Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι γνωρίζετε για την ενδομητρίωση ;


zeta

Recommended Posts

καλημερα κοριτισα!

και εγω ειχα ενδομητριωση και εβγαλα καποιες συμφησεις λαπαροσκοπηκα αλλα οπως μου ειπε χθες ο γιατροσ μου δεν μπορουν να αφαιρεθουν ολες γιατι πολλες ειναι πολυ κοντα σε ζωτικα οργανα. οι περιοδοι μου ειναι ενα δραμα ποναω τοοσο πολυ που καταληγω στο νοσοκομειο για ενεση...

σχετικα με εγκυμοσυνη τι να σασ πω ακομα δεν εχω καταφερει να μεινω εγκυοσ αν και δεν εχω καταλαβει αν φταιει αποκλειστικα η ανδομητριωση..θα δουμε.

ατιμη η ενδομητριωση και με εχει ταλαιπωρησει αφανταστα πολυ!

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 351
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

momentaki σου εύχομαι όλα να πάνε καλά! Καλά κάνεις και το προχωράς, θα ξεκαθαρίσει και η κατάσταση έτσι. Να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη! κι έχει δίκιο η tarshu: ένα βήμα παραπάνω και ο στόχος πλησιάζει. Περιμένουμε νέα σου!

event.png
Link to comment
Share on other sites

yulynga καλημέρα! Να σε ρωτήσω, πονάς και μετά την επέμβαση, γιατί έχω κάνει κι εγώ επέμβαση για ενδομητρίωση.

 

εννοεισ πονους περιοδου αν καταλαβα καλα?

εγω 1 χρονο μετα παλι με επιασαν σε μια περιοδο τοοσο εντονη πονοι που με πηραν σηκωτη για νοσοκομειο και ενεσεις... :(

αλλα εμενα δεν αφαιρεθηκαν ολες οι εστιες καθως καποιες ειναι πολυ κοντα σε ζωτικα οργανα και νευρα οποτε ηταν αδυνατον ναπειραχθουν..τωρα τι να πω.. καθε περιπτωση ειναι και διαφορετικη..ατιμο πραγμα η ενδομητριωση παντως κοριτσια!

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ατιμο δεν θα πεις τίποτα! Σ'εμένα η ενδομητρίωση κατέστρεψε την αριστερή σάλπιγγα και ωοθήκη και ο γιατρός αναγκάστηκε να τα αφαιρέσει, αν και δεν έχω κάνει ακόμη παιδιά. Αλλά ελπίζω ότι τα καλύτερα έρχονται!

event.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ατιμο δεν θα πεις τίποτα! Σ'εμένα η ενδομητρίωση κατέστρεψε την αριστερή σάλπιγγα και ωοθήκη και ο γιατρός αναγκάστηκε να τα αφαιρέσει, αν και δεν έχω κάνει ακόμη παιδιά. Αλλά ελπίζω ότι τα καλύτερα έρχονται!

 

σοβαρα?!πως το κατεστρεψε δλδ???

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

moment μου,τις ευχες μου να πανε ολα καλα!μην αγχωνεσαι,σκεψου οτι ειναι κατι που πρεπει να γινει για να πετυχεις τον στοχο σου,που ειναι ενα μπεμπακι!!ο,τι χρειαστει να κανουμε,θα το κανουμε,να μην μπορουμε μετα να κατηγορουμε τον εαυτο μας οτι δεν προσπαθησαμε οσο θα επρεπε..η επεμβαση ετσι για να εχεις μια ιδεα κραταει καμια ωριτσα-δυο (εκτος κι αν υπαρχει λογος να κρατησει παραπανω..εξαρταται απο το τι θα δει ο γιατρος εκει μεσα...),η νοσηλεια ειναι μια μερα,πονοι δεν υπαρχουν,σου δινουν παυσιπονο στην περιπτωση που εχεις ενοχλησεις..αλλα!εγω δεν χωνεψα τον καθετηρα..στο λεω,εμενα μου εκατσε στραβα!!δεν ειναι παντως τιποτα..καμια 10αρια μερες νιωθεις τραβηγμα στις οπες,αλλα μετα εισαι περδικι!!για να δουμε..θα χρειστει κ σε σενα αναστολη της περιοδου?το λεω γιατι καποιοι γιατροι δεν συνιστουν τετοια θεραπεια μετα την επεμβαση.εγω παντως δεν την γλυτωσα..ευχομαι ολα να πανε καλα..

Link to comment
Share on other sites

yulunga στην αρ. ωοθήκη είχα κύστη ενδομητρ. 9cm με αποτέλεσμα να καταστραφεί όλος ο ωοθηκικός ιστός. Τώρα είμαι στην φάση της ανάρρωσης.

 

περαστικα σου ευχομαι κοριτσακι μου και γρηγορη αναρρωση

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

moment μου,τις ευχες μου να πανε ολα καλα!μην αγχωνεσαι,σκεψου οτι ειναι κατι που πρεπει να γινει για να πετυχεις τον στοχο σου,που ειναι ενα μπεμπακι!!ο,τι χρειαστει να κανουμε,θα το κανουμε,να μην μπορουμε μετα να κατηγορουμε τον εαυτο μας οτι δεν προσπαθησαμε οσο θα επρεπε..η επεμβαση ετσι για να εχεις μια ιδεα κραταει καμια ωριτσα-δυο (εκτος κι αν υπαρχει λογος να κρατησει παραπανω..εξαρταται απο το τι θα δει ο γιατρος εκει μεσα...),η νοσηλεια ειναι μια μερα,πονοι δεν υπαρχουν,σου δινουν παυσιπονο στην περιπτωση που εχεις ενοχλησεις..αλλα!εγω δεν χωνεψα τον καθετηρα..στο λεω,εμενα μου εκατσε στραβα!!δεν ειναι παντως τιποτα..καμια 10αρια μερες νιωθεις τραβηγμα στις οπες,αλλα μετα εισαι περδικι!!για να δουμε..θα χρειστει κ σε σενα αναστολη της περιοδου?το λεω γιατι καποιοι γιατροι δεν συνιστουν τετοια θεραπεια μετα την επεμβαση.εγω παντως δεν την γλυτωσα..ευχομαι ολα να πανε καλα..

Σε κρατήσανε μέσα; Εγώ πήγα σπίτι μου την ίδια ημέρα. Όσο για τις τομούλες, δεν καταλάβαινα τίποτα. Είναι τόσο μικρές που η κάθε μία έχει ένα, βία 2 ραμματάκια. Πόνο βέβαια ένιωθα εσωτερικά που πασπατέψανε τα διάφορά τους, αλλά όχι τίποτα το τρομερό. Τελικά είναι όλα διαφορετικά από γιατρό σε γιατρό.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Ζέτα αφού είσαι έγκυος, να ξέρεις οτι οι εστίες ενδομητρίωσης που έχεις θα υποστρέψουν. Ομως η ενδομητρίωση είναι μια κατάσταση που δεν θεραπεύεται ποτέ πλήρως. Ακόμα και να καυτηριάσεις τις εστίες λαπαροσκοπικά, κάπόια στιγμή θα υποτροπιάσουν. Είναι μια κατάσταση που θα μας ακολουθεί για πάντα! Εσύ βέβαια είσαι τυχερή που έμεινες έγκυος!

Ας ευχηθούμε το ίδιο και για μας τις υπόλοιπες!

Καλή εγκυμοσύνη!

 

σας ξαναγραφω εναν χρονο μετα, για να σας πω, πως χωρις καποια θεραπεια εμεινα εγκυος, ημουν βασικα ηδη εγκυος την ωρα που σας εγραφα...και δεν το ηξερα!

και τωρα εχω εναν μπεμπη 3 μηνων!!! καλη επιτυχια κοριτσια σε σας που κανατε επεμβαση!

Link to comment
Share on other sites

momentaki σου εύχομαι όλα να πάνε καλά! Καλά κάνεις και το προχωράς, θα ξεκαθαρίσει και η κατάσταση έτσι. Να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη! κι έχει δίκιο η tarshu: ένα βήμα παραπάνω και ο στόχος πλησιάζει. Περιμένουμε νέα σου!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!! Θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη και αισιόδοξη...αν και για το "ήρεμη" δυσκολεύομαι πολϋ!!! Σε ευχαριστώ πάντως...Έκανες κι εσύ επέμβαση απ ότι κατάλαβα; Πριν πόσο καιρό;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

moment μου,τις ευχες μου να πανε ολα καλα!μην αγχωνεσαι,σκεψου οτι ειναι κατι που πρεπει να γινει για να πετυχεις τον στοχο σου,που ειναι ενα μπεμπακι!!ο,τι χρειαστει να κανουμε,θα το κανουμε,να μην μπορουμε μετα να κατηγορουμε τον εαυτο μας οτι δεν προσπαθησαμε οσο θα επρεπε..η επεμβαση ετσι για να εχεις μια ιδεα κραταει καμια ωριτσα-δυο (εκτος κι αν υπαρχει λογος να κρατησει παραπανω..εξαρταται απο το τι θα δει ο γιατρος εκει μεσα...),η νοσηλεια ειναι μια μερα,πονοι δεν υπαρχουν,σου δινουν παυσιπονο στην περιπτωση που εχεις ενοχλησεις..αλλα!εγω δεν χωνεψα τον καθετηρα..στο λεω,εμενα μου εκατσε στραβα!!δεν ειναι παντως τιποτα..καμια 10αρια μερες νιωθεις τραβηγμα στις οπες,αλλα μετα εισαι περδικι!!για να δουμε..θα χρειστει κ σε σενα αναστολη της περιοδου?το λεω γιατι καποιοι γιατροι δεν συνιστουν τετοια θεραπεια μετα την επεμβαση.εγω παντως δεν την γλυτωσα..ευχομαι ολα να πανε καλα..

 

Κriskris μου ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και όλες τις πληροφορίες που μου έδωσες. Δεν ξέρω τίποτα για την επέμβαση εκτός από τα βασικά που ήδη μου είπε ο γιατρός. Καθετήρας; Δεν το ήξερα αυτό...Χμ...εντάξει όμως...δεν αγχώνομαι για΄τίποτα από τα συνοδευτικά της επέμβασης παρά μόνο για την ύπνωση...Απ ότι μου είπε ο γιατρός μου ναι θα προχωρήσω σε αναστολή της περιόδου...Για πόσο δεν ξέρω...εξάρτάται από τι θα φανεί στην επέμβαση...Εσύ για πόσο καιρός έκανες την αναστολή;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κουραγιο και επιμονη!!και εμεις ταλαιπωρηθηκαμε πααααρα πολυ απο την ενδομητριωση αλλα κυριως θα ελεγα και απο την αγνοια των γιατρων να την διαγνωσουν και αντιμετωπισουν σωστα...αυτο που καταλαβα εγω ζωντας με την...κυρια για αρκετα χρονια ειναι, οτι αν δεν ειναι σε σημειο που να μην ενοχλει την ωορηξια τοτε οι πιθανοτητες για συλληψη ειναι μεγαλες...εμεις στο πρωτο μωρακι συλλαβαμε εντελως φυσικα διχως μισο χαπακι και τωρα ειμαστε εγκυοι ξανα παλι απο το πουθενα!!!προσεξτε και να ειστε υποψιασμενες μηπως συμβαινει και κατι αλλο πλην της ενδομητριωσης, πιο κρισιμο και απλα ο γιατρος ριχνει ολο το βαρος σε αυτην...εμεις αλλαξαμε 6 γιατρους και ολοι τα εριχναν σε αυτην..ενας μεγαλογιατρος του ΙΑΣΩ μαλιστα μας ειπε ΔΕΝ προκειται να μεινετε εγκυος αν δεν κανετε εξωσωματικη, τελικα το προβλημα ηταν στο αιμα και μαλιστα μεγαλο-θρομβοφιλια-σε σημειο να χασουμε δυο μωρακια διχως καθυστερηση, διχως να το γνωριζουμε(απλα οι αλλες δυο αποβολες που ακολουθησαν ηταν με βιοψια, ηδη πριν καν να εχω καθυστερηση και ειδα δυστυχως τι βγαζει καποια μετα απο αποβολη και ετσι καταλαβα οτι και οι δυο προηγουμενες δεν ηταν απλα επωδυνες περιοδοι αλλα αποβολες!!)και αν με το καλο παει καλα και αυτη η εγκυμοσυνη παλι θα ειναι διοτι καναμε χοριακη πολυ πριν και μπορεσα να κανω απο νωρις την αντιπηκτικη...ιδωμεν πως θα κυλησουν τα πραγματα!!!αυτα τα γραφω για να σας δωσω κουραγιο αλλα και για να σας πω να δειτε και λιγο περα απο το προβλημα μας.

κουραγιο σε ολες σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή επιτυχία moments κι από μένα. Μην αγχώνεσαι και μην φοβάσαι, έτσι κι αλλιώς με τη νάρκωση δεν θα καταλάβεις ούτε διάρκεια ούτε τίποτα. Για τον καθετήρα κι εγώ τα ίδια έλεγα αλλά τελικά ήταν πολύ καλύτερα που τον είχα μια που δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου και κοιμήθηκα άνετα τη νύχτα ενώ οι άλλες στο δωμάτιο που δεν είχαν σηκωνόντουσαν κάθε τρεις και λίγο για τουαλέτα και πονούσαν. Το φούσκωμα θα σού φύγει σε λίγες μέρες, οι τομές δεν πονάνε καθόλου, μια-δυο μέρες υπομονή θα κάνεις μόνο και θά σαι μια χαρά. Να σκέφτεσαι ότι τώρα ξεκινάνε όλα, εγώ τουλάχιστον αυτό σκεφτόμουν και παρά την ταλαιπωρία μου (αφού την επομένη της επέμβασης επιστρέψαμε Θεσσαλονίκη με αεροπλάνο) μέσα μου ήμουν χαρούμενη που πλέον ήμουν υγιής.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!! Θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη και αισιόδοξη...αν και για το "ήρεμη" δυσκολεύομαι πολϋ!!! Σε ευχαριστώ πάντως...Έκανες κι εσύ επέμβαση απ ότι κατάλαβα; Πριν πόσο καιρό;

Την επέμβαση την έκανα πριν 1 μήνα και έκατσα μέσα 1 βράδυ. Κράτησε περίπου 2 ώρες, αλλά αυτό εξαρτάται από ην περίπτωση της κάθε κοπέλας. Οι τομές είναι τόσο μικρές που δεν πονάνε καθόλου, ένα ελάχιστο τράβηγμα θα καταλαβαίνεις. Ένα φούσκωμα θα το έχεις, αλλά για 2-3 ημέρες. Ο καθετήρας με βοήθησε γιατί δεν χρειαζόταν το βράδυ να τρέχω στην τουαλέτα. Τώρα είμαι στην φάση των ενέσεων. Θα δεις, μόλις χειρουργηθείς με το καλό, πως δεν είναι τίποτα.

event.png
Link to comment
Share on other sites

momentaki ο καθετηρας δεν ειναι κατι σοβαρο..ισα-ισα,αποφευγεις να σηκωνεσαι για τουαλετα..εμενα μου εκατσε στραβα,μαλλον γιατι ειμαι κ λιγο στραβοξυλο..

παλι καλα που σε ενημερωσε ο γιατρος σου για την διακοπη περιοδου..εγω οπως εγραψα ξυπνησα απ΄την ναρκωση πιστευοντας οτι ολα εχουν τελειωσει κ μου το ξεφουρνιζει σαν να μην τρεχει τιποτα οτι τωρα περιδο..γιοκ!!

λοιπον ακου..εμενα μου εδωσε 4 arvekap.την πρωτη την εκανα λιγες μερες μετα την επεμβαση χωρις να ειναι καποια συγκεκριμενη μερα του κυκλου (στο λεω αυτο γιατι στο φαρμακο γραφει να το κανεις συγκεκριμενη μερα του κυκλου..ο γιατρος μου εμενα μου ειπε να την κανω οποτε θελω..),μου ηρθε κανονικα περιοδος μια φορα κι απο τοτε δεν ξαναεχω..οκτωβρη εκανα την πρωτη ενεση κ αρχη γεναρη την τεταρτη..τωρα περιμενω να μου ξαναρθει η βρωμοπεριοδος κ να αρχισουμε τις προσπαθειες..φανταζομαι καπου τον φλεβαρη,αντε μαρτη θα ερθει..το θεμα ειναι οτι ο ανηρ εχει κυρσοκηλες κ κινητικοτητα 5% την πρωτη ωρα..να δω με αυτα τα δεδομενα αν θα πετυχουμε κατι,ή θα προχωρησουμε σε αλλες μεθοδους..κλαψ...

Link to comment
Share on other sites

Σε κρατήσανε μέσα; Εγώ πήγα σπίτι μου την ίδια ημέρα. Όσο για τις τομούλες, δεν καταλάβαινα τίποτα. Είναι τόσο μικρές που η κάθε μία έχει ένα, βία 2 ραμματάκια. Πόνο βέβαια ένιωθα εσωτερικά που πασπατέψανε τα διάφορά τους, αλλά όχι τίποτα το τρομερό. Τελικά είναι όλα διαφορετικά από γιατρό σε γιατρό.

 

ε να μην τα παρει κ το νοσοκομειο ρε tarshou μου?ενα χιλιαρικο για μια νυχτα..ουτε στο hilton να ειμουνα..κ με ασφαλεια δημοσιου,ετσι?αστα να πανε...

Link to comment
Share on other sites

ε να μην τα παρει κ το νοσοκομειο ρε tarshou μου?ενα χιλιαρικο για μια νυχτα..ουτε στο hilton να ειμουνα..κ με ασφαλεια δημοσιου,ετσι?αστα να πανε...

Συμφωνώ kriskris μου! Τα χρήματα που παίρνουν και οι γιατροί και οι κλινικές για 1 ημέρα είναι πάρα πολλά!Αλλά τι να κάνεις, όταν υπάρχει πρόβλημα πρέπει να γίνει. Τουλάχιστον να ανταμειφθούμε μετά από τόση ταλαιπωρία!:-)

event.png
Link to comment
Share on other sites

ε να μην τα παρει κ το νοσοκομειο ρε tarshou μου?ενα χιλιαρικο για μια νυχτα..ουτε στο hilton να ειμουνα..κ με ασφαλεια δημοσιου,ετσι?αστα να πανε...

 

Σωστά, έχεις δίκιο, αυτό το ξέχασα. Πώς θα συντηρηθούν κι αυτά τα ξενοδοχεία... εεεεε συγγνώμη, νοσοκομεία ήθελα να πω.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια, spyni. Να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη, και όλα τα άσχημα να μείνουν πίσω, κοριτσάκι.

 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!και εσυ να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να αποκτησουν υπεροχα μωρακια, τα δικα τους!!

Link to comment
Share on other sites

momentaki ο καθετηρας δεν ειναι κατι σοβαρο..ισα-ισα,αποφευγεις να σηκωνεσαι για τουαλετα..εμενα μου εκατσε στραβα,μαλλον γιατι ειμαι κ λιγο στραβοξυλο..

παλι καλα που σε ενημερωσε ο γιατρος σου για την διακοπη περιοδου..εγω οπως εγραψα ξυπνησα απ΄την ναρκωση πιστευοντας οτι ολα εχουν τελειωσει κ μου το ξεφουρνιζει σαν να μην τρεχει τιποτα οτι τωρα περιδο..γιοκ!!

λοιπον ακου..εμενα μου εδωσε 4 arvekap.την πρωτη την εκανα λιγες μερες μετα την επεμβαση χωρις να ειναι καποια συγκεκριμενη μερα του κυκλου (στο λεω αυτο γιατι στο φαρμακο γραφει να το κανεις συγκεκριμενη μερα του κυκλου..ο γιατρος μου εμενα μου ειπε να την κανω οποτε θελω..),μου ηρθε κανονικα περιοδος μια φορα κι απο τοτε δεν ξαναεχω..οκτωβρη εκανα την πρωτη ενεση κ αρχη γεναρη την τεταρτη..τωρα περιμενω να μου ξαναρθει η βρωμοπεριοδος κ να αρχισουμε τις προσπαθειες..φανταζομαι καπου τον φλεβαρη,αντε μαρτη θα ερθει..το θεμα ειναι οτι ο ανηρ εχει κυρσοκηλες κ κινητικοτητα 5% την πρωτη ωρα..να δω με αυτα τα δεδομενα αν θα πετυχουμε κατι,ή θα προχωρησουμε σε αλλες μεθοδους..κλαψ...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου kriskris μου...Μου έδωσες πολλές πληροφορίες και τώρα ξέρω περισσότερα για την πορεία που θα μπω...΄Και εμείς έχουμε πρόβλημα με κιρσοκήλη και χαμηλή κινητικότητα...Θα προσπαθήσετε από μόνοι σας φαντάζομαι για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά θα προχωρήσετε σε άλλες μεθόδους δεν είναι; Σου εύχομαι πάντως σύντομα να πετύχεις το στόχο σου...Άντε να έρθει η ακατανόμαστη με το καλό και να συνεχίσετε τις προσπάθειες σας!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία moments κι από μένα. Μην αγχώνεσαι και μην φοβάσαι, έτσι κι αλλιώς με τη νάρκωση δεν θα καταλάβεις ούτε διάρκεια ούτε τίποτα. Για τον καθετήρα κι εγώ τα ίδια έλεγα αλλά τελικά ήταν πολύ καλύτερα που τον είχα μια που δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου και κοιμήθηκα άνετα τη νύχτα ενώ οι άλλες στο δωμάτιο που δεν είχαν σηκωνόντουσαν κάθε τρεις και λίγο για τουαλέτα και πονούσαν. Το φούσκωμα θα σού φύγει σε λίγες μέρες, οι τομές δεν πονάνε καθόλου, μια-δυο μέρες υπομονή θα κάνεις μόνο και θά σαι μια χαρά. Να σκέφτεσαι ότι τώρα ξεκινάνε όλα, εγώ τουλάχιστον αυτό σκεφτόμουν και παρά την ταλαιπωρία μου (αφού την επομένη της επέμβασης επιστρέψαμε Θεσσαλονίκη με αεροπλάνο) μέσα μου ήμουν χαρούμενη που πλέον ήμουν υγιής.

 

Natassap μου ευχαριστώ πολύ για τα λόγοια σου...Όντως...μετά την επέμβαση ξεκινάνε όλα!!! Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!!:)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου kriskris μου...Μου έδωσες πολλές πληροφορίες και τώρα ξέρω περισσότερα για την πορεία που θα μπω...΄Και εμείς έχουμε πρόβλημα με κιρσοκήλη και χαμηλή κινητικότητα...Θα προσπαθήσετε από μόνοι σας φαντάζομαι για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά θα προχωρήσετε σε άλλες μεθόδους δεν είναι; Σου εύχομαι πάντως σύντομα να πετύχεις το στόχο σου...Άντε να έρθει η ακατανόμαστη με το καλό και να συνεχίσετε τις προσπάθειες σας!!!

ακριβως οπως τα λες κοριτσαρα μου..θα προσπαθησουμε για ενα διαστημα των 6 μηνων πες,μονοι ελευθερα κ μετα παμε για αλλα..το θεμα ειναι σε ποια αλλα να παμε?να παμε για εγχειριση κυρσοκυλης ή να παμε κατευθειαν για εξωσωματικη?αντε πες κι εσυ τωρα...τι να πω?ελπιζω να μην χρειαστει να φτασουμε εκει κ να τα αποφυγουμε κ τα δυο..

εσυ μη μασας,ενα τιποτα ειναι το χειρουργειο..κ η ναρκωση?μεχρι το τρια δεν θα προλαβεις να μετρησεις,κ μετα θα κανεις εναν βαρυ υπνακο!!!εδω ειμαστε ολες,για ο,τι χρειαστεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...