Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Γεια σας κουρασμενες ταλαιπωριμενες αλλα κ ευτυχισμενες μανουλες!

Μαρουσκακι συγχαρητηρια ετσι να ακουμε κ τετοια ομορφα βρε παιδι μου οχι μονο ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ.

Ιωαννα συλληπητηρια για τον συγγενη σου.Σε ποιον μηνα εισαι τωρα;Εχεις μελλον ακομα;Αντε ενα κουραγιο ακομα!

Ζακουλα εγω ειμαι το τριτο παιδι της οικογενειας κ το στερνοπουλι κ ο αντρας μου το ιδιο κ δεν ηθελα να ακουω για πολυτεκνειες κ τετοια με τιποτα.....χα χα χα ποιος να μου το λεγε!

Μαμα αγκα πως εισαι;Μπηκες σε ρυθμο;

Φριντομ που εισαι;Μηπως εισαι χωμενη μεσα στα μαθηματα των παιδιων;

Τα δικα μου νεα ειναι οτι πηραμε το ΟΚ απο τον γιατρο μετα απο τρεις κυκλους αποχης ομως ξαναεπανερχομαι στο θεμα μας<<Πως πειθουμε τον συζυγο για ακομα ενα παιδακι>>ουφ ουφ.Αντε παλι απο την αρχη κανει παλι πισωγυρισματα.Τον επιασε παλι ο φοβος του οικονομικου θεματος.Καλα οχι οτι εχει κ αδικο αλλα.......

Φιλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα..Μαρουσκάκι τα συγχαρητήριά μου...Μαμά Λένα καλή επιστροφή και ...καλό "ψήσιμο";)..Ιωάννα καλή δύναμη και είμαι σίγουρη πως το τελευταίο σου "δωράκι" όπως και όλα τα υπόλοιπα θα σε ανταμείψουν και θα χαμογελάς σύντομα ξανά..pax σοφά τα λόγια σου, free dom χαίρομαι που είστε τόσο καλά με τα παιδιά..ζακούλα κι εμείς δυο αδερφές είμαστε...

 

Κορίτσια άρχισα να το ξανασκέφτομαι το θέμα "τρίτο παιδί" και πιστεύω πως δεν είμαι έτοιμη..Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια ...

Με τόσες υποχρεώσεις που έχετε με τα παιδιά (διαβάσματα, δραστηριότητες, γκρίνιες) +δουλειά + σπίτι πώς τα καταφέρνετε..?

Ο σύζυγος πόσο σας βοηθά..?

Ώρες ώρες νιώθω πως μεγαλώνω μόνη μου τα παιδιά και το ενδεχόμενο ενός τρίτου με τρομάζει...Χώρια που οι εντάσεις με τον σύζυγο υπάρχουν αρκετά συχνά λόγω του ότι νιώθω κουρασμένη και μόνη..Πιστεύετε είναι συνθήκες ευνοϊκές για τον ερχομό παιδιού..?Μ'ηπως πρέπει να "χωνέψω" πως το κουπί το τραβάμε μόνες?

Περιμένω τις απόψεις σας...φιλιά σε όλες...!!!

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε marouskaki!!! τι λες τωρα!αυτα είναι.... τι ωραια που θα ηταν να γινόντουσαν και εδώ τετοια ωραια πραγματα (σε αντιπαραβολή με τα σχολια τυπου: δεν εχετε τηλεοραση; μηπως είναι πολλα;κτλ...) παντως, μεταξυ μας, αν 2-3 ακομα από εδωμεσα γινουν και αυτές πολυτεκνες, πρεπει να σου απονείμουμε κ εμεις κατι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ !

Δυστυχως, σε αυτή την εγκυμοσυνη, βιωνω και άλλο δυσαρεστο γεγονος, την απωλεια ενός συγγενούς μου σχετικα αιφνιδίως.... πραγματικα όμως, να ναι ελάχιστες οι ωρες που εχω απολαυσει την κατασταση μου...

σας φιλω

Συλλυπητήρια και καλό Παράδεισο....Κορίτσι μου, είπαμε, ο διάβολος δεν αγαπά την πολυτεκνία και την πολεμά με ό,τι μέσο έχει...Εσένα σου στέλνει θανάτους, τρεχάματα με τη δουλειά, μαμου από τους γονείς κλπ...Εμένα τον τελευταίο μήνα με έστειλε στο κρεβάτι ενώ στο σπίτι γινόταν χαμός.Πριν δυο βδομάδες με ξανάριξε στο κρεβάτι να νιώθω ανήμπορη και να λέω δε μπορώ να τα βγάλω πέρα κλπ...Στη μαμα-άγκα έστειλε πυρετό ως λεχώνα ακόμη και μετά σκέψεις ότι δεν θα τα καταφέρει...Σε άλλες κοπέλες φέρνει αντιδράσεις από τους συζύγους...Είπαμε, κρατάμε γερά και συνεχίζουμε!Το βραβείο το περιμένω από τον Θεούλη βασικά, ελπίζω να εκτιμήσει την προσπάθειά μου να μεγαλώσω σωστά τα παιδάκια μου και να μου σβήσει καμιά αμαρτία χαχα!Η εκδήλωση ήταν πολύ ωραία κορίτσια!12 μανούλες κάναμε τέταρτο παιδί στην πόλη μου το 2015 ως τώρα!Μας βράβευσε ο δήμαρχος της πόλης και ο γέροντας Εφραίμ (ο εκ Βατοπεδίου ντε!) μας χάρισε κομποσκοίνι, φυλαχτό από τη Μονή του, μια εικονίτσα της Παναγιάς μας κι 100 ευρώ .Ήταν πολύ συγκινητικό...

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουρασμενες ταλαιπωριμενες αλλα κ ευτυχισμενες μανουλες!

Μαρουσκακι συγχαρητηρια ετσι να ακουμε κ τετοια ομορφα βρε παιδι μου οχι μονο ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ.

Ιωαννα συλληπητηρια για τον συγγενη σου.Σε ποιον μηνα εισαι τωρα;Εχεις μελλον ακομα;Αντε ενα κουραγιο ακομα!

Ζακουλα εγω ειμαι το τριτο παιδι της οικογενειας κ το στερνοπουλι κ ο αντρας μου το ιδιο κ δεν ηθελα να ακουω για πολυτεκνειες κ τετοια με τιποτα.....χα χα χα ποιος να μου το λεγε!

Μαμα αγκα πως εισαι;Μπηκες σε ρυθμο;

Φριντομ που εισαι;Μηπως εισαι χωμενη μεσα στα μαθηματα των παιδιων;

Τα δικα μου νεα ειναι οτι πηραμε το ΟΚ απο τον γιατρο μετα απο τρεις κυκλους αποχης ομως ξαναεπανερχομαι στο θεμα μας<<Πως πειθουμε τον συζυγο για ακομα ενα παιδακι>>ουφ ουφ.Αντε παλι απο την αρχη κανει παλι πισωγυρισματα.Τον επιασε παλι ο φοβος του οικονομικου θεματος.Καλα οχι οτι εχει κ αδικο αλλα.......

Φιλια.

Νάτος πάλι ο παλιοδιάβολος...Ένα πιάτο φαγάκι θα βρεις και για το πέμπτο βρε αντρούλη της Λένας...Και ρουχαλάκια...Κι αγάπη μπόλικη....Δε χρειάζονται τρεις ξένες γλώσσες τα παιδιά μας βρε κορίτσια, ας το ξαναπώ κι ας κουράζω...Θα μου πεις, καλά μιλάς εσύ με δυο μισθούς...Κρατάτε μυστικό?Άμα ήταν πιο κοντά στο Θεό ο άντρας μου, θα δήλωνα παραίτηση, να είμαι κοντά στα παιδιά μου μεγαλώνοντας κι ας παίρναμε τα μισά λεφτά... Πού είσαι love4 να με ακούσεις που δήλωνα εργασιομανής....Καλά, δεν το έχω αποβάλλει ακόμη αυτό χαχα...:oops::oops::oops::oops:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα..Μαρουσκάκι τα συγχαρητήριά μου...Μαμά Λένα καλή επιστροφή και ...καλό "ψήσιμο";)..Ιωάννα καλή δύναμη και είμαι σίγουρη πως το τελευταίο σου "δωράκι" όπως και όλα τα υπόλοιπα θα σε ανταμείψουν και θα χαμογελάς σύντομα ξανά..pax σοφά τα λόγια σου, free dom χαίρομαι που είστε τόσο καλά με τα παιδιά..ζακούλα κι εμείς δυο αδερφές είμαστε...

 

Κορίτσια άρχισα να το ξανασκέφτομαι το θέμα "τρίτο παιδί" και πιστεύω πως δεν είμαι έτοιμη..Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια ...

Με τόσες υποχρεώσεις που έχετε με τα παιδιά (διαβάσματα, δραστηριότητες, γκρίνιες) +δουλειά + σπίτι πώς τα καταφέρνετε..?

Ο σύζυγος πόσο σας βοηθά..?

Ώρες ώρες νιώθω πως μεγαλώνω μόνη μου τα παιδιά και το ενδεχόμενο ενός τρίτου με τρομάζει...Χώρια που οι εντάσεις με τον σύζυγο υπάρχουν αρκετά συχνά λόγω του ότι νιώθω κουρασμένη και μόνη..Πιστεύετε είναι συνθήκες ευνοϊκές για τον ερχομό παιδιού..?Μ'ηπως πρέπει να "χωνέψω" πως το κουπί το τραβάμε μόνες?

Περιμένω τις απόψεις σας...φιλιά σε όλες...!!!

Εμένα για τις δραστηριότητες τρέχει ο άντρας μου με το μηχανάκι.Εγώ έχω αναλάβει σπίτι, διαβάσματα κι ακόμη δε δουλεύω, έχω άδεια οπότε καλά τα πάμε.Του χρόνου τέτοια εποχή θα ζοριστώ συν τη δουλειά, αλλά κόβεις από το σπίτι και κάνεις τα βασικά, αλλιώς δεν βγαίνει το πρόγραμμα, κάτι θα μείνει πίσω...Οι συνθήκες που περιγράφεις δεν είναι ευνοικές...Όχι...Αλλά ψάξτο εσύ μέσα σου και μετά κάνε συζήτηση με σύζυγο...Εγώ ήξερα ότι ο σύζυγος δεν ήθελε άλλο παιδί, έμεινα τυχαία έγκυος, γέννησα, ήξερα από την αρχή ότι δε μπορεί να ασχοληθεί, κι έτσι δε θα γκρινιάξω ποτέ ότι δεν ασχολείται με το μωρό και δεν βοηθά.Έτσι...δεν υπάρχουν λόγοι να μαλώσουμε εκτός της διαπαιδαγώγησης των άλλων τριών...Να ξέρεις το κουπί εσύ το έχεις κι αν θα έχεις ηρεμία σπίτι σου....ΕΣΥ το καθορίζεις κατά πολλλλλλλλλλλλλλύύύύ με τη συμπεριφορά σου...Αν μαλώνετε συχνά, αν σε βλέπει μονίμως μουτρωμένη ή γκρινιάρα, πώς να πει το ναι?Ψάξτο μέσα σου κοριτσάκι μου.....ΕΣΥ είσαι έτοιμη?

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα..Μαρουσκάκι τα συγχαρητήριά μου...Μαμά Λένα καλή επιστροφή και ...καλό "ψήσιμο";)..Ιωάννα καλή δύναμη και είμαι σίγουρη πως το τελευταίο σου "δωράκι" όπως και όλα τα υπόλοιπα θα σε ανταμείψουν και θα χαμογελάς σύντομα ξανά..pax σοφά τα λόγια σου, free dom χαίρομαι που είστε τόσο καλά με τα παιδιά..ζακούλα κι εμείς δυο αδερφές είμαστε...

 

Κορίτσια άρχισα να το ξανασκέφτομαι το θέμα "τρίτο παιδί" και πιστεύω πως δεν είμαι έτοιμη..Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια ...

Με τόσες υποχρεώσεις που έχετε με τα παιδιά (διαβάσματα, δραστηριότητες, γκρίνιες) +δουλειά + σπίτι πώς τα καταφέρνετε..?

Ο σύζυγος πόσο σας βοηθά..?

Ώρες ώρες νιώθω πως μεγαλώνω μόνη μου τα παιδιά και το ενδεχόμενο ενός τρίτου με τρομάζει...Χώρια που οι εντάσεις με τον σύζυγο υπάρχουν αρκετά συχνά λόγω του ότι νιώθω κουρασμένη και μόνη..Πιστεύετε είναι συνθήκες ευνοϊκές για τον ερχομό παιδιού..?Μ'ηπως πρέπει να "χωνέψω" πως το κουπί το τραβάμε μόνες?

Περιμένω τις απόψεις σας...φιλιά σε όλες...!!!

 

Καλημερα Λενα καλημερα κ σε ολα τα κοριτσια.

Κοιτα εγω οταν εκανα το τεταρτο παιδι ειπα τελος τα ειχα παιξει τελειως.Δεν ειχα κ καμια βοηθεια απο πουθενα την μαμα μου την ειχα χασει η πεθερα μενει πολυυυυυυυυ μακρια κ ο αντρας μου σχολαει παντα μετα της 8.Τωρα που κ ο μικρος ειναι σχεδον 8 με επιασε παλι η ΤΡΕΛΑ κ θελω ακομη ενα.Θες γιατι 40ριζω κ φοβηθηκα το τρενο που φευγει σιγα σιγα θες γιατι εμαθα αυτο να κανω καλυτερα (να μεγανωνω παιδια εννοω)θες γιατι ηρθα πολυ πιο κοντα στον Θεο κ αυτο μου αλλαξε ολο μου το ειναι κ ειδα τα πραγματα απο αλλη πλευρα θες για ολαα αυτα μαζι συν οτι μετα το τριτο παιδι σταματησα να δουλευω (πραγμα που ομολογω οτι μου λειπει)κ οτι εφυγα τωρα πια απο το πολυ μπεμπε(ξενυχτια θυλασμους αλλαγες πανες αρρωστιες τρελες κ ατελειωτες ωρες στα νοσοκομεια)τωρα νιωθω οτι μπορω να κανω ακομη ενα.Να σου πω κ κατι αλλο μετα το τριτο παιδι εισαι πιο συνηδητοποιημενος ξερεις καλυτερα τι θελεις κ πως το θελεις.Αρχιζεις θες δεν θες κ σιγα σιγα χαλαρωνεις περισσοτερο απο τηναποψη (της καθαριοτητας τπυ απιτιου των διαβασματων των παιδιων των απαιτησεων για τρελες διακοπες)και αλλα πολλα .Αλλαζεις προτεραιοτητες στην ζωη σου δινεις αξια σε πιο ουσιαστικα πραγματα.Ασε που κ ο τροπος που θες τον συντροφο αου διπλα σου αλλαζει κ αυτος.Αρχιζει κ σε ενοχλει οταν ειναι κ πολυ μεσα στα ποδια σου.Δεν τον θελεις τωρα πια κ πολυ σε πρακτικα θεματα οαο περισσοτερο σε θεματα ψυχης κ συμπαραστασης.Για παραδειγμα οτν εσυ ολη μερα χτιζεις με τα παιδια κ σου ερχεται ο κυριος μετα την δουλεια φορτομενος μετα δικα του κ με μια ανοησια που θα πει ή καμια φορα εστω κ με εναν ασχημο μορφασμο που θα κανει για αυτο που εσυ κοπιασες ολη μερα μειονοντας την αξια του Ε τοτε λες αντε καλε μου στην δουλεια σου.Προς Θεου μην παρεξηγηθω δεν εννοω καθολου οτι ο αντρας ειναι μονο για την δουλεια κ χρημα.Εννοω οτι μετα το τριτο παιδι εχεις παρει μια γραμμη με το σπιτι κ τα παιδια κ προτιμας να ειναι διπλα σου περισσοτερο με αγαπη κ ηρεμια παρα με εντασεις κ ετσι βαζεις πιο πολυ νερο στο κρασι σου συγχωρεις πιο ευκολα κ γινεσαι πιο ανεξαρτητη κ ο συζυγος χαλαρωνει περισσοτερο σε εμπιστευεται πιο πολυ κ το κλιμα αλλαζει σιγα σιγα κ ας υπαρχει πιο πολυ σωματικη κουραση.

Φυσικα ολα αυτα οταν ο γαμος εχει γερες βασεις κ ο αντρας ειναι συμφωνος για ακομη ενα παιδι.

Τωρα αν ειναι σαν τον δικο μου που με εχει μια στο κρυο κ μια στο ζεστο ε τοτε αναλαμβανεις δραση γιατι αλλιως φεξε μου κ γλυστρισα αν με εννοης:wink:;-):wink:

Δοξα τον Θεο σας χαρισε δυο παιδακια χαλαρωσε σιγα σιγα κ ασε τον χρονο να δουλεψει λιγο για σας.Καθε φρουτο θελει τον χρονο του για να ωριμασει.

Φιλια.

Link to comment
Share on other sites

Νάτος πάλι ο παλιοδιάβολος...Ένα πιάτο φαγάκι θα βρεις και για το πέμπτο βρε αντρούλη της Λένας...Και ρουχαλάκια...Κι αγάπη μπόλικη....Δε χρειάζονται τρεις ξένες γλώσσες τα παιδιά μας βρε κορίτσια, ας το ξαναπώ κι ας κουράζω...Θα μου πεις, καλά μιλάς εσύ με δυο μισθούς...Κρατάτε μυστικό?Άμα ήταν πιο κοντά στο Θεό ο άντρας μου, θα δήλωνα παραίτηση, να είμαι κοντά στα παιδιά μου μεγαλώνοντας κι ας παίρναμε τα μισά λεφτά... Πού είσαι love4 να με ακούσεις που δήλωνα εργασιομανής....Καλά, δεν το έχω αποβάλλει ακόμη αυτό χαχα...:oops::oops::oops::oops:

 

Γλυκο μου κ αισιοδοξο μαρουσκακι θα δειξω το μηνυμα σου στον αντρα μου.Καλε τι πισωγυρισματα μου κανει που θα μου παει ομως....χαχαα.Και που να σου πω οτι ειναι πολυ κοντα με τον Θεο θα με πιστεψεις;Δεν τον νοιαζει για ξενες γλωσσες κ τετοια ποτε δεν τον ενοιαζε νιωθει πολυ κουρασμενος απο την δουλεια του (δουλευει αατελειωτες ωρες)και φοβαται πολυ την διαπεδαγωγηση των παιδιων.Ασχολειται πολλη με την ανατροφη τους κ επειδη εγω ειμαι πιο χαλαρη εμενα φοβαται(θα μας ριξω στον κεαδα).Μερικες φορες νομιζω πως αν βαλω τα παιδια μεσα στην γυαλα τοτε μονο θα ηρεμησει.Βλεπεις απο που μας βρηκε εμας ο πονηρος;

Συγχαρητηρια για το βραβειο της πολυτεκνειας παντα τετοια!

Ελπιζω τωρα να εχεις συνελθει απο την αρρωστια!

Σησω μαρουσκακι γιατι χανομαστε!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για τις δραστηριότητες τρέχει ο άντρας μου με το μηχανάκι.Εγώ έχω αναλάβει σπίτι, διαβάσματα κι ακόμη δε δουλεύω, έχω άδεια οπότε καλά τα πάμε.Του χρόνου τέτοια εποχή θα ζοριστώ συν τη δουλειά, αλλά κόβεις από το σπίτι και κάνεις τα βασικά, αλλιώς δεν βγαίνει το πρόγραμμα, κάτι θα μείνει πίσω...Οι συνθήκες που περιγράφεις δεν είναι ευνοικές...Όχι...Αλλά ψάξτο εσύ μέσα σου και μετά κάνε συζήτηση με σύζυγο...Εγώ ήξερα ότι ο σύζυγος δεν ήθελε άλλο παιδί, έμεινα τυχαία έγκυος, γέννησα, ήξερα από την αρχή ότι δε μπορεί να ασχοληθεί, κι έτσι δε θα γκρινιάξω ποτέ ότι δεν ασχολείται με το μωρό και δεν βοηθά.Έτσι...δεν υπάρχουν λόγοι να μαλώσουμε εκτός της διαπαιδαγώγησης των άλλων τριών...Να ξέρεις το κουπί εσύ το έχεις κι αν θα έχεις ηρεμία σπίτι σου....ΕΣΥ το καθορίζεις κατά πολλλλλλλλλλλλλλύύύύ με τη συμπεριφορά σου...Αν μαλώνετε συχνά, αν σε βλέπει μονίμως μουτρωμένη ή γκρινιάρα, πώς να πει το ναι?Ψάξτο μέσα σου κοριτσάκι μου.....ΕΣΥ είσαι έτοιμη?

 

Το καταλαβαίνω και το δικαιολογώ να κάνεις μόνο τα βασικά στο σπίτι...δεν είσαι και ρομπότ..Όσο για το ότι δεν περιμένεις βοήθεια από τον σύζυγο για τον τέταρτο γιο σας, νομίζω πως θεωρείς μόνο τον εαυτό σου υπεύθυνο για την ύπαρξή του και δεν διεκδικείς την βοήθεια του συζύγου....!!!Δεν μπορώ και δεν πρέπει να το κρίνω..Δεν νομίζω να μπορούσα να έρθω στην θέση σου...Θα στενεχωριόμουν, θα συγχιζόμουν θα μαλώναμε...θεωρώ πως έχουμε και οι δυο ευθύνες στο μεγάλωμα και τις ανάγκες των παιδιών...Τι να πω...μπορεί να έχω λάθος οπτική...Θα το ψάξω Μαρουσκάκι μου...Προς το παρόν το θέμα "τρίτο παιδί " δεν μ΄απασχολεί...

Link to comment
Share on other sites

.Αλλαζεις προτεραιοτητες στην ζωη σου δινεις αξια σε πιο ουσιαστικα πραγματα.Ασε που κ ο τροπος που θες τον συντροφο αου διπλα σου αλλαζει κ αυτος.Αρχιζει κ σε ενοχλει οταν ειναι κ πολυ μεσα στα ποδια σου.Δεν τον θελεις τωρα πια κ πολυ σε πρακτικα θεματα οαο περισσοτερο σε θεματα ψυχης κ συμπαραστασης.Εννοω οτι μετα το τριτο παιδι εχεις παρει μια γραμμη με το σπιτι κ τα παιδια κ προτιμας να ειναι διπλα σου περισσοτερο με αγαπη κ ηρεμια παρα με εντασεις κ ετσι βαζεις πιο πολυ νερο στο κρασι σου συγχωρεις πιο ευκολα κ γινεσαι πιο ανεξαρτητη κ ο συζυγος χαλαρωνει περισσοτερο σε εμπιστευεται πιο πολυ κ το κλιμα αλλαζει σιγα σιγα κ ας υπαρχει πιο πολυ σωματικη κουραση.

Δοξα τον Θεο σας χαρισε δυο παιδακια χαλαρωσε σιγα σιγα κ ασε τον χρονο να δουλεψει λιγο για σας.Καθε φρουτο θελει τον χρονο του για να ωριμασει.

Φιλια.

 

Μαμα Λένα πόσο ωραία τα λες..Τι γίνεται όμως όταν νιώθεις πως ο σύζυγος όχι απλά δεν βοηθά, αλλά ούτε αναγνωρίζει τους δικούς σου κόπους?Άλλο να σ΄εμπιστεύεται κι άλλο να σ΄εκμεταλεύεται και να επαναπαύεται ότι τα καταφέρνεις και μόνη σου καλά..Δεν ξέρω βρε κορίτσια, έχω θυμώσει με την στάση του..Θέλω χρόνο να τον ξανανιώσω κοντά μου...!!!Να΄στε καλά για τις απαντήσεις σας και πιστεύω πως ναι πρέπει να χαλαρώσω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια εγω που ειμαι διχασμενη προσωπικοτητα σε ποια κατηγορια ανηκω? Ενω ειμαι σιγουρη οτι το θελω το αλλο ενα , ειναι μερες κ στιγμες που αναρωτιεμαι αν ειμαι στα λογικα μου κ θελω να τιναξω την ευαισθητη ισορροπια της οικογενειας στον αερα.. Οχι τιποτα αλλο μετα θα με κατηγορει κ ο συζυγος οτι εγω επεμενα κ να τωρα.. Παντως ενω δεν εργαζομαι οι ωρες της ημερας δεν μου φτανουν.. Μας βγηκε και η τελευταια ζορικη.. Αχ να ημουν 5-6 χρονακια νεοτερη θα το εβλεπα πιο χαλαρα.. Τωρα νιωθω τις δυναμεις μου να με εγκαταλειπουν.. Αν δεν το κανω τωρα. δεν θα το κανω ποτε! Ακους κυρη μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια εγω που ειμαι διχασμενη προσωπικοτητα σε ποια κατηγορια ανηκω? Ενω ειμαι σιγουρη οτι το θελω το αλλο ενα , ειναι μερες κ στιγμες που αναρωτιεμαι αν ειμαι στα λογικα μου κ θελω να τιναξω την ευαισθητη ισορροπια της οικογενειας στον αερα.. Οχι τιποτα αλλο μετα θα με κατηγορει κ ο συζυγος οτι εγω επεμενα κ να τωρα.. Παντως ενω δεν εργαζομαι οι ωρες της ημερας δεν μου φτανουν.. Μας βγηκε και η τελευταια ζορικη.. Αχ να ημουν 5-6 χρονακια νεοτερη θα το εβλεπα πιο χαλαρα.. Τωρα νιωθω τις δυναμεις μου να με εγκαταλειπουν.. Αν δεν το κανω τωρα. δεν θα το κανω ποτε! Ακους κυρη μου?

 

Ζακούλα πόσο σε νιώθω...κι εγώ είχα τα "πρέπει" στο θέμα του νοικοκυριού και οι ώρες ποτέ δεν μου έφταναν..(πολλές φορές ακόμη και τώρα) .Χαλάρωσα λίγο όμως και κοιτάζω ν΄αφιερώνω πιο πολύ χρόνο σε μένα (πχ ξεκινώ ένα σεμινάριο, χόμπυ κτλ).Μου κάνει καλό..Αν νιώσεις καλύτερα θα πιστέψεις πως είσαι δυνατή γι ακόμη ένα παιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

Μαμα Λένα πόσο ωραία τα λες..Τι γίνεται όμως όταν νιώθεις πως ο σύζυγος όχι απλά δεν βοηθά, αλλά ούτε αναγνωρίζει τους δικούς σου κόπους?Άλλο να σ΄εμπιστεύεται κι άλλο να σ΄εκμεταλεύεται και να επαναπαύεται ότι τα καταφέρνεις και μόνη σου καλά..Δεν ξέρω βρε κορίτσια, έχω θυμώσει με την στάση του..Θέλω χρόνο να τον ξανανιώσω κοντά μου...!!!Να΄στε καλά για τις απαντήσεις σας και πιστεύω πως ναι πρέπει να χαλαρώσω...

 

Να αναγνωρισει τους δικους σου κοπους;χχχμμμ!Αυτο γλυκο μου κοριτσι μονο η μανα σου μπορει να το κανει.Μην βαζεις τον πυχη τοσο ψηλα.Κι επειτα τι εννοης;πως το εννοης;πως να αναγνωρισει τους κοπους σου;Ειναι αντρας κ εισαι γυναικα δηλααδη εχετε διαφορετικο τροπο σκεψης κ σε διαφορετικα σημεια εστιαζει ο καθενας.Εμεις οι γυναικες ασπουμε (ακομα κ αυτες που εργαζονται)αναγνωριζουμε τον κοπο τον δικο τους ή λεμε (σιγα τι κανουν;μια δουλεια εχουν κ μας εχουν πρηξει οτι κουραζονται.ασχολουνται μηπως με τιποτα αλλο;καταλαβαινουν με τι κοπο μεγαλωνουν τα παιδια;)Καταλαβαινουμε αραγε οτι αυτη ειναι η φυση;Ειμαστε πλασμενοι για διαφορετικα πραγματα ακομα κ το σωματοτυπο μας συνηθως μας το δειχνει.Εγιναν οι ζωες μας τοσο περιπλοκες κ κουραστικες μπερδευτικαμε τοσο πολυ ο ενας στα χωραφια του αλλου κ μεσα απο αυτο γιναμε γιγαντες εγωισμου.Να στο πω πιο απλα...πως θα σου φαινοταν αν ο αντρας σου δουλευε εφερνε στο σπιτι τα προς το ζην(που δεν φτανουν πια το ξερω)ηταν ομως πολυ κουρασμενος κ εσυ τον εκτιμουσες κ κατα συνεπεια τον αγαπουσες για αυτο κ μονο τον λογο;Πως θα σου φαινοταν αν ερχοταν σπιτι και σε ευρισκε κατακοπη απο τα παιδια κ τις δουλειες του σπιτιου κ σε εκτιμουσε κ κατα συνεπεια σε αγαπουσε μονο για αυτο τον λογο;Με καταλαβαινεις;Θελω να πω πως αν ειχαμε λιγες απαιτησεις ο ενας απο τον αλλον τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο απλα.Ο καθενας ειναι φτιαγμενος για αυτο που ειναι.Ενταξει υπαρχουν κ αντρες κ γυναικες που τα μπορουν ολα ειναι πολλοι λιγοι αυτοι ομως.Κοιτα το μαρουσκακι τι ειπε ΄΄αν γινοταν θα εμενε σπιτι να μεγαλωνει τα μωρα της κι ας ειναι δραστηρια΄΄(φανταζομαι οτι οντας δραστηρια κ αισιοδοξη καπου θα ευρισκε να διοχετευσει την ενεργεια της κ ας μην δουλευε).Για να μην σου ζαλιζω τον εγκεφαλο θελω να σου πω προσπαθησε να δεις τα πραγματα λιγο πιο σφαιρικα κ ανοιχτομυαλα(οχι μοντερνα)λιγο πιο μαμαδιστικα λιγο πιο γατισια λιγο πιο χιουμοριστικα λιγο πιο ΓΥΝΑΙΚΙΑ (ακομα και εκκλησια το υποστηριζει αυτο )πιστεψε με.Και να θυμασαι κατι ειμαστε πλασμενες παντα να βγαζουμε το φιδι απο την τρυπα....γιατι;γιατι μπορουμε!

ΥΣ. Τι τον θες γιαβρι μου μεσα στα ποδια σου;Ζημια θα σου κανει σιγουρα!Αστον να βαλει τις παντουφλες του να πιει το καφεδακι του και να χεις ησυχο το κεφαλακι σου!(ετσι συμβουλευε η γιαγια μου την μανα μου ποσο δικιο ειχε τελικα!;):wink:;-):wink:;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να αναγνωρισει τους δικους σου κοπους;χχχμμμ!Αυτο γλυκο μου κοριτσι μονο η μανα σου μπορει να το κανει.Μην βαζεις τον πυχη τοσο ψηλα.Κι επειτα τι εννοης;πως το εννοης;πως να αναγνωρισει τους κοπους σου;Ειναι αντρας κ εισαι γυναικα δηλααδη εχετε διαφορετικο τροπο σκεψης κ σε διαφορετικα σημεια εστιαζει ο καθενας.Εμεις οι γυναικες ασπουμε (ακομα κ αυτες που εργαζονται)αναγνωριζουμε τον κοπο τον δικο τους ή λεμε (σιγα τι κανουν;μια δουλεια εχουν κ μας εχουν πρηξει οτι κουραζονται.ασχολουνται μηπως με τιποτα αλλο;καταλαβαινουν με τι κοπο μεγαλωνουν τα παιδια;)Καταλαβαινουμε αραγε οτι αυτη ειναι η φυση;Ειμαστε πλασμενοι για διαφορετικα πραγματα ακομα κ το σωματοτυπο μας συνηθως μας το δειχνει.Εγιναν οι ζωες μας τοσο περιπλοκες κ κουραστικες μπερδευτικαμε τοσο πολυ ο ενας στα χωραφια του αλλου κ μεσα απο αυτο γιναμε γιγαντες εγωισμου.Να στο πω πιο απλα...πως θα σου φαινοταν αν ο αντρας σου δουλευε εφερνε στο σπιτι τα προς το ζην(που δεν φτανουν πια το ξερω)ηταν ομως πολυ κουρασμενος κ εσυ τον εκτιμουσες κ κατα συνεπεια τον αγαπουσες για αυτο κ μονο τον λογο;Πως θα σου φαινοταν αν ερχοταν σπιτι και σε ευρισκε κατακοπη απο τα παιδια κ τις δουλειες του σπιτιου κ σε εκτιμουσε κ κατα συνεπεια σε αγαπουσε μονο για αυτο τον λογο;Με καταλαβαινεις;Θελω να πω πως αν ειχαμε λιγες απαιτησεις ο ενας απο τον αλλον τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο απλα.Ο καθενας ειναι φτιαγμενος για αυτο που ειναι.Ενταξει υπαρχουν κ αντρες κ γυναικες που τα μπορουν ολα ειναι πολλοι λιγοι αυτοι ομως.Κοιτα το μαρουσκακι τι ειπε ΄΄αν γινοταν θα εμενε σπιτι να μεγαλωνει τα μωρα της κι ας ειναι δραστηρια΄΄(φανταζομαι οτι οντας δραστηρια κ αισιοδοξη καπου θα ευρισκε να διοχετευσει την ενεργεια της κ ας μην δουλευε).Για να μην σου ζαλιζω τον εγκεφαλο θελω να σου πω προσπαθησε να δεις τα πραγματα λιγο πιο σφαιρικα κ ανοιχτομυαλα(οχι μοντερνα)λιγο πιο μαμαδιστικα λιγο πιο γατισια λιγο πιο χιουμοριστικα λιγο πιο ΓΥΝΑΙΚΙΑ (ακομα και εκκλησια το υποστηριζει αυτο )πιστεψε με.Και να θυμασαι κατι ειμαστε πλασμενες παντα να βγαζουμε το φιδι απο την τρυπα....γιατι;γιατι μπορουμε!

ΥΣ. Τι τον θες γιαβρι μου μεσα στα ποδια σου;Ζημια θα σου κανει σιγουρα!Αστον να βαλει τις παντουφλες του να πιει το καφεδακι του και να χεις ησυχο το κεφαλακι σου!(ετσι συμβουλευε η γιαγια μου την μανα μου ποσο δικιο ειχε τελικα!;):wink:;-):wink:;-)

 

Σ΄ευχαριστώ Μαμα Λένα για τις συμβουλές...Ίσως έχεις δίκιο ότι περιμένω πολλά κι έχω πολλές προσδοκίες απ΄τον άντρα μου..Έχετε δίκιο επίσης ότι γκρινιάζω και ίσως του κόβω την όρεξη και τον ξενερώνω.Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση πως γι΄αυτό είμαστε πλασμένες όπως λέτε και να είμαι χαρούμενη με τα παιδάκια μου...και με τον άντρα μου..Ας ελπίσουμε ν΄αλλάξει λίγο η διάθεσή μου και το κλίμα στην οικογένεια..Είναι καλό που έχουμε η μια την άλλη για τέτοιες στιγμές...φιλιά...

Link to comment
Share on other sites

Να αναγνωρισει τους δικους σου κοπους;χχχμμμ!Αυτο γλυκο μου κοριτσι μονο η μανα σου μπορει να το κανει.Μην βαζεις τον πυχη τοσο ψηλα.Κι επειτα τι εννοης;πως το εννοης;πως να αναγνωρισει τους κοπους σου;Ειναι αντρας κ εισαι γυναικα δηλααδη εχετε διαφορετικο τροπο σκεψης κ σε διαφορετικα σημεια εστιαζει ο καθενας.Εμεις οι γυναικες ασπουμε (ακομα κ αυτες που εργαζονται)αναγνωριζουμε τον κοπο τον δικο τους ή λεμε (σιγα τι κανουν;μια δουλεια εχουν κ μας εχουν πρηξει οτι κουραζονται.ασχολουνται μηπως με τιποτα αλλο;καταλαβαινουν με τι κοπο μεγαλωνουν τα παιδια;)Καταλαβαινουμε αραγε οτι αυτη ειναι η φυση;Ειμαστε πλασμενοι για διαφορετικα πραγματα ακομα κ το σωματοτυπο μας συνηθως μας το δειχνει.Εγιναν οι ζωες μας τοσο περιπλοκες κ κουραστικες μπερδευτικαμε τοσο πολυ ο ενας στα χωραφια του αλλου κ μεσα απο αυτο γιναμε γιγαντες εγωισμου.Να στο πω πιο απλα...πως θα σου φαινοταν αν ο αντρας σου δουλευε εφερνε στο σπιτι τα προς το ζην(που δεν φτανουν πια το ξερω)ηταν ομως πολυ κουρασμενος κ εσυ τον εκτιμουσες κ κατα συνεπεια τον αγαπουσες για αυτο κ μονο τον λογο;Πως θα σου φαινοταν αν ερχοταν σπιτι και σε ευρισκε κατακοπη απο τα παιδια κ τις δουλειες του σπιτιου κ σε εκτιμουσε κ κατα συνεπεια σε αγαπουσε μονο για αυτο τον λογο;Με καταλαβαινεις;Θελω να πω πως αν ειχαμε λιγες απαιτησεις ο ενας απο τον αλλον τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο απλα.Ο καθενας ειναι φτιαγμενος για αυτο που ειναι.Ενταξει υπαρχουν κ αντρες κ γυναικες που τα μπορουν ολα ειναι πολλοι λιγοι αυτοι ομως.Κοιτα το μαρουσκακι τι ειπε ΄΄αν γινοταν θα εμενε σπιτι να μεγαλωνει τα μωρα της κι ας ειναι δραστηρια΄΄(φανταζομαι οτι οντας δραστηρια κ αισιοδοξη καπου θα ευρισκε να διοχετευσει την ενεργεια της κ ας μην δουλευε).Για να μην σου ζαλιζω τον εγκεφαλο θελω να σου πω προσπαθησε να δεις τα πραγματα λιγο πιο σφαιρικα κ ανοιχτομυαλα(οχι μοντερνα)λιγο πιο μαμαδιστικα λιγο πιο γατισια λιγο πιο χιουμοριστικα λιγο πιο ΓΥΝΑΙΚΙΑ (ακομα και εκκλησια το υποστηριζει αυτο )πιστεψε με.Και να θυμασαι κατι ειμαστε πλασμενες παντα να βγαζουμε το φιδι απο την τρυπα....γιατι;γιατι μπορουμε!

ΥΣ. Τι τον θες γιαβρι μου μεσα στα ποδια σου;Ζημια θα σου κανει σιγουρα!Αστον να βαλει τις παντουφλες του να πιει το καφεδακι του και να χεις ησυχο το κεφαλακι σου!(ετσι συμβουλευε η γιαγια μου την μανα μου ποσο δικιο ειχε τελικα!;):wink:;-):wink:;-)

δεν έχω λόγια...όλα τα παραπάνω σου μηνύματα με εκφράζουν απόλυτα...ειδικά τα λόγια της γιαγιάς...όλα τα λεφτά....κι εμένα η ζωή μου άλλαξε άρδην μετά που τα βρήκα με το Θεό...τώρα?αν μπορούσα θα γύριζα να ζήσω στο 1950-60...θυμάστε τα αναγνωστικά μας στο δημοτικό?ε, αυτό θα ήθελα, η μαμά σπίτι, ο μπαμπάς κουβαλητής και...πατρίς-θρησκεία-οικογένεια όχι όπως καταντήσαμε τώρα....στη βράβευση μίλησε ένας καταπληκτικός κύριος που είπε ...θα σας πω άλλη ώρα τι...κλαίει ο μικρός...έφυγα.... :mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λενακι 14. εγω να δεις τι γκρινια βγαζω οταν ειμαι κουρασμενη και πιεσμενη. αλλο πραγμα.. Αυτο ειναι και το μονιμο παραπονο του αντρος μου, οτι θελει να με δει πιο ηρεμη και κατασταλαγμενη.. ΔΕν το εχω ομως δυστυχως, ειναι λιγες οι στιγμες που τα καταφερνω.. Και αυτη η διασταση αποψεων για το θεμα του παιδιου με εχει ριξει πολυ.. Παλι ειχαμε μια εντονη συζητηση οπου για αλλη μια φορα απογοητευτηκα, τι επιμονη ειναι αυτη, ειναι απιστευτος, λες και θα αλλαξει τοσο πια η ζωη μας με ενα ακομα παιδακι.. Με αυτον τον καημο πρεπει να μαθω να πορευομαι απο εδω και περα.. Παντως θαυμαζω τον τροπο σκεψης σας ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ, Μαρουσκακι και ΜΑΜΑ-AGA, δεν πτοειστε απο τιποτα, μπραβο σας, ισως και για αυτο τα καταφερατε εντελει..

Link to comment
Share on other sites

Λενακι 14. εγω να δεις τι γκρινια βγαζω οταν ειμαι κουρασμενη και πιεσμενη. αλλο πραγμα.. Αυτο ειναι και το μονιμο παραπονο του αντρος μου, οτι θελει να με δει πιο ηρεμη και κατασταλαγμενη.. ΔΕν το εχω ομως δυστυχως, ειναι λιγες οι στιγμες που τα καταφερνω.. Και αυτη η διασταση αποψεων για το θεμα του παιδιου με εχει ριξει πολυ.. Παλι ειχαμε μια εντονη συζητηση οπου για αλλη μια φορα απογοητευτηκα, τι επιμονη ειναι αυτη, ειναι απιστευτος, λες και θα αλλαξει τοσο πια η ζωη μας με ενα ακομα παιδακι.. Με αυτον τον καημο πρεπει να μαθω να πορευομαι απο εδω και περα.. Παντως θαυμαζω τον τροπο σκεψης σας ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ, Μαρουσκακι και ΜΑΜΑ-AGA, δεν πτοειστε απο τιποτα, μπραβο σας, ισως και για αυτο τα καταφερατε εντελει..

 

Όχι αγάπη, κι εγώ σαν εσένα ήμουν....μετά που έμεινα έγκυος στο 4ο ηρέμησα και άρχισα να τα βλέπω όλα αλλιώς...ρώτα κανέναν που με ήξερε πώς ήμουν στο τρίτο παιδί...Η ΓΚΡΙΝΙΑ λέμε.... Μην παλεύεις να πείσεις το σύζυγο, εγώ είχα πάψει να ασχολούμαι, ήταν κάθετος...Ο Θεός πάλι...δεν ήταν:wink::wink::wink::wink::wink:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Είμαι αρκετά καλύτερα από την τελευταία φορά...Με τον σύζυγο είμαστε κάπως καλύτερα, ή να το πω καλύτερα, δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες από κείνον πια..Άρχισα να πιστεύω πως μόνη μου τα καταφέρνω μια χαρά κι όταν εκείνος μπλέκεται, περιπλέκει τα πράγματα...Βέβαια κουράζομαι περισσότερο, αλλά υπάρχει μια σειρά σε όλα και αυτό με ηρεμεί...Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να τα κάνω όλα μόνη, αλλά τουλάχιστον προς το παρόν είμαι ήσυχη..Α! Με το "ετσι θέλω", ξεκίνησα κι ένα χόμπυ για μένα μια φορά τη βδομάδα και τους υποχρέωσα όλους, (σύζυγο, παπούδες κτλ) εκείνο το δίωρο, τρίωρο, να κρατάνε τα παιδιά εναλλάξ.Επιτέλους κάτι για μένα...!!!Να΄στε καλά κι ευχαριστώ για τις συμβουλές...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι που να ειναι η free dom.. Mηπως μας ετοιμαζει τιποτα...?

 

Επικοινώνησα με την free dom και μου ζήτησε να σας ενημερώσω πως δεν έχει λαπτοπ και θα επιστρέψει σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Είμαι αρκετά καλύτερα από την τελευταία φορά...Με τον σύζυγο είμαστε κάπως καλύτερα, ή να το πω καλύτερα, δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες από κείνον πια..Άρχισα να πιστεύω πως μόνη μου τα καταφέρνω μια χαρά κι όταν εκείνος μπλέκεται, περιπλέκει τα πράγματα...Βέβαια κουράζομαι περισσότερο, αλλά υπάρχει μια σειρά σε όλα και αυτό με ηρεμεί...Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να τα κάνω όλα μόνη, αλλά τουλάχιστον προς το παρόν είμαι ήσυχη..Α! Με το "ετσι θέλω", ξεκίνησα κι ένα χόμπυ για μένα μια φορά τη βδομάδα και τους υποχρέωσα όλους, (σύζυγο, παπούδες κτλ) εκείνο το δίωρο, τρίωρο, να κρατάνε τα παιδιά εναλλάξ.Επιτέλους κάτι για μένα...!!!Να΄στε καλά κι ευχαριστώ για τις συμβουλές...

 

Χρειάζεται και το κάτι για σένα!!Κι εγώ από χθες αρχίσαμε το κατηχητικό και θα πηγαίνω πάλι όποτε μπορώ!Ό,τι χρειαστείς, εδώ είμαστε!Τα φιλιά μου στη φρίντομ, πλάκα έχουμε, άμα λείπει καμία όλο το μυαλό μας στο μπεμπέ πάει, αποκλείεται να έχει τρεχάματα πχ χαχα!!Σας φιλώ όλες...

Προλαβαίνετε με δουλειές??Εγώ όχι, κάνω ότι δεν βλέπω τα τζάμια πχ....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Μαγείρεμα απαραίτητα και σίδερα-πλυντήρια ρούχων πιάτων...Το μωρό μας πλέον κοιμάται 45λεπτα μες στη μέρα τι να προλάβω???Ευτυχώς τη νύχτα κάνει και 6ωρο και ξεκουράζομαι....Τον άλλο μήνα βαφτιζόμαστε!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!:-P

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται και το κάτι για σένα!!Κι εγώ από χθες αρχίσαμε το κατηχητικό και θα πηγαίνω πάλι όποτε μπορώ!Ό,τι χρειαστείς, εδώ είμαστε!Τα φιλιά μου στη φρίντομ, πλάκα έχουμε, άμα λείπει καμία όλο το μυαλό μας στο μπεμπέ πάει, αποκλείεται να έχει τρεχάματα πχ χαχα!!Σας φιλώ όλες...

Προλαβαίνετε με δουλειές??Εγώ όχι, κάνω ότι δεν βλέπω τα τζάμια πχ....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Μαγείρεμα απαραίτητα και σίδερα-πλυντήρια ρούχων πιάτων...Το μωρό μας πλέον κοιμάται 45λεπτα μες στη μέρα τι να προλάβω???Ευτυχώς τη νύχτα κάνει και 6ωρο και ξεκουράζομαι....Τον άλλο μήνα βαφτιζόμαστε!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!:-P

 

Καλημέρα...Κι εγώ Μαρουσκάκι μου, αν δεν βάλω καθημερινά πλυντήριο ρούχων πιάτων, νομίζω δεν θα βγει η μέρα...(Τα τζάμια κι εγώ κάνω πως δεν τα βλέπω :oops: ).Νομίζω πως έναν ψυχαναγκασμό, έναν μαζοχισμό να τον πω, τον έχω...

εχω όλο το πρωι δικό μου χωρίς παιδιά κι αντί να κάνω κάτι για μένα, βάζω πλυντήρια...!!!Απ ΄την άλλη όταν μπαίνουν τα παιδιά μετά το σχολείο και βλέπουν το σπίτι καθαρό και συμμαζεμένο και λένε "ααα, ωραίο σπίτι " φουσκώνω σαν πέρδικα...!!!Με το καλό, να σας ζήσει και με τ΄όνομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Είμαι αρκετά καλύτερα από την τελευταία φορά...Με τον σύζυγο είμαστε κάπως καλύτερα, ή να το πω καλύτερα, δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες από κείνον πια..Άρχισα να πιστεύω πως μόνη μου τα καταφέρνω μια χαρά κι όταν εκείνος μπλέκεται, περιπλέκει τα πράγματα...Βέβαια κουράζομαι περισσότερο, αλλά υπάρχει μια σειρά σε όλα και αυτό με ηρεμεί...Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να τα κάνω όλα μόνη, αλλά τουλάχιστον προς το παρόν είμαι ήσυχη..Α! Με το "ετσι θέλω", ξεκίνησα κι ένα χόμπυ για μένα μια φορά τη βδομάδα και τους υποχρέωσα όλους, (σύζυγο, παπούδες κτλ) εκείνο το δίωρο, τρίωρο, να κρατάνε τα παιδιά εναλλάξ.Επιτέλους κάτι για μένα...!!!Να΄στε καλά κι ευχαριστώ για τις συμβουλές...

 

Καλημερα τελεια ειδες που αυτο που χρειαζοσουν ηταν να κανεις κατι για σενα;Ειδες που ολοι μπαινουν σε μια σειρα;Τελικα ολα θελουν τον χρονο τους.Πολυ χαρηκα που περασε κ αυτο!

 

Βρε κοριτσια πειτε καμια ιδεα...την Κυριακη εχουμε τον Αγιασμο των κατηχητικων μας κ μου ζητησαν να φταιξω κατι φαγοσιμο για τα παιδακια(οχι τυροπιτοειδη ουτε κουλουρακια)κολησα τι να φταιξω;

 

Σιδερο γκρρρρρρ το χειροτερο μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλα τα τζαμια ;ευτυχως ειπε ο Αγιος Παισιος οτι η πολυτεκνη μανα αν εχει διαρκως καθαρα τζαμια ή βλαμενα παιδια εχει ή βλαμενη ειναι η ιδια.Κι εγω το πηρα αυτο κ το εκμεταλευτηκα πληρως:oops::oops::oops:

 

Μαρουσκακι καλοφωτισμενο το νινακι σας!Τι ομορφα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τελεια ειδες που αυτο που χρειαζοσουν ηταν να κανεις κατι για σενα;Ειδες που ολοι μπαινουν σε μια σειρα;Τελικα ολα θελουν τον χρονο τους.Πολυ χαρηκα που περασε κ αυτο!

 

Βρε κοριτσια πειτε καμια ιδεα...την Κυριακη εχουμε τον Αγιασμο των κατηχητικων μας κ μου ζητησαν να φταιξω κατι φαγοσιμο για τα παιδακια(οχι τυροπιτοειδη ουτε κουλουρακια)κολησα τι να φταιξω;

 

Να΄σαι καλά...Πιστεύω να κρατήσει το ήρεμο κλίμα..Θα σ΄ενδιέφερε να κάνεις κεκάκια με λουκανικάκια?Μπορώ να σου στείλω την συνταγή αν σ΄ενδιαφέρει..(δεν την έχω δοκιμάσει ομολογώ, αλλά φαίνεται ωραίο..).Ή ίσως σαντουιτσάκια με μέλι ή μερέντα, ή κρεπούλες...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...