Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!MONICAA ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ (ΥΠΕΡΗΧΟ,ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΥΓΡΟΥ) ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΩ ΘΕΛΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ ΜΙΑΣ ΟΡΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ..ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ????ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ....ΟΧΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΗΞΕΡΑ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...TZINI MANERIS ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ..ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ 45 ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ..ΑΛΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες σας....ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα λιγο τις ..συμβουλες σας ..αν και ειμαι 34 ..δεν εχω ακομα μπεμπε ..

Περσυ εκανα αφαιρεση ινομυωματος (καισαρικη) .απο τοτε που με εχει δει ο γιατρος μου ,μου ειπε πωσ ολα εινια καλα και δεν θα εχω προβλημα για συλληψη ...η μητρα ηταν πλεον ενταξει.επειδη περναει ο καιρος ..θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας ,αν θα χρειαστει να κανω σαλπιγγογραφια να δω αν ειναι οκ και οι σαλπιγγες .ο γιατρος δεν μου εχει προτινει κατι τετοιο.προσ το παρον ,αλλα ολα περνανε απ το μυαλο μου μηπως δεν εχουν επανελθει (καθοτι ειχαν χασει τη θεση τουσ με το ινομυωμα.)

Ο γιατροσ μου ειπε οτι το πιο λογικο εινια να επανελθουν κανονικα ..ομως επειδη περνανε τα χρονια,δεν θα ηθελα να χανω χρονο ετσι .ξερω οτι το ψυχολογικο παιζει μεγαλο ρολο.ποσο λοιπον που το σκεφτομαι εγω μετα απο ενα τοσο μεγαλο χειρουργειο(ο ογκος ηταν 11 εκατοστα να καταλαβαιτε)

Προσπαθω με τον συντροφο μου να κανουμε παιδακι αλλα ακομα τιποτα...(δεν μπορω να πω πωσ γινεται και συνεχεια βεβαια,κουραση-αγχος με την δουλεια μου ,δεν εχω και πολλες ορεξεις!)

Μετραω γονιμες, εχω και σταθερο κυκλο 28 ημερων ...οι επαφες ειναι και τις γονιμες παρ ολα αυτα ...δεν ...

Συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα ,οποια κυρια ξερει να μου απαντησει ,να μου πει τη γνωμη της...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ath_gal1,

 

καλημέρα και καλως ήρθες!:D

 

 

Η ηλικία σου δεν είναι καθόλου μεγάλη έτσι ώστε να αγχώνεσαι, αλλά καταλαβαίνω πως είναι μεγάλη η επιθυμία σου ( όπως και όλων σχεδόν των κοριτσιών που είμαστε εδώ)...

Καταρχήν πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι?? Γιατί αν είστε κάποιους μήνες μόνο, τότε είναι πραγματικά πολυ νωρίς..

Ωστόσο μια σαλπιγγογραφία , θα μπορούσες να την κάνεις περισσότερο για να σου φύγει η ιδέα...εγώ ακόμα δεν την έχω κάνει αλλά μου έχουν πει πως είναι ανώδυνη η διαδικασία...

Επίσης δεν ξέρω αν θα σε βοηθούσαν τα τεστ ωορηξίας έτσι ώστε να ξερεις ακριβώς την γόνιμη και να πηγαίνεις στοχευμένα..:oops::oops:

 

Από τη στιγμή που ξεπέρασες ένα τόσο δύσκολο χειρουργείο, μη φοβάσαι καθόλου!! όλα θα πάνε καλά, με ηρεμία και υπομονή..!

 

Το λέω και για εσένα, το λέω και για εμένα και για όλες τις κοπέλες!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!MONICAA ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ (ΥΠΕΡΗΧΟ,ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΥΓΡΟΥ) ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΩ ΘΕΛΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ ΜΙΑΣ ΟΡΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ..ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ????ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ....ΟΧΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΗΞΕΡΑ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...TZINI MANERIS ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ..ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ 45 ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ..ΑΛΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ???

 

Xrisanthemo σαλπιγγογραφία καλό είναι να την κάνεις, είναι πολύ ανώδυνη διαδικασία όπως επίσης να ελένξεις αν έχεις θυροειδή (εμένα δεν μου είχε περάσει από το μυαλό ότι θα έχω θυροειδη αλλά ο γιατρός μου είπε να κάνω εξετάσεις και τελικά είχα και παίρνω ένα χάπι κάθε πρωί) ,και καλό θα ήταν να κάνει και ο άντρας σου ένα σπερμοδιάγραμμα.Αν όλα αυτά είναι οκ τότε να διώξεις το άνχος σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου ....Το θεμα ειναι ομωσ οτι αν δεν "υπαρχει " λογοσ για να κανω σαλπιγγογραφια γιατι να την κανω? ..βεβαια υπαρχει δυνατοτητα να εχουν δημιουργηθει συμφησεις που αυτο εμποδιζει τη συλληψη. Ομως δεν μπορω και δεν θελω να παθω ..αρρωστοφοβια και να τρεχω με το παραμικρο μηπωσ το ενα και μηπωσ το αλλο ...χωρια οτι ειναι και η διαδικασια επωδυνη (εστω και για λιγη ωρα) και το κοστος.Πλεον με τα οικονομικα και ο,τι συμβαινει γυρω μας ,πρεπει να μετραμε δυστυχως και το cents.

Αν χρειαστει βεβαια θα την κανω ,αλλα δεν σκεφτομαι απο τωρα.

μιλησα τις προαλλεσ με γιατρο μου και μου ειπε ..αν θεσ κανε μια σαλπ.. οχι οτι πρεπει να κανω οπωσδηποτε ,μια και δεν μπορω να πω οτι προσπαθουμε και συνεχεια ..Βεβαια ..οταν γινεται η πραξη :) ,γινεται ελευθερα αλλα οχι και πολυ συχνα.

Δεν ξερω τι να σκεφτω ,τι να κανω ...

θα κανουμε καμια προσπαθεια για λιγο ακομα ..κανα 3μηνο-4μηνο και αν ειναι θα το παρω αποφαση να την κανω.

μπορειτε να μου πειτε αν οποια γνωριζει ..οτι μετα απο αφαιρεση ινομυωματος αν οποσδηποτε θα εχουν συμφησεις οι σαλπιγγεσ? ετσι ωστε να υπαρχει δυσκολια στην συλληψη?

 

σορυ για το μηνυμα το μεγαλο αλλα σας ευχαριστω και παλι ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΚ ΩΣΤΟΣΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ...ΩΣΤΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ Κ ΕΧΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ...ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΧΡΗΣΤΗ ΕΝΤΕΛΩΣ..24 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ....ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ???ΦΟΒΑΜΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου ....Το θεμα ειναι ομωσ οτι αν δεν "υπαρχει " λογοσ για να κανω σαλπιγγογραφια γιατι να την κανω? ..βεβαια υπαρχει δυνατοτητα να εχουν δημιουργηθει συμφησεις που αυτο εμποδιζει τη συλληψη. Ομως δεν μπορω και δεν θελω να παθω ..αρρωστοφοβια και να τρεχω με το παραμικρο μηπωσ το ενα και μηπωσ το αλλο ...χωρια οτι ειναι και η διαδικασια επωδυνη (εστω και για λιγη ωρα) και το κοστος.Πλεον με τα οικονομικα και ο,τι συμβαινει γυρω μας ,πρεπει να μετραμε δυστυχως και το cents.

Αν χρειαστει βεβαια θα την κανω ,αλλα δεν σκεφτομαι απο τωρα.

μιλησα τις προαλλεσ με γιατρο μου και μου ειπε ..αν θεσ κανε μια σαλπ.. οχι οτι πρεπει να κανω οπωσδηποτε ,μια και δεν μπορω να πω οτι προσπαθουμε και συνεχεια ..Βεβαια ..οταν γινεται η πραξη :) ,γινεται ελευθερα αλλα οχι και πολυ συχνα.

Δεν ξερω τι να σκεφτω ,τι να κανω ...

θα κανουμε καμια προσπαθεια για λιγο ακομα ..κανα 3μηνο-4μηνο και αν ειναι θα το παρω αποφαση να την κανω.

μπορειτε να μου πειτε αν οποια γνωριζει ..οτι μετα απο αφαιρεση ινομυωματος αν οποσδηποτε θα εχουν συμφησεις οι σαλπιγγεσ? ετσι ωστε να υπαρχει δυσκολια στην συλληψη?

 

σορυ για το μηνυμα το μεγαλο αλλα σας ευχαριστω και παλι ...

 

παντως μωρο μπορεις να κανεις ......σιγουρα!εχει κανει γνωστη μου!

Link to comment
Share on other sites

Xrisanthemo μην απελπίζεσαι και δεν είναι και κάτι φοβερό να το πεις στον αρραβωνιαστικό σου.Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο!!Θα τον βρεις, γυναίκες είμαστε έχουμε τον τρόπο μας...Αν και εκείνος θέλει πραγματικά ένα μπεμπέ θα την κάνει την εξέταση.Το θέμα είναι να μην μας παίρνει από κάτω.Τα λέω και για μένα να τα ακούω διότι είχα 6 μέρες καθυστέρηση και λογικό είναι να ονειρεύομαι μηπως και....τελικά σήμερα το πρώι ήρθε η ακατανόμαστη και ένα δάκρυ κύλησε από τα μάτια μου αλλά μετά λέω όχι όχι μην σε πάρει από κάτω πήγα στο καθρέφτη του μπάνιου μου έδωσα 2 χαστούκια και λέω είπα στον εαυτό μου ΣΥΝΕΛΘΕ ΣΥΝΕΛΘΕ ΣΥΝΕΛΘΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά σήμερα το πρώι ήρθε η ακατανόμαστη και ένα δάκρυ κύλησε από τα μάτια μου αλλά μετά λέω όχι όχι μην σε πάρει από κάτω πήγα στο καθρέφτη του μπάνιου μου έδωσα 2 χαστούκια και λέω είπα στον εαυτό μου ΣΥΝΕΛΘΕ ΣΥΝΕΛΘΕ ΣΥΝΕΛΘΕ!!!!

Αχχ τι μου θυμίζει αυτό!!!Εγώ βέβαια πάντα σκέφτομαι μετά 'ναι σιγά μην ήσουν τυχερή αυτόν τον μήνα!!Ποιος έχασε την τύχη του να την βρεις εσύ' και πολλά άλλα τέτοια ευχάριστα!!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια και έγω με την σειρα μου θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες να έρθουν τα πολυπόθητα αποτελέσματα :P

ειμαι πολυ καινούργια εδώ και γενικά μου είναι πολύ νέα σ΄ όλα αυτά περί εγκυμοσύνης, ανχους κτλ. μόλις αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές.

Η αλήθεια είναι οτι σοκαρίστικα λίγο με τις ιστορίες σας.... το περίμενα πιο εύκολο! :( λοιπον αν και ανχώθηκα κάπως με το γεγονός που δεν είναι πάντα τόσο γρήγορα τα θετικά αποτελέσμα, υπάρχετε έδω και δίνετε κουράγιο και ελπίδα η μια στην άλλη να συνεχίσει...Αν και εξ αρχής ανχώθηκα λοιπον.... χαρηκα πολυ που σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλωσήλθες Val-kos!! Σου εύχομαι να είσαι από τις τυχερές και το πολυπόθητο να έρθει σε εσένα γρήγορα!!!Αρκετά ταλαιπωρούμαστε εμείς για να θέλουμε να προσθεθούν και άλλες στην 'παρέα' μας!!!:(

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέο μέλος που είμαι (παρότι παρακολουθώ το site καιρό) θα ήθελα να συγχαρώ όλες τις κοπέλες που δίνουν δύναμη, θάρρος αλλά και κουράγιο σε όλες μας! Είστε καταπληκτική παρέα και είναι πλέον χαρά μου να βρίσκομαι ανάμεσα σας! Είμαι λοιπόν και εγώ μια από τις επίδοξες μανούλες που προσπαθώ να φέρω στον κόσμο ένα μωράκι και που χρειάζομαι την εμπειρία σας σε κάτι. Λόγω του ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες δεν μου είναι ιδιαίτερα εύκολο να υπολογίσω τις γόνιμες ημέρες μου. Ευτυχώς – σε αντίθεση με την κύρια μορφή πολυκυστικών στην οποία δεν εμφανίζεται συχνά η περίοδος – εμένα ο κύκλος μου (ο θεός να τον κάνει) είναι περίπου κάθε 28-30 ημέρες και η περίοδος κρατάει συνήθως 9-11 μέρες. Προσπαθώ με τον καλό μου εδώ και 2 μήνες στα τυφλά, δηλαδή χωρίς υπολογισμό γόνιμων ημερών κτλ. Είπα λοιπόν να «βοηθήσω» την κατάσταση και έτσι παρήγγειλα από το Hometestτεστ ωορρηξίας. Απορίες έχω πολλές αλλά η κύρια είναι μία… Σε έναν κύκλο που δεν είναι σταθερός, μπορείς να υπολογίσεις πάνω κάτω πότε θα χρησιμοποιήσεις το τεστ αυτό? Εκτός από αυτό, οι κοπέλες που είχαν ανάλογη εμπειρία χρήσης των συγκεκριμένων τεστ, μπορούν να μου μεταφέρουν μερικά tips που θα πρέπει να λάβω υπόψη μου? Ελπίζω να μην έβαλα το θέμα σε λάθος ενότητα και εύχομαι σύντομα όλες να έχουμε το πολυπόθητο!!! ;)

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites

συνηθως 1-2 μερες πριν την ωορηξια εχουμε υγρα σαν ασπραδι αυγου!διαφαν και κολλωδη!αυτο ειναι ενα σημαδι!οπως βεβαια σε εν ακυκλο 28 ημερων η ωορηξια γινεται την 14 μερα του κυκλου.πχ 1 μερα του κυκλου ειναι η πρωτη μερα της περιοδου!εγω θα σου ελεγα μολις δεις αυτα τα υγρα!χρησιμοποιησε ενα τεστ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ VAL-KOS ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΑΜΕΣΩΣ..MONICAA ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ...ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ...ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ..!!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ..να ρωτησω κι εγω κατι ? ειχα επαφεσ με το συντροφο μου ακριβως τισ γονιμεσ μερεσ και οχι μονο (εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων)

πριν 1 χρονο εκανα αφαιρεση ινομυωματος (εχω ξαναγραψει σε διαφορες ενοτητες εδω στο φορουμ) και εκτοτε προσπαθω για μπεμπε ..

αν δεν "κατσει" τωρα που ειχαμε επαφες στις γονιμες ποτε θα ..κατσει?

μηπως μετα πρεπει να κανω σαλπιγγογραφια? ο γιατρος επειδη ξερει οτι γενικα δεν υπηρχε συχνοτητα στις επαφες ...δεν με παρεπεμψε ακομα ..

ειμαι 34 και δεν εχω αλλο παιδι ..να κανω σαλπιγγογραφια? αν δεν κατσει και αυτο το μηνα που ...του δωσαμε και καταλαβε ...τι πρεπει αλλο πια να κανω ..η απλα προσπαθειεσ? και ποσ καιρο ακομα ?? τα χρονια περνανε! αυτο που θελω να ρωτησω εινια κατα ποσ οοι αφαιρεσεισ ινομυωματων μπορουν να δημιουργησουν συμφυσεις στις σαλπιγγες...ειναι δεδομενο οτι σονι και ντε θα γινουν? η οχι ?

οποια γνωριζει ασ μου γραψει κατι τις!!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!!εχω λιγο αγωνια τωρα που σας γραφω...σας παρακολουθω ενα χρονο σχεδον και ειστε εκπληκτικες ολεσ!!!!ειμαι 26χρονων,προσφατα παντρεμενη και ευτυχισμενη!!!εγω λοιπον εχω μια απορια!!απο τον μαρτη καναμε ελευθερα με τον αντρα μου αλλα οχι στις γονιμες μερεσ!!τωρα με τελευταια περιοδο 11/11/11 και κυκλο γυρω στισ 30μερες....καναμε ελευθερα οοοοοοοοοοοολεσ τισ μερες απο την μερα που τελειωσα και εχω καθυστερηση 5μερων!!!!!!!!!:P:p:pλετε??????βοηθηστε με με τα φωτα σας!!!!!τι να κανω>??τεστ πηρα και το εκανα χτεσ το μεσημερι και ηταν αρνητικο....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πρώτη μέρα εννοούμε αυτήν με την κανονική ροή ή και τα προεορτια? :)

 

Γεια σου iren_af!

Πρώτη μέρα είναι η πρώτη μέρα κανονικής ροής. Τα ροζ η καφετιά πριν δεν μετράνε. Όσον αφορά τα τεστ συνήθως γίνονται ως εξής: σε έναν κύκλο 28 ημερών ξεκινάς την 7η μέρα τα τεστ (νομίζω απογευματινές ώρες, κάθε μέρα την ίδια ώρα και εφόσον δεν έχεις πάει τουαλέτα για τουλάχιστον 2 ώρες, αλλιώς δεν ανιχνεύεται εύκολα η ορμόνη) και τα κάνεις κάθε μέρα μέχρι να βγει θετικό. Θετικό τεστ σημαίνει ότι μέσα στις επόμενες 24-48 ώρες θα γίνει η ωοθυλακιορρηξία άρα τότε πρέπει να έχεις και επαφές. Πρακτικά αν δεν έχεις σταθερό κύκλο μπορείς να τα κάνεις και κάθε μέρα μέχρι να βγει θετικό, απλά πρέπει να έχεις αρκετά και είναι και θέμα κόστους.

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι..τελικα εκανα Β'χοριακη και μου εδειξε <1...αλλα ακομα να αδιαθετησω:confused:...πειτε μου κατι σασ παρακαλω σαν πιο εμπειρεσ...πιστευα οτι ημουν εγκυος και ποσο χαρηκα και εγω και ο αντρας μου..εχω σταθερο κυκλο στις 30 μερες και αυτο που μου συμβαινει δεν το εχω ξαναζησει και φοβαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι..τελικα εκανα Β'χοριακη και μου εδειξε <1...αλλα ακομα να αδιαθετησω:confused:...πειτε μου κατι σασ παρακαλω σαν πιο εμπειρεσ...πιστευα οτι ημουν εγκυος και ποσο χαρηκα και εγω και ο αντρας μου..εχω σταθερο κυκλο στις 30 μερες και αυτο που μου συμβαινει δεν το εχω ξαναζησει και φοβαμαι...

Καλημερουδια.Μπορει απλα να εχεις μια αλλαγη στον κυκλο σου ..εγω παντα εχω μια αλλαγη μια φορα το χρονο.Δυστηχως η χοριακη δυσκολα να δειξει λαθος και ποσο μαλλον με 5 μερες καθυστερηση.Η καθυστερηση αυτη δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι κατι κακο.Μην αγχωνεσαι.Οσον αφορα τωρα οτι δεν εισαι εγκυος τελικα .. μην στεναχωριεσαι και θα μεινεις συντομα.Χαλαρωσε.. απολαυσε την επαφη και θα εχεις καλα αποτελεσματα συντομα!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!!απλα περιμενα να ειμαι αυτο το μηνα αφου ειχαμε ολεσ τις μερες επαφη....δεν ξερω:rolleyes::rolleyes:...τον ειδα και τοσο ευτυχισμενο τον αντρουλη μου με την καθηστερηση!!!!και τωρα ποιες θα ειναι οι μερες οι "γονιμες" με τετοια αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

ath-gal1 ΓΕΙΑ ΣΟΥ..ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ...ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΟΠΩΣ Κ Η ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΙΝΟΜΥΩΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΗΤΑΙ ΛΟΙΜΩΞΗ ΣΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ Κ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ..ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ..ΑΝ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ...ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ...ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟΣΟ..ΣΑΝ ΠΟΝΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΝΑΙ..

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριαστω πολυ χρισανθεμο για την απαντηση σου..τωρα με τρωει αλλο αγχος ..δηλαδη αν ειμαι ..? ειχα επαφες γονιμεσ και πριν και μετα..και τωρα περιμενω την αλλη παρασκευη πριν τα Χριστουγεννα ...αυτες τισ μερες νιωθω καπως...σημερα σ πουμε ειχα ολη μερα ζαλαδες πραγμα που γενικα δεν εχω ουτε πονοκεφαλουσ κλ΄π...(πολυ σπανια) και μια βλάκεια στο στομαχι ...

ισως η ιδεα μου? δεν ξερω...μακαρι να εχει γινει συλληψη τωρα και νιωθω ετσι ..

τι να πω ..ισως εχω και ανεμογκαστρι..τι να πω ..

το θελω τοσο πολυ ..

παντωσ δεν ειναι ι δεα μου οτι εχω ζαλαδεσ...

αν κανω ενα τεστ ...λετε να δειξει ? και ασ μεν εχω ακομα ..περιοδο η καθυστερηση ..υποτιθεται μετα την συλληψη (που αυτη κανει 5-10 μερες μετα την επαφη ) με πιανει ...σωστα?

τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναγραψει γι αυτο το θεμα....επειδη εχω πειρα σ'αυτο το θεμα ενα θα σας πω ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.το αγχος ειναι το καλυτερο αντισυληπτικο!!!!!

ειδικα οσες προσπαθειτε λιγοτερο απο δυο χρονια,ξεχαστε τις γονιμες μερες,αφηστε το αγχος στην ακρη κι απλα απολαυστε τον ερωτα με τον αντρα σας ΟΠΟΤΕ θελετε,ποτε απο ''υποχρεωση''.....να τρεφεστε σωστα και οι δυο κι ολα θα πανε καλα!!!

και μια αληθινη προσευχουλα καλο θα κανει.

 

εμεις προσπαθουσαμε 4 χρονια με δυο αποτυχημενες σπερματεγχυσεις και τον μηνα που οι γιατροι μας ειπαν πως ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μεινω φυσιολογικα εγκυος και πως προλαβαινουμε δεν προλαβαινουμε να κανουμε εξωσωματικη....εκεινον ακριβως το μηνα εμεινα εγκυος εντελως φυσιολογικα,εντελως ανελπιστα,ηταν η πρωτη φορα που δεν υπολογισα μερες γιατι δεν περιμενα πια τιποτα,ηταν η πρωτη φορα που ηρθα σε απιστευτο οργασμο γιατι το απολαυσα πραγματικα....χωρις να χω στο μυαλο μου το παιδι.....!!!

 

καλη επιτυχια σε ολες!!!!

 

Υ.Γ τωρα ελπιζω να ξαναμεινω εγκυος.....αλλα ακολουθω τις συμβουλες που σας ειπα πριν...ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναγραψει γι αυτο το θεμα....επειδη εχω πειρα σ'αυτο το θεμα ενα θα σας πω ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.το αγχος ειναι το καλυτερο αντισυληπτικο!!!!!

ειδικα οσες προσπαθειτε λιγοτερο απο δυο χρονια,ξεχαστε τις γονιμες μερες,αφηστε το αγχος στην ακρη κι απλα απολαυστε τον ερωτα με τον αντρα σας ΟΠΟΤΕ θελετε,ποτε απο ''υποχρεωση''.....να τρεφεστε σωστα και οι δυο κι ολα θα πανε καλα!!!

και μια αληθινη προσευχουλα καλο θα κανει.

 

εμεις προσπαθουσαμε 4 χρονια με δυο αποτυχημενες σπερματεγχυσεις και τον μηνα που οι γιατροι μας ειπαν πως ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μεινω φυσιολογικα εγκυος και πως προλαβαινουμε δεν προλαβαινουμε να κανουμε εξωσωματικη....εκεινον ακριβως το μηνα εμεινα εγκυος εντελως φυσιολογικα,εντελως ανελπιστα,ηταν η πρωτη φορα που δεν υπολογισα μερες γιατι δεν περιμενα πια τιποτα,ηταν η πρωτη φορα που ηρθα σε απιστευτο οργασμο γιατι το απολαυσα πραγματικα....χωρις να χω στο μυαλο μου το παιδι.....!!!

 

καλη επιτυχια σε ολες!!!!

 

Υ.Γ τωρα ελπιζω να ξαναμεινω εγκυος.....αλλα ακολουθω τις συμβουλες που σας ειπα πριν...ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ

Καπως ετσι εγινε και με εμενα.Εμεις προσπαθουσαμε 4,5 χρονια.. εκανα μια σπερματεγχυση και μια εξωσωματικη αποτυγχυμενες.Μετα την εξωσωματικη ειπα να αφησω λιγο καιρο να περασει γτ και οικονομικα δεν μπορουσα για 2η προσπαθεια αλλα και φοβομουν να αντιμετωπισω αλλη μια αποτυχια.Το μηνα που εκανα ολες τις ακροτητες , περασα καλα και διασκεδασα ,ηταν και δεκεμβρης και σταματισα να σκεφτομαι και να ψαχνομαι για συπτωματα εμεινα φυσιολογικα!Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια και να μην αγχωνονται για κατι που θα γινει ουτως η αλλως αργα η γρηγορα!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...