Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Ευχαριστώ μικρές μου!!!Σήμερα η χοριακή μου ήταν 23 μονάδες οπότε είμαι σε πολύ καλό δρόμο....άλλη μια (προληπτικά) μετά το Πάσχα θα κάνω κ τέλος!!

Φιλάκια πολλά:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ μικρές μου!!!Σήμερα η χοριακή μου ήταν 23 μονάδες οπότε είμαι σε πολύ καλό δρόμο....άλλη μια (προληπτικά) μετά το Πάσχα θα κάνω κ τέλος!!

Φιλάκια πολλά:P:p:p

 

 

 

giannaki ενταξει χαρουμενη??

Link to comment
Share on other sites

giannaki ενταξει χαρουμενη??

 

Εννοείται μικρή μου!!!Μακάρι βέβαια να είχαν άλλη κατάληξη τα πράγματα αλλά στην προκειμένη φάση χάρηκα που δεν χρειάστηκε να μπω σε πιο δύσκολες καταστάσεις!!!Είμαι η γιάννα κ είμαι καλά....;)χιχιχιχι

Τα καλύτερα έπονται...για όλες μας!!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μικρή μου!!!Μακάρι βέβαια να είχαν άλλη κατάληξη τα πράγματα αλλά στην προκειμένη φάση χάρηκα που δεν χρειάστηκε να μπω σε πιο δύσκολες καταστάσεις!!!Είμαι η γιάννα κ είμαι καλά....;)χιχιχιχι

Τα καλύτερα έπονται...για όλες μας!!!!!!:D:D:D:D

 

Ποσο χαιρομαι βρε κοριτσακι που επιτελους μετα απο τοσο καιρο εισαι ηρεμη και χαλαρη τουλαχιστον...αντε και σε λιγο καιρο ξανα προς τη δοξα τραβαμε παρεουλα!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μικρή μου!!!Μακάρι βέβαια να είχαν άλλη κατάληξη τα πράγματα αλλά στην προκειμένη φάση χάρηκα που δεν χρειάστηκε να μπω σε πιο δύσκολες καταστάσεις!!!Είμαι η γιάννα κ είμαι καλά....;)χιχιχιχι

Τα καλύτερα έπονται...για όλες μας!!!!!!:D:D:D:D

 

 

Ναι τα καλυτερα ερχονται...χιχιχιχιχιχι!!!εγω παντως αν αυριο ειναι ανοικτο το μικροβιολογικο της περιοχης μου θα παω να κανω μια χοριακη γιατι αν δεν ειμαι εγκυος θα πρεπει να κοιταξω τον θυροειδη μου οπωσδηποτε.πρεπει να δω γιατι νιωθω ετσι ενα μηνα τωρα...!!δεν πιστευω οτι ειμαι(αν και το θελω πολυ) απλα η μικροβιολογος που μιλησα μου ζητησε να την κανω πριν συνεχισω τις εξετασεις!!!αντε να δω...α!!!διαβασα εδω μεσα οτι με την θερμοκρασια μας μπορουμε να καταλαβουμε αν ειμαστε εγκυος η οχι αληθευει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!Ελπίζω να είστε όλες καλα!Εμένα πάνε όλα στραβά!!!Εδώ και 2 μέρες ταλαιπωρούμε από ουρολοίμωξη, που μάλλον την έπαθα επειδή κατά την την τελευταία επαφή δεν πλύθηκα!Προσπαθώ να την αντιμετωπίσω με φυσικούς τρόπους νερά χαμομήλια, γιατι δεν θελω να πάρω αντιβίωση.Επίσης πήρα χθες τις εξετάσεις από το τσεκ απ που έκανα και έχω ανεβασμένη χοληστερίνη!!!Αν είναι δυνατόν και έχω αγχωθεί!!!Τι να πω όλα μαζεμένα και εγώ να έχω και την αγωνία μου μέχρι να αδιαθετήσω (ελπίζω όχι)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα καλυτερα ερχονται...χιχιχιχιχιχι!!!εγω παντως αν αυριο ειναι ανοικτο το μικροβιολογικο της περιοχης μου θα παω να κανω μια χοριακη γιατι αν δεν ειμαι εγκυος θα πρεπει να κοιταξω τον θυροειδη μου οπωσδηποτε.πρεπει να δω γιατι νιωθω ετσι ενα μηνα τωρα...!!δεν πιστευω οτι ειμαι(αν και το θελω πολυ) απλα η μικροβιολογος που μιλησα μου ζητησε να την κανω πριν συνεχισω τις εξετασεις!!!αντε να δω...α!!!διαβασα εδω μεσα οτι με την θερμοκρασια μας μπορουμε να καταλαβουμε αν ειμαστε εγκυος η οχι αληθευει?

 

Καλημέρα κοριτσάκι!!Τι έκανες τελικά,έκανες χοριακή???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Ελπίζω να είστε όλες καλα!Εμένα πάνε όλα στραβά!!!Εδώ και 2 μέρες ταλαιπωρούμε από ουρολοίμωξη, που μάλλον την έπαθα επειδή κατά την την τελευταία επαφή δεν πλύθηκα!Προσπαθώ να την αντιμετωπίσω με φυσικούς τρόπους νερά χαμομήλια, γιατι δεν θελω να πάρω αντιβίωση.Επίσης πήρα χθες τις εξετάσεις από το τσεκ απ που έκανα και έχω ανεβασμένη χοληστερίνη!!!Αν είναι δυνατόν και έχω αγχωθεί!!!Τι να πω όλα μαζεμένα και εγώ να έχω και την αγωνία μου μέχρι να αδιαθετήσω (ελπίζω όχι)!!!!!

 

Βρε μικρή μου,όλα στραβά πια???Μια το ένα μια το άλλο,έλεος δηλαδή...:evil::evil::evil:...δεν έχεις ηρεμήσει καθόλου!

Εύχομαι να είναι όλα περαστικά,καλά κάνεις κ το πας με φυσικό τρόπο κι όχι χάπια ή αντιβίωση...ας ελπίσουμε λοιπόν να τα παρακάμψει όοοολα αυτά ο οργανισμός σου,να ΜΗΝ αδιαθετήσεις κ να μας πεις ευχάριστα!!:lol:Όχι άγχος όμως εεεε???φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Giannaki, τώρα διάβασα την περιπέτειά σου!

Καταρχήν να σου πω πως μέσα στην ατυχία σου φάνηκες τυχερή που αποβλήθηκε μόνο του και δεν μπήκες στα βαθεια νερά. Στο λέω από προσωπική πείρα, αφού ένα εξωμήτριο μού στέρησε την αριστερή σάλπιγγα!!!

Δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα ξανακάνω εξωμήτριο και τρελαίνομαι να ακούω από γιατρούς να λένε ότι "μπορεί και να ξανακάνεις!". Εντάξει, σιγουρα σε σχέση με άλλα κορίτσια, έχουμε πιο αυξημένες πιθανότητες, αλλά όχι, δεν θέλω να ακούω τέτοια. Θέλω ο γιατρός να δίνει θάρρος. Δεν διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και δεν ξέρω ακριβώς την πορεία σου, αλλά εγώ θα σου έλεγα να κάνεις την σαλπιγγογραφία αμέσως κι όχι μετά από τρεις μήνες!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!! ψάχνοντας στο διαδίκτυο για πληροφορίες σχετικά με τη δίκερη μήτρα βρήκα αυτό το foroum!! Έκανα εξετάσεις και μου διέγνωσε ο γυναικολόγος μου ότι έχω δίκερη μήτρα! Δε μου εξηγησε τίποτα άλλο απλώς μου είπε ότι είναι πολύ σημαντικό αργότερα σε όποιον γυναικολόγο κι αν πάω να του πω αυτό το πράγμα! Γεγονός που με θορύβησε με αποτέλεσμα να ψάξω μέσα από το διαδίκτυο για περαιτέρω πληροφορίες και αυτά που βρήκα ήταν αρκετά για να καταλάβω ότι πρόκειται για κάτι πολύ σοβαρό για μία μελλοντική κύηση!! Μήπως ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω;; Θα το εκτιμούσα!1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκι!!Τι έκανες τελικά,έκανες χοριακή???[/quote

 

οχι δυστυχως σαββατοκυριακα ειναι κλειστα...,αν και τσαμπα θα την εκανα αν ηταν ανοικτα γιατι απο το σαββατο βραδυ ξεκινησαν τα πονακια της περιοδου μου...φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?εγω καλα,πανω απτο τηλεφωνο εδω κ μερες περιμενω νεα απτην δουλεια.ηδη εχουν ειδοποιησει καποιους κ μεχρι μεγαλη τεταρτη θα ξερουμε λογικα ολοι.εχω πολυ αγωνια θελω τοσο πολυ να ξεκινησω παλι να δουλευω... γιαννακι μου τι κανεις?ελπιζω νασαι καλυτερα κ σωματικα κ ψυχολογικα κ να βγεις ακομη πιο δυνατη κ με περισσοτερο πεισμα για την επομενη φορα.λενακι αρνακι ολα καλα?ελπιζω να μην ερθει αυτον τον μηνα η καταραμενη.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλά είμαι aretoula μου!!!Σήμερα τελείωσε κ η καταραμένη:evil:...κ δεν ξέρω τι να κάνω κιόλας....ο γιατρός λέει δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνουμε ελεύθερα αλλά εγώ φοβάμαι λιγάκι να σου πω την αλήθεια.Τό'χω ρίξει στην εργασιοθεραπεία λοιπόν..,ότι θα κάνεις κι εσύ από δω κ μπρος που θα πιάσεις δουλίτσα!!Άντε να ξεκινήσεις κι εσύ....να ξεχνιόμαστε κιόλας κ να βγάζουμε κ κάνα φραγκάκι εεε???χαχαχα...

Το λενάκι έχει πάει διακοπές κι ελπίζω να γίνει το θαύμα εκεί....Το αρνάκι το έχω χάσει τελείως...θα περνάει καλά μάλλον:wink:..!!!!Άντε κοριτσάκια μου,βουουουρρρρρ για το νινί τώρα που έρχεται η Ανάσταση!!!Θα αναστηθούμε άραγε κι εμείς??????αναρωτιέμαι...:rolleyes::rolleyes:(περιμένω νεώτερα για τη δουλειά εννοείται!)

Φιλιάααααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... όλες καλά? Εμένα μ' έχει πιάσει μια ηρεμία, να το πω, αισιοδόξία να το πω... κάτι τέτοιο. Μου έχει καρφωθεί και η σκέψη ότι μόλις ξαναξεκινήσουμε προσπάθειες το Μαϊο θα έρθει και το μπεμπε, αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι έτσι γιατί μετά θα μου' ρθει η καταραμένη και θα ΄πέσω στα πατώματα... Giannaki μου όλα καλά τώρα ε???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Χάθηκα τις τελευταίες μέρες γιατί μια συγγενής μου έφυγε μετά από μεγάλη ταλαιπωρία με τον καρκίνο (42 ετών), οπότε ήμουν αλλού. Όταν βλέπεις τέτοια καταλαβαίνεις πόσο σημαντικο πράγμα είναι η υγεία. Τελοσπάντων πίσω στα δικά μας. Giannaki, χαίρομαι πάρα πολύ που είχες ανώδυνο τέλος. Νομίζω οτι έγινε το πρώτο βήμα. έμεινες έγκυος. Τώρα την επόμενη φορά θα αγκαλιάσεις το μωράκι σου. Ετσι είχε γίνει και με μένα.

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια? Απ' οτι βλέπω την επόμενη εβδομάδα την περιμένουνε πολλές με αγωνία. Μακάρι όλες να δείτε ένα θετικό τεστ. Εγώ πάντως δεν είμαι αισιόδοξη. Μαίρη μου είμαστε στην ίδια ψυχολογική κατάσταση. Έχω βαρεθεί τους υπολογισμούς. Τελικά είναι ψυχοφθόρο να σκέφτεσαι συνέχεια την εγκυμοσύνη. Ας χαλαρώσουμε να φύγει λίγο το άγχος μήπως και μείνουμε. Γιατί όπως βλέπω στο forum είμαστε όλες στην τσίτα με το θέμα. Εγώ τις μέρες του Πάσχα λέω να πάω μια μικρή εκδρομούλα για να ξεκουραστώ και όταν γυρίσουμε θα ξεκινήσω γυμναστήριο, θα ασχοληθώ με τον εαυτό μου περισσότερο και το άλλο όποτε κάτσει. Που θα παέι κάποια στιγμή θα έρθει. Αν κάνουμε αυτό να δείτε που θα μείνουμε όλες κατευθείαν. Τι λέτε θέλετε να το δοκιμάσουμε μετά το Πάσχα?

Είναι καμιά που σκέφτεται έτσι???

Φιλάκια!!!!!!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια και απο μένα!Δεν έχω χαθεί,δεν σας έχω ξεχάσει,απλά λόγω και των ημερών και της εργασίας δεν έχω πολύ χρόνο ελεύθερο!!Έρχομαι το βράδυ και πέφτω ξερή!!!Κοριτσάκια μου εγώ μέχρι Σ/Κ περιμένω και θα ξέρω άντε μέχρι Δευτέρα,αλλά πάλι γαμώτο μόλις πλησιάζει ο καιρός δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη!!!Θα δείξει...αναμένουμε....

Το Λενάκι που είναι?Λογικά αφου είναι μια εβδομάδα μπροστά απο εμένα θα πρέπει ήδη να ξέρει!!!Είναι διακοπούλες και μακάρι εκεί να έμαθε τα ευχάριστα!!!Της το εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!!Οι υπόλοιπες σαν κι εμένα περίπου ε,περιμένουμε...Giannaki μου μην το σκέφτεσαι καθόλου και μην φοβάσαι τίποτα!!!Βουουουουρρρ για φυσιολογική γονιμοποιήση πάλι...ο Θεός είναι μαζί σου,δεν πρόκειται να σε αφήσει τώρα!!!Vaso_76 να σου πω την αλήθεια και εγώ έτσι σκέφτομαι από εδώ και πέρα!!Έρχεται και το καλοκαιράκι και λέω να το ρίξω κι εγώ στη γυμναστική!!Τόσο καιρό δεν πήγαινα μην τυχόν και μείνω έγκυος χωρίς να το ξέρω και του κάνω κακό!!Αλλά τώρα που είδα και απόειδα και δεν λέει να έρθει εγκυμοσύνη μάλλον αυτό θα κάνω μπας και ξεχαστώ και λίγο και νιώσω καλύτερα!!!Πριν το γάμο όταν πήγαινα ανελλιπώς γυμναστήριο γύρναγα σπίτι άλλος άνθρωπος!!!Πολύ καλό μας κάνει η γυμναστική!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... όλες καλά? Εμένα μ' έχει πιάσει μια ηρεμία, να το πω, αισιοδόξία να το πω... κάτι τέτοιο. Μου έχει καρφωθεί και η σκέψη ότι μόλις ξαναξεκινήσουμε προσπάθειες το Μαϊο θα έρθει και το μπεμπε, αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι έτσι γιατί μετά θα μου' ρθει η καταραμένη και θα ΄πέσω στα πατώματα... Giannaki μου όλα καλά τώρα ε???

 

Όλα καλά μωρό μου,ευτυχώς!!!

Εσείς τι κάνετε??Βλέπω θέλουμε όλες να το αποβάλλουμε από το μυαλό μας εεε??Κι εγώ το ίδιο έχω σκεφτεί....Να το αφήσουμε στην τύχη του από δω κ πέρα γιατί κ με το να αγχωνόμαστε δεν βγάζουμε τίποτα!!!Αν είναι να έρθει,θα έρθει είτε το σκεφτόμαστε είτε είμαστε γυμναστήριο,είτε κάνουμε δίαιτα.....:D:D

Το λέω γιατί κι εγώ αποφάσισα να ξεκινήσω να προσέχω λίγο το φαϊ γιατί έχω πάρει 2-3 κιλάκια κι από 47 έχω πάει 49,5 κ έχω γίνει σαν μπόγος:oops:!!Έλεος δηλαδή!!!Πώς θα κυκλοφορήσουμε στις παραλίες το καλοκαιράκι με το μαγιουδάκι εεεεεεεεεεε????

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλεναδα, θα μας τρελλανεις; 47 κιλα και μπογος;;;!!!! Ασε, εγω ματιαστηκα μονη μου, μια που το πρωι ελεγα οτι με εχει πιασει αισιοδοξια και μια που τωρα ειμαι χαλια! Η ξαδερφη μιυ ειναι εγκυος και ολο το σοι εχει τρελλαθει- μαζι και ο ανδρας μου που μου ειπε αν θελω να βαφτισω και το παιδακι! Περιττο να σας πω ποσο χαλια αισθανομαι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?εγω δεν εχω καλα νεα κ αν κ μεγαλη τριτη εγω εφτασα ηδη μεγαλη παρασκευη...με πηραν το απογευμα τηλεφωνο απτο ξενοδοχειο που ηθελα να δουλεψω κ μου ειπαν οτι προς το παρον δεν θα συνεργαστουμε αλλα αν προκυψει καποια αναγκη στο μελλον θα μαι απτις πρωτες που θα παρουν.το καλο ειναι οτι τουλαχιστον υπαρχει (ελπιζω ακομη) κ το τετραωρο στο παλιο ξενοδοχειο που δουλευα.κατι ειναι κ αυτο.απλα ηθελα πιο πολυ στο αλλο γιατιι εκτος απτο το οτι ειναι καινουριο δεν ειναι κ εποχιακο ειναι ανοιχτο ολο τον χρονο κ οσοι καταφερναν να μπουν θα μπορουσαν να ναι λιγο πιο ησυχοι οτι θα εχουν συνεχεια δουλεια.αυτο ειναι το ενα δυσαρεστο το αλλο ειναι οτι μιλησα με τον γιατρο μου σημερα για ποτε να παω να δει αν εφυγε η κυστη κ να δουμε ποτε θα ξαναξεκινησω ενεσεις κ μου πε να τελειωσω πρωτα τα αντισυλιπτικα να ερθει η καταραμενη κ να αφησω κ ενα μηνα καθαρο να δουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος απο μονος του, οποτε πανε αλλοι 2 μηνες χαμενοι.ξεκινησα δεκεμβρη τις ενεσεις κ μια με το ενα που προεκυπτε κ μια με το αλλο καταφερα να κανω μονο 2 κυκλους ενεσεις,οχι τιποτα αλλο αλλα αυτη την φορα θα προσθεσουμε κ μια αλλη ενεση κ ανυπομονω να δω μηπως αυτη εχει καλυτερα αποτελεσματα απτις προηγουμενες.ειμαι ομως κ σε μια φαση οπως καποιες απο σας να τα αφησω ολα πισω κ να το ξεχασω για αυτο ηθελα κ τοσο πολυ αυτη την δουλεια.το πιστευω κ εγω απολυτα οτι για πολλες απο μας φταιει μονο το αγχος μας που δεν μπορουμε να κανουμε παιδακι.ισως αν το ξεχασουμε να ερθει.λενακι ελπιζω οταν γυρισεις με το καλο απτις διακοπουλες σου να μας πεις τα ευχαριστα αρνακι κ εσυ το ιδιο κ οποιες αλλες δεν περιμενουν την καταραμενη αυτες τις μερες. γιαννακι ελπιζω κ εσυ να σαι τοσο καλα οπως λες κ θα συμφωνησω απολυτα με την ελλη θα μας τρελανεις με τα κιλα σου?κοιτα να βαλεις κανενα κιλο οχι να χασεις.....καλο βραδυ σε ολες σας...

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλεναδα, θα μας τρελλανεις; 47 κιλα και μπογος;;;!!!! Ασε, εγω ματιαστηκα μονη μου, μια που το πρωι ελεγα οτι με εχει πιασει αισιοδοξια και μια που τωρα ειμαι χαλια! Η ξαδερφη μιυ ειναι εγκυος και ολο το σοι εχει τρελλαθει- μαζι και ο ανδρας μου που μου ειπε αν θελω να βαφτισω και το παιδακι! Περιττο να σας πω ποσο χαλια αισθανομαι..

 

Eεεεεεε,δεν θέλω ηττοπάθειες τώρα!!!Αφού εσύ έλεγες βρε μικρό μου ότι θα πρέπει να χαλαρώσουμε λιγάκι,μου τα αλλάζεις τώρα???όχι,όχι,όχι,το κεφάλι ψηλά,μην πτοείσαι από αυτά που βλέπεις γύρω σου,κάνε πως δεν συμβαίνουν....αυτό κάνω κι εγώ...με τη κοιλιά τούμπανο όλες οι κοπελίτσες στη δουλειά (δουλεύω κ σε αεροδρόμιο οπότε καταλαβαίνεις πόσες βλέπω κάθε μέρα!) αλλά προσποιούμε ότι δεν συμβαίνει τίποτα!!!;)

 

Areti μου,τουλάχιστον όπως είπες υπάρχει κ η παλιά δουλειά οπότε κάτι είναι κι αυτό μέχρι να σε πάρουν από το καινούριο!Θα απασχολείσαι λίγο.Όσο για τη θεραπεία σου,δεν ήξερα ότι είχες κυστούλα,τώρα το είδα..αλλά οκ,1-2 μήνες πίσω θα μας πάει αλλά μετάααααααα,εκεί να δεις γλέντια!!!:PΘα έχεις "καθαρίσει" από όλα κ το μωρούλι θα "κάτσει" στο πιτς φυτίλι:!::!:χαχαχα

Όλα θα μας πάνε καλά κοριτσάκια μου,να μας βοηθήσει κ λίγο ο Θεούλης τώρα την Ανάσταση κ θα δείτε πως θα γεμίσουμε με θετικές χοριακές σιγά σιγά!!!!!Φιλιά πολλά ματς μουτς κ καλό σας βράδυ αγάπες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Γιαννάκι, να' σαι καλά! Έχεις δίκιο, όλες θα τα καταφέρουμε σημασία έχει να το πιστέψουμε γιατί αλλιώς... Λοιπόν, από τον άλλο μήνα-που δεν αργεί- πιάνουμε "δουλεια", τέλος! Καλή μας μέρα!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλεναδα, θα μας τρελλανεις; 47 κιλα και μπογος;;;!!!! Ασε, εγω ματιαστηκα μονη μου, μια που το πρωι ελεγα οτι με εχει πιασει αισιοδοξια και μια που τωρα ειμαι χαλια! Η ξαδερφη μιυ ειναι εγκυος και ολο το σοι εχει τρελλαθει- μαζι και ο ανδρας μου που μου ειπε αν θελω να βαφτισω και το παιδακι! Περιττο να σας πω ποσο χαλια αισθανομαι..

 

Elli μου μη στεναχωριέσαι. Σε καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι γιατί πέρασα κι εγώ από αυτή τη φάση. Ήταν η χειρότερη στη ζωή μου όταν πήγαινα στο γιατρό να δει πως πάει η αποβολή που είχα και έβλεπα όλες τις έγκυες απ' έξω με τις κοιλιές τούρλες. Δεν μπορούσα να συγκρατηθώ και έκλαιγα σαν παιδί και δε με ένοιαζε που με βλέπανε. Αλλά τι να κάνουμε, έτσι είναι η ζωή. Δεν περνάμε μόνο ευχάριστες φάσεις. Πάντως εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις να μείνεις έγκυος και μετά να βαφτίσεις γιατί αν τρέχεις για βαφτιστικά και βλέπεις τα ρουχαλάκια θα σε παίρνει από κάτω. Τουλάχιστον εγώ έτσι θα αισθανόμουνα. Κι επειδή είναι κάποιες έγκυες δε σημαίνει οτι εμείς δεν θα μείνουμε. Απλά δεν ήρθε ακόμη η ώρα. Πάντως πρέπει να σκεφτόμαστε και τα χειρότερα. Είναι κάποιες που έχουν σοβαρά προβλήματα και ξέρουν οτι ΠΟΤΕ δεν θα κάνουν μωράκι. Εμείς θα τα καταφέρουμε κάποια μέρα. Κι εσύ μετά το Μάιο θα μας το σκάσεις σύντομα το ευχάριστο, αρκεί να μην τρελαθείς από το άγχος.

Φιλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?εγω δεν εχω καλα νεα κ αν κ μεγαλη τριτη εγω εφτασα ηδη μεγαλη παρασκευη...με πηραν το απογευμα τηλεφωνο απτο ξενοδοχειο που ηθελα να δουλεψω κ μου ειπαν οτι προς το παρον δεν θα συνεργαστουμε αλλα αν προκυψει καποια αναγκη στο μελλον θα μαι απτις πρωτες που θα παρουν.το καλο ειναι οτι τουλαχιστον υπαρχει (ελπιζω ακομη) κ το τετραωρο στο παλιο ξενοδοχειο που δουλευα.κατι ειναι κ αυτο.απλα ηθελα πιο πολυ στο αλλο γιατιι εκτος απτο το οτι ειναι καινουριο δεν ειναι κ εποχιακο ειναι ανοιχτο ολο τον χρονο κ οσοι καταφερναν να μπουν θα μπορουσαν να ναι λιγο πιο ησυχοι οτι θα εχουν συνεχεια δουλεια.αυτο ειναι το ενα δυσαρεστο το αλλο ειναι οτι μιλησα με τον γιατρο μου σημερα για ποτε να παω να δει αν εφυγε η κυστη κ να δουμε ποτε θα ξαναξεκινησω ενεσεις κ μου πε να τελειωσω πρωτα τα αντισυλιπτικα να ερθει η καταραμενη κ να αφησω κ ενα μηνα καθαρο να δουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος απο μονος του, οποτε πανε αλλοι 2 μηνες χαμενοι.ξεκινησα δεκεμβρη τις ενεσεις κ μια με το ενα που προεκυπτε κ μια με το αλλο καταφερα να κανω μονο 2 κυκλους ενεσεις,οχι τιποτα αλλο αλλα αυτη την φορα θα προσθεσουμε κ μια αλλη ενεση κ ανυπομονω να δω μηπως αυτη εχει καλυτερα αποτελεσματα απτις προηγουμενες.ειμαι ομως κ σε μια φαση οπως καποιες απο σας να τα αφησω ολα πισω κ να το ξεχασω για αυτο ηθελα κ τοσο πολυ αυτη την δουλεια.το πιστευω κ εγω απολυτα οτι για πολλες απο μας φταιει μονο το αγχος μας που δεν μπορουμε να κανουμε παιδακι.ισως αν το ξεχασουμε να ερθει.λενακι ελπιζω οταν γυρισεις με το καλο απτις διακοπουλες σου να μας πεις τα ευχαριστα αρνακι κ εσυ το ιδιο κ οποιες αλλες δεν περιμενουν την καταραμενη αυτες τις μερες. γιαννακι ελπιζω κ εσυ να σαι τοσο καλα οπως λες κ θα συμφωνησω απολυτα με την ελλη θα μας τρελανεις με τα κιλα σου?κοιτα να βαλεις κανενα κιλο οχι να χασεις.....καλο βραδυ σε ολες σας...

 

Λυπάμαι areti για τη δουλειά. Τουλάχιστον έχεις την άλλη. Ξεκινάς εκεί και παράλληλα ψάχνεις για κάτι καλύτερο. Η εποχή είναι γενικά πολύ δύσκολη και πολλοί γνωστοί μου είναι άνεργοι για μήνες... Όσο για τη θεραπεία που κάνεις υπομονή λίγο ακόμη, σε λίγο καιρό θα τελειώσεις και με αυτό και μετά με την καλοκαιρινή ψυχολογία θα ξεκινήσεις για το μωράκι. Θα δεις το καλοκαίρι που θα είμαστε ανεβασμένες μία μία θα ανακοινώνει τα ευχάριστα. :):)

Καλή συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Elli μου μη στεναχωριέσαι. Σε καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι γιατί πέρασα κι εγώ από αυτή τη φάση. Ήταν η χειρότερη στη ζωή μου όταν πήγαινα στο γιατρό να δει πως πάει η αποβολή που είχα και έβλεπα όλες τις έγκυες απ' έξω με τις κοιλιές τούρλες. Δεν μπορούσα να συγκρατηθώ και έκλαιγα σαν παιδί και δε με ένοιαζε που με βλέπανε. Αλλά τι να κάνουμε, έτσι είναι η ζωή. Δεν περνάμε μόνο ευχάριστες φάσεις. Πάντως εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις να μείνεις έγκυος και μετά να βαφτίσεις γιατί αν τρέχεις για βαφτιστικά και βλέπεις τα ρουχαλάκια θα σε παίρνει από κάτω. Τουλάχιστον εγώ έτσι θα αισθανόμουνα. Κι επειδή είναι κάποιες έγκυες δε σημαίνει οτι εμείς δεν θα μείνουμε. Απλά δεν ήρθε ακόμη η ώρα. Πάντως πρέπει να σκεφτόμαστε και τα χειρότερα. Είναι κάποιες που έχουν σοβαρά προβλήματα και ξέρουν οτι ΠΟΤΕ δεν θα κάνουν μωράκι. Εμείς θα τα καταφέρουμε κάποια μέρα. Κι εσύ μετά το Μάιο θα μας το σκάσεις σύντομα το ευχάριστο, αρκεί να μην τρελαθείς από το άγχος.

Φιλάκια!!!!

 

Να' σαι καλα κιριτσακι μου, μου χεειαζεται καμθα φορα να τα "ακουω" γιατι αν και σε γενικες γραμμες ειμαι θετικη και αισιοδοξη, καποιες στιγμες πεφτω τελειως! Οσο για την Αρετουλα μας, δικιο εχεις βρε κοριτσακι με τη δουλεια αλλα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα, εγω λογω δουλειας αντιμετωπιζω πραγματικα δυσαρεστες καταστασεις αυτον τον καιρο! Υπομονη, μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο;! Φιλακια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααααα!!!!Τι κάνετε σήμερα μικρές μου φιλενάδες???

Νομίζω ότι η vaso έχει δίκο,τουλάχιστον εμείς ΜΠΟΡΟΥΜΕ να κάνουμε παιδάκι με το ένα ή τον άλλο τρόπο....σκεφτείτε τις γυναίκες που έχουν "αποκλειστεί" από την μητρότητα....????:confused:

Στεναχωριέμαι πολύ όταν συναντώ τέτοιες περιπτώσεις γιατί τώρα καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι κ πόσο πονάει αυτό ψυχικά!!!Παλιά έλεγα.."έλα μωρέ,κ τι έγινε?θα έχεις τον άντρα σου κ θα κάνεις τη ζωή σου ξέγνοιαστα!"Αλλά δυστυχώς,δεν ήξερα πόσο πολύ ενοχλητικό ήταν αυτό κ πόσο περισσότερο τις πλήγωνα!!!!:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...