Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ?


Recommended Posts

On 8/5/2019 at 1:09 ΠΜ, Zwi1989 είπε:

Πώς είσαι;εγώ έκανα την αυχενική και Δόξα το Θεό είναι όλα καλά.και με βάση τις εξετάσεις αίματος που βγήκαν το Papp a.και μας είπε ότι μάλλον είναι αγόρι γιατί είδε κάτι να ξεπροβάλλει.

 

Γέννησα πριν 10 μέρες! Όλα καλά! Κι εμάς στην αυχενική μας είχαν πει πιο πιθανό αγόρι αλλά τελικά είναι κορίτσι, φάνηκε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Καλή σας μέρα,

 

είμαι 16 εβδομάδων έγκος... έχω κάνει την αυχενική και η γιατρός μου είπε 70% κοριτσάκι... χωρίς να είναι απόλυτα βέβαιη λόγω του ότι το έμβρυο είχε σταυρωμένα πόδια... χτες στον γυναικολόγο μας πάλι με σταυρωμένα πόδια μας είχε πει κοριτσάκι 100%... υπάρχει περίπτωση να είναι και λάθος διάγνωση;  ο γυναικολόγος είπε ότι από το πλάι δεν βλέπει "κάτι" επιπρόσθετο για να είναι αγοράκι!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 16η εβδομάδα έχουν σχηματιστεί τα γεννητικα όργανα οπότε μάλλον αυτό που σου είπε ο γιατρός σου ισχύει. Ε και για να σου λέει 100% θα πρέπει να είναι σίγουρος. Με το καλό το κοριτσάκι σου λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα μελλοντικές πρωτάρες μανούλες, είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Στις 12 και 4 κάναμε την αυχενική μας διαφάνεια δόξα το θεό όλα καλά. Έχω δυο απορίες, τι εννοεί ο γιατρός όταν λέει το μωράκι σου είναι πιο μικρό, και έκανες νωρίτερα ωορηξια;;; Και δεύτερον, μας είπε ότι το μωράκι μας είναι αγοράκι, έχει τύχει σε καμία να είναι λάθος κ εν τελεί να της βγει κορίτσι;;;;; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Evangelia boo είπε:

Καλησπέρα μελλοντικές πρωτάρες μανούλες, είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Στις 12 και 4 κάναμε την αυχενική μας διαφάνεια δόξα το θεό όλα καλά. Έχω δυο απορίες, τι εννοεί ο γιατρός όταν λέει το μωράκι σου είναι πιο μικρό, και έκανες νωρίτερα ωορηξια;;; Και δεύτερον, μας είπε ότι το μωράκι μας είναι αγοράκι, έχει τύχει σε καμία να είναι λάθος κ εν τελεί να της βγει κορίτσι;;;;; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!

Σημαινει οτι συμφωνα με τις μετρησεις βγαινει το μωρακι λιγο μικροτερο αρα μαλλον η ωορρηξια δεν εγινε την 14η ημερα αλλα πχ την 9η. Συμβαινει στις γυναικες που εχουν μικροτερο κυκλο απο τον μεσο ορο, εσυ τι κυκλο εχεις; Μην ανησυχεις, δεν ειναι κατι σπανιο να συμβαινει νωριτερα η ωορρηξια. Οσον αφορα το φυλο, αν σου ειπε αγορι λιγο δυσκολο να ειναι λαθος. Το αντιθετο ειναι πιο πιθανο να συμβει γιατι αυτο που φαινεται σαν κλειτοριδα μπορει να ειναι στην πραγματικοτητα μικρουλη πεος, οποτε φαινεται πιο καθαρα λιγο αργοτερα που σχηματιζεται πληρως. Παρ'όλα αυτα κανενας γιατρος δεν θα σου πει οτι ειναι σιγουρος απο τοσο νωρις, αλλα σε ενα μηνα θα φαινεται ξεκαθαρα.

 
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Evangelia boo said:

Καλησπέρα μελλοντικές πρωτάρες μανούλες, είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Στις 12 και 4 κάναμε την αυχενική μας διαφάνεια δόξα το θεό όλα καλά. Έχω δυο απορίες, τι εννοεί ο γιατρός όταν λέει το μωράκι σου είναι πιο μικρό, και έκανες νωρίτερα ωορηξια;;; Και δεύτερον, μας είπε ότι το μωράκι μας είναι αγοράκι, έχει τύχει σε καμία να είναι λάθος κ εν τελεί να της βγει κορίτσι;;;;; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!

Σχετικά με την ωορηξια, καλά τα ειπε η Sentir παραπάνω. Σχετικά με το φύλο, ήταν 100% σίγουρος? Συνηθως δεν λένε με απόλυτη σιγουριά στην αυχενική, εκτός αν ειναι τελείως προφανές. Οπως και να έχει σε 2-3 εβδομάδες θα ξερεις σίγουρα καθώς γύρω στη 14η έχουν σχηματιστεί τα γεννητικά όργανα του εμβρύου. Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες ! Στην αυχενική διαφάνεια ο γιατρός μου είχε δει αγόρι , στο επόμενο ραντεβού 16w είδε κορίτσι , βέβαια όλα πάνε καλά προς το παρών γι αυτό κ ασχολουμε με αυτό το θέμα , γιατί έχω μπερδευτεί .... τι να είναι άραγε ; Περιμένοντας την β επιπέδου είπα να κάνουμε μια συζήτηση με τις εμπειρίες σας !

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 4:22 ΜΜ, Koukidoula είπε:

Γεια σας μανούλες ! Στην αυχενική διαφάνεια ο γιατρός μου είχε δει αγόρι , στο επόμενο ραντεβού 16w είδε κορίτσι , βέβαια όλα πάνε καλά προς το παρών γι αυτό κ ασχολουμε με αυτό το θέμα , γιατί έχω μπερδευτεί .... τι να είναι άραγε ; Περιμένοντας την β επιπέδου είπα να κάνουμε μια συζήτηση με τις εμπειρίες σας !

Γεια σου κοπέλα μου, συνήθως στην αυχενική όταν δουν αγόρι είναι κιόλας αλλά απ' τη στιγμή που σε έκανε πάλι υπέρηχο αργότερα ίσως έκανε λάθος στην αυχενική. Εμένα πάντως κ στο κορίτσι κ στο αγόρι έπεσαν μέσα απ' την αρχή. Η β επιπέδου θα δείξει σίγουρα τώρα!! Με το καλό..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...