Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καλησπέρα κι απο μένα,

κι εγώ το πρώτο μου παιδάκι στο ΙΑΣΩ, αλλά τώρα που σκεφτόμαστε για το 2. λέμε να δούμε στο ΕΛΕΝΑ η στο ΑΛΕΧΑΝΔΡΑ. Έχω ακο΄θσει πολύ καλά λόγεια για τον Δάγλα στο ΕΛΕΝΑ και την ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΗ στο ΑΛΕΧΑΝΔΡΑ.

Μπορείτε να μου πείτε γνώμες;;;

Ευχαριστώ πολύ!

 

σου προτεινο με το χερι στη φωτια τον Δαγλα!!!:)τον γνωριζω πανω απο 10 χρονια,....πρωτη αποβολη, 2 η κορη μου[9 χρονων],3ο γιος μου[7 μηνων]...ειναι επαγγελματιας στη δουλεια του,κ πολυ εμπειρος!!!!!;)

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb5m.lilypie.com/wzkxp3.png[/IMG][/URL][URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lbym.lilypie.com/Y21Rp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια γεια σας!ειμαι 28 και ειμαι παντρεμενη 1χρονο.εψαχνα γυναικολογο εδω και τρεις μηνες γιατι εχω αποφασισει να μεινω εγκυος και ηθελα να κανω εναν ελεγχο.εψαχνα για γυναικα γιατι με τους αντρες γιατρους ντρεπομαι και δεν νιωθω καλα.τελειως τυχαια εμαθα το τηλεφωνο της γυναικολογου αρτεμις αλεξοπουλου και πηγα.πολυ καλη δεν μπορω να πω,ευγενικη να μου τα εξηγησει ολα κτλ.το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι καλη γιατρος γιατι δεν μου την εχει συστησει καποια που να την παρακολουθει και να εχει κανει καποια γεννα μαζι της κτλ.μηπως κατα τυχη την εχει καποα απο σας να μου πει περισσοτερες πληροφοριες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Ψάχνω κάποιον γυναικολόγο στο ΕΛΕΝΑ αλλα θα ήθελα να έχει και δίκο του ιατρείο, γιατι δουλεύω πολλές ώρες και στο νοσοκομειο θα δυσκολευτω με τις ώρες αναμονης.

Θα το εκτιμόυσα εαν έχετε καποιον να μου προτίνετε!!!!

Εκτός από το forum με ποιον αλλο τρόπο μπορώ να βρω κάποιον??

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νέα και εγώ στην παρέα και ενδιαφέρομαι να βρω γυναικολόγο στο Έλενας. Δεν είμαι ακόμα έγκυος και υπάρχει και ένα θεματάκι με ινομύωμα που δυσκολεύει τα πραγματα. Έτσι λοιπόν θα ήθελα ο γυναικολόγος να μην είναι μόνο για την εγκυμοσύνη αλλά να τον έχω και για τα γυναικολογικά .... καταφερα να διαβάσω το συγκεκριμένο θέμα 2 φορές (η δεύτερη με σημειώσεις) και έχω καταλήξει σε Γαζή, Γιαλελη,Παπαριστείδη, Κονδυλιός και Καργάκου. Επειδή έχω ακούσει καλά σχόλια για όλους θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με ενημερωσει ποιος από αυτούς δέχεται την παρουσία του πατέρα στη γέννα για να περιορίσω τη λίστα με τους υποψήφιους... ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στο Έλενα αν παρακολουθήσεις μαθήματα ανώδυνου μαζί με τον μπαμπα, παίρνετε χαρτί για να είναι μαζί σου την ώρα του τοκετού.

Εγώ είχα την Καργάκου και στις δύο εγκυμοσύνες και νομίζω ειδικά στην δεύτερη το μετάνοιωσα. Είναι φιλική και αυτό είναι το μεγάλο ατού της (αν και το χάνει με τα χρόνια) αλλά κυρίως λειτουργεί και γνωρίζει την καισαρική... και στις δύο εγκυμοσύνες μέχρι τελευταία στιγμή μου έλεγε για καισαρική παρόλο που εντέλει γέννησα γρήγορα και εύκολα. Νομίζω ότι αν δεν το είχα κυνηγήσει θα είχα πάει για καισαρική. Απ'τη πρώτη στη δεύτερη γέννα πρόσθεσε τέσσερις επιπλέον εξετάσεις στον προγεννετικό που κάνανε 100-180?... Θεωρώ ότι τα λεφτά που δίνεις είναι πάρα πολλά (φακελάκι στο τέλος απ'τα πιο ακριβά στο έλενα, λεφτά για πρωινή επίσκεψη χωρίς απόδειξη και πολλές περιττες εξετάσεις) και δεν έχουν καμία σχέση με δημόσιο νοσοκομείο και δωρεαν υγεία.

Παρολο που δεν σκέφτομαι για τρίτο θα ηθελα να μάθω αν υπάρχει γιατρός στο έλενα που να είναι αξιόπιστον καταρχήν, να έχει εμπειρία και να μπορεί να ανταπεξέλθει σε δύσκολες καταστάσεις, να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό και να μην παίρνει φακελάκι... κι αν παίρνει να είναι μέχρι χιλιάρικο.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM! ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΖΑΧΑΡΟ 'ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΛΕΝΑ'!

ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ. ΔΙΝΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΤΛ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΛΛΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

Στο Έλενα αν παρακολουθήσεις μαθήματα ανώδυνου μαζί με τον μπαμπα, παίρνετε χαρτί για να είναι μαζί σου την ώρα του τοκετού.

Εγώ είχα την Καργάκου και στις δύο εγκυμοσύνες και νομίζω ειδικά στην δεύτερη το μετάνοιωσα. Είναι φιλική και αυτό είναι το μεγάλο ατού της (αν και το χάνει με τα χρόνια) αλλά κυρίως λειτουργεί και γνωρίζει την καισαρική... και στις δύο εγκυμοσύνες μέχρι τελευταία στιγμή μου έλεγε για καισαρική παρόλο που εντέλει γέννησα γρήγορα και εύκολα. Νομίζω ότι αν δεν το είχα κυνηγήσει θα είχα πάει για καισαρική. Απ'τη πρώτη στη δεύτερη γέννα πρόσθεσε τέσσερις επιπλέον εξετάσεις στον προγεννετικό που κάνανε 100-180... Θεωρώ ότι τα λεφτά που δίνεις είναι πάρα πολλά (φακελάκι στο τέλος απ'τα πιο ακριβά στο έλενα, λεφτά για πρωινή επίσκεψη χωρίς απόδειξη και πολλές περιττες εξετάσεις) και δεν έχουν καμία σχέση με δημόσιο νοσοκομείο και δωρεαν υγεία.

Παρολο που δεν σκέφτομαι για τρίτο θα ηθελα να μάθω αν υπάρχει γιατρός στο έλενα που να είναι αξιόπιστον καταρχήν, να έχει εμπειρία και να μπορεί να ανταπεξέλθει σε δύσκολες καταστάσεις, να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό και να μην παίρνει φακελάκι... κι αν παίρνει να είναι μέχρι χιλιάρικο.

 

Εγώ επισκέφθηκα τον Γιαλελή για να τον γνωρίσω και τελικά βρέθηκα με επίγουσα απόξεση ινομυώματος... Μου φάνηκε πολύ καλός σαν άνθρωπος... Έχω πάει και σε πρωινό ραντεβού και σε απογευματινό και δε μου ζήτησε λεφτά. (τον ρώτησα μάλιστα αν χρειάζεται να πληρώσω όπως είχα ενημερωθει από το forum αλλα μου είπε όχι.... ). Ούτε για την επέμβαση ζήτησε κάτι και μονο μετά την επιμονή του συζύγου δέχτηκε να πάρει "οτι νομίζετε εσείς". Κάνει ο ίδιος του υπερήχους και φαίνεται πως είναι πολύ καλός σε αυτό (απ ότι έχω καταλάβει το θέμα των υπερήχων στο Ελενα είναι λιγάκι ευαίσθητο..). Αυτό που με αποθάρρυνε από το να συνεχίσω μαζί του είναι οτι μου είπε οτι οι υπέρηχοι και οι καισαρική είναι τα δυνατά του όπλα παρότι υποστηρίζει τον φυσικό τοκετό και μερικές κοπέλες από δω γέννησαν μαζί του φυσιολογικά. Δεν προσπαθεί να σου πασάρει καισαρική αν όμως το κρίνει απαραίτητο, θα την κάνει. επίσης σου αποπνέει εμπιστοσύνη και είναι πολύ φιλικός.

 

Εγώ ψάχνω για κάποιον άλλον καθώς είμαι κατά των υπερήχων... αλλα τον συστήνω ανεπιφύλακτα για όποια έχει αντίθετη γνώμη. Ο ίδιος, όταν τον ρώτησα αν μπορεί να με παρακολουθήσει χωρίς υπερήχους, αρνήθηκε.

 

Επίσης το όνομα του Γαζή έχει αναφερθεί πολλές φορές και θα τον επισκεφτώ και εγώ σίγουρα...

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM! ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΖΑΧΑΡΟ 'ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΛΕΝΑ'!

ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ. ΔΙΝΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΤΛ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΛΛΩΝ!

 

Καλημέρα και με το καλό!

 

Ο κος. Ζαχαρός ήταν ο γιατρός μου και στις 2 εγκυμοσύνες μου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από αυτόν. Και όταν με το καλό ήρθε η ώρα να γεννήσω δεν με άφησε ούτε στιγμή μόνη μου.

Αν αποφάσιζα και για τρίτο παιδάκι πάλι σε αυτόν θα πήγαινα! Δεν τον αλλάζω με τίποτα.

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό!

 

Ο κος. Ζαχαρός ήταν ο γιατρός μου και στις 2 εγκυμοσύνες μου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από αυτόν. Και όταν με το καλό ήρθε η ώρα να γεννήσω δεν με άφησε ούτε στιγμή μόνη μου.

Αν αποφάσιζα και για τρίτο παιδάκι πάλι σε αυτόν θα πήγαινα! Δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ενδιαφέρομαι να βρω έναν γιατρο στο Ελενα. Δεν είμαι εγκυος ακομα αλλα θεωρώ οτι είναι καλύτερο να βρω έναν γιατρο να με παρακολουθεί απο τωρα.

Το προβλημα είναι οτι δουλεύω πολλές ώρες και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρνω με τις ώρες αναμονης στο Ελενα τώρα αλλά και κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Γνωρίζετε ποια είναι η κατάσταση στα ραντεβού (απογευματινα)?

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον γιατρό που να έχει και εξωτερικό ιατρείο?

Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ενδιαφέρομαι να βρω έναν γιατρο στο Ελενα. Δεν είμαι εγκυος ακομα αλλα θεωρώ οτι είναι καλύτερο να βρω έναν γιατρο να με παρακολουθεί απο τωρα.

Το προβλημα είναι οτι δουλεύω πολλές ώρες και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρνω με τις ώρες αναμονης στο Ελενα τώρα αλλά και κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Γνωρίζετε ποια είναι η κατάσταση στα ραντεβού (απογευματινα)?

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον γιατρό που να έχει και εξωτερικό ιατρείο?

Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας

 

Καλημέρα Μαρία,

 

Στα απογευματινά ραντεβού περιμένεις ώρες κάτι το οποίο είναι κουραστικό.

 

Ο δικός μου γιατρός (όταν δεν μπορούσα να πηγαίνω πρωί) με ενημέρωνε ποιες μέρες είχε εφημερία και πήγαινα ότι ώρα ήθελα.

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Maria tst καλημερα!Νομιζω οτι για τα ρντβ με τον γυναικολογο κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δικαιουσαι αδεια με αποδοχες!Οχι απο την αδεια σου!Ρωτα για σιγουρα βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Maria tst καλημερα!Νομιζω οτι για τα ρντβ με τον γυναικολογο κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δικαιουσαι αδεια με αποδοχες!Οχι απο την αδεια σου!Ρωτα για σιγουρα βεβαια!

 

Ευχαριστώ παρα πολύ, αλλα αυτό στην δικιά μου περίπτωση δεν θα είναι εφικτό. Μακαρι όλα να πανε καλα (πρώτα ο Θεος) και να μην χρειάζεται να παίρνω πολλές αδειες. Θα δούμε μέχρι τότε ... :)

Γι' αυτό και ψάχνω κάποιον γιατρό που να έχει και εξω ιατρείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επισκέφθηκα τον Γιαλελή για να τον γνωρίσω και τελικά βρέθηκα με επίγουσα απόξεση ινομυώματος... Μου φάνηκε πολύ καλός σαν άνθρωπος... Έχω πάει και σε πρωινό ραντεβού και σε απογευματινό και δε μου ζήτησε λεφτά. (τον ρώτησα μάλιστα αν χρειάζεται να πληρώσω όπως είχα ενημερωθει από το forum αλλα μου είπε όχι.... ). Ούτε για την επέμβαση ζήτησε κάτι και μονο μετά την επιμονή του συζύγου δέχτηκε να πάρει "οτι νομίζετε εσείς". Κάνει ο ίδιος του υπερήχους και φαίνεται πως είναι πολύ καλός σε αυτό (απ ότι έχω καταλάβει το θέμα των υπερήχων στο Ελενα είναι λιγάκι ευαίσθητο..). Αυτό που με αποθάρρυνε από το να συνεχίσω μαζί του είναι οτι μου είπε οτι οι υπέρηχοι και οι καισαρική είναι τα δυνατά του όπλα παρότι υποστηρίζει τον φυσικό τοκετό και μερικές κοπέλες από δω γέννησαν μαζί του φυσιολογικά. Δεν προσπαθεί να σου πασάρει καισαρική αν όμως το κρίνει απαραίτητο, θα την κάνει. επίσης σου αποπνέει εμπιστοσύνη και είναι πολύ φιλικός.

 

Εγώ ψάχνω για κάποιον άλλον καθώς είμαι κατά των υπερήχων... αλλα τον συστήνω ανεπιφύλακτα για όποια έχει αντίθετη γνώμη. Ο ίδιος, όταν τον ρώτησα αν μπορεί να με παρακολουθήσει χωρίς υπερήχους, αρνήθηκε.

 

Επίσης το όνομα του Γαζή έχει αναφερθεί πολλές φορές και θα τον επισκεφτώ και εγώ σίγουρα...

 

Τι εννοείς παρακολούθηση χωρίς υπέρηχο;;;

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ παρα πολύ, αλλα αυτό στην δικιά μου περίπτωση δεν θα είναι εφικτό. Μακαρι όλα να πανε καλα (πρώτα ο Θεος) και να μην χρειάζεται να παίρνω πολλές αδειες. Θα δούμε μέχρι τότε ... :)

Γι' αυτό και ψάχνω κάποιον γιατρό που να έχει και εξω ιατρείο.

 

Οι γιατροί των Δημόσιων νοσοκομείων από το νόμο απαγορεύεται να έχουν ιδιωτικό ιατρείο. Εξαίρεση αποτελούν οι γιατροί των Πανεπιστημιακών (Αλεξάνδρα, Αρεταίειο, Αττικό).

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχω ένα αγοράκι 19 μηνών. Γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ αλλά θα ήθελα να βρω γιατρό στο Έλενα γιατί δεν είμαι διατεθειμένη να ξανασκάσω τόσα χρήματα. Διάβασα πολλές απαντήσεις και κατέληξα στον κο Γαζή. Θα ήθελα να μου λύσει όμως όποια κοπέλα μπορεί κάποιες απορίες: 1)Κινητό δεν έχει;;; Αν προκύψει ανάγκη πού τον βρίσκει κανείς;; Γενικώς είναι εύκολο να τον βρεις;; 2)Υπερήχους και τεστ παπ κάνει ο ίδιος;; 3) Μόνο σε απογευματινά δέχεται;; 4) Τι αμοιβή θέλει για τοκετό; 5)Στις επισκέψεις ζητά χρήματα;;

Και μια απορία. Ακούω που λένε πολλές κοπέλες πως οι γιατροί ζητούν χρήματα γι ατην επίσκεψη. Δηλαδή πληρώνουν και 60 ευρώ για το εισιτήριο στα απογευματινά και άλλα 50 στο γιατρό;;;;;;;;;Δεν το κατάλαβα αυτό.

Θα εκτιμούσα πολύ να μου δώσει κάποια κοπέλα πληροφορίες για τον κο Γαζή.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό!

 

Ο κος. Ζαχαρός ήταν ο γιατρός μου και στις 2 εγκυμοσύνες μου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από αυτόν. Και όταν με το καλό ήρθε η ώρα να γεννήσω δεν με άφησε ούτε στιγμή μόνη μου.

Αν αποφάσιζα και για τρίτο παιδάκι πάλι σε αυτόν θα πήγαινα! Δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Τον είχα γιατρό για χρόνια πολλά. Όταν όμως έμεινα έγκυος με απογοήτευσε πάααααααρα μα πάαααααααρα πολύ. Κόντεψα να αποβάλω εξαιτίας του. Δε θέλω να τα θυμάμαι. Λυπάμαι πολύ όμως γιατί τον αγαπούσα και τον εκτιμούσα ιδιαίτερα και ήμουν πολύ δεμένη μαζί του..Τέλος πάντων..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχω ένα αγοράκι 19 μηνών. Γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ αλλά θα ήθελα να βρω γιατρό στο Έλενα γιατί δεν είμαι διατεθειμένη να ξανασκάσω τόσα χρήματα. Διάβασα πολλές απαντήσεις και κατέληξα στον κο Γαζή. Θα ήθελα να μου λύσει όμως όποια κοπέλα μπορεί κάποιες απορίες: 1)Κινητό δεν έχει;;; Αν προκύψει ανάγκη πού τον βρίσκει κανείς;; Γενικώς είναι εύκολο να τον βρεις;; 2)Υπερήχους και τεστ παπ κάνει ο ίδιος;; 3) Μόνο σε απογευματινά δέχεται;; 4) Τι αμοιβή θέλει για τοκετό; 5)Στις επισκέψεις ζητά χρήματα;;

Και μια απορία. Ακούω που λένε πολλές κοπέλες πως οι γιατροί ζητούν χρήματα γι ατην επίσκεψη. Δηλαδή πληρώνουν και 60 ευρώ για το εισιτήριο στα απογευματινά και άλλα 50 στο γιατρό;;;;;;;;;Δεν το κατάλαβα αυτό.

Θα εκτιμούσα πολύ να μου δώσει κάποια κοπέλα πληροφορίες για τον κο Γαζή.

Ευχαριστώ!

Καλή σου μέρα. Ίσως να έχεις διαβάσει προηγούμενα μου posτ, και τα 2 μου παιδάκια τα έκανα με τον Γαζή και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Εξακολουθώ και τον βλέπω ως γυναικολόγο εκτός εγκυμοσύνης. Θεωρώ ότι πάνω από όλα είναι άνθρωπος.

Σχετικά με τις ερωτήσεις σοΰ: Κινητό δεν δίνει, εκτός και εάν λείπει εκτός Αθηνών οπότε αφήνει στον τηλεφωνητή. Γενικά τον βρίσκεις στο Ελενα ή τα απογεύματα που δεν έχει ιατρείο στο σπίτι. Τους υπερήχους δεν τους κάνει εκείνος, τους κάνεις είτε στο Ελενα (που το συστήνει γενικά) είτε έξω σε κέντρα. Δέχεται μόνο απογευματινά ή εάν είσαι προς το τέλος της εγκυμοσύνης σε πρωινά που θα σου πει εκείνος πότε. ΠΟΤΕ δεν μου ζήτησε χρήματα, όσο και εάν τον΄πίεσα. Μετά από τον τοκετό του έκανα πάντως ένα δώρο, όσο θεωρούσα εγώ ότι μπορούσα να του δώσω. Εννοείται ότι δεν ζητάει χρήματα στις επισκέψεις!! Αυτό πάντως το έχω ακούσει. Πολλοί λέει μάλιστα έχουν ιατρείο εκτός (που απαγορεύεται) εκεί τριγύρω στο Ελενα και δέχονται επισκέψεις εκεί, φυσικά χωρίς απόδειξη.

Σε γενικές γραμμές πάντως και εάν μπορείς να ξεπεράσεις το θέμα της μη ύπαρξης κινητού, ο Γαζής είναι πάρα πολύ καλός!!!

Ότι άλλο χρειαστείς είμαι στην διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα. Ίσως να έχεις διαβάσει προηγούμενα μου posτ, και τα 2 μου παιδάκια τα έκανα με τον Γαζή και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Εξακολουθώ και τον βλέπω ως γυναικολόγο εκτός εγκυμοσύνης. Θεωρώ ότι πάνω από όλα είναι άνθρωπος.

Σχετικά με τις ερωτήσεις σοΰ: Κινητό δεν δίνει, εκτός και εάν λείπει εκτός Αθηνών οπότε αφήνει στον τηλεφωνητή. Γενικά τον βρίσκεις στο Ελενα ή τα απογεύματα που δεν έχει ιατρείο στο σπίτι. Τους υπερήχους δεν τους κάνει εκείνος, τους κάνεις είτε στο Ελενα (που το συστήνει γενικά) είτε έξω σε κέντρα. Δέχεται μόνο απογευματινά ή εάν είσαι προς το τέλος της εγκυμοσύνης σε πρωινά που θα σου πει εκείνος πότε. ΠΟΤΕ δεν μου ζήτησε χρήματα, όσο και εάν τον΄πίεσα. Μετά από τον τοκετό του έκανα πάντως ένα δώρο, όσο θεωρούσα εγώ ότι μπορούσα να του δώσω. Εννοείται ότι δεν ζητάει χρήματα στις επισκέψεις!! Αυτό πάντως το έχω ακούσει. Πολλοί λέει μάλιστα έχουν ιατρείο εκτός (που απαγορεύεται) εκεί τριγύρω στο Ελενα και δέχονται επισκέψεις εκεί, φυσικά χωρίς απόδειξη.

Σε γενικές γραμμές πάντως και εάν μπορείς να ξεπεράσεις το θέμα της μη ύπαρξης κινητού, ο Γαζής είναι πάρα πολύ καλός!!!

Ότι άλλο χρειαστείς είμαι στην διάθεσή σου.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! Γέννησες φυσιολογικά;; Γενικά είναι υπέρ του φτ;;; Επίσης, αν σε πιάσουν πόνοι ή σου σπάσουν τα νερά αργά το βράδυ, παίρνεις τηλ. σπίτι του;; Είναι εύκολο δηλαδή να τον βρεις όποτε θες από τη στιγμή που δεν έχει κινητό;;; Επίσης, τι ηλικία έχει περίπου;;; Ούτε τα τεστ ΠΑΠ κάνει αυτός;; Και κάτι τελευταίο. Έχω ακούσει ότι για να κάνεις υπέρηχο στο Έλενα πρέπει να κλείσεις ραντεβού μήνες πριν...Ο γιατρός βοηθάει στο κλείσιμο των ραντεβού ή πρέπει να το φροντίζεις μόνη σου και όποτε κάτσει;;;; Για παράδειγμα η Β επιπέδου πρέπει να γίνει συγκεκριμένη εβδομάδα. Αν δε βρεις ραντεβού τι γίνεται;;Ρε γαμώτο από τη στιγμή που με απογοήτευσε έτσι ο γιατρός που είχα στο Έλενα για πολλά χρόνια τα έχω χαμένα..Θέλω επιτέλους να στεριώσω σε ένα γυναικολόγο. Να ξαναεμπιστευτώ και να ξαναδεθώ με έναν καλό αυτή τη φορά γιατρό....

Συγνώμη για το πρήξιμο και πάλι ευχαριστώ για την απάντησή σου:)!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! Γέννησες φυσιολογικά;; Γενικά είναι υπέρ του φτ;;; Επίσης, αν σε πιάσουν πόνοι ή σου σπάσουν τα νερά αργά το βράδυ, παίρνεις τηλ. σπίτι του;; Είναι εύκολο δηλαδή να τον βρεις όποτε θες από τη στιγμή που δεν έχει κινητό;;; Επίσης, τι ηλικία έχει περίπου;;; Ούτε τα τεστ ΠΑΠ κάνει αυτός;; Και κάτι τελευταίο. Έχω ακούσει ότι για να κάνεις υπέρηχο στο Έλενα πρέπει να κλείσεις ραντεβού μήνες πριν...Ο γιατρός βοηθάει στο κλείσιμο των ραντεβού ή πρέπει να το φροντίζεις μόνη σου και όποτε κάτσει;;;; Για παράδειγμα η Β επιπέδου πρέπει να γίνει συγκεκριμένη εβδομάδα. Αν δε βρεις ραντεβού τι γίνεται;;Ρε γαμώτο από τη στιγμή που με απογοήτευσε έτσι ο γιατρός που είχα στο Έλενα για πολλά χρόνια τα έχω χαμένα..Θέλω επιτέλους να στεριώσω σε ένα γυναικολόγο. Να ξαναεμπιστευτώ και να ξαναδεθώ με έναν καλό αυτή τη φορά γιατρό....

Συγνώμη για το πρήξιμο και πάλι ευχαριστώ για την απάντησή σου:)!

Καλή σου μέρα. Μην ανησυχείς, τον βρίσκεις τον Γαζή. Παίρνει τηλέφωνο στο σπίτι ότι ώρα και να είναι αλλά ακόμα και εάν δεν απαντήσει και αφήσεις μήνυμα στον τηλεφωνητή, πάντα το ακούει και σε παίρνει πίσω. Επίσης τον ειδοποιούν και από το νοσοκομείο όταν θα πας και πάντα είναι εκεί και οι βοηθοί του.

Για τους υπερήχους είναι όντως ένα θέμα. Δεν έκανα ποτέ στο Έλενα για τον λόγο που λες. Βέβαια εάν μπορείς να προγραμματίσεις και κλείνεις εγκαίρως δεν έχεις πρόβλημα.

Τεστ ΠΑΠ κάνει ο Γαζής και σου στέλνει τα αποτελέσματα στο σπίτι ταχυδρομικώς.

Η γνώμη μου είναι - ότι και να σου λέω εγώ - να κλείσεις ένα ραντεβού μαζί του να τον δεις και να πειστείς ή όχι. Είναι πολύ υποκειμενικό το θέμα "γυναικολόγος"

Ότι χρειαστείς είμαι στην διάθεσή σου

Link to comment
Share on other sites

Τον είχα γιατρό για χρόνια πολλά. Όταν όμως έμεινα έγκυος με απογοήτευσε πάααααααρα μα πάαααααααρα πολύ. Κόντεψα να αποβάλω εξαιτίας του. Δε θέλω να τα θυμάμαι. Λυπάμαι πολύ όμως γιατί τον αγαπούσα και τον εκτιμούσα ιδιαίτερα και ήμουν πολύ δεμένη μαζί του..Τέλος πάντων..

 

Πολύ δυσάρεστο αυτό. Ελπίζω τώρα να είσαι εντάξει. Πως σε απογοήτευσε?

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

σόρρυ αλλά τα πήρα λιγάκι τώρα...

όχι προσωπικά μαζί σου αλλά με το θέμα που ανέφερες..

έτσι κι εγώ πριν 1.5 χρόνο διάβαζα τέτοια και πήγα η καημένη σε αυτήν

έχω καταγγελία για την κυρία και δε θα αναφερθώ εκτενώς, όποια ενδιαφέρεται να διαβάσει το ποστ μου εκεί..

αλλά εγώ πήγα σε αυτήν με το σκεπτικό που είπες..ότι δεν είχα χρήματα για φρου φρου και αρώματα σε ιδιωτικά..

είμαστε 20 χρονών, με εισόδημα 800 ευρώ το μήνα οικογενειακώς.

άρα δημόσιο

διάβασα τα καλύτερα για την κυρία

άντεχα 9 μήνες με απίστευτες αναμονές για τα πρωινά της ιατρεία- δεν είχα για απογευματινό, λέω θα δικαιωθώ στη γέννα.5 λεπτά ξεπέτα εξέταση, σπάνια υπερηχος..

αυτά που είπες ως ατού της τα αντικρούω-χωρίς αποδείξεις παρά μόνο την εμπειρία μου που την έζησε και ο άντρας μου.

ευγενική-πάει ο άντρας μου μετά τη γέννα να πάρει τα χαρτιά μας με 250 ευρώ(που μας τα έκαναν δώρο για το μωρό φίλοι)για να την ευχαριστήσουμε για όλα. και του λέει σστην ψύχρα:τι είναι αυτά 1200 ευρώ είναι(μαύρα, του νοσοκομείου τα είχαμε δώσει)ο άντρας έπεσε από τα σύννεφα και στο σοκ πέταξε 500(ο,τι είχαμε και δεν είχαμε πάνω μας)και ούτε ευχαριστώ. Δεν εμφανίστηκε ποτέ να με ξαναδει πώς πάω και να δώσει συμβουλες για τη λοχεία μετά από αυτό.

αντικειμενική-τι εννοείς?

ειλικρινής-όταν της είπαμε ότι δεν έχουμε το έπαιξε κινέζα και εμείς συνεχίσαμε μαζί της...

έμπειρη μαιευτήρας-από 12 ώρες γέννα, με θυμήθηκε τις 2 τελευταίες(πήγα βράδυ και ήρθε στο τέλος της βάρδιας της μεσημέρι)

με ξεγένναγε με τον βοηθό-σε κάποια φάση έκανα ωθήσεις με τη βοήθεια του άντρα μου και ΜΙΛΑΓΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ-ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΩ...άρα μάλλον ναι-υπερβολικά έμπειρη, μάλλον κατάλαβε ότι θα το κάνω και μόνη μου...

 

Δε θέλω να γίνει προσωπικό

απλά πραγματικά, δε θέλω άλλη κοπελα από εδώ που είναι στη θέση που ήμουν εγώ να ακολουθήσει την απόλυτη συμβουλή σου και να πάθει το ίδιο που έπαθα...

αν και δεν θα κατηγορήσω τη γιατρό σ'αυτό το τελευταίο, το έλενας στη δική μου ώρα ανάγκης(είχε στεγνώσει το παιδί και πόναγα φριχτά για ώρες-έκανα επισκληρίδιο και δε με έπιασε) δε φάνηκε αντάξιο αλλά δεν περίμενα και τίποτα με το σκεπτικό ότι δε θα πλήρωνα για πολυτελή μεταχείρηση...

επίσης όλες αυτές τις ώρες ήμουν τελείως μόνη με τις μαίες να περνούν για δεύτερα, να με δουλεύουν ότι είμαι υπερβολική και δεν πονάω και άλλα ωραία και να φεύγουν χωρίς να με βοηθούν(μια ώρα έψαχνα κάποιον για πάπια!)

και ΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΓΙΑΤΙ Η Κα ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΗΘΕΛΕ 1200 ΕΥΡΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ...Κάλλιο να τα έδινα σε ξεναδοχειακές εγκαταστάσεις ...

 

Συμφωνώ μαζί σου. Κι εγώ πήγα σ'αυτήν στην αρχή της 2ης εγκυμοσύνης επειδή εμπιστέυτηκα τις κοπέλες από εδώ. Όταν χρειάστηκε να νοσηλευτώ την 10η βδομάδα στο Έλενα, την εισαγωγή μου την έκαναν στην εφημερία (ήταν μεσάνυχτα) και 2 μέρες που ήμουν στο δωμάτιο ούτε που πάτησε να με δει:twisted: ούτε αυτή ούτε κανείς άλλος! Με είχαν αφήσει σ' ένα δωμάτιο μόνη μου μ' έναν ορό και ήρθε μόνο μια νοσοκόμα να μου τον αλλάξει όταν φώναξα ότι τελείωσε.

 

Τη 2η μέρα πήγα στην προϊσταμένη και ζήτησα εξιτήριο γιατί ήμουν καλύτερα και μου είπε ότι αυτό το δίνει μόνο η γιατρός! Πώς της λέω αφού δεν έρχεται να με δει; Την πήρα στο κινητό θα ανέβω μου λέει, τίποτα.. και να πεις ότι είχε γέννα.. Τελικά, επειδή είχε πάει μεσημέρι και φοβήθηκα μήπως την κάνει η γιατρός, πήγα στην προϊσταμένη και απαίτησα να υπογράψω και να φύγω υπ' ευθύνη μου. Μου έφτιαξε τα χαρτιά, τα κατέβασα εγώ στην Γ.. στα εξωτερικά να μου τα υπογράψει να φύγω. Εννοείται ότι δεν ξαναπάτησα. Είμαι υπερβολική βρε κορίτσια; 2 μέρες μόνη μου στο δωμάτιο και δεν πάτησε άνθρωπος να δει αν μου σταμάτησε ο ριμαδοεμετός ή αν πνίγηκα στον ύπνο μου...

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...