Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας...

 

 

ειμαι 9 εβδομαδων πρωτη μου εγκυμοσυνη και ψαχνω να βρω ενα γιατρο στο ελενα που να ειναι λιγο συνεργασιμος και να μπορω να συζηταω μαζι του...θελω να γεννησω με φ.τ μιας και ειναι το πρωτο μου....δυστηχως μεχρι τωρα εχω δει τεσσερις διαφορετικους γιατρους....δυο στο κρατικο νοσοκομειο της χαλκιδας που δεν ημουν ευχαριστημενη και μετα σε εναν που ξεγενναει στο γαια.δυστηχως λογο οικονομικου δεν μπορω να παω εκει...οποτε πρεπει να βρω καποιο στο ελενα.μου προτειναν τον κυριο ροσολυμο,τον ξερει καμμια σας τι ανθρωπος ειναι και να μου πει καποιες λεπτομεριες η να μου προτεινει καποιον αλλο?

 

Καλημέρα σου ,

 

Με το καλό να φέρεις στο κόσμο το μωράκι σου.

Δεν πειράζει καθόλου που έχεις 4 γιατρούς , αρκεί να βρείς τον καλύτερο για σένα , καθώς είναι υποκειμενικό θέμα.

Κι εγώ γιατρό στο Έλενα ψάχνω αυτές τις ημέρες , διότι ο γιατρός που που με παρακολουθεί μέχρι τώρα παρόλο που είναι πολύ καλός, είναι στο Μητέρα . Πήγα λοιπόν στο Έλενα αυτές τις ημέρες και συνάντησα τον Κο Παπαριστείδη και τον Κο Γεωργακόπουλο , πολύ καλοί και οι δύο .

Εγώ είμαι στην 30 εβδομάδα και έδειξαν και οι δύο ενδιαφέρων να με αναλάβουν. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Όσο για το Φ.Τ. στο Έλενα είναι υπέρ του Φ.Τ.

Και ο γιατρός που είχα στο πρώτο μου παιδί και ήταν και αυτός στο Μητέρα (διαφορετικός από αυτόν που έχω τώρα) ήταν υπέρ του Φ.Τ.

Όμως αν και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα και το παιδί είχε πάρει θέση και μετά από 18 ώρες προσπάθειας για Φ.Τ. έκανα καισαρική . Είχα κλείσει βλέπεις 40 εβδομάδες . Όλα πήγαν τελικά μια χαρά. γέννησα ένα μπέμπη 3.500 κιλά .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος, Γαζής Ιωάννης. Γέννησα δύο παιδιά μαζί του και τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Μαμα-Γιώτα

newagemama.wordpress.com

 

Και εγώ, και εγώ!! 2 παιδάκια μαζί του και συμφωνώ απόλυτα στο "άνθρωπος"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, κάπως ετσι κάνουν σχεδον ολοι οι ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΤΡΟΙ...Δεν θυμουνται και πολλά πολλά...Και προ και μετά χρηματων...

Αλλά ευτυχως επεσα σε καλους γιατρους και στις 2 γεννες και μου εξηγησαν τα πάντα για το μετά-γεννας-σταδιο...

Ξεγενουν παρα΄πολλές γυναικες ολη τη μερα και τα παιζουν ελαφρως...

Το θεμα ειναι να ειναι καλοι οχι αν σε θυμουνται...

Εγω τωρα να παρω τον Γεωργακοπουλο θα πρεπει να του εξηγω 1 ωρα ποια ειναι -ευτυχως εχω και σπανιο επάγγελμα οποτε του το πετάω και με θυμαται πιο ευκολα...Μονο ετσι...

Κια κάτι αλλο...ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ...αν καθεστε στο δωματιο και περιμενεται δεν γινινται και πολλά...Παρτε τους στο κινητό η στο σταθερο και ζητηστε να ερθουν να σας δουν.

Ρωτήστε αυτο που σας ενδιαφέρει ευγενικά και απαιτήστε συνάντηση...Ολη τη μέρα εκει μέσα τριγυρίζουν...Καποια στιγμή θα μπορέσουν να βρουν να έρθουν...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ....

 

εμένα δν με πείραξε τόσο αυτό αλλά και όλη η αντιμετώπιση από την κυρία γεωργιάδου. Αν με πείραζε αυτό δεν θα κατέληγα να γεννησω μαζί της αφού πάντα περίμενα ώρεσ στα πρωινά ιατρεία, με ξεπέταγε σε 5 λεπτά, κ αυτό ήταν ταλαιπωρία για μια έγκυο το καλοκαίρι. Ίσα ίσα την δικαιολογούσα στον άντρα μου ότι λογικό να μη θυμάται, λογικό να περιμένουμε κτλ.ούτε καν δεν θα με πείραζε που δεν ενδιαφέρθηκε κ τόσο για μένα στον τοκετό, αυτό ίσως θα ήταν δουλειά μιας μαίας-δεν ξέρω δεν έχω ξαναγεννήσει.αλλά οκ, το βρίσκω αναίσθητο να μιλούν και αυτή και ο βοηθός στο κινητό τους τιην ώρα που εγω μετά από 12 ώρες ταλαιπωρίας εξωθούσα, και είχα τον άντρα μου να μου κραταει τα πόδια και να μου λέει σπρώξε, και επίσης το βρίσκω τουλάχιστον γαιδουριά να λες του άλλου που έρχεται με κάποια χρήματα από το υστέρημα του-τι μόνο τόσα?εγώ παίρνω 1200!!!!

τι να σας πω, αν είμαι παράλογη συγγνώμη...

Link to comment
Share on other sites

εμένα δν με πείραξε τόσο αυτό αλλά και όλη η αντιμετώπιση από την κυρία γεωργιάδου. Αν με πείραζε αυτό δεν θα κατέληγα να γεννησω μαζί της αφού πάντα περίμενα ώρεσ στα πρωινά ιατρεία, με ξεπέταγε σε 5 λεπτά, κ αυτό ήταν ταλαιπωρία για μια έγκυο το καλοκαίρι. Ίσα ίσα την δικαιολογούσα στον άντρα μου ότι λογικό να μη θυμάται, λογικό να περιμένουμε κτλ.ούτε καν δεν θα με πείραζε που δεν ενδιαφέρθηκε κ τόσο για μένα στον τοκετό, αυτό ίσως θα ήταν δουλειά μιας μαίας-δεν ξέρω δεν έχω ξαναγεννήσει.αλλά οκ, το βρίσκω αναίσθητο να μιλούν και αυτή και ο βοηθός στο κινητό τους τιην ώρα που εγω μετά από 12 ώρες ταλαιπωρίας εξωθούσα, και είχα τον άντρα μου να μου κραταει τα πόδια και να μου λέει σπρώξε, και επίσης το βρίσκω τουλάχιστον γαιδουριά να λες του άλλου που έρχεται με κάποια χρήματα από το υστέρημα του-τι μόνο τόσα?εγώ παίρνω 1200!!!!

τι να σας πω, αν είμαι παράλογη συγγνώμη...

 

Όχι, καθόλου παράλογη δεν είσαι κατά τη γνώμη μου.

 

Το ότι ζητάει η ίδια αμοιβή, πράγμα παράνομο για δημόσιο υπάλληλο που συνεπάγεται ποινικές κυρώσεις, δεν την τιμάει ιδιαίτερα. Άλλωστε, ο καθένας κάτι θα έδινε, μερικοί μάλιστα και περισσότερα από αυτά που η ίδια ζητάει γιατί έτσι λειτουργούμε εδώ στην Ελλάδα.

 

Και μένα μου έκανε πολλή εντύπωση το πόσο λίγη ώρα ασχολείται με κάθε περιστατικό. Όσο καλός γιατρός και να είσαι, πώς τον ξεπετάς τον άλλο στα 5'; Δηλαδή οι υπόλοιποι, ιδιώτες και μη, που κάθονται από πάνω σου μια ώρα τι είναι; Άσχετοι;

 

Όμως κι εγώ θα συνέχιζα να τη δικαιολογώ σε όλα αν, μετά τον τοκετό σε επόμενη γυναικολογική επίσκεψη για κάποιο αρκετά σοβαρό πρόβλημά μου, δεν έκανε τη διάγνωση στο πόδι, στο διάδρομο του νοσοκομείου (!), λέγοντας στον άντρα μου "αρκετά δεν θήλασε έξι μήνες; Πες της να κόψει το θηλασμό και να έρθει να κάνουμε τη χ εξέταση μετά το καλοκαίρι", χωρίς φυσικά να εξηγήσει γιατί και πώς, την ώρα που οι εξετάσεις είχαν βγει καλές. Και τώρα τρέχω σε άλλους γιατρούς να πάρω και άλλες γνώμες...

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

ΕΙΜΑΙ ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΑΒΑΡΗ..(ΣΩΣΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΛΕΩ;..) ΣΤΟ <ΕΛΕΝΑ>;....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

εμενα μου τον συστησε μια συγγενησ μου αλλα οταν μιλησαμε μου ειπε δ μπορει να με αναλαβει γιατι την περιοδο που θα γεννησω το καλοκαιρι θα λειπει..παντωσ ακουσα καλα λογια.εγω εχω τον καπελακη.πρεπει να ναι κ οι δυο περιπου στο ιδιο στυλ απ οτι εχω καταλαβει.

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καθόλου παράλογη δεν είσαι κατά τη γνώμη μου.

 

Το ότι ζητάει η ίδια αμοιβή, πράγμα παράνομο για δημόσιο υπάλληλο που συνεπάγεται ποινικές κυρώσεις, δεν την τιμάει ιδιαίτερα. Άλλωστε, ο καθένας κάτι θα έδινε, μερικοί μάλιστα και περισσότερα από αυτά που η ίδια ζητάει γιατί έτσι λειτουργούμε εδώ στην Ελλάδα.

 

Και μένα μου έκανε πολλή εντύπωση το πόσο λίγη ώρα ασχολείται με κάθε περιστατικό. Όσο καλός γιατρός και να είσαι, πώς τον ξεπετάς τον άλλο στα 5'; Δηλαδή οι υπόλοιποι, ιδιώτες και μη, που κάθονται από πάνω σου μια ώρα τι είναι; Άσχετοι;

 

Όμως κι εγώ θα συνέχιζα να τη δικαιολογώ σε όλα αν, μετά τον τοκετό σε επόμενη γυναικολογική επίσκεψη για κάποιο αρκετά σοβαρό πρόβλημά μου, δεν έκανε τη διάγνωση στο πόδι, στο διάδρομο του νοσοκομείου (!), λέγοντας στον άντρα μου "αρκετά δεν θήλασε έξι μήνες; Πες της να κόψει το θηλασμό και να έρθει να κάνουμε τη χ εξέταση μετά το καλοκαίρι", χωρίς φυσικά να εξηγήσει γιατί και πώς, την ώρα που οι εξετάσεις είχαν βγει καλές. Και τώρα τρέχω σε άλλους γιατρούς να πάρω και άλλες γνώμες...

 

δηλαδή αν κατάλαβα καλά το κάνει και σε γυναικολογικές περιπτώσεις, όχι μόνο σε εγκυμοσύνες...τι να πω, λυπάμαι...αυτό μόνο..είμαι 21 χρονών.ήμουν 20 όταν γέννησα, ζούσα μάλλον σε έναν πολύ τέλειο κόσμο όπου υπάρχει λίγο ενδιαφέρον για τον άλλον ειδικά από επαγγέλματα που χαρακτηρίζονται λειτουργήματα(σπουδάζω κι εγώ ψυχολογία, ελπίζω να είναι πιο καθαρός χώρος..).ευτυχώς, με προσγείωσαν τα γεγονότα στην πραγματικότητα νωρίς.

 

επομένως, θερμή παράκληση(και τονίζω ΟΧΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ).όταν συστήνετε κάποιο γιατρό επειδή είστε ικανοποιημένες μαζί του σε κάποια που ρωτάει πληροφορίες πχ.στείλτε της και ενα πμ, αν δεν θέλετε να το πείτε ανοιχτά, με τυχόν παραξενιές του, ιδιαίτερου στυλ και κυρίως του κασέ του. κι αυτό γιατί εγω άργησα να βρω γιατρό και δεν είχα χρόνο για έρευνα, διάβασα καλά λόγια για αυτή-που δεν τα αμφισβητώ, γούστα είναι αυτα, όλοι έχουμε διαφορετικές απαιτήσεις από το γιατρό μας-αλλά αν κάποιος μου έλεγε ότι δεν θα έδινε δεκαρα για μένα,ότι θα γένναγα και θα κανόνιζε τις δουλειές της στο κινητο αντί να μου λέει να σπρωξω ή όχι, και ότι πρέπει να έχω 1200 μαύρα για την τσέπη της, θα επέλεγα άλλον:(

συγγνώμη αν φαίνομαι εριστική, δεν είμαι, ευγνωμονώ όλες σας για τις απαντήσεις και τα ενδιαφέροντα θέματα που έχετε αναρτήσει. απλά είμαι απογοητευμένη από αυτό που συνέβη, κάθε νέα μανούλα κάνει όνειρα για μια ωραία γέννα, κ γενικά, δεν περιμένει να δει ότι έφερε σε εναν τοσο άθλιο κόσμο το παιδί της(που παρεπιπτόντως ως κορίτσι ελπίζω να μην περάσει τα ίδια-εξωτερικό και πάλι εξωτερικό:P)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου τον συστησε μια συγγενησ μου αλλα οταν μιλησαμε μου ειπε δ μπορει να με αναλαβει γιατι την περιοδο που θα γεννησω το καλοκαιρι θα λειπει..παντωσ ακουσα καλα λογια.εγω εχω τον καπελακη.πρεπει να ναι κ οι δυο περιπου στο ιδιο στυλ απ οτι εχω καταλαβει.

 

 

ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΑΜΟΙΒΗ ΑΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΧΡΗΜΑΤΑ;

ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΑΙΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΒΑΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΩΣ ΠΑΕΙ;....ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Η ΜΑΙΑ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια.. βλεπω συχνα για την γεωργιαδου στο ελενα.. ειναι τοσο καλη!εμενα η γυναικα μου εχει τον ρωσολυμο. ξερει καποια κατι γι αυτον θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας! εχουμε ακουσει καλα λογια

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ GOOFY ,

ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ , ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ ΣΟΥ;

εγω γεννησα στο ελενα την προηγουμενη εβδομαδα με γυναικολογο μου την κυρια καργακου απο την οποια εμεινα υπερ ευχαριστημενη...στην καισαρικη καταληξαμε λογω χαμηλης προσφυσης πλακουντα και στο χειρουργειο διαπιστωσε οτι ειχα ενα πολυ σπανιο φαινομενο κιρσους μεσα στην μητρα κατι που κανενας υπερηχος δεν μπορει να δειξει....

εκανα ραχιαια περιοχικη αναισθησια και ημουν ξυπνια κατα την διαρκεια του χειρουργειου...η διαφορα με την επισκλήριδιο ειναι οτι ειναι μια απαξ ενεση χαμηλα στην μεση χωρισ καθετηρα <οπως γινεται στην επισκληριδιο> κανει αμεση και πληρη αναισθησια απο την μεση και κατω<ενω η επισκληριδιως κανει μονο αναλγησια> η αναισθησιολογος ηταν μια γυναικα με βοηθο της εναν νεαρο...μου ειπαν τα ονοματα αλλα δεν τα θυμαμαι τωρα πια...

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει καποια κοπέλα τη Λιαπη να μου δώσει πληροφορίες?

πληρώνετε στη γεννα?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα με την Γεωργιαδου το 2006 και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη, την ενιωθα κοντα μου σε ολες τις επισκεψεις και ιδιαιτερα στον τοκετό δεν κουνηθηκε καθολου για ολες τις 11 ωρες που κρατησε. Ούτε χρήματα μου ζήτησε (άλλο αν εγώ της έδωσα 500). Μετά έμαθα ότι ζητα 900 ευρω....τώρα ακούω ότι ανέβηκε στα 1200...

Ηταν άψογη, μου αρεσε και το στυλ της...ι εγω επινα νερό στο όνομά της. Διαβαζα κατα καιρούς κι εδώ διάφορα εις βάρος της κι ελεγα μεσα μου "αποκλειεται, πόσο λάθος κάνουν".

Ομως τον Απρίλιο του 2009 που ημουν στον 3ο μηνα της δευτερης εγκυμοσύνης μου, ξύπνησα ενα; βραδυ μες στα αιματα και πηγα στο Ελενα εντρομη. Ηταν 4 το πρωι, την πηραν τηλ. καΙ ειπε "θα ερθω το πρωι". Πραγματι ηρθε κατα τις 11 στο δωματιο, τα ειπαμε και από τοτε δεν την ξαναειδα παρα μόνο μετα από 25 ημερες που ηρθε για να μου υπογραψει το εξιτηριο. Μου εστελνε 2 βοηθούς της εναλλαξ, ο ενας μου ελεγε να μην σηκώνομαι ούτε για την τουαλέτα και την αλλη μερα ο άλλος μου έλεγε να κανω και καμια βόλτα στο διάδρομο. Και επαιρνα την γιατρο να τη ρωτήσω τι τελικα πρεπει να κάνω και η γιατρός άφαντη. Από την αδιαφορία της αυτή οδηγήθηκα στο να αλλάξω γιιατρό, γιατι πλέον δεν ένιωθα καμια σιγουρια μαζί της. Καταλαβαίνω ότι η πελατεία της έχει αυξηθεί πάρα πολύ αλλά αυτό δεν αφορά την κάθε μεμονωμένη έγκυο που την επισκέπτεται, ας βάλει στοπ και ας μη δέχεται άλλες αν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει. Φυσικά πλέον δε θα τη σύστηνα σε καμια ενδιαφερόμενη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γεννησα με την Γεωργιαδου το 2006 και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη, την ενιωθα κοντα μου σε ολες τις επισκεψεις και ιδιαιτερα στον τοκετό δεν κουνηθηκε καθολου για ολες τις 11 ωρες που κρατησε. Ούτε χρήματα μου ζήτησε (άλλο αν εγώ της έδωσα 500). Μετά έμαθα ότι ζητα 900 ευρω....τώρα ακούω ότι ανέβηκε στα 1200...

Ηταν άψογη, μου αρεσε και το στυλ της...ι εγω επινα νερό στο όνομά της. Διαβαζα κατα καιρούς κι εδώ διάφορα εις βάρος της κι ελεγα μεσα μου "αποκλειεται, πόσο λάθος κάνουν".

Ομως τον Απρίλιο του 2009 που ημουν στον 3ο μηνα της δευτερης εγκυμοσύνης μου, ξύπνησα ενα; βραδυ μες στα αιματα και πηγα στο Ελενα εντρομη. Ηταν 4 το πρωι, την πηραν τηλ. καΙ ειπε "θα ερθω το πρωι". Πραγματι ηρθε κατα τις 11 στο δωματιο, τα ειπαμε και από τοτε δεν την ξαναειδα παρα μόνο μετα από 25 ημερες που ηρθε για να μου υπογραψει το εξιτηριο. Μου εστελνε 2 βοηθούς της εναλλαξ, ο ενας μου ελεγε να μην σηκώνομαι ούτε για την τουαλέτα και την αλλη μερα ο άλλος μου έλεγε να κανω και καμια βόλτα στο διάδρομο. Και επαιρνα την γιατρο να τη ρωτήσω τι τελικα πρεπει να κάνω και η γιατρός άφαντη. Από την αδιαφορία της αυτή οδηγήθηκα στο να αλλάξω γιιατρό, γιατι πλέον δεν ένιωθα καμια σιγουρια μαζί της. Καταλαβαίνω ότι η πελατεία της έχει αυξηθεί πάρα πολύ αλλά αυτό δεν αφορά την κάθε μεμονωμένη έγκυο που την επισκέπτεται, ας βάλει στοπ και ας μη δέχεται άλλες αν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει. Φυσικά πλέον δε θα τη σύστηνα σε καμια ενδιαφερόμενη

 

Απαντώ σε κάθε μήνυμα που αναφέρεται στη συγκεκριμένη γιατρό εδώ γιατί το θέμα με την καταγγελία που έχω δημιουργήσει για αυτήν και θα μπορούσε να εμπλουτιστεί και από όλες εσάς που έχετε ανάλογες ή όχι εμπειρίες για τη συγκεκριμένη γυναικολόγο, έχει κλειδωθεί "προσωρινά"από τον σεπτέμβρη-οκτώβρη. δυστυχώς για μένα λοιπόν έπεσα στην περίοδο που αύξησε το κασέ της, που έπαψε να εκτιμά και τα λίγα που έχει κάποιος να δώσει, και που αύξησε ανεξέλεγκτα την πελατεία της ώστε να μην μπορεί ούτε προσοχή στην εξώθηση μου να δώσει...όλη η γκαντεμιά πάνω μου λοιπόν :pppppppp

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στο ελενα την προηγουμενη εβδομαδα με γυναικολογο μου την κυρια καργακου απο την οποια εμεινα υπερ ευχαριστημενη...στην καισαρικη καταληξαμε λογω χαμηλης προσφυσης πλακουντα και στο χειρουργειο διαπιστωσε οτι ειχα ενα πολυ σπανιο φαινομενο κιρσους μεσα στην μητρα κατι που κανενας υπερηχος δεν μπορει να δειξει....

εκανα ραχιαια περιοχικη αναισθησια και ημουν ξυπνια κατα την διαρκεια του χειρουργειου...η διαφορα με την επισκλήριδιο ειναι οτι ειναι μια απαξ ενεση χαμηλα στην μεση χωρισ καθετηρα <οπως γινεται στην επισκληριδιο> κανει αμεση και πληρη αναισθησια απο την μεση και κατω<ενω η επισκληριδιως κανει μονο αναλγησια> η αναισθησιολογος ηταν μια γυναικα με βοηθο της εναν νεαρο...μου ειπαν τα ονοματα αλλα δεν τα θυμαμαι τωρα πια...

 

Καλησπέρα ,

 

πραγματικά δεν γνώριζα καθόλου για τη διαφορά ανάμεσα στη ραχιαία περιοχική αναισθησία και την επισκληριδίο .

Κρίμα που δεν θυμάσαι τα ονόματά τους .

Να σου ζήσει το μωράκι σου και να είναι καλότυχο.

Link to comment
Share on other sites

Τον ξέρω εδώ και λίγο καιρό και παρακολουθεί τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Είναι πολύ ευγενής άνθρωπος. Κρίνοντας από την πελατεία του, είναι και πολύ δημοφιλής, άρα αυτό κάτι σημαίνει. Ξέρω ότι είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού και μάλιστα και σε περιπτώσεις που σε προηγούμενη εγκυμοσύνη έχει γίνει καισαρική (αυτό σημαίνει ότι είναι γιατρός με τρελά κότσια.... για να μην πω τίποτα άλλο). Παρά τη μεγάλη πελατεία του, εμένα με θυμάται πάντα (σε αντίθεση με άλλους δημοφιλείς γιατρούς). Τι άλλο να σου πω. Ό,τι θέλεις με ρωτάς και με π.μ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...