Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Καλημερα μαριλου

Εγω εφτασα σε ωοληψια με ενα υποτιθεται ωοθυλακιο το οποιο ηταν κενο οπως μου ειπαν βεβαια μετα εμαθα οτι υπηρχαν κι αλλα τα οποια δε μπορεσαν να τρυπησουν!!!!!

Επισης τι εννοεις ειδατε μονο ενα ωαριο και το σταματησες εσυ?

Ωοθυλακιο εννοεις γιατι εαν ενσ ωοθυλακιο εχει ωαριο φαινεται στην ωοληψια και η ποιοτητα του μπορει να φανει και στις αιματολογικες

Στειλε μου πριβε σε ποιο κεντρο πηγες αν θες φυσικα...γιατι κατι υποψιαζομαι απο αυτα που σου ειπαν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα.

Καλή Ανάσταση και Καλή Λαμπρή σε όλες σας και εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου με τη βοηθεια του Θεου, όλες να ειστε του χρονου τετοιον καιρο μανούλες.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Ευυιχουλις ξερω οτι ειναι δυσκολο ειδικα με τοσα χρηματα που ζητουν να ξαναπροχπαθησεις αλλα οσο μπορεις μην το βαζεις κατω.

Marilou μπορεις σε παρακαλω να μας τα πεις ποιο αναλυτικα ωστε να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε?Σου εχω στειλει μηνυματακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/4/2018 at 9:04 ΠΜ, astrogea είπε:

 Ευυιχουλις ξερω οτι ειναι δυσκολο ειδικα με τοσα χρηματα που ζητουν να ξαναπροχπαθησεις αλλα οσο μπορεις μην το βαζεις κατω.

Marilou μπορεις σε παρακαλω να μας τα πεις ποιο αναλυτικα ωστε να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε?Σου εχω στειλει μηνυματακι

Χριστός Ανέστη, χρονια πολλα σε όλες :) astrogea σου εστειλα μν οχι αναλυτικο ,λογο ηημεραςτρεχω εχω καλεσμενους,παω να κανω τις τελευταιες ετοιμασιες κ βραδακι χαλαρα θα σας πω τον πονο μου να μου πειτε κ εσεις τη γνωμη σας γιατι απο τα νευρα μου μπορει να ξεκινηχω τη μερα με τραγανα αυτακια αντι πετσουλας χσχαχα...επιστρεφω :) καλα να περασετε ολοι σας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,κορίτσια να σας περιγράψω με ακρίβεια την πορεία και να μου πείτε

1.πρώτη προσπάθεια Οκτώβριο 17 βρήκαμε κύστη δεν προχωρήσαμε το αντιμετωπίσαμε  με cyclacure (αν το γράφω σωστά),υπήρχαν τρία ωοθηλάκια και ένα κυστικό

2.αρχές Νοεμβρίου μόνο ένα ωοθηλάκιο, το σταμάτησα μόνη μου (ζώντας την απειρία μου της εξωσωματικής χωρίς να λαμβάνω υπόψη τις τιμές των ορμονών)

3.Δεκέμβρη όλες οι τιμές καλές ξεκινάμε με femarra από πρώτη μέρα και από δεύτερη με pergoveris 150 ,υπήρχαν 5 ωοθηλάκια από τα οποία τα τρία προχώρησαν ,δύο ήταν 18+ και ένα 19+ την επομένη που έπρεπε να πάω για υπέρηχο και εξετάσεις αιματολογικές των 19+ ξαφνικά εξαφανίστηκε δεν υπήρχε πουθενά ούτε ένδειξη ότι υπήρχε πριν,σταματήσαμε γιατί και οι ορμόνες ήταν χάλια, όπως είπαν από την απογοήτευσή μου δεν μπήκα στη διαδικασία να ρωτήσω

διάλειμμα για Χριστούγεννα και ξανά μέσα Γενάρη από την αρχή

4. Γενάρη με το καλημέρα από τις πρώτες αιματολογικές η Ε2 στα ύψη οπότε πάλι άκυρο και σπιτάκι

5.Φεβρουάριος ξεκινάμε με δύο ωοθηλάκια μια χαρά κάπου στην 8η μέρα οι αιματολογικές χάλια εξαφανίστηκαν τα ωοθηλάκια σταματήσαμε και κάπου εκεί αποφάσισαν να δοκιμάσουμε σε φυσικό κύκλο οπότε μετά από 8 μέρες ξαναπήγα υπήρχαν τρία ωοθηλάκια ένα πάνω απο 9+ πήρα λίγα φάρμακα και σε λίγες μέρες έφτασε τα 18+ εσπευσμένα αποφασίσανε να πάμε για ωοληψία ,ετοιμάστικα, η πρώτη ωοληψια μετά από τόσο καιρό, χαρά μεγάλη. το πρωί λοιπόν αυτής της υπέροχης μέρας και πριν μπω για τη διαδικασία πήγα για έναν τελευταίο υπέρηχο, εδώ να πω λειτουργησαν ανθρώπινα και με ήθος, ξαφνικά το 18+έγινε 17 και μάλιστα έδειχνε κακής ποιότητας πιφφφφ και φυσικά μου την ακύρωσαν την ωοληψια :( ,να ξανατονίσω ότι θα μπορούσαν να με βάλουν μέσα να μου το πάρουν κανονικά και να αρπάξουν το χρήμα, σε αυτό το θέμα ομολογώ πως με κέρδισαν.

 

(τιμές fsh από 15-24 αμη 0,7 lh δεν θυμάμαι Ε2 απο 60-100+ μιλάμε για δεύτερη μέρα περιόδου)

ΑΛΛΑ.....δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι λάθος αντιμετώπιση ? λάθος αγωγή? ή να το πάρω απόφαση και να την τερματίσω τη διαδικασία...να πάω με δανεικά και έχει ο Θεός???τι λέτε???

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, marilou_fv είπε:

Λοιπόν,κορίτσια να σας περιγράψω με ακρίβεια την πορεία και να μου πείτε

1.πρώτη προσπάθεια Οκτώβριο 17 βρήκαμε κύστη δεν προχωρήσαμε το αντιμετωπίσαμε  με cyclacure (αν το γράφω σωστά),υπήρχαν τρία ωοθηλάκια και ένα κυστικό

2.αρχές Νοεμβρίου μόνο ένα ωοθηλάκιο, το σταμάτησα μόνη μου (ζώντας την απειρία μου της εξωσωματικής χωρίς να λαμβάνω υπόψη τις τιμές των ορμονών)

3.Δεκέμβρη όλες οι τιμές καλές ξεκινάμε με femarra από πρώτη μέρα και από δεύτερη με pergoveris 150 ,υπήρχαν 5 ωοθηλάκια από τα οποία τα τρία προχώρησαν ,δύο ήταν 18+ και ένα 19+ την επομένη που έπρεπε να πάω για υπέρηχο και εξετάσεις αιματολογικές των 19+ ξαφνικά εξαφανίστηκε δεν υπήρχε πουθενά ούτε ένδειξη ότι υπήρχε πριν,σταματήσαμε γιατί και οι ορμόνες ήταν χάλια, όπως είπαν από την απογοήτευσή μου δεν μπήκα στη διαδικασία να ρωτήσω

διάλειμμα για Χριστούγεννα και ξανά μέσα Γενάρη από την αρχή

4. Γενάρη με το καλημέρα από τις πρώτες αιματολογικές η Ε2 στα ύψη οπότε πάλι άκυρο και σπιτάκι

5.Φεβρουάριος ξεκινάμε με δύο ωοθηλάκια μια χαρά κάπου στην 8η μέρα οι αιματολογικές χάλια εξαφανίστηκαν τα ωοθηλάκια σταματήσαμε και κάπου εκεί αποφάσισαν να δοκιμάσουμε σε φυσικό κύκλο οπότε μετά από 8 μέρες ξαναπήγα υπήρχαν τρία ωοθηλάκια ένα πάνω απο 9+ πήρα λίγα φάρμακα και σε λίγες μέρες έφτασε τα 18+ εσπευσμένα αποφασίσανε να πάμε για ωοληψία ,ετοιμάστικα, η πρώτη ωοληψια μετά από τόσο καιρό, χαρά μεγάλη. το πρωί λοιπόν αυτής της υπέροχης μέρας και πριν μπω για τη διαδικασία πήγα για έναν τελευταίο υπέρηχο, εδώ να πω λειτουργησαν ανθρώπινα και με ήθος, ξαφνικά το 18+έγινε 17 και μάλιστα έδειχνε κακής ποιότητας πιφφφφ και φυσικά μου την ακύρωσαν την ωοληψια :( ,να ξανατονίσω ότι θα μπορούσαν να με βάλουν μέσα να μου το πάρουν κανονικά και να αρπάξουν το χρήμα, σε αυτό το θέμα ομολογώ πως με κέρδισαν.

 

(τιμές fsh από 15-24 αμη 0,7 lh δεν θυμάμαι Ε2 απο 60-100+ μιλάμε για δεύτερη μέρα περιόδου)

ΑΛΛΑ.....δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι λάθος αντιμετώπιση ? λάθος αγωγή? ή να το πάρω απόφαση και να την τερματίσω τη διαδικασία...να πάω με δανεικά και έχει ο Θεός???τι λέτε???

 

Σε ποιον ιατρό είσαι ? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Μένω στο εξωτερικό αλλά θέλω να κάνω εξωσωματική με ωάρια μιας δώτριας. Δεν ξέρω ποιά κλινική να διαλέξω. 

Θα ήθελα να πάρω τουλάχιστον 10 ωάρια. Όταν κοιτάω της κλινικές κάποια λένε ότι εγγυούνται όλα τα ωάρια που θα μπορούσε να είναι και ένα ωάριο.  Βασικά κοιτάω για Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως περάσατε;

Marilou_fv καλώς ήρθες στην περέα μας. Τι ηλικία εχεις;

Καλησπερα,Χριστος Ανεστη κ χρονια πολλα σε ολες, μολις πατημενα 42 :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χριστος ανεστη και χρονια πολλα.

Σημερα πηγα στο κεντρο και μου ειπαν οτι θα μου δωσουν 10 ωαρια,

να μας βοηθησει λιγο η παναγιτσα να πανε ολα καλα με το σπερμα  για να μας μεινουν και για 2η προσπαθεια!

On 10/4/2018 at 1:36 ΜΜ, Marika73 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μένω στο εξωτερικό αλλά θέλω να κάνω εξωσωματική με ωάρια μιας δώτριας. Δεν ξέρω ποιά κλινική να διαλέξω. 

Θα ήθελα να πάρω τουλάχιστον 10 ωάρια. Όταν κοιτάω της κλινικές κάποια λένε ότι εγγυούνται όλα τα ωάρια που θα μπορούσε να είναι και ένα ωάριο.  Βασικά κοιτάω για Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

Marika μου για σενα ατο εγραψα πιο πολυ!

Με 5000  περνω 10 ωαρια.

Περισυ σε αλλο κεντρο πηρα 5 απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 3 και εδωσα  3500 ευρω.

Το ποσα γονιμοποιημενα θα σου μεινουν εξαρταται και απο την ποιοτητα των  ωαριων  αλλα και του σπερματος.

On 10/4/2018 at 3:48 ΜΜ, marilou_fv είπε:

Καλησπερα,Χριστος Ανεστη κ χρονια πολλα σε ολες, μολις πατημενα 42 :)

Marilou θα σου ελεγα και εγω οτι και η georgia.

Εγω ξαναλεω παντος οτι εμεινα με αμη 0,3

Η fsh σου δεν ειναι υψηλη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, astrogea είπε:

Κοριτσια χριστος ανεστη και χρονια πολλα.

Σημερα πηγα στο κεντρο και μου ειπαν οτι θα μου δωσουν 10 ωαρια,

να μας βοηθησει λιγο η παναγιτσα να πανε ολα καλα με το σπερμα  για να μας μεινουν και για 2η προσπαθεια!

Marika μου για σενα ατο εγραψα πιο πολυ!

Με 5000  περνω 10 ωαρια.

Περισυ σε αλλο κεντρο πηρα 5 απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 3 και εδωσα  3500 ευρω.

Το ποσα γονιμοποιημενα θα σου μεινουν εξαρταται και απο την ποιοτητα των  ωαριων  αλλα και του σπερματος.

Marilou θα σου ελεγα και εγω οτι και η georgia.

Εγω ξαναλεω παντος οτι εμεινα με αμη 0,3

Η fsh σου δεν ειναι υψυλη?

Καλησπέρα astrogea. Καλή επιτυχία να έχεις. Πότε ξεκινάς την προσπάθεια? Να σε ρωτήσω κάτι? Πώς σου είπαν με σιγουριά ότι θα είναι 10 ωάρια? Έχει βάλει κοπέλα ή τα έχει σε κατάψυξη? Μου κάνει εντύπωση. Εμένα  ποτέ δεν μου είπε τον αριθμό των ωαρίων ακόμα και όταν πήγαινε η κοπέλα για υπέρηχο. Δεν ήξεραν τίποτα και όλο θα δούμε και θα δούμε. Τελικά είμαι μεγάλο κορόιδο. Ντροπή τους. 

Link to comment
Share on other sites

Eutuxoulis μου δεν εισαι κοροιδο ολες λιγο εως πολυ την εχουμε πατησει.

Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα?

Εγω αναμενω να αδιαθετησω για να παρω τον γιατρο.

Στο μεταξυ ξεκινησα παλι διατροφη σοβαρα ομως αυτη τη φορα. Μπηκα σε διαφορα σαιτ του εξωτερικου για την ακριβεια αγγλικα για τροφες που ευνοουν την γονιμοτητα και την ποιοτητα των ωαριων ,για τις βιταμινες που πρεπει να προσλαμβανουμε και χιλια δυο εκατσα μελετησα και πηρα δυο τρια φαγητα απο καθε ομαδα ωστε να παιρνω απο τροφες ολες τις απαραιτητες ουσιες. Ξεκινησα βιταμινη c σε δισκιο και ενα ποτηρι χυμο στιμμενο καθε απογευμα που γυρνω σπιτι. Τρωω επισης 10 αμυγδαλα καθε μερα με λιγα καρυδια και 1 κομματακι μαυρη σοκολατα, καθομαι στον ηλιο, θελω να παρω και αποβουτυρωμενο γαλα, μειωσα την ζαχαρη κσι την καφεινη, ειδα βιντεο για μασαζ στην κοιλιακη χωρα ωστε να ενισχυσω τη ροη του αιμαυος στην περιοχη και απο σημερα ξεκινω γιογκα για το στρες.

Ελπιζω καπου να βοηθησουν ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Thia1985 είπε:

Eutuxoulis μου δεν εισαι κοροιδο ολες λιγο εως πολυ την εχουμε πατησει.

Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα?

Εγω αναμενω να αδιαθετησω για να παρω τον γιατρο.

Στο μεταξυ ξεκινησα παλι διατροφη σοβαρα ομως αυτη τη φορα. Μπηκα σε διαφορα σαιτ του εξωτερικου για την ακριβεια αγγλικα για τροφες που ευνοουν την γονιμοτητα και την ποιοτητα των ωαριων ,για τις βιταμινες που πρεπει να προσλαμβανουμε και χιλια δυο εκατσα μελετησα και πηρα δυο τρια φαγητα απο καθε ομαδα ωστε να παιρνω απο τροφες ολες τις απαραιτητες ουσιες. Ξεκινησα βιταμινη c σε δισκιο και ενα ποτηρι χυμο στιμμενο καθε απογευμα που γυρνω σπιτι. Τρωω επισης 10 αμυγδαλα καθε μερα με λιγα καρυδια και 1 κομματακι μαυρη σοκολατα, καθομαι στον ηλιο, θελω να παρω και αποβουτυρωμενο γαλα, μειωσα την ζαχαρη κσι την καφεινη, ειδα βιντεο για μασαζ στην κοιλιακη χωρα ωστε να ενισχυσω τη ροη του αιμαυος στην περιοχη και απο σημερα ξεκινω γιογκα για το στρες.

Ελπιζω καπου να βοηθησουν ολα αυτα

Μπράβο πολύ καλά κάνεις. Κανένας δεν αγαπάει το σώμα μας όπως εμείς. Σου εύχομαι τα καλύτερα. Θα αρχίσω και εγώ πάλι τις βιταμίνες. Όλα να σου πάνε καλά. Όσο για αυτά που έγραψα πριν νιώθω μεγάλο κορόιδο γιατι είχαμε τον ίδιο ιατρό. Εγώ έξι και με το ζόρι και τελικά έβαλα δύο ένα καλό και ένα μέτριο προς χάλια. Τι να πω. Ότι κάτσει τελικά σε αυτή τη ζωή......

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Καλησπέρα astrogea. Καλή επιτυχία να έχεις. Πότε ξεκινάς την προσπάθεια? Να σε ρωτήσω κάτι? Πώς σου είπαν με σιγουριά ότι θα είναι 10 ωάρια? Έχει βάλει κοπέλα ή τα έχει σε κατάψυξη? Μου κάνει εντύπωση. Εμένα  ποτέ δεν μου είπε τον αριθμό των ωαρίων ακόμα και όταν πήγαινε η κοπέλα για υπέρηχο. Δεν ήξεραν τίποτα και όλο θα δούμε και θα δούμε. Τελικά είμαι μεγάλο κορόιδο. Ντροπή τους. 

Ευτιχουλις το θεμα με το ποσα θα μου δωσουν το συζηταω εδω και μια εβδομαδα!

Η τιμη για τα δανεικα ανεβηκε στο κεντρο μας και τους ειπα οτι δεν μπορω να δωσω τοσα χρηματα για 5 μονο ωαρια και να πληρωσω και τα φαρμακα της δοτριας.

Μου ειπε η συντονιστρια οτι δινει 10 σε ολες τις κοπελες!

Το ποσα θα μεινουν εξαρταται και απο την ποιοτητα του σπερματος.

Την προηγουμενη φορα μου εδωσαν 5 ωαρια και εμειναν μονο 2 βλαστοκυστες.

Εχουμε και προβλημα με το σπερμα γι αυτο βαλαμε και στην καταψυξη, ωστε το νωπο μαζι με το κατεψυγμενο να μας δωσει 10 εμβυακια.

Αυριο θα ξαναδω το γιατρο μου, για να μιλησουμε, επειδη δεν ημουν καλα  φυχολογικα,λογω της αλλαγης του κεντρου, και μου το προτεινε μονος του !

Ευτιχουλις μου δεν εισαι κοροιδο,μηπως σου εδωσαν 10 και γονιμοποιηθηκαν λιγοτερα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , astrogea είπε:

Ευτιχουλις το θεμα με το ποσα θα μου δωσουν το συζηταω εδω και μια εβδομαδα!

Η τιμη για τα δανεικα ανεβηκε στο κεντρο μας και τους ειπα οτι δεν μπορω να δωσω τοσα χρηματα για 5 μονο ωαρια και να πληρωσω και τα φαρμακα της δοτριας.

Αυριο θα ξαναδω το γιατρο μου, για να μιλησουμε, επειδη δεν ειμουν καλα  φυχολογικα,λογω της αλλαγης του κεντρου, και μου το προτεινε μονος του !

Δεν κατάλαβα. Πόσα σου ζητάει τώρα? Σε πάει τελικά στο άλλο κέντρο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , eutixoulis είπε:

Δεν κατάλαβα. Πόσα σου ζητάει τώρα? Σε πάει τελικά στο άλλο κέντρο? 

Οχι δεν το δεχτηκα γιατι εχει καλους εμβρυολογους και βαλαμε καταψυξη σπερμα για να γονιμοποιηθουν περισσοτερα.

Ακομα συζηταμε να μας κανουν καλυτερη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια, ελπιζω να εστε ολες καλα. Τι κανεις @Georgia72? Λογικα ετοιμαζεσαι... @astrogea ισως εσυ να εισαι καλυτερη απο εμας στις διαπραγματευσεις, εγω κοριτσια δεν τα μπορω τα παζαρια και μου φερνουν κατι σε ανατολη στο μυαλο και  μου ριχνει στα ματια μου την αξιοπιστια του πωλητη! πλακα πλακα ναι δεν μπορεις να ξερεις απο την αρχη ποσα ωαρια θα κανει η δοτρια, εκτος κι αν ειναι κατεψυγμενα. Η εκτος κι αν ειναι απο πολλες δοτριες κι οχι απο μια. Προχτες που ειχα βαρεθει στην εκκλησια να πω την αμαρτια μου, κοιταζα τις γυναικες τριγυρω και δεν βρηκα ουτε μια που να μου μοιαζει ή που να μοιαζει η μια με την αλλη εκτος κι αν ηταν μανα με κορη κ μου ηρθαν στο μυαλο ολα αυτα τα θα βρουμε δοτρια που να σου μοιαει κλπ.. Εχω την εντυπωση οτι μας κοροιδευουν, ειδικα εμενα που εχω κ ενα χαρακτηριστικο πολυ σπανιο για τα ελληνικα δεδομενα εκτος κι αν μου βρουν καμμια βορειοευρωπαια... Ναι οπως καταλαβατε εχει πεσει η διαθεση μου πολυ και στεναχωριεμαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , psipsinela είπε:

Καλημερα κορίτσια, ελπιζω να εστε ολες καλα. Τι κανεις @Georgia72? Λογικα ετοιμαζεσαι... @astrogea ισως εσυ να εισαι καλυτερη απο εμας στις διαπραγματευσεις, εγω κοριτσια δεν τα μπορω τα παζαρια και μου φερνουν κατι σε ανατολη στο μυαλο και  μου ριχνει στα ματια μου την αξιοπιστια του πωλητη! πλακα πλακα ναι δεν μπορεις να ξερεις απο την αρχη ποσα ωαρια θα κανει η δοτρια, εκτος κι αν ειναι κατεψυγμενα. Η εκτος κι αν ειναι απο πολλες δοτριες κι οχι απο μια. Προχτες που ειχα βαρεθει στην εκκλησια να πω την αμαρτια μου, κοιταζα τις γυναικες τριγυρω και δεν βρηκα ουτε μια που να μου μοιαζει ή που να μοιαζει η μια με την αλλη εκτος κι αν ηταν μανα με κορη κ μου ηρθαν στο μυαλο ολα αυτα τα θα βρουμε δοτρια που να σου μοιαει κλπ.. Εχω την εντυπωση οτι μας κοροιδευουν, ειδικα εμενα που εχω κ ενα χαρακτηριστικο πολυ σπανιο για τα ελληνικα δεδομενα εκτος κι αν μουβρουν καμμια βορειοευρωπαια... Ναι οπως καταλαβατε εχει πεσει η διαθεση μου πολυ και στεναχωριεμαι...

Δεν εκανα παζαρια psipsinela,απλα με τοσα χρηματα που θα δωσω απαιτησα να παρω 10 τουλαχιστον ωαρια.

Η συντονιστρια μου ειπε οτι δινουν 10 σε ολες τις κοπελες.

Συγνωμη αλλα δεν θα συνεχισω !γιατι ειμαι σε φαση εξ και δεν με βοηθαει καθολου ψυχολογικα αυτη η συζητηση που κανετε,ποσο μαλλον αφου εχουμε τον ιδιο γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ευτιχουλις το θεμα με το ποσα θα μου δωσουν το συζηταω εδω και μια εβδομαδα!

Η τιμη για τα δανεικα ανεβηκε στο κεντρο μας και τους ειπα οτι δεν μπορω να δωσω τοσα χρηματα για 5 μονο ωαρια και να πληρωσω και τα φαρμακα της δοτριας.

Μου ειπε η συντονιστρια οτι δινει 10 σε ολες τις κοπελες!

Το ποσα θα μεινουν εξαρταται και απο την ποιοτητα του σπερματος.

Την προηγουμενη φορα μου εδωσαν 5 ωαρια και εμειναν μονο 2 βλαστοκυστες.

Εχουμε και προβλημα με το σπερμα γι αυτο βαλαμε και στην καταψυξη, ωστε το νωπο μαζι με το κατεψυγμενο να μας δωσει 10 εμβυακια.

Αυριο θα ξαναδω το γιατρο μου, για να μιλησουμε, επειδη δεν ημουν καλα  φυχολογικα,λογω της αλλαγης του κεντρου, και μου το προτεινε μονος του !

Ευτιχουλις μου δεν εισαι κοροιδο,μηπως σου εδωσαν 10 και γονιμοποιηθηκαν λιγοτερα?

Astrogea θα το ξαναπώ. Η δοτρια/ες έβγαλε με πολύ κόπο ( και μετά από δύο μήνες......)  ΜΟΝΟ 6 ωάρια από τα οποία γονιμοποιηθούν τα 4 και τελικά έμειναν 2 ( ένα καλό και ένα μέτριο).

4 ώρες πρίν, psipsinela είπε:

Καλημερα κορίτσια, ελπιζω να εστε ολες καλα. Τι κανεις @Georgia72? Λογικα ετοιμαζεσαι... @astrogea ισως εσυ να εισαι καλυτερη απο εμας στις διαπραγματευσεις, εγω κοριτσια δεν τα μπορω τα παζαρια και μου φερνουν κατι σε ανατολη στο μυαλο και  μου ριχνει στα ματια μου την αξιοπιστια του πωλητη! πλακα πλακα ναι δεν μπορεις να ξερεις απο την αρχη ποσα ωαρια θα κανει η δοτρια, εκτος κι αν ειναι κατεψυγμενα. Η εκτος κι αν ειναι απο πολλες δοτριες κι οχι απο μια. Προχτες που ειχα βαρεθει στην εκκλησια να πω την αμαρτια μου, κοιταζα τις γυναικες τριγυρω και δεν βρηκα ουτε μια που να μου μοιαζει ή που να μοιαζει η μια με την αλλη εκτος κι αν ηταν μανα με κορη κ μου ηρθαν στο μυαλο ολα αυτα τα θα βρουμε δοτρια που να σου μοιαει κλπ.. Εχω την εντυπωση οτι μας κοροιδευουν, ειδικα εμενα που εχω κ ενα χαρακτηριστικο πολυ σπανιο για τα ελληνικα δεδομενα εκτος κι αν μου βρουν καμμια βορειοευρωπαια... Ναι οπως καταλαβατε εχει πεσει η διαθεση μου πολυ και στεναχωριεμαι...

Μάλλον έχουμε το ίδια χαρακτηριστικά τύπου Σουηδίας...... Και εγώ δεν πιστεύω τίποτα. 

4 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Δεν εκανα παζαρια psipsinela,απλα με τοσα χρηματα που θα δωσω απαιτησα να παρω 10 τουλαχιστον ωαρια.

Η συντονιστρια μου ειπε οτι δινουν 10 σε ολες τις κοπελες.

Συγνωμη αλλα δεν θα συνεχισω !γιατι ειμαι σε φαση εξ και δεν με βοηθαει καθολου ψυχολογικα αυτη η συζητηση που κανετε,ποσο μαλλον αφου εχουμε τον ιδιο γιατρο.

Έχεις το λόγο μου ότι δεν θα αναφερθώ στο θέμα πάλι. Καταλαβαίνω  την αγωνία σου και την προσμονή σου. Όλα θα σου πάνε καλά. Ηρέμησε. Απλά πρόσεχε. 

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω να περάσατε όμορφα το Πάσχα και να ξεκουραστήκατε.

Astrogea μου με το καλό κοπέλα μου! Πότε ξεκινας; Τελειωσες δηλ με τη θεραπεια σου, ετσι;

Thia μου καλα κανεις και προσεχεις. Να κανεις ομως εξετασεις για να δεις γις ποσο θα παιρνεις τις βιταμινες και γενικα να τα λες με εναν γιατρο γιατι και η υπερβιταμινωση δεν κανει καλο.

Psipsinela, αυτα που σκεφτηκες παρατηρωντας τον κόσμο γύρω σου, τα εχω σκεφτει κι εγω άπειρες φορές και φανταζομαι οι περισσοτερες κοπελες που κατεφυγαν στη λυση των δανεικων!... Και φυσικα κατέληγα στο ιδιο συμπερασμα με σενα και φυσικα στενοχωριομουν παρα πολυ. Ειναι λογικό... Έκανα 1,5 χρόνο να το αποφασίσω. Όταν όμως αρχισα να διαβαζω περι γενετικης, συνδυασμο γονιδίων τόσων γενεων που κουβαλαμε μεσα μας και απο τις δυο οικογενειες μας και αλλων τοσων που κουβαλαει ο αντρας μας απο τους δικους του συγγενεις, καταλαβα πως ειναι ματαιο να ταλαιπωρω τον εαυτο μου και να στενοχωριεμαι γιατι τελικα οι συνδυασμοι ολων αυτων των γονιδιων δεν θα ηξερα ποτε τι θα μπορουσαν να δωσουν. Ουτε φυσιογνωμικα, ουτε σε θεματα υγειας.

Μαλιστα μου ηρθαν στο μυαλο παιδια συναδελφων που δεν εμοιαζαν με κανεναν απο τους γονεις τους, παρα ειχαν μοιασει σε καποια θεια της κοπέλας ή σε καποιον παππου. Επίσης το πιο τρανταχτο παραδειγμα ειναι η μητερα μου με τις τρεις αδελφες της. Δεν μοιαζουν ουτε στο προσωπο, ουτε στον σωματοτυπο μεταξυ τους! Επίσης τρεις ξαδερφες του αντρα μου (αδελφες μεταξυ τους), μοιαζουν μονο στο υψος! Πουθενα αλλου! Η μια καστανη με καστανα ματια, η αλλη φυσικη ξανθια με πρασινα ματια και η τριτη καστανη με μπλε βαθυ ματια! Ή πόσες φορές δεν έχουμε παιδάκια που είναι ολοιδια ο μπαμπας τους! Η μαμα δεν φαινεται πουθενα.

Μην στεκεσαι λοιπον σ' αυτα. Απλα να σκεφτεσαι την αγαπη που εχεις να δωσεις στις ψυχουλες που θα κυοφορήσεις και την αγάπη που θα παρεις πισω στο πολλαπλάσιο.

Eutuxoulis ευχομαι συντομα να βρεις το κεντρο που θα εμπιστευτεις και να προχωρησεις.

 

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...