Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Καλησπέρα!!!! Εγώ μετά την αποξεση δεν είχα καθόλου αίμα! Μόνο πόνο!!! Σαν να περιμένω περίοδο! Όπως μου εξήγησαν και άλλοι γιατροί, το ποσό αίμα έχεις μετά, έχει να κάνει με το πόσο καλά σε καθάρισε ο γυναικολόγος κατά την αποξεση (ένα πράγμα όπως με την εγκυμοσύνη και τα λοχεια).... Εμάς ο γυναικολόγος μας έδωσε το ΟΚ για να ξαναπροσπαθησουμε, μετά τους 3 μήνες και έμεινα αμέσως έγκυος, με τη μια και μοναδική προσπάθεια! Δεν ξέρω αν είχε να κάνει με την αποξεση ή αν ήταν τυχαίο, πάντως όλοι μου είπαν ότι μετά από αποβολή η γυναίκα συλλαμβάνει πιο εύκολα, γιατί το σώμα "θυμάται".....

Σιδερένια σου εύχομαι ... Ξέρω πως περνάς δύσκολα, αλλά κάνε υπομονή.... Πηγαίνετε κάνα ταξιδακι με το σύζυγο για να ξεχαστείτε κιόλας και να περάσει ο καιρός.... Εγώ ήθελα να φεύγω κάθε Σαββατοκύριακο, οπότε κανονίζαμε μικρές εξορμήσεις.... Θα περάσει ο καιρός και θα μείνεις έγκυος σύντομα! Όλα να πάνε καλά εύχομαι και σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα!!!! Εγώ μετά την αποξεση δεν είχα καθόλου αίμα! Μόνο πόνο!!! Σαν να περιμένω περίοδο! Όπως μου εξήγησαν και άλλοι γιατροί, το ποσό αίμα έχεις μετά, έχει να κάνει με το πόσο καλά σε καθάρισε ο γυναικολόγος κατά την αποξεση (ένα πράγμα όπως με την εγκυμοσύνη και τα λοχεια).... Εμάς ο γυναικολόγος μας έδωσε το ΟΚ για να ξαναπροσπαθησουμε, μετά τους 3 μήνες και έμεινα αμέσως έγκυος, με τη μια και μοναδική προσπάθεια! Δεν ξέρω αν είχε να κάνει με την αποξεση ή αν ήταν τυχαίο, πάντως όλοι μου είπαν ότι μετά από αποβολή η γυναίκα συλλαμβάνει πιο εύκολα, γιατί το σώμα "θυμάται".....

Σιδερένια σου εύχομαι ... Ξέρω πως περνάς δύσκολα, αλλά κάνε υπομονή.... Πηγαίνετε κάνα ταξιδακι με το σύζυγο για να ξεχαστείτε κιόλας και να περάσει ο καιρός.... Εγώ ήθελα να φεύγω κάθε Σαββατοκύριακο, οπότε κανονίζαμε μικρές εξορμήσεις.... Θα περάσει ο καιρός και θα μείνεις έγκυος σύντομα! Όλα να πάνε καλά εύχομαι και σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!!! :)

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την βοήθεια σου.κ την ευχουλα σου... μακάρι να πάνε όλα καλά κ να μείνω σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Καλησπέρα.. έκανα απόξεση 19/5 είχα πολύ λίγο αίμα που  κράτησε 2-3 μέρες και είδα ξανά περίοδο στις 34 μέρες..  εχω ακούσει ότι μένεις εύκολα έγκυος μετά από αποξεση.. εγω ξεκίνησα τον Σεπτέμβριο προσπάθεια.. προς το παρών δεν έμεινα έγκυος..  θα δείξει αυτό το μήνα αν τα καταφέρω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την βοήθεια σου.κ την ευχουλα σου... μακάρι να πάνε όλα καλά κ να μείνω σύντομα...

Θα μείνεις!!! Ξέρω περνάς δυσκολα και μπορώ να καταλάβω!!! Ότι θες, μπορείς να μου στείλεις μνμ να μιλήσουμε!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Θα μείνεις!!! Ξέρω περνάς δυσκολα και μπορώ να καταλάβω!!! Ότι θες, μπορείς να μου στείλεις μνμ να μιλήσουμε!!!! :)

δεν είμαι καλά από πολλές πλευρές...ψυχολογικα... νιώθω ότι το περνάω μόνη μου... Ο άντρας την ζωή του...βόλτες καφέδες...Κ εγώ σπίτια με τον μικρό... Πριν δεν με πηραζε να βγαίνει που κ που... Όμως νιώθω ότι δεν με σκέφτεται καθόλου...από βδομάδα γυρνάω στην δουλειά ίσως ηρεμήσω...τι να πω...νιώθω μόνη μου κ καταπιεζω ότι αισθάνομαι...

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 10:26 ΜΜ, Nandia83 είπε:

Καλησπέρα.. έκανα απόξεση 19/5 είχα πολύ λίγο αίμα που  κράτησε 2-3 μέρες και είδα ξανά περίοδο στις 34 μέρες..  εχω ακούσει ότι μένεις εύκολα έγκυος μετά από αποξεση.. εγω ξεκίνησα τον Σεπτέμβριο προσπάθεια.. προς το παρών δεν έμεινα έγκυος..  θα δείξει αυτό το μήνα αν τα καταφέρω 

μακάρι κορίτσι μου,να είναι ετσι...με το καλό να ξανά δεις σύντομα θετικό τεστ (σε αυτό τον κυκλο)

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2021 at 6:14 PM, Αννούλαααα said:

δεν είμαι καλά από πολλές πλευρές...ψυχολογικα... νιώθω ότι το περνάω μόνη μου... Ο άντρας την ζωή του...βόλτες καφέδες...Κ εγώ σπίτια με τον μικρό... Πριν δεν με πηραζε να βγαίνει που κ που... Όμως νιώθω ότι δεν με σκέφτεται καθόλου...από βδομάδα γυρνάω στην δουλειά ίσως ηρεμήσω...τι να πω...νιώθω μόνη μου κ καταπιεζω ότι αισθάνομαι...

 

Αν και δεν σε ξέρω και συγγνώμη για το θάρρος. Μίλησε του για το οτι νιώθεις. Πάρε το χρόνο σου, μη βιαστείς για άλλο μωράκι πριν ξεπεράσεις αυτό που έγινε. 

Μην κρατάς μέσα σου και καταπιέζεσαι. Μίλησε με κάποια καλή φίλη. Αν δεν νιώθεις άνετα, μίλησε με ψυχολόγο που είναι η δουλειά τους και ξέρουν.

Μην κρατάς μέσα σου τη στεναχώρια και τη μοναξιά γιατί και άλλο παιδάκι να κάνεις αυτά τα συναισθήματα θα σε κυνηγάνε εκεί που δεν τα περίμενες αν δεν τα αντιμετωπίσεις σωστά και αν δε βρεις τον τρόπο να σε καταλάβει ο άντρας σου. Αν μπει η μοναξιά σε μια σχέση, δε φεύγει εύκολα. Στη μεγάλη στεναχώρια, πρέπει ο άλλος να ναι δίπλα μας, αλλιώς δεν το ξεχνάς ποτέ.

Συγγνώμη αν μιλάω πολύ, είμαι και καινούργια εδώ. Είχα και αποβολές και είμαι και χωρισμένη πια, οπότε με στεναχώρησε η ιστορία σου και μου θύμησε τα δικά μου. Τότε έλεγα να κάνω ένα μωρό και όλα θα πάν καλά αλλά είδα ότι αυτή η πίκρα δεν θάβεται, πρέπει να βγαίνουν από μέσα μας σε ένα γάμο οι στεναχώριες και να μη φοβόμαστε να μιλήσουμε στον άνθρωπο που ναι δίπλα μας. Αλλιώς και παντρεμένες και με παιδιά, μονάχες μας είμαστε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

μακάρι κορίτσι μου,να είναι ετσι...με το καλό να ξανά δεις σύντομα θετικό τεστ (σε αυτό τον κυκλο)

σε ευχαριστω πολυ.. και εγω στο ευχομαι συντομα να εχεις και εσυ θετικο τεστ.. οσο για τον αντρα σου μην σκας.. και ο δικος μου ηταν λιγο στον κοσμο του.. οι αντρες δεν μπορουν να νοιωσουν οπως εμεις.. δεν ειναι οτι δεν τους νοιαζει απλα ειναι πιο απλα τα πραγματα γιαυτους.. το χασαμε οκ... παμε παρακατω

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 6:14 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

δεν είμαι καλά από πολλές πλευρές...ψυχολογικα... νιώθω ότι το περνάω μόνη μου... Ο άντρας την ζωή του...βόλτες καφέδες...Κ εγώ σπίτια με τον μικρό... Πριν δεν με πηραζε να βγαίνει που κ που... Όμως νιώθω ότι δεν με σκέφτεται καθόλου...από βδομάδα γυρνάω στην δουλειά ίσως ηρεμήσω...τι να πω...νιώθω μόνη μου κ καταπιεζω ότι αισθάνομαι...

Συμφωνώ με τη @Nandia83!!!! Δεν μπορούν να καταλάβουν πόσο μεγάλη απώλεια είναι αυτή για εμάς!

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 6:14 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

δεν είμαι καλά από πολλές πλευρές...ψυχολογικα... νιώθω ότι το περνάω μόνη μου... Ο άντρας την ζωή του...βόλτες καφέδες...Κ εγώ σπίτια με τον μικρό... Πριν δεν με πηραζε να βγαίνει που κ που... Όμως νιώθω ότι δεν με σκέφτεται καθόλου...από βδομάδα γυρνάω στην δουλειά ίσως ηρεμήσω...τι να πω...νιώθω μόνη μου κ καταπιεζω ότι αισθάνομαι...

Οταν έχασα το πρώτο μωράκι ήμουν χαλια για μήνες.Μου στοιχισε πολύ Όταν το ανέφερα τυχαία 2 χρόνια μετα σε μια κουβέντα με άλλους μπροστά του μου είπε ότι δεν το ειχε καταλάβει.Ηξερε ότι προφανώς στενοχωρήθηκα πολύ αλλά όχι ότι μου πήρε τόσο να το ξεπεράσω.Καμια φορά νιώθουμε ότι ο άλλος θα ξέρει πόσο χάλια ήμαστε χωρίς να το πουμε .Δεν είναι όμως έτσι.Ισως να του μιλούσες.Και εννοείται κανένας άντρας δεν θα καταλάβει ποτέ ακριβώς πως νιώθουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, εύχομαι υγεία σε όλους και θετικά πράγματα στις ζωές σας. Αποφάσισα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου γιατί έχω διαβάσει πολλά εδώ στην σελίδα και νιώθω σαν να με καταλαβαίνει κάποιος... Με τον άνδρα μου προσπαθούσαμε εδώ και 2 χρόνια για παιδάκι 11/2020 κάνω τεστ θετικό κάνω χοριακή ανεβασμένη ήμουν έγκυος δυστυχώς όμως στην 6 εβδομάδα αποβολή εξωμήτρια κύηση,κάναμε αποξεση.

3/21 ξανά έγκυος αλλά ξανά αποβολή με παλινδρόμηση κάναμε ενέσεις για να γλιτώσω την αποξεση και πάλι. Πήγα σε ενδοκρινολόγο και είδαμε ότι έχω ανεβασμένα τα αντισώματα του θυρεοειδούς και έχω Χασιμοτο και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι πιθανόν να ευθύνεται αυτό για τις αποβολές,μου εδώ χάπια για να το ρυθμίσουμε ,ο γυναικολόγος μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο η μία αποβολή με την άλλη και να συνεχίσουμε να προσπαθούμε κανονικά. Όμως από τότε ακόμη τίποτα.

Η ψυχολογία μου γενικά είναι καλή αλλά καμιά φορά όταν τα σκέφτομαι με πιάνει πανικός. Τώρα έχω κλείσει ραντεβού να πάρω και μια δεύτερη γνώμη από γυναικολόγο,δεν ξέρω γιατί αλλά το σκεφτόμουν έντονα. Είχε κάνεις κάποια παραλία εμπειρία;; Είναι λάθος να πάρω και μια δεύτερη γνώμη; Δεν έχει κάτι κακό ο γυναικολόγος μου απλά το σκεφτόμουν έντονα τις τελευταίες μέρες μήπως μου πει κάτι που δεν το έχω ψάξει μέχρι τώρα.

Ευχαριστώ πολύ για την ανάγνωση και μόνο,είχα ανάγκη κάπου να τα πω.

Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα με υγεία.

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 3:43 ΜΜ, Elenhope είπε:

Καλησπέρα σας, εύχομαι υγεία σε όλους και θετικά πράγματα στις ζωές σας. Αποφάσισα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου γιατί έχω διαβάσει πολλά εδώ στην σελίδα και νιώθω σαν να με καταλαβαίνει κάποιος... Με τον άνδρα μου προσπαθούσαμε εδώ και 2 χρόνια για παιδάκι 11/2020 κάνω τεστ θετικό κάνω χοριακή ανεβασμένη ήμουν έγκυος δυστυχώς όμως στην 6 εβδομάδα αποβολή εξωμήτρια κύηση,κάναμε αποξεση.

3/21 ξανά έγκυος αλλά ξανά αποβολή με παλινδρόμηση κάναμε ενέσεις για να γλιτώσω την αποξεση και πάλι. Πήγα σε ενδοκρινολόγο και είδαμε ότι έχω ανεβασμένα τα αντισώματα του θυρεοειδούς και έχω Χασιμοτο και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι πιθανόν να ευθύνεται αυτό για τις αποβολές,μου εδώ χάπια για να το ρυθμίσουμε ,ο γυναικολόγος μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο η μία αποβολή με την άλλη και να συνεχίσουμε να προσπαθούμε κανονικά. Όμως από τότε ακόμη τίποτα.

Η ψυχολογία μου γενικά είναι καλή αλλά καμιά φορά όταν τα σκέφτομαι με πιάνει πανικός. Τώρα έχω κλείσει ραντεβού να πάρω και μια δεύτερη γνώμη από γυναικολόγο,δεν ξέρω γιατί αλλά το σκεφτόμουν έντονα. Είχε κάνεις κάποια παραλία εμπειρία;; Είναι λάθος να πάρω και μια δεύτερη γνώμη; Δεν έχει κάτι κακό ο γυναικολόγος μου απλά το σκεφτόμουν έντονα τις τελευταίες μέρες μήπως μου πει κάτι που δεν το έχω ψάξει μέχρι τώρα.

Ευχαριστώ πολύ για την ανάγνωση και μόνο,είχα ανάγκη κάπου να τα πω.

Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα με υγεία.

κορίτσι μου καλημέρα.... Για εμένα Κάνε ότι σου λέει το ένστικτο σου...πάντως δεν είναι κακο αν θες να πάρεις κ μια 2η γνώμη... Εγώ αυτό που έχω να σου πω...Μια φορά έγκυος,πάντα εγκυος... θα πιάσετε κ θα δεις θα πάνε όλα μα όλα καλά...σου εύχομαι μιας που πλησιάζει το 2022 να δεις σύντομα το θετικό τεστ κ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.... Κ σε όσες φυσικά προσπαθούμε η νέα χρονιά να μας φέρει ένα μωράκι...

On 18/10/2021 at 8:19 ΠΜ, Nandia83 είπε:

σε ευχαριστω πολυ.. και εγω στο ευχομαι συντομα να εχεις και εσυ θετικο τεστ.. οσο για τον αντρα σου μην σκας.. και ο δικος μου ηταν λιγο στον κοσμο του.. οι αντρες δεν μπορουν να νοιωσουν οπως εμεις.. δεν ειναι οτι δεν τους νοιαζει απλα ειναι πιο απλα τα πραγματα γιαυτους.. το χασαμε οκ... παμε παρακατω

κορίτσι μου καλημέρα τι κανεις;;; πως πάνε οι προσπαθειες;;;... Εμείς ξεκινήσαμε από τον πρώτο κύκλο...σωστό λάθος θα δείξει...αν κ δεν πιστεύω να μείνω τόσο εύκολα με τίποτα...ξεκίνησα κ ψυχολόγο...θεωρώ όλα καλά θα πάνε για όλες μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσι μου καλημέρα.... Για εμένα Κάνε ότι σου λέει το ένστικτο σου...πάντως δεν είναι κακο αν θες να πάρεις κ μια 2η γνώμη... Εγώ αυτό που έχω να σου πω...Μια φορά έγκυος,πάντα εγκυος... θα πιάσετε κ θα δεις θα πάνε όλα μα όλα καλά...σου εύχομαι μιας που πλησιάζει το 2022 να δεις σύντομα το θετικό τεστ κ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.... Κ σε όσες φυσικά προσπαθούμε η νέα χρονιά να μας φέρει ένα μωράκι...

κορίτσι μου καλημέρα τι κανεις;;; πως πάνε οι προσπαθειες;;;... Εμείς ξεκινήσαμε από τον πρώτο κύκλο...σωστό λάθος θα δείξει...αν κ δεν πιστεύω να μείνω τόσο εύκολα με τίποτα...ξεκίνησα κ ψυχολόγο...θεωρώ όλα καλά θα πάνε για όλες μας...

 

Καλησπέρα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση και τις ευχές σου...

Κι σε σας εύχομαι αν προσπαθείτε να δείτε θετικά αποτελέσματα το συντομότερο και με υγεία... Να είστε γεροί...

Και έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα και θα δω αν θα μου πει κάτι που δεν έχουμε είδη πει με τον τωρινό μου γυναικολόγο... 

Εύχομαι τα καλύτερα και σας...

Πάντως νιώθω πολύ διαφορετικά που μιλάω σε κάποιον που με καταλαβαίνει κιόλας,γιατί κι αυτό με στεναχώρησε πολύ που δεν μπορούσα να μιλήσω κάπου και να με καταλάβουν,ειδικά όταν ακούς συνέχεια ποτέ με το καλό θα κάνετε παιδάκι κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenhope είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση και τις ευχές σου...

Κι σε σας εύχομαι αν προσπαθείτε να δείτε θετικά αποτελέσματα το συντομότερο και με υγεία... Να είστε γεροί...

Και έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα και θα δω αν θα μου πει κάτι που δεν έχουμε είδη πει με τον τωρινό μου γυναικολόγο... 

Εύχομαι τα καλύτερα και σας...

Πάντως νιώθω πολύ διαφορετικά που μιλάω σε κάποιον που με καταλαβαίνει κιόλας,γιατί κι αυτό με στεναχώρησε πολύ που δεν μπορούσα να μιλήσω κάπου και να με καταλάβουν,ειδικά όταν ακούς συνέχεια ποτέ με το καλό θα κάνετε παιδάκι κλπ κλπ...

άσε να λένε...μπαινακης βγαινακης...προσπάθησε να μην επηρεαζεσαι κ στεναχωριέσαι... 

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω απαίσια, πρώτη εγκυμοσύνη και δυστυχώς παλινδρομη, απόξεση πριν λίγες μέρες. Τι πόνος είναι αυτός??? Δεν εννοώ τον σωματικό αλλά τον ψυχικό.Ο άντρας μου υποστηρικτικός ευτυχώς αλλά εμένα είναι σαν να έχεις κόψει σε κομμάτια την ψυχή μου.Γραφω εδώ μήπως με βοηθήσει να το μοιραστώ.Ευχαριστω μόνο και μόνο που θα το διαβάσει κάποιος.Πηγαινω στη δουλειά μου, δείχνω δυνατή γιατί δεν θέλω να στεναχωριουνται άλλο οι δικοί μου άνθρωποι και περιμένω να μένω μόνη μου για να κλαίω και να ηρεμώ.Ευχομαι ότι καλύτερο σε κάθε κοπέλα και μακάρι ο πόνος να περάσει σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

άσε να λένε...μπαινακης βγαινακης...προσπάθησε να μην επηρεαζεσαι κ στεναχωριέσαι... 

 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου,σε ευχαριστώ πάρα πολύ σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου...με υγεία...

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2021 at 7:30 ΜΜ, bettaki85 είπε:

Νιώθω απαίσια, πρώτη εγκυμοσύνη και δυστυχώς παλινδρομη, απόξεση πριν λίγες μέρες. Τι πόνος είναι αυτός??? Δεν εννοώ τον σωματικό αλλά τον ψυχικό.Ο άντρας μου υποστηρικτικός ευτυχώς αλλά εμένα είναι σαν να έχεις κόψει σε κομμάτια την ψυχή μου.Γραφω εδώ μήπως με βοηθήσει να το μοιραστώ.Ευχαριστω μόνο και μόνο που θα το διαβάσει κάποιος.Πηγαινω στη δουλειά μου, δείχνω δυνατή γιατί δεν θέλω να στεναχωριουνται άλλο οι δικοί μου άνθρωποι και περιμένω να μένω μόνη μου για να κλαίω και να ηρεμώ.Ευχομαι ότι καλύτερο σε κάθε κοπέλα και μακάρι ο πόνος να περάσει σιγά σιγά...

Καλημέρα κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα εγώ το έχω νιώσει 2 φορές αυτό,ακόμη και τώρα όταν ξεχνιέμαι με δουλειές κλπ εκεί θα πάει το μυαλό μου κατευθείαν...αλλά μην ανησυχείς όλα θέλουν χρόνο,μπορεί να μην ξεχαστεί ποτέ αλλά ο πόνος θα περασει,όλα περνάνε και θα πάνε καλά...γεροί να είστε κι οι δυο σας και με το καλό θα έρθει το ευχάριστο... Εγώ σου εύχομαι να μην το ξανανιώσεις αυτό και με το καλό σύντομα να έρθει το ευχάριστο και να είναι γερό και δυνατό...ότι καλύτερο σας εύχομαι και με τις ημέρες των γιορτών.

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2021 at 2:20 ΜΜ, Elenhope είπε:

 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου,σε ευχαριστώ πάρα πολύ σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου...με υγεία...

σε ευχαριστώ πολυυυ κ εγώ σου εύχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστ κορίτσι μου...

On 2/12/2021 at 7:30 ΜΜ, bettaki85 είπε:

Νιώθω απαίσια, πρώτη εγκυμοσύνη και δυστυχώς παλινδρομη, απόξεση πριν λίγες μέρες. Τι πόνος είναι αυτός??? Δεν εννοώ τον σωματικό αλλά τον ψυχικό.Ο άντρας μου υποστηρικτικός ευτυχώς αλλά εμένα είναι σαν να έχεις κόψει σε κομμάτια την ψυχή μου.Γραφω εδώ μήπως με βοηθήσει να το μοιραστώ.Ευχαριστω μόνο και μόνο που θα το διαβάσει κάποιος.Πηγαινω στη δουλειά μου, δείχνω δυνατή γιατί δεν θέλω να στεναχωριουνται άλλο οι δικοί μου άνθρωποι και περιμένω να μένω μόνη μου για να κλαίω και να ηρεμώ.Ευχομαι ότι καλύτερο σε κάθε κοπέλα και μακάρι ο πόνος να περάσει σιγά σιγά...

αχχχ κοριτσάκι μου έχω ζήσει στην πρώτη εγκυμοσύνη την απώλεια με διακοπή κυησης λόγω σύνδρομο νταουν....Μετά έκανα το αντράκι μου κ πριν 2 μήνες παλλινδρομη... θέλεις χρόνο... πάντα θα το έχεις στο μυαλό σου όμως ο πόνος λίγο θα μαλακώσει... Αυτό που έχω να σου πω...Γιατί έκανα το ίδιο στο πρώτο με εσένα έκλαιγα μόνη, έδειχνα ότι είμαι καλα κ στο τέλος πήγα να πάθω κατάθλιψη... κλάψε πενθισε κ μπροστά στους δικούς σου... Εσύ το βιώσεις περισσότερο από όλους... Μην τα κρατάς μέσα σου... Όλα θα πάνε καλά θα δεις κ το επόμενο μωράκι θα έρθει για να μείνει...Σου εύχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστ κ το 22 να είναι η χρονιά μας σε όσες θέλουμε ένα μωράκι...θα το πιστέψουμε κ θα μας έρθει θα δείτε...σε φιλώ γλυκά...

Link to comment
Share on other sites

το πιάσατε σχετικά ευκολα;;; πάντως θα έρθει μην σε αγχώνει αυτό...Αφού μπορείς να συλλαβεις όλα καλά θα πάνε...σκέψου ότι κάποιο πρόβλημα θα είχε κ ο οργανισμός το αποβάλλει...Έτσι σκέφτομαι κ εγώ κ λέω καλύτερα τώρα πάρα να είχε κάποιο θέμα κ να έκλαιγα αργότερα περισσότερο... Ο γιατρός τι σας ειπε;;; μετά από πόσο καιρό να ξεκινήσετε προσπαθειες;;; εμάς μας είπε στους 2 κύκλους...αν κ ξεκινήσαμε μια περίοδο μετά... Τώρα τον Δεκέμβρη όμως είμαστε στα πλαίσια του γιατρού οπότε ξεκινάμε κανονικά...Εγώ δεν κάνω εύκολα συλλήψεις...Όμως θέλω να είμαι αισιόδοξη ότι θα έρθει κάποια στιγμή... 

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2021 at 7:33 ΠΜ, Αννούλαααα είπε:

κορίτσι μου καλημέρα.... Για εμένα Κάνε ότι σου λέει το ένστικτο σου...πάντως δεν είναι κακο αν θες να πάρεις κ μια 2η γνώμη... Εγώ αυτό που έχω να σου πω...Μια φορά έγκυος,πάντα εγκυος... θα πιάσετε κ θα δεις θα πάνε όλα μα όλα καλά...σου εύχομαι μιας που πλησιάζει το 2022 να δεις σύντομα το θετικό τεστ κ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.... Κ σε όσες φυσικά προσπαθούμε η νέα χρονιά να μας φέρει ένα μωράκι...

κορίτσι μου καλημέρα τι κανεις;;; πως πάνε οι προσπαθειες;;;... Εμείς ξεκινήσαμε από τον πρώτο κύκλο...σωστό λάθος θα δείξει...αν κ δεν πιστεύω να μείνω τόσο εύκολα με τίποτα...ξεκίνησα κ ψυχολόγο...θεωρώ όλα καλά θα πάνε για όλες μας...

Καλημερα.. εγω ξεκινησα στους 3ς μηνες δλδ σεπτεμβριο.. εκανα ορμονικες εξετασεις τον περασμενο μηνα και τωρα αναμενω χριστουγεννα να αδιαθετησω.. οπως καταλαβες ακομα δεν εμεινα εγκυος.. αυτος θα ειναι ο 4ος μηνας προσπαθειων

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nandia83 είπε:

Καλημερα.. εγω ξεκινησα στους 3ς μηνες δλδ σεπτεμβριο.. εκανα ορμονικες εξετασεις τον περασμενο μηνα και τωρα αναμενω χριστουγεννα να αδιαθετησω.. οπως καταλαβες ακομα δεν εμεινα εγκυος.. αυτος θα ειναι ο 4ος μηνας προσπαθειων

σου εύχομαι να μην αδιαθετησεις κ να είναι το χριστουγεννιάτικο δωράκι σας...Αλλιώς πάλι μην σε πάρει από κάτω...πλησιάζει να έρθει θα δεις... Εμείς αυτόν τον μήνα ξεκινάμε...Τώρα ότι μπήκα στις γόνιμες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα και εγώ μια παρόμοια παλινδρομη κύηση, σαν αυτές που διαβάζω! Στις 19/11 έκανα τεστ βγήκε θετικό... Ήταν το πιο ωραίο νέο που είχα... Προσπαθούμε περίπου 4 χρόνια με τον άντρα μου.. Και ήταν το πιο ωραίο νέο που είχαμε... Έκανα χωριακη βγήκε αυξημένη.. Έκανα επαναληπτική μετά από 2 μέρες βγήκε διπλάσια! Πήγαμε στο γιατρό κ μας είπε πως είμαστε στη 5 εβδομάδα! Την 6 εβδομάδα είχαμε κόκκινα στίγματα και μετά καφέ! Μας έδωσε ο γιατρός προγεστερονη και ήμουν ξαπλωμένη όλη μέρα! 

Την 7 εβδομάδα κυήσεως Ακούσαμε καρδούλα... Ήταν ο πιο ωραίος ήχος που είχαμε ακούσει ποτέ! Τα καφέ υγρά συνεχιζόταν! Στην 8 βδομάδα πήγαμε στο γιατρό, ακαθεκτα τα καφέ υγρά, πίστευα πως θα την ξανά ακούγαμε...αλλά όχι! Και μου λέει παλινδρομη κύηση! Μας μίλαγε ο γιατρός, εγώ δε μπορούσα να ακούσω... Εκείνη τη στιγμή μόνο πόνο ένιωθα... Τη Δευτέρα θα πάω για αποξηση.. Πονάω πολύ... Όχι σωματικά! Είναι η 2η μέρα που το έχουμε μάθει! Νιώθω πως εγώ φταιω, ο άντρας μου με στηρίζει πάρα πολύ! Δουλεύει από το σπίτι για να μη με αφήνει μόνη! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...