Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε περπατήσανε τα παιδιά σας?


tab

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ο δικός μου περπάτησε 8 μηνώ τελείως μόνος έπεσε πολλές φορές και τώρα περπατά μονό μέσα στο σπίτι μονός του .

έξω φοβάται και θέλει να των κρατάν από το χέρι…….

 

ΑΠΟ 9 ΜΗΝΩΝ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ

ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ

- ΤΣΑ-

- ΚΟΥΚΟΥ

- ΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ ΜΠΑ-Α-Α ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ

 

ΚΑΘΑΡΑ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΟΧΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΜΑΜ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΕΙ της ΚΑΤΣΑΡΟΛΕΣ

ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΤΟΥ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

ΑΛΛΑ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΨΩΜΙ ΣΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΟΠΩΣ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

 

ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΕΙ ΠΟΤΕ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ

 

ΕΧΕΙ ΤΩΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΡΥΘΜΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ

.....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοντευει 13μηνων κ με εχουν πρηξει ολοι στην κυριολεξια γιατι δεν περπαταει δεν ανχονομαι εγω κ ανχονονται οι αλλοι για εμενα κοιτα να δεις! Κανει βηματακια αλλα μονο εαν του πιασεις τα χερια, στον καναπε δεν το συζητω δεν παει στα πλαγια με τιποτα φοβαται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Επιτελούς μας πέρασε ο φόβος και 24 -7 -2009 ναι τρέχαμε και εμείς στην Βενιζέλου μαζί με τα αλλά παιδάκια

Αμάν με είχε σκάση ο μικρός φοβόταν παρά πολύ μόλις καταλάβανε ότι δεν των πιάνω τικ στον ποππο

των δικαιολογώ όμως γιατί ξεκίνησε πολύ μικρός να περπατά και έπεσαι χτύπησε ηταν λίγο ατσουμπαλος

αλλά τωρα ευτυχώς έβαλε μυαλό και προσέχει πολύ παρα πολυ .................!!!!!!!!!!

.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Ο Φραντσέσκο μου 13 μηνών και ο Νικόλας μου πριν το χρόνο.

Η ανιψούλα μου 15 μηνών, ενώ το κοριτσάκι μιας φίλης επίσης πριν το χρόνο. Τελικά μου φαίνεται δεν έχει καμία σημασία! Χα, χα, να δείτε πώς τρέχουν όλα αυτά τα παιδάκια τώρα! (και πώς τρέχουμε και εμεις πίσω τους όταν πρωτοπερπατούν!)

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη μου κορη λιγες μερες πριν τα πρωτα της γενεθλια εκανε τα πρωτα βηματα ενω η μικρη ηταν βιαστικη.στους 10 μηνες και απο τοτε δεν εχει σταματησει:lol:

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιός μου περπάτησε 11 μηνών κ η κορούλα μου ακόμα δεν έχει περπατήσει αλλα έχει σηκωθεί όρθια εδώ κ μια εβδομάδα περίπου κ πάει τοιχο τοιχο μεσα στο παρκορεβατο... μακάρι να περπατήσει γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ 9 ΜΗΝΩΝ. ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΙΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ....

[CENTER][SIZE=5][COLOR=Cyan][B][COLOR=Lime]Τ[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR] [COLOR=Lime]Π[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR][COLOR=Magenta]Δ[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR] [COLOR=Magenta]Μ[/COLOR][COLOR=Lime]Ο[/COLOR][COLOR=Magenta]Υ[/COLOR] [COLOR=Lime]Ε[/COLOR][COLOR=Magenta]Ι[/COLOR][COLOR=Lime]Ν[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR] [COLOR=Magenta]Η [/COLOR][COLOR=Lime]Ζ[/COLOR][COLOR=Magenta]Ω[/COLOR][COLOR=Lime]Η[/COLOR] [COLOR=Magenta]Μ[/COLOR][COLOR=Lime]Ο[/COLOR][COLOR=Magenta]Υ[/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιος μου περπάτησε 17 μηνών!!! Βέβαια κάπου εκεί στο χρόνο σε μια προσπάθεια να περπατήσει έπεσε και μάλλον ράγισε το ποδαράκι του..αυτό δεν επιβεβαιώθηκε ποτέ απο τους ορθοπεδικούς αλλά για ένα μήνα δεν το πατούσε..

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα περπάτησε 17 μηνών, όχι μόνο άργησε αλλά δεν μπουσούλαγε κιόλας, σε σημείο ανησυχητικό, την πήγαμε σε ορθοπεδικό για να δούμε ότι όλα είναι καλά. Τώρα βέβαια δεν σταματάει !!!!!

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...