Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

On 21/1/2011 at 5:05 ΜΜ, iliaxtida10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήμουν τυχερή ; είχα καλό γιατρό ; και τα δύο ; δε ξέρω, το αποτέλεσμα όμως ήταν θετικό με την πρώτη προσπάθεια (εξωσωματική) , είχα μια σχετικά καλή εγκυμοσύνη και εδώ και λίγο καιρό έχουμε το αγγελούδι μας αγκαλιά!

Καλή επιτυχία σε όλες! Με επιμονή και καλή ψυχολογία, όλα θα γίνουν!

Καλησπερα θα ηθελα να σε ρωτησω σε πιο γιατρο πηγες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • SIA!

    SIA! 31 δημοσιεύσεις

  • Carousel

    Carousel 15 δημοσιεύσεις

  • Ourania_

    Ourania_ 11 δημοσιεύσεις

  • nice

    nice 9 δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια. Είμαι καινούργια στο φόρουμ. Βρισκομαι στην 1η μου εξωσωματική και στην φάση της διέγερσης.  Ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!ειμαι καινούργια στο φόρουμ..σήμερα ξεκίνησα τις εξετάσεις αίματος για έλεγχο γονιμότητας κ αυριο θα πάω στο γυναικολόγο μου..φαντάζομαι θα είναι μακρύς ο δρόμος μέχρι να ξεκινήσει κάποια εξωσωματική.αλλα δεν γνωρίζω τίποτα..αναρωτιέμαι ο γιατρός μου θα με παραπέμψει σε κάποιον άλλο για εξωσωματική ;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On ‎12‎/‎1‎/‎2010 at 8:28 ΜΜ, Συντονιστής Περιεχομένου είπε:

Αγαπητά μέλη,

 

έτσι ώστε να δοθεί ελπίδα σε γυναίκες οι οποίες βρίσκονται στην διαδικασία

της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής,

 

προτείνουμε να δημιουργηθεί λίστα μελών,

που να αναφέρει πόσες προσπάθειες (πχ εξωσωματικής/σπερματέγχυσης

κτλ) χρειάστηκε να κάνουν μέχρι να μπορέσουν να κρατήσουν στα χέρια

τους το αγαπημένο τους μωράκι.

Ελπίζουμε αυτή η λίστα να εμπνεύσει τις γυναίκες που περνούν το στάδιο

της απογοήτευσης ιδιαίτερα μετά απο κάποια αποτυχημένη προσπάθεια ή απώλεια.

 

Εάν δεν επιθυμείτε να εμφανίζεται εδώ το όνομα χρήστη σας, στείλετε προσωπικό μήνυμα (πμ) στον Συντονιστή Περιεχομένου όπου να γράφετε τον αριθμό των προσπαθειών και την μέθοδο που ακολουθήθηκε στην περίπτωση σας και θα δημοσιευτεί από την Συντονιστική ομάδα .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ !!!

ΕΙΜΑΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΠΛΗΡΗΣ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΤΥΧΑΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ. ΣΑΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΘΕΩΡΕΙΤΟ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ... ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΕΛΑΒΕ... ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ??? ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ... ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕΥΣΟΥΝ !!! ΠΑΛΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΝΙΚΗΤΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

On ‎10‎/‎10‎/‎2017 at 0:37 ΜΜ, Christy13 είπε:

Καλησπέρα!!ειμαι καινούργια στο φόρουμ..σήμερα ξεκίνησα τις εξετάσεις αίματος για έλεγχο γονιμότητας κ αυριο θα πάω στο γυναικολόγο μου..φαντάζομαι θα είναι μακρύς ο δρόμος μέχρι να ξεκινήσει κάποια εξωσωματική.αλλα δεν γνωρίζω τίποτα..αναρωτιέμαι ο γιατρός μου θα με παραπέμψει σε κάποιον άλλο για εξωσωματική ;

Καλησπέρα!!! και εγώ καινούρια είμαι οπότε ελπίζω να απαντώ σωστά και να το δείς!!! εάν ο ιατρός σου δεν ασχολείται με εξωσωματικές λογικά θα σε παραπέμψει αλλού... φιλική συμβουλή... μετά από 22 χρόνια στο χώρο ως υπάλληλος και μετά από 4 εξωσωματικές ως ασθενής θα σε συμβούλευα να προσέξεις πολύ την επιλογή του ιατρού!!! για να μην παρεξηγηθώ εχώ παραιτηθεί από το χώρο για να αφοσιωθώ στο μεγάλωμα της μικρής μου!!! καλή επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Νά σάς πώ λοιπόν κάί έγώ τήν ίστόρίά μόύ, έχώ στό βιογραφικό μου 2 σπερματεχινσεις ή πρώτή παλυδρομη κάί ή δεύτερη αποτυχίμένή κάί δυστυχώς κάί μίά αποτυχημένη έξώσόμάτίκή, τώρά πάώ τόν Δεκέμβριο γίά τήν 2 εξωσωματική μόύ κάί έλπίζώ νά πάνέ όλα καλά...θέλόύμέ τόσό πόλύ ένά μωράκι προσπαθόύμέ 3 χρόνια μέ τόν άντρουλι μόύ έχόύμέ βρέί ένά πρόβλημα στό σπερμα κάί όλά τά αλλά ήταν τέλεια. Έκάνά τώρά μίά υστεροσκοπιση κάί μάζί ένά sraching μήτράς κάί έλπίζώ άύτό νά βοηθήσει στήν 2 εξωσωματική...μήν τό βάζετε κορίτσια κάτώ ψηλά τό κεφάλι κάί δύναμη θά προσπαθόύμέ μέχρι τό σπίτί μάς νά γεμίσει Χαρούμενα πάίδίκά γέλια κάί ζεστές αγκαλιές.

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.

Αρχικα εκανα 2 σπερματεγχυσεις το 15 με ιδιωτικο γιατρο κ εμεινα εγκυος με την δευτερη. Δυστυχως τα εχασσ στον 6. Εκανα αλλες 3 με τον ιδιο γιατρο χωρις αποτελεσμα. Αλλαξα γιατρο κ πηγα στο νοσοκομειο, εκανα αλλες δυο χωρις αποτελεσμα. Σκεφτομαι πλεον να παω σε εξωσωματικη. Ολες οι εξετασεις μας τελειες, ειμαστε στην αδικαιολογιτη υπογονιμοτητα. Αξιζει να παω σρ εξωσωματικη; εχω πιθανοτητες; πως να επιλεξω τον σωστο γιατρο; ο γιατρος που ειμαι αυτητη στιγμη ειναι νοσοκομειου κ αναλαμβανει εξωσωματικη! Παρολαυτα σχετικα κοντα μου βρισκεται πανεπιστημιακο νοσοκομειο μρ μεγαλη φημη στις εξωσωματικες. Τι να επιλεξω; βοηθηστε με παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι καινούργια στο φόρουμ. Είμαι λίγο πριν τα 42 μου και σε 10 μέρες μπαίνω για την πρώτη μου εξωσωματικη φυσικού κύκλου μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις. Η ψυχολογία μου δεν είναι καλή μιας και διαβάζω συνέχεια ότι είμαι αρκετά μεγάλη για να έχω θετικά αποτελέσματα. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος φορέας που προσφέρει ψυχολογική υποστήριξη σε μεγαλοκοπέλες σαν εμένα που προσπαθούν απεγνωσμένα να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/11/2017 at 4:28 ΜΜ, Naomi_Jr είπε:

Γειά σας, είμαι καινούργια στο φόρουμ. Είμαι λίγο πριν τα 42 μου και σε 10 μέρες μπαίνω για την πρώτη μου εξωσωματικη φυσικού κύκλου μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις. Η ψυχολογία μου δεν είναι καλή μιας και διαβάζω συνέχεια ότι είμαι αρκετά μεγάλη για να έχω θετικά αποτελέσματα. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος φορέας που προσφέρει ψυχολογική υποστήριξη σε μεγαλοκοπέλες σαν εμένα που προσπαθούν απεγνωσμένα να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα. Ευχαριστώ.

Naomi Καλημερα! Δυστυχως δεν γνωριζω καποιοξ οργανισμο, θα ηθελα να μαθω κ γω για υποστηριξη ασχετα με την ηλικια.

 

Η οδοντιατρος μου εμεινε με την πρωτη εξωσωματικη στα 49 της. Ολα πηγαν τελεια! Μην αγχωνεσαι κ κυριως μην σκεφτεσαι πως η ηλικια σου ειναι ανασταλτικος παραγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, από μέρα σε μέρα θα ξεκινήσουμε την 2η προσπάθεια εξωσωματικής. Η 1η απετυχε δυστυχώς παρόλο που είχαμε 2 πολύ καλές βλαστοκύστες όπως επίσης και μια σπερματέγχυση που κάναμε μετά. Εγώ είμαι 39, ο άντρας μου 38 και υπάρχει μικρό θέμα με το σπέρμα (αριθμός λίγο πιο κάτω από το φυσιολογικο) και εγώ αυξημένη προλακτίνη παίρνω όμως dostinex και έχει πέσει. Έχω άγχος να πω την αλήθεια γιατί θέλω τόσο πολύ να πετύχει και να κρατησουμε επιτέλους το μωράκι μας (ή και μωράκια μας! μακάρι!) στην αγκαλιά μας, όπως επίσης και φόβο για τα φάρμακα κτλ καθώς ο γιατρός μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να έχουμε πολλά ωάρια (φοβάμαι για υπερδιέργεση με τόσα που ακούω). 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψω εδώ αλλά αποφασίσαμε να πάμε στο κέντρο Μίτωση στον Πειραιά για αυτή την προσπάθεια (η 1η ήταν στη Θεσσαλονίκη). Γνωρίζει κάποια εντυπώσεις για το κέντρο αυτό?

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω ολες μας να κρατάμε τα μωράκια μας στη αγκαλιά μας πολύ πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 27/11/2017 at 0:51 ΜΜ, matzikt είπε:

Καλησπέρα σας, από μέρα σε μέρα θα ξεκινήσουμε την 2η προσπάθεια εξωσωματικής. Η 1η απετυχε δυστυχώς παρόλο που είχαμε 2 πολύ καλές βλαστοκύστες όπως επίσης και μια σπερματέγχυση που κάναμε μετά. Εγώ είμαι 39, ο άντρας μου 38 και υπάρχει μικρό θέμα με το σπέρμα (αριθμός λίγο πιο κάτω από το φυσιολογικο) και εγώ αυξημένη προλακτίνη παίρνω όμως dostinex και έχει πέσει. Έχω άγχος να πω την αλήθεια γιατί θέλω τόσο πολύ να πετύχει και να κρατησουμε επιτέλους το μωράκι μας (ή και μωράκια μας! μακάρι!) στην αγκαλιά μας, όπως επίσης και φόβο για τα φάρμακα κτλ καθώς ο γιατρός μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να έχουμε πολλά ωάρια (φοβάμαι για υπερδιέργεση με τόσα που ακούω). 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψω εδώ αλλά αποφασίσαμε να πάμε στο κέντρο Μίτωση στον Πειραιά για αυτή την προσπάθεια (η 1η ήταν στη Θεσσαλονίκη). Γνωρίζει κάποια εντυπώσεις για το κέντρο αυτό?

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω ολες μας να κρατάμε τα μωράκια μας στη αγκαλιά μας πολύ πολύ σύντομα.

 

Κοίτα να δεις...

Είμαι 36 κ ο άντρας μου 31, το θέμα μας είναι μικρός αριθμός σπερματοζωαρίων... Κ εγώ παίρνω dostinex λόγω αδενώματος! 

Έχουμε κάνει 3 ivf με καμία θετική χοριακή! Είμαι πολύ απογοητευμένη, γιατί δεν έχουμε μια επιστημονική εξήγηση για τις αποτυχίες...

Ποιά η έκβαση της προσπάθειάς σας; Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διανύουμε την πρώτη μας προσπάθεια  ivf. Δύο κύκλους μετά την ωοληψία λόγω υπερδιέγερσης ωοθηκών, το επόμενο Σάββατο έχουμε την πολυπόθητη εμβρυομεταφορά. Το άγχος είναι απερίγραπτο και οι απορίες πολλές. Έχω ζαλίσει τον γιατρό μου όσο δεν πάει. Αποφάσισα να σας γράψω γιατί θα ήθελα αν κάποια πιο έμπειρη στο θέμα ivf κοπέλα γνωρίζει κάτι παραπάνω στα θέματα που με απασχολούν να με βοηθήσει. Είμαι 27 και ο άντρας μου 30. Ο λόγος που φτάσαμε στην εξωσωματική ειναι η ανεξήγητη όπως  την χαρακτηρίζουν υπογονιμότητα. Δοκιμάσαμε κύκλους clomiphene για πρόκληση και προγραμματισμένη επαφή, σπερματεγχύσεις κτλ με κανένα θετικό αποτέλεσμα. Έτσι αποφασίσαμε πως οι λύσεις αυτές δεν είναι για εμάς και προχωρήσαμε παρακάτω. Τώρα όσον αφορά τις απορίες μου. Παίρνω οιστρογόνα για το ενδομήτριο όπως γίνεται συνήθως, το ενδομήτριο στον τελευταίο υπέρηχο ήταν 8 χιλ. Και σήμερα ξεκίνησα συνδιαστικά, προγεστερόνη, κορτιζόνη και salospιr όπως μου είπε ο γιατρός μου. Έχουμε άριστες βλαστοκύστες οπότε σε σε 5 μέρες πάμε για εμβρυομεταφορά. Θα ήθελα αν κάποια πιο έμπειρη κοπέλα γνωρίζει τις "νορμάλ" τιμές των ορμονών σε αυτό το στάδιο, να μου τις παραθέσει (ο γιατρός μου λέει πως  όλα είναι οκ, τον επιστεύομαι απόλυτα) απλώς θα ήθελα να κάνω και εγω τον έλεγχο μου. Και κάτι τελευταίο που με έχει στεναχωρήσει. Απο χθές το βράδυ νοιώθω πόνους περιόδου χαμηλά στην κοιλιά, πραγματικά λες και θα αδιαθετήσω. Πώς είναι αυτό δυνατόν; Έχετε κάποια ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει; Πριν λίγο μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πως δεν υπάρχει κάποια ένδειξη για περιοδο, όλα δείχνουν φυσιολογικά. Ίσως είνα λέει το ενδομήτριο που μεγαλώνει και το αντιλαμβάνεται ετσι ο οργανισμός μου. Μου ειπε να χαλαρώσω γιατί είμαι υπερβολικά αγχωμένη. Παρακαλώ αν μπορείτε να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/10/2017 at 1:33 PM, Annushka said:

 

Κοίτα να δεις...

Είμαι 36 κ ο άντρας μου 31, το θέμα μας είναι μικρός αριθμός σπερματοζωαρίων... Κ εγώ παίρνω dostinex λόγω αδενώματος! 

Έχουμε κάνει 3 ivf με καμία θετική χοριακή! Είμαι πολύ απογοητευμένη, γιατί δεν έχουμε μια επιστημονική εξήγηση για τις αποτυχίες...

Ποιά η έκβαση της προσπάθειάς σας; Καλή επιτυχία!

καλησπέρα :-) είχαμε βιοχημική κύηση δυστυχώς.. είχαμε θετικό τεστ αλλά δυστυχώς ήταν χαμηλή η β-χοριακή κ σιγα σιγά έπεσε. Από το κέντρο έμεινα ευχαριστημένη..έχουν εμπειρία και φαίνεται και σε ακούν.. εσύ τις προσπάθειες που τις έκανες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Είμαι 39 και πριν 4 μηνες (τον 9ο/17) είχαμε κυηση :-( Τέλειες τιμές χοριακής και όταν πήγαμε να ακουσουμε την καρδούλα..... τίποτα: ανεβρυακη κυηση!

 Ήταν η 1η "εμφανιση" κυησης μετά απο καποια χρόνια προσπάθειας! Ο γυναικολογος μου είναι καταπληκτικος, με στηριξε στην αποφαση μου να μην κάνω απόξεση και κάναμε υπομονη 1 μήνα για να σταματήσει η αιμορραγία, με εβδομαδιαίους ελέγχους!

 

Αν και απέφευγα σαν τρελή την εξωσωματική, νομίζω ότι είμαι πια έτοιμη να ψαχτώ.....

Κυρίως γιατί η ΑΜΗ μου είναι σχετικά χαμηλή και το σπερμοδιάγραμμά μας όχι τόσο καλό στη μορφολογια.... και ο χρόνος όχι υπέρ μας μάλλον :-( 

 

Αλλα δεν ξέρω από που να ξεκινήσω!!!!!!!!!!!!! Και φυσικά εννοω στο θέμα γιατρού-ομάδας-κέντρου. 

Θα ήθελα τις απόψεις σας σε ονόματα γιατρών με "υψηλα" ποσοστά επιτυχίας αλλά πάνω απ όλα να είναι ανθρωπος και να σου εξηγει το οτιδήποτε στη διαδικασία. Γιατί είμαι πραγματικά άσχετη!!!!! 

Ελπίζω να λάβω σύντομα απαντήσεις σας 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 26/1/2018 at 8:47 PM, matzikt said:

καλησπέρα :-) είχαμε βιοχημική κύηση δυστυχώς.. είχαμε θετικό τεστ αλλά δυστυχώς ήταν χαμηλή η β-χοριακή κ σιγα σιγά έπεσε. Από το κέντρο έμεινα ευχαριστημένη..έχουν εμπειρία και φαίνεται και σε ακούν.. εσύ τις προσπάθειες που τις έκανες αν επιτρέπεται?

τα ιδια κι εμενα, παλινδρομησε εμενα στην 8η εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας, εγώ είμαι στη πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής.δυστυχως δεν ανταποκρίθηκε ο οργανισμός μου τόσο καλά στις ενέσεις κ έχω μόνο 4. Ο γιατρός μου βέβαια είπε ότι δεν τον νοιαζει φτάνει αυτά τα 4 να είναι ποιοτικά.εχω μεγάλο άγχος γτ έχω ταλαιπωρηθεί παρά πολύ με ιστορικό ενδομητριωσης.την Τετάρτη θα μου πει ποτέ θα γίνει η ωοληψια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. 

Το κορίτσι μου ήρθε στον κόσμο μετά από μια προσπαθεια εξωσωματικής με κατεψυγμένες βλαστοκυστες. Αυτό που εχω να πω σ όλες εκείνες τις γυναίκες που μπαίνουν τώρα στην προσπάθεια η έχουν κάποιες αποτυχημένες στο παρελθόν είναι ότι για μένα το μυστικό επιτυχίας ήταν η χαλαρότητα που έβλεπα τα πράγματα! Αισιοδοξία και θα έρθει την στιγμή που πρέπει. 

Το κέντρο μου είναι το  embryolab Θεσσαλονίκης και ο γιατρος μου ο Χριστοφοριδης.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Βασιλική ονομάζομαι. Γράφω πρώτη φορά. Έχω κάνει μια διέγερση ωοθηκών στην Καβάλα απ' όπου ζω, μου έδωσαν υπερδοσολογία φαρμάκων, έκανα και υπερδιέγερση, φυσικές επαφές και γονιμοποιηθηκαν πάρα πολλά και έκανα αιμορραγία. Επειτα σε γνωστή κλινική στη Θεσσαλονίκη. Έκανα 2 εξωσωματικές στην πρώτη εκανα υπερδιέγερση αφού μου έκαναν αλλεργικό σοκ από  λάθος τους,ήταν τελικά βιοχημική και η δεύτερη αρνητική. Τώρα θα αλλάξω και γιατρό και θα πάω στο πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης. Άκουσα πολύ καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ από εμένα. Πέρσι έκανα την πρώτη μου προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5 ημερών κ κατάφερα να μείνω έγκυος. Δυστυχώς όμως το ένα έμβρυο δεν μεγάλωνε κ το 2ο ενώ ακούσαμε καρδούλα σταμάτησε να χτυπά. Μετά από λίγο καιρό βρήκαμε πολυποδα κ ενδομητριωση. Έκανα θεραπεία κ σε 2 εβδομάδες πρώτα ο Θεός θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά! Καλή επιτυχία σε όλες μας εύχομαι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2018 at 11:58 ΠΜ, Vasiliki88 είπε:

Γειά σας κ από εμένα. Πέρσι έκανα την πρώτη μου προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5 ημερών κ κατάφερα να μείνω έγκυος. Δυστυχώς όμως το ένα έμβρυο δεν μεγάλωνε κ το 2ο ενώ ακούσαμε καρδούλα σταμάτησε να χτυπά. Μετά από λίγο καιρό βρήκαμε πολυποδα κ ενδομητριωση. Έκανα θεραπεία κ σε 2 εβδομάδες πρώτα ο Θεός θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά! Καλή επιτυχία σε όλες μας εύχομαι!!! :)

Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά! Με την ενδομητρίωση τι έκανες; Πως τη βρήκες; Έκανες λαπαροσκόπηση;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Annushka είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά! Με την ενδομητρίωση τι έκανες; Πως τη βρήκες; Έκανες λαπαροσκόπηση;

Πήγα για υστεροσκοπηση κ ο γιατρός επέμενε να κάνω κ μια λαπαροσκοπηση. Εκανα 6μηνη θεραπεία. Σε ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι απο εμενα!Μετα απο 6 χρονια προσπαθειων δυο χειρουργεια τεχνητη εμμηνοπαυση λογω ενδομητριωσης υδροσαλπιγγας και αδενομυωσης κλπ καταφερα να κανω την πρωτη μου προσπαθεια φετος το Μαρτιο.Λογω ηλικιας (πλεον  ειμαι 37 )και των χειρουργειων ειχα χαμηλη ανταποκριση 6 ωαρια μονο γονιμοποιηθηκαν τα 4 οποτε εχουμε 4 εμβρυακια στην καταψυξη κ μαλλον πρωτα ο Θεος θα κανουμε εμβρυομεταφορα τον Οκτωβριο οταν τελειωσω με τις ενεσεις.Καλα να πανε ολα σε ολες μας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς, είμαστε ζευγάρι από το εξωτερικό και για την ώρα αναζητούμε κέντρο για εξωσωματική με δωρεά εμβρύων.
Ευχόμαστε σε όλους να μεγαλώσουν τις οικογένειές τους κατά τουλάχιστον ένα ακόμα μέλος.

ευχόμαστε σε όλους, να αποκτήσουν ή να έχουν μια όμορφη οικογένεια. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...