Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

:eek:

 

Αχ καλή μου Ath gal, μακάρι να μπορούσα να κανονίζω τα ονειρά μου (θα απέφευγα και τις κακοτοπιές) αλλά δυστυχώς μου έρχονται μόνα τους. Πάντως είσαι σίγουρα μέσα στις προσευχές μου και αν σε δω όνειρο θα σε ενημερώσω.....:!:

 

σε δυο μερες ...θα ξερω ..δεν εχω κανενα συμπτωμα μεχρι στιγμης περιοδου ...εκτος αν με πιασουν ολα μαζι αυριο ...τι να πω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:eek:

 

Αχ καλή μου Ath gal, μακάρι να μπορούσα να κανονίζω τα ονειρά μου (θα απέφευγα και τις κακοτοπιές) αλλά δυστυχώς μου έρχονται μόνα τους. Πάντως είσαι σίγουρα μέσα στις προσευχές μου και αν σε δω όνειρο θα σε ενημερώσω.....:!:

 

μακαρι να σταματησω καποια στιγμη να γραφω σε αυτο το ποστ και να ενταχθω...σε αλλα ...τιμεσ χοριακησ κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω και ποναω σιγα σιγα...μεση ..πονοκεφαλο κλπ...περιμενω μεθαυριο και αρχισαν τα συμπτωματα περιοδου ...τζιφοσ κι αυτο το μηνα ..:(

 

 

Σου εύχομαι αυτά τα συμπτώματα να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης!!! Όπως διάβασα στο φόρουμ δεν διαφέρουν και πολύ. Εμένα μετά από δύο μέρες καθυστέρηση μου ήρθε σήμερα :cry:. Ξαφνικά από 28 μέρες κύκλος έγινε 31. Τι να πω. Κάποιος παίζει μαζι μου νομίζω..... Σε λίγο θα πάμε στο γιατρό να μας πει πως θα προχωρήσουμε....

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι αυτά τα συμπτώματα να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης!!! Όπως διάβασα στο φόρουμ δεν διαφέρουν και πολύ. Εμένα μετά από δύο μέρες καθυστέρηση μου ήρθε σήμερα :cry:. Ξαφνικά από 28 μέρες κύκλος έγινε 31. Τι να πω. Κάποιος παίζει μαζι μου νομίζω..... Σε λίγο θα πάμε στο γιατρό να μας πει πως θα προχωρήσουμε....

 

παιζει δλδ να ειναι και συμπτωματα για τ αλλο???τα ιδια ακριβωσ με περιοδο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα...γραφω πρωτη φορα αν κ διαβαζω την σελιδα αρκετο καιρο...ειμαι 24 χρονων και ειναι ο πρωτος μηνας που εχω ελευθερες επαφες τις γονιμες μερες (περιμενω περιοδο περιπου στις 26-28 ).και τις τελευταιες μερες εχω πονοκεφαλους και ζαλαδες!υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος με την πρωτη??ξεχασα να πω το χειροτερο οτι πασχω απο πολυκυστικες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...γραφω πρωτη φορα αν κ διαβαζω την σελιδα αρκετο καιρο...ειμαι 24 χρονων και ειναι ο πρωτος μηνας που εχω ελευθερες επαφες τις γονιμες μερες (περιμενω περιοδο περιπου στις 26-28 ).και τις τελευταιες μερες εχω πονοκεφαλους και ζαλαδες!υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος με την πρωτη??ξεχασα να πω το χειροτερο οτι πασχω απο πολυκυστικες!

 

Κοκι καλωσήρθες στην παρέα μας και όπως είπε και η ath_gal, εύχομαι γρήγορα να πας σε άλλα topics. Μην ανησυχείς 1ον γιατί είσαι ΠΟΛΥ!!!! μικρή. 2ον ΟΛΑ αντιμετωπίζονται και 3ον η νύφη μου που έχει το ίδιο πρόβλημα με σένα και της είχε πει ο γιατρός της ότι ίσως να μην πιάσει εύκολα λόγω των πολυκυστικών, έπιασε στον 2ο κύκλο και ήταν κάτι που ούτε η ίδια δεν περίμενε. Επίσης και μια φίλη είχε ελεύθερες σχέσεις γιατί νόμιζε ότι δεν θα έπιανε και τώρα έχει μια κοπελάρα 11 χρονών. Πάνω απο όλα να μην αγχώνεσαι και να μην μετράς τις μέρες για τις επαφές σου αλλά να χαίρεσαι τις επαφές μόνο.:lol:

Εξάλλου είσαι τόσο μικρή ακόμα που καλό θα ήταν να χαρείς λίγο ακόμα την ελευθερία σου. Μην θεωρείς την ζωή με το νινί τόσο εύκολη.... ειδικά αν δεν έχεις βοήθεια. Βέβαια η κάθε κοπέλα έχει τα δικά της πλάνα και απο την καρδιά μου εύχομαι να σου έρθει με το καλό όποτε εσύ το θέλεις πραγματικά.

Το θαύμα ήρθε και τώρα βλέπω τον ήλιο μέσα απο 2 μελιά μάτια :D

tGzTp2.png

Link to comment
Share on other sites

TI KANEIS ESI KALE??? XATHIKAME !

 

οντως χαθήκαμε. Τελευταία μας πλακώσανε οι επισκέψεις οπότε είχα πολλές δουλειές και αν βάλεις και το μικρό παιδί στην μέση.... κλάφτα...

Το θαύμα ήρθε και τώρα βλέπω τον ήλιο μέσα απο 2 μελιά μάτια :D

tGzTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω αγχος τρελλό...δεν ξερω γιατι ...εχω πονους στην κοιλια, το στηθος δεν ποναει καθολου ,αν δεν ειμαι και αυτο το μηνα δε ξερω θα παρω τη μεγαλυτερη απογοητευση ..πονταρα πολυ στις γονιμες ..(πριν και μετα) και λεω οτι μαλλον θα υπαρχει προβλημα σε σαλπιγγες αν δεν κατσει μετα απο ..τοσες φορες αυτον το μηνα ..:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ypomonh koritsia sto idio kazani grazoume oles... emena kanonika htan na mou erthei shmera alla akomh tipota.... ath_gal 1 thumisou ti me sumbouleuses se allo topic.. den wfelei se tipota to toooso agxos. ;)na skeftesai thetika k oti einai na ginei tha ginei. Telika emeis ta prokaloume ola ston eayto mas, adika mas basanizoume, exoume mpei se enan ateleiwto agwna dromou k apogohteuomaste dipla.

NKKop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ypomonh koritsia sto idio kazani grazoume oles... emena kanonika htan na mou erthei shmera alla akomh tipota.... ath_gal 1 thumisou ti me sumbouleuses se allo topic.. den wfelei se tipota to toooso agxos. ;)na skeftesai thetika k oti einai na ginei tha ginei. Telika emeis ta prokaloume ola ston eayto mas, adika mas basanizoume, exoume mpei se enan ateleiwto agwna dromou k apogohteuomaste dipla.

 

τα λεω σε σενα για να τ ακουω εγω ..εγω ειμαι ..τρεισ χειροτερη απο σενα ..

τα λεμε σε λιγο...

σχολασα ..

μετα απ το σπιτι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιζει δλδ να ειναι και συμπτωματα για τ αλλο???τα ιδια ακριβωσ με περιοδο ?

 

Ναι!!!! Πόσες και πόσες περίμεναν την ακατονόμαστη από μέρα σε μἐρα βλέποντας συμπτώματα και τελικά τους ήρθε το bebe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Είμαι 27 χρονων και ειμαι καινουργια στο site.

θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το τρελο αγχος που εχω τον τελευταιο καιρο κι αν καποια απο εσας μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ......αρκει που θα τα πω σε καποιον και θα με κατανοησει μου ειναι αρκετο.

 

Λοιπον, τελευταια περιοδο ειχα 29/12 και ο κυκλος μου ειναι πολυ σταθερος 23 με 24 το πολυ μερες. εχουμε ξεκινησει προσπαθειες με το συζηγο και πιο συγκεκριμενα ειχαμε επαφες σε ολες τις γονιμες μερες. Λογικα αυριο-μεθαυριο θα πρεπει να αδιαθετησω.....κατι που δεν το θελω.

Εδω και αρκετες μερες εχω καποιες ενδειξεις οτι μπορει να εχει φυτρωσει το σπορακι.Πιο συγκεκριμενα μια εβδομαδα τωρα(ισως και λιγο παραπανω) εχω τρελη συχνοουρια και ενοχλησεις στα νεφρα μου. το στηθος μου αν και δεν ειναι πρυσμενο(περιεργο ομως γιατι παντα πριν την περιοδο πρυζεται) με ενοχλει και με ψιλοποναει....κατι σαν τσιμπηματα!!!

Το πρωι που ξυπναω εχω μια περιεργη γευση στο στομα μου(δεν μπορω να την περιγραψω-αηδιαστικη) και ταση για εμετο χωρις ομως να κανω...... και μια καουρα που με πιανει καποιες στιγμες μεσα στην διαρκεια της μερας. προχθες στα καλα του καθουμενου ενιωσα ζαλαδες και μαλιστα την πρωτη φορα ηταν πολυ εντονη.....νομιζα οτι θα λιποθυμησω. εχτες τιποτα, σημερα παλι επανηλθαν. Οσο για την θερμοκρασια μου ειναι 36,9 με 37,2 ενω η φυσιολογικη μου ειναι 36,5.

Προφανως καποιοες απο εσας να λετε ....εεε τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια???? και μακαρι να εχετε δικιο...!!! το θεμα ειναι ομως οτι εχω κανει ηδη 2 τεστ και βγηκαν αρνητικα.....το πρωτο ομως(clear blue digital) το εκανα πιστευω πολυ νωρις 16/01, περιπου 6 μερες πριν την περιοδο και το δευτερο(first step) εχτες το απογευμα.

Σκεφτομουνα να εκανα μια β χοριακη, αλλα εχτες που επικοινωνησα με την μικροβιολογο και της ειπα οτι δεν εχω ακομα καθυστερησει μου τονισε οτι καλυτερα ειναι να γινει απο δευτερα(δηλαδη με 2-3 μερες καθυστερηση) γιατι αν την εκανα εχτες θα ειμασταν οριακα στο αποτελεσμα.

Και τωρα εγω ρωταω......Λετε να ειμαι εγκυος????? Λετε να εχω ελπιδες???

ειχε καποια απο εσας αρνητικα τεστ πριν την περιοδο και τελικα να ηταν εγκυος????

Σας παρακαλω κοριτσια ας μου απαντησει καποια......

Ευχαριστω πολυ....και συγνωμη αν σας ζαλισα...!!!

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω περιμενω περιοδο σημερα και ακομα οχι ..αλλα εχω πονακια που μαλλον θα μου ρθει η ατιμη ,,,αλλα ακομα και σημερα να εκανα χοριακη θα εδειχνε .

εαν εισαι λοιπον ...θα δειξει αλαλ οχι πολυ υψηλη ..θα δειξει ομωσ πανω απ οτο οριο ..που ειναι 5-7 απ οσο ξερω...οποτε εκανε μια μην πετασ τα χρηματα σου σε τεστ..γιατι παλι θα μεινεισ με την αμφιβολια ...μηπωσ το εκανεσ νωρισ μηπωσ δεν το εκανεσ σωστα κλπ...

το τεστ εχει 20 ευρω ...(το διπλο) η χοριακη παλι ..25 ..ενα ταληρο παραπανω και θα ξερεις σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα κανω μια χοριακη απο Δευτερα......και ο Θεος βοηθος....!!!!

τι να πω??? αυτη η αναμονη ειναι που σε τρελενει

 

Μακαρι να εχουμε ολες μας τα πολυποθητα αποτελεσματα

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια ξερετε τι εχω παθει ....? μονο στην ιδεα οτι μπορει αν ειμαι εγκυος με πιανει μια ταχυκαρδια ...δεν ξερω γιατι ..οχι ομως οτι χαιρομαι ....(θα χαρω κ βεβαια!!!) αλλα εννοω οτι θα αγχωθω που θα εχω κατι στην κοιλια μου ....πωσ θα ειναι ..πωσ θα νιωθω ,αν θα ποναω ,,,,εξετασεις και λοιπα ...και βεβαια το θελω πολυ .κι εγω και ο φιλος μου και ειναι ο μονος (απ τις σχεσεις μου) που θελω μαζι του .

εχω ενα φοβερο αγχος ομως και τρακ ...οτι μμε μια εξεταση ..(χοριακη η τεστ,εαν κατσε βεβαια) οτι αλαλζει απο δυο γραμμεσ που θα διαβασεισ η απο ενα πραγμα που κρατσ ...ολη σου η ζωη,,!!! δεν ξερω αν με καταλαβαινετε ,,και φανταστειτε οτι ακομα δεν ξερω ...μπορει και τωρα που μιλαμε να κατεβαινουν ..οι ρωσοι και να μην το χω παρει χαμπαρι ...

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια ξερετε τι εχω παθει ....? μονο στην ιδεα οτι μπορει αν ειμαι εγκυος με πιανει μια ταχυκαρδια ...δεν ξερω γιατι ..οχι ομως οτι χαιρομαι ....(θα χαρω κ βεβαια!!!) αλλα εννοω οτι θα αγχωθω που θα εχω κατι στην κοιλια μου ....πωσ θα ειναι ..πωσ θα νιωθω ,αν θα ποναω ,,,,εξετασεις και λοιπα ...και βεβαια το θελω πολυ .κι εγω και ο φιλος μου και ειναι ο μονος (απ τις σχεσεις μου) που θελω μαζι του .

εχω ενα φοβερο αγχος ομως και τρακ ...οτι μμε μια εξεταση ..(χοριακη η τεστ,εαν κατσε βεβαια) οτι αλαλζει απο δυο γραμμεσ που θα διαβασεισ η απο ενα πραγμα που κρατσ ...ολη σου η ζωη,,!!! δεν ξερω αν με καταλαβαινετε ,,και φανταστειτε οτι ακομα δεν ξερω ...μπορει και τωρα που μιλαμε να κατεβαινουν ..οι ρωσοι και να μην το χω παρει χαμπαρι ...

 

Καταλαβαινω τι εννοεις......λιγο πολυ ολες πρεπει να την περναμε αυτη τη φαση......Πρωταρες βλεπεις.....:)

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

θα χαρω αλλα τα σκεφτομαι οτι ΕΓΩ και εγκυος? και παθαινω πατατρακ!

σε καταλαβαίνω απόλυτα, την ίδια αναστάτωση νιώθω και εγώ. Αλλα από την άλλη μόνο στην ιδέα σκάει το χαμόγελο. Μακάρι να μην μας έρθει περίοδος και να έχουμε σύντομα ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά μας!

HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαίνω απόλυτα, την ίδια αναστάτωση νιώθω και εγώ. Αλλα από την άλλη μόνο στην ιδέα σκάει το χαμόγελο. Μακάρι να μην μας έρθει περίοδος και να έχουμε σύντομα ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά μας!

 

ΕΛΑ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΚΟΥΚΛΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΚΟΥΚΛΑ

Καλημέρα, δυστυχώς δεν μπόρεσα να μπω στο τσατ χθες. Πάντως απογοητεύτηκα πριν λίγο, πήγα τουαλέτα και στο χαρτί έμεινε μια σταγόνα ροζ. Και επειδή μου το έχει κάνει και άλλους μήνες αυτό, πιστεύω μέχρι το βράδυ θα μου έρθει κανονικά :( εσείς κανένα ευχάριστο??????

HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...