Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

λοιπον ..επειδη εγω την πατησα ...ΜΗΝ το κανεις!!! ακου τι σου λεω!!! θα πεταξεις τα λεφτακια σου..και οπως φαινεται ..θα εχεις πολλα εξοδα ...προσεχως!! οπως περιμενες ,,περιμενε λιγακι ακομα και μ ην κανεις τεστ ..κανε χοριακη ...επισημα πραματα!!!:-P

 

μπριζωθηκα τοσο πολυ εδω ...(δεν χρεωνω ΚΑΜΙΑ κοπελα εδω μεσα,ειμαι υπευθυνη για τις αποφασεις μου),και ενω περιμενα περιοδο,πιστευα οτι ειμαι ,εκανα χοριακη ανημερα την μερα που περιμενα,βγηκε αρνητικη,και ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδος !(περιμενα πεμπτη) ..ειναι ολα καθαρα αγχους....

ακομα την περιμενω..:confused:

Αληθεια ...γιατι την λετε ...Αλεκα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπριζωθηκα τοσο πολυ εδω ...(δεν χρεωνω ΚΑΜΙΑ κοπελα εδω μεσα,ειμαι υπευθυνη για τις αποφασεις μου),και ενω περιμενα περιοδο,πιστευα οτι ειμαι ,εκανα χοριακη ανημερα την μερα που περιμενα,βγηκε αρνητικη,και ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδος !(περιμενα πεμπτη) ..ειναι ολα καθαρα αγχους....

ακομα την περιμενω..:confused:

Αληθεια ...γιατι την λετε ...Αλεκα???

 

ελα ντε μου κολλησε και μενα απο το πουθενα η Αλεκα......ειναι μεταδοτικο :-)

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπριζωθηκα τοσο πολυ εδω ...(δεν χρεωνω ΚΑΜΙΑ κοπελα εδω μεσα,ειμαι υπευθυνη για τις αποφασεις μου),και ενω περιμενα περιοδο,πιστευα οτι ειμαι ,εκανα χοριακη ανημερα την μερα που περιμενα,βγηκε αρνητικη,και ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδος !(περιμενα πεμπτη) ..ειναι ολα καθαρα αγχους....

ακομα την περιμενω..:confused:

Αληθεια ...γιατι την λετε ...Αλεκα???

χαχαχα ωραιο...δεν το ηξερα με την Αλέκα...μήπως επειδή ειναι και αυτη κοκκινη ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες ! σημερα κυριακη και ακομα να μου ερθει περιοδος .δεν ξερω τι να υποθεσω ..οπως ειπα εκανα χοριακη την παρασκευη ,βγηκε αρνητικη, και περιμενα την πεμπτη .αρχιζω και φοβαμαι ,μην εινα κατι κακο ..ελπιζω να ειναι απ το κρυο ,τι αλλο να πω .εχω κυκλο ακριβωσ 28 ημερων.θα περιμενω μεχρι τα μισα της εβδομαδας αν ερθει και μετα παω γιατρο .μεχρι τοτε ομως περνανε χιλιιες δυο κακες σκεψεις απ το μυαλο μου και δεν ξερω τι μπορει να ειναι .οταν ειχα το ινομυωμα και τετοια ειδους θεματα ,κατα κανονα εχουμε περισσοτερο αιμα ,οχι να μας κοβεται η περιοδος .τι μπορει να ειναι .το αγχος που εχω αυτες τις μερες ,ειναι απεριγραπτο .οποιος μπορει ν βοηθησει ,ασ μου γραψει κατι ,σας παρακαλω..ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες ! σημερα κυριακη και ακομα να μου ερθει περιοδος .δεν ξερω τι να υποθεσω ..οπως ειπα εκανα χοριακη την παρασκευη ,βγηκε αρνητικη, και περιμενα την πεμπτη .αρχιζω και φοβαμαι ,μην εινα κατι κακο ..ελπιζω να ειναι απ το κρυο ,τι αλλο να πω .εχω κυκλο ακριβωσ 28 ημερων.θα περιμενω μεχρι τα μισα της εβδομαδας αν ερθει και μετα παω γιατρο .μεχρι τοτε ομως περνανε χιλιιες δυο κακες σκεψεις απ το μυαλο μου και δεν ξερω τι μπορει να ειναι .οταν ειχα το ινομυωμα και τετοια ειδους θεματα ,κατα κανονα εχουμε περισσοτερο αιμα ,οχι να μας κοβεται η περιοδος .τι μπορει να ειναι .το αγχος που εχω αυτες τις μερες ,ειναι απεριγραπτο .οποιος μπορει ν βοηθησει ,ασ μου γραψει κατι ,σας παρακαλω..ευχαριστω!

 

και εγω τα ιδια.........τωρα τρεις μηνες κανω χοριακη, είναι αρνητική και μετα παιρνω τα ντουφαστον για να αδιαθετησω. δε ξερω γιατι και ο γιατρος μου λεει οτι δεν ειναι τιποτε ανησυχητικο......

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια.........τωρα τρεις μηνες κανω χοριακη, είναι αρνητική και μετα παιρνω τα ντουφαστον για να αδιαθετησω. δε ξερω γιατι και ο γιατρος μου λεει οτι δεν ειναι τιποτε ανησυχητικο......

 

πηγεσ γιατρο εσυ ? και εκανεσ υπερηχο? τι ειδε? εννοω οτι εχει ..φρακαρει-στουμπωσει το αιμα και δεν βγαινει???χαχαχ ακου πωσ το εγραψα! τι να πω πια..γιατι δεν φευγει λοιπον το αιμα αφου δεν εγινε γονιμοποιηση ..δεν βρηκε διεξοδο ?? δεν μπορω να καταλαβω,....πραγματικα! εσυ δλδ ..χωρισ χαπι που λεσ?> δεν εφευγε το αιμα? και αν μεινει εκει μεσα δεν εινια κακο?

Link to comment
Share on other sites

πηγεσ γιατρο εσυ ? και εκανεσ υπερηχο? τι ειδε? εννοω οτι εχει ..φρακαρει-στουμπωσει το αιμα και δεν βγαινει???χαχαχ ακου πωσ το εγραψα! τι να πω πια..γιατι δεν φευγει λοιπον το αιμα αφου δεν εγινε γονιμοποιηση ..δεν βρηκε διεξοδο ?? δεν μπορω να καταλαβω,....πραγματικα! εσυ δλδ ..χωρισ χαπι που λεσ?> δεν εφευγε το αιμα? και αν μεινει εκει μεσα δεν εινια κακο?

 

ναι εκανα υπερηχο. και εγω δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει και γιατι. μονο με χαπια αδιαθετησα που ειναι λεει αυτή η ορμονη που εχει ο οργανισμός μας οταν θελει να αδιαθετήσει

Link to comment
Share on other sites

ναι εκανα υπερηχο. και εγω δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει και γιατι. μονο με χαπια αδιαθετησα που ειναι λεει αυτή η ορμονη που εχει ο οργανισμός μας οταν θελει να αδιαθετήσει

 

o giatros sou ti sou eipe ? oti simbainei giati ...kai dld an den epairnes ta xapia den tha sou ksanarxotan periodos????dld ..ftaxti periodos?

eleos re si ...! ti ftiaxnoune pia

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες ! σημερα κυριακη και ακομα να μου ερθει περιοδος .δεν ξερω τι να υποθεσω ..οπως ειπα εκανα χοριακη την παρασκευη ,βγηκε αρνητικη, και περιμενα την πεμπτη .αρχιζω και φοβαμαι ,μην εινα κατι κακο ..ελπιζω να ειναι απ το κρυο ,τι αλλο να πω .εχω κυκλο ακριβωσ 28 ημερων.θα περιμενω μεχρι τα μισα της εβδομαδας αν ερθει και μετα παω γιατρο .μεχρι τοτε ομως περνανε χιλιιες δυο κακες σκεψεις απ το μυαλο μου και δεν ξερω τι μπορει να ειναι .οταν ειχα το ινομυωμα και τετοια ειδους θεματα ,κατα κανονα εχουμε περισσοτερο αιμα ,οχι να μας κοβεται η περιοδος .τι μπορει να ειναι .το αγχος που εχω αυτες τις μερες ,ειναι απεριγραπτο .οποιος μπορει ν βοηθησει ,ασ μου γραψει κατι ,σας παρακαλω..ευχαριστω!

 

με τον γυναικολογο σου εχεις μιλησει? γιατι δεν τον παιρνεις ενα τηλεφωνο να του πεις τι συμβαινε μηπως και σου κλεισει ραντεβου για εξεταση?

παρολα αυτα, το αγχος ειναι οτι χειροτερο κ επηρεαζει παρα πολυ τον οργανισμο μας.

αλλα απο το να κανουμε εικασιες απο μονες μας καλυτερα ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου.....εκεινος μονο θα σου δωσει τις απαντησεις που ζητας.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τον γυναικολογο σου εχεις μιλησει? γιατι δεν τον παιρνεις ενα τηλεφωνο να του πεις τι συμβαινε μηπως και σου κλεισει ραντεβου για εξεταση?

παρολα αυτα, το αγχος ειναι οτι χειροτερο κ επηρεαζει παρα πολυ τον οργανισμο μας.

αλλα απο το να κανουμε εικασιες απο μονες μας καλυτερα ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου.....εκεινος μονο θα σου δωσει τις απαντησεις που ζητας.

 

ναι μωρε ..μιλησα και μου ειπε απο αγχος και να περιμενω ακομα ...θα παω αν δεν ερθει μεχρι τεταρτη -πεμπτη ..θα παω ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες ! σημερα κυριακη και ακομα να μου ερθει περιοδος .δεν ξερω τι να υποθεσω ..οπως ειπα εκανα χοριακη την παρασκευη ,βγηκε αρνητικη, και περιμενα την πεμπτη .αρχιζω και φοβαμαι ,μην εινα κατι κακο ..ελπιζω να ειναι απ το κρυο ,τι αλλο να πω .εχω κυκλο ακριβωσ 28 ημερων.θα περιμενω μεχρι τα μισα της εβδομαδας αν ερθει και μετα παω γιατρο .μεχρι τοτε ομως περνανε χιλιιες δυο κακες σκεψεις απ το μυαλο μου και δεν ξερω τι μπορει να ειναι .οταν ειχα το ινομυωμα και τετοια ειδους θεματα ,κατα κανονα εχουμε περισσοτερο αιμα ,οχι να μας κοβεται η περιοδος .τι μπορει να ειναι .το αγχος που εχω αυτες τις μερες ,ειναι απεριγραπτο .οποιος μπορει ν βοηθησει ,ασ μου γραψει κατι ,σας παρακαλω..ευχαριστω!

 

το εγραψες μονη σου ....

Link to comment
Share on other sites

πηγεσ γιατρο εσυ ? και εκανεσ υπερηχο? τι ειδε? εννοω οτι εχει ..φρακαρει-στουμπωσει το αιμα και δεν βγαινει???χαχαχ ακου πωσ το εγραψα! τι να πω πια..γιατι δεν φευγει λοιπον το αιμα αφου δεν εγινε γονιμοποιηση ..δεν βρηκε διεξοδο ?? δεν μπορω να καταλαβω,....πραγματικα! εσυ δλδ ..χωρισ χαπι που λεσ?> δεν εφευγε το αιμα? και αν μεινει εκει μεσα δεν εινια κακο?

 

βρε τι τρελλες ανησυχιες ειναι αυτες;δεν εχει στουμπωσει το αιμα απλα για καποιο λογο προφανως απο το αγχος ειτε αργησε να γινει η ωορηξια κι επομενως αργει και ο χρονος εναρξης της περιοδου....ειτε δεν εχει παραχθει η ορμονη που δινει το συνθημα για την εναρξη.....το αιμα δεν ειναι τιποτε αλλο απο το ενδομητριο σου.....αν δεν παρεις τα χαπια καποια στιγμη θα ρθει απλα θελει το χρονο της......σκεψου πως εμενα μου χει τυχει κυκλος 60 ημερων....και φυσικα δεν επαθα τιποτα.....

 

αν εισαι τοσο αγχωμενη φυσικα και να πας στο γιατρο σου για να σε ησυχασει.

Link to comment
Share on other sites

βρε τι τρελλες ανησυχιες ειναι αυτες;δεν εχει στουμπωσει το αιμα απλα για καποιο λογο προφανως απο το αγχος ειτε αργησε να γινει η ωορηξια κι επομενως αργει και ο χρονος εναρξης της περιοδου....ειτε δεν εχει παραχθει η ορμονη που δινει το συνθημα για την εναρξη.....το αιμα δεν ειναι τιποτε αλλο απο το ενδομητριο σου.....αν δεν παρεις τα χαπια καποια στιγμη θα ρθει απλα θελει το χρονο της......σκεψου πως εμενα μου χει τυχει κυκλος 60 ημερων....και φυσικα δεν επαθα τιποτα.....

 

αν εισαι τοσο αγχωμενη φυσικα και να πας στο γιατρο σου για να σε ησυχασει.

 

αχαχαχαχ..ξερω τι ειναι ρε συ η περιοδος ..ελεος δλδ ...απλα γελαω που εγραψα ,οτι στουμπωνει -φρακαρει το αιμα ..,παλι καλα που γελαω μπας και ξεχαστω γιατι οπως και ναν αι ...σκεφτομαι διαφορα..

ετσι και το 2010 που ειχα αιμα μια βδιμαδα μετα την περιοδο ,νομιζα οτι δεν ειναι κατι ,οπως και ο γιατρος μου (εξαλλου θα εκανε διαγνωση απο το τηλεφωνο??) μεχρι που πηγα και τελικα ηταν ενα ινομυωμα να!!!

Link to comment
Share on other sites

απλα ...προσπαθω να προετοιμαστω ..για ολα ..αυτο ειν ολο .

αν σκεφτομαι δεν ειναι τπτ ..και εντελει βγει το οτιδηποτε εκει να δειτε φρικη που θα φαω ...μιλαω παλι λαθος?

σκεφτομαι το ..χειροτερο ωστε ο,τι και να ναι να, το παρω για καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απλα ...προσπαθω να προετοιμαστω ..για ολα ..αυτο ειν ολο .

αν σκεφτομαι δεν ειναι τπτ ..και εντελει βγει το οτιδηποτε εκει να δειτε φρικη που θα φαω ...μιλαω παλι λαθος?

σκεφτομαι το ..χειροτερο ωστε ο,τι και να ναι να, το παρω για καλυτερα.

 

βρε χαρα μου γιατι το κανεις αυτο στον εαυτο σου? γιατι σκεφτεσαι τετοια πραγματα και τρελενεσαι?

προσπαθησε να ηρεμησεις........σιγουρα ολο αυτο το πραγμα που περνας ειναι απο το ΑΓΧΟΣ σου.........

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε χαρα μου γιατι το κανεις αυτο στον εαυτο σου? γιατι σκεφτεσαι τετοια πραγματα και τρελενεσαι?

προσπαθησε να ηρεμησεις........σιγουρα ολο αυτο το πραγμα που περνας ειναι απο το ΑΓΧΟΣ σου.........

 

οκ ..τελος! το βουλωνω και δεν ξαναλεω τπτ ....ο,τι εινια να ρθει θα ρθει !:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Non ho capito:(

 

εισ την ελληνιστην ....για τον κοσμο εισαι καποιος ,μα για καποιον εισαι ολος ο κοσμος!!

βεβαια για αν μην παρεξηγηθουμε εδω μεσα ...δεν στο αφιερωνω εσενα, απλα στο ..μαθαινω, να το μεταφερεις στον αντρουλι σου ...:cool:

Link to comment
Share on other sites

εισ την ελληνιστην ....για τον κοσμο εισαι καποιος ,μα για καποιον εισαι ολος ο κοσμος!!

βεβαια για αν μην παρεξηγηθουμε εδω μεσα ...δεν στο αφιερωνω εσενα, απλα στο ..μαθαινω, να το μεταφερεις στον αντρουλι σου ...:cool:[/QU

χαχαχαχα ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!ειχα τερ 22/12...ωορηξια περιπου 7-9/1. σημερα 32 μερα δεν ηρθε ακομα η περιοδος....εκανα χοριακη στις 18/1 και ηταν αρνητικη, εκανα σημερα τεστ ουρων...τα 2-3 πρωτα λεπτα δεν εδειξε τιποτα...μεταξυ 4-5 λεπτων μετα, η δευτερη γραμμη ηταν πολυ πολυ αχνη...ισα που φαινοταν......

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...