Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

νασασια μου συμφωνω κ εγω απολυτα με την μαριν.καλυτερα να αλλαξεις γιατρο κοπελα μου.εμενα ο δικος μου μου χει πει οτι οτι κ να σκεφτομαι κ ναμε προβληματιζει εστω κ αν ειναι κατι πολυ χαζο να τον παιρνω οτι ωρα κ ναναι .κ παντα με ακουει με μεγαλη προσοχη κ με καθυσηχαζει.κ πολλες φορες μου λεει να παω κ απτο γραφειο του να συζητησουμε οτι με απασχολει κ βεβαια χωρις χρηματα.γιατι την πρωτη φορα που πηγα απλα για να μιλησουμε κ πηγα να βγαλω χρηματα να πληρωσω μου λεει ¨δεν ειμαι δικηγορος να χρεωνω με την συμβουλη η με την ωρα" εκει πραγματικα καταλαβα οτι επεσα σε ανθρωπο που κοιτουσε το προβλημα μου κ οχι μονο την τσεπη μου οπως εκανε η προηγουμενη που πηγαινα.

 

 

χα πλακα κανεις τωρα ε??

εμενα με το παραμικρο τα χρεωνει ολα και χωρισ εξεταση απλα για να μιλησουμε:mad:

 

μπραβο κοπελα μου εισαι τυχερη επεσες σε καλο ανθρωπο

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια θελετε και εμενα στην παρεα σας?

 

Ειμαι η Κωνσταντινα 32 χρονων.Προσπαθω για παιδακι 16μηνες χωρις αποτελεσμα.Σημερα αδιαθετησα για αλλη μια φορα και ειμαι χαλια:-(

 

 

τι λεσ γκουφυ μου καλωσορισες για αυτο ειμαστε ολες εδω οτι θες γλυκια μου

 

εγω σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυετρα κοπελα μου και συντομα

 

φιλακια πολλα!!!!!:-P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,

ειμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ.

Σχετικά με την δική μου ιστορία ,πέρυσι εμεινα εγκυος εκανα μια χοριακή χωρίς ακομα να γνωρίζω οτι είμαι εγκυος παιρνω την γυναικολόγο μου κ τελος παντων μου λεει να ξαναπαω να κανω αλλη μια χορικη κ να παω στο ιατρείο της..Παω κ τελικα μου λεει οτι δυστιχως δεν πηγε καλα κ οτι ευτηχως δεν χρειάστηκα καθάρισμα....Πάει αυτο με ενημερώνη ομως οτι υπάρχουν δυο ινομιώματα στην μητρα κ οτι δεν προκαλούν πρόβλημα.Με αποτέλεσμα να προσπαθούμε ακομα απο τότε κ να μην γίνεται τίποτα.Πριν μερικες μερες πηγα κ εκανα εναν υπερυχο κ τα ινομιωματα ειναι μεγαλουτσικα 5,74*4.70 κ 4.99*4.75 (αλλαξα γυναικολογο κ πηγα σε αλλον) με αποτελεσμα αυτος να μου πει οτι αν δεν υπαρχη προβλημα με αιμοραγιες να μην τα πειραξω αλλιως θα πρεπει να κανω αφαιρεση μητρας μου το ειπε ωμα κ με ειρωνια στην τελικη του ειπα πως εγω θελω να κανω παιδι.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να κοιταω στο ελενα για γυναικολογο κ να παω απο εκει.

Κατι που ξεχασα υπαρχουν παιδια απο προηγουμενο γαμο κ απο τις δυο μεριες κ θελουμε κατι δικο μας που να μας κανει να νιωθουμε ακομα ποιο χαρουμενους.........

Οποια εχει κατι αναλογο ή ξερει καποιον καλο γυναικολογο στο ελενα παρακαλω να μου απαντηση ................................................................

 

 

καταρχην κοπελα μου καλωρισες και εσυ, μια αναλογη εμπειρια δεν εχω οποτε δεν μπορω να σου πω κατι παντως για ενα καλο γυναικολογο ενδιαφερομαι και εγω αν εσυ βρεις κατι πρωτη στειλε μου πμ σε ευχαριστω

 

και σε εσενα ευχομαι τα καλυτερα κοπελα μου:-P:-P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! nasasia ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΤΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΟΝΤΩΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΕΛΛΑΤΤΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.

 

 

ευχαριστω 128 επειδη κονευα να τρελαθω λεω δεν ειχα στην αρχη και εχω τωρα?

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα αγχωμένα κοριτσάκια μου!!

nasasia νομίζω το έχεις ξαναναφέρει και δεν δώσαμε σημασία.Φυσικά και πρέπει να τη σουτάρεις τη συγκεκριμένη γιατρό.Τι συμπεριφορά είναι αυτή,τι είμαστε ζώα?Και στην τελική πληρώνονται αδρά απόλες εμας για κάθε μας επίσκεψη,ας δώσουν και καμιά πληροφορία απο το τηλέφωνο δεν παθαίνουν τίποτα!!Πρέπει να το ψάξεις λίγο το θέμα,το ξέρω είναι δύσκολο να αλλαζεις γιατρό και φτου κι απ'την αρχή αλλά είναι για το καλό σου!!

JENNI1978 και ο δικός σου δεν πάει πίσω!!Τι λες κοπέλα μου που θα σου κάνει αφαιρεση μήτρας για τα ινομυώματα,τι είσαι καμιά γρια που πλέον οκ εκανες τα παιδάκια σου τώρα τι τη θες τη μήτρα??Ξέρω περιπτώσεις που αφαιρεσαν τα ινομυώματα ταυτόχρονα με τον τοκετό ή και άλλες περιπτώσεις που εμποδίζαν για τη σύλληψη στο σημείο που ήταν κι έτσι τα αφαίρεσαν αλλά φυσικά χωρίς να αφαιρέσουν και τη μήτρα κι ύστερα έμειναν έγκυες κανονικότατα!Μα τι πράγματα είναι αυτά,θα μας τρελάνουν οι χασάπηδες??Βέβαια δεν βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι,αλλά είναι κάποιοι....

GOUFI78 έχεις ξεκινήσει κοπέλα μου καθόλου το ψαξιμο,καμιά αγωγή?Υπάρχει κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο ή απλά δεν μένεις?Εύχομαι εδώ που ήρθες να είμαστε τυχερές και σύντομα να μείνουμε όλες έγκυες!!

Μπράβο ρε aretin336 που ξεχάστηκες για λίγο!Κι έτσι να κάνεις πάντα για να μην το σκεφτεσαι,να πηγαίνεις βόλτες!Αφού σε πιάνει,γιατί εγώ όταν είμαι χάλια,ο,τι και να κάνω δεν το ξεπερνάω!!Ευχομαι ένα όμορφο και ήρεμο βράδυ σε όλες σας!!!!!

 

μπραβο αρνακι μου με καλυψες πωπω κοριτσια ειλικρινα συγνωμη για εχθες δεν μιλιωμουν

 

αν εχετε να προτεινεται καμμια κοπελα γυναικολογο ασ μου στειλει πμ

 

ευχαριστω

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρεεεεε καλημερα σας δεν σας ειχα δει ημουν αποροφημενη στο να δινω απαντησεισ

 

καλημερα αρετη χιχι μαλλον λογο καιρου το ιδιο παθαινω και εγω :-P

 

καλημερα ναντια

 

μαριλ σιγουρα θα το δεις γλυκια μου και καλωσηρθες!!!!!!!!!

 

ελπιζω μην ξεχασα κανεναν φιλουρεςςςςςς

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χα πλακα κανεις τωρα ε??

εμενα με το παραμικρο τα χρεωνει ολα και χωρισ εξεταση απλα για να μιλησουμε:mad:

 

μπραβο κοπελα μου εισαι τυχερη επεσες σε καλο ανθρωπο

 

μακαρι να μασταν κοντα να σου τον συναιστηνα.κ επειδη εχω αλλαξει 5 γιατρους μεχρι τωρα γιατι ειχα παντα προβλημα με την καταραμενη περιοδο πραγματικα ειναι ο πρωτος που εχω τοσο θαρος κ του μιλαω στον ενικο.παντα μεχρι να αποφασισω να παρω τηλεφωνο τους προηγουμενους γιατρους το σκεφτομουν για μερες κ δεν το αποφασιζα κ μεχρι να παω να με δει με ετρωγε το αγχος γιατι δεν ειχα το θαρρος κ φοβομουν.να σκεφτεις οτι πιο ευκολα πηγαινα στον οδοντιατρο παρα στον γυναικολογο,ενω τωρα ουτε το σκεφτομαι γιατι νοιωθω επιτελους ασφαλεια κ σιγουρια...σου ευχομαι πραγαμτικα να βρεις κ εσυ καποιον αντιστοιχο.:P:p:p

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

ναι κοπελα μου μακαρι να βρω καποιον καλο ετσι οπως τα λες ειναι και εγω σκεφτομουν πριν παρω τηλ και μπορω να σου πω οτι πηρα περισσοτερο επειδη μου εβαλε ο αντρας μου τις φωνες και μου λεει πας καλα γιατρος ειναι να την παρεις αμμεσως και σου λεω εγω τωρα οτι φτανουμε στο πολυποθητο αποτελεσμα και χρειαστω πχ κατι στον 5ο μηνα και την παρω τηλεφωνο ετσι θα μου φερθει?

 

και αντε τοτε να ψαχνεις για αλλο εγω θελω καποιν στην αθηνα αν ποτε εχεις υποψιν σου

 

σε ευχαριστω

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι κοπελα μου μακαρι να βρω καποιον καλο ετσι οπως τα λες ειναι και εγω σκεφτομουν πριν παρω τηλ και μπορω να σου πω οτι πηρα περισσοτερο επειδη μου εβαλε ο αντρας μου τις φωνες και μου λεει πας καλα γιατρος ειναι να την παρεις αμμεσως και σου λεω εγω τωρα οτι φτανουμε στο πολυποθητο αποτελεσμα και χρειαστω πχ κατι στον 5ο μηνα και την παρω τηλεφωνο ετσι θα μου φερθει?

 

και αντε τοτε να ψαχνεις για αλλο εγω θελω καποιν στην αθηνα αν ποτε εχεις υποψιν σου

 

σε ευχαριστω

 

λοιπον εχω μεγαλο σοι στην αθηνα συγκεκριμενα σε πειραια κ αιγαλεω σε βολευει, θα ρωτησω την θεια μου κ την ξαδερφη μου κ αν εχουν καποιον καλο υποψιν θα σου πω.γιατι πιστεψε με καταλαβαινω ποσο αναγκη εχεις να εμπιστευτεις καποιον αυτη την στιγμη.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

 

NASASIA KAI JENNI1978 , ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ , ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ .ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ... ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ....ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ NASASIA Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MARIL87 και SERI1 καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!

nasasia στείλε μου πμ σε ποια περιοχή μένεις να σου δώσω και την δικιά μου άμα θες!!Ενημέρωσέ με όμως για το μήνυμα γιατι δεν έχω ξαναλάβει ή ξαναστείλει και δεν ξέρω πως το βλέπω!!Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

 

NASASIA KAI JENNI1978 , ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ , ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ .ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ... ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ....ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ NASASIA Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ...

Καλησπέρα SERI1 αν σου ειναι ευκολο κ μπορεις στειλε πμ για την γυναικολογο σου ,γιατι πραγματικα δεν αντεχω αλλο......................Σ ευχαριστω καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

τι λεσ γκουφυ μου καλωσορισες για αυτο ειμαστε ολες εδω οτι θες γλυκια μου

 

εγω σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυετρα κοπελα μου και συντομα

 

φιλακια πολλα!!!!!:-P

 

καλημερα κουκλες!!

GOYFI στα ιδια ειμαστε...

ειμαι 33 και μετα από 16 μηνες απλα τιποτα....

ετσι απλά...

 

όσο για την αλλαγή γιατρου...

βρε μηπώς αν αλλάξουμε αλλάξει και το γούρι? τι να πω πια!!!

μην με παρεξηγείτε!!

 

 

μια τεραααααααααααστια καλή μερα σε όοοοολες!!!!

 

Καλησπέρα στα αγχωμένα κοριτσάκια μου!!

nasasia νομίζω το έχεις ξαναναφέρει και δεν δώσαμε σημασία.Φυσικά και πρέπει να τη σουτάρεις τη συγκεκριμένη γιατρό.Τι συμπεριφορά είναι αυτή,τι είμαστε ζώα?Και στην τελική πληρώνονται αδρά απόλες εμας για κάθε μας επίσκεψη,ας δώσουν και καμιά πληροφορία απο το τηλέφωνο δεν παθαίνουν τίποτα!!Πρέπει να το ψάξεις λίγο το θέμα,το ξέρω είναι δύσκολο να αλλαζεις γιατρό και φτου κι απ'την αρχή αλλά είναι για το καλό σου!!

JENNI1978 και ο δικός σου δεν πάει πίσω!!Τι λες κοπέλα μου που θα σου κάνει αφαιρεση μήτρας για τα ινομυώματα,τι είσαι καμιά γρια που πλέον οκ εκανες τα παιδάκια σου τώρα τι τη θες τη μήτρα??Ξέρω περιπτώσεις που αφαιρεσαν τα ινομυώματα ταυτόχρονα με τον τοκετό ή και άλλες περιπτώσεις που εμποδίζαν για τη σύλληψη στο σημείο που ήταν κι έτσι τα αφαίρεσαν αλλά φυσικά χωρίς να αφαιρέσουν και τη μήτρα κι ύστερα έμειναν έγκυες κανονικότατα!Μα τι πράγματα είναι αυτά,θα μας τρελάνουν οι χασάπηδες??Βέβαια δεν βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι,αλλά είναι κάποιοι....

GOUFI78 έχεις ξεκινήσει κοπέλα μου καθόλου το ψαξιμο,καμιά αγωγή?Υπάρχει κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο ή απλά δεν μένεις?Εύχομαι εδώ που ήρθες να είμαστε τυχερές και σύντομα να μείνουμε όλες έγκυες!!

Μπράβο ρε aretin336 που ξεχάστηκες για λίγο!Κι έτσι να κάνεις πάντα για να μην το σκεφτεσαι,να πηγαίνεις βόλτες!Αφού σε πιάνει,γιατί εγώ όταν είμαι χάλια,ο,τι και να κάνω δεν το ξεπερνάω!!Ευχομαι ένα όμορφο και ήρεμο βράδυ σε όλες σας!!!!!

 

Καλησπερα κοριτσακια σημερα επηξαα στη δουλεια κ δε μπορεσα να μπω καθολου.Ευχαριστώ πολυ για το καλοσωρισμα:PΘΑ σας διηγηθω την ιστορια μου.Παντρευτηκα τον Σεπτεμβρη 2009.Αφου γυρισαμε απο το ταξιδι βαλαμε μπρος για παιδακι.Για καλη μου τυχη εμεινα εγκυος με την πρωτη.Η χαρα δεν κραησε για πολυ γιατι ηταν βιοχιμικη η εγκυμοσυνη.Ο γυναικολογος μου ειπε να αφησω ενω μεινα για να χαλαρωσω και μετα παλι βουρ στο ψητο.΄Λογω ασταθους κυκλου ξεκινησα θεραπεια με κλομιφαινη (4 μηνες)και ενεση pregnyl(3μηνες).Παλι τζιφος.Τον Μαιο 2010 ο καλος μου εκανε σπερμοδιαγραμμα το οποιο εκτος απο ενα ασημαντο μικροβιο(ακολουθησαμε μια μικρη θεραπεια)ηταν πολυ καλο.Αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα.Τον Αυγουστο 2010 εκανα σαλπιγγογραφια.Το αποτελεσμα ηταν καλο.Τον Σεπτεμβρη-Οκτωβρη ξαναπαρακολουθησα μονη μου την ωορηξια(με τεστακια).Τζιφος.Τον Φεβρουαριο 2011 πηγαμε για μια δευτερη γνωμη ο οποιος μας μπερδεψε πιο πολυ.Ισως ειπε να μην σπανε τα ωαρια μου.Η να μην ειναι καλα ποιοτικα.Τωρα κατα τις 28.03 θα παω στον δικο μου(για τσεκ απ)και για να δω τι θα κανω απο εδω και περα.Σε προηγουμενη συζητηση που καναμε μου είπε οτι οταν νιωσω ετοιμη να κανω λαπαροσκοπηση.Ο ιδιος ειναι πολυ χαλαρος και οτι ειναι θεμα χρονου να μεινω εγκυος..:rolleyes:Περιμενω τα δικα σας πορισματα:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια ,

ειμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ.

Σχετικά με την δική μου ιστορία ,πέρυσι εμεινα εγκυος εκανα μια χοριακή χωρίς ακομα να γνωρίζω οτι είμαι εγκυος παιρνω την γυναικολόγο μου κ τελος παντων μου λεει να ξαναπαω να κανω αλλη μια χορικη κ να παω στο ιατρείο της..Παω κ τελικα μου λεει οτι δυστιχως δεν πηγε καλα κ οτι ευτηχως δεν χρειάστηκα καθάρισμα....Πάει αυτο με ενημερώνη ομως οτι υπάρχουν δυο ινομιώματα στην μητρα κ οτι δεν προκαλούν πρόβλημα.Με αποτέλεσμα να προσπαθούμε ακομα απο τότε κ να μην γίνεται τίποτα.Πριν μερικες μερες πηγα κ εκανα εναν υπερυχο κ τα ινομιωματα ειναι μεγαλουτσικα 5,74*4.70 κ 4.99*4.75 (αλλαξα γυναικολογο κ πηγα σε αλλον) με αποτελεσμα αυτος να μου πει οτι αν δεν υπαρχη προβλημα με αιμοραγιες να μην τα πειραξω αλλιως θα πρεπει να κανω αφαιρεση μητρας μου το ειπε ωμα κ με ειρωνια στην τελικη του ειπα πως εγω θελω να κανω παιδι.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να κοιταω στο ελενα για γυναικολογο κ να παω απο εκει.

Κατι που ξεχασα υπαρχουν παιδια απο προηγουμενο γαμο κ απο τις δυο μεριες κ θελουμε κατι δικο μας που να μας κανει να νιωθουμε ακομα ποιο χαρουμενους.........

Οποια εχει κατι αναλογο ή ξερει καποιον καλο γυναικολογο στο ελενα παρακαλω να μου απαντηση ................................................................

 

 

jenni, κάποιον γυναικολόγο στο έλενα δεν ξέρω για να σου συστήσω,σίγουρα θα βρεις κάποιον γιατί πολλά κορίτσια θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Εγώ θα ήθελα μόνο να σου πω για τα ινομυώματα, σίγουρα να πάρεις κι άλλη γνώμη και φυσικά να μην αγχώνεσαι. Είχα κι εγώ ινομύωμα το οποίο ανακάλυψα μετά την πρώτη μου παλλίνδρομη.Ήταν σαν στραγαλάκι κι απλά το παρακολουθούσαμε. Κάποια στιγμή έκανα 6 μήνες να πάω στο γυναικολόγο κι είχε πάει 4,5 εκ.Το έβγαλα με λαπαροσκόπηση γιατί παρεκτόπιζε το ενδομήτριο.Μετά απ'την αφαίρεση, ξανάμεινα έγκυος στους 6 μήνες.

Οπωσδήποτε να πάρεις κι άλλη γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?εγω σημερα ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση,παρολη την καταρακτωδη βροχη που μου εκανε την μπουγαδα λουτσα κ ξαναεβαλα το πλυντηριο δε πτοηθηκα...σταματησα να σκεφτομαι οτιδηποτε αφορα καθυστερηση χοριακη τον γιατρο που θα παω την δευτερα κ τι θαμου πει κλπ.πηγα μια βολτα στην αγορα κ τωρα μαζευτηκα επιτελους να μαγειρεψω στο αγορακι μου που θα γυρισει σε λιγο απτην δουλεια.κ εστι χαλια οπως ειναι ο καιρος θα χουχουλιασουμε στον καναπε κ θα λιωσουμε στις ταινιες.το συστηνω ανεπιφιλαχτα.καλο σαβ/κο κοριτσακια.να χαρειτε τους αντρουλιδες σας οσο περισσοτερο μπορειτε (κ μη παει το μυαλο σας στο πονηρο αμεσως).:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz:

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΗ ΦΑΣΙΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΟΛΥΜΠΑΩ.....ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΖΑΜΠΑ Η ΧΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΕΥΡΑ ΚΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?εγω σημερα ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση,παρολη την καταρακτωδη βροχη που μου εκανε την μπουγαδα λουτσα κ ξαναεβαλα το πλυντηριο δε πτοηθηκα...σταματησα να σκεφτομαι οτιδηποτε αφορα καθυστερηση χοριακη τον γιατρο που θα παω την δευτερα κ τι θαμου πει κλπ.πηγα μια βολτα στην αγορα κ τωρα μαζευτηκα επιτελους να μαγειρεψω στο αγορακι μου που θα γυρισει σε λιγο απτην δουλεια.κ εστι χαλια οπως ειναι ο καιρος θα χουχουλιασουμε στον καναπε κ θα λιωσουμε στις ταινιες.το συστηνω ανεπιφιλαχτα.καλο σαβ/κο κοριτσακια.να χαρειτε τους αντρουλιδες σας οσο περισσοτερο μπορειτε (κ μη παει το μυαλο σας στο πονηρο αμεσως).:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz:

 

Αχ aretin336 μην το παίρνεις πίσω!!!!!!!!!!!!!Αμ εκεί είναι που πρέπει να έχουμε το μυαλό μας:o αν θέλουμε να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλό Σαβ/κο!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΗ ΦΑΣΙΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΟΛΥΜΠΑΩ.....ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΖΑΜΠΑ Η ΧΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΕΥΡΑ ΚΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

 

Καλησπέρα 128!Άσε τη φασίνα και ξεκουράσου λίγο γιατί εσύ σήμερα και ο αντρούλης σου πρέπει οπωσδήποτε να σκέφτεστε 'πονηρά' :wink: και να μην αφήσετε την ωορηξία να πάει χαμένη..........Και να σκέφτεσαι θετικά είπαμε!Άντε καλή διασκέδαση!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ aretin336 μην το παίρνεις πίσω!!!!!!!!!!!!!Αμ εκεί είναι που πρέπει να έχουμε το μυαλό μας:o αν θέλουμε να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλό Σαβ/κο!!!:P:p:p

 

 

καλα ντε μη τα παιρνεις κ της μετρητης αυτα που ειπα....χαχαχαχα αστεια δε σηκωνετε?εγω παντως μια χαρα τον εκμεταλευτηκα μολις γυρισε κ ας μην εχω κ ωορηξια... ( δασκελε που διδασκες). τωρα του εκανα καφεδακι κ παλευω να τον ξυπνησω αλλα μαλλον τον κουρασα πολυ και δεν ξυπναει με τιποτα.να δουμε και εκεινες τις ταινιες που λεγαμε οχι τιποτα αλλο...

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια σημερα επηξαα στη δουλεια κ δε μπορεσα να μπω καθολου.Ευχαριστώ πολυ για το καλοσωρισμα:PΘΑ σας διηγηθω την ιστορια μου.Παντρευτηκα τον Σεπτεμβρη 2009.Αφου γυρισαμε απο το ταξιδι βαλαμε μπρος για παιδακι.Για καλη μου τυχη εμεινα εγκυος με την πρωτη.Η χαρα δεν κραησε για πολυ γιατι ηταν βιοχιμικη η εγκυμοσυνη.Ο γυναικολογος μου ειπε να αφησω ενω μεινα για να χαλαρωσω και μετα παλι βουρ στο ψητο.΄Λογω ασταθους κυκλου ξεκινησα θεραπεια με κλομιφαινη (4 μηνες)και ενεση pregnyl(3μηνες).Παλι τζιφος.Τον Μαιο 2010 ο καλος μου εκανε σπερμοδιαγραμμα το οποιο εκτος απο ενα ασημαντο μικροβιο(ακολουθησαμε μια μικρη θεραπεια)ηταν πολυ καλο.Αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα.Τον Αυγουστο 2010 εκανα σαλπιγγογραφια.Το αποτελεσμα ηταν καλο.Τον Σεπτεμβρη-Οκτωβρη ξαναπαρακολουθησα μονη μου την ωορηξια(με τεστακια).Τζιφος.Τον Φεβρουαριο 2011 πηγαμε για μια δευτερη γνωμη ο οποιος μας μπερδεψε πιο πολυ.Ισως ειπε να μην σπανε τα ωαρια μου.Η να μην ειναι καλα ποιοτικα.Τωρα κατα τις 28.03 θα παω στον δικο μου(για τσεκ απ)και για να δω τι θα κανω απο εδω και περα.Σε προηγουμενη συζητηση που καναμε μου είπε οτι οταν νιωσω ετοιμη να κανω λαπαροσκοπηση.Ο ιδιος ειναι πολυ χαλαρος και οτι ειναι θεμα χρονου να μεινω εγκυος..:rolleyes:Περιμενω τα δικα σας πορισματα:D

 

Αχ βρε GOYFI78 τι μου θύμησες!Κι εμείς το Σεπτεμβρη του 2009 παντρευτήκαμε,κάναμε και ένα υπέροχο ταξίδι γεμάτο αγκαλίτσες..:wink:,αλλά δεν ήμασταν ακόμα έτοιμοι για παιδάκι,θέλαμε να συνηθήσουμε λιγο στα καινούργια δεδομένα!!Τι βλάκες που ήμασταν,με τέτοια χαλαρότητα που είχαμε τότε θα είχαμε πιάσει 5 παιδιά όχι ένα!!Κι έτσι ξεκινήσαμε λίγο αργότερα τις προσπάθειες!!Και μετά τα ψαξίματα του τί συμβαίνει!Με αποτέλεσμα τώρα να είμαι κι εγώ εδώ και 3 μήνες με κλομιφέν και πρεγκνύλ και προγραμματισμένες επαφές..Πως να ξεαγχωθούμε λοιπόν???Εσύ έχεις πολυκυστικές ωοθήκες ή απλά ακανόνιστο κύκλο?Γιατί εγώ είχα εντελώς τρελό κύκλο,αλλα λόγω πολυκυστικών!!Μόνο τώρα με τα χάπια που παίρνω και την ένεση έγινε σταθερός!Θα κάνω μέχρι 6 κύκλους κλομιφένη απ'οτι μου είπε η γιατρός και μετά ποιός ξέρει τι θα ακολουθήσει...Αντε υπομονή να δούμε τι θα σου πει και ο δικός σου γιατρός!!Καλό βράδυ!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε GOYFI78 τι μου θύμησες!Κι εμείς το Σεπτεμβρη του 2009 παντρευτήκαμε,κάναμε και ένα υπέροχο ταξίδι γεμάτο αγκαλίτσες..:wink:,αλλά δεν ήμασταν ακόμα έτοιμοι για παιδάκι,θέλαμε να συνηθήσουμε λιγο στα καινούργια δεδομένα!!Τι βλάκες που ήμασταν,με τέτοια χαλαρότητα που είχαμε τότε θα είχαμε πιάσει 5 παιδιά όχι ένα!!Κι έτσι ξεκινήσαμε λίγο αργότερα τις προσπάθειες!!Και μετά τα ψαξίματα του τί συμβαίνει!Με αποτέλεσμα τώρα να είμαι κι εγώ εδώ και 3 μήνες με κλομιφέν και πρεγκνύλ και προγραμματισμένες επαφές..Πως να ξεαγχωθούμε λοιπόν???Εσύ έχεις πολυκυστικές ωοθήκες ή απλά ακανόνιστο κύκλο?Γιατί εγώ είχα εντελώς τρελό κύκλο,αλλα λόγω πολυκυστικών!!Μόνο τώρα με τα χάπια που παίρνω και την ένεση έγινε σταθερός!Θα κάνω μέχρι 6 κύκλους κλομιφένη απ'οτι μου είπε η γιατρός και μετά ποιός ξέρει τι θα ακολουθήσει...Αντε υπομονή να δούμε τι θα σου πει και ο δικός σου γιατρός!!Καλό βράδυ!!

 

 

να σου πω εγω που ξερω τι θα ακολουθησει? (μιας κ απο οτι φενεται μονη μου θα το πιω το καφεδακι ο αντρας μου δεν ξυπναει) εγω πηρα 1 κυκλο μονο κλομιφαιν αλλα μου τα εκοψε αμεσως γιατι εκανα κυστη.βεβαια σου τα λεω μονο πληροφοριακα γιατι μεχρι τοτε ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει το πολυποθητο αγγελουδι ειμαι σιγουρη κ δε θα τις χρειαστεις .μετα λοιπον εχουν σειρα οι ενεσεις πιουρεγκον η μενοπουρ οι κ τις 2 παραλληλα οπως θα τις παρω κ εγω την επομενη φορα γιατι μονο η πουρεγκον δεν εκανε δουλεια παραλληλα θα κανεις κ την ουλτραλουργκαν κ τελευταια την πρεγνυλ οπως κ τωρα.κοινως θα κανεις την κοιλιτσα σουρωτηρι.ευτυχως ειναι μικρες οι βελονες κ δεν πονανε καθολου.εγω μονη μου της κανω.εκπιζω να σε καλυψα...:-P:-P:-P:-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

jenni, κάποιον γυναικολόγο στο έλενα δεν ξέρω για να σου συστήσω,σίγουρα θα βρεις κάποιον γιατί πολλά κορίτσια θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Εγώ θα ήθελα μόνο να σου πω για τα ινομυώματα, σίγουρα να πάρεις κι άλλη γνώμη και φυσικά να μην αγχώνεσαι. Είχα κι εγώ ινομύωμα το οποίο ανακάλυψα μετά την πρώτη μου παλλίνδρομη.Ήταν σαν στραγαλάκι κι απλά το παρακολουθούσαμε. Κάποια στιγμή έκανα 6 μήνες να πάω στο γυναικολόγο κι είχε πάει 4,5 εκ.Το έβγαλα με λαπαροσκόπηση γιατί παρεκτόπιζε το ενδομήτριο.Μετά απ'την αφαίρεση, ξανάμεινα έγκυος στους 6 μήνες.

Οπωσδήποτε να πάρεις κι άλλη γνώμη!

Someday,καλησπερα καταρχην χαρηκα για την εγκυμοσυνη σου....Να σε ρωτησω γιατι ειμαι ασχετη η λαμπαροσκοπηση πως γινεται εχω ακουσει διαφορα κ πραγματικα δεν ξερω αν ειναι κ σωστα........Γινεται με ολικη ναρκωση ???Σου κανουνε καισαρικη??

Link to comment
Share on other sites

aretin336 και με κάλυψες και με άγχωσες κι άλλο!!Τι ενέσεις είναι όλες αυτές πάλι και τι διαφορά κάνουν απ'οτι τα χάπια που ήδη παίρνω?Κοριτσάκι ελπίζω να ξύπνησε ο αντρούλης σου και τώρα να παρακολουθείτε τις ταινίες και όχι μόνο.....Αλλά μην τον εξουθενώσεις τον άνθρωπο γιατί έρχονται και οι γόνιμες μέρες!!!!χιχιχιχι:lol:Καλό βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...