Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Νομιζω οτι δεν παιζει ρολο οσο χρονων και να εισαι!!!

Ολες μας καναμε σεξ με προφυλαξεις γιατι φοβομασταν την εγκυμοσυνη νομιζοντας οτι με μια φορα μενεις!!!

Αν δεν ξεκινησεις ομως τις προσπαθειες ποτε δεν θα γνωριζεις ποτε και ποσο ευκολα μπορεις να μεινεις εγκυος!!!!Κι εγω ετσι ξεκινησα!Σκεπτομενη οτι το παιδι θα ερθει σχεδον αμεσως και σχεδιαζα και ποτε θα με βολευε να μεινω και να γεννησω την εποχη που μου αρεσει!!:shock::shock::shock:

Και παρ'ολο που ειμαι νεα ,βλεπω οτι δεν ειμαι απο αυτες που μενουν αμεσως!!

Δεν πειραζει,εμαθα και τωρα προσαρμοστηκα στα νεα δεδομενα σκεπτομενη πλεον "ας μεινω εγω εγκυος και ας γεννησω οποτε θελει και ας ειναι οτι εποχη θελει".....

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πω πω λενακι μου :wink: ναι ναι ετσι οπως τα λες εποχη, ποτε με βολευει ναι ναι

τωρα τα σκεφτομαι ολα αυτα και γελαω ποσο ανοητη μπορει να ημουν καλα διαβασα καπου εδψ μεσα οτι οταν εμεις κανουμε σχεδια ο Θεος γελα

 

 

αρνακι !!!!! πες μας και εμας πως εισαι εσυ κοπελα μου? σημερα εχεις ραντεβου με τον γιατρο ε?

 

αντε αντε ολα καλα θα πανε σου το ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!!!1:p

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πω πω λενακι μου :wink: ναι ναι ετσι οπως τα λες εποχη, ποτε με βολευει ναι ναι

τωρα τα σκεφτομαι ολα αυτα και γελαω ποσο ανοητη μπορει να ημουν καλα διαβασα καπου εδψ μεσα οτι οταν εμεις κανουμε σχεδια ο Θεος γελα

 

 

αρνακι !!!!! πες μας και εμας πως εισαι εσυ κοπελα μου? σημερα εχεις ραντεβου με τον γιατρο ε?

 

αντε αντε ολα καλα θα πανε σου το ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!!!1:p

 

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο,και καθε παροιμια εχει βγει για καποιο λογο!!!

Μακαρι να πανε ολα καλα κοριτσια πραγματικα !!Και παλι λεω δεν πειραζει οποτε ειναι να ερθει θα ερθει..!!!

Μεχρι τοτε εκμεταλευτειτε την "εργενικη" ζωη σας γιατι μετα αρχιζουν τα γλυκα βασσανακια το αγχος και οι υποχρεωσεις για την υπολοιπη ζωη μας!!:D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι!Κι εγώ έβλεπα την αδερφή μου που έχει τρία πιτσιρίκια το ένα μετα το άλλο και λέω τόσο απλό είναι κάτσε να προσέχουμε λιγάκι!Η μία αδερφή μου έτσι γιατί η άλλη έκανε 4 χρόνια να΄κάνει το πρώτο της!!!Έπρεπε να πάρω παράδειγμα από τη δεύτερη περίπτωση και να κάνουμε ελεύθερα από καιρό και όποτε μας καθόταν που σίγουρα λόγω ανεμελιάς θα ερχόταν...Που να φανταστώ η έρημη οτι θα συναντούσα πρόβλημα στην πορεία!Βέβαια,ήξερα,μου είχαν πει οτι είχα εικόνα πολυκυστικων ωοθηκών αλλά δεν ήξερα πόσο σοβαρό είναι και τι επιπτώσεις έχει όταν θελεις να μείνεις έγκυος γιατί δεν με ενδιέφερε τότε!

lenaki κουβαλάμε νομίζω τα ίδια μυαλά!!Κι εγώ έτσι υπολόγιζα ποιό μήνα να γίνει η σύλληψη για να γίνει στον επιθυμητό μήνα και η γέννηση!Και οτι θα κάνω 2 παιδιά,το ένα αγόρι,το άλλο κορίτσι και πολλες άλλες τέτοιες βλακειούλες...Μακάρι να ήταν όλα τόσο απλά και παιδιάστικα!!!

Εμείς συστηματικά και με τα φάρμακα ξεκινήσαμε από Σεπτέμβριο,αλλά και από πιο πριν-λίγους μήνες μετά το γάμο-είχα σταματήσει τα αντισυλληπτικα που έπαιρνα και νόμιζα οτι θα πιάσω κατευθείαν.. αλλά μολις άρχισαν τα αλλοκοτα με την περίοδο πάλι λεω 'όπα' πρέπει να ψαχτούμε!!

nasasia προχθές την Τετάρτη πήγα στη γυναικολόγο!Όλα καλά!Με την κλομιφαίνη είχαν πάρει το προβάδισμα πάλι 2 ωοθηλάκια-όπως και τις προηγουμενες 2 φορές-μόνο που τώρα ήταν και τα 2 στην ίδα ωοθηκη μου,την αριστερή που απο εκεί έχω και την μία μου σάλπιγγα.Λέτε να είμαι τυχερή αυτή τη φορά:?::?::?:Βεβαια μου βρήκε και άλλα 2 νομίζω στην δεξιά αλλα είπε οτι εκείνα δεν θα μεγαλώσουν και η ωορρηξία θα γίνει απο την άλλη!Και γιάυτο το λόγο μου έιπε οτι την επόμενη φορά θα μου μειώσει τη δόση της κλομιφαινης γιατί άρχισαν να 'ξυπνούν' οι ωοθήκες μου και να παραγουν περισσότερα!Μάλλον κορίτσια τα φάρμακα επιδρούν και αθροιστικά-από κάθε μήνα-στον κάθε οργανισμό!Κυριακή πρωί θα κάνω την pregnyl και Δευτέρα βράδυ θα έχω ωορρηξία!Οπότε ξέρετε πώς θα περάσω τα Κούλουμα....:shock::P:lol:

Κοριτσάκια μου συγγνώμη που γράφω μεγάλα μηνύματα,αλλά σας διαβάζω και προσπαθώ μετά να χωρέσω τις απαντήσεις για όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

Αρνακι μου εγω την pregnyl την εκανα την Κυριακη το πρωι που περασε οποτε εχουμε μια εβδομαδα διαφορα μονο!!!Κοντα θα μαθουμε τα νεα!!!

Εμεις ξεκινησαμε εντατικα με τα χαπια τον Νοεμβριο πρωτο κυκλο με κλομιφαινη.Δειχνω να μπαινω στην τελικη ευθεια κι εγω,αφου κανω ωαρια καλα,κανω και ωορηξια τωρα μενει να περιμενω να δεσει το γλυκο!!!!:lol:

την καταλαβαινεις την ωορηξια σου εσυ μετα την Pregnyl?Δηλαδη νιωθεις πονακια εχεις υγρα κλπ?

Εγω την εκανα αυτον τον κυκλο 1η φορα και εχει πριστει και ποναει το στηθος απο τωρα!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

lenaki μέχρι τώρα την έχω κάνει 2 φορές.Την πρώτη δεν καταλαβα απολύτως τίποτα!!Την προηγούμενη φορά όμως την κατάλαβα και με το παραπάνω,ποναγα πολύ κατω χαμήλά λες και μου είχαν βάλει πέτρες!Τώρα θα δούμε τη Δευτέρα αν θα καταλάβω τίποτα!Και εμένα μετά 1 βδομάδα απο την πρεγκνυλ περίπου αρχιζει και πρίζεται το στήθος μου και με πονάει πολύ!Κι όλο λέω μπας και είμαι έγκυος?Γιατί ποτέ πριν δεν είχα συμπτώματα τέτοια!!Εσύ την κατάλαβες?Πριν έπαιρνες απλά κλομιφενη,αλλα τα άφηνες να σπάσουν μόνα τους?Τότε καταλάβαινες ωορρηξία?Αντε μακάρι να μάθουμε τα καλά νέα πρώτα απο εσένα και να ακολουθήσω κι εγώ!Μακάρι Παναγιά μου αυτόν το μήνα να το πιάσουμε το μωράκι!Μετά δεν έχουμε και πολλά περιθώρια ακόμα.Θα πάμε γι άλλα!Εσένα τι σου έχει πει η γιατρός σου,πόσες φορές θα πάρεις κλομιφένη?Εμένα μου είπε οτι πάνω απο 6 δεν υπάρχει λόγος!Έχω διαβάσει όμως οτι έμειναν έγκυος και την 9η φορά!!!

Link to comment
Share on other sites

lenaki μέχρι τώρα την έχω κάνει 2 φορές.Την πρώτη δεν καταλαβα απολύτως τίποτα!!Την προηγούμενη φορά όμως την κατάλαβα και με το παραπάνω,ποναγα πολύ κατω χαμήλά λες και μου είχαν βάλει πέτρες!Τώρα θα δούμε τη Δευτέρα αν θα καταλάβω τίποτα!Και εμένα μετά 1 βδομάδα απο την πρεγκνυλ περίπου αρχιζει και πρίζεται το στήθος μου και με πονάει πολύ!Κι όλο λέω μπας και είμαι έγκυος?Γιατί ποτέ πριν δεν είχα συμπτώματα τέτοια!!Εσύ την κατάλαβες?Πριν έπαιρνες απλά κλομιφενη,αλλα τα άφηνες να σπάσουν μόνα τους?Τότε καταλάβαινες ωορρηξία?Αντε μακάρι να μάθουμε τα καλά νέα πρώτα απο εσένα και να ακολουθήσω κι εγώ!Μακάρι Παναγιά μου αυτόν το μήνα να το πιάσουμε το μωράκι!Μετά δεν έχουμε και πολλά περιθώρια ακόμα.Θα πάμε γι άλλα!Εσένα τι σου έχει πει η γιατρός σου,πόσες φορές θα πάρεις κλομιφένη?Εμένα μου είπε οτι πάνω απο 6 δεν υπάρχει λόγος!Έχω διαβάσει όμως οτι έμειναν έγκυος και την 9η φορά!!![/quote

 

Κλομιφαινη πηρα 1η φορα τον νοεμβριο αλλα επειδη ηταν η πρωτη φορα δεν ανταποκριθηκα καλα και τα αυγα ηταν μικρα.Τον Δεκεμβρη πηρα 2 χαπια μονο γιατι για πρωτη φορα εδειξαν να με πειραζουν προκαλωντας μου νευρικοτητα και αυπνιες και κυριως το βραδυ,και η γιατρος μου ειπε να ξανα δοκιμασω αλλαζοντας την ωρα ληψης του χαπιου!!!Το γεναρη καθυστερησε η περιοδος περιπου 20 μερες με μια πολυ καθυστερημενη ωορηξια,ωσπου ηρθε ο Φεβρουαριος αδιαθετησα,ξεκινησα παλι κλομιφεν τα πηρα μια χαρα αυτη την φορα,εκανα ωραια ωαρια,καναμε την πρεγκνυλ για να γινει η ωορηξια και μετα ξερεις!!!!Με την πρεγκνυλ μεχρι την Δευτερα το βραδυ οπου και εγινε η ωορηξια,ενιωθα κι εγω πρισμενη,σαν να εχουν πετρες οι ωοθηκες μου το ενιωθα που εσκαγαν τα αυγουλακια και την επομενη μερα μια χαρα,περασανε ολα!!!Απο εχθες ομως πρηστικε το στηθος μου και ποναει οπως μια εβδομαδα πριν αδιαθετησω και νιωθω μερικες φορες μεσα στην μερα μικρα τσιμπηματακια δεξια και κατι μικρες κραμπες στην μητρα!!!

Δεν μιλαω για εγκυμοσυνη απο τωρα ουτε και μετα γιατι δεν κυνηγαω συμπτωματα ,μαλλον ειναι εξαιτιας της pregnyl.

Θα δειξει στις 15 που περιμενω περιοδο!!!Μακαρι να εχουμε καλα νεαααααα....

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι βρε lenaki μακάρι!!!Απ΄το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!Την κλομιφένη πως την παίρνεις?Εγώ ξεκινάω 3η μερα της παριόδου και για 3 μερες παίρνω 2 χαπια την ημέρα μαζί.Και μετά άλλες 2 μέρες από 1 χάπι!!Τον πρώτο μηνα έκανα 2 ωραία ωάρια ένα ξεξιά κι ένα αριστερά!Αλλά τζίφος!Εντάξει ήταν η πρώτη φορά και μπορείνα μην είχε αρχίσει να επιδράει ακόμα!Το δευτερο μήνα κλασσικά πάλι το ίδιο!ένα κι ένα!Η μόνη διαφορετική λίγο φάση ήταν αυτό το μήνα που είχα 2 ωάρια απο την ίδια αριστερή πλευρά και αυτά είναι μου είπε που θα μεγαλώσουν γιατί αλλιως είχα και αλλα 2 απο την αλλη που μαλλον θα γίνανε κυστούλες..Γιάυτό μου είπε οτι το άλλο μήνα θα πάρω μικρότερη δόση!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αρνακι μου!!Εγω παιρνω τα χαπια απο την 2η μερα για 5 μερες 2 χαπια την ημερα αλλα οχι μαζι.

Το πρωτο στις 7 το πρωι και το δευτερο στις 5 το απογευμα!!!Κι εμενα συνηθως 2 μεγσλωνουν σωστα και ωριμαζουν!!!Αντε να δουμε!!!

Ποσο καιρο προσπαθειτε εσεις και ποσο ετων ειστε.Αν θες μου λες!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ αντε κοριτσακια μου σας ευχομαι τα καλυτερα αντε μετα ναπαρω σειρα και εγω να μαθω τα ευχαριστα απο εσας να παρω και αλλη δυναμη

λενακι εσυ ειχες πει οτι εισαι πιο μικρουλα αν δεν κανω λαθος αντε κουκλιτσα μου να τα καταφερεισ γρηγορα

 

αρνακι ετσι και εμενα η κολλητη μου προγραμματισμενα ηρθε σε επαφη μονο μια φορα καθε φορα και τα μωρακια πεταγονταν το ενα πισω απο το αλλο

 

ετσι πιστευα και εγω μονο κοριτσια πως να σας το πω της ειπα οτι θα ξεκινησω και εγω προσπαθειες και οταν εκεινη ειδε οτι δεν επιασα αμμεσως αρχισε τισ κακιουλες κατι που εμενα με εκανε κομματια και απλα σταματησα να της λεω το μετανιωσα :-(:confused:

 

γι αυτο και χαιρομαι που ειμαι εδω μεσα σε αυτο το φορουμ συναντω κοπελες που ξερουν :-( και δεν με αντιπετωπιζουν σαν αλλιεν

 

μεσα μου ομως να ξερετε οτι το Πιστευω ολα θα πανε καλα για ολες μας αληθεια το πιστευω

απλα θελει να εισαι κοντα με τον συντροφο σου και να στηριζει ο ενας τον αλλο οι αλλοι απλα περισευουν

 

κοριτσια και εγω τελικα πολυλογω ε? :P

φιλακια:P:p

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

lenaki μου γιατί να μην θέλω να πω?Είμαι 30 ετών και ο αντρας μου 31!Εσύ πόσο μικρούλα είσαι γιατί δεν έχω διαβάσει?Είδες ο κάθε γιατρός ακολουθεί δικια του γραμμή!!Να σε ρωτήσω κατι άλλο΄με την κλομιφένη εχεις δει τίποτα παράξενο με τα μάτια σου,κυρίως στο μισοσκόταδο?Γιατί εγώ έχω και το έχω διαβάσει και από άλλες!Δεν πιστεύω να πάμε για μαλλι και να βγούμε κουρεμένες... Να έρθει το μωράκι και να μην μπορώ να το δω...:(

nasasia όπως έχω ξανααναφέρει εγώ δεν το λέω πουθενά!!Ούτε καν στις κολλητές μου..Κανένας δεν ενδιαφέρεται για μας τους ίδιους και δεν καταλαβαίνει απόλυτα το πρόβλημά μας,ίσως γιατι έχουμε γίνει έτσι τώρα πια που ο καθένας δεν προλαβαινει να ασχοληθεί μες τα δικά του (γενικά) προβλήματα!!Πάντως για να πω την αλήθεια μου,κι εγώ πιστεύω θα τα καταφέρουμε!!!!!!!!!Δεν θέλω να σκέφτομαι καθόλου τη συνέχεια αν δεν!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εγω ειμαι 24.Αρνακι οχι εγω δεν εχω οπτικες διαταραχες ευτυχως αλλα εχω διαβασει στις οδηγιες οτι ειναι στις ανεπιθυμητες ενεργειες!!!

Εγω κοριτσια το εχω πει στην μαμα μου και σε καποιες φιλες μου αλλα δεν μπορω να πω οτι με τσιγκλανε με υπονοουμενα ευτυχως!!Αν δεν πω κατι εγω ειναι διακριτικες!!Η κολλητη μου μονο εμεινε με την πρωτη εγκυος και στην αρχη με δασκαλευε να σηκωνω τα ποδια μετα το σεξ,και γενικα συμβουλες που εμενα προσωπικα δεν μου χρησιμευουν καθολου!!!Τον αλλο μηνα γενναει τον μπεμπη της και ειμαι χαρουμενη γιατι τουλαχιστον εχω αυτην και ξεχνιεμαι εγω απο τα δικα μου!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Καλή Σαρακοστή!!Πώς περνάτε κοριτσάκια?Χαλαρώσαμε καθόλου?lenaki μου είσαι αρκετά πιο μικρούλα,έχεις μεγαλύτερα περιθώρια!Μην ανησυχείς και χαλάρωσε περισσότερο για να έρθει..Εσένα δεν σε πήρανε τα χρόνια,ενώ εγώ.......θα με φωνάζει γιαγιά οταν έρθει!!!!χιχιχιχι:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερααααα Καλη Σαρακοστη αρνακι μουουουοου και ολες οι αλλες τι κανετε????Καλε κοριτσια εκει κατω πως ειστε ????Μηπως θαφτηκατε κατω απο τα χιονια???????Σας εχωσε για τα καλε ετσι????:shock::shock:

εμεις εδω πανω στον Βορρα μια χαρουλα!!!!εριξε λιγες νυφαδες ισα να μας χαλασει την μερα για να μην πεταξουμε τον χαρταετο μας και τωρα ξαστερωσε ουτε συννεφακι!!!!!:twisted:

 

Αρνακι ειμαι μικρη αλλα για μενα ισχυει και το ρητο απο μικρη στα βασσανα δεδομενου οτι θεωρητικα ειμαι σε σουπερ γονιμη ηλικια μην χ@%ω!!!!Δεν βαριεσαι καποια στιγμη θα ερθει τι να κανουμε!!!!

Πως τα περασατε σημερα τι κανατε??

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα καλη σαρακοστη εδω που ειμαι εγω χιονιζει και σημερα αλλα για στρωσιμο ουτε λογος εγω κοριτσακια μου τι να πω απ' οτι καταλαβατε 3μερο δεν ανοιξα καθολου το λαπτοπ περασα ωραι και αληθεια χαλαρωσα

 

ναι λενακι οντως αν θες να γινεις μανουλα δεν πειραζει που εισαι 24χρ

απλα οντως το αρνακι εχει δικιο ακριβως επειδη εισαι μικρη ξερεις εκ των προτερον οτι εχεις πιο πολυ χρονο και ακριβως επειδη εισαι στη πιο γονιμη ηλικια χαλαρωσε

 

θα ερθει συντομα:!::!::-P:-P

αχ αρνακι μου ελπιζω να μην μας φωναζει γιαγια :-P:razz: χαχα!!

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλαμερα μολις ξυπνησα και μπηκα να σας διαβασω!!!!

Καλε σταματηστε να λετε οτι θα σας λεει γιαγια το παιδι σας,τι να πουν οι ανω των 40 γυναικες που κανουν παιδια!!!!

Καλα ειμαστε κι εμεις οι γυναικες με τις ηλικιες ...απαπαπα!!!

Nasasia χαιρομαι που τα περασες καλα,μπραβο!!!!

Αντε και του χρονου με ενα νινακι ολες!!!!:D:D:D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

xixix ακου λενακι ξερω μια γυναικα που δεν θα πω την ιστορια της γιατι δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι ουτε να μας προκαλεσω επιπλεων ανγχος αλλα στο τελος βγηκε νικητρια και εκανε παιδακι εκει που δεν το περιμενε πλεων στα 52!!!!!!!!!! μπραβο της αλλα οταν πηγε στην παιδικη χαρα ελεγαν αχου κοιτα η γιαγια με το εγγονακι ελεος!!! αλλα να μου πεις που να ξερει ο κοσμος το σημαντικο ειναι οτι αυτη η γυναικα βγηκε νικητρια ΜΠΡΑΒΟ!!!!:P:p:p

 

αλλα κοπελα μου ναι περασα καλα μα σκεψου οταν καθομαστε στο τραπεζι να φαμε ο αντρας μου μου ευχηθηκε του χρονου να εχουμε ενα νινακι να καθεται διπλα μας και στεναχωρηθηκα λιγο γιατι καταλαβαινω ποσο το θελει και εκεινος και θελω τοοοσοοοοοοο πολυ να πραγματοπηοιθει αυτη η ευχη του :-( ο γλυκος μου ποσο τον αγαπαω

 

ευχομαι κοριτσια του χρονου να μιλαμε και να λεμε πλεων τισ εμπειριες μας σαν μανουλες το ευχομαι σε ολες σας απο ψυχη :lol::-P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω παραδειγμα με γυναικα που ειναι 58 και εχει ενα αγορακι 8 ετων και μαλιστα η καημενη μετα απο λιγο καιρο εχασε τον αντρα της και το παιδακι απο μωρο ειναι ορφανουλη χωρις πατερα!!!!

Οντως αυτα ειναι περιστατικα που αξιζουν πολλα μπραβο!!!!

 

Οσο για τον αντρουλη τον δικο μου ηθελε παιδακι ποοοοολυ νωριτερα απο εμενα,τα παιδια τα λατρευει και οταν του ανακοινωσα το καλοκαιρι οτι ηρθε ο καιρος να ξεκινησουμε για μωρακι μονο που δεν εκλαψε!!!Καθε μηνα οταν περιμενω περιοδο μου χαιδευει την κοιλιτσα και ευχετε να εχουμε μωρακι (μπεμπη συγκηκρημενα:D)και γω καθε μηνα αδιαθετουσα!!!ΠΟΤΕ δεν μου ειπε κατι παντα μου δινει δυναμη και ειναι ηρεμος αλλα εγω ξερω ποσο πολυ το θελει...ο καλος μου!!

Οταν με πιανει η απελπησια μου ειναι βραχος και με στηριζει διαρκως!!!!

Μακαρι να τους χαρισουμε ενα μωρακι νασασια μου...πραγματικα αξιζουν τα παντα!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

fribalina μου τι κάνεις?Έχουμε κανένα νέο?

 

Είμαι καλά αρνάκι. Αυτό το μήνα δεν είχα κάποια εξέλιξη. Είχα δύο μέρες καθυστέρηση στις οποίες κόντεψα να πάθω κρίση, ελπίζοντας και σκεφτόμενη ότι λες να? Όμως όχι, η περίοδός μου ήρθε, επομένως πάμε για αυτό το μήνα. Ίσως να γίνει, ίσως και να μη γίνει. Η γιατρός μου είχε πει για σαλπιγγογραφία, την οποία όμως μάλλον θα προτιμήσω να μην κάνω, γιατί είμαι αλλεργική και το πιθανότερο θα με ζορίσει το ιώδιο που χορηγείται. Δεν νομίζω ότι θέλω να διακινδυνέψω για την εξέταση αυτή. Λέω να μείνω στα λόγια της γιατρού που με χειρούργησε και είπε ότι σε άφησα σε θέση να ξανακάνεις παιδί.

Εσύ πώς τα πας? Σε τί φάση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Κι εγώ ωραία τα πέρασα το 3ημερο!!Ευτυχώς δεν δουλεύαμε ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου και ήμασταν όλο βόλτες τραπεζώματα κτλ.Και φυσικά όταν γυρνάγαμε σπίτι ή έφευγαν και μέναμε μόνοι μας,είχαμε και τα ωραία τα δικά μας...(!)Μόνο σήμερα είμαι όλη μερα μέσα στο σπίτι,κοντά στη φωτιά και κοιτάζω από το παράθυρο τις νυφάδες που πέφτουν,αλλά δυστυχώς δεν θα το στρώσει εδώ που είμαι!!!Και περιμένω τον αντρούλη μου να σχολάσει και να μην είναι πολύ κουρασμένος............χιχιχιχι

Ωραία και θετικά τα παραδείγματα που αναφέρατε για τις 'λιγο' μεγάλες μανούλες,αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι...Προτιμώ τότε να έχω ένα παιδάκι τουλάχιστον 15-20 χρονών!!Δεν ξέρω βρε κορίτσια τι θα έκανα αν έφτανα σ'αυτές τισ ηλικίες!!Σκέφτομαι πάντα και το ίδιο το παιδάκι πώς θα αισθάνεται..

Όσο για τους άντρες μας κορίτσια τι να πώ?Αν δεν είχαμε και αυτούς να μας στηρίζουν και να περιμένουν υπομονέτικα χωρίς τα δικά μας ξεσπάσματα,δεν ξέρω τι θα κάναμε...!Χάρηκα που περάσατε καλά,θα τα πούμε αύριο πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως επεστρεψες αρνακι χαρηκα που τα περασατε ωραια!!!!

Και ζηλευω που εισαι διπλα σε φωτια και εξω χιονιζει!!!ΤΙ καλα!!!!

Εδω στα βορεια τιποτα!!!!Λιακαδα και καταγαλανος ουρανος αλλα τρομερο κρυο!!!!Δεν ειναι για τιποτα!!!!

 

Καλο βραδυ κοριτσακι!!!

Τα λεμε....

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

fribalina μου μην απελπίζεσαι!Είναι πολύ νωρίς ακόμα!Εύχομαι αυτός ο κρύος μήνας να είναι ο τυχερός για όλες μας!!Εγώ έιμαι στον 3ο μήνα κλομιφένης!Την κυριακή έκανα την pregnyl και τώρα δεν περιμένω την κυρία περίοδο στις 25/3!!Όσο για τη σαλπιγγογραφία που δεν έχω κάνει ούτε εγω ακόμα,το συζητησα με τη γυναικολόγο και μου είπε να περιμένουμε και αυτό το μήνα και μετά το βλέπουμε..Γιατί ούτως η άλλως άμα κάνω σαλπιγγογραφία θα πρέπει να σταματήσω την αγωγή και θα χασουμε το μήνα γιατι δεν πρέπει να έρθουμε σε επαφές λόγω του υγρού που χύνεται μέσα στη μήτρα!!Οπότε περιμένουμε..

Κορίτσια όσες την έχετε κάνει έτσι ήταν,χάσατε εκείνο το μήνα προσπαθειών??Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...