Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...

καθημερινά διαβάζω διάφορα forum ωστε να μπορέσω να διαβάσω κάτι σχετικο με την δική μου περίπτωση και να πάρω και εγώ θάρρος και ελπίδα. Είμαι στην χρονική στιγμή που έχω πελαγώσει και δέν ξέρω ποιό δρόμο να διαλεξω και εδώ θα ήθελα την βοήθεια σας..Τα πράγματα έχουν ώς εξή: 1 σάλπιγγα κλειστή και χαμηλή κινητικότητα σπέρματος (10% στο 1ο τεστ, 20% στο 2ο). ο ενας γιατρος μου ειπε καμια ελπιδα για φυσιολογική συλληψη αρα εξωσωματικη και μια αλλη γιατρος να κανω λαπαροσκοπιση! Το θεμα ειναι οτι απο βλακεια δεν την ρωτησα αν η λαπαροσκοπιση με τοσο χαμηλη κινητικοτητα θα βοηθούσε πραγματικα ή απλα το ειπε για να τσεπώσει τα ευρω! Επίσης απο μία γνωστη εμαθα οτι ίσως και η ρεφλεξολογια θα βοηθουσε και εμενα στην σαλπιγγα κ τον αντρα μου στο σπερμα...Εχω πραγματικα μπερδευτει και ειμαι κ πολυ απαισιοδοξη για φυσ.ληψη οποτε λεω να προχωρησω σε κανα 2μηνο σε εξωσωματικη. Να σημειωθει οτι προσπαθουμε 1 χρονο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να παρεις και αλλη γνωμη.αν θες να πασ και στο γιατρο μου στη θεσσαλονικη.ειναι καταπκηκτικος ανθρωπος και γιατρος.δε θα σε βαλει χειρουργειο χωρις λογω κι αν σε βαλει ειναο πολυ πολυ καλος λαπαροσκοπος.εχει βοηθησει πολλες κοπελες.αν θες πες μου να σου πω.ειμαι σιγουρη πωσ θα σε κατευθυνει σωστα.

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

hope ,

καταλαβαινω την αγωνια σου για να κανεις παιδακι!!

κοιτα να δεις...αν και το δικο μας θεμα ειναι σπερμα οποτε δεν κατεχω απο σαλπιγγες κλπ κλπ εχω να καταθεσω το εξης και ας με διορθωσουν τα κοριτσια.

1.Η λαπαροσκοπηση ειναι καλο να γινει γιατι διορθωνει τυχον συφυσεις που και να κανεις εξωσωματικη αν δεν καθαρισουν υπαρχει κινδυνος αποβολων οποτε καλο ειναι πριν κανεις εξωσωματικη να δεις ολιστικα το θεμα σαλπιγγες

2. σπερμα: που ειναι η ειδικοτης μου(!!):mrgreen::mrgreen::mrgreen: οταν λες εχετε χαμηλη κινητικοτητα τα ζωηρα κινουμενα ποσα ειναι ;;; ποιος ειναι ο αριθμος ανα μλ;; ολα παιζουν το ρολο τους.. μια θεραπεια με καρνιτινες και βιταμινες -πολτο θα σας ανεβαζαν την κινητικοτητα ..εμας ο αντρας μου ειχε κινητικοτητα(ζωηρα+μετρια) 10% και μετα απο 3μηνη θεραπεια ανεβηκε στο 60%!!!!!!-και παραμενει υψηλο 6 μηνες μετα....

ασχετο βεβαια αν εχουμε και σοβαρο θεμα χαμηλου αριθμου (αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο)...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

3. ρεφλεξολογια;;;;;;;;;;; ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΣΟΥ με ανουσιες μεθοδους!!τι σχεση εχει τωρα αυτο;;; ναι οτι μπορει να σε χαλαρωσει το καταλαβαινω αλλα ..να ανεβασει την κινηση του σπερματος:confused::confused::confused:, να καθαρισει τις σαλπιγγες;;;:rolleyes::rolleyes: καταλαβαινω την αγωνια σου , ολες για το ιδιο πραγμα παλευουμε αλλα μην αναλωνεσαι σε ακαταλληλες μεθοδους..

καλη επιτυχια σου ευχομαι απο καρδιας!:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣ ΑΓΓΕΛΕ????

 

Θα ήθελα να σας δώσω κουράγιο με τη δική μου ιστορία.

 

Έχω κάνει ακριβώς την ίδια εγχείρση με την κοπέλα σου όταν ήμουν

12 ΧΡΟΝΩΝ!!!!!!!

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ!!!

 

Κι εγώ έτσι έλεγα ότι θα έχω πρόβλημα και το έλεγα στον άντρα μου...αλλά τελικά μένω πολύ εύκολα έγκυος!!!!!!!!!!

 

Μόνο που το έχασα το "μωρό" στον 3ο μήνα..αυτό άσχετο. Κάπιια στιγμή θα ξαναπροσπαθήσουμε!

 

Θετική ενέργεια κι΄ΟΧΙ κόλλημα "εγώ πότε θα μείνω έγκυος?", αν είσαι χαλαρός σου έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ειμαι 26 ετων και προσπαθουμε με τον αντρα μου κι εμεις για μωρακι...στα 23 εκανα ενα σοβαρο χειρουργειο για αφαιρεση κυστης περιπου 3 κιλων.ως εκ θαυματος η ωοθηκη δεν πειραχτηκε.οπως ομως μου ειπε ο γιατρος που με χειρουργησε ¨<<η αριστερη σου σαλπιγγα εγινε παρτάλι>>.και μολις μου το πε με καθησυχασε λεγοντας μου οτι και η γυναικα του εχασε την σαπιγγα της στα 22 αυτο ομως δεν την εμποδισε να αποκτησει φυσιολογικα 2 παιδια!!!να εχουμε λοιπον πιστη κ υπομονη.εμεις του δινουμε τις ευκαιριες του κ το σπορακι μας οποτε θελησει θα ερθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο που θελω να πω ειναι πως δεν υπαρχει λογος αγχους.δεν ειμαστε οι μονες με μια σαλπιγγα.αλλες δεν εχουν καμια και παλι τα καταφερνουν!τι να πουν κι αυτες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μονοσάλπιγγες!

 

Κάπου εδώ μέσα υπάρχει και η δική μου ιστορία.

 

Συνοπτικά: Αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας λόγω εξωμήτριας κύησης τον Μάρτιο του 2010. Ο γιατρός μου με απέτρεψε από σαλπιγγογραφία και να μην τα πολυλογώ...

 

Σεπτέμβριος 2010 έγκυος ξανά και αυτή τη φορά ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ!!!!!!!!

 

 

Είμαι τοόοσο χαρούμενη!!!!

 

 

Εύχομαι σε όλες μέσα από την καρδιά μου να ακούσουν σύντομα τα ευχάριστα

Πολλά φιλιά

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μονοσάλπιγγες!

 

Κάπου εδώ μέσα υπάρχει και η δική μου ιστορία.

 

Συνοπτικά: Αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας λόγω εξωμήτριας κύησης τον Μάρτιο του 2010. Ο γιατρός μου με απέτρεψε από σαλπιγγογραφία και να μην τα πολυλογώ...

 

Σεπτέμβριος 2010 έγκυος ξανά και αυτή τη φορά ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ!!!!!!!!

 

 

Είμαι τοόοσο χαρούμενη!!!!

 

 

Εύχομαι σε όλες μέσα από την καρδιά μου να ακούσουν σύντομα τα ευχάριστα

Πολλά φιλιά[/Q

Συγχαρητηριααααααααα σου ευχομαι να πανε ολα κατευχην και να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα. και εγω την αριστερη σαλπιγγα εχασα τον απριλιο του 2010. σαλπιγγογραφια εκανες? εξετασεις μετα το εξωμητριο?

Link to comment
Share on other sites

Με πονανε τα χερια μου....σημερα τρυπηθηκα 3 φορες, σουρωτηρι τα χερια μου. Μου πηραν με την το 3 τρυπημα αιμα διοτι δεν εχω καθολου καλες φλεβες....για ελεγχο θρομβοφιλιας μια σειρα εξετασεων συν γενικες αιματος. Πεντε μπουκαλακια γεμισανε. οι πιο απλες θα βγουν το πολυ μεθαυριο ενω οι μοριακες σε κανα μηνα. Σαλπιγγογραφια δεν εκανα ακομη....φοβαμαι, οχι για το αν θα πονεσω, τον πονο τον συνηθησα, φοβαμαι το αποτελεσμα, σκεφτομαι να την κανω τον δεκεμβριο και να προσπαθησω για μπεμπε τον καινουριο χρονο διοτι αυτη η χρονια μου μπηκε πααααααααααααααρα πολυ στραβα. margi που εισαι κοριτσακι μου σε εχω χασει, τι κανεις? την παρασκευη εχω ραντεβου με τον γιατρο μου θα κανουμε κολποσκοπηση διοτι στο τεστ παπ μου βρηκε νεκρα κυτταρα ΑΣΧΟΥΣ, ετσι λεγονται ειναι μαλλον απο την αποξεση που εκανα 2 μερες πριν το χειρουργειο και επαναληψη σε ενα μηνα ξανα το τεστ παπ, τι τραβαμε...δεν πειραζει εαν ειναι να βγει το αποτελεσμα που επιθυμουμε ολες μας, θα κανουμε τα παντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[/Q

Συγχαρητηριααααααααα σου ευχομαι να πανε ολα κατευχην και να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα. και εγω την αριστερη σαλπιγγα εχασα τον απριλιο του 2010. σαλπιγγογραφια εκανες? εξετασεις μετα το εξωμητριο?

 

 

Καλημέρα!

Δεν έκανα ούτε σαλπιγγογραφία ούτε καμμια άλλη εξέταση.

Ο γυναικολόγος μου μού είχε πει ότι δεν χρειάζεται σαλπιγγογραφία, γιατί "τη λειτουργικότητα της σάλπιγγας δεν μπορούμε να τη δούμε με κανέναν τρόπο" και μου εξήγησε ότι υπάρχουν κάτι τριχίδια μέσα στη σάλπιγγα που σπρώχνουν το ωάριο προς τη μήτρα. Σε τι κατάσταση είναι αυτά τα τριχίδια δεν μπορεί να μας το δείξει καμμία σαλπιγγογραφία. Βέβαια μου ε'ιπε επίσης ότι η δεξιά σάλπιγγα φαινόταν σε καλή κατάσταση, όπως την είδε κατά τη λαπαροσκόπηση.

Φαντάζομαι ότι οι συμφύσεις μόνο ελέγχονται με τη σαλπιγγογραφία.

 

Κοίτα, επειδή με ταλαιπωρεί εδώ και δύο χρόνια άλλο πρόβλημα υγείας, που το αντιμετωπίζω καθημερινά και έχει ρίξει αρκετά την ποιότητα ζωής μου και επειδή δύο χρόνια τρέχω σε γιατρούς, δεν είχα το ψυχικό κουράγιο να κάνω και σαλπιγγογραφία.

Τελικά, απ' ό,τι φαίνεται δεν χρειαζόταν στην περίπτωσή μου.

Αν δεν με ταλαιπωρούσε το άλλο, μπορεί και να την είχα κάνει για το φόβο των Ιουδαίων.

 

Μακάρι ΟΛΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ να έχετε καλά νέα!!

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣ ΑΓΓΕΛΕ????

 

Θα ήθελα να σας δώσω κουράγιο με τη δική μου ιστορία.

 

Έχω κάνει ακριβώς την ίδια εγχείρση με την κοπέλα σου όταν ήμουν

12 ΧΡΟΝΩΝ!!!!!!!

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ!!!

 

Κι εγώ έτσι έλεγα ότι θα έχω πρόβλημα και το έλεγα στον άντρα μου...αλλά τελικά μένω πολύ εύκολα έγκυος!!!!!!!!!!

 

Μόνο που το έχασα το "μωρό" στον 3ο μήνα..αυτό άσχετο. Κάπιια στιγμή θα ξαναπροσπαθήσουμε!

 

Θετική ενέργεια κι΄ΟΧΙ κόλλημα "εγώ πότε θα μείνω έγκυος?", αν είσαι χαλαρός σου έρχεται!

 

Καλησπέρα και πάλι,

 

Δυστυχώς χωρίσαμε τελικά….πριν 1 μήνα. Ο λόγος; Ο γνωστός… Μα είναι δυνατόν;;;; δεν έχουν χώρο δλδ τα αισθήματα, η αγάπη, η αφοσίωση;;;; μαθαίνω τα νέα της πλέον μόνο από μία κολλητή της αφού η ίδια έχει επιλέξει να μείνει μόνη της και δεν θέλει καμία επαφή μέχρι λέει να την ξεχάσω…..;;;;;;;!!!!!!! ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;; Από τα λίγα που ξέρω…είναι σε κακή ψυχολογία και ακόμα αρνείται να μιλήσει ή να ζητήσει βοήθεια…. Και σας ρωτώ…(εσάς που έχετε ή περνάτε την ίδια φάση) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ – ΑΝΤΡΑΣ;;;;;; ΓΙΑΤΙ ΔΛΔ ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΔΙΑΛΥΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 3ΜΕΛΗΣ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,συγγνώμη μου έχω χαθεί αλλά έχω πήξει με την μικρή!!!Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία!!!!Σε αυτές που καθυστερεί θα πρότεινα ανεπιφύλακτα περαιτέρω εξετάσεις!!!!Ό,τι με χρειαστείτε είμαι εδώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπελάρες μου καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν και εσείς στην ωορηξία απο την "κουτσή" ωοθήκη βιώνεται πόνους? Τώρα τελευταία έχω προσέξει οτι περίπου μετα απο 7-10 μέρες απο το τέλος της περιόδου με πιάνουν αφόρητοι πόνοι χαμηλά αριστερά. Αρχικά πιστευα οτι είναι κολίτιδες κλπ γιατι έχω ένα θέμα με άγχος στρές και συνήθως με χτυπά στο έντερο αλλα αφου επισκέφτηκα γιατρό με κάποιες γενικές εξετάσεις μου το ψιλο απέκλεισε το θέμα με επιφύλαξη λογω αγχους και μου είπε να τσεκάρω και γυναικολογικά. Οπότε και γω την επόμενη φορά που με πιάσανε αυτοι οι πόνοι κανόνισα και έκανα υπέρηχο (τον γνωστά αγαπημένο μου ένδο..) και με βρήκαν μια χαρά και είδαν ωάριο απο την αριστερή μου ωοθήκη της οποίας έχω χάσει την σάλπιγγα. Για πείτε...

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Τα πονάκια δε νομίζω ότι οφείλονται στο ότι είναι η ωοθήκη που δεν έχει σάλπιγγα.Όταν γίνεται η ωορρηξία πολλές γυναίκες έχουν γλυκά πονάκια.Εγώ πονάω και από την αριστερή και από την δεξιά το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο στα μεσα του κυκλου μου εχω πονακια περιοδου χαμηλα και επισης με ποναει και η μεση μου, ειναι λογω οωρρηξιας μου εχει πει ο γιατρος μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ! Επέστρεψα στην παρέα μετά από αρκετό καιρό. Εγώ είμαι στη φάση όπου τον Αύγουστο έχασα 22 ημερών έμβρυο μετά από από 3η εξωσωματική. Πάλι βιοχημική (την τύχη μου την τρύπια). Ο γιατρός μου με έβαλε σε εξετάσεις (καρυότυπο, θρομβοφιλία και άλλες 11 εξετάσεις) αλλά όλα καλά δόξα το Θεό ! Μεθαύριο θα πάω να με δει για να ξεκινήσουμε 4η προσπάθεια.. (ουφ !). Πλέον έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με αυτό το θέμα , κουράστηκα. Κάνω απλά προσπάθεια από συνήθεια. Μετά από 3 βιοχημικές κυήσεις και μια εξωμήτριο πλέον μπορώ να πω βαρέθηκα και να έχω το δίκιο με το μέρος μου.

Link to comment
Share on other sites

Rena μου λυπάμαι πολύ κορίτσι μου που σου συνέβη κάτι τέτοιο επανειλημμένως.. Χαράς στο κουράγιο σου αλλά μήπως να αφήσεις ένα ικανό χρονικό διάστημα να περάσει προτού προχωρήσεις στην επόμενη; όχι τίποτε άλλο αλλά να ξεκουραστεί ο οργανισμός σου.. Μια ερώτηση θέλω να σου κάνω.. σπερμοδιάγραμμα έχετε κάνει; οι φυσιολογικές μορφές πως είναι; τεστ κατάτμησης; Σε περιπτώσεις επαναλαμβανόμενων αποβολών ή βιοχημικών είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κοιτάξει κανείς.. Στο λέω εγώ που είμαι και παθούσα και μαθούσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μονοσαλπιγγουλες μου τι κανετε? εχουμε καμια φουσκωμενη κοιλιτσα? πηρα την παρασκευη τις πρωτες εξετασεις γιατι οι υπολοιπες θα βγουν σε 3 εβδομαδες, και θελω να μου πειτε την γνωμη σας εαν τις εχετε κανει και εσεις.

PT sec 12.2 INR 0.92 ARTT 30.9 Ινωδογονο 332 D-Dimer 0.37. Ο γιατρος μου που τις ειδε μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικες και οτι οι υπολοιπες που θα βγουν ειναι πιο σημαντικες. αντε να δουμε και τις υπολοιπες σε 3 βδομαδουλες, μετα δεκεμβρη σαλπιγγογραφια και μετα βουυυυυυυυρ για μωρο.( Και ο ΘΕΟΣ βοηθος)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Θα ήθελα τα φώτα σας και εγώ.

Εχω 3 φυσιολογικές συλλήψεις, εκ των οποίων η μία οδήγησε σε αποβολή στον 1.1/2 μήνα, η δεύτερη σε διακοπή στην 17η εβδομάδα λόχρωμοσιακών προβλημάτων και η τρίτη στη γέννηση του παιδιού μου που είναι σήμερα 3 ετών.

Και οι 3 συλλήψεις ήρθαν πολύ γρήγορα, χωρίς άγχος.

Εδώ και 1.2/2 χρόνο πρπσπαθούμε για το 2ο παιδάκι, που όμως δεν έρχεται.

Οι ορμονικές μου εξετάσεις είναι καλές, τα σπερμοδιαγράμματα καλά.

Εκανα την πρώτη σαλπιγγογραφία τον Ιούνιο κατά την οποία δεν πέρασε το σκιαγραφικό υλικό από καμία σάλπιγγα. Αυτό σημαίνει είχε πεί ο γιατρός ή ότι έχουν φράξει και οι δύο ή ότι ήμουν πολύ αγχωμένη.

Κάνω και δεύτερη σαλπιγγογραφία έναν μήνα μετά, τον Ιούλιο, και τα αποτελέσματα είναι :Η δεξιά σάλπιγγα σκιαγραφείται και είναι λειτουργικότατη, όμως η αριστερή σάλπιγγα δεν σκιαγραφείται.

Από ότι είπε ο ακτινολόγος η δεξιά δεν έχει κανένα πρόβλημα, η αριστερή όμως έχει.

Τρεις συλλήψεις όμως υπήρξαν.

Το ερώτημα μου είναι αν τελικά έχω μία σάλπιγγα βουλωμένη ή όχι;

Πώς υπήρξαν 3 συλλήψεις πανεύκολα και τώρα δεν έρχεται;;

Τι κάνω λοιπόν;;

Δοκιμάζω ακόμη φυσιολογικά και αν ναι μέχρι πότε;

Η πάω για εξωσωματική;

 

Βοηθήστε με σας παρακαλώ!!

Link to comment
Share on other sites

domnina μου από εξετάσεις έχω κάνει πραγματικά τα πάντα. Το σπέρμα όχι απλά είναι καλό αλλά άψογο από ότι λέει και ο γιατρός (από όλες τις απόψεις). Εγώ ωάρια παράγω και μάλιστα αρκετά , γονιμοποιούνται όλα σχεδόν τα ωάρια και όλα τα έμβρυα είναι Α ποιότητας. Έχουμε πάντα σύλληψη , η οποία όμως μέχρι τώρα είναι πάντα βιοχημική. Ο γιατρός επειδή είναι πολύ σχολαστικός μου έκανε εξετάσεις πιο εξειδικευμένες ακόμη και για την δική μου περίπτωση και αυτές είναι όλες καλές. Το μόνο που φαίνεται να συμβαίνει είναι ο παράγοντας "τύχη" (μιλάμε για δεκατριάρι στο ΠΡΟ-ΠΟ !). Προχτές ξεκίνησα τη νέα θεραπεία. πάω για την επόμενη φορά. Πλέον όταν λέω ότι βαρέθηκα να ασχολούμαι με το θέμα εννοώ ότι το αφήνω στο Θεό, γιατί ανθρωπίνως τα έχω κάνει όλα. Όποτε θέλει θα μου το δώσει και πλέον το αποδέχτηκα. Ξέρω ότι θα έρθει όπως ξέρω ότι δεν είναι στο χέρι μου. Θα προσπαθώ γιατί δεν ξέρω τι άλλο να κάνω απλά πλέον θα κουλάρω λίγο γιατί πολύ σοβαρά το είχα πάρει και δεν λέει. Όσο για σένα fatsoula νομίζω δεν υπάρχει καν λόγος ανησυχίας. Μια χαρά μπορείς να μείνεις έγκυος και με μια σάλπιγγα. Αν δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος δεν καταλαβαίνω γιατί το σκέφτεσαι καν για εξωσωματική. Το γεγονός ότι είχες μείνει πιο εύκολα έγκυος τότε δεν λέει και κάτι. Τώρα μπορεί να πάρει λίγο παραπάνω αλλά αυτό δεν είναι λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου πάλι έχω να σας πω κάτι πολύ σημαντικό. Είμαι έγκυος!!!! Να σας θυμίσω την ιστορία μου. Την πρωτοχρονία πρόωρο τοκετό, το μωρό πέθανε και το πάσχα εξωμήτριο. Βέβαια δεν ξερω ακόμη αν είναι ενδομήτριο, άλλα ότι βρέξει ας κατεβάσει. Θελω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε τέλεια! Φιλιά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...