Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Αχ κοριτσια κ εκει που ελεγα πως αυτον τον μηνα πετυχα τις γονιμες ημερες ... και εκει που ελεγα πως οι ζαλαδες που ενιωθα σημαιναν κατι ... και εκει που ελεγα πως μπορει να εχω καλα νεα να σας πω, ερχεται μαλλον η ακατανομαστη :-( Σαν να αρχίζω να αγχώνομαι λιγο παραπανω μου φαινεται..:oops:

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μην απογοητεύεστε! Εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά μετά από 1 χρόνο και 8 μήνες προσπαθειών. Ξέρω πως είναι να φοβάσαι πλέον ότι κάτι δεν πάει καλά. Συνήθως λένε μετά τον ενάμιση χρόνο προσπαθειών να το ψάξεις αλλά είδατε ότι μπορεί να αργήσει και λίγο παράπανω ακόμη και μία φυσιολογική σύλληψη. Εύχομαι σε όλες να δείτε σύντομα την πολυπόθητη γραμμούλα στο τεστ εγκυμοσύνης!

Σκέφτομαι σωστά = νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια κ εκει που ελεγα πως αυτον τον μηνα πετυχα τις γονιμες ημερες ... και εκει που ελεγα πως οι ζαλαδες που ενιωθα σημαιναν κατι ... και εκει που ελεγα πως μπορει να εχω καλα νεα να σας πω, ερχεται μαλλον η ακατανομαστη :-( Σαν να αρχίζω να αγχώνομαι λιγο

παραπανω μου φαινεται..:oops:

 

 

καλημερα!!!....ας αφησουμε το αγχος ( το λεω για να το ακουσω κιολας;) ) γιατι μονο κακο μπορει να μας κανει...θετικες σκεψεις και ολα θα μας πανε καλα!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απογοητεύεστε! Εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά μετά από 1 χρόνο και 8 μήνες προσπαθειών. Ξέρω πως είναι να φοβάσαι πλέον ότι κάτι δεν πάει καλά. Συνήθως λένε μετά τον ενάμιση χρόνο προσπαθειών να το ψάξεις αλλά είδατε ότι μπορεί να αργήσει και λίγο παράπανω ακόμη και μία φυσιολογική σύλληψη. Εύχομαι σε όλες να δείτε σύντομα την πολυπόθητη γραμμούλα στο τεστ εγκυμοσύνης!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!....ας αφησουμε το αγχος ( το λεω για να το ακουσω κιολας;) ) γιατι μονο κακο μπορει να μας κανει...θετικες σκεψεις και ολα θα μας πανε καλα!!!!!!!!!!:D

 

 

Και εγω ειμαι υπερ της θετικης σκεψης και ειναι κατι που θα συστηνω παντα, αλλα μια η ηλικια, μια τα καμπανακια μας, μια η αναμονη... ε, δεν θες και πολυ!! :) Σε καθε περιπτωση κοριτσια μου, ευχομαι συντομα να γινουμε σπορομανουλες! ;)

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω ειμαι υπερ της θετικης σκεψης και ειναι κατι που θα συστηνω παντα, αλλα μια η ηλικια, μια τα καμπανακια μας, μια η αναμονη... ε, δεν θες και πολυ!! :) Σε καθε περιπτωση κοριτσια μου, ευχομαι συντομα να γινουμε σπορομανουλες! ;)

 

ναι ναι ναι....να γινουμε σπορομανουλες ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

η κουνιαδα μου ειναι εγγυος 7 εβδομαδων και το σπορακι της ειναι 1 ποντο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ναι....να γινουμε σπορομανουλες ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

η κουνιαδα μου ειναι εγγυος 7 εβδομαδων και το σπορακι της ειναι 1 ποντο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

 

 

Τι τελεια!!!!!!!!!! Ευχομαι τα καλυτερα και να της πεις να ζει καθε λεπτο της εγκυμοσυνης της γιατι ειναι απλα μοναδικο. Δεν το εχω ζησει ακομα αλλα αμα κρινω και εγω απο την νυφη μου (περιμενουμε τον μπεμπακο μας σε εναμιση μηνα) ειναι αλλου για αλλου!!! :D Αυτο το "χασιμο" στο βλεμμα της οταν ταξιδευει χαιδευοντας την κοιλια της, ειναι οοοοολα τα λεφτα χαχαχα

Αντε να περνουμε σειρα κοριτσια!!

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι τελεια!!!!!!!!!! Ευχομαι τα καλυτερα και να της πεις να ζει καθε λεπτο της εγκυμοσυνης της γιατι ειναι απλα μοναδικο. Δεν το εχω ζησει ακομα αλλα αμα κρινω και εγω απο την νυφη μου (περιμενουμε τον μπεμπακο μας σε εναμιση μηνα) ειναι αλλου για αλλου!!! :D Αυτο το "χασιμο" στο βλεμμα της οταν ταξιδευει χαιδευοντας την κοιλια της, ειναι οοοοολα τα λεφτα χαχαχα

Αντε να περνουμε σειρα κοριτσια!!

 

ναι ναι ναι να περνουμε σειρααααααααααααααα;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα..Οπως εγραψα πριν λιγες μερες εχω εντονους πονους περιοδου σαν σφαξιες..Με πιανουν κ με αφηνουν..Λογικα αυριο το πολυ μεθαυριο την περιμενω..δεν απογοητευομαι αλλο..αποφασισα να μην ασχολουναι πια ουτε με συμπρωματα ουτε τιποτα...Οποτε ειναι να ερθει ας ερθει...5 μηνες τωρα μονο αυτο σκεφτομαι..τερμα ομως θα χαλαρωσω κ ευχομαι να γινει...Το ευχομαι σε ολες σας..Καλη επιτυχια val-kos...

 

ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση με σενα!χαχαχα!καθε μηνα τα ιδια πραγματα :στην αρχη μια κρυφη ελπιδα πως θα με ξεχασει η αγαπητη Π****.χαρα αισιοδοξια και δειλα δειλα καποια ονειρα !στη συνεχεια απογοητευση,λυπη και καπου καπου απελπισια!!!!τελικα ειμαι και για γελια και για κλαμματα!χιχιχι!δεν απογοητευομαι ομως...καποια στιγμη θα γινει και αυτο!ασ χαλαρωσουμε οσο μπορουμε ολα θα πανε καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα...εμενα επρεπε να μου εχει ερθει στις 5 το πολυ 6 του μηνα...μαλλον αργει απο το αγχος μου...παντως οι σουβλιες ειναι ακομα εντονες..που θα παει..μαλλον αυριο θα με επισκευτει..:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα και καλη χρονια!!!!

Σας διαβαζω μηνες και μερικες μερες τωρα γραφω κι εγω....

Εμεις αρχισαμε τις προσπαθειες τον Σεπτεμβριο.....τον προηγουμενο μηνα πηρα και τεστ οωρηξιας που τα βρηκα εξαιρετικα πρακτικα ...αλλα αδιαθετησα και αυτο το μηνα....παμε για τον επομενο....δεν εχω μπει ακομα στη διαδικασια εξετασεων γιατι ειναι ακομα νωρις....ειπαμε οτι αν μεχρι την ανοιξη δεν....τοτε θα το ψαξουμε....

Πραγματι το σαιτ εχει αποδειχτει πολυ γουρλιδικο...

Ασε που τωρα στα 32 μου χρονια ανακαληψα οτι δεν μενεις εκγυος με την 1η φορα ....ευχομαι ολες το 2012 με σπορακια....

 

Φωτεινή μία από τα δύο...32, προσπαθώ 4 μήνες....

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και υγεία σε όλους!

 

Η δική μου ιστορία δεν κατάφερε να έχει αίσιο τέλος ακόμα..μπήκα στο φόρουμ για να μοιραστώ την ιστορία μου και να πάρω κουράγιο από όλες εσάς που καταφέρατε να μείνετε εγκυούλες.

 

Μετά από 9 μήνες προσπαθειών κατάφερα να μείνω έγκυος το Νοέμβριο του 2010.Δυστυχώς το Φεβρουάριο του 2011 το μωρό μου παλινδρόμησε. Μετά από την απόξεση και 49 μέρες χωρίς περίοδο ο γυναικολόγος μου διαπιστώνει πως ο τράχηλος είχε κλείσει. Ευτυχώς η διαδικασία για το άνοιγμα του τραχήλου ήταν απλή αν και χρειάστηκε αναισθησία.

 

Μετά την παλίνδρομη έκανα αρκετές εξετάσεις αίματος οι οποίες έδειξαν ότι δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.

 

Αρχίσαμε να προσπαθούμε και πάλι με το σύντροφο μου το Μάιο του 2011 χωρίς να καταφέρω να μείνω έγκυος. Πριν 2 μήνες έκανε σπερμοδιάγραμμα και τα αποτελέσματα ήταν για κορνίζα όπως μας είπε ο γιατρός του. Έχω ακούσει ότι μετά από μια παλίνδρομη μένεις πιο εύκολα έγκυος. Δυστυχώς έχουν περάσει 9 μήνες προσπαθειών χωρίς το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Προσπαθώ να μην απογοητεύομαι αλλά είναι δύσκολο κάποιες στιγμές..:-(

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα...εμενα επρεπε να μου εχει ερθει στις 5 το πολυ 6 του μηνα...μαλλον αργει απο το αγχος μου...παντως οι σουβλιες ειναι ακομα εντονες..που θα παει..μαλλον αυριο θα με επισκευτει..:(

 

γεια σου λουλουδακι ...τι κανεις ??? χαθηκαμε!!!!

εμεις ... "χτυπησαμε στοχο " και μερες καλες και μερες ασχετες ...αντε να δουμε ...μακαρι τελικα να βγει γουρλιδικο το σαιτ αυτο και για μενα!!!

θα δειξει στις 18 του μηνου!!! ..τουτουνου.....!!!

προσπαθω να το παιρνω πλεον στην πλακα ...γιατι αλλιως θα σαλταρω ..μαι αυτο το θεμα μια η δουλεια ολα χαλια ...τι να κανω ..

προσπαθουμε για το τζοκερ!!

(κι αν φανταστεις οτι πιο πιτσιρικα δενηθελα και φοβομουν για ανεπιυθμιτη εγκυμοσυνη )... :-(

Link to comment
Share on other sites

ath-gal εχεις δικιο χαθηκαμε!!δεν εχω καλο ιντερνετ τις τελευταιες μερες..Περιμενα περιοδο στις 6 κ ακομα δεν ηρθε..ομως εχω πονους περιοδου οχι τοσο εντονους τωρα μειωθηκαν κ απο σημερα εχω κ πρηξιμο στην κοιλια..δεν ξερω αν φταινε τα σουβλακια η η περιοδος που θα ερθει..το στηθος μου ειδικα οι θηλες ποναν πολυ...Αλλα δεν εχω ελπιδες οτι ειμαι εγκυος..θα περιμενω 3-4 μερες κ μετα θα κανω τεστ...δεν εχω κανει ποτε τεστ κ με αγχωνει κ μονο η σκεψη του...σου ευχομαι τα καλυτερα γι αυτο το μηνα..!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!! το σαββατο 7 του μηνα επρεπε να αδιαθετησω...και ακομα τιποτα......η περιοδος μου ηταν παντα ρολοι......απο αγχος?????ειμαι τρελαμενη........μαλλον θα παω να παρω ενα τεστακι γιατι ετσι δεν θα την βγαλω.......ουφ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εφυγα απο τη δουλεια και πηγα στο φαρμακειο...δεν αντεξα....πηρα το τεστ clear blue αλλα μαλλον ειναι αρνητικο...λεω μαλλον γιατι η οριζοντια γραμμη ηταν ξεκαθαρη αλλα μια πολυυυ λεπτηηη (συγκριτικα με την οριζοντια) και αφανταστα αχνη καθετη γραμμη εκανε την εμφανιση της και με κολλησε λιγο.....δεν ξερω πως νιωθω....ενα περιεργο σφυξιμο στο στομαχι....εκανα την βλακεια και πηρα ενα μονο (πρωτη φορα στη ζωη μου εκανα τεστ).....ουφ δεν ξερω....τι ηθελα και την ειδα αυτη την "αορατη"καθετη??????μηπως τελικα δεν ειχε τιποτα και τα ματακια μου βλεπουν αυτο που θελουν???? τι να πω?????δεν ξερωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

εφυγα απο τη δουλεια και πηγα στο φαρμακειο...δεν αντεξα....πηρα το τεστ clear blue αλλα μαλλον ειναι αρνητικο...λεω μαλλον γιατι η οριζοντια γραμμη ηταν ξεκαθαρη αλλα μια πολυυυ λεπτηηη (συγκριτικα με την οριζοντια) και αφανταστα αχνη καθετη γραμμη εκανε την εμφανιση της και με κολλησε λιγο.....δεν ξερω πως νιωθω....ενα περιεργο σφυξιμο στο στομαχι....εκανα την βλακεια και πηρα ενα μονο (πρωτη φορα στη ζωη μου εκανα τεστ).....ουφ δεν ξερω....τι ηθελα και την ειδα αυτη την "αορατη"καθετη??????μηπως τελικα δεν ειχε τιποτα και τα ματακια μου βλεπουν αυτο που θελουν???? τι να πω?????δεν ξερωωωωωωω

Κανε κ ενα αυριο μαρακι μου!μετα την δουλεια παρε το διπλο,κ κανε αυριο το πρωι με πρωινα ουρα!μπορει να ειναι καθυστερημενη συλληψη κ να μην δειχνει εντονα το +++++!μακαρι να εισαι!το ευχομαι μεσα απο τν καρδια μου!

Link to comment
Share on other sites

Κανε κ ενα αυριο μαρακι μου!μετα την δουλεια παρε το διπλο' date='κ κανε αυριο το πρωι με πρωινα ουρα!μπορει να ειναι καθυστερημενη συλληψη κ να μην δειχνει εντονα το +++++!μακαρι να εισαι!το ευχομαι μεσα απο τν καρδια μου![/quote']

 

ααααααχ ευχαριστω πολυυυυ αλλα δεν το πιστευω......:-( μαλλον τα ματακια μου βλεπουν γραμμουλες για να παραγορηθουν...τι να πω????????σκεφτομαι να παω το απογευμα για χοριακη.να ξεμπερδευω μια και καληηηη...μπορω να την κανω απογευμα??????

Link to comment
Share on other sites

εφυγα απο τη δουλεια και πηγα στο φαρμακειο...δεν αντεξα....πηρα το τεστ clear blue αλλα μαλλον ειναι αρνητικο...λεω μαλλον γιατι η οριζοντια γραμμη ηταν ξεκαθαρη αλλα μια πολυυυ λεπτηηη (συγκριτικα με την οριζοντια) και αφανταστα αχνη καθετη γραμμη εκανε την εμφανιση της και με κολλησε λιγο.....δεν ξερω πως νιωθω....ενα περιεργο σφυξιμο στο στομαχι....εκανα την βλακεια και πηρα ενα μονο (πρωτη φορα στη ζωη μου εκανα τεστ).....ουφ δεν ξερω....τι ηθελα και την ειδα αυτη την "αορατη"καθετη??????μηπως τελικα δεν ειχε τιποτα και τα ματακια μου βλεπουν αυτο που θελουν???? τι να πω?????δεν ξερωωωωωωω

πάρε καλύτερα το τεστ που δείχνει λίγες μέρες μετά τη σύλληψη κι όχι μετά την καθυστέρηση. αυτό δείχνει και πριν τη καθυστέρηση. καλή επιτυχία και μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

πάρε καλύτερα το τεστ που δείχνει λίγες μέρες μετά τη σύλληψη κι όχι μετά την καθυστέρηση. αυτό δείχνει και πριν τη καθυστέρηση. καλή επιτυχία και μην αγχώνεσαι.

 

σε ευχαριστω πολυυυυυυ.......μαλλον με βλεπω για χοριακη κατευθειαν....δεν το εχω με τα τεστακια μαλλον:?......

Link to comment
Share on other sites

ααααααχ ευχαριστω πολυυυυ αλλα δεν το πιστευω......:-( μαλλον τα ματακια μου βλεπουν γραμμουλες για να παραγορηθουν...τι να πω????????σκεφτομαι να παω το απογευμα για χοριακη.να ξεμπερδευω μια και καληηηη...μπορω να την κανω απογευμα??????

 

Φυσικα κ μπορεις!αλλα θα βγουν το πρωι εε;!αντεχεις;!

Link to comment
Share on other sites

το πρωιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι????????????????????????????????????????????:confused::shock:

Ναιαιαιαι!!υπομονη καρδια μου!γι'αυτο παρε ενα τεστακι κ το πρωι θα βγει ενα σταυρος τοοοσο ΜΕΓΑΛΟΣ!!<3<3<3

Link to comment
Share on other sites

Ναιαιαιαι!!υπομονη καρδια μου!γι'αυτο παρε ενα τεστακι κ το πρωι θα βγει ενα σταυρος τοοοσο ΜΕΓΑΛΟΣ!!<3<3<3

 

αχ......τι τελεια που θα ηταν.......δεν θα ενιωθα κατι ομως????? κατι διαφορετικο?????εστω διαισθητικα????? αλλα και σωματικα.....δεν θα ειχα καποιο δειγμα?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...