Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aυξημένη αυχενική πτυχή.... Β' επιπέδου


Recommended Posts


Διαφημίσεις


El μου έύχομαι μέσα απο την καρδυά μου όλα αυτά να είναι απλά ενα κακό όνειρο που θα τελειώσει πάρα πολύ σύντομα.

Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι αισιόδοξη αν και ξέρω απο πρώτο χέρι πόσο δύσκολο είναι, θα δείς που τελικά όλα θα πάνε καλά.

Με τους υπερήχους έχουν γίνει πάρα πολλά λάθη, σε μια φίλη μου είπαν στην αυχενική οτι το παιδί μπορεί να γεννηθεί με κάποια αναπηρία και τα αποτελέσματα της άμνιο βγήκαν τέλεια.

Έχε πίστη στον Θεούλη καρδούλα μου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ριακι μου.....μακαρι κοριτσι μου......δε ξερω τι αλλο να πω...

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ελ. όλα θα πάνε καλά. Προσωπική πείρα δεν έχω αλλά η καλύτερη μου φίλη και κουμπάρα μου το ίδιο πρόβλημα είχε πριν 2 μήνες ακριβώς και τώρα είναι στον 7ο μήνα με ένα υγιέστατο αγοράκι στην κοιλίτσα της. Έκανε την αμνιοπαρακέντηση και όλα ήταν και είναι οκ. Και φυσικά περιμένουμε το μπεμπουλίνο μας. ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ. :P Προσπάθησε να κρατήσεις την ψυχραιμία σου (όσο γίνεται) και ρίξε και ένα μικρό χαμογελάκι στο παιδάκι σου για να μη στεναχωριέται που βλέπει τη μανουλίτσα του να κλαίει. Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα κορίτσι μου.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε μιτακι....χιλια ευχαριστω κοριτσι μου..ειχε αυξημενη αυχενικη και η κουμπαρα σου;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκει που εκανα και τη β΄αλλα για θα τα στειλουνε μου ειπε αθηνα στον Παγκαλο..

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

ELAKI ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΙΜΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΕ ΣΩΣΤΑ!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑ Ο ΥΙΟΣ!ΑΑΑΧΧΧ!

Link to comment
Share on other sites

Ελάκι μου γλυκό, μόλις τώρα είδα το θέμα σου. Σε παρακαλώ, μη στεναχωριέσαι και μην προδικάζεις τίποτα. Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά...δεν ξέρω και πολλά πράγματα από αυχενικές κλπ, αλλά είμαι εδώ για ό,τι θέλεις!!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ ολες......μακαρι να πανε ολα καλα...

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρωτα τον ρε συ ριακι...δε πειραζει θα περιμενω!σ΄ευχαριστω πολυ!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι μου γλυκο να πανε ολα καλα κοριτσι μου! Να πιστευεις στο μωρο σου κ ολα στο τελος θα φανταζουν ενα κακο ονειρο... Δεν εχω κατι αλλο να σου πω, να μην χανεις την ελπιδα σου!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να ειναι καλα και να μην περασεις ο,τι περασα κι εγω πριν απο 1,5 μηνα οταν αναγκαστηκα να κανω διακοπη κυησης στην 23η εβδομαδα :-(:-(

 

Κι εμενα η αυχενικη και το Papp-a ηταν πολυ καλα, αλλα στη β' επιπεδου σε πολυ καλο υπερηχογραφιστη ειδαμε σοβαρο καρδιολογικο προβλημα το οποιο επιβεβαιωσαμε σε 2 παιδοκαρδιολογους!

 

Τωρα περιμενουμε τον καρυοτυπο για να δουμε αν υπηρχαν χρωμοσωμικες ανωμαλιες στο παιδι ή οχι και να δουμε τι θα πραξουμε στο μελλον :confused::confused:

 

Ειμαι σιγουρη παντως πως για σενα ολα θα πανε καλα και θα ειναι μια κακη αναμνηση ολο αυτο!

 

Οι προσευχες μας ειναι μαζι σου!

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσι μου ακριβώς ίδια περίπτωση. Ενώ στην αρχή όλα ήταν καλά και οι πρώτες εξετάσεις φυσιολογικές, ξαφνικά με πήρε τηλ. με κλάματα ότι πρέπει να κάνει αμνιο. γιατί βλέπουν αυξημένη αυχενική. Αλλά όλα πήγαν καλά, μάλιστα η γιατρός που της έκανε την άμνιο της έλεγε και την ίδια στιγμή κάποιες πρώτες εντυπώσεις, σε 3 μέρες πήραμε τα πρώτα καλά αποτελέσματα και μετά από 2 εβδομάδες περίπου τα τελικά και όλα πήγαν τέλεια. Τώρα περιμένουμε το αγοράκι μας.:P Το ίδιο θα γίνει και σε εσένα. :P :p :P

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

((((((((((((((((((((((φιλενάδα)))))))))))))))))

είδες όλα τα κορίτσια έχουν κατι καλό με πολυ αιδιόδοξη κατάληξη να σου πουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειμαι παλι μεσα αν θες.............

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ελκαρακι μου,τωρα ειδα το θεμα σου και εχω στεναχωρηθει πολυ.....

Δεν ξερω τιποτα απο ολα αυτα που γραφεις και δεν μπορω να σε βοηθησω επι του θεματος,αλλα σου στελνω οοοοοοοοοολη μου την θετικη ενεργεια!!!!!!!!!

Προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη(οσο μπορεις) και εχε πιστη....

Οπως σου ειπαν και τα κοριτσια που ξερουν,γινονται και λαθη!!!!

Θα εισαι στην σκεψη μου και στις προσευχες μου!!!!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα........αν και ειμαι σιγουρη οτι θα πανε!!!!!!

Θα περιμενω με αγωνια τα νεα σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν βρισκεις τιποτα,πιστεψε με,ειναι καλο.

Στην φαση που εισαι,το μονο που δεν σου χρειαζεται ειναι η υπερπληροφορηση του ιντερνετ.

Θα αγχωθεις και ισως να στενοχωρηθεις.

Αν θες να με ακουσεις,καρδουλα μου,μην ψαχνεις αλλο,διαβαζε εμας μονο,που θα ψαξουμε και θα σου πουμε τι μαθαμε,μην διαβαζεις ψυχρες διαγνωσεις γιατρων.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.

ΤΕΛΟΣ!Τα ειπαμε αυτα.

Αν εισαι λιγο (τοσο δα) σαν εμενα,βαλε καποιον να σου προσεχει το αλλο παιδακι σου.

Και για να μην σε βλεπει ετσι και γιατι τωρα ισως δεν μπορεις να εισαι οπως πρεπει να εισαι μαζι του.

Αν αισθανεσαι καλυτερα,παρτο μια σφιχτη αγκαλιτσα.

Θα σου στειλω και πμ μετα,οταν με αφησουν τα θηρια μου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

εχω ευτυχως εδω τον αντρα μου..πηρε κι αυος σημερα αδεια για την εξεταση....θελω να τον εχω συνεχεια αγκαλια μου ...αλλα δε το κανω γιατι δε μπορω να συγκρατησω τα δακρυα μου..τι θα του πω για το αδερφακι που με τοση λαχταρα περιμενει;που βαζει το χερακι του και ακουει τις κλωτσιες του;τι;;;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Θα του πεις οτι εχουμε αλλο τοσο μεχρι να ερθει το μικρο αδερφακι του,το οποιο θα του παιρνει τα παιχνιδια του,θα τον ξυπναει την νυχτα και (στο μυαλο του) θα διεκδικει την καρδια της μανουλας.

Αυτα για τωρα.

Μην το παμε μετεπειτα οτι μπορει να του τρωει τις γκομενες,ειναι νωρις.

Αληθεια σου λεω.Μην κοιτας εμενα.Ημουν ατυχη.Μην σκεφτεσαι το χειροτερο.

Σε παρακαλω.

Και ο αντρας σου ειναι πολυ γλυκος.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...