Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

η κολλητη μου περασε το ιδιο με εσενα πριν ενα μηνα τωρα περιμενει κατι αποτελεσματα για να ξεκινησει παλι τισ προσπαθειες καντε υπομονη και να εχετε δυναμη..ευχομαι τα καλητερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!giannaki μου όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη.Είναι δύσκολη η όλη διαδικασία αλλά μετά από αυτό πρέπει να πάρεις τα πάνω σου σύντομα!

Εγώ μπήκα στον πειρασμό να πάρω τεστάκια clear blue για να δω την ωορηξία, γιατί μετά από την βιοχημική στον προηγούμενο κύκλο τώρα αδιαθέτησα στις 27 μέρες αντί για 33 που αδιαθετούσα συνήθως, και σήμερα που είναι η 14η μέρα ακριβώς έδειξε θετικό!Αναρωτιέμαι τι στο καλό έφτιαξε ξαφνικά ο κύκλος μου! Βασικά έχω και πονάκια σήμερα και επιβεβαίωσα ότι οι πόνοι που είχα κάθε μήνα ήταν τελικά ωορηξία! Η αλήθεια είναι ότι σε αγχώνουν λίγο αλλά εγώ είμαι πολύ ήρεμη.Μόνο που περιμένω φυσικά να γυρίσω σπίτι να τον βάλω κάτω...χιχιχι! Πιο πολύ χαίρομαι που έφτιαξε ο κύκλος μου. Και εύχομαι σύντομα να ακούσω και εγώ τα ευχάριστα...φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γλυκές μου!!!Μπαίνω φευγαλέα και σας διαβάζω γιατι δεν έχω χρόνο και γιατί δεν έχω και τίποτα νεότερο να σας πω!

Giannaki μου όλα θα πάνε καλά απο έδω και πέρα!Μη μου στεναχωριέσαι άλλο!Βλέπω οτι ήρθαν και καινούργια κορίτσια-καλώς ορίσατε-με τα οποία και συμβαδίζω!Κι εγώ δεν περιμένω στις 24-25 Απριλίου!!Και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι λίγο πιο αισιόδοξη από άλλες φορές!!!Σας έχω πει,με πιάνει και η άνοιξη....και ανεβαίνω ψυχολογικά!!!Ρε κορίτσια πάντα τα Χριστούγεννα είμαι πολύ χαρούμενη και το Πάσχα με πιάνει μελαγχολία,αλλά ελπίζω το φετινό Πάσχα να έχω τα χαρμόσυνα νέα και να συμβεί το αντίθετο!!!Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γλυκές μου!!!Μπαίνω φευγαλέα και σας διαβάζω γιατι δεν έχω χρόνο και γιατί δεν έχω και τίποτα νεότερο να σας πω!

Giannaki μου όλα θα πάνε καλά απο έδω και πέρα!Μη μου στεναχωριέσαι άλλο!Βλέπω οτι ήρθαν και καινούργια κορίτσια-καλώς ορίσατε-με τα οποία και συμβαδίζω!Κι εγώ δεν περιμένω στις 24-25 Απριλίου!!Και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι λίγο πιο αισιόδοξη από άλλες φορές!!!Σας έχω πει,με πιάνει και η άνοιξη....και ανεβαίνω ψυχολογικά!!!Ρε κορίτσια πάντα τα Χριστούγεννα είμαι πολύ χαρούμενη και το Πάσχα με πιάνει μελαγχολία,αλλά ελπίζω το φετινό Πάσχα να έχω τα χαρμόσυνα νέα και να συμβεί το αντίθετο!!!Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τελικά βλέπω πως περιμένουμε πολλές με αγωνία το Πάσχα!!

Πάντως εγώ δεν είμαι αισιόδοξη. Νομίζω πως το Πάσχα θα είμαι με την κλπερίοδο. Μετά από τόσες απογοητεύσεις δεν περιμένω κάτι ευχάριστο.

Σταματάω για να μης σας ψυχοπλακώσω.

Καλημέρα κοριτσάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!giannaki μου όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη.Είναι δύσκολη η όλη διαδικασία αλλά μετά από αυτό πρέπει να πάρεις τα πάνω σου σύντομα!

Εγώ μπήκα στον πειρασμό να πάρω τεστάκια clear blue για να δω την ωορηξία, γιατί μετά από την βιοχημική στον προηγούμενο κύκλο τώρα αδιαθέτησα στις 27 μέρες αντί για 33 που αδιαθετούσα συνήθως, και σήμερα που είναι η 14η μέρα ακριβώς έδειξε θετικό!Αναρωτιέμαι τι στο καλό έφτιαξε ξαφνικά ο κύκλος μου! Βασικά έχω και πονάκια σήμερα και επιβεβαίωσα ότι οι πόνοι που είχα κάθε μήνα ήταν τελικά ωορηξία! Η αλήθεια είναι ότι σε αγχώνουν λίγο αλλά εγώ είμαι πολύ ήρεμη.Μόνο που περιμένω φυσικά να γυρίσω σπίτι να τον βάλω κάτω...χιχιχι! Πιο πολύ χαίρομαι που έφτιαξε ο κύκλος μου. Και εύχομαι σύντομα να ακούσω και εγώ τα ευχάριστα...φιλάκια!!!

 

Κι εγώ πάντα είχα άστατο κύκλο (32, 33, ..) αλλά για ένα ανεξήγητο λόγο λίγους μήνες πριν μείνω έγκυος την πρώτη φορά είχε στρώσει και έμεινα κατευθείαν. Τώρα πάλι έστρωσε από τον πρώτο μήνα που αρχίσαμε τις προσπάθειες. Είδες τι σου κάνει η ψυχολογία? Κι εγώ για πρώτη φορά αυτό το μήνα έκανα τεστ ωορρηξίας και μου βγήκε θετικό την 13η-14η μέρα και φυσικά είχαμε κάθε μέρα φικι φικι εκείνες τις μέρες. Για να δούμε... έτσι και δεν κάτσει αυτό το μήνα θα σταματήσω να ασχολούμαι με γόνιμες και ωορρηξίες. Θα το αφήσω στην τύχη να δω τι θα γίνει. Πάντως είμαι σίγουρη πως οι περισσότερες το σαμποτάρουμε με το άγχος μας. Αν το αφήναμε φλου σίγουρα δεν θα είμασταν τώρα εδώ να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας. Εγώ σκέφτομαι να το τηρήσω από τον επόμενο μήνα. Σκέφτομαι είπα, μη με κράξετε αν σε ένα μήνα λέω "οι γόνιμες μέρες μου ήταν..."

Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ανχωμενη.και παλι ευχαριστω...

 

Annami μου για να απαντήσεις σε κάποιον συγκεκριμένα πατάς το QUOTE κάτω από τη δημοσίευσή του, αφήνεις μια σειρά κενό και μετά γράφεις τα δικά σου. Καλή συνέχεια

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Annami μου για να απαντήσεις σε κάποιον συγκεκριμένα πατάς το QUOTE κάτω από τη δημοσίευσή του, αφήνεις μια σειρά κενό και μετά γράφεις τα δικά σου. Καλή συνέχεια

Φιλάκια![/QUO

 

και παλι ευχαριστω!!και ναι σκεφτομαι ακριβως οπως και εσυ!!!εχω πολυ μα παρα πολυ ανχος..τι να πω φιλια και απο μενα!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάντα είχα άστατο κύκλο (32, 33, ..) αλλά για ένα ανεξήγητο λόγο λίγους μήνες πριν μείνω έγκυος την πρώτη φορά είχε στρώσει και έμεινα κατευθείαν. Τώρα πάλι έστρωσε από τον πρώτο μήνα που αρχίσαμε τις προσπάθειες. Είδες τι σου κάνει η ψυχολογία? Κι εγώ για πρώτη φορά αυτό το μήνα έκανα τεστ ωορρηξίας και μου βγήκε θετικό την 13η-14η μέρα και φυσικά είχαμε κάθε μέρα φικι φικι εκείνες τις μέρες. Για να δούμε... έτσι και δεν κάτσει αυτό το μήνα θα σταματήσω να ασχολούμαι με γόνιμες και ωορρηξίες. Θα το αφήσω στην τύχη να δω τι θα γίνει. Πάντως είμαι σίγουρη πως οι περισσότερες το σαμποτάρουμε με το άγχος μας. Αν το αφήναμε φλου σίγουρα δεν θα είμασταν τώρα εδώ να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας. Εγώ σκέφτομαι να το τηρήσω από τον επόμενο μήνα. Σκέφτομαι είπα, μη με κράξετε αν σε ένα μήνα λέω "οι γόνιμες μέρες μου ήταν..."

Φιλάκια!!!

 

 

 

 

 

βασω αν εκανα μια χοριακη θα εδειχνε λες?ειμαι στην εικοστη μερα του κυκλου και εξακολουθω να εχω τα συμπτωμτα αυτα και οπως ειπες και εσυ τα συμπτωματα ξεκινησαν λιγες μερες πριν απο τις 24 /3 που περιμενα να αδιαθετησω.και ακουστε τι μου ειπε σημερα μια γυναικα σε μεγαλη ηλικια.ηταν πεντε μηνων εγκυος και ειχε κανονικα περιοδο και σε οποιο νοσοκομειο πηγε στην αγγλια(γιατι απο εκει ειναι)και εκανε τεστ της εβγαινε αρνητικο.κανενασ γιατροσ δεν την πιστευε μεχρι που ακουσαν το παιδι με ακουστικο..τοτε δεν ειχαν αυτα που εχουμε..απο ιατρικη αποψη...!!εμεινα αφωνη οταν μου το ειπε.τι να πω τελικα ολα ειναι μυθοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?

Εγω καλααα...λιγο αγχωμενη γενναει η κολλητη μου σημερα 'η αυριο το αργοτερο!αχ....

Μαιρη π.καλως ηρθες στο παρεακι μας.Σου ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα καλη μου...εδω θα μοιραζεσε τις αγωνιες σου με εμας που σε καταλαβαινουμε.

Φιλια πολλααα..

 

 

 

lenaki 87 καλησπερα δεν κσερω αν ειδεσ αλλα ειμαι καινουρια εδω ρωτησα κατι αλλα μονο η βασω 76 απαντησε στο διλλημα που εχω εισαι και εσυ στην προσπαθεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα annami μου καλως ηρθες στο παρεακι μας!

Τωρα διαβασα τα μηνυματα σου...

Κι εγω απο τον Αυγουστο ειμαι στις προσπαθειες οπως εσυ και ακομα δεν εχω καποιο αποτελεσμα!!!

Σχετικα με αυτο που σε απασχολει εμενα η γνωμη μου ειναι οτι ο μονος τροπος να ξεκαθαρισεις τα πραγματα ειναι να κανεις μια χοριακουλα!!!

Η περιοδος ηταν οπως παντα?Και σε ροη και σε μερες διαρκειας????

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε... έτσι και δεν κάτσει αυτό το μήνα θα σταματήσω να ασχολούμαι με γόνιμες και ωορρηξίες. Θα το αφήσω στην τύχη να δω τι θα γίνει. Πάντως είμαι σίγουρη πως οι περισσότερες το σαμποτάρουμε με το άγχος μας. Αν το αφήναμε φλου σίγουρα δεν θα είμασταν τώρα εδώ να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας. Εγώ σκέφτομαι να το τηρήσω από τον επόμενο μήνα. Σκέφτομαι είπα, μη με κράξετε αν σε ένα μήνα λέω "οι γόνιμες μέρες μου ήταν..."

Φιλάκια!!!

 

 

εμενα ηταν η 3η προσπαθεια αυτο το μηνα,παμε για την 4η. καλα ειχα τρελαθει στην αρχη,μετραγα,εκανα,ερανα και το αποτελεσμα να γινονταν ολα μηχανικα.

 

διαβασα τοσα εδω μεσα και αποφασισα να μην ξανασχοληθω :confused::rolleyes: στο να μετραω κτλ.αυτο το μηνα δεν μετρησα,δεν πολυεκανα σεξ,γενικα υπηρχε μια βαρεμαρα απο μερους μου!:shock::shock:

Ο Θεος ειναι μεγαλος !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα annami μου καλως ηρθες στο παρεακι μας!

Τωρα διαβασα τα μηνυματα σου...

Κι εγω απο τον Αυγουστο ειμαι στις προσπαθειες οπως εσυ και ακομα δεν εχω καποιο αποτελεσμα!!!

Σχετικα με αυτο που σε απασχολει εμενα η γνωμη μου ειναι οτι ο μονος τροπος να ξεκαθαρισεις τα πραγματα ειναι να κανεις μια χοριακουλα!!!

Η περιοδος ηταν οπως παντα?Και σε ροη και σε μερες διαρκειας????

 

 

 

οχι λενακι ξεκινησε με λιγο καφε στην αρχη...θα δειξει η χοριακη στην 20 μερα του κυκλου η τσαμπα τα λεφτακια γιατι εδω που μενω εχει 25 ευρω..καλα τη μασ επιασε ολεσ αυγουστιατικα??χιχιχιιχιχιευχομαι να σοου πανε ολα καλα...η χοριακη γινεται πρωι η οτι ωρα μπορει ο καθενασ??

Link to comment
Share on other sites

τελικα νομιζω οτι το ανχος ειναι αληθεια ο χειροτερος εχθρος μας!!!το καλο νομιζω στην δικη μου περιπτωση ειναι οτι δεν εχω φτασει ακομα στο σημειο να ερχομαι σε επαφη μονο και μονο για να τεκνοποιησω..ερχομαι σε επαφη το απολαμβανω και μετα ....ανχωνομαι!!!:!:τι να πω να ειναι ολα αυτα της φαντασιας μου επειδη θελω τοσο να κανω ενα παιδι...και ειμαι και ανεργη απο πανω δεν ξερω τι να κανω ολη μερα και σιγουρα δεν θελω να περναω την μερα μου με την πεθερα μου!!!:)ποια θα το ηθελε?τελικα νομιζω οτι θα παω να κανω την χοριακη που μου προτεινατε καλεσ μου καινουριες φιλες!!!τοθλαχιστον να δω οτι δεν ειμαι για να μου φυγουν ολα αυτα:P

Link to comment
Share on other sites

Αν λες οτι συνεχιστηκαν μετα την περιοδο και εισαι θα δειξει.Αλλιως μπορεις να περιμενεις μεχρι την επομενη υποτιθεμενη περιοδο και βλεπεις!!!

Αν και εγω ειμαι τις αποψης να χαλαρωσεις και να το αφησεις στην τυχη του γιατι μπορει να τα δημιουργεις ολα απο το αγχος σου!!!

ΚΑι γω την εχω πατησει απο αγχος να καθυστερησω την περιοδο μου πολλες μερες και οταν εμαθα οτι δεν ειμαι σιγουρα την αλλη μερα μου ηρθε κανονικα και απο τοτε τα εχω αφησει ολα στην τυχη τους!!!!

 

Μακαρι ολα να πανε καλα και να εχεις συντομα ευχαριστα νεα κουκλα μου!!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν λες οτι συνεχιστηκαν μετα την περιοδο και εισαι θα δειξει.Αλλιως μπορεις να περιμενεις μεχρι την επομενη υποτιθεμενη περιοδο και βλεπεις!!!

Αν και εγω ειμαι τις αποψης να χαλαρωσεις και να το αφησεις στην τυχη του γιατι μπορει να τα δημιουργεις ολα απο το αγχος σου!!!

ΚΑι γω την εχω πατησει απο αγχος να καθυστερησω την περιοδο μου πολλες μερες και οταν εμαθα οτι δεν ειμαι σιγουρα την αλλη μερα μου ηρθε κανονικα και απο τοτε τα εχω αφησει ολα στην τυχη τους!!!!

 

Μακαρι ολα να πανε καλα και να εχεις συντομα ευχαριστα νεα κουκλα μου!!!!

 

σας ευχαριστω πολυ ευχομαι και για σενα το ιδιο η μαλλον για ολες μας..καλο σας βραδυ !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μουουουου,γύρισααααα!!

Είμαι καλά,τελικά δεν χρειάστηκε ούτε η ένεση μιας κ η χοριακή έπεσε πολύ,ο υπέρηχος δεν έδειξς κάτι αρνητικό,ούτε αίμα σε κάποιο σημείο οπότε το εξωμήτριο θα φύγει μόνο του τις επόμενες μέρες με το αίμα που έχω!!!!

Απ'ότι μου είπε ο γιατρούλης μου,θα ξαναμπώ στους ρυθμούς μου,θα είμαι όπως ακριβώς κ πριν,δε χρειάζεται να προσέχω,δεν χρειάζεται να αγχώνομαι,το ότι έμεινα έγκυος μόνη μου είναι πολύ θετικό,ότι υπάρχει περίπτωση να ξαναμείνω (αλλά μην τρελλαθώ με το φόβο του εξωμητρίου κ νομίζω ότι αυτό θα μου συμβαίνει συνέχεια..).Υπάρχει βέβαια ενδεχόμενο να ξανακάνω εξωμήτριο αλλά υπάρχει κ πιθανότητα κανονικής εγκυμοσύνης οπότε δεν μπορεί λέει να μου απαγορεύσει να κάνω ελεύθερα γιατί όλα παίζονται!!!Επίσης λέει αν δεν μείνω έγκυος ξανά μέσα σε 2-3 μήνες από τώρα,θα πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφία να σιγουρευτούμε ότι δεν υπάρχει κανένα κατάλλοιπο από το εξωμήτριο...να δούμε αν η σάλπιγγα είναι καθαρή...

Και φυσικά,αν δεν γίνει τίποτα από όλα αυτά,πάντα υπάρχει η εξωσωματική (που έχουμε στο μυαλό μας από την αρχή ούτως ή άλλως) για το νοέμβρη!!!Ευχαριστώ για τις ευχές σας κ τη θετική σας ενέργεια,με βοήθησαν εκεί που ήμουν πραγματικά!!!!:-P:razz:

Τώρα πίνω καφεδάκι κι αγναντεύω τη θάλλασα από τον κήπο μου....τι ωραία που είναι....τα ξεχνάς όλα.....μακάρι να σας είχα εδώ να το πίναμε μαζί.....φιλάκιαααααα

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τα δικά σας.....

Lenaki μου γλυκό τι κάνεις??Άφαντη η lady in red????Ελπίζω ναιαιαιαιαι....λες να έχω πέσει μέσα στις προβλέψεις μου???:P:p

Aretiiiiiii,marinnnnn,elliiiiii,αρνάκιιιιι.....τι μου κάνετε κοριτσάρες μου????κανένα νέο???Μαιρούλαααα??

Τα νέα μας κορίτσια??Vaso εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!

Annami γιατί τόσο άγχος βρε κοριτσάκι μου??Μήπως να περιμένεις,όπως σου είπε κ το lenaki, να δεις πρώτα αν θα έχεις καθυστέρηση κ μετά να κάνεις μια χοριακή??? Ή νομίζεις ότι δεν μπορείς ν'αντέξεις την αναμονή???Τι σου λέω τώρα ε????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!giannaki μου χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!Οπότε χαλάρωσε και κοίτα να το βγάλεις λιγάκι από το μυαλό σου και να το αφήσεις στην τύχη του!Αφού έμεινες μια φορά ε τότε όλα καλα θα πάνε!!!!!Εμείς του δώσαμε και κατάλαβε αυτές τις μέρες απο το Σάββατο δλδ και κάθε μερά και την Δευτέρα είχα και επιβεβαιωμένη ωορηξία!Ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα μετά το πάσχα...

Link to comment
Share on other sites

Giannaki επιτέλους ολα καλά!! Αχ τι ωραία που δεν ταλαιπωρήθηκες περισσότερο. Μπράβο κοριτσάκι, μακάρι αυτή να είναι η αρχή για όλα τα ευχάριστα. Εγώ χθες έκοψα τα ράμματα και θα περιμένω τον κύκλο του Μαϊου για να αρχίσω τις προσπάθειες -ξανά, ελπίζω αυτή τη φορά να έχω και αποτέλεσμα... Καλή ξεκούραση φιλεναδίτσα!:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα κοριτσαρες μου.τι κανετε?giannaki χαιρομαι παρα πολυ που δεν ταλαιπωρηθηκες γλυκεια μου.κ οπως σε διαβαζω νοιωθω οτι οντως εισαι καλυτερα κ ψυχολογικα κ το αφηνεις σιγα σιγα πισω ολο αυτο το ασχημο γεγονος.κοιταμε μπροστα κ σκεφτομαστε μονο θετικα.αρνακι λενακι νασασια κ τα υπολοιπα κοριτσακια ειστε καλα?εγω ειμαι αρκετα καλα.νεα με το θεμα μας δεν εχω πρεπει να παω καποια στιγμη στο γιατρο να δουμε αν εφυγε η κυστη να τελειωσω κ την θεραπια με τα αντυσιπτικα κ μετα βλεπουμε.κατα τα αλλα πηγα την εκδρομουλα μου με το αγορακι μου στην εδεσσα σαβ/κο κ περασαμε τελεια.μεχρι την κυριακη θα εχω νεα κ απτο ξενοδοχειο που σας ελεγα οτι θελω να παω για δουλεια για να σταματησω να σκεφτομαι ολη μερα μωρα κ εγγυμοσυνες. κ εχω ενα προαισθημα οτι ολα θα πανε καλα, αλλα κ αν οχι με πηραν απτο ξενοδοχειο που δουλευα περυσι κ με θελουν για ενα 4ωρο,οποτε εστω κ ετσι θα βγαλω καποια χρηματα κ το κυριοτερο θα βγω απτο σπιτι που εχω γινει ενα με τον καναπε.αυτα τα νεα μου κοριτσακια να στε καλα ολες.:-P:razz::-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

α δεν σας ειπα κ μια ιστορια που εμαθα απτον αντρα μου για ενα πελατη του κ που πρεπει να μας δινει κουραγιο κ πολυ αισιοδοξια.του ειπε οτι ειναι 15 χρονια παντρεμενος κ προσπαθουσαν να κανουν μωρακι απτην πρωτη στιγμη αλλα τιποτα.εκαναν ολες τις εξετασεις κ τους ελεγαν ολοι οι γιατροι γιατι πηγαν σε πολλους οτι ειχαν ανεξηγητη υπογονιμοτητα.δεν μπορουσαν να βρουν τιποτα αλλο.το θετικο ηταν οτι εχουν την οικονομικη δυνατοτητα που δεν την εχουμε ολοι κ ετσι δεν το εβαλαν κατω ποτε.εκαναν θεραπια με χαπια με ενεσεις σπερματεγχυσεις κ πολλες εξωσοματικες αλλα τιποτα πηγαν σε απειρους γιατρους μεχρι κ σε ομοιοπαθητικο.μπορειτε να φανταστειτε ολα αυτα τα χρονια ποσα αρνητικα τεστ ποσες μηδενικες χοριακες κ ποσες περιοδοι που ηρθαν κ ποσα ονειρα που εφυγαν? κ τελικα αλλη μια ακομη εξωσοματικη πριν λιγο καιρο τους εφερε στην αγκαλια τους μια μπεμπα 6 μηνων περιπου.κ οπως ειπε ο ανθρωπος τους εχουν φυγει μεχρι τωρα πανω απο 50 χιλιαρικα αλλα τελικα αξιζε τον κοπο.απο αυτες τις περιπτωσεις πρεπει να περνουμε παραδειγματα κ να μην το βαζουμε κατω σε καμια δυσκολια.αργα η γρηγορα δυσκολα η ευκολα ολες θα γινομε μανουλες.να προσεχετε κοριτσακια μου...

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου καλημερα σας σε ολες

 

μη νομιζετε οτι εγω δεν εχω διαβασει τις ιστοριες σας μπαινω διαβαζω στο φτερο και φευγω γιατι αν διαβασετε και την δικη μου ιστορια παραπανω ισως καταλαβαιτε γιατι δεν ειμαι εδω συνεχεια

 

γιαννακι πολυ χαιρομαι που καταφερες και ξεμπερδυψες απο ολη αυτη την ιστορια οσο πιο ανωδυνα:? γινετε

 

και εγω καλα ειμαι αλλα τους επομενους μηνες ουτε προσπαθεια ουτε τιποτα μιας και ο αντρουλησ μου θα λειπει μαλλον απο φθινωπορο ξανα:wink::wink: ισως να ειναι και για καλο

 

ααααααααααα

 

ενα μεγαλο ευχαριστω στις κοπελες που ανταποκριθηκαν και μου εστειλαν πμ για γυναικολογο τελικα κατεληξα σε καποιν και ειμαι παααααααααρα πολυ ευχαριστημενη και κοριτσια ακουστε και εγω και ο αντρας μου δεν εχουμε τιποτα και συλληψη δεν εχει γινει ακομα οποτε μακρια απο αγχος

 

φιλακια !!!!!!!!!

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μουουουου,γύρισααααα!!

Είμαι καλά,τελικά δεν χρειάστηκε ούτε η ένεση μιας κ η χοριακή έπεσε πολύ,ο υπέρηχος δεν έδειξς κάτι αρνητικό,ούτε αίμα σε κάποιο σημείο οπότε το εξωμήτριο θα φύγει μόνο του τις επόμενες μέρες με το αίμα που έχω!!!!

Απ'ότι μου είπε ο γιατρούλης μου,θα ξαναμπώ στους ρυθμούς μου,θα είμαι όπως ακριβώς κ πριν,δε χρειάζεται να προσέχω,δεν χρειάζεται να αγχώνομαι,το ότι έμεινα έγκυος μόνη μου είναι πολύ θετικό,ότι υπάρχει περίπτωση να ξαναμείνω (αλλά μην τρελλαθώ με το φόβο του εξωμητρίου κ νομίζω ότι αυτό θα μου συμβαίνει συνέχεια..).Υπάρχει βέβαια ενδεχόμενο να ξανακάνω εξωμήτριο αλλά υπάρχει κ πιθανότητα κανονικής εγκυμοσύνης οπότε δεν μπορεί λέει να μου απαγορεύσει να κάνω ελεύθερα γιατί όλα παίζονται!!!Επίσης λέει αν δεν μείνω έγκυος ξανά μέσα σε 2-3 μήνες από τώρα,θα πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφία να σιγουρευτούμε ότι δεν υπάρχει κανένα κατάλλοιπο από το εξωμήτριο...να δούμε αν η σάλπιγγα είναι καθαρή...

Και φυσικά,αν δεν γίνει τίποτα από όλα αυτά,πάντα υπάρχει η εξωσωματική (που έχουμε στο μυαλό μας από την αρχή ούτως ή άλλως) για το νοέμβρη!!!Ευχαριστώ για τις ευχές σας κ τη θετική σας ενέργεια,με βοήθησαν εκεί που ήμουν πραγματικά!!!!:-P:razz:

Τώρα πίνω καφεδάκι κι αγναντεύω τη θάλλασα από τον κήπο μου....τι ωραία που είναι....τα ξεχνάς όλα.....μακάρι να σας είχα εδώ να το πίναμε μαζί.....φιλάκιαααααα

 

μπραβο giannaki !!!και εμεισ εχτες ειχαμε πολυ καλα νεα για την κολλητη μου!!!χαιρομαι πολυ και για τισ δυο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...