Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

Το Μαη θα κλεισω τα 32!!!Ειναι,ομως,η πρωτη φορα που θα γινω μανουλα και εχω καποιες αγωνιες...Εχετε δικιο,κοριτσια...Νομιζω πρεπει να εχουμε υπομονη και θα νοιωσουμε τα αγγελουδια μας...Αλλωστε υπαρχει διαφορα απο γυναικα σε γυναικα και απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη ,δε λενε;Απλα,ολοι γυρω ειναι τοσο βιαστικοι και ανυπομονοι,οσον αφορα και τις κινησεις του μωρου,αλλα και το φυλο του,που με ψιλοαγχωνουν....:shock:

Αληθεια βρε κοριτσια,τη Δευτερα που θα ειμαι -ακριβως-18 εβδομαδων και εχω ραντεβου με τον γυναικολογο,θα μπορεσουμε,αραγε,να δουμε αν ειναι μπουμπου ή μπεμπης,ή θα ειναι νωρις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το Μαη θα κλεισω τα 32!!!Ειναι,ομως,η πρωτη φορα που θα γινω μανουλα και εχω καποιες αγωνιες...Εχετε δικιο,κοριτσια...Νομιζω πρεπει να εχουμε υπομονη και θα νοιωσουμε τα αγγελουδια μας...Αλλωστε υπαρχει διαφορα απο γυναικα σε γυναικα και απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη ,δε λενε;Απλα,ολοι γυρω ειναι τοσο βιαστικοι και ανυπομονοι,οσον αφορα και τις κινησεις του μωρου,αλλα και το φυλο του,που με ψιλοαγχωνουν....:shock:

Αληθεια βρε κοριτσια,τη Δευτερα που θα ειμαι -ακριβως-18 εβδομαδων και εχω ραντεβου με τον γυναικολογο,θα μπορεσουμε,αραγε,να δουμε αν ειναι μπουμπου ή μπεμπης,ή θα ειναι νωρις;

Να μην ανησυεχεις και να μην σε αγχωνουν μην ακους κανεναν...θα αρχισεις σε λιγο να τ νιωθεις πολυ πολυ εντονα:D:D:D!!!

εεεεε λογικα θα τ δειτε εμεις τ ειδαμε μια επισκεψη πριν την αυχενικη αρκετα νωρις δηλαδη....οποτε λογικα θα τ δειτε τωρα.....να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τις προλαλησασες!!!χωρις αγχος!!!εμας την 8η βδομαδα λεει ισως κοριτσι...στην αυχενικη μας ξαναειπαν ισως κοριτσι αλλα δεν λεμε σιγουρα...στην 17η βδομαδα που πηγαμε μας ειπε ο γιατρος μας κοριτσι!!!!!αυριο παω για β επιπεδου!!!!ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!----και εμενα υπηρχαν οι διαφοροι που μου ελεγαν " το ακουσες? τι οχι ακομα???εγω απο τον τριτο μηνα κλπ"....αλλα συμφωνω με τις κοπελες--η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη...ας εμπιστευτουμε τους γιατρους μας κ να προσεχουμε τους εαυτους μας κ τα μωρακια μας!!!! με το καλο σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κι εμενα ειναι το πρωτο μου μωρακι.Ειμαι στην 23 εβδομαδα κ αρχισα να την νιωθω στην 20η και πιο καθαρα στην 21η.Τωρα την νιωθω πολυ συχνα,σχεδον ολη μερα,μαλλον ατακτη θα μου βγει;).

Αρα μην αγχωνεστε καθολου,στην καθεμια ειναι διαφορετικα,ασε που καποιες φορες στην αρχη μπερδευομαστε αν ειναι τα μωρα μας ή το εντερο.

Ευχομαι σε ολες μασ τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... είμαι στη 13η εβδομάδα και 4 ημ. και νομίζω ότι νοιώθω το μωράκι μου... μήπως βιάζομαι? λέτε να είναι πολύ νωρίς? είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, αλλά να κάνω τόσο λάθος? πριν 3 μέρες ένοιωσα σαν ένα ψαράκι που γυρνούσε γύρω γύρω.... δεν είχα διαβάσει έως τότε για το πως μπορεί να αισθάνομαστε τα μωράκια μας, απλά είχα ακούσει για το φτερούγισμα ή για γαργαλητό.. αλλά αυτή η παρομοίωση με το ψαρι... πραγματικά την ένοιωσα και μετά την διάβασα ότι μπορεί να είναι το μπεμπέ μας.. λέτε? από εκεί και πέρα διάβασα όλα αυτά που γράφετε για μπουρμπουλήθρες, για τακ τακ και άλλα τέτοια, αλλά νομίζω ότι όλα αυτά είναι τα εντεράκια μας τα οποία μπορώ να πω αν κρίνω από τα δικά μου, ότι είναι ιδιαίτερα ζωηρά σε καθημερινά βάση...... περιμένω τις απόψεις σας! φιλιά σε όλες και καλή μας συνέχεια! να φέρουμε όλες στο κόσμο γερά και καλότυχα μωράκια! Καλό σας βράδυ!:)

Μαρία-Χρήστος-μπέμπα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο εμένα,

Είμαι 20 εβδομάδων και εδω και μια περίπου εβδομάδα "ακούω" το μωράκι, όχι πολύ έντονα ή πολύ συχνά αλλά κυρίως το βράδυ είναι η παρουσία του περισσότερο αισθητή.

Είνια 2 μέρες τώρα που επικρατεί γενικώς ανησυχητική ησυχία.

Μόλις έφαγα και λίγο σοκολάτα και περιμένω αντιδράσεις.

Το ξέρω οτι είναι νωρίς για να το αισθάνομαι έντονα και σε τακτική βάση, στο γιο μου θυμάμαι οτι αυτό συνέβη γύρω απο τις 23 εβδομάδες και μετά, αλλά πάραυτα ανησυχώ.

 

Είναι φυσιολογικό να μην το ακούω κάθε μέρα στην εβδομάδα που είμαι ?

αναρωτιέμαι.......

 

Τωρα και τον γιατρό δεν θελω να τον ζαλίζω με το αγχος μου, ειχαμε που ειχαμε το άλλο "θεματάκι" και τον ζάλισα, μην με΄πάρει και για τρελλή.

 

Αχ, περιμένω πως και πως να πάω για το Β΄Επιπέδου στις 9/4 για να ησυχάσω λιγάκι.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κι εμενα ειναι το πρωτο μου μωρακι.Ειμαι στην 23 εβδομαδα κ αρχισα να την νιωθω στην 20η και πιο καθαρα στην 21η.Τωρα την νιωθω πολυ συχνα,σχεδον ολη μερα,μαλλον ατακτη θα μου βγει;).

Αρα μην αγχωνεστε καθολου,στην καθεμια ειναι διαφορετικα,ασε που καποιες φορες στην αρχη μπερδευομαστε αν ειναι τα μωρα μας ή το εντερο.

Ευχομαι σε ολες μασ τα καλυτερα

 

ΒΙΒΗ1981,με το καλο,κοπελα μου,οπως και σε ολες τις μελλοντικες μανουλες!!!Με το καλο να αγκαλιασουμε ολες τα μωρακια μας!!!

Σας ευχαριστω,βρε κοριτσια,για τα καθησυχαστικα σας λογια!!

Νοιωθω πιο ανετα τωρα που ξερω οτι ολα αυτα ειναι φυσιολογικα!!

ΣΤΕΛΛΙ,τοσο νωρις σας ειπε το φυλο ε;Εμας ακομα τιποτα!Ουτε ενα ΅ισως΅.

Ελπιζω τη Δευτερα που θα παω στο γιατρο,και που θα εχω κλεισει,πια,την 18η εβδομαδα,να μας αποκαλυφθει!!!

Και παλι με το καλο σε ολες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! εγώ πιστεύω ότι είναι το μωρό... εγώ εδω είμαι στη 13η εβδομάδα και νομίζω ότι το αισθάνομαι και είναι και το πρώτο μου... εσύ έχεις ήδη την εμπειρία της πρώτης εγκυμοσύνης.... αρα γιατί να μην είναι το μωράκι σου.. πάντως, και εγω το αισθάνομαι κυρίως τις βραδινές ώρες και κάπου διάβασα ότι τότε είναι πιο πιθανό να τα νοιώθουμε επειδή ηρεμούμε και συνεπώς αντιλαμβανόμαστε πιο εύκολα τα διάφορα ερεθίσματα.. και επίσης μια συμβούλή: το γιατρό να τον παίρνεις και να τον ζαλίζεις όσο συχνά θες...ακόμα και για μικροπράγματα.... για αυτό άλλωστε είναι και γιατροί... τους έχουμε ανάγκη... να μας ηρεμούν και να μας συμβουλεύουν όποτε χρειάζεται...α..και κάτι τελευταίο... επίσης έχω διαβάσει από πολλές γυναίκες ότι δεν το νιώθουν καθημερινά... άρα πιστεύω ότι όλα είναι καλά και στη δική σου την περίπτωση... καλή συνέχεια σου εύχομαι με το καλό και ο μεγάλος ο υπέρηχος!

Μαρία-Χρήστος-μπέμπα

Link to comment
Share on other sites

μας ειχε πει ισως κοριτσι---εμεις βεβαια δεν το λεγαμε πουθενα γιατι ολοι μας ρωταγαν...ελεοσ απο τοσο νωρις!!!στην 17η βδομαδα το επιβεβαιωσαμε!!!και προχθες που πηγαμε για β επιπεδου μας το ξαναειπε ο γιατρος...μεθαυριο θα μπω στην 21η βδομαδα!!!βεβαια εγω δεν ειχα προτιμηση---τοσα χρονια ειχα πολυκυστικες, θα ελεγα κ τι παιδι θελω????εγω το θεωρω δωρο θεου, ο,τι κ να ειναι να ειναι υγιες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! εγώ πιστεύω ότι είναι το μωρό... εγώ εδω είμαι στη 13η εβδομάδα και νομίζω ότι το αισθάνομαι και είναι και το πρώτο μου... εσύ έχεις ήδη την εμπειρία της πρώτης εγκυμοσύνης.... αρα γιατί να μην είναι το μωράκι σου.. πάντως, και εγω το αισθάνομαι κυρίως τις βραδινές ώρες και κάπου διάβασα ότι τότε είναι πιο πιθανό να τα νοιώθουμε επειδή ηρεμούμε και συνεπώς αντιλαμβανόμαστε πιο εύκολα τα διάφορα ερεθίσματα.. και επίσης μια συμβούλή: το γιατρό να τον παίρνεις και να τον ζαλίζεις όσο συχνά θες...ακόμα και για μικροπράγματα.... για αυτό άλλωστε είναι και γιατροί... τους έχουμε ανάγκη... να μας ηρεμούν και να μας συμβουλεύουν όποτε χρειάζεται...α..και κάτι τελευταίο... επίσης έχω διαβάσει από πολλές γυναίκες ότι δεν το νιώθουν καθημερινά... άρα πιστεύω ότι όλα είναι καλά και στη δική σου την περίπτωση... καλή συνέχεια σου εύχομαι με το καλό και ο μεγάλος ο υπέρηχος!

 

Maria σε ευχαριστώ για την απάντησή σου και με το καλό το μωράκι σου :)

Είσαι τυχερή που το "ακους"τόσο νωρίς, σε καθησυχάζει φαντάζομαι η παρουσία του, εγω βοδι και στα 2 αργησα να το καταλάβω, περιμενω να κάνω τον Β επιπέδου και μπω στον εκτο (που θα το καταλαβαίνω πολυ πιο έντονα απόσο θυμάμαι) για να νιωσω σιγουριά.

 

εν τω μεταξύ όλοι με ρωτάνε για το φύλλο και δεν ξερω τι να πω, ο γυναικολόγος μου μόνο με αυτό δεν ασχολείται, anyway οχι οτι με καιει κιολας απλά ετσι για να αποκτήσουν και χρώμα τα όνειρα :)

 

σου εύχομαι μια καλή καλή εγκυμοσύνη, μια ακόμα καλύτερη γέννα και ένα υπεροχο γερό μωράκι.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα... είμαι στη 13η εβδομάδα και 4 ημ. και νομίζω ότι νοιώθω το μωράκι μου... μήπως βιάζομαι? λέτε να είναι πολύ νωρίς? είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, αλλά να κάνω τόσο λάθος? πριν 3 μέρες ένοιωσα σαν ένα ψαράκι που γυρνούσε γύρω γύρω.... δεν είχα διαβάσει έως τότε για το πως μπορεί να αισθάνομαστε τα μωράκια μας, απλά είχα ακούσει για το φτερούγισμα ή για γαργαλητό.. αλλά αυτή η παρομοίωση με το ψαρι... πραγματικά την ένοιωσα και μετά την διάβασα ότι μπορεί να είναι το μπεμπέ μας.. λέτε? από εκεί και πέρα διάβασα όλα αυτά που γράφετε για μπουρμπουλήθρες, για τακ τακ και άλλα τέτοια, αλλά νομίζω ότι όλα αυτά είναι τα εντεράκια μας τα οποία μπορώ να πω αν κρίνω από τα δικά μου, ότι είναι ιδιαίτερα ζωηρά σε καθημερινά βάση...... περιμένω τις απόψεις σας! φιλιά σε όλες και καλή μας συνέχεια! να φέρουμε όλες στο κόσμο γερά και καλότυχα μωράκια! Καλό σας βράδυ!:)

 

 

Ακριβως ετσι το περιεγραψα και εγω στην εβδομαδα σου αν δεις προηγουμενα μηνυματα μου. Το μωρακι σου ειναι . Συγχαρητήρια!! και με το καλο!

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα,

Είμαι 20 εβδομάδων και εδω και μια περίπου εβδομάδα "ακούω" το μωράκι, όχι πολύ έντονα ή πολύ συχνά αλλά κυρίως το βράδυ είναι η παρουσία του περισσότερο αισθητή.

Είνια 2 μέρες τώρα που επικρατεί γενικώς ανησυχητική ησυχία.

Μόλις έφαγα και λίγο σοκολάτα και περιμένω αντιδράσεις.

Το ξέρω οτι είναι νωρίς για να το αισθάνομαι έντονα και σε τακτική βάση, στο γιο μου θυμάμαι οτι αυτό συνέβη γύρω απο τις 23 εβδομάδες και μετά, αλλά πάραυτα ανησυχώ.

 

Είναι φυσιολογικό να μην το ακούω κάθε μέρα στην εβδομάδα που είμαι ?

αναρωτιέμαι.......

 

Τωρα και τον γιατρό δεν θελω να τον ζαλίζω με το αγχος μου, ειχαμε που ειχαμε το άλλο "θεματάκι" και τον ζάλισα, μην με΄πάρει και για τρελλή.

 

Αχ, περιμένω πως και πως να πάω για το Β΄Επιπέδου στις 9/4 για να ησυχάσω λιγάκι.

 

 

Ακριβως το ιδιο και εγω. 18-19η εβδομδα ειχε "αφηνιασει"...20-21η 2-3 φορες την ημερα κατι απαλες κλωτσιτσες και τετοια:?

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

"Ακριβως το ιδιο και εγω. 18-19η εβδομδα ειχε "αφηνιασει"...20-21η 2-3 φορες την ημερα κατι απαλες κλωτσιτσες και τετοια "

 

Καλέ εγω απο τις σοκολατες που τρωω για να ριξει καμια δυνατη το μπεμπακι και να ησυχασω, με βλεπω να φαλαινοποιούμαι, χεχεεχε

:)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Καλέ εγω απο τις σοκολατες που τρωω για να ριξει καμια δυνατη το μπεμπακι και να ησυχασω, με βλεπω να φαλαινοποιούμαι, χεχεεχε

:)

 

 

Κοιτα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει παντα αυτο με τη σοκολατα. Σε εμενα δεν ισχυει νομιζω ...

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ καλο μηνα να εχουμε!!!!εγω βρισκομαι στην 19η κι εχω νιωσει τον μικρο μου απο την 16η!οχι τοσο συχνα οσο τωρα!!!!απο την 18η τον νιωθω καθε μερα κ πολυ συχνα κατα την διαρκεια της μερας!!μας εχει προκυψει ζωηρουλης μου φαινεται!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει παντα αυτο με τη σοκολατα. Σε εμενα δεν ισχυει νομιζω ...

 

Ούτε και σε μένα ισχύει... τρώω σχεδόν καθημερινά γλυκά και ποτέ μα ποτέ δεν κατάλαβα να κλωτσάει μετά.

Ο άντρας μου λέει πως επειδή τρώω πολλά γλυκά το μωρό έχει πάθε πλέον ανοσία και δεν δίνει καν σημασία!!

Όταν όμως τρώω φαγητό τρελαίνεται.... τι να πω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας! Εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα! Δεν είμαι ομως σίγουρη αν κάτι απαλά τακ-τακ είναι το μωρό η ιδέα μου απ την αγωνία να το νιώσω. Είναι κάτι σαν στιγμιαίο γαργαλητό αλλά φτερουγίσματα και πεταλουδίσματα δε νιώθω! Τι να πω;;; Μπορεί να ναι μια φορά τη μέρα ή και καθόλου. Έχει καποια κοπέλα παρόμοιες αισθήσεις;;; Φιλιά σε όλες σας!

UUAmp2.png
Link to comment
Share on other sites

και γω ειμαι στην 21η.....τωρα αρχιζω να νιωθω κατι σαν φουσκες η μπουρμπουληθρες...προχθες ενιωσα 3 δυνατεσ κλωτσιεσ χαμηλα!!!ισως να αρχισανε οι μπουρμπουληθρες κ πιο νωρισ, αλλα λογω κολιτιδας δεν ξερω αν ηταν εντερο η η μπεμπα μου!!! τωρα παντως καταλαβαινω κατι σαν φουσκες αλλα επειδη ολη μερα ειμαι στη δουλεια , το καταλαβαινω το βραδυ που γυρναω κ ξαπλωνωκ ειμαι χαλαρη!!!κ οποτε βαζω το χερι του αντρα μου να το νιωσει, η μικρη μας σταματα τις κλωτσιες!!!!!μας κοροιδευει απο τωρα!!!!χιχιχιιχιχ!!!!!με το καλο τα μωρακια ολων ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

στην πρώτη εγκυμοσύνη την 22η βδ. τώρα αμυδρά από τη 16η και έντονα από την προηγούμενη..σήμερα στη 19η το ένιωσε και ο άντρας μου..έδωσε κανονική κλωτσιά..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα , εγω ειμαι 15,5 σχεδον εβδομαδων (5η εγκυμοσυνη , με 2 γεννες και 2 παλλινδρομες που ακολουθησαν ) και ακομα τιποτα , δε το αισθανομαι καν ενω λογικα θα επρεπε γιατι δεν ειμαι πρωτοτοκη ουτε καν δευτεροτοκη , μαλλον για Μ.Τεταρτη ειμαι για γιατρο και θα δω ,εως τοτε βεβαια θα εχει παρει αλλη μια βδομαδα .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Viki κι εγώ στην ίδια εβδομάδα είμαι (τη Μ.Δευτέρα θα μπω στην 16η), έχω διδυμάκια, κι ακόμη δεν τα έχω νιώσει! Νομίζω ότι είναι λιγάκι νωρίς.. Μην ανησυχείς! Σύντομα θα κάνουν αισθητή την παρουσία τους τα μωράκια μας! Με το καλό να πάτε στο γιατρό! Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

και γω ειμαι στην 21η.....τωρα αρχιζω να νιωθω κατι σαν φουσκες η μπουρμπουληθρες...προχθες ενιωσα 3 δυνατεσ κλωτσιεσ χαμηλα!!!ισως να αρχισανε οι μπουρμπουληθρες κ πιο νωρισ, αλλα λογω κολιτιδας δεν ξερω αν ηταν εντερο η η μπεμπα μου!!! τωρα παντως καταλαβαινω κατι σαν φουσκες αλλα επειδη ολη μερα ειμαι στη δουλεια , το καταλαβαινω το βραδυ που γυρναω κ ξαπλωνωκ ειμαι χαλαρη!!!κ οποτε βαζω το χερι του αντρα μου να το νιωσει, η μικρη μας σταματα τις κλωτσιες!!!!!μας κοροιδευει απο τωρα!!!!χιχιχιιχιχ!!!!!με το καλο τα μωρακια ολων ευχομαι!!!

 

 

ΣΤΕΛΛΙ μου το μωράκι σου είναι!!!:lol::lol::lol::lol:κ εμένα στην αρχή σαν να σκάνε μπουρμπουλίθρες ήταν!!!φάε καμια σοκολάτα κ περίμενε να δεις πως θα κάνει.....:shock::shock: κ αυτό που λες οτι όταν βάζει ο άντρας σου το χέρι πάνω σταματάει, ωωω ναι κ σε εμένα το ίδιο έκανε κ κάνει κ μερικες φορές κ τώρα!!!!!:wink::wink::wink::wink:

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα το κανει κ στο δικο μου χερι....αλητης μεγαλος θα βγει μου φαινετε

 

 

 

να ειναι υγιεστατο το μπεμπε σου!!!!!!σε λίγες εβδομάδες που θα βλέπεις να τινάζεται η κοιλιά σου απο τις κλωσιές να δεις τι όνειρο που είναι!!!!!!!!!!!!εγώ δε χορταίνω να τη βλέπω τη κοιλιά μου που κλωτσάει η μπουμπού μου!!!:P:p

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...