Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλησπέρα βρε κορίτσια κι από εμένα!Δεν σας ξέχασα,μπαίνω και μαθαίνω τα νέα σας!Απλά δεν έχω κάτι νεότερο και ευχάριστο από εμένα να σας γράψω(είμαι με κλομιφεν και το τελευταιο χάπι το παίρνω την Πέμπτη)!Είμαι μία εβδομάδα αργότερα,στις διαδικασίες απο το lenaki!!Εχει ανοίξει και ο καιρός και μιας και έτυχε να ρεπάρουμε μαζί με τον αντρούλη μου είμαστε όλο στη γύρα και δεν πολυασχολούμαι με το pc!Πάντως εγώ ρε κορίτσια δεν την παρεξηγώ καθόλου τη nassasia,τραβάει και αυτή τα δικά της,όπως όλες μας εξάλλου και η κάθε μία έχει διαφορετικό χαρακτήρα και αντιμετωπίζει διαφορετικά την κατάσταση της!Μεγάλο ρόλο σε όλα αυτά πάιζει leneki μου και η ηλικία,όπως σου έχουμε ξαναπεί,όχι μόνο γιατί έχεις μεγαλύτερα περιθώρια,αλλά και γιατί λόγω της ηλικίας μπορείς ακόμα να αντιμετωπίζεις τη ζωή λίγο πιο χαλαρά και πιο ανέμελα απ'οτι ίσως εμείς!Ανάλογα βέβαια πάντα και με αυτά που έχει βοιώσει ο καθένας μας!!!Κι εγώ μη νομίζετε,έχω συχνά τις κλειστές μου(σας το έχω ξαναναφέρει) και προσπαθώ όσο μπορώ να αποφεύγω όλα αυτά που αφορούν το μεγαλύτερο "θέλω" μου αυτή τη στιγμή,που είναι ένα μωρό!!Πολλές φορές μου τη δίνει και λέω θα τα σταματήσω όλα αυτά τα προγράμματα και τα φάρμακα και θα τα πετάξω και δεν θα ξανασχοληθώ..Τώρα τελευταία έχω προσέξει ότι έχω παχύνει,προφανώς από τα φάρμακα που έχει ανοίξει η όρεξή μου και δεν κλείνω το στόμα μου καθόλου και με πιάνει το καταθλιπτικό μου και για αυτό μιας και πλησιάζει και το καλοκαιράκι και έγκυος δεν θα είμαι και σαν φάλαινα θα γίνω...Τεσπα κορίτσια να μην σας κουράζω άλλο και συγγνώμη κιόλας γι'αυτά που γράφω!!Δεν είμαι απόλυτη,είναι απλά η δική μου γνώμη!!Και nassasia μου σου εύχομαι να τα ξεπεράσεις γρήγορα όλα και να έρθει το αίσιο τέλος για όλες!Και να μπαίνεις στο forum όποτε το γουστάρεις!Μην ξεχάσω κι ένα καλοσόρισμα στις καινούργιες μας κοπέλες!!Φιλάκια σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Areti 18.8 διαβασα την ιστορια σου....τι ηταν και αυτο με τα δυο αρνητικα βρε αγαπη μου....πωπω!!!Τεσπα...ατιμες πολυκυστικες μας βασανιζουν..αχ!!!Εγω ευτυχως δεν ειχα ποτε καποιες ιδιαιτερες ανωμαλιες μονο λιγο ακανονιστο κυκλο που αλλωτε ερχοτανε στι 30-31 μερες και αλλοτε εφτανε στις 37-38.Μονο ειχα αμηνορροια 3 μηνες στην εφηβεια μου οπου εγινε και η διαγνωση των πολυκυστικων και αλλη μια που μου καθυστερησε 20 μερες περιπου απο την αγωνια μου!!!

Και ευτυχως τα χαπια εμενα δεν μου κανανε κυστεις και δεν χρειαστηκε να παω σε ενεσουλες!!Κοντεψα μια φορα λογο παρενεργειων εντονων τον πρωτο μηνα..αλλα μετα ελλατωθηκαν ωσπου εξαφανιστηκαν εντελως....

Μακαρι να πανε ολα καλα και συντομα οι κοποι μας να ανταμοιφθουν...!!!

 

Αρνακι μου καλησπερα...καλα εισαι???Κανενας δεν ειπε στην nasasia κατι κακο και φυσικα σεβομαι την επιλογη της και καλα κανει και δεν θα μπαινει αν δεν αισθανεται καλα και χαλιεται παραπανω αντι να ξεδινει με την συζητηση..

Και συμφωνω εν μερη για την πιεση που ανεφερες και το ζορι οσον αφορα την ηλικια αλλα εγω δεν το βλεπω τοσο ετσι...το οτι καποια πιεζεται ηλικιακα δεν σημαινει οτι το θελει παραπανω απο εμενα που δεν ειμαι ουτε 25 ακομα,ουτε οτι εγω ειμαι γιουχου και ανετη επειδη εχω καμια 10αρια χρονια μπροστα μου...συναισθηματικα ειναι το ιδιο για ολες...κι εγω αγχωνομαι κι εγω σπαω...και γω στεναχωριεμαι....και γω πληγωνομαι...γιατι κι εγω θελω να γινω μανουλα οπως ολες!!!Που εγω μπορει να ειμαι νεα αλλα κι εχω καποια θεματα που δεν θα μου επετρεπαν-οπως και ηδη φαινεται-να μεινω γρηγορα εγκυος οπως οι περισσοτερες κοπελες στην ηλικια μου που ειναι υπεργονιμες και μενουν "καταλαθος" 'η αμεσως 'η επιτηδες για να παντρευτουν....!!!

Τελος παντων ...ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα για τον εαυτο του...

Εστω απο την συναισθηματικη πλευρα.....γιατι κυριως αυτην προσπαθουμε να καλυψουμε σε αυτο το φορουμ με τις συζητησεις μας και τον μοιρασμο των ανησυχιων μας των εμπειριων μας και των αγωνιων μας!!!Οι ηλικιες δεν μετρανε και τοσο πολυ...

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες!!!!!Για να μην σας ζαλίζω,μετά από 7 ημέρες καθυστέρηση έκανα clearblue σήμερα το πρωί κ βγήκε θετικό!!!Πήγα κι έκανα κ χοριακή κ περιμένω τα αποτελέσματα το μεσημέρι (που θα είμαι κ στη δουλειά κ δεν θα μπορώ να εκφραστώ).Με το πρόβλημα που έχω (έχω ανοίξει κ θέμα "υπάρχει τέτοια περίπτωση?αγχώθηκα") δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να λυπηθώ!!Μου συμβαίνει ό,τι καλύτερο περίμενα στη ζωή μου κ δεν ξέρω αν θα κρατήσει η χαρά μου.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!giannaki συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!!Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!Αυτά είναι τα ευχάριστα που πρέπει να μαθαίνουμε μήπως και αναπτερωθεί και το δικό μας ηθικό!Θα προσπαθήσω να βρω και το θέμα που έχεις ανοιξει να δω περί τίνος πρόκειται και δεν ξέρεις αν πρέπει να λυπηθείς ή να χαρείς!!Πριν καν το διαβάσω όμως νομίζω πως πρέπει να χαρείς αφου πέτυχες κατι το επιθυμητό!!:P

lenaki μου είσαι μέσα?Συγγνώμη για εχθές,δεν ήθελα να σε θίξω,κάποια παραδείγματα ανέφερα!Δεν θεωρώ οτι έισαι "γιουχου" προς Θεού,αλλιώς δεν θα βρισκόσουν εδώ μέσα,ούτε θα ασχολιόσουν με τις όποιες θεραπείες που θα σου πρότεινε ο γιατρός.Θα το άφηνες στο φλου!Με το γραπτό λόγο εδώ μέσα ίσως κάποιες φορές να μην μπορούμε να εκφρασουμε ακριβώς αυτά που σκεφτόμαστε και θέλουμε να μοιραστούμε μαζί σας!!!

Φιλιά σε όλες!!!Πάω για ψώνια και επιστρέφω αργότερα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου αρνακι μου ναι εδω κι εγω....που αλλου...???:lol:Γυρναω γυρω γυρω....

Δεν θιχτηκα γλυκια μου προς Θεου!!!!Αν ειναι δυνατον!!!Σεβομαι την καθε κοπελα και την γνωμη της και απλως λεω κι εγω την δικη μου...τιποτα αλλο!!!Υπερασπιστηκα το τομαρι μου γιατι ενιωσα οτι αδικηθηκα λιγακι αλλα ενταξει ολα καλα...!!!!:-D

Σημερα εκανα την pregnyl..καλε μου Θεουλη κανε το θαυματακι σου.....

Εσυ τι κανεις κοπελα μου?

 

Giannaki ειδες η χρυσοσκονη??????:-D:grin::-D

Συγχαρητηρια και εδω λοιπον!!!!!Ηρθε η στιγμη που θα χαμογελασεις κοπελα μου!!!Μην σκεφτεσαι αρνητικα!!!Εισαι εγκυουλα...και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε καλα...να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ενα υγειστατο και τελειομηνο μωρακι!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα κοριτσαρες μου τι κανετε?εγω ειμαι πολυ καλα κ πολυ χαρουμενη γιατι εχθες ο αντρουλης μου μου ειπε οτι θελει οταν τελειωσω τωρα την θεραπεια για την κυστη να ξαναπροσπαθησουμε με τις ενεσεις.το τελευταιο δημινο προσπαθουσαμε μονοι μας γιατι το θεμα με τις ενεσεις κ τις προγραματισμενες επαφες τον ειχε αγχωσει κ αντιδρουσε παρα πολυ.τωρα ομως ηρεμησε κ ειναι παλι ετοιμος για ολα...του υποσχεθηκα κ εγω οτι θα κανουμε οτι θελει για να μην πιεζεται,δηλαδη θα προσπαθουμε με ενεσεις για οσο διαστημα ειναι ενταξει θα σταματαμε για κανα 2 μηνες να ηρεμουμε κ μετα παλι ετσι θα μαι κ εγω πιο ηρεμη οταν θα ξερω οτι δεν το κανει με το ζορι.

λενακι αντε βουρ στον καλο σου τωρα καλη τυχη.δε μου λες εγω οταν εκανα τον κυκλο με τα κλομιφεν μετα την πρεγκνυλ ειχαμε επαφες μερα παραμερα ενω τωρα με τις ενεσεις μετα την πρεγνυλ εχουμε 2 επαφες στις 24 κ 36 ωρες.:-Pεσενα τι σου πε ο γιατρος σου?το αυγουλακι σου σε τι μεγεθος ειναι?εμενα συνηθως γυρω στα 18-20 χιλιοστα μου λεει να κανω την πρεγκνυλ.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες!!!!!Για να μην σας ζαλίζω,μετά από 7 ημέρες καθυστέρηση έκανα clearblue σήμερα το πρωί κ βγήκε θετικό!!!Πήγα κι έκανα κ χοριακή κ περιμένω τα αποτελέσματα το μεσημέρι (που θα είμαι κ στη δουλειά κ δεν θα μπορώ να εκφραστώ).Με το πρόβλημα που έχω (έχω ανοίξει κ θέμα "υπάρχει τέτοια περίπτωση?αγχώθηκα") δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να λυπηθώ!!Μου συμβαίνει ό,τι καλύτερο περίμενα στη ζωή μου κ δεν ξέρω αν θα κρατήσει η χαρά μου.....

 

 

κουκλιτσα μου σου ευχομαι τα καλυτερα κ περιμενουμε ολες με ανυπομονησια να μας πεις τα αποτελεσματα της χοριακης.ολα να σου πανε οπως τα θες.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ! ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΧΑΛΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 5-6 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΕΦΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΒΑΣΜΕΝΗ ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα κοριτσαρες μου τι κανετε?εγω ειμαι πολυ καλα κ πολυ χαρουμενη γιατι εχθες ο αντρουλης μου μου ειπε οτι θελει οταν τελειωσω τωρα την θεραπεια για την κυστη να ξαναπροσπαθησουμε με τις ενεσεις.το τελευταιο δημινο προσπαθουσαμε μονοι μας γιατι το θεμα με τις ενεσεις κ τις προγραματισμενες επαφες τον ειχε αγχωσει κ αντιδρουσε παρα πολυ.τωρα ομως ηρεμησε κ ειναι παλι ετοιμος για ολα...του υποσχεθηκα κ εγω οτι θα κανουμε οτι θελει για να μην πιεζεται,δηλαδη θα προσπαθουμε με ενεσεις για οσο διαστημα ειναι ενταξει θα σταματαμε για κανα 2 μηνες να ηρεμουμε κ μετα παλι ετσι θα μαι κ εγω πιο ηρεμη οταν θα ξερω οτι δεν το κανει με το ζορι.

λενακι αντε βουρ στον καλο σου τωρα καλη τυχη.δε μου λες εγω οταν εκανα τον κυκλο με τα κλομιφεν μετα την πρεγκνυλ ειχαμε επαφες μερα παραμερα ενω τωρα με τις ενεσεις μετα την πρεγνυλ εχουμε 2 επαφες στις 24 κ 36 ωρες.:-Pεσενα τι σου πε ο γιατρος σου?το αυγουλακι σου σε τι μεγεθος ειναι?εμενα συνηθως γυρω στα 18-20 χιλιοστα μου λεει να κανω την πρεγκνυλ.

 

Αντε με το καλο να ξανα αρχισετε γλυκια μου και να ειναι η τελευταια φορα!!!

Κι εμενα η γιατρος μου ειπε μετα την ενεση να εχω επαφη σιγουρα σε 36 ωρες αλλα παραλληλα να κανω και οποτε θελουμε επιπλεον και πριν και μετα την ωορηξια.Το αυγουλακι μου ηταν στα 18χιλ το μεγαλυτερο και την εκανα σημερα!!Μου ειπε αν ηθελα εχω περιθωριο και αυριο να την κανω αλλα την καναμε για σιγουρια σημερα...ετσι κι αλλιως αυτο θα σκασει μετα απο 24 ωρες και εως τοτε θα εχει μεγαλωσει λιγο ακομα!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ! ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΧΑΛΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 5-6 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΕΦΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΒΑΣΜΕΝΗ ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ?

 

Γεια αου 128 μου.Εγω να σου πω την αληθεια δεν ασχολουμαι ποτε με συμπτωματα και θερμοκρασιες κλπ!!!Εαν εχω καποιες μερες καθυστερηση τοτε αρχιζω το ψαχνω.

Ειναι λογικο να απογοητευεσε και γω μεχρι και τωρα που εχω το προαισθημα καθε φορα οτι δεν ειμαι εγκυος...στενααχωριεμαι..αλλα ενταξει ...μετα λεω ε,και τι εγινε??Αφου ο Θεος αν ειναι να στο δωσει θα στο δωσει!!!

Γι'αυτο μεινε ψυχραιμη μεχρι την μερα που την περιμενεις και μετα βλεπεις,εγω πολλα υγρα εχω 2 φορες σε ολο τον κυκλο.Μια οταν εχω ωορηξια(και οχι παντα)και παντα λιγες μερες πριν την περιοδο!!!

 

Με το καλο συντομα να χαμογελασεις κι εσυ!!:-D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

lenaki87 ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩ ΘΕΜΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΑΜΟΧΕΛΑΣΩ ΞΑΝΑ.ΠΟΣΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΠΙΑ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΟΛΟ ΛΕΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Είδα το θέμα και είπα να μπω να δώσω κουράγιο στα κορίτσια που το έχουν χάσει όπως το είχα χάσει και εγώ. Είμαι 38 χρονών και μετά απο μία παλλίνδρομη κύηση την 8η εβδομάδα που είχα τον Ιούλιο του 2010 είμαι έγκυος στον 5ο μήνα. Είχα τέτοιο φόβο που περίμενα να περάσει το τετράμηνο να παραδεχτώ. Ελπίζω σε όλες τις κοπέλες να συμβεί το καλύτερο και θα συμβεί. Είναι σίγουρο και είναι θέμα χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σε καταλαβω πολυ καλα....ο καθε ανθρωπος εχει και τις αντοχες του.Καποιοι αντεχουν πολυ καποιοι λιγοτερο!!!Η ψυχολογικη κουραση ειναι ανυποφορη αλλα στο χερι μας ειναι να το αναστρεψουμε κι αυτο εστω και τελευταια στιγμη!!!Εχουμε τοση δυναμη που ακομα δεν ξερουμε και δεν πιστευουμε οτι μπορει να εχουμε και καλο ειναι να την βγαζουμε και στα καλα και στα ασχημα!!!Απο την στιγμη που μπορουμε να κανουμε παιδι θα το κανουμε!!!Πανω απ'ολα η υγεια μας ομως!!!Και κυριως ψυχολογικα γιατι αλλιως δεν θα βρουμε ποτε αυτο το θαρρος και θα παραιτηθουμε πολυ νωρις!!!

Αν θελεις κανε ενα διαλειμμα απο ολο αυτο..ασε δυο μηνες κενους να ηρεμησεις καπως και μετα ξανα προσπαθεις.

Εαν δεν υπαρχουν παθολογικα αιτια που σε δυσκολευουν τοτε ολα ειναι απλα θεμα χρονου και τυχης!!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρνάκι,lenaki,areti σας ευχαριστώ για τις ευχές κ ανταποδίδω...σύντομα εγκυούλες κι ευτυχισμένες όλες μαζί!!!!!Θαυματουργή η χρυσόσκονηηηηηη.....λουστείτεεεεεε......!!!!!Έγραψα στο θέμα μου- ας τα ξαναπώ (μπας κ τα εμπεδώσω κι εγώ),η χοριακή 56,88,πολύ καλή στην περίπτωσή μας είπε ο γιατρός,θέλουμε να ανεβαίνει αργά κ σταθερά κι όχι απότομες αυξομειώσεις,την παρασκευή θα ξαναπάω για χοριακή που θα πρέπει να είναι γύρω στα 88-100.Ύστερα βλέπουμε,μου έδωσε κ filicin κ τα ξεκίνησα σήμερα.Πάντως κι ο γιατρός μου θεωρεί ότι υπάρχει πιθανότητα να έμεινα φυσιολογικά και να συνεχίσω κανονικά....Οπότε περιμένω μέχρι παρασκυή να δω τι γίνεται!Κ πάλι ευχαριστώ για όλα αγάπες μου...μου δώσατε κουράγιο όταν ήμουν αδύναμη κ το χρειαζόμουν!!!!φιλάκια πολλάααααααααααααααααααααααααααααααααααα:D:D:D:Dκαλό βράδυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες τις ξενυχτούλες!!giannaki μου μην μου αγχώνεσαι καθόλου,δεν θέλει τέτοια η καταστασή σου!Αν και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το 'κωδωνικό σχήμα' στην σάλπιγγα,να υπενθυμήσω οτι κι εγώ έχω μία σάλπιγγα(που δεν έχω κάνει σαλπιγγογ/φια ακόμα και δεν ξέρω σε τί κατάσταση βρίσκεται) και με τα υπόλοιπα προβλήματα περι πολυκυστικών που έχω σίγουρα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα,αλλά εσύ μου έδωσες και πάλι αισιοδοξία και κουράγιο για να συνεχίσω!!Είμαι σίγουρη οτι όλα είναι φυσιολογικά και θα πάνε κατ'ευχήν!!!!Φιλιά πολλά και μην χάνεσαι...να μας ενημερώνεις!!!!

lenaki μου δεν σε πρόλαβα online το μεσημεράκι!Πώς πέρασες τη μέρα σου?Λοιπόν εγώ αύριο παίρνω το τελευταίο χάπι κλομιφαινη και μάλλον κατά την άλλη Τετάρτη-Πέμπτη θα κάνω κι εγώ την πρεγκνύλ και ύστερα και πάλι αναμονή....Μακάρι αυτή τη φορά να πετύχει και για τις δυο μας και να μην ξαναταλαιπωρηθούμε άλλο!!!Εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις αυτές τις μέρες ή/και νύχτες.....;)

128 τί κάνεις,καιρό έχεις να μας τα πεις!Θέλω να σου πω οτι ούτε εγώ ασχολούμε τώρα πια με συμπτώματαγιατί έχω μπερδευτεί και όλα ίδια μου φαίνονται,βέβαια δεν έχω μείνει και ποτέ μου έγκυος για να ξέρω αν κάτι είναι διαφορετικό,οπότε περιμένω κάθε φορά μόνο να δω καθυστερηση και τότε θα αρχίσω να ελπίζω...Όσον αφορά τα υγρά και εγώ όπως το lenaki έχω πολλά τώρα πια και όχι μόνο στην ωορρηξία(μπορεί να οφείλεται και στα φάρμακα που παίρνουμε)!Ξέχνα τα λοιπόν όλα αυτά και σύντομα θα μας χαμογελάς μόνο για αυτό το θέμα!!!!

areti18.8 χαίρομαι που είσαι καλά!!!Θέλω να ξέρεις οτι αυτό με τις ενεσεις και τις προγραμματισμένες επαφές δεν είναι το καλύτερο οχι μόνο για τον δικό σου άντρα αλλα ολονών μας και για εμάς τις ίδιες συνεπώς!!!Αφού καμιά φορά σκέφτομαι μήπως φταίει και αυτό,ο τόσος προγραμματισμός και το άγχος εκείνης της στιγμής να το επιτύχουμε και τελικά δεν έρχεται...Όσο για τα αυγουλάκια εμένα μου τα σπάει γύρω στα 20-25 χιλ. κάθε φορά,ανάλογα πώς θα τύχει!Επίσης μου έχει πει ότι όταν κάνουμε την πρεγκνύλ στματάνει να μεγαλώνουν κι άλλο και μένουν στάσιμα και σε 36 ώρες σπάνε..Και σε επαφή ερχόμαστε και την προηγούμενη και την ίδια και την επόμενη δηλ.3 ημέρες σεριιιιι αν όχι και περισσοτερο ενδιάμεσα...τουλάχιστον προσπαθούμε δηλ.γιατί δεν το πετυχαίνουμε και πάντα ακριβώς έτσι...Ξέρεις όλα αυτά που είπαμε παραπάνω και δυστυχώς χωρίς τους αντρούληδές μας ορεξάτους και κάτι συγκεκριμένο από αυτούς :!::!: δεν γίνεται τίποτα...Αυτά είναι λοιπόν τα ζόρια μας φιλενάδες και πρέπει να κάνουμε υπομονή και εμείς και οι άντρες μας,γιατί όλοι κουραζόμαστε από αυτή τη διαδικασία που έχουμε μπλέξει και πρέπει να στηρίζουμε ο ένας τον άλλο και εμείς εδώ αναμεταξύ μας!!!!Τι πιο καλά και όμορφα που γίνονται όλα όταν το κάνουμε όταν γουστάρουμε σε όλες τις υπόλοιπες άσχετες μέρες χωρίς άγχος και πρόγραμμα.... Σας φιλώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλό μου αρνάκι καλημέρα!!!Το "κωδωνικό στόμιο" σημαίνει κλειστό στόμιο.Δηλαδή είναι κλειστή κ η αριστερή μου σάλπιγγα:(,σαν να μην έχω καμία!Γι'αυτό έχω τρελλαθεί.Πάντως αν μείνω εγώ κανονικά τώρα πάει να πει ότι ακόμα γίνονται θαύματα σε αυτή τη ζωή!!!!Καλή επιτυχία στην επόμενη "φάση" σου εύχομαι κ να είσαι σίγουρη ότι αυτή θα είναι κ η τελευταία για όλες!!!!:):):):):):):):):):)φιλιά

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΑΡΝΑΚΙ lenaki ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ,ΣΑΣ ΚΑΤΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΝΙΩΘΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΟΚ ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΑΣ ΜΩΡΑΚΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΚΟΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 6ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΦΡΑΓΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΗΤΝ ΜΙΑ ΧΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΤΟΤΕ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΑΜΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΣΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΑΥΤΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσαρες μου τι κανετε?ολες καλα?λενακι που εισαι?????επεσες με τα μουτρα στην αναπαραγωγη?αντε κ καλη τυχη κ ευχομαι αυτη ναναι η τελευταια φορα.αρνακι τα ιδια ισχυουν κ για σενα την επομενη εβδομαδα..giannaki καλη συνεχεια κοπελα μου να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγγυμοσυνη με ενα υγιεστατο κ ζουμπουρλουδικο μωρακι.εγω κοριτσακια μου σημερα εχω εντελως διχασμενα συναισθηματα.απτην μια ειμαι παρα πολυ χαρουμενη γιατι πριν κανα 2 εβδομαδες ειχα παει για συνεντευξη σε ενα καινουριο ξενοδοχειο που θα ανοιξει σε κανα μηνα κ σημερα με πηραν να παω την δευτερα να με ξαναδουν,κ απτην αλλη αυριο γινομαι τριαντα χρονων κ αυτο το 30 μου τρυπαει το μυαλο,οσο ελεγα οτι ειμαι 20 κατι δεν με πειραζε τωρα δεν ξερω γιατι με ενοχλει τοσο πολυ το 30?το περασε καμοια σας αυτο?θα ζησω????μηπως πρεπει να παω σε κανα τρελογιατρο να με δει?μηπως απτις πολλες ενεσεις να εχει χαζεψει το μυαλουδακι μου?καλη συνεχεια σε εγγυουλες κ μελλοντικες εγγυουλες...:-P:razz::-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Αρετούλα μου κι εγώ το πέρασα όταν έφτασα τα τριάντα,μου χτύπησε κάπιως άσχημα είναι η αλήθεια!!!Φεύγεις πια από τα είκοσι...κάτι και πας...άντα κάτι....θα περάσει όμως,είναι το πρώτο σοκ:Pχαχαχαχαχα.Τι να πω κι εγώ που κλείνω τα 36 το μάη????εεεε????τι να πω????Πάντως κάθε ηλικία έχει τα δικά της βρε:P παιδί μου,θα δεις...Τρελλογιατρό πάντως....δεν νομίζω να χρειαστείς!:P:pΦιλάκια πολλά κ μη μασάς....οι τριαντάρες είναι σαν δύο δεκαπεντάρες......χιχιχιχι.....κ σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου,ελπίζω τώρα στα πρώτα ..άντα να σου έρθει κ το μωράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααααααααααααα!!!!

Να ζήσεις Αρετούλα και χρονια πολλά μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά και πολλά παιδιάαααααααα.... Κοριτσάκι σου εύχομαι μέσα απ΄την καρδιά μου να τα εκατοστίσεις και σαν μοναδικό δωράκι να σου έρθει το μωράκι που τόσο επιθυμείς!!!Και μη κολλάς με τα άντα...δεν είναι τίποτα θα το συνηθίσεις...Σημασία έχει πώς νιώθεις και πρέπει να νιώθεις πολύ νέα γιατί όλη η ζωή είναι μπροστά σου και τα καλύτερα έρχονται!!!Εγώ παρόλο το χαρακτήρα μου όταν έκλεισα τα 30 δεν το σκεφτόμουν καθόλου μόνο οι άλλοι με δουλεύαν λίγο αλλά εγώ ούτε που αγχώθηκα...Εγώ έχω κολλήσει στα 25....χιχιχιχιχι αυτή η ηλικία με βολεύει!!!Να περάσεις όμορφα σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιπες κοριτσάρες μου τί κάνουν??

lenaki που χάθηκες σήμερα???Άντε δικαιολογείσαι....Όλα τέλεια θα πάνε αυτή τη φορά!!!

128 ο γιατρός έχει δίκιο σ'αυτό που σου λέει!Αφού έμεινες μία φορά και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα,θα έρθει πολύ σύντομα και το δεύτερο!!Άντε να έχει και ο μικρός παρέα..βάλε τα δυνατά σου...Αλλά....πρώτα απέβαλλε το άγχος που σε έχει πιάσει!Στάνταρ στην περιπτωσή σου αυτό φταίει!Αν μπορείς με κάποιο τρόπο να βγάλεις απο το μυαλό σου αυτό το θέμα και να ξεχαστείς λίγο με κάτι άλλο...να είσαι σίγουρη πως μετά θα έρθει..εκεί που δεν θα το περιμένεις!!!

giannaki περιμένουμε τα νέα αποτελέσματα απο τη χοριακή σήμερα!Να σου κάνω μια ερώτηση όμως?Δεν γίνεται με κάποιο τρόπο ή υπέρηχο να σε δει ο γιατρός από τώρα και να σου πει τι γίνεται??Βέβαια όλα θα είναι μια χαρά γιατι εγώ πιστεύω και ακόμη γίνονται θαύματα...Εξάλλου και η όλη φάση της αναπαραγωγής και της μητρότητας αν το σκεφτείς ένα θαύμα δεν είναι?Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αreti χρόνια πολλά κοριτσάκι μου,να τα εκατοστήσεις!!!Καλό μήνα σε όλες σας αγάπες!!!!Εγώ πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα της 2ης χοριακής κ είμαι χάλια.....:cry::cry:....64,48(!)μονάδες...πολύ λίγο λέει ο γιατρός....:cry:ίσως να είναι βιοχημική κύηση κ να αδιαθετήσω μέσα στο σ/κ είπε....:cry:αλλιώς να ξαναπάω Δευτέρα πάλι για χοριακή...είμαι χάλια....κλαίω από την ώρα που το άκουσα...γιατί η ζωή να μας παίζει τέτοια παιχνίδια ώρες ώρες??

Link to comment
Share on other sites

Αreti χρόνια πολλά κοριτσάκι μου,να τα εκατοστήσεις!!!Καλό μήνα σε όλες σας αγάπες!!!!Εγώ πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα της 2ης χοριακής κ είμαι χάλια.....:cry::cry:....64,48(!)μονάδες...πολύ λίγο λέει ο γιατρός....:cry:ίσως να είναι βιοχημική κύηση κ να αδιαθετήσω μέσα στο σ/κ είπε....:cry:αλλιώς να ξαναπάω Δευτέρα πάλι για χοριακή...είμαι χάλια....κλαίω από την ώρα που το άκουσα...γιατί η ζωή να μας παίζει τέτοια παιχνίδια ώρες ώρες??

 

καλημερα κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ που μεσα στην στεναχωρια σου θυμηθηκες τα γενεθλια μου.λυπαμαι πολυ για τα αποτελεσματα,αλλα ακομη εχεις ελπιδες κ το να στεναχωριεσαι κ να κλαις ειναι το χειροτερο που μπορεις να κανεις αυτη την στιγμη ξερω οτι δεν ειναι ευκολο αλλα οσο υπαρχει ψυχουλακι ακομη στην κοιλιτσα σου πρεπει να κανεις τα παντα για να το κρατησεις.κ το πιο ευκολο που μπορεις να κανεις ειναι να κοιταξεις την κοιλιτσα σου κ να χαμογελας.πρεπει να σκεφτεσαι μονο θετικα να το πιστεψεις πραγματικα οτι αυτο το σπορακι θα παλεψει να φτασει καποια στιγμη στην αγκαλιτσα σου κ την δευτερα θα στο αποδηξει με την αυξηση της χοριακης στα υψη,οσο δεν φενεται η καταραμενη αυτο θα σκεφτεσαι κ τιποτα αλλο θετικη σκεψη κ χαμογελο κ εγω σημερα οταν θα σβησω τα κερακια μου θα ευχηθω για αυτο το σπορακι να ερθει στον κοσμο γερο κ δυνατο,κ να θυμασαι οι ευχες που κανουμε την μερα των γενεθλιων μας εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα απτις υπολοιπες μερες.σε θελω δυνατη τωρα μην λυγιζεις μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου κ κυριως στο ψυχουλακι σου.ολοι θα μαστε μαζι σου αυτες τις ωρες μπορεις να βασιζεσαι σε μας.καλη τυχη γλυκεια μου.:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη μου γλυκιά σε ευχαριστώ.....με συγκίνησες με τα λόγια σου...νομίζω πως παρ'όλα αυτά όμως το χάνω το νινάκι μου....με απογοήτευσε κ η μικροβιολόγος...."αν δεν δεις 2000 μονάδες (μου λέει) μην ελπίζεις....!"κι όπως καταλαβαίνεις με έχει πάρει από κάτω!!Τελοσπάντων,ελπίζω να μην έχω πρόβλημα αργότερα κ να κανονίσω την εξωσωματική μου όπως τα υπολόγιζα.Κι ας ευχηθώ να αδιαθετήσω σύντομα κ να τελειώνω μ'αυτό,μην μου γυρίσει σε εξωμήτριο κι έχω άλλα μετά....Φιλιά πολλά,καλά να περάσεις σήμερα κ ευχαριστώ πολύ πολύ για την συμπαράσταση....σας αγαπώ όλες....ευτυχώς που σας έχω κ μου δίνετε κουράγιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...