Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

aretin336 και με κάλυψες και με άγχωσες κι άλλο!!Τι ενέσεις είναι όλες αυτές πάλι και τι διαφορά κάνουν απ'οτι τα χάπια που ήδη παίρνω?Κοριτσάκι ελπίζω να ξύπνησε ο αντρούλης σου και τώρα να παρακολουθείτε τις ταινίες και όχι μόνο.....Αλλά μην τον εξουθενώσεις τον άνθρωπο γιατί έρχονται και οι γόνιμες μέρες!!!!χιχιχιχι:lol:Καλό βράδυ!!!

 

 

 

ξυπνησε ξυπνησε.ειδαμε 2 ταινιες κ οι 2 χαλια αστα να πανε.ελπιζω αυριο να πετυχουμε καμια καλυτερη.οσον αφορα τις ενεσεις απλα εμενα τα χαπια δεν τα δεχτηκε ο οργανισμος κ πηγαμε αμεσως στο επομενο σταδιο.το καλυτερο δε σου το πα οτι ολες αυτες οι ενεσεις που σου πα κοστιζουν 2000 ευρω περιπου για καθε προσπαθεια αν πεις να τα πληρωσεις.το ικα τα παρεχει δωρεαν απο οσο ξερω αλλα πρεπει να περασεις απο επιτροπη πρωτα κ το τεβε που εχω εγω πληρωωνω 25%

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!Μπράβο σου aretin336,τώρα με αποτέλειωσες!Και δεν πάω κατευθείαν για εξωσωματική να τα δώσω εκεί τα λεφτά και να είμαι και πιο σίγουρη??Anyway,ας ελπίσουμε οτι δεν θα φτάσω μέχρι εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!Μπράβο σου aretin336,τώρα με αποτέλειωσες!Και δεν πάω κατευθείαν για εξωσωματική να τα δώσω εκεί τα λεφτά και να είμαι και πιο σίγουρη??Anyway,ας ελπίσουμε οτι δεν θα φτάσω μέχρι εκεί...

 

 

καλημερα κοριτσακι κ κοριτσακια γενικοτερα...πρωινη πρωινη κ εσυ ε?συγνωμη αν σε αγχωσα περισσοτερο απλα επειδη ειμαστε ακριβως στην ιδια φαση με πολυκυστηκες κ στην ιδια ηλικια (σε 10 μερες γινομαι 30 αλλο βασανο κ αυτο μου χτυπαει στα νευρα το 30) ηθελα να σε ενημερωσω να ξεερεις τουλαχιστον το επομενοβημα αν κ οπως ειπαμε δε θα σου χρειαστε γιατι σε σενα θα κανουν σωστη δουλεια τα χαπια πιστεψε το...εγω συνεχιζω ακαθεκτη μετην καθυστερηση αισιως φτασαμε στην 10 μερα,αντε να παω στο γιατρο αυριο να δουμε τι γινεται?καλη κυριακη να χουμε.:P:p

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Εχω 2 μέρες να μπω και έχω χάσει επεισόδια!aretin μου ακόμα να αδιαθετήσεις..τι να πώ μακάρι να είναι όλα καλά!Τι αγωνίες περνάμε.Εγω μετά απο ότι έγινε έχω ψυχολογία μηδέν και δεν έχω διάθεση για τίποτα!Είμαι απαράδεκτη γιατί υπάρχουν κοπέλες που περνάνε χειρότερες διαδικασίες και αγωνίες και εγώ μόλις τώρα ξεκίνησα..Πρέπει να πάρω τα πάνω μου και να χάσω και τα κιλά που πήρα μαζεμένα, μιας και το έριξα στο φαγητό, γιατί οι πολυκυστικές θέλουν προσοχή με τα κιλά.Μετά τον γάμο και ενώ είχα χάσει όλα τα κιλά μου και ο κύκλος μου επανήλθε στα φυσιολογικά του, έχω πάρει 10 κιλά και ο κύκλος μου πάλι χάλασε!!!! Δεν το πίστευα όταν μου το έλεγε ο γιατρός μου...Πρέπει να αρχίσω να προσέχω τον εαυτό μου και να πάψω να αγχώνομαι χωρίς λόγο!Ουφ τα είπα κάπου!Sorry που σας ζάλισα αλλά ένιωσα την αναγκη να τα πω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκιά μου marin! μην το ξαναπείς αυτό!!!Γι'αυτό είμαστε κι εμείς εδώ και θέλω να πιστεύω οτι ποτέ δεν ζαλίζουμε η μία την άλλη!!!Ξεαγχώσου λίγο και όλα θα πάνε καλά!!Καλή σου μέρα!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Εχω 2 μέρες να μπω και έχω χάσει επεισόδια!aretin μου ακόμα να αδιαθετήσεις..τι να πώ μακάρι να είναι όλα καλά!Τι αγωνίες περνάμε.Εγω μετά απο ότι έγινε έχω ψυχολογία μηδέν και δεν έχω διάθεση για τίποτα!Είμαι απαράδεκτη γιατί υπάρχουν κοπέλες που περνάνε χειρότερες διαδικασίες και αγωνίες και εγώ μόλις τώρα ξεκίνησα..Πρέπει να πάρω τα πάνω μου και να χάσω και τα κιλά που πήρα μαζεμένα, μιας και το έριξα στο φαγητό, γιατί οι πολυκυστικές θέλουν προσοχή με τα κιλά.Μετά τον γάμο και ενώ είχα χάσει όλα τα κιλά μου και ο κύκλος μου επανήλθε στα φυσιολογικά του, έχω πάρει 10 κιλά και ο κύκλος μου πάλι χάλασε!!!! Δεν το πίστευα όταν μου το έλεγε ο γιατρός μου...Πρέπει να αρχίσω να προσέχω τον εαυτό μου και να πάψω να αγχώνομαι χωρίς λόγο!Ουφ τα είπα κάπου!Sorry που σας ζάλισα αλλά ένιωσα την αναγκη να τα πω!!!

 

κ πολυ καλα εκανες κ τα εβγαλες απο μεσα σου εμεις για αυτο ειμαστε εδω.αν μπορουσαμε να πουμε στους δικους μας ολα αυτα που περναμε κ σκεφτομαστε χωρις να τους στεναχωρουμε θα το καναμε...αφου ομως δε μπορουμε τα λεμε εδω η μια στην αλλη που καταλαβαινομαστε απολυτα οποτε μην νοιωθεις ασχημα ολες μας εχουμε τετοια ξεσπασματα κατα καιρους. οσο για μενα ναι ακομη καθυστερηση αυριο θα παω στο γιατρο κ ισως γυρισω η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο αν εκανα νωρις την χοριακη αν παλι οχι την αλλη φορα δε θα παιθανουμε κιολας...κ εσυ οπως ειπε κ το αρνακι χαλαρωσε κ απολαυσε την κυριακη σου.καλο μεσημερι κοριτσακια:-P:razz::-P:razz:

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Someday,καλησπερα καταρχην χαρηκα για την εγκυμοσυνη σου....Να σε ρωτησω γιατι ειμαι ασχετη η λαμπαροσκοπηση πως γινεται εχω ακουσει διαφορα κ πραγματικα δεν ξερω αν ειναι κ σωστα........Γινεται με ολικη ναρκωση ???Σου κανουνε καισαρικη??

 

Η εγκυμοσύνη δυστυχώς παλλινδρόμησε κι αυτή...Τώρα πάμε για την επόμενη...!!!

Η λαπαροσκόπηση γίνεται με ολική νάρκωση, είναι στην ουσία 4 τρυπούλες.(εμένα τουλάχιστον τόσες μου έκανε).Μία στον αφαλό, άλλη μία χαμηλά στην κοιλιά, κι άλλες 2 δεξιά κι αριστερά-σαν τα 4 άκρα ενός σταυρού φαντάσου.Συνέρχεσαι πολύ εύκολα-την επομένη πήρα εξιτήριο.Απ τον αφαλό νομίζω μπαίνει η κάμερα, απο τη μία τρυπούλα σου γεμίζουν την κοιλιά με αέρα, κι απο τις άλλες 2 μπαίνουν οι λαβίδες.

Τώρα, αν δεν σου κάνει λαπαροσκόπηση, λογικά θα σου κάνει λαπαροτομή_έχω κάνει κι απ αυτήν-η οποία είναι τομή μάλλον σαν της καισαρικής.Είναι χαμηλά, δεν φαίνεται.Απλά στην περίπτωση αυτή, ίσως χρειαστεί να μείνεις κάποιες μέρες παραπάνω-εγώ είχα κάτσει τότε 5.

 

Στην ηλικία αυτή θεωρώ απαράδεκτο να σου μιλησει για ολική αφαίρεση!!!!Εδώ η μητέρα μου που έχει ένα γύρω στα 7,5 εκ δεν της ανέφεραν σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο.

Μην αγχώνεσαι, απλά σου ξαναλέω πάρε κι άλλες γνώμες!!!

Link to comment
Share on other sites

nasasia και lenaki87 που είσαστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε???

 

Αρνακιιιιι μου να 'μαι κι εγωωω!!!Συγνωμη που χανομαι αλλα δεν εχω παντα ιντερνετ και συνεπως δεν μπορω να μπαινω οπως πριν!!!Καλα ειμαι εγω....αν εξαιρεσουμε μια ιωση που με βασανιζει κατα τ'αλλα μια χαρουλα!!!Σημερα τελειωσα με τα κλομιφαιν και την πεμπτη παω για υπερηχο να δουμε τι καναμε και πως θα παμε κι αυτον τον μηνα!

Εσυ?Τι νεα εχεις???

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου και εγω δεν εχω ιντερνετ μολις το ξαπατωσα και ηρθα στη μανα μου να σας γραψω αχ τωρα θα με χασετε για λιγο και εγω εσας

 

αρνακι μου στειλε μου πμ πατα πανω στο ονομα μου και πατα εκει που λεει προσωπικο μηνυμα εκει θα στειλεισ πμ και για να διαβασεις το μηνυμα σου θα κοιταξεις πανω δεξια εκει που κανεις την συνδεση και θα λεει ποσο μηνυματα εχεις πατασ εκει και τα διαβαζεις

 

 

κοριτσακια ουτε εγω τα καταφερα αυτο μηνα βοθρ για τον επομενο

 

ευχομαι παντως αυτο που δεν καταφερα εγω να το παθετε εσεις:-P:-P

φιλακια

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακιαααα τι κανετε?εγω ξυπνησα ηρεμη πινω το καφεδακι μου κ σιγα σιγα θα ετοιμαστω για τον γιατρο.ελπιζω οταν γυρισω να χω τα καλυτερα νεα της ζωης μου.αν οχι ενταξει δε θα παιθανουμε κιολας.τωρα το βλεπω ετσι ελπιζω οταν γυρισω να μη πεσω στα πατωματα...ξερω ομως θα εχω εσας να με συγρατησετε κ με μια καλη σας κουβεντα να το αφησω κ να παω παρακατω.καλη συνεχεια σε ολες τα λεμε αργοτερα...:-P:razz:

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!κ καλη βδομαδα να εχουμε.εγω στην δουλεια κ γκρινιαζουν ολη μερα!!!arretin μου ελπιζω να πανε ολα καλα!!θα περιμενω νεα σου με αγωνια!!!!

 

 

καλημερα μαριν μου σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.μολις επεστρεψα μωρακι δεν ειδε ο γιατρος αλλα ειδε μια ωραιοτατη κυστη 3 εκατοστων...η αληθεια ειναι αφου εκανα την χοριακη την προηγουμενη βδομαδα μεσα μου ηξερα οτι δεν ειμαι αλλα ειπαμε η ελπιδα πεθαινει τελευταια...κ επειδη ακριβως ηξερα οτι δεν ειμαι το πηρα κ αρκετα χαλαρα ευτυχως.μου δωσε για 10 μερες πριμολουτ κ οταν ερθει η ακατανομαστη θα περω 1 κυκλο αντισυλιπτικα τα κλερα (ειναι καινουρια τα ξερει καμια?) κ μετα αφου φυγει η κυστη θα ξαναπαμε για ενεσεις οποτε παμε για μετα το πασχα ξανα.ελπιζω μεχρι να ξαναρχισω εγω να προσπαθω να χετε ολες σας τα σπορακια σας στις κοιλιτσες σας.:P:p:p

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

χα πλακα κανεις τωρα ε??

εμενα με το παραμικρο τα χρεωνει ολα και χωρισ εξεταση απλα για να μιλησουμε:mad:

 

μπραβο κοπελα μου εισαι τυχερη επεσες σε καλο ανθρωπο[/

 

 

νασασια μου σχετικα με αυτο που λεγαμε την αλλη φορα μου πηρε 40 ευρω σημερα κ οταν ερθει η περιοδος θα ξαναπαω για να δει αν εφυγε η κυστη και δεν θα με χρεωσει μου ειπε.:-P:razz::-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κουκλες!τι κανετε?καλε nasasia μου ακομα σ'αυτην την χαζη πας? Εγω θα την ειχα βρισει κ ηδη θα ημουν αλλου! Τα διαβασα αυτα που εγραψες τις προαλλες!Εγω δν πληρωνω τιποτα Στην γιατρο μου.ειναι Συμβεβλημενη με την ασφαλεια μου,αλλα ακομα κ ετσι ενω θα μπορουσε να εκμεταλευτει κ να γραφει ενα σωρο για να ''τρωει'' δν μου γραφει τιποτα. Μια φορα την πρωτη επισκεψη κ μετα καποιο φαρμακο αν χρειαστει συμπληρωΜα καποιο. Τους υπερυχους δν τους γραφει ποτε.τεΣπα.Αρετιν μου θα ερθει κ για εσενα το μωρακι καλη μου.ολα μια χαρα.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!!!Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο απόγευμα!!lenaki87 είσαι πολύ τυχερή που έχεις γιατρό συμβεβλημένη με το ταμείο σου,ενώ εμείς τα σκάμε κανονικά κάθε φορά!Όσο για το πού βρίσκομαι,στην αναμονή ακόμα!Περιμένω περίοδο στις 25/3 αλλά ελπίζω να μην έρθει!Δεν έχω όμως καθόλου θετικά προαισθήματα!Θα δείξει..areti18.08-άλλαξες αριθμούς?-πολύ λυπάμαι για την κύστη,αλλα μη φοβάσαι θα φύγει!Η γιατρός τί σου είπε,από τι δημιουργήθηκε?Από τις ενέσεις?128 νομίζω οτι όταν έχει ανέβει η θερμοκρασία εχει γίνει ήδη η ωορρηξία οπότε έχει χαθεί το τρένο..Κατι τέτοιο έχω διαβάσει!Φιλιά σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

aretin μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι.κανε υπομονη θα περασει γρηγορα κ καιρος.να λες να φυγει η κυστη γρηγορα!!!τις ενεσεις γι αυτο τον λογο θα τις κανεις?καλο βραδυ σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου

 

τι κανετε χμ!! εγω παλι τα κατω μου εχω:wink: τι καλα που σας εχω ολους εδω και με παρηγοτητε :oops:

 

στη γυναικολογο δεν εχω παει ακομα γιατι δεν εχω χρηματα εγινε μειωση ωραριου και ηδη μου χρωστανε ενα σωρο λεφτα

 

αλλα δεν θα παω σε αυτη καποιες κοπελες μου εχουν ηδη στειλει πμ και σιγουρα θα ψαξω απο εκει

 

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

aretin μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι.κανε υπομονη θα περασει γρηγορα κ καιρος.να λες να φυγει η κυστη γρηγορα!!!τις ενεσεις γι αυτο τον λογο θα τις κανεις?καλο βραδυ σε ολες!!!

 

 

καλημερα κοριτσακια.καλημερα μαριν μου.σε ευχαριστω για το κουραγιο.καλα ειμαι ευτυχως δεν με πηρε απο κατω.λιγο χθες μονο που εμαθα ποσο στεναχωρεθηκε το αγορι μου με τα νεα.ηταν μαζι του στη δουλεια ενας φιλος κ γειτονας μας (οταν βγηκα απτον γιατρο κ τον πηρα τηλεφωνο) κ μου πε οτι στεναχωρεθηκε παρα πολυ κ συνεχεια τον ρωτουσε γιατι να ναι τοσο δυσκολο για καποιους κλπ.οταν γυρισε σπιτι ομως ηταν εντελως ηρεμος σαν να μην εγινε τιποτα κλπ γιανα μην με στεναχωρησει, αυτο με κανε κομματια.προσπαθησα καποια στιγμη να του κανω κουβεντα χωρις να καταλαβει οτι μου μιλησε ο φιλος μας κ μου παραδεχτηκε οτι οντως σταναχωρηθηκε αλλα δεθα παιθανουμε κιολας απτην στιγμη που δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα θα ερθει κ οτι το πιο σημαντικο ειναι οτι τον αγαπω κ με αγαπει κ αφου υπαρχει αγαπη θα ερθει κ το μπεμπε.κ τοτε θα μαστε πιο ευτυχισμενοι απο ποτε γιατι οτι σου ερχεται δυσκολα στην ζωη μαθαινεις κ να το εκτιμας.οσο για τις ενεσεις οχι δεν ειναι για την κυστη η κυστη θα φυγει με χαπια ειναι κατι που το χω περασει πολλες φορες δεν ειναι τιποτα σοβαρο.τις ενεσεις θα τις κανω αργοτερα γατι δεν κανω καλη οωρηξια οποτε οι ενεσεις ειναι καποιες ορμονες που λειπουν απτον οργανισμο μου κ τον βοηθαει να γινει σωστη οωρηξια.καη συνεχεια κοριτσακια.και νασασια μου καλη τυχη στην ανευρεση σωστου γιατρου.:-P:razz::-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!!!Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο απόγευμα!!lenaki87 είσαι πολύ τυχερή που έχεις γιατρό συμβεβλημένη με το ταμείο σου,ενώ εμείς τα σκάμε κανονικά κάθε φορά!Όσο για το πού βρίσκομαι,στην αναμονή ακόμα!Περιμένω περίοδο στις 25/3 αλλά ελπίζω να μην έρθει!Δεν έχω όμως καθόλου θετικά προαισθήματα!Θα δείξει..areti18.08-άλλαξες αριθμούς?-πολύ λυπάμαι για την κύστη,αλλα μη φοβάσαι θα φύγει!Η γιατρός τί σου είπε,από τι δημιουργήθηκε?Από τις ενέσεις?128 νομίζω οτι όταν έχει ανέβει η θερμοκρασία εχει γίνει ήδη η ωορρηξία οπότε έχει χαθεί το τρένο..Κατι τέτοιο έχω διαβάσει!Φιλιά σε όλες!!

 

 

αρνακι μου ειπαμε θετικη σκεψη θελει κ ολα θα γινουν.αλλαξα ναι γιατι το αλλο νουμερο ηταν πολυ χαρακτηριστικο μου για οσους με ξερουν κ δεν ηθελα σε καμοια περιπτωση να μαθει κανεις γνωστος τι γινεται.κ επειδη μια ¨φιλη" μου ειπε προσφατα οτι μπαινει σε τετοια φορουμ δεν ηθελα με τιποτα να μαθει τις σκεψεις μου αυτη κ ολοι οι γνωστοι μας κατα συνεπεια.οσο για την κυστη ειναι απο τα κοινα χαρακτηριστικα των πολυκυστηκων ωοθηκων οποτε για μενα ειναι κατι πολυ οικειο δεν εχει να κανει με τις ενεσεις κ πριν ειχα συχνα πυκνα αλλα με τα πριμολουτ που παιρνω φευγει παντα για αυτο δεν αγχωνομαι καθολου.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλιτσες μου !!!!! τι κανετε :wink::wink::wink::wink:[/QUO

 

 

καλημερα κ σε σενα κ σε ολα τα κοριτσακια.αραχτη στο σπιτι πινω το καφεδακι μου αφου σαν καλη νοικοκυρα βλεποντας τον τελειο ηλιο επλυνα το μπαλκονι μου κ το ετοιμασα για πολλα πολλα ανοιξιατικα κ καλοκαιρινα καφεδακια με θεα την υπεροχη θαλασσα της καβαλας....καλη συνεχεια σε ολες.:-P:razz::-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΟΥ ποσο σε ζηλευω!!!

 

πιες και για μενα μια γουλιτσα κουκλιτσα μου:P:p:p

 

 

να υποθεσω οτι εσυ εισαι στη δουλεια ε?εγω δυστυχως ειμαι εποχιακη υπαλληλος δουλευω σε ξενοδοχειο η τουλαχιστον δουλευα γιατι για φετος ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα κ δε ξερω τι θα γινει.για αυτο κ κολλαει το μυαλο μου τις περισσοτερες φορες στο θεμα μωρο γιατι αν δουλευα δε θα προλαβαινα να σκεφτω πολυ ενω τωρα που ειμαι ολη μερα σπιτι μονη μου θελω δε θελω σκεφτομαι.ανυπομωνω να αρχισω να δουλευω γιατι αν δε δουλεψω φετος θα σαλταρω.καλη συνεχεια κ κοιτα να απολαμβανεις την δουλεια σου που σε κανει να ασχολεισαι με κατι κ να βλεπεις κ λιγο κοσμο θα σου κανει καλο.οποτε κ εγω σε ζηλευωωωωωωωωωω...:-P:razz::-P:razz:

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...