Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts

Καλά το ντύσιμο είναι υπόθεση που έχει να κάνει πολύ και με τη δουλειά.

Εγώ το να φορέσω μη σκισμένο παντελόνι και μπλούζα με μακριά μανίκια (όχι φανέλα, όχι ντεκολτέ κλπ) και χωρίς συνθήματα, το θεωρώ φοβερά καλό ντύσιμο για τα δεδομένα μου :)

Μη σας πω ότι καμιά φορά βάζω και "κανονικά" παπούτσια, δηλαδή όχι allstar-αρβύλες-αθλητικά, τώρα που γέρασα . 

Αν ήμουν δικηγόρος ή τραπεζικός θα είχα εντελώς άλλα στάνταρ φαντάζομαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Καλά το ντύσιμο είναι υπόθεση που έχει να κάνει πολύ και με τη δουλειά.

Εγώ το να φορέσω μη σκισμένο παντελόνι και μπλούζα με μακριά μανίκια (όχι φανέλα, όχι ντεκολτέ κλπ) και χωρίς συνθήματα, το θεωρώ φοβερά καλό ντύσιμο για τα δεδομένα μου :)

Μη σας πω ότι καμιά φορά βάζω και "κανονικά" παπούτσια, δηλαδή όχι allstar-αρβύλες-αθλητικά, τώρα που γέρασα . 

Αν ήμουν δικηγόρος ή τραπεζικός θα είχα εντελώς άλλα στάνταρ φαντάζομαι. 

Η μαμα μου δεν μπορει να χωνέψει ότι στο σχολείο πάνε καθηγήτριες με τζιν. Ότι κάποιες φοράνε κ αθλητικά δεν της το έχω πει γιατί θα πεθάνει από στενοχώρια για την κατάντια. ειναο σίγουρη ότι η πρόχειρη εμφάνιση υπονομεύει το κύρος του καθηγητη και γι αυτό τα παιδιά δεν μαθαίνουν. 
 

Εγω πολύ το ζηλεύω το πώς ντύνονται οι τραπεζικοί, πολύ θα ήθελα να είναι έτσι κάθε μέρα. Η μέση μου βέβαια δεν αντέχει κανένα μη ανατομικό πλέον. 

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Η μαμα μου δεν μπορει να χωνέψει ότι στο σχολείο πάνε καθηγήτριες με τζιν. Ότι κάποιες φοράνε κ αθλητικά δεν της το έχω πει γιατί θα πεθάνει από στενοχώρια για την κατάντια. ειναο σίγουρη ότι η πρόχειρη εμφάνιση υπονομεύει το κύρος του καθηγητη και γι αυτό τα παιδιά δεν μαθαίνουν. 
 

Εγω πολύ το ζηλεύω το πώς ντύνονται οι τραπεζικοί, πολύ θα ήθελα να είναι έτσι κάθε μέρα. Η μέση μου βέβαια δεν αντέχει κανένα μη ανατομικό πλέον. 

 

Είναι βασικός λόγος που δεν θα έβγαινα ποτέ ούτε για πλάκα με τραπεζικό. Το βρίσκω τόσο απαίσιο το κουστούμι-ταγέρ, που δε μπορώ να φανταστώ πιο αντιερωτικό look. Δηλαδή χίλιες φορές να εμφανιστεί ο άλλος με λεοπαρδαλέ ροζ φόρμα . Νομίζω, δεν έχει τύχει να γνωρίσω άντρες με λεοπαρδαλέ ροζ φόρμες, και αν γνωρίσω, μάλλον θα είναι απόκριες.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Είναι βασικός λόγος που δεν θα έβγαινα ποτέ ούτε για πλάκα με τραπεζικό. Το βρίσκω τόσο απαίσιο το κουστούμι-ταγέρ, που δε μπορώ να φανταστώ πιο αντιερωτικό look. Δηλαδή χίλιες φορές να εμφανιστεί ο άλλος με λεοπαρδαλέ ροζ φόρμα . Νομίζω, δεν έχει τύχει να γνωρίσω άντρες με λεοπαρδαλέ ροζ φόρμες, και αν γνωρίσω, μάλλον θα είναι απόκριες.

Συμφωνώ απόλυτα!!! Χειρότερο απο τραπεζικό παντως θεωρώ να σου τύχει δικηγόρος... Πολυ αντισεξουαλ (για τα γούστα μου)

Στα θέματα για σχέσεις, για πάντα κτλ ειχα πολλά να γράψω και δεν πρόλαβα... το θέμα με τα ρούχα πιο ανάλαφρο...

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Είναι βασικός λόγος που δεν θα έβγαινα ποτέ ούτε για πλάκα με τραπεζικό. Το βρίσκω τόσο απαίσιο το κουστούμι-ταγέρ, που δε μπορώ να φανταστώ πιο αντιερωτικό look. Δηλαδή χίλιες φορές να εμφανιστεί ο άλλος με λεοπαρδαλέ ροζ φόρμα . Νομίζω, δεν έχει τύχει να γνωρίσω άντρες με λεοπαρδαλέ ροζ φόρμες, και αν γνωρίσω, μάλλον θα είναι απόκριες.

Οι άντρες με κουστούμι κ εμένα μου κάνουν λίγο σε καταστάσεις τελείως ξένες για μένα, θα ήθελα βέβαια ο δικός μ να ήταν λιγότερο σπορ. όταν φοράει πουκάμισο του πάει πολύ κ όντως τον βρίσκω σεξι.

 

Οι γυναίκες έχουν πολλές επιλογές για στιλάτο ντύσιμο που να μην είναι αυστηρά ταγέρ. Εγω το ζηλεύω αυτό. 
 

Πιο μικρή, στο μεταπτυχιακό, σχεδον ποτέ δεν φορούσα τζιν. Έπαιρνα κ τελείως άβολα παπούτσια, μποτεσ με τακούνι, ψηλά πέδιλα κλπ με τα οποία όμως περπατούσα πολύ για συγκοινωνίες. ακόμα κ σε ταξίδια ήμουν με τζιν κ μπαλαρίνα, αυτό ήταν το καζουαλ. κ όχι μπουφάν, ζακέτα, ημίπαλτο, καμπαρντίνα κλπ. Τώρα που δεν αντέχω κ φοράω αθλητικά δεν μ αρέσει. στο σχοκειο δεν φοράω ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος said:

Εγω πολύ το ζηλεύω το πώς ντύνονται οι τραπεζικοί, πολύ θα ήθελα να είναι έτσι κάθε μέρα. Η μέση μου βέβαια δεν αντέχει κανένα μη ανατομικό πλέον

Και εγώ λατρεύω το office look και το βρίσκω πολύ σεξι, τόσο στις γυναίκες, όσο και στους άντρες! 

Σκισμένο τζιν και άρβυλα δεν έχω φορέσει ποτέ! Sneakers συνεχώς απο τότε που έκανα το παιδί, αλλα με ένα υφασμάτινο παντελόνι και ένα πουκάμισο ή πουλοβεράκι απο πάνω ή και τα 2 μαζί. Ή με φόρεμα chemisier που τα λατρεύω. Επίσης συμφωνώ εν μέρει με τη μαμά σου (γενικά συμφωνώ με τη μαμά σου). Δεν θα πήγαινα με τζην και αθλητικα στο σχολείο να διδάξω. 

Εμένα ο άντρας μου είναι ένα χρόνο μικρότερος και δεν έχει βάλει ποτέ του κουστούμι. Όλο τζιν και φούτερ ή πουκάμισο φοράει. Επίσης δείχνει πολύ μικρός , αλλά ευτυχώς και εγώ το ίδιο, οπότε σίγουρα δεν φαίνομαι μεγαλύτερη του. 

@little lamb και ο δικός μου άντρας ζυγός. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Sneakers συνεχώς απο τότε που έκανα το παιδί, αλλα με ένα υφασμάτινο παντελόνι και ένα πουκάμισο ή πουλοβεράκι απο πάνω ή και τα 2 μαζί.

Είσαι πιο χαλαρή. εγω αθλητικά με υφασμάτινο παντελόνι δεν φοράω. γενικα δεν μ αρέσουν οι συνδυασμοί στιλ, είμαι κλασική. 

 

οι εκπαιδευτικοί ντύνονται πολύ μίζερα κατ έμε κ δν μ αρέσει, απλώς δεν θεωρώ ότι έχει σχέση με τη συμπεριφορά των μαθητών. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Kαλά βρε κορίτσια πόσο χρονών είστε; Τη μαμά μου περιγράφετε τώρα! 

 

απλώς έχουμε αλλά γούστα κ μαλλον φταίει κ το ότι είσαι σε πιο αντρικό χώρο. Δηλαδή εσυ που είσαι σε εταιρεία πηγαίνεις έτσι όπως περιέγραψες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

απλώς έχουμε αλλά γούστα κ μαλλον φταίει κ το ότι είσαι σε πιο αντρικό χώρο. Δηλαδή εσυ που είσαι σε εταιρεία πηγαίνεις έτσι όπως περιέγραψες; 

 

 

Ναι προφανώς. Τώρα που μεγάλωσα φοράω μπλούζα που δεν αφήνει την κοιλιά ακάλυπτη. Η μάλλον τώρα που πάχυνα, γιατί αν δε χάσω 6-7 κιλά δε βγάζω κοιλίτσα έξω εκτός αν είμαι σε παραλία.

Γενικά οι μηχανικοί - μηχανικοί, όχι πωλητές κλπ, δεν ντύνονται ποτέ "καλά", το πουκάμισο αντί για t-shirt είναι το πιο καλά που φτάνει. 

Δεν έχει να κάνει με το αντρικό χώρο το συγκεκριμένο, είμαστε γενικά πιο nerds.

Mέχρι τα 30 πάντως, χαλαρά πήγαινα στη δουλειά έτσι (δεν είμαι εγώ, απλά εξηγώ το στυλ)  Rock Chic Inspired Street Style Outfits To Steal Now 2021 | FashionGum.com

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι που από πιτσιρίκα είχα πάντα πολύ χαλαρό στυλ είμαι υποχρεωμενη πάνω από 10 χρόνια να δουλεύω με κουστουμάτους συναδέλφους, οι μισοί τουλάχιστον εκ των οποίων μισούν τη γραβάτα και κατά καιρούς κράζουν. Εγώ από την άλλη συγχίζομαι που κυκλοφορώ με κυριλέ φορεματάκια και πουκάμισα και παίρνω μαζί κάθε πρωί τα ψηλοτάκουνα σε τσάντα για να μπορώ να οδηγήσω (με μπαλαρίνες). Το γεγονός δε ότι πληρώνω κατά καιρούς κάτι καλά ποσά για ανανέωση γκαρνταρόμπας που δε φοράω πουθενά αλλού παρά μόνο στη δουλειά με εκνευρίζει απίστευτα.

Βγαίνοντας καμιά φορά με συναδέλφους ενθουσιάζομαι με το πόσο ομορφότεροι είναι χωρίς τα κυριλέ. Μάλλον έχω κουραστεί με αυτό το στυλ που είναι παντού τριγύρω μου σε πελάτς, συνεργάτες κτλ. Στην καραντίνα με την τηλεεργασία βρήκα την υγειά μου και ηρέμησε το πρόσωπο αφού έκοψα και το βάψιμο. Τελευταία όμως, θα την πω την αμαρτία μου, μια φορά στο τόσο που πάω γραφείο ντύνομαι σούπερ κυριλέ και γουστάρω. Μάλλον με πάει όλο αυτό ένα βήμα προς την κανονικότητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ said:

Ναι προφανώς. Τώρα που μεγάλωσα φοράω μπλούζα που δεν αφήνει την κοιλιά ακάλυπτη. Η μάλλον τώρα που πάχυνα, γιατί αν δε χάσω 6-7 κιλά δε βγάζω κοιλίτσα έξω εκτός αν είμαι σε παραλία.

Γενικά οι μηχανικοί - μηχανικοί, όχι πωλητές κλπ, δεν ντύνονται ποτέ "καλά", το πουκάμισο αντί για t-shirt είναι το πιο καλά που φτάνει. 

Δεν έχει να κάνει με το αντρικό χώρο το συγκεκριμένο, είμαστε γενικά πιο nerds.

Στη δουλειά έτσι?? Έχω μια φίλη 10 χρόνια νεότερη μου (εγώ τον Ιούλιο γίνομαι 44) που είναι αρχιτέκτονας και άνετα θα έβγαινε βόλτα κάπως έτσι αλλά στη δουλειά δεν θα ντυνόταν έτσι ποτέ. Εγώ έτσι (χωρίς το καλσόν και το σκουφί) ντυνόμουν στα 15. Και γενικά θεωρώ ότι έχω χαλαρό στυλ. sporty - chic θα περιέγραφα το ντύσιμο μου στη δουλειά. Για να βγω ή για καλοκαιρινές βόλτες, λατρεύω τα φορέματα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3011 είπε:

Εγώ πάλι που από πιτσιρίκα είχα πάντα πολύ χαλαρό στυλ είμαι υποχρεωμενη πάνω από 10 χρόνια να δουλεύω με κουστουμάτους συναδέλφους, οι μισοί τουλάχιστον εκ των οποίων μισούν τη γραβάτα και κατά καιρούς κράζουν. Εγώ από την άλλη συγχίζομαι που κυκλοφορώ με κυριλέ φορεματάκια και πουκάμισα και παίρνω μαζί κάθε πρωί τα ψηλοτάκουνα σε τσάντα για να μπορώ να οδηγήσω (με μπαλαρίνες). Το γεγονός δε ότι πληρώνω κατά καιρούς κάτι καλά ποσά για ανανέωση γκαρνταρόμπας που δε φοράω πουθενά αλλού παρά μόνο στη δουλειά με εκνευρίζει απίστευτα.

Βγαίνοντας καμιά φορά με συναδέλφους ενθουσιάζομαι με το πόσο ομορφότεροι είναι χωρίς τα κυριλέ. Μάλλον έχω κουραστεί με αυτό το στυλ που είναι παντού τριγύρω μου σε πελάτς, συνεργάτες κτλ. Στην καραντίνα με την τηλεεργασία βρήκα την υγειά μου και ηρέμησε το πρόσωπο αφού έκοψα και το βάψιμο. Τελευταία όμως, θα την πω την αμαρτία μου, μια φορά στο τόσο που πάω γραφείο ντύνομαι σούπερ κυριλέ και γουστάρω. Μάλλον με πάει όλο αυτό ένα βήμα προς την κανονικότητα.

Γιατί δεν μπορείς να φορέσεις άλλου τα ρούχα της δουλειάς; δηλαδή σε μια έξοδο  ντύνεσαι πιο πρόχειρα; 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ο άντρας μου δεν είναι ούτε τραπεζικός ούτε δικηγόρος! Παρόλα αυτά κοστουμι-γραβατα-σκαρπινι ήταν τα "ρούχα εργασίας" του. Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το τι φοράει στην καθημερινότητα, πχ σούπερ μάρκετ κλπ. Εκεί φόρμες φοράει. Σε καφέ, σινεμά, επισκέψεις σε φίλους κλπ τζιν, πουλόβερ, t-shirt, t-shirt με γιακά κλπ. Γενικα το ντύσιμο της δουλειάς δεν σχετίζεται απαραιτήτως με το τι σου αρέσει να φοράς εκτός. Εγώ στη δουλειά (δεν θέλω να πω τι δουλειά για να μην αποκαλυφθω σε αυτό το θέμα, το έχω πει κάποια στιγμή αλλού) έπρεπε να φοράω πρόχειρα, φόρμες, ρούχα που να μη με νοιάζουν να χαλάσουν γιατί γίνονται χάλια. Είχα πάρει κάποτε ωραία αθλητικά και χάλασαν και τα κλαίω. Μας είχαν και υποχρεωτικές αρβύλες σε μια σύμβαση!! Παρόλα αυτά οταν πάω κάπου σαν σινεμά, επίσκεψη κλπ μου αρέσει να ντύνομαι με φουστιτσες, παπουτσάκι oxford κλπ. Αλλά δεν είμαι πολύ του βαψιματος ας πούμε ούτε του τακουνιού. Σούπερ μάρκετ και ψώνια γενικά με φόρμες κι εγώ. Παρεμπιπτόντως το τζιν το θεωρώ το πιο άβολο ρούχο που υπάρχει!

 

@ΑΡΓΚ επειδή είχες πει ότι είσαι σε εταιρείες, πολυεθνικές κλπ νόμιζα ότι θα έχεις κι εσύ υποχρεωτικά "καλό" ντύσιμο. Γιατί κι ο άντρας μου σε τέτοιες δουλειές ήταν.

 

Πάντως αν λέτε τα κοστούμια και τα ταγέρ αντιερωτικα γιατί με κραξατε όταν είπα ότι δεν μου κολλάει οι κύριες με τα ταγέρ να κάνουν σ..ξ; :-P

Οι άντρες με κοστούμι πάντως εμένα μου φαίνονται γοητευτικοι, με την προϋπόθεση βέβαια ότι είναι ωραίο νεανικό κοστούμι που είπα πριν, φλατ κοιλιά, μαλλιά χωρίς καράφλα κλπ. Αν είναι με το παντελόνι να στέκεται κάτω από την κοιλιά ε ναι δεν τους λες και γοητευτικούς!

 

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Στη δουλειά έτσι?? Έχω μια φίλη 10 χρόνια νεότερη μου (εγώ τον Ιούλιο γίνομαι 44) που είναι αρχιτέκτονας και άνετα θα έβγαινε βόλτα κάπως έτσι αλλά στη δουλειά δεν θα ντυνόταν έτσι ποτέ. Εγώ έτσι (χωρίς το καλσόν και το σκουφί) ντυνόμουν στα 15. Και γενικά θεωρώ ότι έχω χαλαρό στυλ. sporty - chic θα περιέγραφα το ντύσιμο μου στη δουλειά. Για να βγω ή για καλοκαιρινές βόλτες, λατρεύω τα φορέματα. 

 

Ναι χαλαρα στη δουλεια, γενικα ο χωρος δε φημιζεται για το σοβαρο ντυσιμο. Και συναδελφους (αρκετους και αρκετες) με πολυχρωμο μαλλι εχουμε, μεχρι και 2 τυπους (οχι Ελλαδα) που κυκλοφορουν με φουστα.

 Τωρα προφανως δεν παω γραφειο με σορτς και κροπ, εχω περασει τα 45, αλλα με σκισμενο τζην και μακο κανονικο και αρβυλες/αθλητικα, ειναι το πολυ συνηθισμενο μου. Σπανια ντυνομαι με πουκαμισο, και μια φορα που εβαλα και γοβες, με κοιτουσαν ολοι καχυποπτα και κανανε αστειακια και μετα καταλαβα οτι νομιζαν οτι παω μετα αλλου για συνεντευξη!

Συνηθως τα πιο καλα ρουχα, δηλαδη μπλουζα υφασματινη και γοβες, τα εχω για τις εξοδους, οπου μονο εκει θα βαφτω κιολας κλπ. Παντως κι εμενα μου λειπει το να ντυθω πιο καλα, πηγα σημερα σε ενα ραντεβου για εξετασεις και εβαλα πουκαμισο για αλλαγη και κανονικα δερματινα παπουτσια και ενιωθα λες και παω σε παρτυ.

 

Just now, little lamb είπε:

Οι άντρες με κοστούμι πάντως εμένα μου φαίνονται γοητευτικοι, με την προϋπόθεση βέβαια ότι είναι ωραίο νεανικό κοστούμι που είπα πριν, φλατ κοιλιά, μαλλιά χωρίς καράφλα κλπ. Αν είναι με το παντελόνι να στέκεται κάτω από την κοιλιά ε ναι δεν τους λες και γοητευτικούς!

 

 Καλά, δεν έχεις δει πενηντάρη με μπυροκοιλίτσα με το αγαπημένο του μακό στο γραφείο, μόνο το μακό να είναι από τα 30 του και να μην καλύπτει πια την κοιλιά. Δράμα. Γενικά τα ρούχα άμα δεν σου κάνουν στο σώμα, άστα να πάνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Παντως κι εμενα μου λειπει το να ντυθω πιο καλα, πηγα σημερα σε ενα ραντεβου για εξετασεις και εβαλα πουκαμισο για αλλαγη και κανονικα δερματινα παπουτσια και ενιωθα λες και παω σε παρτυ.

 

Κι εγώ την προηγούμενη βδομάδα που πήγα σε μια υποχρέωση και έβαλα μια μπλούζα που τη φορούσα πάντα με ένα συγκεκριμένο κολιέ (όχι κάτι επίσημο, ένα καζουαλ με μεγάλες πέτρες) το κολιέ μου φάνηκε too much και δεν το έβαλα. Τόσο πολύ ξεσυνηθισα με την καραντίνα. Και μεγάλα σκουλαρίκια πλέον μου φαίνονται too much. Βέβαια και εκτός της καραντίνας δεν ξέρω αν θα φορούσα πολλά κοσμήματα λόγω της μικρής.

 

Αν δεν είμαι αδιάκριτη κ αν δεν σε πειράζει να αποκαλυφθεις, η εταιρεία σου τι πουλάει/σε τι τομέα είναι; Γιατί άλλη εικόνα είχα από τις εταιρείες που δούλευε ο άντρας μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στο σχολείο πηγαίνω με τζιν και αθλητικά ή αρβυλακια οταν κάνει πιο πολυ κρύο! Θέλω να αισθάνομαι άνετα. Σπάνια να βαλω μποτάκια με τακούνι. Και αυτό οταν δεν εχω πολλες ωρες μαθημα και εφημερία γιατι δεν αντέχω την ορθοστασία. Όταν βγαίνω έξω βραδυ (οταν έβγαινα μάλλον) ντυνομαι πιο "καλά ". Οχι κλασικό ντύσιμο φυσικά. Πιο πολυ νεανικό θα έλεγες το στυλ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Αν δεν είμαι αδιάκριτη κ αν δεν θες να αποκαλυφθεις, η εταιρεία σου τι πουλάει/σε τι τομέα είναι; Γιατί άλλη εικόνα είχα από τις εταιρείες που δούλευε ο άντρας μου.

 

Επειδή θα είμαι αναγνωρίσιμη μετά αν πω αντικείμενο, αν κάποιος με ξέρει , αρκεί να πω ότι γενικά δουλεύω σε χώρο πληροφορικής, όπου αν δε σε βλέπει πελάτης, καμία σημασία δεν έχει το τι είναι το προϊόν. Έχουμε μερικούς που είναι καλά ντυμένοι, και αυτοί είναι πωλητές. Μερικοί έχουν και άλλα ρούχα για το γραφείο και άλλα για τα ραντεβού (όταν υπήρχαν ραντεβού). 

Just now, Έσπερος είπε:

Εγω πάντως για το webex ντύνομαι κανονικά, βάφομαι, βάζω σκουλαρίκια. από κάτω φορμα ή κολάν κ crocs βέβαια.

 

Ναι, κι εγώ φοράω ρούχα. Δε θα έβαζα κάτι άβολο, αλλά σίγουρα ποτέ πυτζάμες ή τα ρούχα του κήπου, και χτενίζομαι. Αλλιώς είναι τραγικό για την ψυχολογία νομίζω, όλη μέρα το ίδιο πυτζαμάκι ή ξεχειλωμένο μπλουζάκι και η κάμερα κλειστή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3011 είπε:

Εγώ πάλι που από πιτσιρίκα είχα πάντα πολύ χαλαρό στυλ είμαι υποχρεωμενη πάνω από 10 χρόνια να δουλεύω με κουστουμάτους συναδέλφους, οι μισοί τουλάχιστον εκ των οποίων μισούν τη γραβάτα και κατά καιρούς κράζουν. Εγώ από την άλλη συγχίζομαι που κυκλοφορώ με κυριλέ φορεματάκια και πουκάμισα και παίρνω μαζί κάθε πρωί τα ψηλοτάκουνα σε τσάντα για να μπορώ να οδηγήσω (με μπαλαρίνες). Το γεγονός δε ότι πληρώνω κατά καιρούς κάτι καλά ποσά για ανανέωση γκαρνταρόμπας που δε φοράω πουθενά αλλού παρά μόνο στη δουλειά με εκνευρίζει απίστευτα.

Βγαίνοντας καμιά φορά με συναδέλφους ενθουσιάζομαι με το πόσο ομορφότεροι είναι χωρίς τα κυριλέ. Μάλλον έχω κουραστεί με αυτό το στυλ που είναι παντού τριγύρω μου σε πελάτς, συνεργάτες κτλ. Στην καραντίνα με την τηλεεργασία βρήκα την υγειά μου και ηρέμησε το πρόσωπο αφού έκοψα και το βάψιμο. Τελευταία όμως, θα την πω την αμαρτία μου, μια φορά στο τόσο που πάω γραφείο ντύνομαι σούπερ κυριλέ και γουστάρω. Μάλλον με πάει όλο αυτό ένα βήμα προς την κανονικότητα.

Αχαααα και εγώ κάπως έτσι όπως τα λες !!!! Μην γελάσετε αλλά έχω οδηγήσει με παντόφλα μέχρι το γραφείο και άλλαξα εκεί και έβαλα τακούνια. Τα μισώ αλήθεια .... 

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@ΑΡΓΚ Κατάλαβα. Ναι ο άντρας μου σε πωλήσεις ήταν. Όχι με πελάτες-ανθρωπους αλλά με πελάτες-εταιρειες, για να το πω απλά, γιατί εγώ δεν είχα καμία σχέση με αυτούς τους κλάδους και με αυτες τις αγγλικές ορολογίες που χρησιμοποιούν οι εταιρείες και δεν ήξερα καν πώς λέγεται τέτοιο επάγγελμα, χαχα. Και στο γραφείο κοστούμι φορούσε απλά έβγαζε τη γραβάτα.

Just now, Super.mum είπε:

Αχαααα και εγώ κάπως έτσι όπως τα λες !!!! Μην γελάσετε αλλά έχω οδηγήσει με παντόφλα μέχρι το γραφείο και άλλαξα εκεί και έβαλα τακούνια. Τα μισώ αλήθεια .... 

Εγώ και στο γάμο μου ανυπομονούσα να πάμε στο τραπέζι να βάλω μπαλαρίνες

Link to comment
Share on other sites

Στις πολυεθνικές έχει γυρίσει η μόδα και παίζει πολύ το κάζουαλ, εφόσον δεν συναντάς πελάτες. Έχω πάει στο γραφείο με σορτς και σαγιονάρες και δεν πετάρισε βλέφαρο. Βασικά τους απασχολούν τα ΚΡΙ σου κι όχι το πώς κυκλοφορείς. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...