Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλύτερα να υπάρχει πρόβλημα, το βρίσκεις και το αντιμετωπίζεις.Άσε διότι όταν σου λένε ότι όλα ειναι οκ τότε τρελλαίνεσαι περισσότερο που δεν τα καταφέρνεις.Το περνάω και το ξέρω.'Ισως ακόμα να μην έχει έρθει η ώρα να γίνουμε γονείς.Τι να πω.Υπομονή!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσαρες....

πως παει η αναμονη???? εγω εχω αρχισει παλι να αγχωνομαι...εεε πλησιαζει η ακατανομαστη σε 6 μερες και ...καταλαβαινετε..!!! :mad::mad::mad:

εν το μεταξυ εχω ενα τεστ first step στο ντουλαπι του μπανιου και καθε φορα που μπαινω αρχιζε και μου φωναζει: Γιάαααννναααααα εδωωωωω ειμαιιιιι...!!!

μην με ρωτησετε αν εχω συμπτωματα...γιατι σιγα που δεν θα ειχα...

μου αρεσει που ελεγα οτι δεν θα ασχοληθω αυτον τον μηνα καθολου με συπτωματα και ουτε θα αγχωθω πριν την περιοδο....ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ....!!

Αχ ΘΕΕ μου μανα ειπα να γινω , οχι να κλειστω σε ψυχιατρικη....

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες....

πως παει η αναμονη???? εγω εχω αρχισει παλι να αγχωνομαι...εεε πλησιαζει η ακατανομαστη σε 6 μερες και ...καταλαβαινετε..!!! :mad::mad::mad:

εν το μεταξυ εχω ενα τεστ first step στο ντουλαπι του μπανιου και καθε φορα που μπαινω αρχιζε και μου φωναζει: Γιάαααννναααααα εδωωωωω ειμαιιιιι...!!!

μην με ρωτησετε αν εχω συμπτωματα...γιατι σιγα που δεν θα ειχα...

μου αρεσει που ελεγα οτι δεν θα ασχοληθω αυτον τον μηνα καθολου με συπτωματα και ουτε θα αγχωθω πριν την περιοδο....ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ....!!

Αχ ΘΕΕ μου μανα ειπα να γινω , οχι να κλειστω σε ψυχιατρικη....

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ...κι εγω τεστακια 5 ...!αλλα ειπα δεν θα ξαναπερασω ολο αυτο του προηγουμενου μηνα ..σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ !ΑΣΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟ ..ΠΑΛΙΟΤΕΣΤ!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ...ΕΧΘΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΗ ..ΕΙΧΑΜΕ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓ. ΜΕΡΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙΟΛΑ! ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΤΡΑ-ΛΑ-ΛΑ ΠΙΑ...

ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ...ΑΣΧΟΛΕΙΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΑΣΕ ΤΟ ΤΕΣΤ..ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ...Ε????? ΝΑ ΤΟΥ ..ΚΡΑΤΑΣ ΜΟΥΤΡΑ..ΜΗΝ ΤΟΥ ΜΙΛΑΣ!!! (του τεστ ετσι ??)

αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες....

πως παει η αναμονη???? εγω εχω αρχισει παλι να αγχωνομαι...εεε πλησιαζει η ακατανομαστη σε 6 μερες και ...καταλαβαινετε..!!! :mad::mad::mad:

εν το μεταξυ εχω ενα τεστ first step στο ντουλαπι του μπανιου και καθε φορα που μπαινω αρχιζε και μου φωναζει: Γιάαααννναααααα εδωωωωω ειμαιιιιι...!!!

μην με ρωτησετε αν εχω συμπτωματα...γιατι σιγα που δεν θα ειχα...

μου αρεσει που ελεγα οτι δεν θα ασχοληθω αυτον τον μηνα καθολου με συπτωματα και ουτε θα αγχωθω πριν την περιοδο....ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ....!!

Αχ ΘΕΕ μου μανα ειπα να γινω , οχι να κλειστω σε ψυχιατρικη....

 

Καλημέρα Γιάννα!ΕΣΥ πόσο καιρο προσπαθείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2ος μηνας ειναι Ευαγγελια μου....

 

μαζι παμε γιαννα ...ετσι λεω κι εγω ..εννοω που μετραω γονιμεσ κλπ...και απο πριν ελευθερα καναμε ..αλλα δεν μετρουσα ποτε εχω και τετοια..

αντε αυτοσ ο μηνασ να "παμε" μαζι ..και να εχουμε θετικα αποτελεσματα +++++++++

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ...κι εγω τεστακια 5 ...!αλλα ειπα δεν θα ξαναπερασω ολο αυτο του προηγουμενου μηνα ..σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ !ΑΣΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟ ..ΠΑΛΙΟΤΕΣΤ!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ...ΕΧΘΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΗ ..ΕΙΧΑΜΕ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓ. ΜΕΡΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙΟΛΑ! ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΤΡΑ-ΛΑ-ΛΑ ΠΙΑ...

ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ...ΑΣΧΟΛΕΙΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΑΣΕ ΤΟ ΤΕΣΤ..ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ...Ε????? ΝΑ ΤΟΥ ..ΚΡΑΤΑΣ ΜΟΥΤΡΑ..ΜΗΝ ΤΟΥ ΜΙΛΑΣ!!! (του τεστ ετσι ??)

αυτα.....

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: εχεις δικιο...αυτο θα κανω....θα του κρατησω μουτρα...!!!! λες ομως μετα να θυμωσει και να μη μου βγαζει θετικο ?????

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαζι παμε γιαννα ...ετσι λεω κι εγω ..εννοω που μετραω γονιμεσ κλπ...και απο πριν ελευθερα καναμε ..αλλα δεν μετρουσα ποτε εχω και τετοια..

αντε αυτοσ ο μηνασ να "παμε" μαζι ..και να εχουμε θετικα αποτελεσματα +++++++++

 

μακαρι Παναγια μου......οχι μονο εμεις...ολες οι υποψηφιες μανουλεσ.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω περιμενω ...18 -19 του μηνοσ ..αντε και να δουμε!!!:)

 

εγω την ημερα του αγ.βαλεντινου ( τυχαιο????? δεν νομιζωωω!!)

 

να εκανα το τεστ την Κυριακη , 2 μερες νωριτερα????

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

μακαρι Παναγια μου......οχι μονο εμεις...ολες οι υποψηφιες μανουλεσ.

 

Μακάρι όλες μας!!εμάς ειναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών,βέβαια δεν εχω κ πολλές ελπίδες γιατί ήρθαμε μονο μια φορά σε επαφή γόνιμη μερα!

Link to comment
Share on other sites

εγω την ημερα του αγ.βαλεντινου ( τυχαιο????? δεν νομιζωωω!!)

 

να εκανα το τεστ την Κυριακη , 2 μερες νωριτερα????

 

 

κι αν εισαι??? και δεν δειξει? παλι δεν θα φασ ηττα???? και θα μεινεισ με την αμφιβολια??? ολεσ τισ φορεσ κανεισ ..νωριτερα ..ασε μια φορα μην κανεισ ..μην το ..τρεξεισ ..ισωσ ειναι για καλο !! να μην βιαστησ αυτη τη φορα..

σου λεω κι εγω εχω τεστ αλλα δεν θα κανω ..τι νοημα εχει να μπριζωθω.....απο νωρισ...ετσι και το προγ..μηνα και καθυστερηση ειχα απο αγχοσ και εγκυοσ δεν ημουν ...σκατα!

Link to comment
Share on other sites

θελω να σας πω τι εχω να το βγαλω απο μεσα μου.....

ειναι να αδιαθετησω ( να μην δηλαδη) στις 14/02. σημερα απο το πρωι ποναω σαν να περιμενω περιοδο, οχι τοσο εντονα οπως οταν αδιαθετω αλλα εχω κατι πονακια σαν της περιοδου. Επισης το στηθος μου ειναι τοσο πρησμενο που και χωρις σουτιεν στητο παραμενει. και κατι τσιμπηματακια κοντα στον αφαλο ....τρωω οτι βρω μπροστρα μου και νυσταζω ...πεφτω για υπνο απο τις 10+30 το βραδυ και ξερενομαι , ποια εγω.....που για να κοιμηθω πηγαινε η ωρα μιαμιση.

λιγο νωρις δεν ειναι ομως για να αδιαθετησω απο τωρα? αφου εχω κυκλο 24 ημερων και σημερα ειναι η 18η μερα

τον προηγουμενο μηνα μετραγα καθημερινα την θερμοκρασια μου, αυτον παλι οχι γιατι ελεγα να μην μπαινω σε τετοια διαδικασια και ξεμυαλιζομαι......

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω να σας πω τι εχω να το βγαλω απο μεσα μου.....

ειναι να αδιαθετησω ( να μην δηλαδη) στις 14/02. σημερα απο το πρωι ποναω σαν να περιμενω περιοδο, οχι τοσο εντονα οπως οταν αδιαθετω αλλα εχω κατι πονακια σαν της περιοδου. Επισης το στηθος μου ειναι τοσο πρησμενο που και χωρις σουτιεν στητο παραμενει. και κατι τσιμπηματακια κοντα στον αφαλο ....τρωω οτι βρω μπροστρα μου και νυσταζω ...πεφτω για υπνο απο τις 10+30 το βραδυ και ξερενομαι , ποια εγω.....που για να κοιμηθω πηγαινε η ωρα μιαμιση.

λιγο νωρις δεν ειναι ομως για να αδιαθετησω απο τωρα? αφου εχω κυκλο 24 ημερων και σημερα ειναι η 18η μερα

τον προηγουμενο μηνα μετραγα καθημερινα την θερμοκρασια μου, αυτον παλι οχι γιατι ελεγα να μην μπαινω σε τετοια διαδικασια και ξεμυαλιζομαι......

 

ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΕΟΡΤΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ 18 ΜΕΡΑ ΚΑΙ 24 ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ...

 

ΜΕΝ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Ο Κ...Σ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ....

ΑΣΕ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ..ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ..ΑΛΛΑ ΤΕΣΤ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ

ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...

ΑΚΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ..ΟΠΟΙΟΣ ..ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΣΚΟΝΤΑΦΤΕΙ ...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΕΟΡΤΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ 18 ΜΕΡΑ ΚΑΙ 24 ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ...

 

ΜΕΝ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Ο Κ...Σ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ....

ΑΣΕ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ..ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ..ΑΛΛΑ ΤΕΣΤ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ

ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...

ΑΚΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ..ΟΠΟΙΟΣ ..ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΣΚΟΝΤΑΦΤΕΙ ...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!

 

οχι εχω κυκλο 24 ημερων και σημερα ειναι η 18Η ημερα....δηλαδη ειναι να αδιαθετησω σε 6 μερες......

οκ δεν θα το κανω το τεστ...θα περιμενω:-(:-(:-(:-(

μου εχεις κανει την καρδια μου περιβολι....

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι εχω κυκλο 24 ημερων και σημερα ειναι η 18Η ημερα....δηλαδη ειναι να αδιαθετησω σε 6 μερες......

οκ δεν θα το κανω το τεστ...θα περιμενω:-(:-(:-(:-(

μου εχεις κανει την καρδια μου περιβολι....

 

 

σου ειπα ..οποιοσ βιαζεται σκονταφτει ..!! μην βιαστεισ να το κανεισ!

 

αφου και να σαι ..δεν θα δειξει ..και παλι θα ξοδευεσαι ..

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia!! k egw gianna peimenw 12-13 k ekana exthes ena self clear kai vghke arnhtiko k apogohteuthka :( perimene kalutera mexri 14 k an den sou erthei (pou sto euxomai) kane to testaki! pantws egw apofasisa oti den ksanapairnw test giati mpainw ston peirazmo k ta kanw nwris! tha pigainw gia xoriaki thn mera pou perimenw,ektos k an exw kapoio polu entono sumptwma nwritera...

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia!! k egw gianna peimenw 12-13 k ekana exthes ena self clear kai vghke arnhtiko k apogohteuthka :( perimene kalutera mexri 14 k an den sou erthei (pou sto euxomai) kane to testaki! pantws egw apofasisa oti den ksanapairnw test giati mpainw ston peirazmo k ta kanw nwris! tha pigainw gia xoriaki thn mera pou perimenw,ektos k an exw kapoio polu entono sumptwma nwritera...

 

Μαρία δεν πειράζει!μη στεναχωριεσαι,πάμε για τον επόμενο μηνα:;)!!!!!!!'νν

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε έξι χρόνια μαζί,το καλοκαίρι αρραβωνιαστικαμε!εχω μαγαζί με ρούχα γυναικεία.σου εύχομαι να είστε πάντα αγαπημένοι κ να κάνετε μια ευτυχισμένη οικογένεια!

 

Κι εγώ στο εύχομαι.... Σε όλες το εύχομαι.... Γιατί γίνεται κουραστικό να το θες και να μη σου συμβαίνει! Από την άλλη δεν το κάνεις και παραγγελία.... Όταν είναι η κατάλληλη στιγμή θα έρθει..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Έχω μία απορία.... Πώς λες με στυλ, διακριτικότητα και χωρίς να πληγώσεις τον άνθρωπο σου ότι πρέπει να κάνει εξετάσεις? Είχε ένα παρελθόν κακό σχετικά με τη γονιμότητα και δεν ξέρω πως να του το πω...... Γενικά έχουμε μία σχέση πολύ αυθόρμητη αλλά σε αυτό το θέμα κολλάω λιγάκι! Δε θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Έχω μία απορία.... Πώς λες με στυλ, διακριτικότητα και χωρίς να πληγώσεις τον άνθρωπο σου ότι πρέπει να κάνει εξετάσεις? Είχε ένα παρελθόν κακό σχετικά με τη γονιμότητα και δεν ξέρω πως να του το πω...... Γενικά έχουμε μία σχέση πολύ αυθόρμητη αλλά σε αυτό το θέμα κολλάω λιγάκι! Δε θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση.....

 

θελει ειδικη μεταχειρηση.....δεν ειναι και οτι πιο ευκολο..!!!

ποσο καιρο προσπαθητε? μπορεις να του πεις οτι ειναι καλο να γινει ενας προγεννετικος ελεγχος και στους δυο, οτι στο προτεινε ο γιατρος σου, στο κατω κατω και ποιος γιατρος δεν το προτεινει εαν υπαρχει οντως προβλημα απο το παρελθον???

το σημαντικοτερο ειναι να μην τον πληγωσεις, να μην τον κανεις να αισθανθει οτι ευθυνεται εκεινος για το οτι ακομα δεν εχει επιτευχει μια εγκυμοσυνη.

σκεψου πως θα ηθελες εσυ να σου φερθουν και να στο προτεινουν αν ειχες εσυ προβλημα.

μπορεις πανω σε μια συζητηση να θεσεις το θεμα με ηπιο τροπο.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. εγω "δεν" περιμενω στισ 12 του μηνα.εχω πρηξιμο στο στηθος αλλα απο τη 17η μερα με κυκλο 28 ημερων...που νομιζω οτι ξεκινησαν νωρισ τα σηυμπτωματα περιοδου αυτη τη φορα...εχω και τρελλη υπνιλια....εχω ενα τεστ στο συρταρι αλλα κανω υπομονη ναμ μη το κανω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. εγω "δεν" περιμενω στισ 12 του μηνα.εχω πρηξιμο στο στηθος αλλα απο τη 17η μερα με κυκλο 28 ημερων...που νομιζω οτι ξεκινησαν νωρισ τα σηυμπτωματα περιοδου αυτη τη φορα...εχω και τρελλη υπνιλια....εχω ενα τεστ στο συρταρι αλλα κανω υπομονη ναμ μη το κανω..

 

ειναι πολυ νωρισ ακομα κουκλα...θα το χαλασεισ τζαμπα ..ακομα και να εισαι ..ΑΚΟΥΜΕ ...καλυτερα λιγο αργοτερα..παρα νωρισ και...φολα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...