Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, psipsinela είπε:

Παιδι μου το αγχος φταιει! σκεψου ποσο πιο φρεσκα και υγιη ειναι τα δανεικα!! δεν υπαρχει περιπτωση, καποια στιγμη θα πιασουν! μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη... εδω επιασε δικο μου στα 43 και παλλινδρομησε

Εχεις πολυ δικιο για το αγχος.

Εγω κυριως γι αυτο ξεκινησα γιογκα με χαλαρωνει πολυ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 said:

Εχεις πολυ δικιο για το αγχος.

Εγω κυριως γι αυτο ξεκινησα γιογκα με χαλαρωνει πολυ

Κι εγω κάνω! και βλεπω οτι εχει δυναμωσει το σωμα μου πολυ. Γενικα βεβαια η ασκηση βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη, ανοίξαμε αυτό το θέμα στο καφέ

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/19779-cafe-ivf-me-dorea-oarion/

έτσι ώστε να μπορέσετε να συνεχίζετε εκεί τις συζητήσεις σας που αφορούν τις καθημερινές σας προσωπικές δραστηριότητες, αλλά και τις καθημερινές εξελίξεις/τεστ εγκυμοσύνης, έτσι ώστε σε αυτό το θέμα να γίνονται συζητήσεις που έχουν πιο συγκεκριμένα να κάνουν με την διαδικασία, γνώμες, εντυπώσεις, μαρτυρίες, προβληματισμούς, σημαντικά νέα.

Διαβάστε περισσότερα για το καταστατικό της ΕΕΕΓ http://parents.org.gr/news/a245  , καθώς η ιστοσελίδα δεν έχει δημιουργηθεί για να υποκαταστήσει συζητήσεις τύπου social media.   

Στο Parentscafe όμως δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός :-) και δημιουργήθηκε το 2009 ακριβώς για να εξυπηρετεί αυτό το σκοπό! 

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας και για την διάθεσή σας για συνεργασία! 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μπαίνω λίγο βιαστικά για να σας πω πως γεννήθηκαν τα ομορφα διδυμάκια μου! Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με πμ και γενικως με τις παρεμβασεις τους με στηριξαν οταν ειχα τις αμφιβολιες μου για να κανω το βημα αυτο. Θα ηθελα επισης να ευχαριστησω τη δοτρια που μας χαρισε αυτο το πολυτιμο δωρο και να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια να μην φοβηθουν να το κάνουν και να πετύχουν να ζήσουν το όνειρο τους!

Να σου ζησουν!να ειναι γερα κ καλοτυχα!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μπαίνω λίγο βιαστικά για να σας πω πως γεννήθηκαν τα ομορφα διδυμάκια μου! Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με πμ και γενικως με τις παρεμβασεις τους με στηριξαν οταν ειχα τις αμφιβολιες μου για να κανω το βημα αυτο. Θα ηθελα επισης να ευχαριστησω τη δοτρια που μας χαρισε αυτο το πολυτιμο δωρο και να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια να μην φοβηθουν να το κάνουν και να πετύχουν να ζήσουν το όνειρο τους!

Να σου ζήσουν, γερά και τυχερά και να τα χαιρεστε!! Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2018 at 1:37 ΠΜ, Georgia72 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μπαίνω λίγο βιαστικά για να σας πω πως γεννήθηκαν τα ομορφα διδυμάκια μου! Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με πμ και γενικως με τις παρεμβασεις τους με στηριξαν οταν ειχα τις αμφιβολιες μου για να κανω το βημα αυτο. Θα ηθελα επισης να ευχαριστησω τη δοτρια που μας χαρισε αυτο το πολυτιμο δωρο και να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια να μην φοβηθουν να το κάνουν και να πετύχουν να ζήσουν το όνειρο τους!

Κορίτσι μου να σας ζησουν

Γερά και καλοτυχία!!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia72 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές! Και ευχομαι σε όλες σας να αξιωθείτε να το ζησετε.

Θελω να γραψω στα κορίτσια που μας διαβαζουν και εχουν αμφιβολια στο να κανουν αυτο το βημα, να μην φοβουνται και να το κανουν! Αποκλείεται να μην ερωτευθείτε αυτα τα πλασματάκια! Και το λεω εγω, η ορθολογίστρια, που ημουν εντελως αρνητικη στο να προβω στη λύση αυτη. Ημουν ανενδοτη. Που εκανα 1,5 χρόνο να παρω την αποφαση και οταν το εκανα παλι ειχα πισωγυρισματα. Σημερα λεω:Γιατι το καθηστερησα;;;

Θα ηθελα να ευχαριστησω όλα τα κορίτσια που με συμβουλευαν εδω τοτε που ξεκινησα, εχοντας χιλιαδες αρνητικες σκεψεις να τρεχουν στο μυαλο μου και τα απειρα διλημματα, που με παρηγορησαν και με παροτρυναν να προχωρήσω και μου έλεγαν πως δεν θα το μετανιωσω. Και ετσι ειναι! Τωρα δεν θελω αυτα τα μωρακια να βγαινουν απ' την αγκαλια μου!

Τα υπολοιπα θα τα πουμε στο parentscafe. Πολλα φιλια σε όλες!

Καλημέρα όμορφη μαμά

 

μακαρι να αξιώθούμε να το ζήσουμε όλες μας.... πολλά φιλια στα μπεμπουλια !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/5/2018 at 1:37 AM, Georgia72 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μπαίνω λίγο βιαστικά για να σας πω πως γεννήθηκαν τα ομορφα διδυμάκια μου! Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με πμ και γενικως με τις παρεμβασεις τους με στηριξαν οταν ειχα τις αμφιβολιες μου για να κανω το βημα αυτο. Θα ηθελα επισης να ευχαριστησω τη δοτρια που μας χαρισε αυτο το πολυτιμο δωρο και να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια να μην φοβηθουν να το κάνουν και να πετύχουν να ζήσουν το όνειρο τους!

Γιωργία μου να σου ζήσουν, να τα χαρείς και καμαρώνεις για όλους σας.

Εύχομαι από εδώ και πέρα, μόνο χαρές και παιχνίδια !

Σε φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους.  Σας γράφω για να ακούσω γνώμες και εμπειρίες (αν και θα προσπαθήσω να διαβάσω τις τόσες σελίδες).

Θέλουμε με τον άντρα μου (γιατί λόγο προβλημάτων - δεν γίνεται αλλιώς) να ψάξουμε τον τρόπο για δωρεά εμβρύων (γενετικό υλικό και για τους δύο). Έχει προσπαθήσει καμία; Γνωρίζουμε κόστη; μας έχουν συστήσει γνωστοί κάποια κέντρα. Κυρίως για τον κ. Ζερβομανωλάκη (womancenter) και για τον κ. Πάντο (γενεσις) έχετε κάποια εμπειρία;
Σημαντικό ρόλο παίζει ότι μένουμε στο εξωτερικό και δεν είναι τόσο εύκολο να έχουμε τόσο άμεση επαφή.
 

ευχόμαστε σε όλους, να αποκτήσουν ή να έχουν μια όμορφη οικογένεια. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2018 at 9:29 ΜΜ, dimnot είπε:

Καλησπέρα σε όλους.  Σας γράφω για να ακούσω γνώμες και εμπειρίες (αν και θα προσπαθήσω να διαβάσω τις τόσες σελίδες).

Θέλουμε με τον άντρα μου (γιατί λόγο προβλημάτων - δεν γίνεται αλλιώς) να ψάξουμε τον τρόπο για δωρεά εμβρύων (γενετικό υλικό και για τους δύο). Έχει προσπαθήσει καμία; Γνωρίζουμε κόστη; μας έχουν συστήσει γνωστοί κάποια κέντρα. Κυρίως για τον κ. Ζερβομανωλάκη (womancenter) και για τον κ. Πάντο (γενεσις) έχετε κάποια εμπειρία;
Σημαντικό ρόλο παίζει ότι μένουμε στο εξωτερικό και δεν είναι τόσο εύκολο να έχουμε τόσο άμεση επαφή.
 

 

Καλημέρα φίλη! Θα έλεγα καλύτερα να ανοίξεις ένα καινούργιο topic με θέμα «δωρεά εμβρύων» γιατί φοβάμαι πως εδώ δεν θα έχεις απαντήσεις. Οι δύο γιατροί που αναφέρεις πάντως θεωρούνται καλοί. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/7/2018 at 9:29 ΜΜ, dimnot είπε:

Καλησπέρα σε όλους.  Σας γράφω για να ακούσω γνώμες και εμπειρίες (αν και θα προσπαθήσω να διαβάσω τις τόσες σελίδες).

Θέλουμε με τον άντρα μου (γιατί λόγο προβλημάτων - δεν γίνεται αλλιώς) να ψάξουμε τον τρόπο για δωρεά εμβρύων (γενετικό υλικό και για τους δύο). Έχει προσπαθήσει καμία; Γνωρίζουμε κόστη; μας έχουν συστήσει γνωστοί κάποια κέντρα. Κυρίως για τον κ. Ζερβομανωλάκη (womancenter) και για τον κ. Πάντο (γενεσις) έχετε κάποια εμπειρία;
Σημαντικό ρόλο παίζει ότι μένουμε στο εξωτερικό και δεν είναι τόσο εύκολο να έχουμε τόσο άμεση επαφή.
 

 

Εγω και αρκετές γυναίκες (που έχω μιλήσει εκ των υστερων) με τον Ζερβομανωλάκη και το κέντρο του δεν έχουμε και την καλύτερη άποψη. Και να φανταστείς πήγα συστημένη και αποτυχία στην εξωσωματική δεν έδωσε την δέουσα προσοχή. Και πανάκριβος! Για το άλλον δεν γνωρίζω

Επεξεργάστηκαν by ameliee
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ameliee είπε:

 

Εγω και αρκετές γυναίκες (που έχω μιλήσει εκ των υστερων) με τον Ζερβομανωλάκη και το κέντρο του δεν έχουμε και την καλύτερη άποψη. Και να φανταστείς πήγα συστημένη και αποτυχία στην εξωσωματική δεν έδωσε την δέουσα προσοχή. Και πανάκριβος! Για το άλλον δεν γνωρίζω

Επεξεργάστηκαν by Cookie
Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2018 at 9:40 ΠΜ, Georgia72 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές! Και ευχομαι σε όλες σας να αξιωθείτε να το ζησετε.

Θελω να γραψω στα κορίτσια που μας διαβαζουν και εχουν αμφιβολια στο να κανουν αυτο το βημα, να μην φοβουνται και να το κανουν! Αποκλείεται να μην ερωτευθείτε αυτα τα πλασματάκια! Και το λεω εγω, η ορθολογίστρια, που ημουν εντελως αρνητικη στο να προβω στη λύση αυτη. Ημουν ανενδοτη. Που εκανα 1,5 χρόνο να παρω την αποφαση και οταν το εκανα παλι ειχα πισωγυρισματα. Σημερα λεω:Γιατι το καθηστερησα;;;

Θα ηθελα να ευχαριστησω όλα τα κορίτσια που με συμβουλευαν εδω τοτε που ξεκινησα, εχοντας χιλιαδες αρνητικες σκεψεις να τρεχουν στο μυαλο μου και τα απειρα διλημματα, που με παρηγορησαν και με παροτρυναν να προχωρήσω και μου έλεγαν πως δεν θα το μετανιωσω. Και ετσι ειναι! Τωρα δεν θελω αυτα τα μωρακια να βγαινουν απ' την αγκαλια μου!

Τα υπολοιπα θα τα πουμε στο parentscafe. Πολλα φιλια σε όλες!

 

On 24/5/2018 at 9:40 ΠΜ, Georgia72 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές! Και ευχομαι σε όλες σας να αξιωθείτε να το ζησετε.

Θελω να γραψω στα κορίτσια που μας διαβαζουν και εχουν αμφιβολια στο να κανουν αυτο το βημα, να μην φοβουνται και να το κανουν! Αποκλείεται να μην ερωτευθείτε αυτα τα πλασματάκια! Και το λεω εγω, η ορθολογίστρια, που ημουν εντελως αρνητικη στο να προβω στη λύση αυτη. Ημουν ανενδοτη. Που εκανα 1,5 χρόνο να παρω την αποφαση και οταν το εκανα παλι ειχα πισωγυρισματα. Σημερα λεω:Γιατι το καθηστερησα;;;

Θα ηθελα να ευχαριστησω όλα τα κορίτσια που με συμβουλευαν εδω τοτε που ξεκινησα, εχοντας χιλιαδες αρνητικες σκεψεις να τρεχουν στο μυαλο μου και τα απειρα διλημματα, που με παρηγορησαν και με παροτρυναν να προχωρήσω και μου έλεγαν πως δεν θα το μετανιωσω. Και ετσι ειναι! Τωρα δεν θελω αυτα τα μωρακια να βγαινουν απ' την αγκαλια μου!

Τα υπολοιπα θα τα πουμε στο parentscafe. Πολλα φιλια σε όλες!

καλημερα...ειμαι και εγω σε προσπαθεια με δανεικα,με αποτυχια την πρωτη φορα,,να σου ζησουν τα ζουζουνια,,, ..ευχαριστω....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας  , είναι η πρώτη φορά που γράφω και θα ήθελα να μοιραστούμε απόψεις και εμπειρίες για το θέμα των δανεικών ωαρίων. Είμαι στην φάση που το σκέφτομαι μετά απο 7 αποτυχημένες ivf με δικά μου ωάρια εκ των οποίων 1 παλίνδρομη και 1 βιοχημική . Είμαι θετική στην ιδέα του δανεικού αλλα δυσκολεύομαι να αποφασίσω για το κέντρο , απο την άλλη ο γιατρός μου επιμένει πως δεν πρεπει να τα παρατησω και να προσπαθήσω με δικά μου βέβαια είμαι 42 ετών πλέον και δεν εχω πολλα περιθώρια για λάθος επιλογές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλό υπολοιπο ημέρας σε ολες σας. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/19779-cafe-ivf-me-dorea-oarion/

Γειά σας, δείτε εδώ το θέμα στο οποίο μπορείτε να μιλάτε για τις καθημερινές σας ειδήσεις σχετικά με αυτό το θέμα - με σκοπό η εδώ συζήτηση να μείνει ενημερωτική και να συγκεντρώνονται όσο γίνεται τα πιο σημαντικά δεδομένα για όσους ψάχνουν πληροφορίες! 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα...είμαι 40 και από τον Ιανουάριο μέχρι σήμερα 4 αποτυχημένες...χωρίς ωαρια στην αρχή θεραπεία με φερτιλιμαξ οβαμαξ και ινοφερτ έφτασα να έχω 9 δικά μου να πάρουμε 2 αλλά να είναι Τζούφια...αυτό έγινε 2 από τις 4...ποτέ δεν φτάσαμε σε έμβρυο μεταφορά...επόμενη κίνηση τα ξένα ωαρια...μήπως έχει κάνει κάμοια να γνωρίζει διαδικασία κόστος κλπ;εγώ τις έκανα στο ιακεντρο Θεσσαλονίκης και να σημειώσω 4 φορές ενέσεις όλες πληρωμένες στο ακέραιο...οπότε καταλαβαίνετε...έκανα αλτερμον και μενοπουρ..κάμοια εμπειρία κορίτσια;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σας , εγραψα και σε αλλο θεμα ...προσπαθω να βρω τυχον αλλες γυναικες που εκαναν προσπαθεια με δωρεα ωαριων κ πετυχε !! 

Προς το παρον μου απαντησε μια κοπελα ..

Εκανα εμβρυομεταφορα 24/01 , 2 εμβρυα κ 04/02 εχω την χοριακη .

Δεν εχει βγει καθολου αιμα τοσες μερες ...καλο ή κακο ? 

Ποναω χαμηλα στην κοιλια κ στην μεση ...

Αλλη καμια ...????

Λιγη συμπαρασταση παιδια ...με καποιον να τα λεω γιατι το εχω μυστικο απο ολο το  περιγυρο κι εχω φρικαρει ....δεν μπορω να το συζητησω με κανεναν προς το παρον ...

 

Ps. Για καποια βραδια μπερδευτηκα κ τα βραδινα cyclacur αντι να τα παρω κολπικα τα πηρα δια στοματος ..ειναι χοντρο λάθος ? 

Επεξεργάστηκαν by dimitra81
Προσθεσα το ps
Link to comment
Share on other sites

 

On 22/8/2018 at 12:05 ΠΜ, Συντονιστής Περιεχομένου είπε:

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/19779-cafe-ivf-me-dorea-oarion/

Γειά σας, δείτε εδώ το θέμα στο οποίο μπορείτε να μιλάτε για τις καθημερινές σας ειδήσεις σχετικά με αυτό το θέμα - με σκοπό η εδώ συζήτηση να μείνει ενημερωτική και να συγκεντρώνονται όσο γίνεται τα πιο σημαντικά δεδομένα για όσους ψάχνουν πληροφορίες! 

δείτε στον σύνδεσμο! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας,

ειμαι 27 χρονων και προσφατα μου ειπε κι εμενα ο γιατρος μου οτι δεν εχω ωαρια και πρεπει να στραφουμε στη δωρεα...Λογω καποιων θεματων υγειας που εχω με αυτοανοσα εχω αμηνορροια τυπου α' και δεν ειχα ποτε περιοδο αρα και κυκλο.. ειχα παει στα 17 μου που το βρηκα στον κ. Κρεατσα στην Αθηνα και μου ειπε οτι "οι ωοθηκες μου ειναι τεμπελες και δεν κατεβαζουν ωαρια" και οτι θα κανουμε μια "θεραπεια γονιμοτητας" οταν θελω να κανω παιδια.. αυτο.. και επαιρνα απο τοτε με εντολη γιατρου τα Yasminelle..

και τωρα παντρευτηκα το καλοκαιρι και ειπαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε σιγα σιγα γνωριζοντας οτι δεν ερχεται οποτε θελεις.. και μας συστησαν τον Γκριμπιζη στη Θεσσαλονικη.. και ξαφνικα αλλαξαν εντελως τα πραγματα.. μου ειπε οτι δεν επρεπε να παιρνω Yasminelle αλλα αλλου τυπου χαπια, καναμε ορμονικες εξετασεις και η FSH μου ειναι 192 ενω θα επρεπε να ειναι 3-4 μου ειπε και η ΑΜΗ ειναι 0,1 και στις πρωτες και στις επαναληπτικες μετα που σταματησα τα Yasminelle... και μας κατευθυνε αμεσως σε δωρεα ωαριων... και μου εχει ερθει λιγο αποτομο...

 

Κι αισθανομαι την αναγκη να μιλησω με καποιον που το εχει περασει.. το κοστος μου φανηκε τεραστιο και δεν τα χουμε κιολας ευκολα, οι γονεις μου με εκνευρισαν γτ βαριανασαινουν και λενε δυσκολα τα πραγματα.. κι εμεις με τον αντρα μου εχουμε μια αισιοδοξια απ το Γενεσις που πηγαμε στη θεσσαλονικη οτι οκ, θα κανουμε οτι μας πει ο γιατρος και θα πανε ολα καλα... πραγματικα δεν εχω θεμα να κανω δωρεα, ειδικα αφου δεν ξερω ποιανου ειναι, δε θα ηθελα απο θειες κι αδερφες.. αλλα πρεπει λιγο να το χωνεψεις ολο αυτο...μου εδωσαν παντως καλα ποσοστα επιτυχιας..πανω απο 50%..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, LizIgna είπε:

Καλησπερα σας,

ειμαι 27 χρονων και προσφατα μου ειπε κι εμενα ο γιατρος μου οτι δεν εχω ωαρια και πρεπει να στραφουμε στη δωρεα...Λογω καποιων θεματων υγειας που εχω με αυτοανοσα εχω αμηνορροια τυπου α' και δεν ειχα ποτε περιοδο αρα και κυκλο.. ειχα παει στα 17 μου που το βρηκα στον κ. Κρεατσα στην Αθηνα και μου ειπε οτι "οι ωοθηκες μου ειναι τεμπελες και δεν κατεβαζουν ωαρια" και οτι θα κανουμε μια "θεραπεια γονιμοτητας" οταν θελω να κανω παιδια.. αυτο.. και επαιρνα απο τοτε με εντολη γιατρου τα Yasminelle..

και τωρα παντρευτηκα το καλοκαιρι και ειπαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε σιγα σιγα γνωριζοντας οτι δεν ερχεται οποτε θελεις.. και μας συστησαν τον Γκριμπιζη στη Θεσσαλονικη.. και ξαφνικα αλλαξαν εντελως τα πραγματα.. μου ειπε οτι δεν επρεπε να παιρνω Yasminelle αλλα αλλου τυπου χαπια, καναμε ορμονικες εξετασεις και η FSH μου ειναι 192 ενω θα επρεπε να ειναι 3-4 μου ειπε και η ΑΜΗ ειναι 0,1 και στις πρωτες και στις επαναληπτικες μετα που σταματησα τα Yasminelle... και μας κατευθυνε αμεσως σε δωρεα ωαριων... και μου εχει ερθει λιγο αποτομο...

 

Κι αισθανομαι την αναγκη να μιλησω με καποιον που το εχει περασει.. το κοστος μου φανηκε τεραστιο και δεν τα χουμε κιολας ευκολα, οι γονεις μου με εκνευρισαν γτ βαριανασαινουν και λενε δυσκολα τα πραγματα.. κι εμεις με τον αντρα μου εχουμε μια αισιοδοξια απ το Γενεσις που πηγαμε στη θεσσαλονικη οτι οκ, θα κανουμε οτι μας πει ο γιατρος και θα πανε ολα καλα... πραγματικα δεν εχω θεμα να κανω δωρεα, ειδικα αφου δεν ξερω ποιανου ειναι, δε θα ηθελα απο θειες κι αδερφες.. αλλα πρεπει λιγο να το χωνεψεις ολο αυτο...μου εδωσαν παντως καλα ποσοστα επιτυχιας..πανω απο 50%..

Καλησπερα.Σε καταλαβαινω απολυτα.Αλλα με θαρροσ και αποφασιστικοτητα θα τα καταφερετε.Μπεσ στο συνδεσμο που αναφερει πιο πανω ο συντονιστησ.Στο parentscafe ειναι πιο ενεργο το θεμα και υπαρχουν πολλλεσ κοπελεσ να σε βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...