Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλημερα σε ολες και χρονια πολλα στις εορταζουσες! Αρετη μην σε αγγιζουν αυτα τα ονειρα .....οσο για το ονομα ..πεσ του συζυγου σου ...γερο να ειναι και τοτε θα αποφασισουμε, που θα εχεις ολο το χρονο να του αντιπροτεινεις οποια σου αρεσουν ....

Απο χτες την περιμενω ...και δεν εχω δει τιποτα ..λες?

 

καλο Σαβ/κο σε ολες ![/

 

καλημερα κουκλιτσα μου να σαι καλα.βλεπω οτι αυξανομαστε αυτες που περιμενουμε τα ευχαριστα αυτον τον μηνα.μακαρι κ εσυ να κανεις να την δεις 9 μηνες την καταραμενη...

πηρα κ τον γιατρο μου τηλ πριν δεν αντεξα να δω τι θα μου πει.ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ναι εγγυμοσυνη αλλα να μην το δεσω κιολας.σε ενα κανονικο κυκλο μου ειπε ειναι λιγο δυσκολο αλλα σε εναν τοσο ανωμαλο κυκλο σαν τον δικο μου ειναι πιθανο.να περιμενω να δω κ αν δεν ερθει μεσα στις επομενες 10-12 μερες να παω να μου κανει ενα τεστ.δεν με καθυσηχασε η αληθεια ειναι αλλα τι να μου πει κ αυτος τζαμπα να με ξεσηκωνει...απλα μου ειπε μεχρι να δουμε τι γινεται να εχω στο μυαλο μου την πιθανοτητα κ να προσεχω οσο μπορω.να μην σηκωνω βαρη κλπ.θα δουμε....σας αφηνω παω να σιδερωσω

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπες στο parents cafe (πάνω δεξιά),μετά στα social groups (ιατρικά που λέει) και είμαστε στο topic "ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ..."

 

πραγματικα μου εχει σπασει το νευρικο συστημα αυτο το καφε.προσπαθω εδω κ 2 ωρες να μπω κ ολο μου βγαζει λαθος κωδικος κ λαθος κωδικος ενω εκανα νεα εγραφη.διαφωτισε με αν μπορεις τι μπορει να κανω λαθος.θελω πολυ να ερθω στην παρεα σας γιατι εκει ειστε παρα πολλες κ με ευχαριστα αποτελεσματα να παρουμε λιγο κουραγιο.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Πώς περάσατε το πρωινό Σαββατου?Η Αρετή μάθαμε,πλακώθηκε στις δουλειές!!Για πρόσεχε λίγο...Μπήκα για να ευχηθώ στην φιλενάδα μας!!Λενάκι μου γλυκό,πολύχρονη να είσαι και με ένα εμβρυάκι στην κοιλίτσα σου!!!!Ελπίζω ήδη να το έχεις!!Φιλιά πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Πώς περάσατε το πρωινό Σαββατου?Η Αρετή μάθαμε,πλακώθηκε στις δουλειές!!Για πρόσεχε λίγο...Μπήκα για να ευχηθώ στην φιλενάδα μας!!Λενάκι μου γλυκό,πολύχρονη να είσαι και με ένα εμβρυάκι στην κοιλίτσα σου!!!!Ελπίζω ήδη να το έχεις!!Φιλιά πολλά!!!

 

λενακι ευχομαι στην φετινη γιορτη σου

να παρεις το ΔΩΡΟ που θα αλλαξει την ζωη σου

κ την δευτερα να μας πεις

πως επιτελους εγγυμονεις....

χρονια πολλα κουκλιτσα μου κ του χρονου με το αγγελουδι σου αγκαλιτσα.

(καλα ε τετοιος ποιητικος οιστρος πρωι πρωι τι σας λεει?τρεμε καβαφη....)

 

Σας ευχαριστω πολυ αγαπες μου......να ειστε καλα και ευχομαι και γω με την σειρα μου να αποκτησετε ο,τι αγαπατε και πιο πολυ ενα μωρακι !!!!

ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!

 

Αρετουλα μου τι ποιητικος οιστρος ηταν αυτος?????Το'χεις........:-D

 

Αρνακι μου τι κανεις εσυ κοπελα μου??Ολα καλα??Συνεχιζεις την θεραπεια με κλομιφαινη και πρεγκνυλ?

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ αγαπες μου......να ειστε καλα και ευχομαι και γω με την σειρα μου να αποκτησετε ο,τι αγαπατε και πιο πολυ ενα μωρακι !!!!

ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!

 

Αρετουλα μου τι ποιητικος οιστρος ηταν αυτος?????Το'χεις........:-D

 

Αρνακι μου τι κανεις εσυ κοπελα μου??Ολα καλα??Συνεχιζεις την θεραπεια με κλομιφαινη και πρεγκνυλ?

 

 

Καλημέρα!!!Πως πέρασες στη γιορτούλα σου??Ελπίζω τέλεια!!Λενάκι μου ,ναι συνεχίζω ακόμα τη θεραπεία!Έχω αλλη μια ευκαιρία με κλομιφαίνη και μετά δεν ξέρω τίποτα... Εσύ γιατί τη σταμάτησες?Σε πείραξε κάτι,άκουσες κάτι ή τα έχεις βάλει με το γιατρό,γιατί είχες πει οτι θα πάρεις και από αλλού γνώμη!!Ενημέρωσέ με αν θέλεις να ξέρω κι εγώ!!!Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-DΚαλημερα σου αρνακι μου τι κανεις??Σκουντουφλαω απο την νυστα γιατι τελικα ξαναβγηκα μετα για ποτο και οπως καταλαβαινεις ειναι μια δυσκολη ωρα για τους ξενυχτηδες!!

Τελος παντων!!

Εγω σταματησα απο μονη μου γλυκια μου....γιατι΄πολυ απλα ηθελα να ηρεμησω...πιεστηκα πολυ τον τελευταιο καιρο και ηθελα να ξεχαστω λιγο απο οοοολα αυτα και να ειμαι οπως παλια με τον αντρουλη μου!!

Και να ειμαι ξενοιαστη καθως ετοιμαζω τα του θρησκευτικου μας γαμου και εχω ενθουσιαστει με αυτο το θεμα τωρα και τα μωρακια τα εβαλα στην ακρη για λιγο.Βεβαια συνεχιζουμε ελευθερα ακομα...αλλα οποτε θελουμε χωρις να κοιταω γονιμες-ξεγονιμες!

Με την γιατρο μου δεν ειχα καποιο προβλημα αλλα μετα το καλοκαιρι που θα ξανα ασχοληθω θα παρω την γνωμη αλλου γιατρου και θα την αλλαξω γιατι νομιζω οτι μετα τον χρονο πλεον θεωρησε υπογονιμος και πρεπει να πας σε καποιον πιο εξειδικευμενο στο θεμα αυτο!!!Εμενα η δικη μου δεν ειναι και τοσο εξειδικευμενη στην υπογονιμοτητα περα απο τα κλασσικα που κανουν και λενε ολοι οι γιατροι.

Αυτα με εμενα...

Ευχομαι να ειναι ο τελευταιος και ο πιο τυχερος γλυκια μου ο τελευταιος σου κυκλος με κλομιφαινη.

Το επομενο βημα ειναι ενεσουλες και σπερματεχυνση αν θες,και μια σαλπιγγογραφια και ενα νεο σπερμοδιαγραμμα σιγουρα.Εγω θα τα κανω σιγουρα παντως.

 

Σε φιλω γλυκα πρεπει να βγω τωρα γιατι εχω να παω μια επισκεψη σε λιγο!!!

 

Φιλακιαααααααααα..........

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησσπερα κοριτσακια ηρθα κ εγω ολες καλα?μολις μπηκα σπιτι κ ετρεξα να δω τα νεα σας.ειχαμε παει απο χθες στο χωριο μου που γιορταζε ο μπαμπουλης μου.

λενακι εσυ πως περασες στην γιορτη σου?μαλλον καλα υποθετω.ελπιζω να μην ειπιες πολυ κ το κανεις το εμβρυακι που εχεις ηδη στην κοιλιτσα σου απο τωρα αλκοολικο...

αρνακι δεν εκανα τιποτα βαρυ απλα τακτοποιησα συρταρια κλπ κ τα χειμωνιατικα τα αφησα να τα ανεβασει το αγορι μου στο παταρι.προσεχα μην σταναχωριεσαι.

να ρωτησω κ κατι ρε κοριτσια απο χθες το βραδυ εχω λιγα καφε υγρα. να ανυσηχω?λετε να ερθει η καταραμενη?αν κ θελω μια βδομαδα ακομη?

η μηπως να χαρω?γιατι κ η κολλητη μου ετσι ειχε 2 μερες καφε υγρα κ περιμενε περιοδο η οποια δεν ηρθε ποτε κ τωρα η μπεμπα μας ειναι ηδη 7 μηνων κ σε κανα 2 μηνες επιτελους θα βγει να την γνωρισουμε.

θυμαμαι κ κατι που μου χε πει ο γιατρος μου καποια στιγμη οτι :οτι κ υγρα να χεις καφε πρασινα μπλε κιτρινα δεν μας πειραζει μονο κοκκινα να μην ειναι.κ οσο δεν βλεπεις κατι κοκκινο (που κατα τα αλλα καθωτι ολυμπιακος ειναι κ το αγαπημενο μου χρωμα ) να μην ανυσηχεις...πειτε μου αν ξερετε κατι.σας αφηνω προς το παρον παω να κανω 2 καφεδακια κ να παμε στο μπαλκονακι μας να τα απολαυσουμε....:-P:-P:-P:-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αρετουλα μου τι κανεις???

Τα περασα πολυ ομορφα εχθες!!!Απο το πρωι ηταν πολυ ωραια μερα....πηγαμε στο πατρικο μου....το μεσημερακι πηγαμε στον Αγ.Νικολαο στην Ναουσα για βολτα και φαγητο με τον αδερφο μου και την νυφουλα μου,μετα καφεδακι στην Βεροια...και μετα ενω ειπα δεν θα βγω γιατι κουραστηκα τελικα βγηκαμε παλι.

Μην ανησυχεις δεν πινω καθολου αλκοολ το πολυ-πολυ 1-2 μπυριτσες.Το τσιγαρο ειναι το θεμα μου...αυτες τις μερες το ξεσκισα το ηλιθιο!!!!

Αλλα ενταξει και παλι δεν καπνιζω και πααααρα πολυ.Σπανια ξεπερναω τα 8-10 τσιγαρα την ημερα!!!

Τελος παντων!!!!Ασε με εμενα!!!

Εσυ?????????

Αχ κοριτσακι μου μακαρι να ειναι απο εγκυμοσυνη τα καφε!!!Αν δεν ειχες ποτε στο παρελθον ανωμαλιες στον κυκλο δηλαδη να σου ερχετε νωριτερα και τετοια σιγουρα ειναι εγκυμοσυνη!!!!!:D:D:D:D:D:D

 

Μακαρι!!!!!Μακαρι κοπελα μου μεσα απο την καρδια μου !!!!

ΝΑ μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα σε λιγες μερουλες!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Πως πέρασες στη γιορτούλα σου??Ελπίζω τέλεια!!Λενάκι μου ,ναι συνεχίζω ακόμα τη θεραπεία!Έχω αλλη μια ευκαιρία με κλομιφαίνη και μετά δεν ξέρω τίποτα... Εσύ γιατί τη σταμάτησες?Σε πείραξε κάτι,άκουσες κάτι ή τα έχεις βάλει με το γιατρό,γιατί είχες πει οτι θα πάρεις και από αλλού γνώμη!!Ενημέρωσέ με αν θέλεις να ξέρω κι εγώ!!!Φιλιά!!!

 

 

αρνακι εχεις πμ

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! ....και εκει που δεν την εβλεπα απο την Παρασκευή που την περιμενα....ειδα σημερα το πρωι καφε...στεναχωρεθηκα να σας πω την αληθεια ...παει και αυτος ο μηνας προσπαθειας παμε για τον επομενο .....ισως τωρα που θα φυγουμε στο τελος της βδομαδας για 4ημερο να χαλαρωσω λιγο και να ειμαι πιο "τυχερη"..καλη βδομαδα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου αδιαθετισα πριν απο λιγο?αλλα με προβληματιζει το γεγονος πως ειναι τοσο νωρις παντος ειμαι πολυ χαρουμενη που δεν ειμαι εγκυος!!!!Τωρα γιατι αδιαθετισα τοσο νωρις μηπως πρεπει να παρω την γιατρο μου τηλ? ειχα αδιαθιση στις 5/5/11

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου αδιαθετισα πριν απο λιγο?αλλα με προβληματιζει το γεγονος πως ειναι τοσο νωρις παντος ειμαι πολυ χαρουμενη που δεν ειμαι εγκυος!!!!Τωρα γιατι αδιαθετισα τοσο νωρις μηπως πρεπει να παρω την γιατρο μου τηλ? ειχα αδιαθιση στις 5/5/11

 

Καλησπέρα στα κορίτσια!!!!Μπέμπα μου σίγουρα να συμβουλευτείς τη γιατρό σου γιατι είναι πολύ κοντινό το διάστημα!Αλλά μην αγχώνεσαι δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό!Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, ευχομαι σε ολες με ενα μωρακι συντομα.

θελω να σας πω την ιστορια μου γιατι κοντευω να σαλταρω και θελω τη γνωμη σας.

προσπαθουσα 1 χρονο για μωρο και τπτ.βεβαια ολο το διαστημα αυτο ειχα πολλα προβληματα πολυ αγχος και το μωρο δεν ερχοταν.ειχα παντα κυκλο 35-40 ημερες.με εξαιρεση δυο φορες περισι που πηγε 2 μηνες και τον προηγουμενο κυκλο που παλι πηγε δυο μηνες.τελευταια περιοδος 14 φεβρουαριου παω στο γιατρο για παρακολουθηση ωορηξιας μου λεει με λιγα λογια οτι δν εκανα ωορηξια περιμενε να σου ερθει περιοδος.ανετη εγω λεω δν πιανω σε αυτο το κυκλο και τσουπ πριν ενα μηνα κανω τεστ θετικο.παω στο γιατρο κανω υπερηχο δεν βλεπουμε κατι μονο παχυ ενδομητριο.μου λεει πιθανη εγκυμοσυνη εκανα δυο χοριακες τριπλασιαστηκε η δευτερη.δν μπορουμε ομως με το χαζοκυκλο μου να πουμε σε πια εβδομαδα ειμαι.σε μια εβδομαδα βλεπουμε μονο σακο.ο γιατρος μου τα μασαει λεει κανε χοριακη εκανα μια χαρα.την επομενη εβδομαδα βλεπουμε το σακο πιο μεγαλο με το λεκιθικο ασσκο λεει ο γιατρος θα θελα να δω και εμβρυο μου λεει υπαρχει και το συνδρομο κενου σακου αλλα δεν νομιζω να πεσεις στη περιπτωση, αγχος εγω,παω την επομενη εβδομαδα μου λεει βλεπω εμβρυο που παλλεται και το μετραει και λεει εισαι 7εβδομαδες και 1 μερα, παω σημερα μια βδομαδα μετα λεει με το που αρχιζει α παμε πολυ καλα μεγαλωσε θα δουμε και καρδουλα.που γιατρε λεμε εδω λεει εστιαζει το ειδα δεν μου φανηκε νομιζω οτι κουνιοτανε.μετα απο λιγο και ενω με ανακατεβε με τον υπερηχο και με εβαλε να ανασηκωσω τη λεκανη μουλεει οχι δεν βρισκω καρδια και δεν βλεπω καπια εξελιξη απο την προηγουμενη φορα.του λεω μα ειπατε πριν ...... μου λεει ναι αλλα τωρα δεν μποω νατο πιασω.παγωνουμε.μας λεει τα πραγματα δεν μπορω να πω οτι πανε καλα.θες μου λεει να κανεις εναν τρισδιαστατο υπερηχο ν το δουμε μηπως φταιει το μηχανημα.να κανω λεω.καθως φευγαμε πηγαμε και σε εναν αλλο γιατρο.με βλεπει και λεει βλεπω κυημα 6,5 εβομαδων.για αυτη την εβδομαδα ειναι ολα φυσιολογικα και χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω οτι εχει παλμο.βεβαια μου ειπε ο ανθρωπος οτι δεν ξερει τι υπηρχε πριν μια βδομαδα για να μου πει αν τα πραγματα πανε καλα η οχι.Το θεμα ειναι οτι και γω το βλεπα πεντακαθαρα και δν το ψαχνα οπως στον αλλο υπερηχο.επισης μου λεει οτι δεν βλεπει καπια αλιωση στα εμβριακα στοιχεια που να δηλωνουν κατι κακο.και γω πρεπει να περιμενω μια βδομαδα μεσα στην αγωνια.τι ειναι ολα αυτα;φταιει ο υπερηχος του γιατρου μου ή κατι δεν παει καλά;επισης πριν μια βδομαδα ημουνα 7 ε και 1 μ και σημερα στον αλλο γιατρο 6μιση.μηπως αρχισε να μικραινει.εσεις τι λετε;συγγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα κουραστηκα.

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

άπό τα λεγομενα σου και μονο χωρις να θελω να προσβάλλω τον πρωτο γιατρο δεν μου φαίνεται και τοσο ...πως να στο πω αξιοπιστος?? δεν ξερω αλλα οι απαντησεις του ειναι περιεργες ....τον ξερεις καλα???τον εμπιστευεσαι???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... να και η δική μου ιστορία.....

Αν και δεν προσπαθούσα πολύ καιρό... (τον 4ο μήνα έμεινα έγκυος) είναι ενδεικτική για το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει το άγχος στην όλη διαδικασία!!!!

 

Ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Σεπτέμβρη... αμέσως μετά τον γάμο μας και απο την αρχή είχα ήδη αγχωθεί αφού ποτέ δεν έιχα σταθερό κύκλο (απο 28 έως και 38 μέρες) και για κάποιο λόγω θεωρούσα ότι θα δυσκολευτώ πολύ να μείνω έγκυος...ενώ το ήθελα σαν τρελή!!!

Έτσι.... άρχισα δυναμικά προσπαθώντας με θερμοδιάγραμμα να υπολογίσω τις γόνιμες ημέρες...

 

Τους 3 πρώτους μήνες πέρασα τα γνωστά .... κατα φαντασίαν έγκυος!!! Το παραμικρό σύμπτωμα το ερμήνευα ως πιθανή εγγυμοσύνη και φυσικά όταν τελικά αδιαθετούσα... καταλαβαίνετε την απογοήτευσή μου...

 

Κάπου εκεί αποφάσισα να παραγγείλω απο το ιντερνετ τεστ προσδιορισμού γόνιμων ημερών ώστε να είμαι πιο οργανωμένη!!! Προς μεγάλη μου απογοήτευση όμως... άργησαν πάρα πολύ να μου τα στείλουν (20 μέρες) με αποτέλεσμα να χάσω εκείνο τον μήνα.....

 

Ημουν τόσο σίγουρη πως τα τεστάκια θα με βοηθούσαν να βρώ τις γόνιμες μέρες του τρελαμένου κύκλου μου... που πραγματικά εκείνο τον μήνα ούτε καν σκέφτηκα πότε μπορεί να ήταν.... τον θεωρούσα εντελώς χαμένο και περίμενα πως και πως να αδιαθετήσω ώστε να ξεκινήσω δυναμικά τις προσπάθειες τον επόμενο μήνα με τα λατρεμένα μου τεστακια που επιτέλους είχα παραλάβει!!!

 

Όταν λοιπον κατα την μέση του κύκλου πρήστηκε το στήθος μου και άρχισε να με πονάει (αυτό μου συνέβαινε μόνο λίγο πριν αδιαθετήσω).... αντί να σκεφτώ ότι μπορεί να είχε γίνει κάτι.... σκέφτηκα πως μπορεί να αδιαθετήσω νωρίτερα... τι χαρά!!! ώστε να αρχίσω τα τεστάκια μου!!!

 

Ακόμα και όταν την 25η μέρα είδα λίγο ροζ... πάλι σκέφτηκα ότι θα αδιαθετήσω νωρίτερα..... και μάλιστα ανυπομονούσα να ερθει η περίοδος, να τελειώσει για να ξεκινήσω τις προσπάθειες!!!

Μιλάμε για τέτοια άρνηση!!

 

Εν τω μέταξύ.... κουραζόμουν πάρα πολύ με 4-5 ώρες χορού κάθε μέρα λόγω μιας παράστασης που είχαμε.... και γενικά θεωρουσα πως όλες οι συνθήκες ήταν απόλυτα αρνητικές ώστε να μείνω έγκυος!!!

 

Κάπου εκεί λοιπον... άρχισαν κάτι αναγούλες.... διακριτικές μεν αλλά αναγούλες δε..... ενώ έπινα 4 καφέδες κάθε μέρα ξαφνικά δεν ήθελα ούτε 1.... και μια τρελή τρελή υπνηλία!!!!

 

Επειδή λοιπόν θα φεύγαμε με τον άντρα μου για Χριστούγεννα στα βουνά για σκι κλπ.... λέω δεν κάνω πριν φύγω ένα τεστ.... μήπως και έγινα κανένα θάυμα..... έκανα το τεστ πολύ νωρίς για τα δικά μου δεδομένα (την 30 μέρα του κύκλου) και ήταν απόλυτα θετικό!!!!!

 

Δεν το πίστευα!!!! Αγόρασα κατευθείαν και 2ο τεστ... αλλης μάρκας για να σιγουρευτώ... και βγήκε και αυτό ξεκάθαρα θετικό!!! :lol:

 

Ετρεμα απο τη χαρά μου και περίμενα πως και πως να έρθει ο άντρας μου σπίτι να του το πω!!!! (Εν τω μέταξύ οι πρώτοι άνθρωποι που το μοιράστηκα ήταν τα κορίτσια του forum που ήταν γλυκύτατες όπως πάντα!! :wink: )

 

Συμπέρασμα... τον μήνα που δεν προσπαθησα συνειδητά.... που δεν μέτραγα μέρες.... που δεν αγχωθηκα για το αν θα αδιαθετήσω.... αντιθέτως ανυπομονουσα να αδιαθετήσω για να αρχίσει ο νέος κύκλος.... έγινε το θαύμα!!!!

 

Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση αλλά θεωρώ πως τουλάχιστον σ'εμένα το άγχος λειτουργούσε αρνητικότατα.....

 

:shock:

 

 

ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε μένα!!! είχα πάρει τεστ για να βρω της γόνιμες μέρες μου που πιο πριν προσπαθούσαμε 6-7 μήνες και όταν έλεγα άντε να μου έρθει η περίοδος να τελειώσει για να αρχίσω να κάνω τα τεστ!!! αντί για αυτό είχα κουράσει πολύ πολύ ύπνο!!! και μετά από 16 μέρες καθυστέρηση τσουπ θετικό το τεστ!!! έπαθα πλάκα...τελικά κορίτσια το αχός είναι πολύ σημαντικό πράγμα...όποτε ηρεμία χαλάρωση και θα έρθει...τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα!!! και τώρα είμαι 2 μηνών!!!! :P:p:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!ΠΟΣΟ ΔΙΚΑΙΟ ΕΧΕΤΕ!ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ!ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑNΑΣΤΑΛΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ!ΕΤΣΙ ΜΟΥ'ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ! ΚΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια!!!!Μπέμπα μου σίγουρα να συμβουλευτείς τη γιατρό σου γιατι είναι πολύ κοντινό το διάστημα!Αλλά μην αγχώνεσαι δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό!Φιλιά!

 

 

Τι εννοεις τι πιστευεις οτι εχω?????????????

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις τι πιστευεις οτι εχω?????????????

 

 

Τίποτα δεν πιστεύω οτι έχεις κορίτσι μου!Απλά να το κοίταζες για προληπτικους λόγους!Εξάλλου εμείς εδώ μέσα δεν είμαστε γιατροί!Μέσα από τις προσωπικές μας εμπειρίες συζητάμε!Αλλά τώρα πέρασαν μέρες δεν πήγες τελικά σε γιατρό?Μπορεί απλά να ήταν μια ανωμαλία του κύκλου!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν πιστεύω οτι έχεις κορίτσι μου!Απλά να το κοίταζες για προληπτικους λόγους!Εξάλλου εμείς εδώ μέσα δεν είμαστε γιατροί!Μέσα από τις προσωπικές μας εμπειρίες συζητάμε!Αλλά τώρα πέρασαν μέρες δεν πήγες τελικά σε γιατρό?Μπορεί απλά να ήταν μια ανωμαλία του κύκλου!!

 

οχι κοριτσάκι μου δεν πήγα και σας ευχαριστώ πολύ που με συμβουλεύετε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας και καλώς σας βρήκα.

Με λένε Έφη και είμαι 35 και προσπαθώ ατυχώς έως τώρα να κάνω παιδί.

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα υγείας ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου

αλλά έχουμε σταθεί άτυχοι τα τελευταία 4 χρόνια....

Όλοι μου λένε να μην αγχώνομαι να μην το σκέφτομαι διότι αυτό είναι χειρότερο,

το κακό είναι πως δεν μπορώ με τίποτα να αποβάλω το άγχος μου....

Υπάρχουν στιγμές που το σύμπαν πιστεύω πως συνωμοτεί εναντίων μου...

Όλες μου οι γνωστές μένουν έγκυες, χαίρομαι για εκείνες φυσικά αλλά πληγώνομαι παράλληλα. Χτες έμαθα πως η καλύτερη μου φίλη έμεινε έγκυος και η αντίδραση μου ήταν να βάλω τα κλάματα ... Χάρηκα πολύ για εκείνη αλλά στεναχωρήθηκα τόσο για μένα που λαχταρώ να έρθει εκείνη η στιγμή.

Σκέφτομαι σοβαρά τελευταία να επισκεφθώ κάποιον ψυχαναλυτή να με βοηθήσει να χαλαρώσω διότι μόνη μου δεν το έχω καταφέρει.

Όλα όσα σας αναφέρω δεν έχω βρει το κουράγιο να τα πω ούτε στην ίδια μου την μάνα, όταν λοιπόν είδα το φόρουμ σας και διάβασα κάποιες ιστορίες, αποφάσισα με την σειρά μου να γράψω μήπως και μέσα από αυτό τον τρόπο βρω το κουράγιο και την ελπίδα που εδώ και πολύ καιρό έχω χάσει.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και να μην με παρεξηγήσετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αγαπητή Robbierta σε καταλαβαίνω απόλυτα!!Είμαι έγκυος μετά απο προσπάθεια σχεδόν 6 χρόνων χωρίς κανένα πρόβλημα. Μετά από πολύ ταλαιπωρία ψυχική και σωματική...Κάποια στιγμή (περίπου στα 3 χρόνια) εμφανίστηκε και μια σοκολατοειδής κύστη (ενδομητρίωση μου είπαν) ήταν μικρή, όμως τελικά αποφάσισα και έκανα και αυτό το βήμα δηλαδή να την αφαιρέσω! Δεν ήθελα να υπάρχει τίποτα στο μυαλό μου που να ήξερα ότι μπορούσα να κάνω και δεν έκανα. Τελικά μετά από μια ξαφνική εντελώς εγκυμοσύνη η οποία όμως κατέληξε σε αποβολή (μπορείς να φανταστείς την φρίκη που πέρασα) ήρθε πάλι ξαφνικά άλλη μια και πιστέυω ότι με τη βοήθεια του Θεού θα κρατήσω αυτό το μωράκι επιτέλους στην αγκαλιά μου. Να ξέρεις ήμαστε πολλά κορίτσια που έχουμε ταλαιπωρηθεί για να πετύχουμε το ποθητό αποτέλεσμα...Αυτό που χρειάζεται είναι υπομονή....αγάπη και κατανόηση μεταξύ του ζευγαριού...και πίστη στο Θεό!!Εμένα αυτά τα τρία ήταν που μου έδιναν δύναμη να συνεχίσω....και να θυμάσαι ότι ΝΑΙ θα γίνει το θαύμα και σε εσένα και θα ακούσεις αυτή την γλυκύτατη καρδούλα που τόσο περημένεις...το πιστεύω!!!Υπομονή καλή μου!!!

iU5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Εφη, και εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα! Προσπαθούμε και εμείς με τον άνδρα μου εδώ και 4 χρόνια, χωρίς αποτέλεσμα... Όλο αυτόν το καιρό δεν το είχα συνέχεια στο μυαλό μου, απλά πίστευα πως θα συμβεί αφού δεν παίρναμε προφυλάξεις.Τον τελευταίο χρόνο όμως αρχίσαμε να ανησυχούμε και έτσι έκανε ο άνδρας μου σπερμοδιάγραμμα και ο γιατρός του έδωσε βιταμίνες, κατά τα άλλα είμαστε και 2 υγιείς, εγώ δεν έκανα ακόμα ειδικές εξετάσεις γιατί περιμένουμε να κάνει ο άνδρας μου πάλι σπερμοδιάγραμμα να δούμε αν έχει βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Οσον αφορά το άγχος δεν ξέρω τι να πω, ίσως αγχωνόμουν με τη δουλειά μου , με τις προετοιμασίες του γάμου κτλ αλλά μέχρι τώρα δεν είχα αγχωθεί με το θέμα του μωρού, μόνο τώρα επειδή αναρρωτιέμαι αν κάποτε θα τα καταφέρουμε. Οπως και σε σένα η καλύτερη μου φίλη μου είπε πρόσφατα πως είναι έγκυος και έβαλα τα κλάμματα και δεν ήξερα τι να της πω. Για να μην πολυλογώ μπορείς να δεις το ποστ μου στο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=79312&page=11 Οσον αφορά τον ψυχαναλυτή και εγώ το σκέφτηκα αλλά φοβάμαι πως μπορεί να μη με βοηθήσει και να χάσω τόσα χρήματα που αυτόν τον καιρό δεν μας περισσεύουν. Τώρα νιώθω κάπως καλύτερα, άρχισα γυμναστήριο και προσπαθώ να κάνω πράγματα που με ευχαριστούν, ποιος ξέρει ίσως μας φύγει έτσι το άγχος ... κουράγιο σε όλες μας και μην το βάζετε κάτω:P

Link to comment
Share on other sites

λενα832 γεια σου κ απο μενα κ μεις προσπαθουμε 3 χρονια κ ακομα τιποτα!!η εξετασει που πρεπει σιγουρα να κανεις ειναι η σαλπιγγογραφια για να δεις ανα ειναι διαβατεσ οι σαλπιγγεσ!!!κ μετα βλεπωντασ κ κανοντας!!αφου εχεις κανει ορμονικες!!!

 

 

ουφφφφφφφ κοριτσια απελπιστικα παει κ αυτος ο μηνας!για οσεσ δεν θυμαστρε την ιστορια μου ειχα κλειστει την μια μου σαλπιγγα κ εκανα λαπαροσκοπηση ην οποια ανοιξαμε κ ο γιατρος μου ειχε δωσει 8 μηνεσ κ αθτοι οι μηνες περασαν!!μου λεει πεπει να κανουμε σπερματεγχυση κ περετερο εξετασεισ!!τι μπορει να εχω κ δεν μπορουμε να το βρουμε:confused::confused::confused::confused::confused: ποσο υπομονη να κανω εχει τελειωσει νιωθω δεν εχω αλλη δυναμη τι θα κανω θα σκασω:confused::confused:

 

σορρυ για το μεγαλο μνμ αλλα ξερω μονο εσεισ με καταλαβαινετε!!

Επεξεργάστηκαν by mariannao
Link to comment
Share on other sites

Καλή μου mariannao,σε ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση σου ελπίζω να μην μα αποπάρουν τα άλλα κορίτσια που αλλάζουμε το θέμα, αναρωτιέμαι η σαλπιγγογραφία πώς γίνεται; Μπορείς να μου στείλεις πμ αν δεν σου κάνει κόπο, γιατί εμένα η γιατρός μου μου είπε πως πρεπει να εξεταστεί ο άνδρας μου και μετά εγώ γιατί η εξέταση στη γυναίκα απαιτεί ολική νάρκωση, δεν ξέρω όμως ποια εξέταση εννοούσε γιατί τότε δεν τη ρώτησα.

 

Μην απελπίζεσαι, συγνώμη που ρωτάω αλλά είμαι καινούρια στο φόρουμ, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να προσπαθήσετε λίγο ακόμα πριν κάνετε σπερματέγχυνση;Μήπως να πάρετε 2η γνώμη; Ακόμα όμως και αν κάνετε σπερματεγχυση διάβασα εδώ στο φορουμ πως δεν είναι πολύπλοκη διαδικασία, μη χάνεις το κουράγιο σου:PΣε καταλαβαίνω που ανησυχείς αλλά σκέψου πως θα έρθετε πιο κοντά στο όνειρό σας μη κάθεσαι και στεναχωριέσαι προτού καν αρχίσετε τις διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη έκπτωση, να πάτε για ψώνια στην ώρα του; Πώς είναι η επιχείρησή σας;

Παρακαλούμε να εκτιμήσουν και να απολαύσουν τον ελεύθερο χρόνο τους.

Βρήκα πρόσφατα μια ιστοσελίδα που σας επιτρέπει πολλά για τα νεότερα προϊόντα.

Και

 

Dsquared online

nike air max 90 kopen

nike air max 1

nike air max classic BW

 

Αυτό ακριβώς http://www.*************.com

 

Γεια σας. Ελπίζω να απολαύσετε τη μέρα σας.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...