Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

γατούλα εύχομαι το ζουζούνι σου να έχει τα καλύτερα αποτελέσματα, θα είναι πολύ σημαντικό ώστε να μπορέσεις να ηρεμήσεις και εσύ αλλά να πάρουμε και εμείς τα πάνω μας,

γιατι δεν σου κρύβω ότι κάθε φορά που ακούω θετικά αποτελεσματα χαίρομαι σαν να είναι τα αποτελέσματα του δικού μου.

Δεν αξίζει σε κανένα παιδάκι να ταλαιπωρείται.....με θετική σκέψη όμως όλα θα πάνε καλά

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τις πρώτες τις είχα κάνει παίδων και τότε χρειάστηκε 1 1/2 για τα αποτελεσματα, τις υπόλοιπες φορές τις έκανα στην βιοιατρική διότι δεν άντεχα την αναμονή (μου ειχαν πει και οι παιδοενδοκρινολόγοι από το παίδων ότι η στη βιοιαττική είναι αξιόπιστα τα αποτελέμστα στις ορμονολογικές)

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπορεί τώρα να μην απαιτείται τόσο καιρός, ρωτα τότε μου είχαν πει ότι είχαν και ένα πρόβλημα με τα αντιδραστήρια και περιμεναν να γεμίσουν όλες οι θέσεις με δέιγματα...

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς περιμένουμε αποτελέσματα αύριο από Βιοιατρική και είμαι μεσα στο αγχος! Απ'ότι κατάλαβα ακόμα και αν είναι εντός ορίων αν ανάπτυξη είναι αργή θα πρέπει να επαναλαμβάνουμε τις εξετάσεις κατά καιρούς?

Link to comment
Share on other sites

vellini..

αυτην την απορια εχω κ γω,βγηκε καλη η σωματομεδινη αλλα δεν παιρνει υψος εδω κ 4μηνες κοντα,εαν τη μετραμε καλα...τι κανουμε;

γατουλα..υπομονη..θα περασει κ αυτο..καλα αποτελεσματα..

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες πηγαινε ελα στο Παιδων!

παω αιμοληψια.....οχι πατε

εισητηριο (αναμονη)

παιδιατρο να σας τις γραψει (αναμονη)

α πατε και ενδοκρινολογο(ΑΝΑΜΟΝΗ)

ταμειο(ξανα αναμονη)

παμε αιμοληψια χαρτακι για σειρα...10 ατομα

Αναστασια...ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

παμε και ακτινογραφια για Οστικη ηλικια χαρτακι για σειρα...3 ατομα και παμπολες σφηνες

Πηγαινε ελα ποια σειρα θα ερθει πρωτη οεοοοοοοοοο

Ακτινογραφια....ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

αιμοληψια...δε θελω να ξαναρθουμε εδωωωωωωωωωωω

θελω το κο Γιαννηηηηηηηη (παιδιατρος)

Πηρα ακτινογραφια

 

ΘΑΜΑ η IGFBP3 θελει 4 μερες για να βγει...και η....Φεριτινη...10!!!!!!!!!!

 

Αποτελεσμα Οστικης------6 μηνες πισω!!!!!

 

Να χαρω??? εγω χαρηκα παντως!

 

Μπο@ρδ@λ@@@@@@@@@@@@@

 

Νηστικο ενα μωρο μεχριτις 11!!!!! Ελεος!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

και μαρη τα συγκρινεις????? σε μιση ωρα θα εχεις φυγει!!!!

σιχτηρησα μεν αλλα ας οψονται και τα μαμημενα τα λεφτακια

τουλαχιστον τα εκανα ολα και σε κανα 10ημερο θα σας ενημερωσω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τα φωτα σας!! Πήραμε τα αποτελεσματα και με το τεραστιο ευρος 17-248 ng/ml εχουμε σωματομεδινη 70. Πως το βλεπετε? καλο, κακο, μετριο? Πειτε μου γιατί αργει το ραντεβου με τη γιατρο!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!! Πήραμε τα αποτελεσματα και με το τεραστιο ευρος 17-248 ng/ml εχουμε σωματομεδινη 70. Πως το βλεπετε? καλο, κακο, μετριο? Πειτε μου γιατί αργει το ραντεβου με τη γιατρο!

 

Ξεχασα να αναφερω οτι η μικρη ειναι 4 ετων.

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι στο οριο...για καλουτσικο το βλεπω

17 εχουν εκει οριο???? στο ευρομεντικα ηταν 49

οστικη κανατε? που θα βρω παλι εκεινο το αρθρο με τα ορια της σωματομεδινης????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δες την σελιδα 21

τι εχω καταλαβει

πχ ηλικια 2-4 η τιμη 40 αντιστοιχει στο 5% και η τιμη 180 στο 95% (αντιστοιχα με τις καμπυλες αναπτυξης)

και επισης βλεπω διαφορετικες τιμες οριων σε καθε κεντρο!

οποτε θα αναμενω τα αποτελεσματα για να συγκρινω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πηρα χτες την ενδοκρινολογο να της κλεισω ραντεβου για να δει τις εξετασεις κ μου ειπε οτι θελει να δει κ την ακτινογραφια γιατι συχνα αμφισβητει τις γνωματευσεις..

(κατι μου ξυνισε εμενα ο ακτινολογος οταν πηγα να την παρω ,επειδη με ρωτουσε τι υψος εχω εγω κ τι ο μπαμπας ...τι τον ενοιαζε;επρεπε να αξιολογησει αυτην την ακτινογραφια που εβλεπε μπριστα του, σε τι ηλικια αντιστοιχει..τα νευρα μου...)

ρε γαμωτο ειχα χαρει λιγο κ τωρα ξαναμαυρισα...

γιατι δεν παιρνει υψος;

εχω γινει ψυχαναγκαστικη..βλεπω αλλα παιδακια κ παθαινω ντελιριο..ολα ειναι πιο ψηλα..τι εχει;

κοιταω το τερνερ εχει λεει χαμηλη γραμμη μαλλιων στον αυχενα,φουσκωμενα ακρα,απομακρυσμενες θηλες..δεν εχει τιποτα τετοιο..

κοιταω την κυστικη..εχει λεει αλμυρο ιδρωτα..ολο τη δοκιμαζω δεν εχει..εχει λεει διαρκως λοιμωξεις αναπνευστικου..εμενα δεν εχει..

λεω μηπως ειναι θεμα με την υποφυση,δεν θα ειχε ομως ενα αλλο συμπτωμα;

θα τρελαθω πραγματικα...δεν μπορω να κοιμηθω..θελω να ψηλωσει..

οχι να γινει κ καμηλα..απλα να ειναι ενα φυσιολογικο παιδι..πολλα ζηταω;

Link to comment
Share on other sites

ναι ξεπερασα κ τη γατουλα αρα ειμαι μαλλον τσιταχ!!

δεν ξερω εσυ τι περασες μεχρι σημερα σου αλλα εγω την εχω φαει τη σφαλιαρα μου..προωρος τοκετος..νοσηλιες...κοντεψε να μου πεθανει απο γενικευμενη σηψαιμια κ ουρολοιμωξη, ειχε υπερτονια καναμε φυσιοθεραπιες..δεν αντιδρουσε σε ακουστικα ερεθισματα καναμε ακοογραμμα..κ τωρα αυτο..ολο φοβαμαι!

Link to comment
Share on other sites

ναι ξεπερασα κ τη γατουλα αρα ειμαι μαλλον τσιταχ!!

δεν ξερω εσυ τι περασες μεχρι σημερα σου αλλα εγω την εχω φαει τη σφαλιαρα μου..προωρος τοκετος..νοσηλιες...κοντεψε να μου πεθανει απο γενικευμενη σηψαιμια κ ουρολοιμωξη, ειχε υπερτονια καναμε φυσιοθεραπιες..δεν αντιδρουσε σε ακουστικα ερεθισματα καναμε ακοογραμμα..κ τωρα αυτο..ολο φοβαμαι!

 

Δεν παίρνει καθόλου ύψος? ουτε εκατοστό? ή απλά παίρνει αλλά με πιο χαμηλούς ρυθμούς?

Και θύμισε μας ξανά το ύψος και την ηλικία του αν μπορείς.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι σχεδον 18 μηνων πια κοριτσακι κ ειναι73,5 απο τον ιουνιο...

ο αντρας μου βεβαια λεει οτι πρεπει να εχει παρει γιατι:

1ον:στην πρωτη μετρηση των 73,5 κουνουσε πολυ κ πρεπει να την μετρησε λαθος..προς τα πανω(γιατι επαιρνε παντα 1 το πολυ 1,5ποντους το μηνα οποτε ξαφνικα φανηκε οτι πηρε 3.._

2ον:σε ολες τις μετρησεις κουναει παρα πολυ γιατι εχει καταλαβει οτι ακολουθει εμβολιο οποτε..

ΝΑΙ μεν ειναι κοντη αλλα θεωρει οτι εχει καπει εστω κ λιγο..

επισης αλλαξε νουμερο στο παπουτσακι..κ καποια ρουχα της κοντυναν..

τι να κανω jen?

Link to comment
Share on other sites

επισης ξεχασα να σας πω οτι η παιδιατρος με κραζει που ανυσηχω γιατι λεει μετα το χρονο δεν τα μετραμε καθε μηνα κ αν ειχαμε μετρηθει στο τριμηνο απλα θα παρατηρουσαμε μια στασιμοτητα ...

ναι σαμπως μονο μια στασιμοτητα δεν θα με ανυσηχουσε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...