Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

κορίτσια..είμαι στην 21 εβδομάδα.να σας πω κάτι..?κλωτσάει πάρα πολύ...το νιώθω πολλές φορές μες την ημέρα..ακόμα και μες τον ύπνο μου..λέτε να το ενοχλεί κάτι που κλωτσάει σε τακτά διαστήματα...ή είναι απλά ζωηρούλι?ακόμα δεν το έχω συνηθίσει και τρελαίνομαι...!!φιλιά σε όλες!!!:P:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το πιο συγκλονιστικό είναι ο λόξυγγας κορίτσια! απίστευτο συναίσθημα!!! ο δικός μου είχε λόξυγγα σχεδον κάθε μέρα! και όταν γεννήθηκε ακριβώς με τον ίδιο ρυθμό! όταν το νιώσετε θα δείτε...:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

εγω τη μικρη μου την καταλαβα την 16η εβδομαδα και σημερα, οσο απιθανο κι αν φαινεται ακουσα το νινι μου και ειμαι μονο 13 εβδομαδων...

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα.ειμαι 16 εβδομαδων και δεν εχω καταλαβει τιποτα ακομα.αληθευει οτι τα αγορακια τα καταλαβαινεις πιο αργα απ'οτι τα κοριτσακια?λενε πως νιωθεις ενα φτερουγισμα οταν κλωτσαει.ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

ναι ξεκιναει με ενα φτερουγισμα και πριν καταλαβεις τι ακριβως γινεται και αν ειναι το μωρο η το εντερο σου, αρχιζουν και οι πρωτες κλωτσιες!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τα πρώτα φτερουγίσματα αρχίσαν την 15η εβδομάδα αλλά την 17η έφαγα την πρώτη γερή κλωτσιά!Τώρα είμαι στην 18η και κάθε μέρα τρώω και από μερικές :) Κυρίως το βράδυ όταν ξαπλώνω να δώ τηλεόραση ή αν ξαφνικά εκεί που έχει ησυχία πάρω τηλέφωνο και μιλήσω δυνατά αρχίζει να χορεύει η κοιλιά!

jZ4op3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.Εγώ είμαι στην 18 εβδομάδα και ακομη δεν έχω καταλάβει κάτι. Πέρασα κ ένα πολύ γερό κρύωμα με απίστευτο βήχα και τράνταγμα και έχω αγχωθει μήπως κατι δεν πάει καλά. Θα πρέπει να ανησυχώ?ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.Εγώ είμαι στην 18 εβδομάδα και ακομη δεν έχω καταλάβει κάτι. Πέρασα κ ένα πολύ γερό κρύωμα με απίστευτο βήχα και τράνταγμα και έχω αγχωθει μήπως κατι δεν πάει καλά. Θα πρέπει να ανησυχώ?ευχαριστώ

 

Μα μην ανησυχείς καθόλου.Οι περισσότερς έγκυες σε κάποια φάση της εγκυμοσύνης περνούν κρυολογήματα, με έντονο βήχα, συνάχι, διάρροιες κλπ αλλά αυτά δεν επηρεάζουν το μωρό.Μόνο εμάς εξαντλούν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια,εγω ενιωσα ενα γαργαλητο απο μεσα.σαν να με χαιδευε καποιος κατω απο τον αφαλο αλλα απο μεσα.αυτο ειναι;;;;

 

Ιωάννα καλησπέρα... το πιο πιθανό είναι να είναι το μωράκι σου αυτό το γαργαλητό που ένιωσες!!! Και γω έτσι τον κατάλαβα τον μπέμπη...σαν γαργαλητό,σαν ελαφρύ χτυπηματάκι στην κοιλιά μου αλλά από μέσα!!!Το σίγουρο είναι ότι από δω και πέρα θα το καταλαβαίνεις το μπεμπέ σου όλο και πιο πολύ!!! Καλή συνέχεια!!

an1cHjo0g410030MDAwMDkyZHwyMTQ3NDE4N2xqYXxlcGl0ZWxvdXMgaXJ0aGVzISEh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΗΝ 18 η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΕ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΦΛΕΒΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ. ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΥ ΧΤΥΠΗΜΑ. ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑ. ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ. ΤΩΡΑ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΜΕ ΞΑΦΝΙΑΖΟΥΝ. ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ !!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παλι....τπτ..καμι επικοινωνια με τον ηλιοσπορο...προφανως με εχει χεσμενη ;p

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κοριτσια νομιζω οτι το εχω νοιωσει ακομα οχι τοσο εντονα σχεδον καθε μερα εδω και 3-4 μερες κατι σαν γαργαλητο αλλα μολις χαιδευω την κοιλια μου σταματαει αντε να αρχισει να κλωτσαει δυνατα την μανουλα :-P

S1Snp3.png
Link to comment
Share on other sites

mara μην ανησυχεις ειναι πολυ νωρις...

κι εγω ακομα νιωθω κατι πολυ απαλες κινησεις ακομα...κι ο μπαμπας του 1 φορα τον καταλαβε...μας κρυβεται μου φαινεται.......:D

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κορίτσια νωρίς είναι ακόμα,μετά τις 20 εβδομάδες εγώ άρχισα να τον καταλαβαίνω και μη σου πω ουσιαστικά στις 21.

Κάντε υπομονή και μην αγχώνεστε.Σε λίγο δε θα σταματάνε να κάνουν τούμπες στις κοιλίτσες σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μέλλουσες μανούλες. Σύμφωνα με τη βιβλιογραφία και τους γιατρούς στην πρώτη εγκυμοσύνη ακούς το έμβρυο στην 22 εβδομάδα ενώ στις επόμενες εγκυμοσύνες στην 18 εβδομάδα. Σ' εμένα όντως έτσι έγινε και ανυπομονώ να ακούσα και αυτό το σποράκι μου!!!

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Eγω το καταλαβαινω το μπεμπεκι μου πλεον πολυ καθαρα...

Στην αρχη ειχα αμφιβολια αν ειναι το μωρακι ή έντερα που γουργουριζουν και γαργαλανε...

Χθες μαλιστα μου εδωσε δυο γερες κλωτσιες και το καταχαρηκα!:D:D

Παρατηρω οτι κυριως κλωτσαει το βραδυ μολις ξαπλωσω και χαλαρωσω!!!

 

Μαρουλακι, ειναι πολυ μικρος ακομα ο ηλιοσπορος και να κλωτσαει δεν το καταλαβαινεις!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ να σας πω ότι την 22η εβδομάδα άρχισα να τον ακούω συχνά. Πιό νωρίς είχα ακούσει κάτι και δεν ήμουν σίγουρη. Τώρα πλέον τον ακούω συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μαλιστα μου εδωσε δυο γερες κλωτσιες και το καταχαρηκα!:D:D

 

Προπονείται για σκιερ... Τι κανεις μπουμπου μου, εισαι καλα? Πως πας? Ευτυχως εσύ δεν εισαι στο κλαμπ των αγχωμενων μαμαδων γι αυτο σε εχω χασει ε?

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Προπονείται για σκιερ... Τι κανεις μπουμπου μου, εισαι καλα? Πως πας? Ευτυχως εσύ δεν εισαι στο κλαμπ των αγχωμενων μαμαδων γι αυτο σε εχω χασει ε?

 

 

Smoutsaki!!! :D:D Γεια σου κουκλίτσα μου!! Τι κάνεις??? Το ζουζουνακι σου??

Μάλλον προπονείτε για σκι το άτιμο το πλασματάκι - ακόμη δεν ξερουμε φύλο στη Β' σε μια βδομάδα θα μάθουμε!

 

Εγώ είμαι στο ακριβώς αντίθετο κλαμπ, είμαι υπερβολικά ηρεμη καμια φορά σκέφτομαι μήπως εχω προβλημα που ειμαι τοσο χαλαρη, αλλα ειναι και ο χαρακτηρας μου ετσι!:D:D:D Αλλωστε με το αγχος δεν καταφερνεις τίποτα!

Ευτυχως ολα καλα μεχρι τωρα, και με θετικη ενεργεια ολα θα πανε περιφημα!

 

Σας παρακολουθω στο θεματακι σας, κανετε απιστευτη δουλεια στην ψυχολογια των αγχωμενουληδων κοριτσιων!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...