Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΤΕΣΤ ...ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ..ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ 2 ΓΡΑΜΜΕΣ!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 24-48 ΩΡΕΣ,,,ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΩΑΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΖΕΙ ? 24 ΩΡΕΣ?Η 48?

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΛΙΖΖΖΖΖΖ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολους!!!ath-gal τι κανεις?χαθηκαμε...εγω στις 17 του μηνα θα μπω στον 3ο μηνα!!!εχω πολυ αναγουλα ολη μερα κ ζαλαδες..κατα τα αλλα μια χαρα!!Το ωαριο απο οσο ξερω ζει απο 24 ως 36 ωρες..καλη επιτυχια !!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ωραία έρχεται το αβγουλάκι!!! Από όσο ξέρω το ωάριο ζει από 12 έως 24 ώρες σύμφωνα με τη γιατρό μου. Επομένως, μην αφήνεις να περνάει ο χρόνος. Εμένα με είχε συμβουλέψει: επαφές κάθε μέρα για 4 ημέρες περίπου για να είσαι μέσα. Καλή επιτυχία! :)

Link to comment
Share on other sites

που εισαι βρε χρυσανθεμο μου ??? σε εχασαααααααααα..αντε με το καλο ..ευχομαι τα καλυτερα και θα πανε ολα μια χαρα!! ευχομαι να με κολλησεις κι εμενα ..κα να μην χρειαστω να κανω αλλα τεστ ωορηξιας τον επομενο μηνα,παρα μονο ενα και καλο...κυησεως..:P:mrgreen:

 

μαρια μαρακι σ ευχαριστω πολυ για τιε ευχεσ σου και ανταποδιδω!

 

θελω να μου πειτε οτι τωρα που εδειξε το τεστ ...ποτε θα βγει το ..πουλακι απο μεσα? σε 24 η 48 ωρες? ..βεβαια με το ...αλλο το πουλακι ..τα λεμε συνεχεια ...καθε μερα,,κι ο,τι κατσει ..!

λοιπον ..ξαναλεω ...

σε ποσες μερες θα γινει η ωορηξια? και δευτερον ποσο ζει ..αν και νομιζω μου ειπατε...απο 24 ως 48 ωρες!

επαφες εχω καθε μερα...ειναι κακο ??? απο μια φορα βεβαια, δεν ειμαι και σεξομηχανη ...ειπαμε! για να πιασω ολες τις μερες!

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΤΕΣΤ ...ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ..ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ 2 ΓΡΑΜΜΕΣ!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 24-48 ΩΡΕΣ,,,ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΩΑΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΖΕΙ ? 24 ΩΡΕΣ?Η 48?

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΛΙΖΖΖΖΖΖ

 

24 ωρες μονο....αντε καλη επιτυχια.!!!!!

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εδω και 3 εβδομαδες ολο τρεχω με εξετασεις..οσες δεν εκανα σε ολη μου τη ζωη..καινουριο αγχος ξεκινησε!νιωθω και χαλια σωματικα..τελικα ο δευτερος μηνας οντως ειναι ο χειροτερος..ευχομαι σε ολες οσες περιμενουν αυτο το μηνα τον επομενο να ειναι με τα ιδια (η καλυτερα) συμπτωματα..!καθε μερα εκανα εγω για μια εβδομαδα οταν υπολογιζα τις γονιμες..κ τελικα πετυχε!!

Link to comment
Share on other sites

εδω και 3 εβδομαδες ολο τρεχω με εξετασεις..οσες δεν εκανα σε ολη μου τη ζωη..καινουριο αγχος ξεκινησε!νιωθω και χαλια σωματικα..τελικα ο δευτερος μηνας οντως ειναι ο χειροτερος..ευχομαι σε ολες οσες περιμενουν αυτο το μηνα τον επομενο να ειναι με τα ιδια (η καλυτερα) συμπτωματα..!καθε μερα εκανα εγω για μια εβδομαδα οταν υπολογιζα τις γονιμες..κ τελικα πετυχε!!

 

ki ego..etsi kano....gia na doume...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε η ακατανόμαστη ειμαι και στη δουλεια.και έλεγα μήπως γλιτώσω τις ενέσεις για την σπερματένχυνση, αλλά τελικά τζίφος.Θα πάω αύριο να τις παραγγείλω για να τις κάνω τον επόμενο μήνα.ειλικρινά είμαι σε μία φάση να κλάψω να μην κλάψω να σπάσω ότι έχω πάνω στο γραφείο μου, διότι δυνατή είμαι αλλά πόση δύναμη πια...κάποια στιγμή λυγίζεις όσο και να θες να κρατηθείς ακμαία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! καταρχην να ευχηθω σε ολες να αποκτησουν αυτο που θελουν (που ολες θελουμε...) εγω ειμαι 24 χρονων κ εδω και 3 μηνες προσπαθουμε για μωρακι.. ειμαι στην 24 μερα του κυκλου, οωριξια ειχα στις 29-30 διαπιστωμενη με τεστ..εκανα σημερα ενα σελφ κλεαρ που λενε οτι δειχνει απο την 5η μερα της συλληψης αλλα βγηκε αρνητικο κ απογοητευτηκα.. το στηθος μου ειναι ελαφρως πρησμενο κ το σαββατο το βραδυ 4/02 ενιωθα κατι σαν τσιμηματακια πολυ πολυ χαμηλα στην κοιλια προς τα γεννητικα οργανα... τιποτα το ιδιαιτερο δηλαδη απο συμπτωματα! θελω να σας ρωτησω βρε κοριτσια ανυπαρχει περιπτωση το τεστ να ηταν λαθος κ να το εκανα νωρις... ευχαριστω πολυ κ συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο ποστ!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Μαρία!!!! Αυτά τα τεστ είναι βέβαια τελευταίας γενιάς και λένε ότι ανιχνεύουν εγκυμοσύνη σε 5 μέρες από τη σύλληψη, αλλά είναι νωρίς γιατί μπορεί η σύλληψη να έγινε και καθυστερημένα. Προσωπική μου γνώμη: μην αναλώνεσαι σε τεστ αν δεν έχεις καθυστέρηση γιατί μπορεί να σου βγαίνει αρνητικό και να είσαι και να πέφτει η ψυχολογία σου άδικα. Ξέρω πόσο πολύ το θες αλλά κάνε υπομονή και μην χαραμίζεις τα χρήματά σου σε τεστ. (το έκανα και γω και έχω ξοδεψει ένα σωρό λεφτά). Πάντως στο φορουμ θα έχεις διαβάσει και για κοπέλες που έκαναν το συγκεκριμένο τεστ ακόμα κ με καθυστέρηση κ έβγαινε αρνητικό. Δεν θέλω νου φουσκώσω τα μυαλά αλλά το καλύτερο είναι να περιμένεις για έγκυρα αποτελέσματα!!!!!

όλα να σου πάνε όπως τα επιθυμείς!!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο μενα κορίτσια!κ για μας ειναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών,είχα τελευταία περίοδο 25/1 με κύκλο 26 ημερων,ήρθαμε σε επαφή στις 5/2,το πρωί είχα τεστ ωορρηξιας κ είχε χαμογελάσει!αλλά ήρθαμε μονο μια φορά σε επαφή,υπαρχουν πιθανότητες;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

ειμαι νεα στο φορουμ και χρειαζομαι τη βοηθεια σας

 

τελευταια περιοδος 19/1 πηρα clomiphene για 5 ημερες μετα εκανα pregnyl

το προβλημα μου ειναι οτι εδω και 4-5 ημερες εχουν πρηστει τρελλα τα χερια μου σε σημειο που να αισθανομαι γιγαντας

 

Σημερα εχω ραντεβου με παθολογο

 

Το εχει παθει καμια

 

Ευχαριστω

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera evaggelia!!ap oso kserw k me mia fora exeis pithanothtes!! pantws an ekanes to test stis 5/02 mexri k simera eisai gonimh! otan vgei thetiko shmainei oti i ooriksia tha sumvei mesa stis epomenes 48 wres!! ara vourrrr k shmera gia na exeis pio polles pithanothtes!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι όλες να γίνουμε μανουλες σύντομα!!!Μαρία ΕΣΥ ποτέ περιμένεις;πάντως αυτα τα τεστ που δείχνουν απο την Πέμπτη μερα σύλληψης μη τους έχεις εμπιστοσύνη!κανε υπομονή λίγες μερες κ κανε ένα τεστ μια μερα πριν την αναμενόμενη περίοδο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ Μαρία!!!βουρ κ σήμερα λοιπόν!!!!!!ειμαι κ εγώ απο κρητη,ηρακλειο!!!μακάρι να μου τύχει!ειμαι κ 32 και το θέλω πολυ!!

 

Και εγώ ευαγγελία 32 είμαι...:P:p

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

kyriakh me deytera perimenw!! exw toooooooosi anupomonisia.....makari na ginei to thaumataki.. k apla na ekana nwris to test!

 

Μαρία εσείς πόσες φορές ήρθατε σε επαφή τις γόνιμες;γιατί λένε ότι πρέπει να υπάρχει πολυ σπερμα στον κολπο για να έχεις πιθανότητες!

Link to comment
Share on other sites

genika kaname kathe mera k prin tis gonimes giati to spermatozwario zei arketes meres opote exei pithanothtes na zei mexri thn ooriksia.. alla thn mera pou vghke thetiko to test irthame se epafh kanonika 1 fora k thn epomenh 2 fores..pantws afto pou les nomizw oti den isxuei!ap auta pou exw diavasei k egw to lew! apla auksaneis tis pithanothtes me perissotero sperma k perissoteres fores!!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ? οταν εχουμε επαφες ..οκ ..δεν πλενομαστε μετα για να μεινουν ..τα υγρα μηπως και φιληθουνε ωαριο+σπερματοζ...

αν πλυθουμε την επομενη ..(διοτι δεν ειναι δυνατον να μενουμε απλυτεσ με αυτο το πραμα πια...) και ξαναερθουμε σε επαφη ..ελαχιστοποιουμε τις πιθανοτητεσ? (επειδη εχουμε πλυθει?)

δλδ ..δεν πλενομαστε την ιδια μερα αλλα την επομενη ...και μετα ακολουθει παλι ..επαφη ..

σημειωνω οτι οταν πλενομαι, οχι μεσα στον κολπο.,αλλα γενικα εξωτερικα ..(.συγνωμη που ειμαι τοσο περιγραφικη αλλα πωσ αλλιως να το εγραφα...)

Link to comment
Share on other sites

na sou pw egw den pisteuw oti exei tosi shmaisia!egw plenomai meta apo kamia writsa! skepsou k poses kopeles plenontai meta thn epafh k menoun xwris na to prospathoun!

 

ναι βρε συ ...αμα εισαι καμια 10 χρονια νεοτερη ναι ..και δεν εχει και θεματα -μικροπροβληματα οπως οι περισσ.εδω μεσα ..ε τοτε ναι ..θα σου κατσει πιο ανετα!

με τις υπολοιπες τι γινεται ομως?( ειμαι κι εγω μεσα στις ..υπολοιπες!)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...