Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

και εγω θελω να το ακουσω...κ εγω ειμαι απο αυτες τις μουρλες που καθονται με τα χερια στην κοιλια μπας και καταλαβουν κατι αλλα δεν καταλαβαινω τπτ...επίσης, που περίπου το ακούτε εσείς κορίτσια?κοντά στον αφαλό?

αχ να ερθει η ωρα η καλη σε ολες μας!!!~:P

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.Είμαι στην 16 εβδομάδα και το μωράκι μου το άκουσα πριν μια εβδομάδα...Μόλις άνοιξα τα μάτια μου κυριολεκτικά!Κινήθηκε απίστευτα γρήγορα...Σαν φουσκάλες που έσκασαν!!!!Περιττό να περιγράψω πως ένιωσα εκείνη την στιγμή...Χαζογέλαγα για ώρες!!!

tt111c9c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μανούλες γειά σας!

εγώ μπήκα στην 14η εβδομάδα και σήμερα το πρωί ενώ ήμουν

ξαπλωμένη στο κρεβάτι, πριν σηκωθώ κατάλαβα κάποια γουργουρίσματα!

τρελάθηκα απο την χαρά μου!!!! μια φίλη μου μου το είπε πως το πρωί πριν σηκωθείς συνήθως το καταλαβαίνεις. Λέτε να είναι απο το μυαλό μου?

τόοοσο χαζομαμά πια!!!;)

SVjLp2.pngiZAzp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο!!το θεμα με εμενα ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρη αν κατι πραγματακια που και που που νιωθω ειναι το μωρο η ασχετα...πως θα το καταλαβω δεν ξερω..λογικα για να σιγουρευτω θα πρεπει να κανει πολυ αισθητη την παρουσια του...!!!

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πλεον μετα την κλασσικη ρητορικη ερωτηση που εκανα... ''ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ''

κανω την ερωτηση ''ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΚΛΟΤΣΑΕΙ''?????εχω σκασει απο την αγωνια μου

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!νομιζω πως χθες για πρωτη φορα καταλαβα το μικρο!

καθομουν και ξαφνικα στα αριστερα της κοιλιας μου ενοιωσα σα να σκαει μια σειρα απο μεγαλες μπουρμπουληθρες και λεπτα μετα ενοιωσα ενα αναιπαισθητο κτουπ στα δεξια κι αυτο γιατι ετυχε και ακουμπουσε το χερι μου στην κοιλια μου.αλλιως δεν ξερω αν θα το καταλαβαινα οπως τις μπουρμπουληθρες.

φανταζομαι οτι ηταν το μωρο γιατι δεν ειχα ποτε ξανα μεχρι τωρα κατι τετοιο,περιμενα μετα μπας και μου ξανακανει τσα! αλλα μαλλον βαριοτανε...ε δεν ειναι και για χορταση!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια... εγω το ενιωσα εδω κ αρκετες εβδομαδες αλλα οταν κλωτσουσε κ ελεγα τον συζυγο μου να ακουμπησει την κοιλια μου μηπως κ το καταλαβει αυτος δεν ενιωθε τιποτα αλλα εδω κ δυο μερες μας εχει τρελανει η μπεμπα κ το καταλαβαινει κ αυτος κλωτσαει συνεχεια κ δυνατα...:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι!

σήμερα στο γραφείο άλλες δύο φορές το ένιωσα

ενώ μιλούσα και τώρα είμαι σίγουρη!:D

βρε κορίτσια μου αρέσει τόοοοσο πολύ η κοιλίτσα μου

που μετά θα στενοχωρηθώ αν την χάσω....

είναι τέλεια η εγκυμοσύνη! μεγάλο θαύμα!

με το καλό να τα ακούμε τα νινάκια μας όλες οι μανούλες

για να σκάμε χαμόγελα ευτυχίας!!:D:D:D

SVjLp2.pngiZAzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον νιώθω κλωτσιές, ελαφριές μεν αλλά κλωτσιές δε και όχι πολύ συχνά, μία με δύο φορές τη μέρα! Απ' ότι τον είδα και στον υπέρηχο τεμπελούλης πρέπει να 'ναι, όλα ξάπλα καθόταν και πιπίλαγε το δάχτυλό του... Ήταν πολύ γλυκός όμως! Ο άντρας μου όταν βάζει το χέρι του λέει ότι "κάνει σαν ζυμάρι", δεν ξέρω πώς του ήρθε, δεν την έχω ξανακούσει αυτή τη φράση και φυσικά εγώ δε νιώθω ένα ζυμάρι στην κοιλιά μου, νιώθω κανονικές κινήσεις μικρού ανθρώπου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχα πλάκα έχετε κορίτσια!!

εγώ σήμερα που είπα στο γιατρό ότι ίσως που και που κάτι να νιώθω μου είπε "αποκλείεται" και οτι θα το ακούσω 18 βδομάδα περίπου.για να το λέει κάτι θα ξέρει παραπάνω...:confused:

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω γινει ηδη μια φορα ρεζιλι....επειδη ειμαι αρχαρια μια μερα που το εντερο μου εδινε ρεσιταλ ειπα σε ολους με χαρα οτι κλοτσαει το μωρο με τοοοοση σιγουρια κ μετα μολις μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι παρα πολυ νωρις (ημουν στην 9η βδομαδα)πλεον πρεπει να το νιωσει κ αλλος τουλαχιστον αλλα 2 ατομα για να το πω με σιγουρια!!ειμαι στην 14 εβδομαδα..ποσο θα αργησει ακομα..??? :(

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μελλουσες μανουλες! Σημερα μπηκα κι εγω στη 14 εβδομαδα. νιωθω κι εγω κατι σαν φουσκιτσες και χαζοχαιρομαι και δακρυζω απο χαρα αλλαδεν ξερω αν ειναι η μπεμπουλα μου η η φαντασια μου..μακαρι να πανε για ολες μας τα πραγματα μια χαρα και ας το νιωσουμε οποτε αυτο θελησει. Με το καλο να κρατησουμε το μωρακι μας στην αγκαλια μας ολες μας.Να ευχαριστιομαστε την καθε στιγμη αυτης της μαγικης περιοδου της ζωης μας...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΓΩ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΕΝΟΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ.:-D

Link to comment
Share on other sites

επιτελους.....ενιωσα τη μπεμπα μου!

απο την κυριακη που ημουν 17+6 κατι ενιωθα αλλα δεν ήμουν σιγουρη!

σημερα ομως που πηγα στο γιατρο κουνησε παλι και ειδα οτι αυτο που νιωθω ειναι το μωρο! δεν καταλαβαινα βεβαια ολες του τις κινησεις!, αλλα η γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό!

QzW2p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι σημερα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ακουσα το μικρουλη μου! το πρωι καθως ημουν ξαπλωμενη ακουσα πολλα γκτουπ αριστερα και δεξια στην κοιλια μου! πολυ ωραιο συναισθημα!!:-P:-P

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι σημερα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ακουσα το μικρουλη μου! το πρωι καθως ημουν ξαπλωμενη ακουσα πολλα γκτουπ αριστερα και δεξια στην κοιλια μου! πολυ ωραιο συναισθημα!!:-P:-P

μπραβο κοριτσακι.τελεια!αυτο το γκντουπ πως το εννοεις?εμενα ολοι μου λενε κατι σαν χαδι απο μεσα...δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο...:rolleyes:

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...