Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλως ηρθες στην μεγαλη μας παρεα αντα.καλη τυχη κ σε σενα.φανταζομαι τις εξετασεις σου τις συστησε η γιατρος σου για να δειτε γιατι δεν εμεινες εγγυος ακομη.αφου πειρατε τα αποτελεσματα κ ηταν καλα τι σου ειπε?δε σου προτεινε καποιες επιλογες για να συνεχισετε?με πιο απλη την ελεγχομενη οωρηξια?

 

 

Se efxaristw poli gia tin amesi apantisi sou kouklitsa mou....Akou...tis eksetaseis tis ekana oles katopin entolis tis giatrou mou gia na dei ean einai ola kala...Afou eide pws ola apo plevras mou itan kala mou eipe pws to epomeno tha itan na kanoume spermodiagramma, pragma pou den afora emena dld alla ton andra mou ....proteine omws na mi ginei akoma...na kse agxwthw kai na afisw ligous mines k na tin ksanaepiskeptw prin to klaokairi giati eimai mikri thewrei akoma(28 eimai, den eimai kai toso mikri diladi!!!)...ti rwtisa gia ta test gonimwn imerwn k mou proteine na mi mpw se tetoia diadikasia giati tha agxwthw perisootero...episis sizitisa mazi tis ti salpiggografia k den mou ti sistinei akoma giati ti thewrei diskoli san eksetasi....ti allo na kanw pia?!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλως ηρθες στην μεγαλη μας παρεα αντα.καλη τυχη κ σε σενα.φανταζομαι τις εξετασεις σου τις συστησε η γιατρος σου για να δειτε γιατι δεν εμεινες εγγυος ακομη.αφου πειρατε τα αποτελεσματα κ ηταν καλα τι σου ειπε?δε σου προτεινε καποιες επιλογες για να συνεχισετε?με πιο απλη την ελεγχομενη οωρηξια?

 

 

 

Sou ksanagrafw defteri fora giati den eida na emfanistike i apantisi mou...Efxaristw areti mou pou mou apantises katarxin...Elega oti tis eksetaseis oles tis ekana katopin odigiwn tis giatrou mou....Afou eide oti ta apotelesmata mou itan kala mou eipe oti apomenei na kanei o andras mou spermodiagramma alla kata ti gnwmi tis o xi akoma...na perimenw ligous mines kai na kse agxwthw kai prin to kalokairi na tin episkeftw pali....thewrei oti eimai poli mikri akoma(eimai 28!!!siga ti mpempeka!!!!) gia na agxwnomai kai na mpainw se alles diadikasies opws ti salpigografia pou tis eipa egw tin opoia ekeini thewrei poli diskoli exetasi...den kserw, ti allo na kanw pia?????!!!!

Link to comment
Share on other sites

Se efxaristw poli gia tin amesi apantisi sou kouklitsa mou....Akou...tis eksetaseis tis ekana oles katopin entolis tis giatrou mou gia na dei ean einai ola kala...Afou eide pws ola apo plevras mou itan kala mou eipe pws to epomeno tha itan na kanoume spermodiagramma, pragma pou den afora emena dld alla ton andra mou ....proteine omws na mi ginei akoma...na kse agxwthw kai na afisw ligous mines k na tin ksanaepiskeptw prin to klaokairi giati eimai mikri thewrei akoma(28 eimai, den eimai kai toso mikri diladi!!!)...ti rwtisa gia ta test gonimwn imerwn k mou proteine na mi mpw se tetoia diadikasia giati tha agxwthw perisootero...episis sizitisa mazi tis ti salpiggografia k den mou ti sistinei akoma giati ti thewrei diskoli san eksetasi....ti allo na kanw pia?!!

 

 

ξερεις τι μου κανει εντυπωση?οτι δεν εκανε ο αντρας σ πρωτος εξετασεις.εγω κ πολλες κοπελες εδω οταν αρχισα να το ψαχνω ο γιατρος μου μου ειπε οτι πρωτα θα κανε ο αντρας μου την εξεταση κ που ειναι πολυ πιο απλη κ ανωδυνη απο ολες αυτες που πρεπει να κανουμε εμεις κ μετα θα ψαχτω εγω.ευτυχως ο αντρας μου δεν ειχε κανενα προβλημα ισα ισα που η μικροβιολογος ειπε οτι καιρο ειχε να δει τετοια αποτελεσματα. εγω προτεινω οταν αποφασισετε να το ξεκινησετε πιο σοβαρα να κανει πρωτα ο αντρουλης σου κ μετα να να μπεις εσυ στην διαδικασια.κ μεχρι τοτε απολαυσετε τον αντρουλη σου χωρις να σκεφτεσαι το μωρακι.ελπιζω να ερθει συντομα κ να μην χρειαστει να κανετε τιποτα περισσοτερο. α οσο για την ελεγχομενη οωρηξια που σου ειπα δεν εννοουσα τα τεστ του φαρμακειου αλλα κολπικο υπερηχο τις γονιμες μερες για να σου πει ο γιατρος ποτε ακριβως εχεις οωρηξια.αλλα ας μην σε αγχωνω θα σου τα πει κ ο γιατρος σ αν χρειαστε καλη συνεχεια.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι μου κανει εντυπωση?οτι δεν εκανε ο αντρας σ πρωτος εξετασεις.εγω κ πολλες κοπελες εδω οταν αρχισα να το ψαχνω ο γιατρος μου μου ειπε οτι πρωτα θα κανε ο αντρας μου την εξεταση κ που ειναι πολυ πιο απλη κ ανωδυνη απο ολες αυτες που πρεπει να κανουμε εμεις κ μετα θα ψαχτω εγω.ευτυχως ο αντρας μου δεν ειχε κανενα προβλημα ισα ισα που η μικροβιολογος ειπε οτι καιρο ειχε να δει τετοια αποτελεσματα. εγω προτεινω οταν αποφασισετε να το ξεκινησετε πιο σοβαρα να κανει πρωτα ο αντρουλης σου κ μετα να να μπεις εσυ στην διαδικασια.κ μεχρι τοτε απολαυσετε τον αντρουλη σου χωρις να σκεφτεσαι το μωρακι.ελπιζω να ερθει συντομα κ να μην χρειαστει να κανετε τιποτα περισσοτερο. α οσο για την ελεγχομενη οωρηξια που σου ειπα δεν εννοουσα τα τεστ του φαρμακειου αλλα κολπικο υπερηχο τις γονιμες μερες για να σου πει ο γιατρος ποτε ακριβως εχεις οωρηξια.αλλα ας μην σε αγχωνω θα σου τα πει κ ο γιατρος σ αν χρειαστε καλη συνεχεια.

 

den ekane o andras mou prwtos eksetaseis giati etyxe k piga egw gia to kathierwmeno test pap, kei anixneftikan kapoia igra ekana kolpikes eksetaseis, kai telos ekana k ormonikes gia thiroeidi (Asxeto) k vrethikan k ola ta alla...twra tha ton valw na paei mallon...i na min ton agxwsw akoma???1,5 xronos den einai ipervoliko diastima?? perases k esi tetoia agxi i isoun pio tyxeroula???

Link to comment
Share on other sites

για να μην ξαναγραφω την ιστορια μου κ κουραζω αν δε βαριεσαι πηγαινε στην 22 σελιδα να την διαβασεις κ εγω καινουρια ειμαι σχετικα στο φορουμ.να αγχωθει ο αντρας σ δεν χρειαζεται δεν ειναι τιποτα.καλο ειναι για μενα να αρχιζεις να το ψαχνεις,1.5 χρονος δεν ειναι κ λιγος κ αν υπαρχει κανενα προβλημα (που δεν σου το ευχομαι) να εχεις τον καιρο να το αντιμετωπισεις.εμεις παιδευομαστε 2.5 χρονια τωρα...

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να μην ξαναγραφω την ιστορια μου κ κουραζω αν δε βαριεσαι πηγαινε στην 22 σελιδα να την διαβασεις κ εγω καινουρια ειμαι σχετικα στο φορουμ.να αγχωθει ο αντρας σ δεν χρειαζεται δεν ειναι τιποτα.καλο ειναι για μενα να αρχιζεις να το ψαχνεις,1.5 χρονος δεν ειναι κ λιγος κ αν υπαρχει κανενα προβλημα (που δεν σου το ευχομαι) να εχεις τον καιρο να το αντιμετωπισεις.εμεις παιδευομαστε 2.5 χρονια τωρα...

 

 

Pwpw ti travikses k esi!!!2 test thetika???na sou pw kati???diavasa kati swsto edw mesa kai sto parathetw mipws osu xei diafygei gia na dwsw ligi aisiodoksia...grafei mia kopela:Αντικειμενικά, δε ξέρω κανένα ζευγάρι μικρότερο ή μεγαλύτερο σε ηλικία που να θέλει παιδί και να μη τα κατάφερε. Όλοι έχουν παιδιά! Το πότε το απέκτησε ο καθένας δεν έχει σημασία, όσο το αποτέλεσμα. 'Ετσι κι εμεις λοιπόν. Κάποια στιγμή θα έρθει

 

etsi den einai???kserw pws einai poli odiniro afto pou travame kathe mina pou pame stin toualeta ana mia wra kai erxetai i anathematismeni i periodos,alla sigoura kapoia stigmi oles tha ginoume miteres...eimaste k stin idia ilikia...me provlimatises vevaia me tin istoria sou k arxizw k pistevw mipws exw k egw adiafori giatro k prepei kati na kanw giafto....1,5 xronos sigoura den einai ligos apo tin mia, apo tin alli diavazw edw istories pou mprosta stis dikes mas einai to elaxisto afto to noumero...kserw k egw ti na pw....o giatros sou einai kalos e?

Link to comment
Share on other sites

etsi den einai???kserw pws einai poli odiniro afto pou travame kathe mina pou pame stin toualeta ana mia wra kai erxetai i anathematismeni i periodos,alla sigoura kapoia stigmi oles tha ginoume miteres...eimaste k stin idia ilikia...me provlimatises vevaia me tin istoria sou k arxizw k pistevw mipws exw k egw adiafori giatro k prepei kati na kanw giafto....1,5 xronos sigoura den einai ligos apo tin mia, apo tin alli diavazw edw istories pou mprosta stis dikes mas einai to elaxisto afto to noumero...kserw k egw ti na pw....o giatros sou einai kalos e?

 

 

πιστεψε με εχω αλλαξει 5 γιατρους μεχρι τωρα ευτυχως αυτος δειχνει οτι νοιαζεται.ειναι ξαδερφος μιας φιλης μου αυτη μου τον συστησε κ αν κ αργησε να με πεισει να παω τωρα την ευγνωμονω που επεμενε.δεν ξερω αν διαβασες νωριτερα που εγραψα σημερα ειμαι κ σε μια περιεργη φαση αρχισα να σκεφτομαι παλι μηπως ειμαι εγγυος οσο καθυστερει η συχαμενη να ερθει...

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

etsi den einai???kserw pws einai poli odiniro afto pou travame kathe mina pou pame stin toualeta ana mia wra kai erxetai i anathematismeni i periodos,alla sigoura kapoia stigmi oles tha ginoume miteres...eimaste k stin idia ilikia...me provlimatises vevaia me tin istoria sou k arxizw k pistevw mipws exw k egw adiafori giatro k prepei kati na kanw giafto....1,5 xronos sigoura den einai ligos apo tin mia, apo tin alli diavazw edw istories pou mprosta stis dikes mas einai to elaxisto afto to noumero...kserw k egw ti na pw....o giatros sou einai kalos e?

 

 

πιστεψε με εχω αλλαξει 5 γιατρους μεχρι τωρα ευτυχως αυτος δειχνει οτι νοιαζεται.ειναι ξαδερφος μιας φιλης μου αυτη μου τον συστησε κ αν κ αργησε να με πεισει να παω τωρα την ευγνωμονω που επεμενε.δεν ξερω αν διαβασες νωριτερα που εγραψα σημερα ειμαι κ σε μια περιεργη φαση αρχισα να σκεφτομαι παλι μηπως ειμαι εγγυος οσο καθυστερει η συχαμενη να ερθει...

 

 

pwpw!!!!!!!!!!skeftesai???efxomai na sou ferw gouri!!!!!!!!!!enimerwse me!!!!kai isws xreiastw kai egw ton giatro sou....giati exeis sigoura krisi kali meta apo 5 giatrous!!!

Link to comment
Share on other sites

pwpw!!!!!!!!!!skeftesai???efxomai na sou ferw gouri!!!!!!!!!!enimerwse me!!!!kai isws xreiastw kai egw ton giatro sou....giati exeis sigoura krisi kali meta apo 5 giatrous!!!

 

προσπαθω να μην το σκεφτομαι η αληθεια ειναι αλλα δεν ειναι κ ευκολο στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα να μην τον ξεσηκωνω αδικα για αυτο κ ειμαι ολη μερα στο φορουμ για να μοιραζομαι τις σκεψεις μου με σας.ευχαριστω που εισαι κ εσυ εδω με βοηθας πολυ.οσο για τον γιατρο πολυ ευχαριστως αν εισαι καπου κοντα.εγω ειμαι καβαλα.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

pwpw!!!!!!!!!!skeftesai???efxomai na sou ferw gouri!!!!!!!!!!enimerwse me!!!!kai isws xreiastw kai egw ton giatro sou....giati exeis sigoura krisi kali meta apo 5 giatrous!!!

 

προσπαθω να μην το σκεφτομαι η αληθεια ειναι αλλα δεν ειναι κ ευκολο στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα να μην τον ξεσηκωνω αδικα για αυτο κ ειμαι ολη μερα στο φορουμ για να μοιραζομαι τις σκεψεις μου με σας.ευχαριστω που εισαι κ εσυ εδω με βοηθας πολυ.οσο για τον γιατρο πολυ ευχαριστως αν εισαι καπου κοντα.εγω ειμαι καβαλα.

 

 

ax eimai poli makria dystyxws...athina....kala kaneis na mi to skeftesai....kai na mi tou peis tipota...xairontai kai aftoi kai meta tous apogoitevomai.....tha mpw k avrio na mou peis ta nea!!posi kathisterisi exeis?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ax eimai poli makria dystyxws...athina....kala kaneis na mi to skeftesai....kai na mi tou peis tipota...xairontai kai aftoi kai meta tous apogoitevomai.....tha mpw k avrio na mou peis ta nea!!posi kathisterisi exeis?

 

δεν εχω πολυ καθυστερηση 5 μερες μονο απλα με προβληματιζει οτι εχω πονακια εδω κ μερες ειχα μια ιδεα αιματος προχθες κ εχθες το πρωι κ απτο μεσημερι κ μετα καφε υγρα κ πριν λιγο που πηγα τουαλετα δεν ειχα τιποτα κ επειδη η κολλητη μου ειχε την ιδια ακριβως πορεια κ τωρα εχει 1 σπορακο 4μηνων στην κοιλιτσα της για αυτο ξεσηκωθηκα αλλιως πιστευω δεθα εδινα τοση σημασια .ισως παρω τον γιατρο μου μετα να δω τι θα πει κ αυτος αλλα φοβαμαι μη μου χλασει το ονειρο που ζω εδω κ λιγες ωρες....χαχαχαχα.καλο σ απογευμα....ευχαριστω κ παλι για τον χρονο σου.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!!aretin μου θα σε συμβούλευα να πάρεις τον γιατρό σου τηλ να τον ενημερώσεις!Είχα και γώ παρόμοια εμπειρεία με δυσάρεστα δυστυχως αποτελέσματα! Ελπίζω να ακούσεις σύντομα καλά νέα και να πάνε όλα καλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!!aretin μου θα σε συμβούλευα να πάρεις τον γιατρό σου τηλ να τον ενημερώσεις!Είχα και γώ παρόμοια εμπειρεία με δυσάρεστα δυστυχως αποτελέσματα! Ελπίζω να ακούσεις σύντομα καλά νέα και να πάνε όλα καλά!!!!!

 

 

καλησπερα μαριν καλως ηρθες στην παρεα μας.ευχαριστω για την συμβουλη.ποια ειναι η εμπειρια σου αν δεν γινομαι αδιακριτη κ αν δεν ειναι κατι που σε ποναει κ δε θελεις να το συζητας?

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se oles!eimai kainouria edw...molis prin liges meres eggrafhka!h istoria mou einai paromoia me tis dikes sas! eimai pantremenh 2 xronia kai prospathoume ton teleutaio 1.5 xrono na kanoume mwraki alla tpt! twra tha kanoume prospatheia me spermatenxush kai exw pelagwsei.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Arretin μου πριν απο 2 βδομάδες είχα καθυστέρηση, όχι πολλές ημέρες 4-5 περίπου, αλλα κάτι μέρες πριν είχαν αρχίσει κάποια συμπτώματα όπως έντονη υπνηλία και ζαλάδες.Δεν είπα τίποτα στον άντρα μου για να μην τον αγχώσω και έτσι πήρα και έκανα ένα τεστ απο το φαρμακείο. Το έκανα λοιπόν και στην αρχή δεν έδειξε τίποτα, και φυσικά το πέταξα. Ελα όμως που και πάλι δεν καθυσυχάστηκα.Κατι δεν πήγαινε καλα!Εντωμεταξύ την μέρα που περίμενα να αδιαθετήσω το πρωί είδα καθώς σκουπιζόμουν λίγο καφέ αίμα. Και την επόμενη πάλι πολύ λίγο. Το τεστ το έκανα μετά από 3 μέρες. Την επόμενη ημέρα λοιπόν γυρνάω στο σπίτι και ξαναπάω στα σκουπίδια να βρω το τεστ.Λες κ το ήξερα!Το τεστ έδειχνε θετικό!Τρελάθηκα από την χαρά μου και πήγα πάλι στο φαρμακείο να πάρω άλλο. Το έκανα και βγήκε και αυτό θετικο.Το είπα λοιπόν στον άντρα μου και πέταξε και αυτός από την χαρά του. Ομως το ίδιο βράδυ πάω τουαλέτα και βλέπω περισσότερο καφέ αίμα και όταν ξάπλωσα ένιωθα πολύ χάλια, φόβο, ότι κάτι δεν πήγαινε καλά!Μάτι δεν έκλεισα όλη νύχτα και την επόμενη δούλευα!!!Το πρώι πήγα και έκανα χωριακή, και όταν πήγα στην δουλειά και πήγα πάλι τουαλέτα είδα πολύ αίμα κόκκινο σαν αιμοραγία.Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω απο εκεί κατευθείαν γιατι φοβόταν για αποβολή!Απο την δουλειά δεν μπορούσα να λείψω γιατι ήμουν μόνη μου και είχα τρελαθεί απο την αγωνία μου βλέποντας το άιμα να τρέχει!Οταν πήγαμε στο γιατρό και μου έκανε υπέρηχο δεν βρήκε τιποτα απολύτως!!!Περιμέναμε λοιπόν να βγει η χωριακή οποτε και έδειξε οτι ήμουν έγγυος!Ογιατρός μου είπε ότι απλά συνέβη τυχαίο γεγονός, και με έβαλε να κάνω σε 3 - 4 μέρες πάλι χωριακή.Είχα περίοδο κανονικα από εκείνη την μέρα!Η χωριακή στην συνέχεια έπεσε στο 1. Και τελειώσαν όλα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγχωθεί αφάνταστα από τότε και προσπαθώ να μην με καταβάλλει το άγχος αλλα είναι δύσκολο!Δεν μιλάω ούτε καν στον άντρα μου και προσπαθώ να το περάσω μόνη μου. Βέβαια μια αποτυχημένη προσπάθεια δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που περνάτε έδώ μέσα και διαβάζω!Τι να πώ..Γιατι πρέπει να τα τραβάμε όλα αυτά!!!!

Link to comment
Share on other sites

φατσούλα καλησπέρα!Βλέπω ότι είμαστε και πατριώτισσες!!!Και γω καινούρια στο site.Να σκέφτεσαι θετικά και όλα καλά θα πάνε!Μια φίλη μου έκανε το μωράκι της μετά από 17 χρόνια γάμου!Και δεν είχε κανένα πρόβλημα.Μόνο άγχος κάθε φορά που ερχόταν σε επαφή με τον άντρα της.Τόσα χρόνια να περιμένεις!!!Για φαντάσου!!Και είχε και μια φανταστική εγκυμόσύνη χωρίς κανένα πρόβλημα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Arretin μου μόλις διάβασα την ιστορία σου!Εχω και εγώ πολυκυστικές ωοθήκες, γίνεται πανικός κάθε φορά που πάω για υπέρηχο!!!Γεμάτη με κύστες!Εχω κάνει και θεραπεία παλιότερα με αντισυλληπτικά αλλά αυτές εκεί επιμένουν!Ωορυξία έχω κανονικα όμως απλά επειδή ο κύκλός μου είναι 33-34 και όποτε του έρθει πρέπει να ψάχνομαι για τις βρώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα...

να συστηθω..

Ναντια, παντρεμενη εδω και 1.5 χρονο, και ξεκινησαμε απο τοτε τις προσπαθειες..

απο τοτε μεχρι σημερα δεν ειχα κατι συγλονιστικο...περαν της αναμονης...μονο μια κυστουλα μου ειχε εμφανιστει που με θεραπεια 1 μηνα αντισυλληπτικα ευτυχως εξαφανιστηκε..

τα αποτελεσματα ολα οκ...εννοειται οτι ολος ο κυκλος μου, φιλες, γνωστες, γειτονισσες, θηλυκες γατες, ειναι εγκυες, ισως και στο δευτερο τωρα που μιλαμε...αλλα οκ..συνεχιζουμε!!!

η παρεα σας με κραταει συντροφια εδω και αρκετο καιρο, τωρα ομως πηρα την αποφαση να συμμετασχω...

ελπιζω να τα λεμε..και να μαθαινουμε μονο ευχαριστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Arretin μου πριν απο 2 βδομάδες είχα καθυστέρηση, όχι πολλές ημέρες 4-5 περίπου, αλλα κάτι μέρες πριν είχαν αρχίσει κάποια συμπτώματα όπως έντονη υπνηλία και ζαλάδες.Δεν είπα τίποτα στον άντρα μου για να μην τον αγχώσω και έτσι πήρα και έκανα ένα τεστ απο το φαρμακείο. Το έκανα λοιπόν και στην αρχή δεν έδειξε τίποτα, και φυσικά το πέταξα. Ελα όμως που και πάλι δεν καθυσυχάστηκα.Κατι δεν πήγαινε καλα!Εντωμεταξύ την μέρα που περίμενα να αδιαθετήσω το πρωί είδα καθώς σκουπιζόμουν λίγο καφέ αίμα. Και την επόμενη πάλι πολύ λίγο. Το τεστ το έκανα μετά από 3 μέρες. Την επόμενη ημέρα λοιπόν γυρνάω στο σπίτι και ξαναπάω στα σκουπίδια να βρω το τεστ.Λες κ το ήξερα!Το τεστ έδειχνε θετικό!Τρελάθηκα από την χαρά μου και πήγα πάλι στο φαρμακείο να πάρω άλλο. Το έκανα και βγήκε και αυτό θετικο.Το είπα λοιπόν στον άντρα μου και πέταξε και αυτός από την χαρά του. Ομως το ίδιο βράδυ πάω τουαλέτα και βλέπω περισσότερο καφέ αίμα και όταν ξάπλωσα ένιωθα πολύ χάλια, φόβο, ότι κάτι δεν πήγαινε καλά!Μάτι δεν έκλεισα όλη νύχτα και την επόμενη δούλευα!!!Το πρώι πήγα και έκανα χωριακή, και όταν πήγα στην δουλειά και πήγα πάλι τουαλέτα είδα πολύ αίμα κόκκινο σαν αιμοραγία.Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω απο εκεί κατευθείαν γιατι φοβόταν για αποβολή!Απο την δουλειά δεν μπορούσα να λείψω γιατι ήμουν μόνη μου και είχα τρελαθεί απο την αγωνία μου βλέποντας το άιμα να τρέχει!Οταν πήγαμε στο γιατρό και μου έκανε υπέρηχο δεν βρήκε τιποτα απολύτως!!!Περιμέναμε λοιπόν να βγει η χωριακή οποτε και έδειξε οτι ήμουν έγγυος!Ογιατρός μου είπε ότι απλά συνέβη τυχαίο γεγονός, και με έβαλε να κάνω σε 3 - 4 μέρες πάλι χωριακή.Είχα περίοδο κανονικα από εκείνη την μέρα!Η χωριακή στην συνέχεια έπεσε στο 1. Και τελειώσαν όλα!

 

λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου ειναι πολυ οδυνηρο αυτο που περασες,ως ενα βαθμο σε καταλαβαινω.εδω εγω επεσα στα πατωματα για ενα μηνα μονο κ μονο με τα 2 (υποτηθεμενα) θετικα τεστ οχι εσυ που ειχες κ μια ζωουλα μεσα σου εστω κ για λιγο.υπομονη κοριτσακι...πρεπει να τις προσπερναμε τις δυσκολιες κ να βλεπουμε μπροστα στα καλυτερα που θα ερθουν,γιατι θα ερθουν αν το πιστεψουμε πραγματικα ολες μας.εγω τελικα δεν τον πηρα τον γιατρο μου ισως παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω τι γινεται παντως αν δω κατι περιεργο θα παω αμεσως στο γιατρο.μεχρι στιγμης απτο πρωι ειμαι καθαρη δεν εχω ουτε αιμα ουτε πονους ουτε καφε υγρα.ας ξημερωσει ο θεος την μερα κ βλεποντας κ κανοντας...καλο βραδυ σε ολες.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα κέφια να είναι σούπερ!

Αρνάκι, lenaki87, nasasia, ελπίζω σύντομα να έχετε καλά νέα. Εγώ αυτό το μήνα αύριο ξεκινώ παρακολούθηση, πάλι σε φυσικό κύκλο γιατί δεν θέλω να πάρω κι αλλες ορμόνες. Είμαι όμως χαλαρή. Εϊπα αυτό που πέρασα τον προηγούμενο μήνα, κάθε τσιμπηματάκι στην κοιλιά, κάθε πονάκι να προσπαθώ να το ερμηνεύσω, δεν θα το ξανακάνω.

Πείτε μου τα νεα σας. Παρακολουθώ και τα υπόλοιπα κορίτσια.

Ήθελα να ρωτήσω, εάν κάποια έχει συζητήσει με το γιατρό της ποιές οι πιθανότητες μετά την pregnyl. Εννοώ η χορήγησή της αποσκοπεί στο να αυξήσει τις πιθανότητες σύλληψης?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΑΡΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΥΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου ειναι πολυ οδυνηρο αυτο που περασες,ως ενα βαθμο σε καταλαβαινω.εδω εγω επεσα στα πατωματα για ενα μηνα μονο κ μονο με τα 2 (υποτηθεμενα) θετικα τεστ οχι εσυ που ειχες κ μια ζωουλα μεσα σου εστω κ για λιγο.υπομονη κοριτσακι...πρεπει να τις προσπερναμε τις δυσκολιες κ να βλεπουμε μπροστα στα καλυτερα που θα ερθουν,γιατι θα ερθουν αν το πιστεψουμε πραγματικα ολες μας.εγω τελικα δεν τον πηρα τον γιατρο μου ισως παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω τι γινεται παντως αν δω κατι περιεργο θα παω αμεσως στο γιατρο.μεχρι στιγμης απτο πρωι ειμαι καθαρη δεν εχω ουτε αιμα ουτε πονους ουτε καφε υγρα.ας ξημερωσει ο θεος την μερα κ βλεποντας κ κανοντας...καλο βραδυ σε ολες.

 

 

 

ARETHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH ti egine????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αντα μου μολις μπηκα σπιτι.πηγα εκανα χοριακη τελικα αλλα δυστυχως αρνητικη....ειπα θα το αφηνα μεχρι την παρασκευη αλλα οταν ξυπνησα σημερα με το χερι του αντρα μου να μου χαιδευει την κοιλια ειπα να παω γιατι ειναι κριμα κ αυτος να ελπιζει μηπως γινει αυτη την φορα του θαυμα...πηρα κ τον γιατρο μου κ μου πε να περιμενω μεχρι την παρασκευη κ αν δεν ερθει να παω την δευτερα να με δει.βεβαια δε του πα οτι εκανα χοριακη γιατι θα μου βαζε τις φωνες που βιαστηκα...προσπαθω να μαι ηρεμη κ να μη το σκεφτομαι.τωρα περιμανω τον αδερφο μου να πιουμε κανενα καφεδακι να περασει η ωρα.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...