυο φορες με δανεικα, θα παρετε ολα τα ωαρια ή θα γινει egg sharing σε δυο ζευγαρια? Ευχομαι να ειναι η τυχερη σου προσπαθεια και μετα να τα αφησειςς ολα αυτα πισω...

 

Αννελι μου περναει οντως ο καιρος...... πως πας με την διαιτα?

 

κυβελη και ντεπι καλως ηρθατε και καλη επιτυχια!!

 

 

εγω εχω χαλαρωσει και εχω καταφερει να αποσυμπιεστω και νιωθω αλλος ανθρωπος... βγηκαν και τα αποτελεσματτα του αντρα μου και δειχνουν ολα πολυ καλυτερα αλλα επειδη λειπει ο γιατρος σε διακοπες δεν μπορω να το πω επισημα. Δεν ξερω τι θα κανω απο Σεπτεμβρη και με ποιο γιατρο να συνεχισω... περιμενω πρωτα τις οδηγειες του γιατρου του αντρα μου να μας πει αν ειμαστε ετοιμοι.. Στις 6 Αυγουστου επιστρεφω στην Αθηνα. Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι θα ηθελα να σας γνωριζω και προσωπικα και να ειχαμε την δυνατοτητα να πιουμε και ενα καφεδακι και να γτα λεγαμε κι απο κοντα, ξερω ομως οτι δεν ειναι ευκολο... οπως και να εχει σας φιλω!

 

Η χοριακη έπεσε!!! 123 μονο. οπότε δεν υπάρχει εξωμητριο, μονο αυτος ο μικρος σακος που ειδαμε τη δευτερα και, χαζο μεν, αλλά συγκινηθηκα. Δεν ειχα ποτε αλλοτε προχωρησει τοσο σε εγκυμοσυνη.

μου ειπαν να ξανακανω μια χοριακη σε 10 ημερες και οτι σε 2 μηνες μπορω να ξαναπροσπαθησω. δηλ απο Οκτωβριο.

ντομνινα περιμενουμε τα νεα σου αυριο!

Σαννα πολλα φιλια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες μου καλημέρα σας!!!!

να καλωσορίσω και τις καινούργιες στην παρέα μας :)

Ελπίδα εύχομαι για τριψήφια χοριακή!!!!!

domnina καλή επιτυχία!!!

isis όλα καλά θα πάνε κάνε μόνο κουράγιο!!!!

Ορτανσία και Λινάκις εύχομαι οι εγκυμοσύνες σας να είναι υπέροχες!!!!

Αννελί και Σάννα τα φιλιά μου και να κάνετε πολλές βουτιές να χαλαρώνεται και να προετοιμάζεστε!!!

 

Τα δικά μου νέα: εδώ και 10 μέρες ζω έναν εφιάλτη... μπήκε το ερώτημα αν θα συνεχίσω την κύηση ή αν θα διακόψω.... βρέθηκε στον μοριακό καρυότυπο ένα γονίδιο, το οποίο δεν έχει ταυτοποιηθεί σε κάποιο από τα γνωστά σύνδρομα, ούτε από μόνο του έχει δείξει κάτι, όμως δεν παύει να είναι ανησυχητικό... μας είπαν ότι είναι πιθανό να εμφανίσει ήπια έως μέτρια νοητική υστέρηση... το ίδιο ακριβώς το έχει η δότρια μόνο που αυτή είναι κατά τα λεγόμενα του γιατρού μια χαρά χωρίς νοητικές καθυστερήσεις κλπ κλπ... καταλαβαίνετε λοιπόν ότι παρακαλούσα να κοιμάμαι για να μην ζω τον ζωντανό μου εφιάλτη... σήμερα μπήκα στον 6ο μήνα είμαι στην 22η εβδομάδα και την μικρή την ακούω καθημερινά πια... η απόφασή μας είναι λοιπόν να την κρατήσουμε και ευελπιστούμε στην καλή μας τύχη... δεν ξέρω ας είναι ο Θεός μαζί μας... οι γιατροί πάντως δεν μας διαφωτίζουν το αφήνουν όλο πάνω μας... πείτε μου την γνώμη σας σας παρακαλώ το έχω ανάγκη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...