Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ .ΟΛΑ ΟΚ. ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΔΙΑΤΑΣΗ ΜΙΑΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ...Ο ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΦΑΛΟΣ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΠΑΛΙ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 292
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ .ΟΛΑ ΟΚ. ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΔΙΑΤΑΣΗ ΜΙΑΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ...Ο ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΦΑΛΟΣ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΠΑΛΙ....

Αν η αμνιο βγήκε μια χαρά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι!!Θα κάνεις και έναν ακόμη υπέρηχο γύρω στην 32η εβδομάδα -που θα είναι καθαρά τυπικός- και θα δεις οτι όλα θα είναι μια χαρά!!Με το καλό το μπεμπάκι και απόλαυσε μέχρι το τέλος την εγκυμοσήνη σου!!Π΄'αντως η Νίνα μου είναι μια χαρά και ούτε υποτονία που λένε ούτε τιποτα!Ενα φυσιολογικό μπεμπάκι είναι!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Απλά θα ήθελα να διευκρινίσω ότι η διάταση εγκεφάλου δεν έχει κάποια σχέση με την υποτονία μου ανέφερα παραπάνω. Απλά όταν διαπιστώθηκε η υποτονία, ο γιατρός συνέστησε για να βρούμε απο που προέρχεται να κάνουμε κάποιες εξετάσεις όπως υπέρηχο εγκεφάλου κλπ. και εκεί βρήκαμε ότι υπάρχει μια μικρή διάταση στην μια κοιλία του εγκεφάλου. Μας είπανε ότι από την στιγμή που είναι μέσα στα όρια δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και ούτε η υποτονία οφείλεται σε αυτό και για τον λόγο αυτό ψάξαμε και προς άλλες κατευθύνσεις.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν φαινόταν κάτι. Εκτός τι να πω, να το είδε η γιατρός και να μην μου είπε τίποτα. Της έχω πολλή εμπιστοσύνη και πιστεύω ότι αν έβρισκε κάτι θα μου το έλεγε, όπως έπειτα θα φαινόταν και στους μεγάλους υπέρηχους που έκανα. Η υποτονία μου είπανε ότι δεν έχει καμιά σχέση με την διάταση από την στιγμή που είναι τόσο μικρή η ασυμμετρία. Υποτονία είναι που δεν έχει πολλή δύναμη στα χεράκια και γενικά στις κινήσεις της. Αυτό μπορεί να προκύψει από πολλούς λόγους που δεν μπορεί κανείς να πει με σιγουριά. Τώρα της κάνουμε φυσικοθεραπείες αφού δεν οφείλεται σε κάποιο οργανικό πρόβλημα και με αυτό θα το ξεπεράσει. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑς ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΣΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΔΙΑΤΑΣΗ ΚΟΙΛΙΑΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΡΗΣΗ ΒΓΗΚΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ.ΤΕΛΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ.(11.5) ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΑ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη Μαρια μου (οσο προχειρο κι αν σου φανει) φορα τη φορα, χερι το χερι, μηχανημα το μηχανημα υπαρχουν διαφορες στις μετρησεις, γι' αυτο και το επανηλεγξε για να ειναι σιγουρος. Σ' εμενα να δεις μετρησεις οταν ειχαμε το αγχος της αναπτυξης του παιδιου. Της τρελης γινοτανε!! Παιζουν αυτα προς τα πανω προς τα κατω... Μην ξεχνας οτι μηχανημα ειναι αυτο και το μπεμπουλινι σου κουνιεται και τον κερσορα χειρζεται ανθρωπινο χερι. Λιιιγο πιο περα να το βαλει, να η λαθος μετρηση. Μετραει αυτο που βγηκε τις πιο πολλες φορες. Το οτι ειναι σταθερο εδω και ενα μηνα ειναι θετικοτατο. Χαλαρωσε κοριτσακι μου για το Θεο! Ειναι αμαρτια αυτο που κανεις. Χαλαρωσε να χαρεις και λιγο ρε γμτ, εχεις λιωσει απο την αγωνια. Ολα καλα ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..ΤΥΧΕΡΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΨΕΙΡΑΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΓΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Μην με λες φοβερο ανθρωπο και καλη ψυχολογο γιατι φαινεται ετσι οτι νομιζεις οτι απλα προσπαθω να σε καθησυχασω με λογια παρηγοριας. Σου μιλαω εκ πειρας να ξερεις και οτι σου γραφω ειναι τσεκαρισμενο πρωτα απο μενα την ιδια. Τσαμπα ανησυχεις και τα ψαχνεις. Να με θυμηθεις!
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας κορίτσια.

Διανύω την 22η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και πριν από 5 μέρες έκανα την Β' επιπέδου όπου ο γιατρός στον υπέρηχο είδε μια ήπια διάταση των εγκεφαλικών κοιλιών. Μετά από το πρώτο σόκ, έκανα την ίδια μέρα αμνιοπαρακέντηση και μετά από 2 μέρες μαγνητική τομογραφία εγκεφάλου εμβρύου. Σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, σύμφωνα με τα οποία δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με σύνδρομα down κ.λ.π. Με λίγα λόγια ήταν καθαρή η εξέταση. Όσο για την μαγνητική υπάρχει εγκεφαλική αιμορραγία, δεν γνωρίζω ακόμα όμως σε ποιο βαθμό, περιμένουμε απάντηση το βραδάκι.

Άν υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει περάσει κάτι ανάλογο ή τουλάχιστον να γνωρίζει πώς να κινηθώ από εδώ και πέρα, πραγματικά θα το εκτιμούσα πάρα πολύ. Είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση και πολύ φοβισμένη. Όλη μέρα προσεύχομαι στην Παναγίτσα και στον Άγιο Εφραίμ να δώσουν τέλος στην δοκιμασία μου. Αγωνιώ για το μέλλον της μπουμπούς μου, αν και κάποιες κοπέλες είπαν ότι συνήθως απορροφάται μέχρι τον τοκετό. Φοβάμαι όμως πάρα πολύ, τρέμω στην ιδέα μήπως είναι κάτι πολύ σοβαρό και δεν θεραπεύεται. Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα κάτι ανάλογο;

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eύχομαι να είναι περαστικά και φέρεις στον κόσμο τη μπουμπού σου υγιέστατη. Ενημέρωσές μας πώς πάτε, ok? Πώς αιτιολογείται αυτό που έγινε, τι ευθύνεται, σου είπαν?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου είπε πώς είναι ένα εντελώς τυχαίο περιστατικό και δεν ευθυνόμαστε εμείς σε κάτι. Θα δεί τις εξετάσεις τώρα το απόγευμα και θα μιλήσουμε το βραδάκι. Να διορθώσω κιόλας ότι δεν είναι αιμορραγία αλλά αιμάτωμα. Συγνώμη κορίτσια αλλά είμαι πολύ συγχυσμένη και δυστυχώς άλλα ακούω και άλλα γράφω!!!!!!!!!!!!! Το αιμάτωμα υποτίθεται ότι μπορεί να διορθωθεί κιόλας μέχρι τον τοκετό. Έτσι τουλάχιστον είπαν κάποια κορίτσια μέσα στο φόρουμ. Άς ελπίσουμε ότι θα ανήκω σε αυτήν την κατηγορία.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη ξερω την περιπτωση αλλα κατι αναλογο περασα στην εξεταση της αυχενικης διαφανειας και κοντεψα να πεθανω ενω δεν υπηρχε λογος..Να χαλαρωσεις δεν θα ειναι τιποτα και μας πεις να νεα σου...σου ευχομαι τα τελειοτερα αποτελεσματα!!!!

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλά κάνεις και είσαι σύγχυσμένη και εγώ στην θέση σου έτσι θα είμουν.

Αν είναι αιμάτωμα έχω ακούσει οτί φέυγει απο μόνο του, κάνε υπομονή να δείς τι θα σου πει ο γιατρός σου, όλα θα πάνε καλά...........................

http://as1ce6u0g410010MzQzfDAwMDY0MjJsfHdlIGFyZSB0b2dldGhlcg.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός μου με παρέπεμψε σε παιδονευρολόγο και πολύ σωστά έκανε. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μου δώσει θετικές απαντήσεις. Φοβάμαι πάρα πολύ και δεν ξέρω τί να σκεφτώ.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου και να το κρατήσεις υγιέστατο στην αγκαλιά σου!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Νατασούλα, το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί και με εμάς.

Στο Β΄ επιπέδου βρέθηκε ήπια διάταση της αριστερής συγκεκριμένα κοιλίας.Η υπερηχολόγος μας μίλησε για σύνδρομα down,για υδροκεφαλίες (ήθελε να μας πει όλα τα πιθανά σενάρια) και μας συνέστησε αμνιοπαρακέντηση.Χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας!

Βέβαια σε εμάς η αυχενική είχε βγει πάρα πολύ καλή και η διάταση δεν ήταν πολύ μεγάλη.

Αποφασίσαμε να μην κάνουμε την παρακέντηση,η πιθανότητα να συμβεί πρόβλημα με την παρακέντηση ήταν μεγαλύτερη από το να υπάρχει πραγματικά πρόβλημα με τη διάταση.

Απλά κάθε δυο εβδομάδες παρακολουθούσαμε με υπέρηχο την εξέλιξη της διάτασης.Αν θυμάμαι καλά μας είχαν πει πως αν η μέτρηση παρέμενε σταθερή ένα 95% των περιπτώσεων ήταν φυσιολογικά,υπήρχε και ένα 5% με κάποια νευρολογικά προβλήματα.

Και αυτό βέβαια που θα γινόταν αν η μέτρηση παρέμενε σταθερή ήταν μια μαγνητική στον 8ο μήνα.

Σε εμάς η μέτρηση παρέμεινε σταθερή και μαγνητική δεν κάναμε (τους λόγους μπορώ να στους εξηγήσω αν θες).Πήγαμε όμως σε μια γνωστή παιδονευρολόγο η οποία μας είπε χαρακτηριστικά ¨Αν βγεις στο δρόμο και δεις τυχαία κάποιες εγκύους, έχεις ακριβώς τις ίδιες πιθανότητες με αυτές να γεννήσεις ένα υγιές μωρό¨.

Ξέχασα επίσης να σου πω ότι όταν πρωτοβρέθηκε το ¨πρόβλημα¨ θέλαμε να πάρουμε μια δεύτερη γνώμη.Πήγαμε στον κ.Καμινόπετρο (ο οποίος ελπίζω να έχει ξεπεράσει πλέον το πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισε) ο οποίος είναι ονομαστός για το έργο που προσφέρει και τις γνώσεις του και σε πληροφορώ πως μας καθησύχασε και δεν μου έκανε καν υπέρηχο!

Το μωρό μας γεννήθηκε μια χαρά,στο μαιευτήριο του κάναμε υπέρηχο εγκεφάλου (αυτό μας είχε πει η παιδονευρολόγος) ο οποίος ήταν φυσιολογικότατος!!!Σαν να μην υπήρξε ποτέ κάποιο θέμα!!!

Ξέρω πολύ καλά πως αισθάνεσαι και τι περνάς.Σου έγραψα αναλυτικά τη δική μου εμπειρία για να σε καθησυχάσω.Πιστεύω πραγματικά πως όλα θα πάνε καλά.

Ότι άλλο χρειάζεσαι να ρωτήσεις ή να σου πω,μη διστάσεις.

Έχω κρατήσει και όλα τα υπερηχογραφήματα οπότε μπορώ να σου πω και τις μετρήσεις.

Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου για το κουράγιο που μου δίνετε. Περνάω πραγματικά πολύ δύσκολα.

 

Irinari πήρα πολύ δύναμη διαβάζοντας όσα έγραψες, δεν πίστευα ότι υπήρχε και άλλη κοπέλα που να έχει περάσει σχεδόν την ίδια περίπτωση.

Σε εμένα στην Β' επιπέδου βρέθηκε ήπια διάταση πλαγίων κοιλιών εγκεφάλου άμφω (Va:9.0mm, Vp:11.0mm και Hem:26.0mm με ένδειξη Κοιλιομεγαλία) και αμέσως μου συνέστησαν να κάνω αμνιοπαρακέντηση (με κίνδυνο βέβαια αποβολής) όπως και έκανα. Το σοκ μεγάλο. Πριν καλά-καλά καταλάβω τί μου συνέβαινε, είχα κιόλας μια βελόνα στην κοιλιά μου!!!!!!!!!! Ευτυχώς τα αποτελέσματα ήταν καθαρά, δεν υπάρχει κανένα σύνδρομο. Δυο μέρες μετά έκανα την μαγνητική εγκεφάλου, ευτυχώς το κοριτσάκι μου ήταν ήρεμο και τελειώσαμε γρήγορα (μέσα σε μισή ώρα). Το πόρισμα της μαγνητικής είναι ενδοκοιλιακή αιμορραγία Grade ΙΙ-ΙΙΙ. Επίσης μου προτείνουν να συμβουλευτώ παιδονευρολόγο.

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου συνέστησε την παιδονευρολόγο Ελένη Σκουτέλη, μου τόνισε ότι είναι κορυφή και θα μου δώσει απαντήσεις για να ξέρουμε και εμείς μετά πώς πρέπει να κινηθούμε. Δυστυχώς είναι σε άδεια η συγκεκριμένη γιατρός και θα μπορώ να επικοινωνήσω μαζί της από την Παρασκευή και μετά για να κλείσω και ραντεβού.

Κορίτσια φοβάμαι πολύ μήπως δεν είναι καλά τα νέα που θα μου πεί η παιδονευρολόγος και μου προτείνουν διακοπή κύησης. Φοβάμαι υπερβολικά. Όλοι μου λένε ότι αυτό είναι πολύ τραβηγμένο και θα το παλέψουμε για να μην φτάσουμε εκεί. Ο φόβος όμως παραμένει. Έχω την αίσθηση ότι θα τρελαθώ από την στενοχώρια μου.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Irinari θα μπορούσες να μου στείλεις τις μετρήσεις του υπερηχογραφήματος για την διάταση που είχε το μωράκι σου στην εβδομάδα που βρίσκομαι εγώ; Και αν θέλεις και των εβδομάδων αργότερα; Θα ήθελα να συγκρίνω, αν δεν σου είναι κόπος. Άν θέλεις μπορείς να μου τα στείλεις και μέσω pm. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ο πιστέυω ότι μας έτυχε και στην Νατάσσα και στην Ιρίνα η ίδια περίπτωση. Νατάσσα είμαι βέβαιη ότι κάναμε υπέρηχο την ίδια ημέρα στο ίδιο μαιευτήριο και έκανες μαγνητική την επόμενη γιατί όταν πήγα να πάρω τα αποτελέσματα είδα να γράφει για μια κοπέ3λα Αναστασία. Η μαγνητική ήταν καθαρή μόνο τν οριακή διάταση της δεξιάς πλευράς ανέφερε 10.1 . Το όριο είανι 9.9. Ο γιατρός μου είπε να κάνω τις εξετάσεις και να επαναλάβω τον υπέρηχο σε ένα μήνα. Μόνο λέει εαν εμφανίσει αύξηση υπάρχει πρόβλημα. Μου συνέστησαν να δω την ίδια παιδονευρολόγο ως κορυφαία αλλά θα δω και ια υπερηχογραφίστρια που θεωρείται κορυφαία γιατί όπως και ο Καμινόπετρος μαθήτευσαν δίπλα στον πατέρα των υπερήχων στην Αγγλία. Δυστυχώς όπως είπε και η Ιρίνα ο άνθρωπος έχει προβλημα υγείας και δεν μπορώ να απυθυνθώ σε αυτόν. Αυτός θα ήξερε να μας πει. Εχω τρελαθεί όπως εσύ αλλά η Ιρίνα μου δίνει λίγο κουράγιο και ελπίζω να είμαστε το ίδιο τυχερές. Πάντως εαν θέλεις σου έστειλα πμ με το τηλεφωνό μου να μιλήσουμε. Ελπίζω να πάνε όλα καλά το βράδυ και εγώ στις 6 θα πάω για αμνιοπαρακέντηση.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχαν βρει και σε μένα. Η αμνιοπαρακέντηση βγήκε μια χαρά και μετά επανεξέταση κάθε δύο εβδομάδες μέχρι που γέννησα ένα υγιέστατο ζωηρό μωράκι. Βέβαια μέχρι να γεννήσω μου είχε βγει η ψυχή απο την αγωνία αλλα παρά τις καλύτερες μετρήσεις που είχα στις επανεξετάσεις. Το 95% των περιπτώσεων διορθώνεται πριν τη γέννα. Και συμβαίνει πάαααρα πολύ συχνά.

Συγγνώμη που θα το πω αλλα έχω την αίσθηση πως μια λίγο αυξημένη μέτρηση τους είναι ότι πρέπει για αμνιοπαρακέντηση (και τα λεφτά που παίρνουν για αυτή και για τις περετέρω εξετάσεις και επανεξετάσεις...) και τα φουσκώνουν λιγουλάκι....:wink: Κι είναι κρίμα γιατί δεν σέβονται την ψυχολογική κατάσταση της εγκύου. Δεν τα λέω έτσι αυτά...το έχω ψάξει το θέμα μετά απο αυτό που μου έτυχε. Βέβαια κανείς δεν λέει πως το ίδιο ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις αλλα κοίταξε να ηρεμήσεις για το μωράκι σου, το οποίο θα είναι μια χαρά, είμαι σίγουρη!!!:)

line_feet_beg_40_time_1231736400_text_ef20ecf0e5ecf0effdebe7f220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...