Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ marina-mou πόσες ελπίδες μου δίνεις .....και μεις μια από τα ίδια (μια σαλπίγγα μισοκλειστή, σπέρμα μισοψόφιο) και θα πάμε για την πρώτη μας εξωσωματική. Σου εύχομαι τα καλύτερα για την εγκυμοσύνη σου, και να χαρείς όπως αγαπάς και τα δυο σου τα κοριτσάκια.

Link to comment
Share on other sites

ποσο γελασα με το μισοψοφιο:oεμας ο γιατρος μας ελεγε μην αγχωνεστε εναν κολυμβητη θελουμε απο ολο το σπερμα.ε και του λεω μα γιατρε το δικο μας το σπερμα τα φτυνει στα μισα τις διαδρομης για παραολυμπιαδα ειναι.κουνησου βρε παλιοσπερμα κοιμησμενο.:shock:τι να πω προς το παρον η προσπαθεια καλα κρατει[λεμε τωρα]αντε κοριτσια καλο βολη.:wink:

Link to comment
Share on other sites

ποσο γελασα με το μισοψοφιο:oεμας ο γιατρος μας ελεγε μην αγχωνεστε εναν κολυμβητη θελουμε απο ολο το σπερμα.ε και του λεω μα γιατρε το δικο μας το σπερμα τα φτυνει στα μισα τις διαδρομης για παραολυμπιαδα ειναι.κουνησου βρε παλιοσπερμα κοιμησμενο.:shock:τι να πω προς το παρον η προσπαθεια καλα κρατει[λεμε τωρα]αντε κοριτσια καλο βολη.:wink:

 

Μπα ούτε για παραολυμπιάδα δεν είμαστε εμείς:( στις 2 πρώτες ώρες ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΙ στο πεδίο μάχης. :wink: Θυμάμαι που όταν μου το ανακοίνωσε ο γιατρός μου βλέποντας την σπερματέγχυση , εγώ του είπα : " α! καλά! σιγά μην περιμένει το αυγό μου τα μισοψόφια παράλυτα που τυχόν θα φανούν στον ορίζοντα!!:-P

Link to comment
Share on other sites

α καλα βλεπω οτι ειμαστε πολλοι με αναπηρια.αντε να δουμε στο σπερμοδιαγραμα του νοεμβρη μπας και ξυπνησαν τα δικα μας τα κοιμισμενα.προς το παρων τον καλο μου τον εχει πλακωσει ο γιατρος σε βιταμινες αλλα δεν βλεπω να συγκινηθηκαν ιδιαιτερα τα παλιοσπερματοζωαρια.πιο πολυ τα μαλλια και τα νυχια του μεγαλωσαν απο τοση βιταμινη παρα να κουνηθουν αυτα τα βλαμενα.σε λιγο θα τον κλεινω ραντεβου για πεντικιουρ και πιστολακι.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι....είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που προσπαθώ για κάτι κ δεν το πετυχαίνω με την πρώτη...είμαι καλομαθημένη μάλλον και κάποιος απο εκεί πάνω θέλει να με προσγειώσει, απλά ελπίζω το βασανιστήριο να μην κρατήσει για πολύ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ειστε καλα με κανατε και γελασα!!!χαχαχαχαχαχαχα

αυτα τα μισοψοφια τα ανπηρα και με την παραολυμπιαδα που λετε με εκαναν και δακρυσα.αααχχχχχ τα ιδια αντιμετωπιζουμε και εμεις με τον αντρα μου δεν συγκινουνται με τιποτα...εκειιιιι τεμπελικα και λιγα αν και οποτε θελουν ανεβαινουν οποτε θελουν κατεβαινουν.καναμε περσυ μια θεραπεια και ανεβηκαν στα 40.000.000 σπερματοζωαρια(αν και δεν πιασαμε παλι)και ξαφνικα 3 μηνες μετα στα 3.000.000 ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!!!!!!!υπομονη και κουραγιο...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή νεραιδούλα μου, που θα πάει το άτιμο, θα κάτσει δεν θα κάτσει?

Εγώ πάλι τι πράγμα ρε γμτ έχω γίνει :confused: Κλαίω με το παραμικρό. Τώρα είχα πάει στο σούπερ μάρκετ και εκεί που κοίταζα τον διάδρομο με τις παιδικές τροφές και τις πάνες πατάω κάτι κλάματα :cry::cry::cry:...ευτυχώς που δεν ήταν άλλος στον διάδρομο γιατί θα έτρεχε να με μαζέψει :oops:!

Βλέπω τηλεόραση καμμιά είδηση που έχει σχέσει με παιδιά , κλαίω, ακόμα και στο πόστ εδώ άμα διαβάζω τις ιστορίες , ανοίγουν πάλι οι βρύσες όπως λέει και η κόρη μου:oops:. Η πολύ ευαισθησία βλάπτει. Α! χθες πάλι ήρθε και η ...τρισκατάρατη!!:evil::evil::evil:. Ουφ! πότε θα γίνω μανουλαααααα??????

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή νεραιδούλα μου, που θα πάει το άτιμο, θα κάτσει δεν θα κάτσει?

Εγώ πάλι τι πράγμα ρε γμτ έχω γίνει :confused: Κλαίω με το παραμικρό. Τώρα είχα πάει στο σούπερ μάρκετ και εκεί που κοίταζα τον διάδρομο με τις παιδικές τροφές και τις πάνες πατάω κάτι κλάματα :cry::cry::cry:...ευτυχώς που δεν ήταν άλλος στον διάδρομο γιατί θα έτρεχε να με μαζέψει :oops:!

Βλέπω τηλεόραση καμμιά είδηση που έχει σχέσει με παιδιά , κλαίω, ακόμα και στο πόστ εδώ άμα διαβάζω τις ιστορίες , ανοίγουν πάλι οι βρύσες όπως λέει και η κόρη μου:oops:. Η πολύ ευαισθησία βλάπτει. Α! χθες πάλι ήρθε και η ...τρισκατάρατη!!:evil::evil::evil:. Ουφ! πότε θα γίνω μανουλαααααα??????

 

υπομονή κάνω καλή μου αλλά πόσο..μια από τα ίδια, σε καταλαβαίνω..βλέπω μωρά παντού γύρω μου και λυγίζω, όλες μου οι φίλες γίνονται μανούλες η μια μετά την άλλη και το πετυχαίνουν πολύ εύκολα..και λέω εγώ γιατί να το περνάω αυτό??και το θέλω τόοοσο πολύ!!!

Και αν κατάλαβα καλά έχεις ήδη μια κόρη ,είσαι τυχερή, εγώ τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπομονή κάνω καλή μου αλλά πόσο..μια από τα ίδια, σε καταλαβαίνω..βλέπω μωρά παντού γύρω μου και λυγίζω, όλες μου οι φίλες γίνονται μανούλες η μια μετά την άλλη και το πετυχαίνουν πολύ εύκολα..και λέω εγώ γιατί να το περνάω αυτό??και το θέλω τόοοσο πολύ!!!

Και αν κατάλαβα καλά έχεις ήδη μια κόρη ,είσαι τυχερή, εγώ τίποτα...

 

Εγώ κορίτσια, όπως έγραψα και σε άλλο θέμα, πίστευα η ανόητη πως όταν θα το προσπαθήσω, θα το πετύχω κιόλας...ενα-ενάμιση μήνα προσπαθούμε και φυσικά τίποτε..Αφού μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολο...δεν ξέρω...

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια, όπως έγραψα και σε άλλο θέμα, πίστευα η ανόητη πως όταν θα το προσπαθήσω, θα το πετύχω κιόλας...ενα-ενάμιση μήνα προσπαθούμε και φυσικά τίποτε..Αφού μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολο...δεν ξέρω...

έχεις δρόμο μπροστά σου καλή μου, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι απο τώρα, γιατί δεν υπάρχει λόγος!Εγώ πάντως σου εύχομαι να είσαι απο τις τυχερές και να τα καταφέρεις γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

έχεις δρόμο μπροστά σου καλή μου, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι απο τώρα, γιατί δεν υπάρχει λόγος!Εγώ πάντως σου εύχομαι να είσαι απο τις τυχερές και να τα καταφέρεις γρήγορα!

 

Το ξέρω ναι, θα περιμένω...θα με ενθαρρύνετε και εσείς λίγο...;);)

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

υπομονή κάνω καλή μου αλλά πόσο..μια από τα ίδια, σε καταλαβαίνω..βλέπω μωρά παντού γύρω μου και λυγίζω, όλες μου οι φίλες γίνονται μανούλες η μια μετά την άλλη και το πετυχαίνουν πολύ εύκολα..και λέω εγώ γιατί να το περνάω αυτό??και το θέλω τόοοσο πολύ!!!

Και αν κατάλαβα καλά έχεις ήδη μια κόρη ,είσαι τυχερή, εγώ τίποτα...

 

Ναι είμαι τυχερή το ξέρω , είναι μεγαλύτερος ο πόνος όταν προσπαθείς για το πρώτο σου αλλά είμαι πολύ αγχωμένη γιατί λόγω ηλικίας δεν έχω περιθώρια χρόνου. Μετά η φύση θα μου βάλει ένα μεγάλο Χ !!!!!!:-(

Αντε κορίτσια να ακούσω καλά νέα αυτό το μήνα

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κ πάλι αγωνίστριες...Αυτόν τον μήνα αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε σπερμοδιάγραμμα, να δούμε τι γίνεται, μετά απο προτροπή του γυναικολόγου μου..Να κάνω μια χαζή ερώτηση?Η Βιοιατρική απέχει περίπου μισή ωρα-σαράντα λεπτα απο το σπιτι, ειναι προβλημα αυτο για το σπερμα?Ο γυναικολόγος μου είπε όχι, να το συλλέξει σπιτι σε πλαστικο αποστειρωμενο κυπελακι -αυτο που πουλανε στα φαρμακεια- κ να το παει!Για ποση ώρα έχει "ζωή" το σπερμα??

:confused::confused::confused:

Καλό και καρπερό σκ σε όλες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ πάλι αγωνίστριες...Αυτόν τον μήνα αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε σπερμοδιάγραμμα, να δούμε τι γίνεται, μετά απο προτροπή του γυναικολόγου μου..Να κάνω μια χαζή ερώτηση?Η Βιοιατρική απέχει περίπου μισή ωρα-σαράντα λεπτα απο το σπιτι, ειναι προβλημα αυτο για το σπερμα?Ο γυναικολόγος μου είπε όχι, να το συλλέξει σπιτι σε πλαστικο αποστειρωμενο κυπελακι -αυτο που πουλανε στα φαρμακεια- κ να το παει!Για ποση ώρα έχει "ζωή" το σπερμα??

:confused::confused::confused:

Καλό και καρπερό σκ σε όλες!!!!!!!!

 

Σε μας πάντως και στα δύο σπερμοδιαγράμματα που κάναμε μας είπαν το αργότερο μισή ώρα. Πάρε καλύτερα τηλέφωνο στην Βιοιατρική να σου πουν.Ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και απο μένα...ελπίζω και εγώ...Να σας ρωτήσω, εάν κατά την ερωτική επαφή είμαι εγώ από πάνω, αποκλείεται το ενδεχόμενο σύλληψης? Και κάτι άλλο...Όταν ολοκληρώνουμε, εάν σηκωθώ κατευθείαν αποκλείω επίσης την πιθανότητα σύλληψης? Αποκλείεται δηλαδή το σπέρμα να έχει πάει στο κατάλληλο μέρος παρόλου που σηκώθηκα? Ευχαριστώ ;)

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και απο μένα...ελπίζω και εγώ...Να σας ρωτήσω, εάν κατά την ερωτική επαφή είμαι εγώ από πάνω, αποκλείεται το ενδεχόμενο σύλληψης? Και κάτι άλλο...Όταν ολοκληρώνουμε, εάν σηκωθώ κατευθείαν αποκλείω επίσης την πιθανότητα σύλληψης? Αποκλείεται δηλαδή το σπέρμα να έχει πάει στο κατάλληλο μέρος παρόλου που σηκώθηκα? Ευχαριστώ ;)

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο! φυσικα και υπαρχει κανονικα πιθανοτητα εγκυμοσυνης διαφορετικα θα επρεπε να καθομαστε ξαπλωμενες για ωρες μετα!

καλη επιτυχια και χαλαρωσε:D

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και απο μένα...ελπίζω και εγώ...Να σας ρωτήσω, εάν κατά την ερωτική επαφή είμαι εγώ από πάνω, αποκλείεται το ενδεχόμενο σύλληψης? Και κάτι άλλο...Όταν ολοκληρώνουμε, εάν σηκωθώ κατευθείαν αποκλείω επίσης την πιθανότητα σύλληψης? Αποκλείεται δηλαδή το σπέρμα να έχει πάει στο κατάλληλο μέρος παρόλου που σηκώθηκα? Ευχαριστώ ;)

Φυσικα και μπορεις να πιασεις σε αυτες τις περιπτωσεις.Εμενα παντως δεν επιαναν ολα αυτα... το να μεινω ξαπλωμενη, να κανω κατακορυφο(γτ και αυτο το εκανα .. και ευτυχως εκανα ενοργανη μικρη οποτε μου ηταν ευκολο) και ολα τα σχετικα.Εγω μαλιστα επιασα την ημερα που βιαζομουν απιστευτα γτ ηταν πρωι και ειχα αργησει στη δουλεια.. σηκωθηκα εντρομη, εκανα μαλιστα και ενα γρηγορο ντουζ και πηγα τρεχοντας στη δουλεια.Ετσι δεν προλαβα να σκεφτω μηπως εγινε κατι .. ισως και γιαυτο επιασα!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις να πιασεις σε αυτες τις περιπτωσεις.Εμενα παντως δεν επιαναν ολα αυτα... το να μεινω ξαπλωμενη, να κανω κατακορυφο(γτ και αυτο το εκανα .. και ευτυχως εκανα ενοργανη μικρη οποτε μου ηταν ευκολο) και ολα τα σχετικα.Εγω μαλιστα επιασα την ημερα που βιαζομουν απιστευτα γτ ηταν πρωι και ειχα αργησει στη δουλεια.. σηκωθηκα εντρομη, εκανα μαλιστα και ενα γρηγορο ντουζ και πηγα τρεχοντας στη δουλεια.Ετσι δεν προλαβα να σκεφτω μηπως εγινε κατι .. ισως και γιαυτο επιασα!

 

Maela, και πώς ξέρεις πότε ακριβώς συνέλαβες? Δεν είχες άλλες επαφές εκείνο το μήνα? :rolleyes:

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

ειχα επαφεςτις πρωτες μερες μετα την περιοδο και μετα ξανα την τελευταια γονιμη μερα και μετα γιοκ.Μαλιστα επειδη το ειχα πιασει τελευταια με μεταφερανε και βδομαδα γτ ηταν μικρο σε σχεση με τις βδομαδες μου.Και απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος γυρω σε κεινη την ημερομηνια .. ε και δεν ειχα αλλη επαφη εκτος απο αυτην!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειχα επαφεςτις πρωτες μερες μετα την περιοδο και μετα ξανα την τελευταια γονιμη μερα και μετα γιοκ.Μαλιστα επειδη το ειχα πιασει τελευταια με μεταφερανε και βδομαδα γτ ηταν μικρο σε σχεση με τις βδομαδες μου.Και απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος γυρω σε κεινη την ημερομηνια .. ε και δεν ειχα αλλη επαφη εκτος απο αυτην!

 

Πάντως κορίτσια, δεν ξέρω αλλά γενικώς νομίζω σπάνια πετυχαίνουμε τις ιδανικές συνθήκες...π.χ επαφή μέρα παρά μέρα σε όλη τη διάρκεια του μήνα, ύπνος μετά, στάσεις που βοηθάνε υποτίθεται τη σύλληψη...κτλ....

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...