Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

στο μονό clear blue digital , αυτο το ψηφιακο που λεει και ποσες εβδομαδες εισαι, βρηκα διαφορα 4 ευρω στο κουτι σε φαρμακεια της περιοχης μου....απο εκει να φανταστειτε....

παντως gkougkou καλα εκανες και τα παραγγειλες απο ιντερνετ....συμφερει ...!!

Το ξέρω βρε κορίτσι! Πήγα από φαρμακείο εδώ να αγοράσω μόνο τα 7 τεστάκια ωορρηξίας clear blue και μου είπανε πως κοστίζουν 50 ευρώ. Ε, δεν μπορούσα να δώσω τόσα λεφτά! Τα παράγγειλα Δευτέρα και υπολογίζω μέχρι αύριο, το πολύ Δευτέρα να τα πάρω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ξέρω βρε κορίτσι! Πήγα από φαρμακείο εδώ να αγοράσω μόνο τα 7 τεστάκια ωορρηξίας clear blue και μου είπανε πως κοστίζουν 50 ευρώ. Ε, δεν μπορούσα να δώσω τόσα λεφτά! Τα παράγγειλα Δευτέρα και υπολογίζω μέχρι αύριο, το πολύ Δευτέρα να τα πάρω :)

 

εχεις ξαναχρησιμοποιησει τεστ ωορηξιας? ειναι ακριβη στα αποτελεσματα?

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις ξαναχρησιμοποιησει τεστ ωορηξιας? ειναι ακριβη στα αποτελεσματα?

Όχι, πρώτη φορά θα τα χρησιμοποιήσω. Απ’ ότι διαβάζω στο φόρουμ από τα κορίτσια, το clear blue που σου δείχνει φατσούλα είναι καλό. Πολλές που έχω διαβάσει εδώ, τα πήρανε και μείνανε αμέσως έγκυες. Θα δείξει κορίτσι μου...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πρώτη φορά θα τα χρησιμοποιήσω. Απ’ ότι διαβάζω στο φόρουμ από τα κορίτσια, το clear blue που σου δείχνει φατσούλα είναι καλό. Πολλές που έχω διαβάσει εδώ, τα πήρανε και μείνανε αμέσως έγκυες. Θα δείξει κορίτσι μου...

 

ααααααα....τρεχω για το φαρμακειο.....!!!!

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα..... Είμαι αρραβωνιασμένη και προσπαθώ με τον καλό μου για μωράκι περίπου 1,5 χρόνο. Δυστυχώς δεν έχει προκύψει κάτι ακόμη. Έχω καθυστέρηση 1 εβδομάδα. Την δεύτερη μέρα της καθυστέρησης έκανα τεστ αλλά ήταν αρνητικό..... Έχω μπερδευτεί λιγάκι! Δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα.... Δεν έχω μείνει έγκυος ποτέ κι έτσι δεν έχω ιδέα πως είναι!!!! Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να μη φάνηκε στο τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα..... Είμαι αρραβωνιασμένη και προσπαθώ με τον καλό μου για μωράκι περίπου 1,5 χρόνο. Δυστυχώς δεν έχει προκύψει κάτι ακόμη. Έχω καθυστέρηση 1 εβδομάδα. Την δεύτερη μέρα της καθυστέρησης έκανα τεστ αλλά ήταν αρνητικό..... Έχω μπερδευτεί λιγάκι! Δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα.... Δεν έχω μείνει έγκυος ποτέ κι έτσι δεν έχω ιδέα πως είναι!!!! Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να μη φάνηκε στο τεστ?

καλησπέρα.υπάρχει πιθανότητα να συμβαίνει αυτό που λες για το τεστ.συμπτώματα από τόσο νωρίς δεν θα έχεις,πιθανόν να νοιώθεις ό,τι και με την περίοδο.πήγαινε κάνε μια χοριακή που θα σου δείξει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

riri, αν έχεις σταθερό κύκλο, η καθυστέρηση κάτι σημαίνει. Αυτό βέβαια δεν το ξέρουμε αλλά πολλά κορίτσια έχει τύχει να κάνουν τεστ ακόμα και με περισσότερες μέρες καθυστέρησης από σένα κ να βγαίνουν αρνητικά ενώ ήταν εγγυούλες. Αν δεν σου έρθει σε μια - δυο μέρες κάνε εξέταση αίματος για σίγουρα πράγματα. καμιά φορά βέβαια καθυστερεί η περίοδος από το άγχος, αλλά σου εύχομαι να καθυστερεί στην περίπτωσή σου λόγω εγκυμοσύνης!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το εύχομαι..... Διαβάζοντας τα όσα γράφονται εδώ αντιλαμβάνομαι ότι δεν είμαι η μόνη τελικά που έχει τέτοιες ανησυχίες.... Παρήγορο μου φαίνεται αυτό! Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών και απ ' ότι θυμάμαι και απ ' ότι βλέπω στο ημερολόγιο μου δεν υπάρχει άλλος μήνας που να είχα τόσες μέρες καθυστέρηση.... Λες? Λες να κάνω τέτοιο δώρο στον αντρούλη μου? Μακάρι!!!! Αν κάνω αύριο β χορειακή θα δείξει σίγουρα? Από τις 20 Ιανουαρίου περιμένω περίοδο και τίποτα ακόμη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ το εύχομαι..... Διαβάζοντας τα όσα γράφονται εδώ αντιλαμβάνομαι ότι δεν είμαι η μόνη τελικά που έχει τέτοιες ανησυχίες.... Παρήγορο μου φαίνεται αυτό! Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών και απ ' ότι θυμάμαι και απ ' ότι βλέπω στο ημερολόγιο μου δεν υπάρχει άλλος μήνας που να είχα τόσες μέρες καθυστέρηση.... Λες? Λες να κάνω τέτοιο δώρο στον αντρούλη μου? Μακάρι!!!! Αν κάνω αύριο β χορειακή θα δείξει σίγουρα? Από τις 20 Ιανουαρίου περιμένω περίοδο και τίποτα ακόμη.....

 

 

 

σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα...περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το εύχομαι..... Διαβάζοντας τα όσα γράφονται εδώ αντιλαμβάνομαι ότι δεν είμαι η μόνη τελικά που έχει τέτοιες ανησυχίες.... Παρήγορο μου φαίνεται αυτό! Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών και απ ' ότι θυμάμαι και απ ' ότι βλέπω στο ημερολόγιο μου δεν υπάρχει άλλος μήνας που να είχα τόσες μέρες καθυστέρηση.... Λες? Λες να κάνω τέτοιο δώρο στον αντρούλη μου? Μακάρι!!!! Αν κάνω αύριο β χορειακή θα δείξει σίγουρα? Από τις 20 Ιανουαρίου περιμένω περίοδο και τίποτα ακόμη.....

 

με τοσες μερες καθυστερηση η χοριακη θα δειξει σιγουρο αποτελεσμα και αξιοπιστο.....σου ευχομαι καλα αποτελεσματα

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου.σας ευχομαι πολυ συντομα να αποκτησετε ενα σπορακι στην κοιλιτσα σας!θελω να με βοηθησετε σε κατι.τελευταια περιοδος 26/12/11 με κυκλο 30-31 ημερων.ελευθερη επαφη ειχαμε με τον αντρουλη μου στις 1/1/12 κ 7/1/12.κομα δεν εχω αδιαθετηση και εχθες πριστηκε το στηθος μου,εχω πονακια καποιες στιγμες περιοδου και σημερα σηκωσα πυρετο.υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυουλα???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου.σας ευχομαι πολυ συντομα να αποκτησετε ενα σπορακι στην κοιλιτσα σας!θελω να με βοηθησετε σε κατι.τελευταια περιοδος 26/12/11 με κυκλο 30-31 ημερων.ελευθερη επαφη ειχαμε με τον αντρουλη μου στις 1/1/12 κ 7/1/12.κομα δεν εχω αδιαθετηση και εχθες πριστηκε το στηθος μου,εχω πονακια καποιες στιγμες περιοδου και σημερα σηκωσα πυρετο.υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυουλα???

 

καλησπερα και καλως ηλθες,

 

τα συμπτωματα της περιοδου μοιαζουν πολυ με τα πρωιμα συμπτωματα εγκυμοσυνης....αλλα αυτο που λες οτι σηκωσες πυρετο δεν μου πολυ κολλαει.....ποσο ηταν η θερμοκρασια σου δηλαδη? μεχρι 37+2 αντε +3 ειναι μεσα στα πλαισια των συμπτωματων αλλα αν για παραδειγμα εχεισ 38 μαλλον καποια ιωσουλα θα εχεις.

αν μετρησα καλα πρεπει να εχεις 2 μερες καθυστερηση, οποτε κανε ενα τεστ η καλυτερα μια β χοριακη για πιο σιγουρα αποτελεσματα.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλως σας βρηκα!!ο πυρετος φτανει μεχρι 37,8 και πεφτει μεντεπον 37,2.μακαρι να εγινε το θαυματακι.φοβαμαι να κανω τεστ μηπως και απογοητευτω παλι.

 

η φυσιολογικη σου θερμοκρασια ξερεις ποσο ειναι?

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικα εχω 36.6με 36.8.νιωθω οτι ποναει το σωμα μου αλλα δεν νιωθω τιποτα αλλο.αχ! μπορει να ειναι κ ιωση.

 

δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον καποια ιωση θα περνας ....για να λες οτι ποναει κιολας το σωμα σου.....ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ....ο δικος σου οργανισμος μπορει να αντιδρα ετσι σε μια πιθανη εγκυμοσυνη.....κανε μια β χοριακη και θα εχεις ενα ξεκαθαρο αποτελεσμα.

ειλικρινα σου ευχομαι ενα θετικοτατο αποτελεσμα ....αααα κι αν αυτη η ''ιωση'' ειναι εγκυμοσυνη πες μας που μενεις να ερθουμε να μας κολλησεις!!!!!! :):):):):)

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Μετα την οωρηξια αρχιζει ο οργανισμος και ανεβαζει δεκατα ....36.8-37.3.....και μεχρι να ερθει η περιοδος.Απο τη στιγμη που θα αδιαθετησεις πεφτει στα φυσιολογικα.....τωρα αν καποια ανεβασει 38 μαλλον μιλαμε για ιωση......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δυστυχώς η χαρά μου έμεινε!!!! Ελπίζω την επόμενη φορά να είναι αλλιώς τα πράγματα..... Γιατί έχω αρχίσει και απελπίζομαι....! Και εύχομαι σύντομα να μάθω ευχάριστα νέα από όλες σας!!!! Να έχουμε όλες ένα μωράκι ως το τέλος του χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας ειμαι καινουργια στο site,εμεις προσπαθουμε εδω και ενα χρονο με δυο ατυχιες μεσα σε αυτον.Ειχα μια παλινδρομη κυηση τον προηγουμενο Ιανουαριο και μια τραχηλικη το Σεπτεμβριο.Εχω στεναχωρηθει αλλα δεν το βαζω κατω,εδω και δυο μηνες κανουμε ελευθερα παλι και ευχομαστε να ερθει και το δικο μας μωρακι.Τωρα μαλιστα ειμαι στις γονιμες μερες μου παλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι σε οσες δεν εχουν ακομα παιδακι να το αποκτησουν το συντομοτερο,γιατι καταλαβαινω οτι θα το επιθυμουν οσο κι εγω.Πιστευω πως κανεις γυρω μου δεν καταλαβαινει πωσ νιωθω και εχω κουραστει να ακουω μην ανχωνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...