Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Please help me !!!Γέννησα την κόρη μου πριν δύο χρόνια στο Ιασώ από το οποίο μόνο εφιαλτικές στιγμές έχω να θυμηθώ ακόμη και σήμερα που το σκέφτομαι με πιάνει μελαγχολία και άγχος. Είμαι ήδη στον πέμπτο μήνα εγκυμοσύνης για το δεύτερο μωράκι μου. Προς το παρόν είμαι σε τρομερό δίλλημα με αποτέλεσμα να πηγαίνω και την παλιά μου γυναικολόγο και στο Έλενας ( στην Γεωργιάδου στην οποία γέννησε πέρυσι μια φίλη μου με πολύ καλές εντυπώσεις ). Δεν με διακρίνει η αποφασιστικότητα μου αλλά γενικά οι ενδοιασμοί μου είναι οι εξής :

1. Θα κάνω ούτως η άλλως καισαρική λόγω της πρώτης γέννας με καισαρική. Η Γεωργιάδου μου είπε ότι μπορώ να κάνω επισκληρείδιο εάν θέλω και όχι ολική νάρκωση. Γενικά όμως έχω ακούσει ότι οι αναισθησιολόγοι στο έλενας δεν έχουν εμπειρία στην επισκληρίδειο και φοβάμαι μήπως είναι ρίσκο ( σε μένα θα μάθουν ? ) Την όλική νάρκωση την τρέμω περισσότερο.

2. Έχω διαβάσει και ακούσει από την φίλη μου ότι η εν λόγω γιατρό είναι καλή συζητήσημη κλπ.Δεν κρύβω όμως ότι εμένα μου φαίνεται απόμακρη, μου ανέφερε χωρίς ενδοιασμό το κασέ της και γενικά νομίζω ότι φέρεται επαγγελματικά χωρίς ανθρώπινη προσέγγιση .

3. Στον υπέρηχο που έκανα προχτές, πρέπει ο γιατρός να ήταν ειδικευόμενος. Δυσκολέυτηκε να πάρει μετρήσεις και διέγωσε και συσπάσεις. Η γιατρός η οποία δεν ήταν βέβαια μπροστά στο υπέρηχο απλά πήρε τις σημειώσεις του γιατρού και μου έγραψε προγεστερόνες για τις συσπάσεις.Σημειωτέον ότι όταν με ρώτησε της είπα ότι ούτε πονάω ούτε νίωθω κάτι σχετικά με αυτό. Θα ένιωθα μεγάλύτερη ασφάλεια να έκανε η ίδια τον υπέρηχο ή έστω να ήταν εκεί για να έχει ιδία γνώμη και όχι να στηρίζεται στην εικόνα ενός ειδικευόμενου.

Συγγνώμη αν κούρασα αλλά πείτε μου την γνώμη σας. Αν και νομίζω ότι μέχρι να μπω στον μήνα μου δεν θα έχω καταλήξει.

 

eyterpi καλημερα!Γεννησα στο Ελενας με καισαρικη και επισκληριδιο!Ο γιατρος μου ηταν αντιθετως με την επισκληριδιο εγω ομως ημουν ανενδωτη....ηθελα να δω την πρωτη ανασα του μωρου μου!Τελοσπαντων συμφωνησαμε οτι εαν ηταν καποιος αναισθησιολογος που εμπιστευεται θα εκανα επισκληριδιο!Ο αναισθησιολογος εκ πρωτης ηταν τρομακτικος αλλα στην πορεια καταλαβα οτι ητν ο πιο γλυκος ανθρωπος εκει μεσα!Ηταν η πρωτη φορα που με εβλεπε και μου κραταγε το χερι σαν να ηταν ο μπαμπας μου!μπορεις λοιπον να μιλησεις με την γιατρο σου και να σου πει κι εκεινη!Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω το ονομα του...μονο οτι τον ελεγαν μανωλη,ηταν κρητικοςκαι καπνιζε παρα πολυ!!!Αν το θυμηθω θα σου στειλω πμ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοίτα δεν θέλω να πω πράγματα που είναι υποκειμενικά γιατί η κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή και ο γιατρός που δεν "συμπάθησα" εγώ μπορεί για σένα να είναι τέλειος. Το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι έχει πάρα πολύ δουλειά και μου φάνηκε οτι κάνει τα πάντα λίγο μηχανικά χωρίς να εξετάζει το άτομο που έχει απέναντι της. Δεν κρατάει ιστορικό κι αν δεν είσαι και πολύ πιεστικό άτομο μπορεί να μην σε θυμάται καν:|.

Και για να δώσω και ένα παράδειγμα εμένα κατά την διάρκεια του τοκετού έδωσε σε κάποια φάση εντολή να μου βάλουν ωκυτοκίνη (πόνους όπως λέμε) χωρίς να εξετάσει την διαστολή μου. Τελικά επειδή τους πίεσα να την φωνάξουν με εξέτασε και είχα ήδη διαστολή 7 και μέσα σε 20' είχα γεννήσει. Εντάξει κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί καθόλου κάτι τέτοιο αλλά εγώ δεν ήθελα να πάρω κανένα φάρμακο στον τοκετό χωρίς λόγο. Γι αυτό σου λέω ο καθένας έχει άλλη αντίληψη των πραγμάτων και είναι δύσκολο να προτείνεις ή να αποτρέψεις την επιλογή ενός γιατρού.

Αλλάζω την γκαρνταρόμπα μου δημιουργικά!

 

.pngpLWrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν θέλω να πω πράγματα που είναι υποκειμενικά γιατί η κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή και ο γιατρός που δεν "συμπάθησα" εγώ μπορεί για σένα να είναι τέλειος. Το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι έχει πάρα πολύ δουλειά και μου φάνηκε οτι κάνει τα πάντα λίγο μηχανικά χωρίς να εξετάζει το άτομο που έχει απέναντι της. Δεν κρατάει ιστορικό κι αν δεν είσαι και πολύ πιεστικό άτομο μπορεί να μην σε θυμάται καν:|.

Και για να δώσω και ένα παράδειγμα εμένα κατά την διάρκεια του τοκετού έδωσε σε κάποια φάση εντολή να μου βάλουν ωκυτοκίνη (πόνους όπως λέμε) χωρίς να εξετάσει την διαστολή μου. Τελικά επειδή τους πίεσα να την φωνάξουν με εξέτασε και είχα ήδη διαστολή 7 και μέσα σε 20' είχα γεννήσει. Εντάξει κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί καθόλου κάτι τέτοιο αλλά εγώ δεν ήθελα να πάρω κανένα φάρμακο στον τοκετό χωρίς λόγο. Γι αυτό σου λέω ο καθένας έχει άλλη αντίληψη των πραγμάτων και είναι δύσκολο να προτείνεις ή να αποτρέψεις την επιλογή ενός γιατρού.

ευχαριστω πολυ!!!!!!!με βοηθησες πολυ.

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι.

Αν σου έχει απαντήσει η ERIANTON θα μπορούσες να μου δώσεις και εμένα το όνομα αυτού του γιατρού;

Τελικά τον επισκέφτηκες; Έμεινες ικανοποιημένη;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σου!

 

ΕΡΙΑΝΤΟΝ καλησπέρα!

Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα το τηλέφωνο του γιατρού που αναφέρεσαι? Είμαι αρκετά πελαγωμένη.΄Ηρθα το καλοκαίρι στον Πειραιά μόνιμα και πάω σε κάποιο ιδιώτη γυναικολόγο, αλλά θα ήθελα να γεννήσω στο ΄Ελενα κι εκείνος συνεργάζεται με το Ληττώ. Ήθελα αύριο να κλείσω ραντεβού, γιατί είμαι ήδη 9 εβδομάδων κι έχω κάνει μόνο έναν υπέρηχο. Κανονιά έχω επόμενο ραντεβού με το γιατρό μου την επόμενη Δευτέρα. Τα ραντεβού αργούν πολύ να τα κλείσουν στο ΈΛΕΝΑ?

θα με βοηθούσες πολύ αν μου απαντούσες. Σε ευχαριστώ!

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας!!Εγώ ξεκινησα να επισκέπτομαι τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη τον γιατρό που είχα κ στην πρώτη.Στην πρώτη ήταν πολύ καλός κατά την διάρκεια του τοκετού αλλά στο τέλος με τα λεφτά ψιλομανουριάσαμε...

Για να μην μακρυγορώ, τώρα που έχω πάει 2 φορές, μου πηρε την πρώτη 50 ευρώ χωρίς απόδειξη κ την 2η φορά, 70 ευρώ με απόδειξη...Φυσικά μου έφυγαν τα μαλλιά όταν το ακουσα!!

Επίσης τώρα που είναι να κάνω αυχενική, μου είπε πως δν χρειάζεται να πάω στο Μητέρα, γιατί θα μου την κάνει ο ίδιος στο ιατρείο του..Συνήθως αυτή δεν στην κάνουν εξειδικευμένοι γιατροί σε υπερήχους..?

Και τέλος, τώρα που πρέπει να τον ρωτήσω για το κόστος αυτή την φορά...πολύ φοβάμαι την απάντηση!!

Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον στο Έλενα, κάποια κοπέλα που να έχει γεννήσει πρόσφατα..?

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, καλημερα κ απο μενα! μου εχουν συστησει καποιον Ζαχαρο στο Ελενα. τον εχετε ακουσει; ειναι καλος;

 

Aν και εχει περασει μεγαλο χρονικο διαστημα απο τοτε που εγραψες θα σου πω οτι ο Ζαχαρος ειναι πολυ καλος γιατρος αυτος με ξεγεννησε.Τελικα πηγαινεις σε αυτον?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι νεα στο foroum,και θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε κατι για τον γιατρο γεωργιαδη στο ελενα.μου τον συστησε η κυρια γεωργιαδου.ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, για σας και απο μενα. Είμαι καινούργια στο forum και θα γίνω και εγώ σε 7 μηνες μανούλα. έχω αγχωθεί ομως με την αναζήτηση γιατρού.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για τον κο. Γιαλελή που είναι στο Έλενα. Όποια κοπέλα έχει εμπειρία ας μου απαντήσει σε όποια από τα παρακάτω γνωρίζει:

 

1. Ποια είναι η εντύπωσή σας ως γιατρός και ως άνθρωπος;

2. Δεχεται το πρωι ή το απόγευμα;

3. Δίνει το κινητό του και είναι ευκολο να τον βρεις;

4. Είναι πρόθυμος να σου λύσει τις απορίες σου;

5. Κάνει ο ίδιος τους υπερήχους;

6. Είναι υπερ του Φ.Τ. και ποια είναι η συμπεριφορά του κατά την διάρκεια του τοκετού;

7. Η αμοιβή του είναι σε λογικά πλαίσια;

 

Αυτά προς το παρόν. Περιμένω τις εντυπώσεις σας. Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα γιατρό την κ. Δημοπούλου το 2007 όταν γέννησα την πρώτη μου κόρη. Τώρα που είμαι πάλι έγκυος έχω την κ. Γεωργιάδου διότι έμαθα ότι η κ. Δημοπούλου έχει φύγει από το έλενα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Βασικά είμαι έξι εβδομάδων και ψάχνω γιατρό σε δημόσιο κατα προτίμηση στο Ελενα γιατί για ιδιωτικό..........πολλά τα λεφτά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μη το συζητάς Έλενα και πάλι Έλενα!!! μια χαρά ήταν! ειδικά τα λουξ δωμάτια του 5ου! εγώ το Καπελάκη είχα, ο οποίος απεδείχθει απλά κορυφή και κυρίως στα δύσκολα, αφού η περίπτωση μου είχε επιπλοκές.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξέρετε τι γινεται με τις μαιες στο ελενα?Ο κάθε γιατρός έχει την δική του?Θεωρώ οτι είναι πολύ σημαντικές μετα την γέννα για να σου δείξουν κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια γέννησα στο έλενα τον ιανουάριο, μετά από πολύ σκέψη και ενδιασμό(λόγω δημοσίου και όλα που σχετίζονται με την ένοια αύτη) Η γιατρός μου Κα Καρακούλάκη Μαρία, νέα κοπέλα ειδικευόμενη τότε. Τι να σας πω, πολύ ψειρα με την κάλη έννοια με ξεσκόνισε σε όλα ήταν πολύ σωστή και πολύ καλή μαζί μου και στην ψυχολογική υποστήριξη έκανα ολική νάρκωση και καισαρική. Τώρα όσον αφορά της θέσης είναι με σειρά προτεραιότητας (κανονικά) αν δεν δώσεις φακελάκι σε νοσοκόμα δεν γίνεται τιποτα έτσι κατάφερα να μπω 1θεση στον πεμπτο όροφο, λογικά τωρα μπορεί να έχουν τελείωσει τα δωμάτια τα λουξ στον 2ο νομιζώ. Πάντως είμαι τελικώς ευχαριστημένη από της υπηρεσίες με το Ελενα.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γέννησα στο έλενα τον ιανουάριο, μετά από πολύ σκέψη και ενδιασμό(λόγω δημοσίου και όλα που σχετίζονται με την ένοια αύτη) Η γιατρός μου Κα Καρακούλάκη Μαρία, νέα κοπέλα ειδικευόμενη τότε. Τι να σας πω, πολύ ψειρα με την κάλη έννοια με ξεσκόνισε σε όλα ήταν πολύ σωστή και πολύ καλή μαζί μου και στην ψυχολογική υποστήριξη έκανα ολική νάρκωση και καισαρική. Τώρα όσον αφορά της θέσης είναι με σειρά προτεραιότητας (κανονικά) αν δεν δώσεις φακελάκι σε νοσοκόμα δεν γίνεται τιποτα έτσι κατάφερα να μπω 1θεση στον πεμπτο όροφο, λογικά τωρα μπορεί να έχουν τελείωσει τα δωμάτια τα λουξ στον 2ο νομιζώ. Πάντως είμαι τελικώς ευχαριστημένη από της υπηρεσίες με το Ελενα.

αν μπορεις σε παρακαλω στειλε μου και αλλα στοιχεια για αυτην την γιατρο σου......α!και για αυτο που ειπες για την νοσοκομα και το φακελακι....αν μπορεις σε πμ...ευχαριστω!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Please help me !!!Γέννησα την κόρη μου πριν δύο χρόνια στο Ιασώ από το οποίο μόνο εφιαλτικές στιγμές έχω να θυμηθώ ακόμη και σήμερα που το σκέφτομαι με πιάνει μελαγχολία και άγχος. Είμαι ήδη στον πέμπτο μήνα εγκυμοσύνης για το δεύτερο μωράκι μου. Προς το παρόν είμαι σε τρομερό δίλλημα με αποτέλεσμα να πηγαίνω και την παλιά μου γυναικολόγο και στο Έλενας ( στην Γεωργιάδου στην οποία γέννησε πέρυσι μια φίλη μου με πολύ καλές εντυπώσεις ). Δεν με διακρίνει η αποφασιστικότητα μου αλλά γενικά οι ενδοιασμοί μου είναι οι εξής :

1. Θα κάνω ούτως η άλλως καισαρική λόγω της πρώτης γέννας με καισαρική. Η Γεωργιάδου μου είπε ότι μπορώ να κάνω επισκληρείδιο εάν θέλω και όχι ολική νάρκωση. Γενικά όμως έχω ακούσει ότι οι αναισθησιολόγοι στο έλενας δεν έχουν εμπειρία στην επισκληρίδειο και φοβάμαι μήπως είναι ρίσκο ( σε μένα θα μάθουν ? ) Την όλική νάρκωση την τρέμω περισσότερο.

2. Έχω διαβάσει και ακούσει από την φίλη μου ότι η εν λόγω γιατρό είναι καλή συζητήσημη κλπ.Δεν κρύβω όμως ότι εμένα μου φαίνεται απόμακρη, μου ανέφερε χωρίς ενδοιασμό το κασέ της και γενικά νομίζω ότι φέρεται επαγγελματικά χωρίς ανθρώπινη προσέγγιση .

3. Στον υπέρηχο που έκανα προχτές, πρέπει ο γιατρός να ήταν ειδικευόμενος. Δυσκολέυτηκε να πάρει μετρήσεις και διέγωσε και συσπάσεις. Η γιατρός η οποία δεν ήταν βέβαια μπροστά στο υπέρηχο απλά πήρε τις σημειώσεις του γιατρού και μου έγραψε προγεστερόνες για τις συσπάσεις.Σημειωτέον ότι όταν με ρώτησε της είπα ότι ούτε πονάω ούτε νίωθω κάτι σχετικά με αυτό. Θα ένιωθα μεγάλύτερη ασφάλεια να έκανε η ίδια τον υπέρηχο ή έστω να ήταν εκεί για να έχει ιδία γνώμη και όχι να στηρίζεται στην εικόνα ενός ειδικευόμενου.

Συγγνώμη αν κούρασα αλλά πείτε μου την γνώμη σας. Αν και νομίζω ότι μέχρι να μπω στον μήνα μου δεν θα έχω καταλήξει.

 

Ευτέρπη, γεια σου.

 

Γέννησα στο Έλενα με τη Γεωργιάδου πριν από 2,5 μήνες και η εμπειρία μου είναι η εξής:

 

Πράγματι, είναι απόμακρη και λίγο ψυχρή και δεν εξηγεί ιδιαίτερα από μόνη της, αλλά αν τη ρωτήσεις θα σου απαντήσει στα πάντα.

 

Και εμένα με ενόχλησε το "κασέ", όπως λες, που σου το ζητά ευθέως, αλλά πρέπει να σου πω ότι δεν αρνήθηκε ποτέ να μου μιλήσει στο τηλέφωνο όποια ώρα της ημέρας και αν είχα, και το πιο σημαντικό, με βοήθησε πολύ σε μια δύσκολη εγκυμοσύνη η οποία ξεκίνησε με αιμορραγία ενώ χρειάστηκε να νοσηλευτώ 2 φορές κατά τη διάρκειά της.

 

Να σημειώσω ότι το 2008 έχασα ένα μωρό στις αρχές του 5ου μήνα εξαιτίας της απαράδεκτης γυναικολόγου που είχα τότε σε ιδιωτικό μαιευτήριο για το οποίο δεν θέλω ούτε να ξανακούσω.

 

Όσο για τους αναισθησιολόγους, αυτό που ισχύει στο Έλενα είναι ότι δεν είναι όλοι τους ειδικευμένοι στην επισκληρίδιο, όμως πάντα υπάρχει κάποιος εκεί. Δύο από τις φίλες μου χρειάστηκαν επείγουσα επισκληρίδιο και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα.

 

Οι γιατροί στους υπερήχους είναι όντως ειδικευόμενοι, αλλά η Γεωργιάδου ξέρει πολύ καλά τι βλέπει στην εξέταση. Μόνο στο Έλενα βρήκαν ότι το μωρό μου ήταν 2 εβδομάδες μικρότερο, ενώ οι φωστήρες ιδιώτες, τους οποίους πλήρωνα 200 ευρώ, έλεγαν ότι το μωρό είναι ακριβώς στην ηλικία που πρέπει. Τελικά γέννησα στον 10ο μήνα, όπως διέγνωσαν στο Έλενα.

 

Ό,τι άλλο θέλεις, στείλε μου πμ.

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις σε παρακαλω στειλε μου και αλλα στοιχεια για αυτην την γιατρο σου......α!και για αυτο που ειπες για την νοσοκομα και το φακελακι....αν μπορεις σε πμ...ευχαριστω!!!:P

 

Γέννησα στις 3 Δεκεμβρίου 2009 στο Έλενα και βρήκα αμέσως δωμάτιο λουξ στον 5ο όροφο ΧΩΡΙΣ κανένα απολύτως φακελάκι, ούτε καμία υπόνοια για κάτι τέτοιο.

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε αν υπαρχει γιατρος στο Ελενας που να δεχεται να κανει επισκληριδιο σε φυσιολογικο τοκετο; Αν ναι, μπορειτε να μου δωσετε τα στοιχεια του;

 

Χιλια ευχαριστω!!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια! Μήπως είχε κάποια πο εσας την Δημοπολου γυναικολογο?

ναι εγώ την εχω και την έχω γνωρίσει από μια κοπέλα που ειναι εδώ στο φόρουμ. ειμαι πολύ ευχαριστημένη εαν και ακόμα δεν είμαι εγκυούλα. την έχεις γνωρίσει?

Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ την εχω και την έχω γνωρίσει από μια κοπέλα που ειναι εδώ στο φόρουμ. ειμαι πολύ ευχαριστημένη εαν και ακόμα δεν είμαι εγκυούλα. την έχεις γνωρίσει?

οχι δεν την εχω γνωρισει αλλα θα με ενδιεφερε να παω σε αυτη γιατι εχω διαβασει καλα λογια εδω.Ειναι ακομα στο ¨ελενα? Εσυ που την συναντας?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την εχω γνωρισει αλλα θα με ενδιεφερε να παω σε αυτη γιατι εχω διαβασει καλα λογια εδω.Ειναι ακομα στο ¨ελενα? Εσυ που την συναντας?

 

 

δεν έχω πάει στο έλενα ποτέ , στην αρχή την συναντούσα στο λήτώ γιατί έχει και εκει ιατρειο τα απογέυματα και μετά όταν φτιάχτηκε το ιατρείο ξεκίνησα να πηγαινω εκει. ειναι πολυ θετικός και γλυκός άνθρωπος. ξερώ ότι μετα τις εκλογές είχε σταματήσει να είναι αλλά απο ότι μου είπε η άλλη η κοπέλα που είναι εγκυος και την βλέπει πιο συχνα έχει ξανα συνεργασία με το έλενα και γενικά έχει με πολλά νοσοκομεία συνεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...