Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοπελάρες μου τι μου κάνετε?Είμαι απογευματινή αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω να μπαίνω και έτσι τώρα έμαθα τα νέα σας!!Giannaki μου γλυκό πόσο λυπάμαι να 'ξερες για την εξέλιξη του εμβρύου...δεν έχω λόγια παρηγοριάς!Όμως μην στενοχωριέσαι,ακόμα δεν έχει κριθεί τίποτα και αν τυχόν και δεν γίνει υπάρχει και ο σίγουρος τρόπος της εξωσωματικής!Εσύ και ο αντρούλης σου να είστε καλά και να ξεκουραστείτε και ύστερα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα έρθει και το πολυπόθητο μωράκι!Είναι κρίμα που έμεις βασανιζόμαστε και ψάχνουμε έναν τρόπο να γίνουμε κι εμείς μια μέρα μανούλες και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το δικό μας μωράκι και κάποιες άλλες τα κάνουν τόσο εύκολα και μετά τα παρατάνε σε ορφανοτροφία και στους δρόμους...

Elli μου για σένα αντιθέτως χαίρομαι που όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα είσαι έτοιμη και πιο αισιόδοξη να προχωρήσεις!Υπομονή,θετική σκέψη και όλα θα έρθουν!!Τα υπόλοιπα κοριτσάκια μου ελπίζω να περνάνε σούπερ μαζί με τους αντρούληδές τους και μην ξεχνάτε οτι έχει μπει η άνοιξη,έρχεται το καλοκαιράκι και όλα δείχνουν πιο όμορφα και πιο αισιόδοξα για όλες μας!!!Σας φιλώ γλυκά στα μουτράκια...:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορισακια μου τι κανετε?εγω πινω (ακομη) το πρωινο μου καφεδακι στο μπαλκονι κ δε λεω να μαζευτω μεσα να μαγειρεψω κ να λουστω (το λουσιμο ειναι μια πονεμενη για μενα ιστορια γιατι εχω πολυ μακρυ κ πολυ σγουρο μαλλι οποτε καταλαβαινετε ποσες ωρες πρεπει να το σκεφτομαι)...βλεπω το αγορι μου να γυρναει απτη δουλεια κ να με βρισκει ακομη στο μπαλκονι...κ οχι τιποτα αυριο θα με παει κ εκδρομη στην εδεσσα δε λεει να τον αφησω κ νηστικο σημερα δε συμφωνειτε?

εσεις ολες καλα?giannaki μου περιμενουμε την νεα χοριακη σου την δευτερα με τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα για σενα.ολα να πανε καλα ευχομαι.αρνακι πως πηγε η οωρηξια?????ολα καλα?αντε καλα αποτελεσματα κ εσυ κ το λενακι αυτο τον μηνα.καλως οριζω κ εγω με την σειρα μου τα καινουρια μας κοριτσακια κ χαιρετισματα σε ολες τις υπολοιπες.νασασιααααααααα μας ελειψες ελπιζω να σαι καλα.φιλακια σε ολες...

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι,καλύτερα!!!Εσείς????Αυτές τις μέρες είμαι πρωινή στη δουλειά (5:30) κ δεν έχω σηκωμό το πρωί βρε κορίτσια!!Βάρβαρο το πρωινό ξύπνημα....Ευτυχώς Τετάρτη κ Πέμπτη έχω ρεπό κ θα ξεκουραστώ λιγάκι...

Τι άλλα??Κανένα ευχάριστο από αυτές που περιμένουμε??Άντε, η άνοιξη θα το κάνει το θαύμα της πιστεύω;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σου giannaki μου τι κανεις?

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!ειτε το πιστευεις ειτε οχι εγω σε ζηλευω που εχεις τουλαχιστον την δουλειτσα σου και ξεχνιεσαι!!!Εγω ειμαι ανεργη 1χρονο και εχω βαρεθει να καθομαι!!!!

Και τωρα με την κριση δεν κινειτε τιποτα!!!Τπυλαχιστον να κανω ενα παιδακι να ειμαι μανουλα και να εχω το παιδακι μου να μεγαλωνω!!!

Νεα εγω δεν εχω ακομα τιποτα!!!

Σε 5 μερες θα ξερω....

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μουουουουου,γειάαααα!!!!Εμένα μου έχει κολλήσει ότι θα είναι θετικά τα πράγματα αυτό το μήνα για αρκετές από εσάς!!!!Θέλω να το πιστεύω!!!!!

Κι εγώ εποχιακή είμαι,μη νομίζεις...3-4 μήνες (συνήθως νοέμβρη-γενάρη)κάθομαι..όντως σπαστικό!!!!

Αλήθεια,χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτη :oops:,εσείς έχετε κάποιο πρόβλημα κ καθυστερεί το μπεμπέ???

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυκυστικες ωοθηκες και ειχα ακανονιστο κυκλο και ωορηξια.Εδω και 2 μηνες τα ρυθμισα ολα με παρακολουθηση ωορηξιας και προκληση την καταλληλη μερα και απλα τωρα περιμενω να ερθει το νινι.:-D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυκυστικες ωοθηκες και ειχα ακανονιστο κυκλο και ωορηξια.Εδω και 2 μηνες τα ρυθμισα ολα με παρακολουθηση ωορηξιας και προκληση την καταλληλη μερα και απλα τωρα περιμενω να ερθει το νινι.:-D

 

Εεεεε,οπότε δεν το συζητάμε!!!!!!Σίγουρα θα έρθει τώρα που όλα διορθώθηκαν!!!!Στο λέω εγώ....ό,τι λέω για τους άλλους συνήθως πιάνει!!!ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι Giannaki μου απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!!

Ολες θα γινουμε μανουλες με τον εναν 'η τον αλλο τροπο!!!!

Απλα θελει τον χρονο του...και γι'αυτο πρεπει να ειμαστε καλα και να μην το βαζουμε κατω.Σε καποιες γυναικες ερχετε αμεσως και σε αλλες οχι!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδί μου...τι είναι αυτό το πράγμα???Με το σάλιο μερικές..όντως!!!Μάλλον εμείς όμως θα το εκτιμήσουμε περισσότερο όταν με το καλό έρθει..που θα'ρθει δηλαδή....τελειωμένη υπόθεση.......δεν το συζητώ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είδες?Συμφωνούμε απόλυτα!!!οπότε....δεν υπάρχει περίπτωση λάθους!!Πότε είπαμε δεν περιμένεις???13-14?

Ε,19 με 20/4 θα έχεις καθυστέρηση,θα κάνεις τεστάκι κατά τις 25 του μηνός,θα είναι θετικό ,φυσικά, και μετά πας ήσυχη πλέον για τη χοριακούλα..απλά για να δούμε πόσες εκατοντάδες μονάδες είναι (για αρχή..)τη συνέχεια την ξέρεις....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εισαι μεντιουμ αστρολογος μελλοντολογος????:lol:

Πολυ σιγουρη σε βρισκω!!!!Βρε λεεεεςςςςς????

 

Περιμενω 14-15 και το αργοτερο 16 πρεπει να ερθει γιατι κανω ενεσουλα για προκληση και καθυστερηση σε μενα δεν παιζει εκτως αν ειμαι εγκος!!!Θα δειξει!!!!

ΜΑκαρι παντως ολα να πανε οπως τα λες αλλα και να μην πανε δεν θα σκασω...παμε για αλλο μηνα.......

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα! Σημερα εκανα την "πρωτη επισημη" εξοδο μετα την λαπαροσκοπηση και με εχει πιασει καλπαζουσα κριση αισιοδοξιας και χαρας! Τι να πω, μακαρι απο' δω και περα να πηγαινουν τελεια τα πραγματα για ολες μας και αν οχι ο απριλιος, τουλαχιστον ο μαιος να ειναι ο μηνας μας... Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσάκια από Κύπρο!Όμορφη μέρα σήμερα!!Παρακολουθώ τις συζητήσεις με αγωνία κάθε μέρα...πως όταν παρακολουθεί κάποιος τα Μυστικά της Εδέμ...:D!Από εδώ τίποτα νεότερο,αφου ήρθε και η 'Θεία Περιοδία'. Δεν πειράζει...:| τον άλλο μήνα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια αν και η ωρα ειναι περασμενη.πριν λιγο εκανα εγγραφη. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,αν και δεν ξερω αν απευθυνομαι σωστα. με τον αντρα μου προσπαθω για παιδακι απο τον αυγουστο αλλα ακομα τιποτα...στισ 24/3 ειχα κανονικα περιοδο αλλα λιγες μερες πριν ειχα εντονη ταση για εμετο και ζαλαδα(η περιοδος μου κραταει 5 με 6 μερες και ο κυκλοσ μου δεν ειναι σταθερος).οταν μου τελειωσε η περιοδος μου η ζαλαδα και η ταση για εμετο δεν εφυγαν αλλα προστεθηκαν,ατονια κουραση πονοσ στην μεση στα νεφρα και εχω και συχνοουρια.εκανα αναλυσεις για αναιμια και για τα νεφρα και τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα.:)υπαρχει λετε περιπτωση εγκυμοσυνης και τι μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια αν και η ωρα ειναι περασμενη.πριν λιγο εκανα εγγραφη. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,αν και δεν ξερω αν απευθυνομαι σωστα. με τον αντρα μου προσπαθω για παιδακι απο τον αυγουστο αλλα ακομα τιποτα...στισ 24/3 ειχα κανονικα περιοδο αλλα λιγες μερες πριν ειχα εντονη ταση για εμετο και ζαλαδα(η περιοδος μου κραταει 5 με 6 μερες και ο κυκλοσ μου δεν ειναι σταθερος).οταν μου τελειωσε η περιοδος μου η ζαλαδα και η ταση για εμετο δεν εφυγαν αλλα προστεθηκαν,ατονια κουραση πονοσ στην μεση στα νεφρα και εχω και συχνοουρια.εκανα αναλυσεις για αναιμια και για τα νεφρα και τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα.:)υπαρχει λετε περιπτωση εγκυμοσυνης και τι μου προτεινετε?

 

Γειά σου κοριτσάκι!

Την έχω ζήσει κι εγώ κανάδυο φορές αυτή την κατάσταση από τον Αύγουστο που προσπαθούμε κι εμείς. Δύο φορές ήμουν σίγουρη πως ήμουν έγκυος. (τη μία φορά μάλιστα ξεκίνησα και felicine :?) Τελικά οι αδιαθεσίες ήταν τυχαίες ή λόγω ωορρηξίας. Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης δεν ξεκινούν τη μέρα της σύλληψης όπως νομίζουμε αλλά όταν πλησιάζει η περίοδος. Γι αυτό μην τρελένεσαι όπως έκανα εγώ και απογοητευτείς μετά. Περίμενε μέχρι τις 24/04 και κάνε τεστ αν δεν σου έρθει. Κι εγώ αυτή τη φορά ήμουν λίγο χάλια πριν λίγες μέρες (τελευταία περίοδος στις 22/03) αλλά τώρα ξέρω πως και να είμαι έγκυος αποκλείεται να το ένιωθα τόσο νωρίς. Δεν το σκέφτομαι, απλά περιμένω μέχρι τις 22-24/04. Έχουμε πολλά κοινά. Μακάρι το Πάσχα να έχουμε θετικά αποτελέσματα. Εγώ έχω αρχίσει να κουράζομαι με αυτή την κατάσταση. Τα κορίτσια που προσπαθούν μήνες ή χρόνια είναι ήρωες.

Τελοσπάντων αυτό που έχω να σου πω είναι να μην το σκέφτεσαι και να κάνεις υπομονή μέχρι τις 24. Μην ασχολείσαι με συμπτώματα και αγχώνεσαι. Τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Αγάπες μου καλημέρα!Μάλλον δεν έχει αίσιο τέλος η ιστορία μου....:(απογοήτευση.....175 μονάδες η χοριακή,ο γιατρός μιλάει πλέον για εξωμήτριο με μηδαμηνές ελπίδες για φυσιολογική εγκυμοσύνη....Τη Δευτέρα άλλη μια χοριακή να δούμε αν πέφτουν οι μονάδες...αν όχι,θα πρέπει να κάνω υπέρηχο να δούμε που βρίσκομαι κ να κάνω απόξεση...μετά πρέπει να σταματήσω τις προσπάθειες για 6 μήνες....όνειρο ήταν κ πάει.....:cry::cry:πρέπει να βρω τη δύναμη να συνεχίσω όμως.....αλλά πως????είμαι χάλια.....:(

 

Giannaki καλημέρα! Έχω περάσει και εγώ αυτή την κατάσταση πριν μερικά χρόνια πριν την κανονική μου εγκυμοσύνη. Εμένα η περιπέτειά μου μέχρι να γεννήσω το κοριτσάκι μου ήταν ως εξής:΅

Μένω έγκυος και ξεκίνησαν όλα καλά και στην 10η εβδομάδα αποβάλω ξαφνικά. Δεν έκανα απόξεση γιατί μου είπε ο γιατρός οτι είναι καλύτερα να φύγει μόνο του. Μετά από 5 μήνες ξαναέμεινα έγκυος αλλά η κατάσταση ήταν όπως εσύ τώρα. Με τη δεύτερη χοριακή ο γιατρός μου είπε πως δεν αναπτύσσεται κανονικά και θα μου έρθει περίοδος τις επόμενες μέρες, όπως και έγινε. Κλάμα, κλάμα και απογοήτευση για δεύτερη φορά. Μετά από αυτό τα παράτησα για ένα εξάμηνο και όταν πήρα τα πάνω μου και ξαναξεκίνησα ήρθε το κοριτσάκι μου τον πρώτο μήνα που άρχισα και όλα ήταν καλά. Από τον Αύγουστο προσπαθώ για το δεύτερο... Για να δούμε..

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι τώρα αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Μην απογοητεύεσαι και κάνε υπομονή. Κάποια στιγμή όλες θα χαρούμε. Πάντως εμένα ο γιατρός στην περίπτωσή σου μου είχε πει πως αρκούν τρεις μήνες για να ξαναρχίσεις γιατί η εγκυμοσύνη δεν ήταν προχωρημένη και δεν είναι απαραίτητη η απόξεση. Κουράγιο κοριτσάκι και περιμένουμε νέα σου. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εισαι μεντιουμ αστρολογος μελλοντολογος????:lol:

Πολυ σιγουρη σε βρισκω!!!!Βρε λεεεεςςςςς????

 

Περιμενω 14-15 και το αργοτερο 16 πρεπει να ερθει γιατι κανω ενεσουλα για προκληση και καθυστερηση σε μενα δεν παιζει εκτως αν ειμαι εγκος!!!Θα δειξει!!!!

ΜΑκαρι παντως ολα να πανε οπως τα λες αλλα και να μην πανε δεν θα σκασω...παμε για αλλο μηνα.......

 

Μακάρι lenaki87 να έχεις ευχάριστα νέα αυτό το Πάσχα. Για όλες μας δηλαδή να γίνει επιτέλους η Ανάσταση να ηρεμήσουμε! Εγώ εν τω μεταξύ αυτό τον καιρό περιβάλομαι από εγκύους (συνάδελφος, κολλητή, γειτόνισσα, γνωστή). Αν ήταν κολλητική η εγκυμοσύνη θα έπρεπε να γεννήσω ...δυμα. Αλλά δυστυχώς "έχουμε καλά αντισσώματα και δεν κολάμε" γμτ. Τελοσπάντων, βλακείες λέω πρωινιάτικα.

Υπομονή κοριτσάκια... Που θα πάει θα έρθει κάποια στιγμή.

Φιλάκια σε όλες :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα μικρές μου κ καλώς ήρθατε τα νέα κορίτσια!

Τα νέα μου άσχημα...χθες βράδυ λίγες καφέ εκκρίσεις κ σήμερα το πρωί αίμα!Παίρνω το γιατρό μου τηλ κ λέει κάνε τη χοριακή κανονικά όπως είχαμε συννενοηθεί κ πές μου...περιμένουμε φυσικά να αρχίζει να πέφτει....Πριν λίγο πήρα αποτελέσματα....ανέβηκε 70 μονάδες...μαρτύριο....τρελλάθηκα!!!Τώρα τι γίνεται????:confused:

Για να μην σας ζαλίζω,απόψε το βράδυ φεύγω επειγόντως για Αθήνα γιατί το πρωί πρέπει να μπω στο Λητώ:cry::cry:...Πρέπει να με δει ο γιατρός μου,να μου κάνει ξανά χοριακή να δούμε αν έπεσε καθόλου,γενική αίματος.....μετά μια ένεση για να το αποβάλλω......αφήστε τα....εύχομαι να μην τυχαίνουν σε καμία κοπέλα τέτοιες καταστάσεις!!!Σας φιλώ κ σας έχω στο μυαλό μου!!!!

Υ.Γ.Κανένα νέο από τα κοριτσάκια που περιμένουμε να μην αδιαθετήσουν??

Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη giannaki ότι είναι να γίνει ας γίνει με το λιγότερο κόστος.Πάνω απ'όλα εσύ να είσαι καλά και οι χαρές έπονται.

 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!!Να'σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα κοριτσακια μου.giannaki μου λυπαμαι παρα πολυ που βιωνεις τετοια πραγματα κ μη φτανοντας το ψυχολογικο κοστος που περνας θα πρεπει να υποστεις κ ολη αυτη την σωματικη ταλαιπωρεια.ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα με τα νεα μιας υγιης κ τελιομηνης εγγυμοσυνης που θα σε κανουν να μην σταματας να χαμογελας.πιστεψε στο θαυμα κ θα γινει.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα κοριτσακια μου.giannaki μου λυπαμαι παρα πολυ που βιωνεις τετοια πραγματα κ μη φτανοντας το ψυχολογικο κοστος που περνας θα πρεπει να υποστεις κ ολη αυτη την σωματικη ταλαιπωρεια.ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα με τα νεα μιας υγιης κ τελιομηνης εγγυμοσυνης που θα σε κανουν να μην σταματας να χαμογελας.πιστεψε στο θαυμα κ θα γινει.

 

Αretoula μου χίλια ευχαριστώ!!Τι να πω...Ας ελπίσουμε να είναι κ η τελευταία άσχημη εμπειρία που περνάω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...