Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Tι διαίσθηση είανι αυτή που έχεις!Εκανα σήμερα και βγήκε ενα μεγάλο ++++++++++

Εγώ υπάρχω που έμεινα έγκυος!

Συγχαρητήρια.Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά χάρηκα τόσο πολύ για σένα.Να έχεις μια τελεια εγκυμοσύνη και να μας δώσεις και εμάς την συνταγή.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tι διαίσθηση είανι αυτή που έχεις!Εκανα σήμερα και βγήκε ενα μεγάλο ++++++++++

Εγώ υπάρχω που έμεινα έγκυος!

 

συχαρητηριααααααααα!!!!!!!! Έκανεσ τισ τριμηνεσ arvecap?

Link to comment
Share on other sites

evil συγχαρητήρια!!!!!!!!!!! καλά τέλεια!!!!!!!! ναι και εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι υπάρχουν πάρα πολλές επιθανότητες μετά τις ενέσεις αλλά εχουμε σοβαρό θέμα με το σπέρμα οπότε μάλλον δεν ισχύει για εμένα. Ειναι τέλειο όμως να ακους ότι δεν είναι στατηστικό αλλά συμβαίνει!!!!!

boo εγώ ξεφούσκωσα δύο μέρες πριν μου έρθει η περίοδος η οποία σε μένα ήρθε 3 μήνες και.... μετά την τελευταία ένεση (είχα κάνει 4 ενέσεις μία ανά μήνα) τελευταία ένεση 17/5 περίοδος 21/8.

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες και.....:confused:Ωχ μου έκοψες τα πόδια.Να ρωτήσω κάτι άλλο είχες μήπως πονάκια στις ωοθήκες μέχρι να σου έρθει περίοδος;Εχθες 35η μέρα από την τελευταία ένεση πονούσα αριστερά όπως πονάω στην ωορρηξία.Τι να ήταν άραγε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ναι πονούσα πολλές φορές ....και ναι μπορείς να έχεις ωορρηξία κανονικα!!!! 15 μέρες πριν αδιαθετήσεις θα έχεις κανονικά ωορρηξία για αυτό μπορείς να μείνεις και έγκυος πριν σου έρθει η 1η περίοδος.Δηλαδή να μην σου έρθει ποτέ!!!!!!!!! μην κοιτάς εμένα το κανονικό είναι 2 μήνες μετά την τελευταία ένεση να σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.Απλά νομίζω πως είναι πολύ νωρίς για ωορρηξία.Δεν ξέρω με έχει μπερδέψει ο οργανισμός μου.Σου εύχομαι να μην ξανάρθει και σε σένα

Link to comment
Share on other sites

άκου εμενα μου είχε πει ο γιατρός 45 μέρες μετά την τελευταία ένεση & για 15 μέρες να έχω επαφές όσο πιο συχνά γίνεται ...... και κάθε μέρα. οπότε για δοκίμασε...καλά το κάθε μέρα με πρόγραμμα δεν παλεύεται είναι δράμα (το έκανα εγώ και σιχαθηκα την ζωη μου) αλλά πάρε το πιο χαλαρά μέρα παρά μέρα και θα δεις μπορεί να είσαι τυχερή πολύ έχεις πολλές πιθανότητες! στο λέω με σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

¨Ασε αυτό το πρόγραμμα το κάναμε 2 χρόνια.Συνταγή της πρώην γιατρού μου:evil:.Αχ τι τραβάμε για κάτι που άλλοι πετάνε:mad:Τα νεύρα μου:mad:

Υ.Γ Μην με παρεξηγείται από τις ενέσεις είναι:!:

Link to comment
Share on other sites

koritsia geia sas na sas rwthsw..... Meta apo poso kairo peripoy erxetai h periodos???( exw kanei tis trimhnes arvecap) mporein na meineis egkuos afou perasei to trimhno h kai kata th diarkeia?? Egw poy ekana thn teleytaia stis 10 augoustou pote na arxisw prospa8eies??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia geia sas na sas rwthsw..... Meta apo poso kairo peripoy erxetai h periodos???( exw kanei tis trimhnes arvecap) mporein na meineis egkuos afou perasei to trimhno h kai kata th diarkeia?? Egw poy ekana thn teleytaia stis 10 augoustou pote na arxisw prospa8eies??

 

Εγω είχα κάνει την τρίμηνη arvecap και η περίοδος μου ήρθε 3 μήνες μετα την ισχύ του φαρμάκου. Σύνολο δηλαδή 6 μήνες χωρίς περίοδο.

 

Έγκυος μπορείς να μείνεις αφού περάσει το τρίμηνο της ένεσης. Συγκεκριμένα πριν αδιαθετήσεις θα κανεις ωορρηξία (είναι δύσκολο να προσδιοριστεί το πότε). Τότε ίσως να μπορείς να μείνεις. Κατα τη διάρκεια του τριμήνου νομίζω δεν μπορείς να μείνεις αλλά και δεν κάνει να μείνεις.

 

Το πότε να ξεκινήσεις προσπάθειες είναι καλο να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Αφου όμως έκανες την τελευταία τρίμηνη στις 10/8 θα πρέπει σίγουρα να περιμένεις να περάσει το τριμηνο της ένεσης και μετα να ξεκινήσεις οποιαδήποτε προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο΄μένα! :)

Είμαι νέα στο φόρουμ, και πρόσφατα διαγνωσμένη με επιθετική ενδομητρίωση. Ξεκίνησα τις Αρβεκαπ και είμαι στην δεύτερη (μηνιαίες). Θα ήθεα να σας ρωτήσω, αν εκτός των γνωστών παρενεργειών (εξάψεις κλπ) έχετε παρατηρήσει πόνο και εσωτερική διόγκωση στο σημειο της ένεσης. Τόσο στην πρώτη όσο και στην δεύτερη ένεση, από την επομένη αυτής, πιάνεται το πόδι και στο σημείο της ένεσης δεν μπορώ ούτε να ακουμπήσω. Ενα μηνα έκανε να συνέλθει το ένα πόδι μου, τώρα που έκανα την δεύτερη, πιάστηκε και το άλλο..:confused:

Εχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε εσάς?

 

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες και τις φιλοδοξίες ολονών μας!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Μετα από τη χθεσινή επίσκεψη στον γυναικολογο μου και μετά από ένα χρόνο άκαρπων προσπαθειών,ο γιατρος μου ανακοίνωσε ότι έχω αδενομύωση μήτρας.Μου συνέστησε να κάνω την τρίμηνη arvecap και μετά εξωσωματική.Η απορία μου είναι η εξής:Είναι δυνατον με ένα απλο υπερηχογράφημα να γίνει αυτή η διάγνωση?Και κατά πόσο μπορώ να παρακάμψω τη θεραπεία και να κάνω κατευθείαν εξωσωματική?Τα συμπτώματα είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω?και είναι σίγουρο οτί μρτά το τρίμηνο θα έρθει περίοδος?Συγνώμη για τις τόσες πολλές απορίες,αλλα από εχθες το βράδυ που μου το ανακοίνωσε δεν έχω κοιμηθεί ούτε μια ώρα και δεν ξέρω τί να κάνω?λ'επετε ειμαι και 35 χρονών και ο χρόνος είναι πολύτιμος....

Link to comment
Share on other sites

@Ellesole

καλησπέρα :-)

Απ'οσο γνωρίζω, η αδενομύωση είναι μία πάθηση που σχετίζεται με την διήθηση του ενδομήτριου ιστού (που καλύπτει τα εσωτερικά τοιχώματα της μήτρας) στο μυικό χιτώνα της μήτρας. Μοιάζει με την ενδομητρίωση, όπου το έκτοπο ενδομήτριο ανευρίσκεται στις ωοθήκες, στα γύρω όργανα στο περιτόναιο κλπ. Συνεπώς είναι μία ασθένεια που "θεραπεύται" με την εμμηνόπαυση. Εξ ου και η θεραπεία με τις αρβεκαπ και άλλα ανάλογα φάρμακα. Τα φάρμακα αυτά επιφέρουν ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ εμμηνόπαυση. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω από τους ιατρούς και από γνωστές μου που έχουν υποβληθεί σε θεραπεία. Η αδενομύωση συνυπάρχει καποιες φορές με ενδομητρίωση.. Η ακριβής διάγνωση μπαίνει μετά από υστεροσκόπηση (απ'οτι έχω ακούσει) αλλά μπορεί να τεθεί και μέσω υπερήχου σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα συμπτώματα όπως υπερβολική αιμορραγία στην ε.ρ. και δυσμηνόρροια..

Αν για κάποιον λόγο δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, καλό θα ήταν να πάρεις και δεύτερη γνώμη..

Ευχομαι όλα να πάνε καλά! :-)

Φιλικά

 

(ΥΓ: Κορίτσια μη με ξεχάσετε...:wink: Πραγματικά, θέλω να μάθω αν αυτή η ένεση ενδομυικά έχει προκαλέσει πρόβλημα -μυαλγία και μούδιασμα σε κάποια άλλη κοπελα εκτός απο μένα:? Ευχαριστώ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια.Θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια εαν γνωριζεται.Αν κανεις υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση πρεπει μετα αναγκαστικα να κοπει η περιοδος για καποιο διαστημα και μετα να προσπαθησεις για παιδακι?.Αν οχι σε ποια περιπτωση συμβαινει αυτο.Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο΄μένα! :)

Είμαι νέα στο φόρουμ, και πρόσφατα διαγνωσμένη με επιθετική ενδομητρίωση. Ξεκίνησα τις Αρβεκαπ και είμαι στην δεύτερη (μηνιαίες). Θα ήθεα να σας ρωτήσω, αν εκτός των γνωστών παρενεργειών (εξάψεις κλπ) έχετε παρατηρήσει πόνο και εσωτερική διόγκωση στο σημειο της ένεσης. Τόσο στην πρώτη όσο και στην δεύτερη ένεση, από την επομένη αυτής, πιάνεται το πόδι και στο σημείο της ένεσης δεν μπορώ ούτε να ακουμπήσω. Ενα μηνα έκανε να συνέλθει το ένα πόδι μου, τώρα που έκανα την δεύτερη, πιάστηκε και το άλλο..:confused:

Εχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε εσάς?

 

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες και τις φιλοδοξίες ολονών μας!:wink:

 

Αν και δεν ξερω να σου απαντησω ευχομαι ολα να ειναι περαστικα και συντομα να γινεις μανουλα:DΠως ανακαλυψες οτι ειχες ενδομητριωση?Αν δεν γινομαι αδιακριτη?

Link to comment
Share on other sites

@Ellesole

καλησπέρα :-)

Απ'οσο γνωρίζω, η αδενομύωση είναι μία πάθηση που σχετίζεται με την διήθηση του ενδομήτριου ιστού (που καλύπτει τα εσωτερικά τοιχώματα της μήτρας) στο μυικό χιτώνα της μήτρας. Μοιάζει με την ενδομητρίωση, όπου το έκτοπο ενδομήτριο ανευρίσκεται στις ωοθήκες, στα γύρω όργανα στο περιτόναιο κλπ. Συνεπώς είναι μία ασθένεια που "θεραπεύται" με την εμμηνόπαυση. Εξ ου και η θεραπεία με τις αρβεκαπ και άλλα ανάλογα φάρμακα. Τα φάρμακα αυτά επιφέρουν ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ εμμηνόπαυση. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω από τους ιατρούς και από γνωστές μου που έχουν υποβληθεί σε θεραπεία. Η αδενομύωση συνυπάρχει καποιες φορές με ενδομητρίωση.. Η ακριβής διάγνωση μπαίνει μετά από υστεροσκόπηση (απ'οτι έχω ακούσει) αλλά μπορεί να τεθεί και μέσω υπερήχου σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα συμπτώματα όπως υπερβολική αιμορραγία στην ε.ρ. και δυσμηνόρροια..

Αν για κάποιον λόγο δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, καλό θα ήταν να πάρεις και δεύτερη γνώμη..

Ευχομαι όλα να πάνε καλά! :-)

Φιλικά

 

(ΥΓ: Κορίτσια μη με ξεχάσετε...:wink: Πραγματικά, θέλω να μάθω αν αυτή η ένεση ενδομυικά έχει προκαλέσει πρόβλημα -μυαλγία και μούδιασμα σε κάποια άλλη κοπελα εκτός απο μένα:? Ευχαριστώ)

 

Σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφοριες.Το θέμα είναι οτι ουτε δυσμηνόρροια έχω ουτε υπερβολικη αιμορραγια.Ο γιατροσ που μου εκανε τη διαγνωση ειναι ο κ.Χασιακος.Οσο να πεισ μια εμπειρια την έχει.Το θεμα ειναι ποσες πιθανοτητεσ για συλληψη εχω και αν μπορω να παρακαμψω την αρβεκαπ και να κανω κατευθειαν εξωσωματικη.Μου είπε να μην κανω λαπαροσκοπηση γιατι δε χρειαζεται στην παρουσα φαση.Καποια αλλη κοπελα που ειχε παρομοιο προβλαμα μπορει να μου απαντησει αν τα καταφερε τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου :)

Απ'οσο γνωρίζω δεν είναι απαραίτητη η διακοπή της περιόδου μετά από την επεμβαση, εκτός και αν το απαιτούν τα ευρήματα! Γνωρίζω ότι διακόπτεται η περιοδος σε περιπτωσεις ενδομητριωσης.. Για άλλες παθησεις δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφοριες.Το θέμα είναι οτι ουτε δυσμηνόρροια έχω ουτε υπερβολικη αιμορραγια.Ο γιατροσ που μου εκανε τη διαγνωση ειναι ο κ.Χασιακος.Οσο να πεισ μια εμπειρια την έχει.Το θεμα ειναι ποσες πιθανοτητεσ για συλληψη εχω και αν μπορω να παρακαμψω την αρβεκαπ και να κανω κατευθειαν εξωσωματικη.Μου είπε να μην κανω λαπαροσκοπηση γιατι δε χρειαζεται στην παρουσα φαση.Καποια αλλη κοπελα που ειχε παρομοιο προβλαμα μπορει να μου απαντησει αν τα καταφερε τελικα?

Δεν κανει τιποτα!

 

Παντως μου κανει λιγο εντυπωση οτι το διεγνωσε με εναν απλο υπερηχο.. χωρις να εχεις καθολου συμπτωματα.. Πάραυτα θεωρείται ότι είναι από τους γνωστους και καλους γυναικολογους..

 

Ευχομαι να βρεις ακρη και ολα να πανε τελεια.. Μονο προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και να μην εχεις αγχος! Το μονο που προκαλει το αγχος είναι επιπλέον προβληματα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα!

 

Παντως μου κανει λιγο εντυπωση οτι το διεγνωσε με εναν απλο υπερηχο.. χωρις να εχεις καθολου συμπτωματα.. Πάραυτα θεωρείται ότι είναι από τους γνωστους και καλους γυναικολογους..

 

Ευχομαι να βρεις ακρη και ολα να πανε τελεια.. Μονο προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και να μην εχεις αγχος! Το μονο που προκαλει το αγχος είναι επιπλέον προβληματα :)

 

Δεν ειναι αγχος!αρνηση περισσοτερο.για ενα ινομυωμα πηγα και βρεθηκα με αδενομυωση!δεν θελω να κανω τιποτα,δεν εχω ορεξη για τιποτα!Ουτε για εξωσωματικη,ουτε ενεσεις,τιποτα!!!!!Ισως δεν μπορουμε να γινουμε ολες μανουλες.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια κι απο εμένα!!!

 

Natale: Δεν ξερω να σου απαντησω εγω κάθε φορα που έκανα ένεση απλά με πόναγε η περιοχη τησ ένεσης για λίγο καιρο(2 εβδ περιπου) δεν πιανοταν το πόδι μου...εγω έκανα τισ τρίμηνεσ δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να επιρ αυτό καλύτερα ρώτησε το γιατρό σου να σου φύγει και το άγχοσ

 

Ellesole: Συμφωνώ με τη Natale καλύτερα να πάρεισ και μια δευτερη γνώμη και να μην χάνεισ το κουράγιο σου!!!!!!

 

GOYFI78: Δεν είναι απαραίτητο μετά από μια λαπαροσκόπηση να κάνεισ τισ ενέσεις... Ανάλογα με το τι έχεις. Νομίζω της ενέσεις αυτές τισ κάνεισ μόνο για ενδομητρίωση αλλάγιατρλος δεν είμαι καλύερα να ρωήσεις το γιατρό σου που θα σου τα εξηγήσει και καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΕ ΕΣΑΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 3ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ...ΟΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΜΗΤΙΩΣΗ...

ΕΚΑΝΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΑΡΒΕΚΑΠ....Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ..ΕΙΝΑΙ 26 ΚΑΙ ΕΓΩ 27..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΑΘΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΟ.ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟς ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΑΥΤΟς ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ;ΔΕΝ Μ'ΑΓΑΠΑΕΙ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ;ΚΑΙ ΑΝ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ;ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΔΙΠΛΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ...ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΙ...ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ....

Link to comment
Share on other sites

@Natale

Εγώ έχω κάνει 4 μηνιαίες και σε καμία δεν με ενόχλησε το πόδι. Μόνο στο σημείο της ένεσης είχα μια μικρή ενόχληση για μερικές μέρες. Η αλήθεια είναι ότι αυτές οι ενέσεις είναι πολύ χοντρές αλλά εμένα η μαία που μου της κάνει μου βάζει πάντα μια πιο λεπτή βελόνα. Λέει δεν υπάρχει λόγος να με τρυπάει με την μεγάλη. Δεν ξέρω όμως αν οφείλεται εκεί. Μπορεί να είναι και κάτι άλλο. Καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου. Ίσως να μπορεί να στην κάνει κάπου αλλού.

Εμένα μου έμεινε μια τελευταία που θα κάνω από βδομάδα! Ουφ να τελειώνουμε με αυτές, δεν τις αντέχω άλλο! Αυτές οι εξάψεις με έχουν κουράσει απίστευτα! Τουλάχιστον έχει πέσει λιγάκι η θερμοκρασία και είναι κάπως καλύτερα!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΕ ΕΣΑΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 3ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ...ΟΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΜΗΤΙΩΣΗ...

ΕΚΑΝΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΑΡΒΕΚΑΠ....Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ..ΕΙΝΑΙ 26 ΚΑΙ ΕΓΩ 27..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΑΘΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΟ.ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟς ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΑΥΤΟς ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ;ΔΕΝ Μ'ΑΓΑΠΑΕΙ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ;ΚΑΙ ΑΝ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ;ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΔΙΠΛΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ...ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΙ...ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ....

 

Γεια σου Ειρήνη!

Μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν. Εξάλλου ήσαστε και οι δυο πολύ μικροί ακόμη. Έχετε χρόνο! Πολλές κοπέλες εδώ είναι πάνω από 30 και προσπαθούν πολλά χρόνια για μωράκι. Σημασία έχει να ολοκληρώσεις τη θεραπεία σου προς το παρόν. Εξάλλου θα σου πάρει αρκετούς μήνες αυτό. Μετά με το καλό το ξανασυζητάτε με το σύντροφο σου. Δε νομίζω να μην σε αγαπάει, απλά μάλλον δεν θα νιώθει έτοιμος. Όσον αφορά την ενδομητρίωση υπάρχουν τρόποι να την ελέγχεις και χωρίς εγκυμοσύνη. Νομίζω δίνουν αντισυλληπτικά. Σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...