Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε αναζήτηση ενδοκρινολόγου


ΑΥΓΗ

Recommended Posts

Καλημέρα!

Ψάχνω για κάποιον πολύ καλό ενδοκρινολόγο για μια πολύπλοκη περίπτωση υπερπαραθυρεοειδισμού. Μήπως έχετε κάποιον υπόψιν; Ίσως και με εξειδίκευση σε αυτό το θέμα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

μπικας στους αμπελοκηπους λεωφ αλεξανδρας

πολυ καλος εχε απλυτη εμπιστοσυνη

 

ο μονος που με ρυθμισε εγω εχω χασιμοτο η tsh πρεπει να ειναι στο χασιμοτο κατω απο 1 και οι αλλοι οι μ,,,,ες μου την αφηναν στο 5 κι εγω υπεφερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπικας στους αμπελοκηπους λεωφ αλεξανδρας

πολυ καλος εχε απλυτη εμπιστοσυνη

 

ο μονος που με ρυθμισε εγω εχω χασιμοτο η tsh πρεπει να ειναι στο χασιμοτο κατω απο 1 και οι αλλοι οι μ,,,,ες μου την αφηναν στο 5 κι εγω υπεφερα

 

Και εγώ σε αυτόν πήγαινα για τον διαβήτη κύησης.Εκτός του ότι είναι ακριβός μου έδινε την εντύπωση πάντα ότι ήθελε να με φορτώνει χαπάκια χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Χώρια που όταν τον χρειάστηκα κάποια στιγμή προς το τέλος που απορυθμίστηκε το σάκχαρό μου εντελώς και ας έκανα ινσουλίνη έλειπε στην Αμερική και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί του για 1 βδομάδα!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με παρακολουθει τα τελευταια πεντε χρονια ο Μακρας Πολυζωης.Εχει ιατρειο στη Γλυφαδα.Εμενα μου κοβει επισκεψη γιατι εχω ασφαλεια ΟΠΑΔ.Νομιζω ομως οτι κανονικα παιρνει γυρω στα 50-70?.Ειναι και στο 251ΓΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

μπικας στους αμπελοκηπους λεωφ αλεξανδρας

πολυ καλος εχε απλυτη εμπιστοσυνη

 

ο μονος που με ρυθμισε εγω εχω χασιμοτο η tsh πρεπει να ειναι στο χασιμοτο κατω απο 1 και οι αλλοι οι μ,,,,ες μου την αφηναν στο 5 κι εγω υπεφερα

 

Σε ευχαριστώ! Τι να πω, προβληματίζομαι πολύ στην επιλογή γιατρού...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Ήθελα και εγώ να καταθέσω την άποψή μου, μιας και το θέμα "ενδοκρινολόγος" είναι πράγματι αμφιλεγόμενο, όλοι έχουμε ακούσει διάφορα και εύλογα νιώθουμε ανασφάλεια όταν πρέπει να απευθυνθούμε σε αυτή την ειδικότητα. Η προσωπική μου εμπειρία ήταν με τον κ. Σπύρο Παύλου (Χαλάνδρι), με παρακολούθηκε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου (εξωσωματική με δίδυμα), είχα πολύ καλή σχέση, με βοήθησε πολύ ιδίως στο α΄τρίμηνο που είχα μεγάλο κίνδυνο αποβολής, γέννησα τα μωράκια μου μια χαρά στην 38η εβδομάδα, και μετά τη γέννα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα και πάλι έγκαιρα το διέγνωσε. Το ποσό της επίσκεψης είναι πράγματι υψηλό (ιδίως στις μέρες μας), όμως και τώρα που έχω κάποιο πρόβλημα πάλι εκεί θα πάω, έχω πολύ καλή εμπειρία και, μέχρι στιγμής, νιώθω εμπιστοσύνη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Επαναφέρω το θέμα καθώς μου έχουν συστήσει ως ενδοκρινολόγο που ειδικεύεται σε θέματα υπογονιμότητας τον κ.Σπύρο Παύλου. Παρακάτω διαβάζω κυρίως θετικά σχόλια. Ωστόσο θα ήθελα τη γνώμη και απο άλλες κοπέλες που είχαν σχετικά πρόσφατη εμπειρία μαζί του.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα,

Λοιπόν για τον κ. Πολυζούλη έχω ακούσει από μία φίλη μου ό,τι είναι καλός. Προσωπικά έχω πάει μία φορά στον κ. Μπαλάρη και είμαι απολύτως ικανοποιημένη. Αν χρειάζεσαι στοιχεία του πες μου. Ελπίζω να σε βοηθάω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Για μια επικαιροποίηση του θέματος αναζήτησης ενδοκρινολόγου...

 

Με παρακολούθησε ο κ. Παύλου για κάποιους μήνες. Τίποτα το ιδιαίτερο. Είμαι 28 χρονών και τώρα μου διαγνώστηκε χασιμότο. 

Με τον κ. Παύλου δεν προχώρησα πολύ, για οικονομικούς λόγους.

Βρίσκομαι στο στάδιο που έχω συγκεντρώσει όλες τις διαγνωστικές εξετάσεις και πρέπει να περάσω στο επόμενο στάδιο της ρύθμισης.

Υπάρχει κάποιος γιατρός που να μπορείτε να με παραπέμψετε;

Ει δυνατό, στο δημόσιο. Είμαι στο ταμείο ανεργίας.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lavrentia είπε:

Για μια επικαιροποίηση του θέματος αναζήτησης ενδοκρινολόγου...

 

Με παρακολούθησε ο κ. Παύλου για κάποιους μήνες. Τίποτα το ιδιαίτερο. Είμαι 28 χρονών και τώρα μου διαγνώστηκε χασιμότο. 

Με τον κ. Παύλου δεν προχώρησα πολύ, για οικονομικούς λόγους.

Βρίσκομαι στο στάδιο που έχω συγκεντρώσει όλες τις διαγνωστικές εξετάσεις και πρέπει να περάσω στο επόμενο στάδιο της ρύθμισης.

Υπάρχει κάποιος γιατρός που να μπορείτε να με παραπέμψετε;

Ει δυνατό, στο δημόσιο. Είμαι στο ταμείο ανεργίας.

 

Ευχαριστώ.

 

Αν είσαι Αττική, κλείσε ραντεβού στο ενδοκρινολογικό στο Ελενα ή στο Ιπποκράτειο, είναι και τα 2 πολύ καλά τμήματα, αλλά πιθανόν στο Ιπποκράτειο να έχει πολύ μεγαλύτερη αναμονή. Τουλάχιστον έτσι ήταν παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...
22 ώρες πρίν, niovi22 είπε:

Καλημέρα!

Έχει καμιά/κανείς πρόσφατη εμπειρία με τον Παπαδόγια για θέματα θυρεοειδούς και διαβήτη στην κύηση;

Θα προτείνατε κάποιον άλλον;

 

Εξαιρετικό τμήμα ενδοκρινολογίας για παθήσεις θυρεοειδούς και διαβήτη κύησης έχει το μαιευτήριο Έλενας Βενιζέλου (αν είσαι Αθήνα). Το χρειάστηκα προληπτικά στην εγκυμοσύνη μου και ήταν πάρα πολύ καλή η ενδοκρινολόγος που με ανέλαβε.

Επιπλέον, μπορώ να σου συστήσω τον μόνιμο πλέον ενδοκρινολόγο μου, περιοχή Αργυρούπολη Αττικής από τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη σε όλα τα επίπεδα (τόσο ως προς τον επαγγελματισμό του όσο και ως προς την ανθρώπινη αντιμετώπιση του).

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, vtgian είπε:

 

Εξαιρετικό τμήμα ενδοκρινολογίας για παθήσεις θυρεοειδούς και διαβήτη κύησης έχει το μαιευτήριο Έλενας Βενιζέλου (αν είσαι Αθήνα). Το χρειάστηκα προληπτικά στην εγκυμοσύνη μου και ήταν πάρα πολύ καλή η ενδοκρινολόγος που με ανέλαβε.

Επιπλέον, μπορώ να σου συστήσω τον μόνιμο πλέον ενδοκρινολόγο μου, περιοχή Αργυρούπολη Αττικής από τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη σε όλα τα επίπεδα (τόσο ως προς τον επαγγελματισμό του όσο και ως προς την ανθρώπινη αντιμετώπιση του).

Καλησπέρα! Θα μπορούσες μήπως να μου πεις κι εμένα ποιο γιατρό στην Αργυρούπολη λες?Ψάχνω ενδοκρινολογο και μένω Αργυρούπολη οπότε αν είσαι και ευχαριστημένη να προτιμησω να παω εκεί.Μήπως λες ενα γιατρο δίπλα στην Αγία Βαρβάρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , lazariska είπε:

Καλησπέρα! Θα μπορούσες μήπως να μου πεις κι εμένα ποιο γιατρό στην Αργυρούπολη λες?Ψάχνω ενδοκρινολογο και μένω Αργυρούπολη οπότε αν είσαι και ευχαριστημένη να προτιμησω να παω εκεί.Μήπως λες ενα γιατρο δίπλα στην Αγία Βαρβάρα?

 

Ναι, στα γωνιακά πολυιατρεία στο πλάι της εκκλησίας. Με παρακολουθεί ένα χρόνο τώρα, μετά από εντοπισμό καρκίνου θυρεοειδούς. Πέρα από το ότι ήταν δίπλα μου και διαθέσιμος σε όλη τη διαδικασία (εξετάσεις, χειρουργείο, μετεχγειρητικά), με κατεύθυνε σωστά, δεν με έκανε να νιώσω υποχρεωμένη να πάω σε χειρουργό της αρεσκείας του, ήταν επεξηγηματικός και ήρεμος, κρατάει αναλυτικό γραπτό αρχείο (και θυμάται κάθε περίπτωση) και για εμένα επίσης πολύ σημαντικό, είναι εντάξει στα ραντεβού του και δε θα περιμένω με τις ώρες (όπως σε άλλους γιατρούς που λες 7 και σε βλέπουν στις 8:30).

Και όπου τον έχω συστήσει, έμειναν ευχαριστημένοι. Αλλά δεν έχει άμεσα διαθέσιμα ραντεβού, εγώ κλείνω ένα μήνα μπροστά να καταλάβεις (είναι προγραμματισμένες οι επισκέψεις μου και όχι έκτακτες οπότε δε με πειράζει).

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vtgian είπε:

 

Ναι, στα γωνιακά πολυιατρεία στο πλάι της εκκλησίας. Με παρακολουθεί ένα χρόνο τώρα, μετά από εντοπισμό καρκίνου θυρεοειδούς. Πέρα από το ότι ήταν δίπλα μου και διαθέσιμος σε όλη τη διαδικασία (εξετάσεις, χειρουργείο, μετεχγειρητικά), με κατεύθυνε σωστά, δεν με έκανε να νιώσω υποχρεωμένη να πάω σε χειρουργό της αρεσκείας του, ήταν επεξηγηματικός και ήρεμος, κρατάει αναλυτικό γραπτό αρχείο (και θυμάται κάθε περίπτωση) και για εμένα επίσης πολύ σημαντικό, είναι εντάξει στα ραντεβού του και δε θα περιμένω με τις ώρες (όπως σε άλλους γιατρούς που λες 7 και σε βλέπουν στις 8:30).

Και όπου τον έχω συστήσει, έμειναν ευχαριστημένοι. Αλλά δεν έχει άμεσα διαθέσιμα ραντεβού, εγώ κλείνω ένα μήνα μπροστά να καταλάβεις (είναι προγραμματισμένες οι επισκέψεις μου και όχι έκτακτες οπότε δε με πειράζει).

Πολύ χαίρομαι γιατί τον έχεις δοκιμάσει σε δύσκολη φάση σου αρα είναι σίγουρα καλός.Θα παρω να κλεισω ραντεβου δε με νοιαζει ας ειναι και αργοτερα δεν επειγομαι. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους προκεται να κάνω θεραπεία ιωδίου για καρκίνο θυροειδους  και επειδή οι γνώμες είναι διφορούμενες ψάχνω καλό γιατρό ενδοκρινολόγο στην Αθήνα! Εκτός από την κ Αλεβιζακη που έχω ακούσει γι αυτήν αλλά δεν βρίσκω ραντεβού καθόλου έχετε να μου προτείνεται κάποιον ;;; 
σας Ευχαριστω πολύ 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, IriniS είπε:

Καλησπέρα σε όλους προκεται να κάνω θεραπεία ιωδίου για καρκίνο θυροειδους  και επειδή οι γνώμες είναι διφορούμενες ψάχνω καλό γιατρό ενδοκρινολόγο στην Αθήνα! Εκτός από την κ Αλεβιζακη που έχω ακούσει γι αυτήν αλλά δεν βρίσκω ραντεβού καθόλου έχετε να μου προτείνεται κάποιον ;;; 
σας Ευχαριστω πολύ 

 

Καλησπέρα Ειρήνη και περαστικά σου,

Αρχικά, αυτό που θέλέις για το ιώδιο είναι πυρηνικό ιατρό. Αυτός βάσει της ιστολογικής σου θα καθορίσει τον τρόπο προετοιμασίας και τη δόση που θα πάρεις. Ωστόσο, θα χρειαστείς ενδοκρινολόγο, ειδικά στην περίπτωση που θα ακολουθήσεις πρωτόκολλο με ενέσεις thyrogen τις οποίες μόνο ο ενδοκρινολόγος μπορεί να σου γράψει.

 

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένη από τον δικό μου ενδοκρινολόγο (περιοχή Αργυρούπολη Αττικής) είναι όμως και αυτού τα ραντεβού σχετικά μακρινά (εγώ κλείνω ένα μήνα πριν - αλλά πλέον είναι προγραμματισμένες οι επισκέψεις μου και δε με ενοχλεί). Αν σε εξυπηρετεί η περιοχή μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία του και ίσως αν επικοινωνούσες μαζί του τηλεφωνικά και εξηγούσες ότι αφορά κακοήθεια, να μπορούσε να σε "στριμώξει" σε κάποια ακύρωση; 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...