Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι περίεργα φαγητά θέλατε στην εγκυμοσύνη;


Recommended Posts

:lol::lol::lol::lol:

.....

 

προχθές κορίτσια χαιρόμουν που όλη μέρα είχα φάει ελάχιστα, και έκανα διατροφούλα με φρούτα, γάλα, κλπ...

 

Ε, ρε και όταν βράδιασε.....

Ξύπνησε το τέρας μέσα μου - όχι το μωρό- και έφαγα ένα εκμέκ καταίφι ΝΑ! - με το συμπάθειο- ΠΑΕΙ Η ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. ΤΗΝ Γ&^%$ :lol::lol:

 

το έχω πάθει και εγώ και το βράδυ........ παιδί μου τσακίζει το στομαχι και θέλει ποσότητα να συνέλθει, όχι αστεια...... :roll:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπράβο βρε Niki-76...καλώς ήρθες στο κλαμπ τον οινκ οινκ :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ότι δεν μπορείς να το αποφύγεις απόλαυσέ το, έτσι δεν λένε;;; 8)

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές οινκ οινκ πόσα κιλά σας έχει πει ο γιατρός ότι πρέπει να παίρνετε ανα μήνα; εμένα δεν μου είπε τίποτα και θέλω να ξέρω.

Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που τρωω το καταπέτασμα ακόμα δεν έχω πάρει ουτε κιλό!

Αλλά δεν τρώω γλυκά και υπερπαχυντικές τροφές...είμαι πιο πολύ των μαγειρευτων και του τυριού.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές οινκ οινκ πόσα κιλά σας έχει πει ο γιατρός ότι πρέπει να παίρνετε ανα μήνα; εμένα δεν μου είπε τίποτα και θέλω να ξέρω.

Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που τρωω το καταπέτασμα ακόμα δεν έχω πάρει ουτε κιλό!

Αλλά δεν τρώω γλυκά και υπερπαχυντικές τροφές...είμαι πιο πολύ των μαγειρευτων και του τυριού.

 

δεν μου έχει πεί ο γιατρός πόσα κιλά επιτρέπεται να παίρνω τον μήνα...απλά μου έδωσε συνολικά μέχρι 15κιλά κι απόρρησα κιόλας που μου έδωσε τόσα πολλά.

Καλά ακόμη είναι νωρίς για να πάρεις κιλά, δεν θέλω να σε απογοητεύσω. Εγώ στις 10 εβδομάδες είχα πάρει 2 κι όταν έκλεισα τον τρίτο και πήγα στον γιατρό είχα χάσει πάλι ενάμιση!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! :) Διαβαζα τις περιεργες επιθυμιες σας στο φαγητο και ειπα να σας πω και τα δικα μου.Απο την 7η εβδομαδα αρχισα να αισθανομαι περιεργα,το στομαχι μου διαμαρτυροταν,την 8η ημουν πολυ χαλια εκανα 2 φορες εμετο στο συνολο και καθε φορα που ημουν νηστικια και γουργουριζε η κοιλια μου,με πιαναν αναγουλες μεχρι και την 10η.Τωρα 2-3 μερες ειμαι λιγο καλυτερα οχι τελεια,γλυκα παντως και στην σκεψη τους μονο ανακατευομαι,αλμυρα, ξινα,και πικαντικα τα θελω πολυ.Επισης κρεας δεν με τρελενει η σκεψη αλλα αναγκαστικα τρωω.Γενικα αηδιαζω με την ιδεα και μονο του φαγητου ωρες ωρες και μολις φαω μου περνανε ολα,ενα περιεργο πραμα.Συμφωνω παντως οτι οι ορμονες τρελενονται και μερικες φορες δεν ξερω και'γω τι θελω. :?

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές οινκ οινκ πόσα κιλά σας έχει πει ο γιατρός ότι πρέπει να παίρνετε ανα μήνα; εμένα δεν μου είπε τίποτα και θέλω να ξέρω.

Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που τρωω το καταπέτασμα ακόμα δεν έχω πάρει ουτε κιλό!

Αλλά δεν τρώω γλυκά και υπερπαχυντικές τροφές...είμαι πιο πολύ των μαγειρευτων και του τυριού.

 

Κι εγώ το ίδιο έκανα στην αρχή και μόλις είδα το +2 στη ζυγαριά μαζεύτηκα και για κάνα μήνα επέστρεψα στα κιλά μου. Τώρα είμαι πάλι στο +0.5 και νομίζω ότι αυτό ήρθε για να κάτσει. Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω μέχρι 1.5 κιλό στο 1ο τρίμηνο, και μετά 300-400γρ κάθε εβδομάδα. Θα προσπαθήσω να το τηρήσω γιατί έχω ήδη πολλά προβλήματα και δεν θέλω να προσθέσω κι άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές οινκ οινκ πόσα κιλά σας έχει πει ο γιατρός ότι πρέπει να παίρνετε ανα μήνα; εμένα δεν μου είπε τίποτα και θέλω να ξέρω.

Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που τρωω το καταπέτασμα ακόμα δεν έχω πάρει ουτε κιλό!

Αλλά δεν τρώω γλυκά και υπερπαχυντικές τροφές...είμαι πιο πολύ των μαγειρευτων και του τυριού.

 

Κι εγώ το ίδιο έκανα στην αρχή και μόλις είδα το +2 στη ζυγαριά μαζεύτηκα και για κάνα μήνα επέστρεψα στα κιλά μου. Τώρα είμαι πάλι στο +0.5 και νομίζω ότι αυτό ήρθε για να κάτσει. Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω μέχρι 1.5 κιλό στο 1ο τρίμηνο, και μετά 300-400γρ κάθε εβδομάδα. Θα προσπαθήσω να το τηρήσω γιατί έχω ήδη πολλά προβλήματα και δεν θέλω να προσθέσω κι άλλα.

 

 

ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ?????ΕΓΩ ΠΗΡΑ 3 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.. :cry::cry:

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ?????ΕΓΩ ΠΗΡΑ 3 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.. :cry::cry:

 

Έχω θρομβοφιλία, ζάχαρο και αποκόλληση. Άμα πάρω και βάρος άστα να πάνε, θα βαρέσει μπιέλα ο οργανισμός μου. Ήδη βαράω ενέσεις :shock::shock::shock: Πεινάς πολύ Ντινάκι? εγώ ευτυχώς όχι ιδιαίτερα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ?????ΕΓΩ ΠΗΡΑ 3 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.. :cry::cry:

 

κι εγώ 3 το πρώτο τρίμηνο είχα πάρει. Και υποτίθεται ότι είναι το πιο φυσιολογικό αν δεν κάνεις κι εμετούς δηλαδή...

 

naina εσύ όντως να προσέχεις, καλά κάνεις... :? Αφού δεν έχεις και πείνες, προσπάθησέ το όσο μπορείς...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ, ΤΙ ΚΑΤΑΔΊΚΗ....

ατό το Πάσχα, και ν α μην ήθεα να φάω, όλοι οι καλοθελητές με μπόυκωναν συνέχεια........ τι ήταν και αυτό.... αλλά να σας πώ την αλήθεια μου, εγώ στάθηκα κυρία.... εφαγα ( τον απακο) ότι ήθελα, ( ψέμματα) και σε μικρή ποσότητα ( θα πέσει το ταβάνι και θα με πλακώσει την ψεύτρα) .... :D:D:D:D:D

 

ε... εντάξει το μεσημέρι του πάσχα, ξεσκίστηκα ομολογουμένως αλλάτο βράδυ δεν εφαγα τίποτα.. ( αλήθεια)

το ίδιο και του Αγιόυ Γεωργιου. οπότε καλά δεν πήγα?????? :roll::wink::roll::wink::roll::wink:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

έλα μωρέ εσύ έφαγες και λίγο για μένα...αφού εγώ δεν είχα καθόλου όρεξη και δεν έφαγα ούτε ένα πιάτο φαγητό κάποιος δεν έπρεπε να φάει και για μένα;;; :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

έλα μωρέ εσύ έφαγες και λίγο για μένα...αφού εγώ δεν είχα καθόλου όρεξη και δεν έφαγα ούτε ένα πιάτο φαγητό κάποιος δεν έπρεπε να φάει και για μένα;;; :wink::wink:

 

όπου τοπικ με φαί.........

 

έννοια σου και σε τίμησα δεόντως ... :wink::wink::wink::wink:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ, ΤΙ ΚΑΤΑΔΊΚΗ....

ατό το Πάσχα, και ν α μην ήθεα να φάω, όλοι οι καλοθελητές με μπόυκωναν συνέχεια........ τι ήταν και αυτό.... αλλά να σας πώ την αλήθεια μου, εγώ στάθηκα κυρία.... εφαγα ( τον απακο) ότι ήθελα, ( ψέμματα) και σε μικρή ποσότητα ( θα πέσει το ταβάνι και θα με πλακώσει την ψεύτρα) .... :D:D:D:D:D

 

ε... εντάξει το μεσημέρι του πάσχα, ξεσκίστηκα ομολογουμένως αλλάτο βράδυ δεν εφαγα τίποτα.. ( αλήθεια)

το ίδιο και του Αγιόυ Γεωργιου. οπότε καλά δεν πήγα?????? :roll::wink::roll::wink::roll::wink:

 

Μια χαρά σε κόβω :wink:

Εγώ το έριξα στα γλυκά. Ούτως ή άλλως δεν είμαι πολύ του αρνιού. Πάντως έχω να ανέβω στη ζυγαριά από πριν το Πάσχα. Ελπίζω να καταφέρω να πείσω το γιατρό μου σήμερα το απόγευμα να μην με ζυγίσει :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά yannaf αυτό είναι αλλο καπέλο... ελπίζω και εγώ το ίδιο, αφού έχω ραντεβού τέλος της εβδομάδας και ελπίζω να κάνω καλή συντήρηση μέχρι τότε.....

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μένα σήμερα είναι η μόνη μέρα αυτής της εβδομάδας που θα είναι στο ιατρείο. Αν δεν έπρεπε να κανονίσουμε για το που και πότε θα κάνω το doppler, θα έκλεινα ραντεβού μαζί του την άλλη εβδομάδα για να προλάβω να χάσω τιποτα χαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μένα σήμερα είναι η μόνη μέρα αυτής της εβδομάδας που θα είναι στο ιατρείο. Αν δεν έπρεπε να κανονίσουμε για το που και πότε θα κάνω το doppler, θα έκλεινα ραντεβού μαζί του την άλλη εβδομάδα για να προλάβω να χάσω τιποτα χαχαχα :lol:

 

αστα να πάνε... πήνε χυμούς, τρώε σούπες ....... ( ξέρις είναι το σημείο που μας πιάνει όλες υστερια......) :D:D:D

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΤΑ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ???

ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΓΩΤΑ?

 

Αλλά δεν έφαγα φαί η κακούργα.

Σιχαίνομαι τα κατσίκια και τα αρνιά, και φέτος ΚΑΙ τα κοκορέτσια.

Σαλάτα μαρούλι και αυγά, και λίγο γιουβετσάκι χθες μεσημερι.

Αλλά από τσιμπολόγημα σε διάφορα, άλλο τίποτα.

Κάπως έπρεπε να την βγάλω κι εγω... :lol:

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΤΑ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ???

ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΓΩΤΑ?

 

Αλλά δεν έφαγα φαί η κακούργα.

Σιχαίνομαι τα κατσίκια και τα αρνιά, και φέτος ΚΑΙ τα κοκορέτσια.

Σαλάτα μαρούλι και αυγά, και λίγο γιουβετσάκι χθες μεσημερι.

Αλλά από τσιμπολόγημα σε διάφορα, άλλο τίποτα.

Κάπως έπρεπε να την βγάλω κι εγω... :lol:

 

ναι ρε, εχεις δίκιο, αφού ολοκληρο πάσχα και δεν άγγιξες κρεατακι... δικαιολογείσαι πλήρως από έμενα .........

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μαρτύριο βρε κορίτσια το θέμα του φαγητού! Έχω ήδη λιγούρες για παγωτά, απορώ πώς θα συγκρατηθώ το καλοκαίρι...

Κι έχω φοβερές ανακατωσούρες κάθε βράδυ...μαρτύριο. Από τη μια ανυπομονώ να ηρεμήσει το στομάχι μου, από την άλλη φαντάζομαι ότι θα μου ανοίξει η όρεξη και δεν θα μαζεύομαι.

Προς το παρόν το έχω ρίξει στις σαλάτες και τη φέτα (χωρίς υπερβολή έχουμε 2 κιλά στο σπίτι σε καθημερινή βάση). Το ασβέστιο καλά κρατεί, σε σας σε ποια εβδομάδα έπεσε κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...