Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μέρες μετα τη συλληψη δείχνει η χοριακη;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

Είμαι καινούρια επίσης εδώ και θα ήθελα πραγματικά την γνώμη σας για κάτι.. Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και έξι μήνες περίπου. Εχω καθυστέρηση 7 μέρες με την σημερινή.... Πριν δυο μέρες πέφτω στο κρεβάτι με πυρετό και αυτήν την ίωση γενικά που έχει χτυπήσει όλο τον κόσμο. Λόγω του ότι έπρεπε να πάρω αντιπυρετικό κάνω το τεστ και βγαίνει αρνητικό. Οπως επίσης για να είμαι 100% σιγουρη έκανα και χοριακή η οποία επίσης βγήκε αρνητική. Εχω κάτι πόνους κάτω χαμηλά στην κοιλια λες και θα μου έρθει η περίοδος εδω και πολλές μέρες πριν ακόμη αρρωστήσω...όπως επίσης και τσιμπηματα κάτω δεξιά και πίσω... πήγα σήμερα και στην γιατρό μου να με δει και παρόλο που της είπα όλα τα παραπάνω μου είπε πως ήταν νωρίς που έκανα την χοριακή και να περιμένω λίγο ακόμα... λέτε να ελπίζω? βέβαια μου περνάνε και άλλα απο το μυαλό γιατί εκεί που πονάω μου φαίνεται πως είναι τα νεφρά μου και λέω μήπως έχω κάποια ουρολοίμωξη. Αυτό ομως θα εμποδιζε την περίοδο μου?Περιμένω την απάντηση σας και συγγνωμη αν σας κούρασα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες!

Είμαι καινούρια επίσης εδώ και θα ήθελα πραγματικά την γνώμη σας για κάτι.. Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και έξι μήνες περίπου. Εχω καθυστέρηση 7 μέρες με την σημερινή.... Πριν δυο μέρες πέφτω στο κρεβάτι με πυρετό και αυτήν την ίωση γενικά που έχει χτυπήσει όλο τον κόσμο. Λόγω του ότι έπρεπε να πάρω αντιπυρετικό κάνω το τεστ και βγαίνει αρνητικό. Οπως επίσης για να είμαι 100% σιγουρη έκανα και χοριακή η οποία επίσης βγήκε αρνητική. Εχω κάτι πόνους κάτω χαμηλά στην κοιλια λες και θα μου έρθει η περίοδος εδω και πολλές μέρες πριν ακόμη αρρωστήσω...όπως επίσης και τσιμπηματα κάτω δεξιά και πίσω... πήγα σήμερα και στην γιατρό μου να με δει και παρόλο που της είπα όλα τα παραπάνω μου είπε πως ήταν νωρίς που έκανα την χοριακή και να περιμένω λίγο ακόμα... λέτε να ελπίζω? βέβαια μου περνάνε και άλλα απο το μυαλό γιατί εκεί που πονάω μου φαίνεται πως είναι τα νεφρά μου και λέω μήπως έχω κάποια ουρολοίμωξη. Αυτό ομως θα εμποδιζε την περίοδο μου?Περιμένω την απάντηση σας και συγγνωμη αν σας κούρασα..

 

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΟΙ 7 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΤΕΣΤ Η' Η ΧΟΡΙΑΚΗ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΘΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 7-8 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΑΡΑΞΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΔΙΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ... ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Είμαι καινούρια επίσης εδώ και θα ήθελα πραγματικά την γνώμη σας για κάτι.. Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και έξι μήνες περίπου. Εχω καθυστέρηση 7 μέρες με την σημερινή.... Πριν δυο μέρες πέφτω στο κρεβάτι με πυρετό και αυτήν την ίωση γενικά που έχει χτυπήσει όλο τον κόσμο. Λόγω του ότι έπρεπε να πάρω αντιπυρετικό κάνω το τεστ και βγαίνει αρνητικό. Οπως επίσης για να είμαι 100% σιγουρη έκανα και χοριακή η οποία επίσης βγήκε αρνητική. Εχω κάτι πόνους κάτω χαμηλά στην κοιλια λες και θα μου έρθει η περίοδος εδω και πολλές μέρες πριν ακόμη αρρωστήσω...όπως επίσης και τσιμπηματα κάτω δεξιά και πίσω... πήγα σήμερα και στην γιατρό μου να με δει και παρόλο που της είπα όλα τα παραπάνω μου είπε πως ήταν νωρίς που έκανα την χοριακή και να περιμένω λίγο ακόμα... λέτε να ελπίζω? βέβαια μου περνάνε και άλλα απο το μυαλό γιατί εκεί που πονάω μου φαίνεται πως είναι τα νεφρά μου και λέω μήπως έχω κάποια ουρολοίμωξη. Αυτό ομως θα εμποδιζε την περίοδο μου?Περιμένω την απάντηση σας και συγγνωμη αν σας κούρασα..

 

Καλημέρα ALEX80. Σύμφωνα με αυτά που γράφεις σίγουρα δεν υπάρχει εγκυμοσύνη.Μην απογοητεύεσαι πάντως. Το μωράκι θα έρθει σε όλες μας. Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ. μόνο που εμείς προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια. Είμαι αισιόδοξη όμως ότι θα έρθει το μωράκι όταν αυτό όμως θελήσει.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ Β ΧΟΡΙΑΚΗ. 9 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ Η ΟΡΜΟΝΗ ΑΝΕΒΕΙ? Η ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ?? ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ? ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ?(ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 11η ΜΕΡΑ)

PLEASE ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!

 

Καλημέρα vivi30. Ήταν πολύ νωρίς για χοριακή. Σκέψου ότι για να γίνει η εμφύτευση απαιτούνται τουλάχιστον 5 μέρες μετά την σύλληψη. Θα σου πρότεινα να περιμένεις και να μην το σκέφτεσαι. Είμαι στην ίδια φάση γιαυτό στο λέω.:)Αυτή η διαδικασία είναι πολύ αγχωτική.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα vivi30. Ήταν πολύ νωρίς για χοριακή. Σκέψου ότι για να γίνει η εμφύτευση απαιτούνται τουλάχιστον 5 μέρες μετά την σύλληψη. Θα σου πρότεινα να περιμένεις και να μην το σκέφτεσαι. Είμαι στην ίδια φάση γιαυτό στο λέω.:)Αυτή η διαδικασία είναι πολύ αγχωτική.

 

Ασφαλές αποτέλεσμα θα έχεις μετά την καθυστέρηση.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι σε όλες θετικά αποτελέσματα!

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?Με επαφές 14/02,19/02 και 27/02 με άστατο κύκλο που σημαίνει ότι δεν ξέρω πότε ακριβώς θα έχω καθυστέρηση, ένα αρνητικό τεστ το απόγευμα στις 05/03, πότε να πάω να κάνω χοριακή ώστε να έχω ασφαλή αποτελέσματα?

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, την κατά 99% νέα mother to be!

Από τα λίγα που έχω καταλάβει, η χοριακή μπορεί να δώσει το ασφαλέστερο αποτέλεσμα και μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή μετά την 10 μέρα της πιθανολογούμενης σύλληψης.

Επίσης, σήμερα που ρώτησα σε γνωστό διαγνωστικό κέντρο, μου είπαν ότι λόγω κάποιας καμπάνιας, με επίδειξη και μόνο του βιβλιαρίου του ΙΚΑ, η εξέταση κοστίζει 12,50? (ενώ το Clear blue έχει 20? το διπλό). Αν το ήξερα δεν θα το αγόραζα, αλλά χαλάλι του αφού έδειξε θετικό :D

Κάνεις λοιπόν τη χοριακή, κάνεις και μια επανάληψη μετά από 2 μέρες, και καθάρισες!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κοπέλα μου!Εύχομαι όλα καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Λέω να πάω την Τετάρτη που μας έρχεται..Αχ μακάρι μακάρι να δείξει θετικό.Όσο για τα τεστ.Συμφωνώ τσάμπα λεφτά διότι αν δείξουν θετικό έχει καλώς, αν όμως δείξουν αρνητικό δεν είναι σίγουρο...

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

kalispera eima kainouria edo....tha ithela na rotiso ixa teleytea periodo stis 24/2 ......kai tis gonimes meres irthame se epefi me ton nadra mou dioti katalaveno pote exo orexia ........tora kanonika perimeno periodo avrio i methavrio ......simera ida kati roz axna igra lete na eimai?:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Ευχαριστώ πολύ niki-antonia και vivi30 για τις απαντήσεις σας! Τελικα όλα ήταν τυχαία από οτι εδειξε! και η καθυστέρηση και που αρρώστησα! οπότε τώρα πάμε για άλλα! υπομονή! να είστε καλά και εύχομαι να σας πάνε όλα καλά! θα τα ξαναπούμε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!πρωτη φορα γραφω για να μου πειτε τη γνώμη σας!Ενα χρονο προσπαθουμε για μωρακι,καιμας ειπε ο γιατρος μου να κανω σαλπιγγογραφια!Στις 20/2 μου ηρθε περίοδος, στις 28/2 εκανα σαλπιγγογραφια αλλα ολα καλα ευτυχως!Ο κύκλος μου είναι 25 με 28 ημερες.Σημερα είναι 24/3 και περιοδο δεν εχω.Εκανα 2 τεστ με 2 ημερες διαφορά και βγηκαν αρνητικά.Τι πρεπει να κανω;Λετε να είμαι εγκυος και να μην το ανιχνευει;:?

Επεξεργάστηκαν by vs1984
λαθος ημερομηνια
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

ναι μετα απο λιγες ωρες.πηγαινε πρωι πρωι για να βγουν γρηγορα και προτιμησε μικροβιολογο και οχι ιατρικο κεντρο.ειναι φθηνοερα.θα σου κοστισει περιπου 20 ευρω!καλα αποτελεσματα!

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι μετα απο λιγες ωρες.πηγαινε πρωι πρωι για να βγουν γρηγορα και προτιμησε μικροβιολογο και οχι ιατρικο κεντρο.ειναι φθηνοερα.θα σου κοστισει περιπου 20 ευρω!καλα αποτελεσματα!

 

thanks!!! ελπίζω να βγουν γρήγορα δεν θα αντεξω να περιμένω κι άλλη μέρα, τρελό ανχος!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

καλησπερα κ απο εμενα,να ρωτησω λοιπον κατι και εγω με τη σειρα μου:

παιρνω κλομιφαιν ειμαι στον 2ο μηνα αναμενω περιοδο τη δευτερα 17-12 ποτε να κανω η χοριακη μου θα δειξει?

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ ΒΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΠΙΑ ΤΩΡΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΗΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ:P:p

ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ...ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΙΩΘΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΤΟΝΑ..ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ..ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΘΥΛΗ ΚΑΙ ΦΑΓΟΥΡΑ..ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΤΙΣ 18/12 ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ..ΕΙΧΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΧΙ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ ΕΝΩ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ 6 ΜΕ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 3Η (ΤΡΙΤΗ) ΜΕΡΑ..ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΒΓΑΖΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΡΑΙΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ..ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ (ΣΑΝ ΑΙΜΑ ΜΕ ΝΕΡΟ)ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ..ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΛΙΠΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ 4η ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΠΑΛΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ..ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!ΛΕΤΕ ΑΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΗΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ..ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ ΒΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΠΙΑ ΤΩΡΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΗΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ:P:p

ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ...ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΙΩΘΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΤΟΝΑ..ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ..ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΘΥΛΗ ΚΑΙ ΦΑΓΟΥΡΑ..ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΤΙΣ 18/12 ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ..ΕΙΧΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΧΙ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ ΕΝΩ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ 6 ΜΕ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 3Η (ΤΡΙΤΗ) ΜΕΡΑ..ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΒΓΑΖΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΡΑΙΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ..ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ (ΣΑΝ ΑΙΜΑ ΜΕ ΝΕΡΟ)ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ..ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΛΙΠΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ 4η ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΠΑΛΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ..ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!ΛΕΤΕ ΑΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΗΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ..ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...

Καλημερα και χρονια πολλα!!! Υποψιαζεσαι δηλαδη μηπως αυτο που ειχες ηταν αυτο που λενε ψευδοπεριοδος και στην πραγματικοτητα εισαι εγκυος;; Καλυτερα να παρεις τον γιατρο σου ενα τηλεφωνο να τον ενημερωσεις.... Αυτο που δεν ξερω ειναι αν σε τετοια περιπτωση δειχνει κατι η χοριακη...Λογικα πρεπει να δειχνει, αφου το σωμα ηδη διανυει εγκυμοσυνη, απλα ηρθε κατι σαν περιοδος...Δε θελω να σου πω κατι αναληθες...Μιλησε με το γιατρο σου καλυτερα... Φιλακια πολλα, σου ευχομαι τα καλυτερα...:P

MYsCp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημέρα σε όλες

θα ήθελα τα φώτα σας

εδώ και περίπου ένα μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου για μωράκι ήρθαμε σε επαφή 26/12 28/12 30/12 31/12 και 1/01 κανονικά έχω 32-34 μέρες κύκλου οπότε περίμενα στις 16/01 απο τότε κανένα σημάδι απο περίοδο έκανα σήμερα χωριακή και βγήκε αρνητικό υπάρχει περίπτωση να μην δίχνει ακόμη λέτε να περιμένω ή μήπως είναι κατι άλλο και να πρέπει να το δώ?

σαν συμπτώματα μόνο κατι πονάκια - τραβήγματα νιώθω κατω αριστερά και σε κάποια φαγητα αναγουλες τιποτε αλλο

ευχαριστώ για κάθε απάντηση

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα σε όλες

θα ήθελα τα φώτα σας

εδώ και περίπου ένα μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου για μωράκι ήρθαμε σε επαφή 26/12 28/12 30/12 31/12 και 1/01 κανονικά έχω 32-34 μέρες κύκλου οπότε περίμενα στις 16/01 απο τότε κανένα σημάδι απο περίοδο έκανα σήμερα χωριακή και βγήκε αρνητικό υπάρχει περίπτωση να μην δίχνει ακόμη λέτε να περιμένω ή μήπως είναι κατι άλλο και να πρέπει να το δώ?

σαν συμπτώματα μόνο κατι πονάκια - τραβήγματα νιώθω κατω αριστερά και σε κάποια φαγητα αναγουλες τιποτε αλλο

ευχαριστώ για κάθε απάντηση

 

Λογικα επρεπε να δειξει εστω και λιγες μοναδες..απ τη στιγμη της συλληψης και μετα αυτη η ορμονη που εξεταζουν στη χοριακη ανεβαινει μερα με τη μερα..οποτε επρεπε να δειξει!!!

Εκτος κι αν εχεις καθυστερημενη συλληψη!!!!

Τι αλλο μπορει να ειναι βρε μην αγχωνεσαι αδικα!!!μια μικρη καθυστερηση πολλα μπορει να δειξει απ την αλλαγη κυκλου μεχρι.......κυηση.Στο ευχομαι :lol::lol:

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι αρκετές μέρες χωρίς περίοδο γιαυτό αγχώνομαι. Ακόμη και καθυστέρηση να είχα δεν ήταν ποτέ πανω απο 5 μέρες

εαν είναι καθυστερημένη συλληψη θα το καταλάβω πως??? εαν δλδ περάσουν περίπου 10-15 χωρίς περίοδο?

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι αρκετές μέρες χωρίς περίοδο γιαυτό αγχώνομαι. Ακόμη και καθυστέρηση να είχα δεν ήταν ποτέ πανω απο 5 μέρες

εαν είναι καθυστερημένη συλληψη θα το καταλάβω πως??? εαν δλδ περάσουν περίπου 10-15 χωρίς περίοδο?

 

Επαναλαμβανοντας την χοριακη...ξερω ειναι ψυχοφθορο....

δεν ξερω ακριβως σε ποσες μερες μπορεις να την επαναλαβεις καλο ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου....

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...