Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια!!ειναι ωραιο το συναισθημα να ξερεις οτι μπορεις να μιλησεις για τι σκεψεις σου σε ατομα που δεν γνωριζεις προσωπικα αλλα παρολαυτα να εχεις βιωσει παρομοιες καταστασεις.ειμαι 4 χρονια παντρεμενη και φετος πριν προλαβουμε να κλεισουμε τα 4 χρονια γαμου εμεινα εγκυος.η χαρα μας δεν περιγραφεται με λεξεις ομως πολυ γρηγορα μεσα σε μια εβδομαδα το χασαμε.υπηρχε το μικροβιο ουρεοπλασμα.τωρα ειμαστε εδω και 2 μηνες παλι στις προσπαθειες,ομως καθε φορα αναρωτιεμαι μηπως εγινε τωρα??η ψυχολογια μου ειναι χαλια,αν και εδω μεσα εχω διαβασει γεγονοτα πιο σοβαρα απο το δικο μου αλλα και παλι δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Geia su Gianna kalwsorises sto groupaki mas! Distixws o giatros mu anakinose k emena ti perasmeni vdomada oti exw polikistikes alla logw tu oti vlepw kanonika kathe 28 imeres periodo den mu ekane kamia therapeia. Me estile spiti legontas mu oti tha parei ligo xrono na minw eggios gi afto prepi na sinexisume tis prospathies (ayti ine kai i taktiki twn iatrwn edw stin Agglia opu menw :( ). Gi afto to logo ime ligo mperdemeni gia to an tha prepi na katevw Kipro gia na dw kapio ginaikologo gia deyteri gnwmi. Esi ti therapia epernes? Ime siguri sintoma tha gineis manoula ! Su stelnw tis kaliteres mu eyxes! filia :)

Link to comment
Share on other sites

egw prospathousa duo xronia alla tipota kati xapia m edwse 2h-6hmera tou kuklou m gia na kateuasw oario piga gia uperixw k kateuike epitelous!!!!!!!!!!! m eipe oti mporw na pernw mexri 6 mines an den petuxei meta pame se enesoules k emena einai o prwtos m minas pou to dokimazw perimenw pws k pws na paei 22tou minos na paw gia xoriaki.......emena dustixos o kuklos m einai sxedon aniparkos sou euxomai na pane ola kala k na mines suntoma egi:Doula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια,

θέλω να σας γράψω και γω την εμπειρία μου για να σας δώσω θάρρος και ίσως και καμιά ιδέα. Με το που αρχίσαμε τις προσπάθειες για μωράκι άρχισα να έχω αφόρητους πόνους πριν την περίοδο. Το αμέλησα να πάω να κοιταχτώ, προσπαθούσαμε για 5 μήνες και όταν πήγα στη γυναικολόγο μου μου βρήκε ενδομητρίωση. Έκανα χειρουργείο, έξι μήνες θεραπεία με ορμόνες (πολύ βάσανο) και μόλις ξανάρχισε η περίοδος ευτυχώς έμεινα έγκυος (ήταν πολύ εύκολο λόγω της θεραπείας). Με το που γέννησα στο νου μου ήταν το δεύτερο παιδί γιατί η ενδομητρίωση μπορούσε να ξαναεμφανιστεί και να θέλω πάλι τα ίδια. Μετά από πολλές προσπάθειες άρχισα να ψιλοαπελπίζομαι και επειδή δεν είχα χάσει και τα κιλά της εγκυμοσύνης σκέφτηκα να κάνω διάλεμμα κανένα τρίμηνο να χάσω κάνα κιλό. Τότε μίλησα με μια γνωστή μου που επίσης είχε δυσκολευτεί αλλά τελικά το πέτυχε και μου αποκάλυψε το μυστικό: υπάρχει μια θεραπεία στη ρεφλεξολογία που προετοιμάζει τη μήτρα και βελτιώνει τις ορμόνες πριν την ωορρηξία! Λέω και γω από μέσα μου "τι βλακείες είναι αυτές", αλλά αυτή επέμενε. Με τα πολλά μου έκλεισε ραντεβού και πήγα. Με επαφές ό,τι νά 'ναι γιατί το τεστ ωορρηξίας ήταν χαλασμένο και έδειχνε συνέχεια θετικό, έμεινα έγκυος! Και το ένιωθα από την πρώτη στιγμή ότι λειτουργούσα καλύτερα! Γι΄αυτό αν κατά τα άλλα είστε καλά και απλώς δε σας κάθεται, δεν χάνετε τίποτα να δοκιμάσετε. Εμένα μου έκατσε με την πρώτη.

6Jmep3.png

 

8nxrp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμένα! είμαι καινούρια εδώ! είδα και απόειδα και είπα να μπω στην παρέα σας μπας και πάρω δύναμη..είμαι 24 χρονών,μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά νιώθω πως ήρθα στον κόσμο για να γίνω μανούλα! ο αρραβωνιαστικός μου στην αρχή μου έκανε τον δύσκολο λέγοντας πως είναι πολύ νωρίς και πως έχουμε χρόνο,με λίγο πίεση,βόλτες σε παιδικές χαρές και έχοντας την μπέμπα της αδερφής μου όλη μέρα στο σπιτικό μας τον έπεισα...το θέμα είναι ότι προσπαθούμε 7 μήνες αλλά τίποτα..με έχει πάρει από κάτω,και υπάρχει μεγάλη ένταση μεταξύ μας (εμένα και του ζουζούνου μου) και πάνω στον καβγά μου είπε πως μου έχει γίνει εμμονή..δε το βλέπω έτσι και ούτε θέλω να το δω..είναι ένα θαύμα που θέλω να το ζήσω όσο πιο γρήγορα γίνεται..το ξέρω είμαι μικρή και έχω χρόνο μπροστά μου άλλα το λαχταράω τόσο πολύ..τουλάχιστον ακούω τις ιστορίες σας και χαίρομαι για εσάς,σαν να λέμε "τρως εσύ και χορταίνω έγω!" ...αυτά από εμένα καλή τύχη σε όλες μας και σε όσες έχετε τα αγγελούδια σας στην αγκαλίτσα σας,να περνάτε καλά και να χαίρεστε τις μικρές φατσούλες τους!!!

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου zoe!δεν προκειται να σου πω τιποτα για την ηλικια σου γιατι ουτως η αλλως δεν παιζει κανενα ρολο.αν το ρολογακι σου χτυπησε,χτυπησε και δεν νοιαζεται ουτε για ηλικια ουτε για τιποτα.αυτο που θα σου πω ομως ειναι πως με το να σου γινεται εμμονη μονο χαμμενη εισαι.και το μωρο δεν ερχεται γιατι το αγχος οπως λενε και οι γιατροι ειναι το ισχυροτερο αντισυλληπτικο και βλαπτεις την σχεση σου!ο συντροφος σου το αντιλαμβανεται σαν εμμονη και δεν μπορει να βιωσει αυτο που νοιωθεις εσυ!κατσε λοιπον και χαλαρωσε,σταματα για λιγο την γκρινια περι μωρου στον καλο σου,κοιτα να περνας καλα μαζι του και καποια στιγμη θα ερθει κ το μπεμπε με το καλο!

καλη επιτυχια!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

zoe, καλά σου τα λέει η tingerbell. Στα 24 θα'πρεπε να μην σε απασχολεί καθόλου. Εξάλλου 7 μήνες δεν είναι τίποτα, τα περισσότερα υγιή ζευγάρια κάνουν 1-2 χρόνια να συλλάβουν, λίγοι είναι οι τυχεροί που πιάνουν στο πρώτο εξάμηνο. Κοίτα να χαρείς τη σχέση με τον άντρα σου και να περνάτε καλά και μόλις το βγάλεις από το μυαλό σου, θα έρθει το μωράκι. Εγώ στα 30 μου (στον πρώτο μου γάμο), έκανα 3 σπερματεγχύσεις, είχα 10-12 ωάρια και ο πρώην άντρας μου σχεδόν τέλειο σπέρμα και δεν πέτυχε καμία. Όμως μας είχε φθείρει τόσο πολύ το γεγονός που "δεν μπορούσαμε" να κάνουμε παιδί, μεταξύ άλλων βέβαια, και χωρίσαμε. Τώρα στο δεύτερο γάμο μου, 40 ετών πλέον, πέτυχε η σπερματέγχυση με τη μία έχοντας κάνει μόνο 2 ωάρια και με σπέρμα απλώς καλό. Ειλικρινά πιστεύω ότι σε πολύ μεγάλο ποσοστό είναι θέμα ψυχολογίας. Χαλάρωσε και κοίτα να περνάς καλά, είσαι πάρα πολύ μικρή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σασς κοριτσια κ εμεις προσπαθουμε 1 χρονο τωρα .ειχα κ εγω κυστη ενδομητριωσησ την εβγαλα .ειμαι 35 και εχω αγχωθει πολυ προσπαθω να μη το δειχνω στον αντρα μου .ολεσ οι φιλεσ γνωστεσ συγγενεισ μενουν εγκυεσ σε 2α κ 3α παιδακια και ολοι με ρωτανε συνεχεια ποτε θα κανω αισθανομαι τοσο πιεσμενη αγχωμενη απελπισμενη .heeelllppppp:(:(:(:(:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας...λέτε οντως να είναι μικρο το διάστημα που προσπαθουμε και τσάμπα να τρελένομαι; πάντως μπορώ να πω,ότι έχω κόψει "κάπως" την γκρίνια εδώ και λίγες μέρες (για την ακρίβεια από την μέρα που είπε οτι μου έχει γίνει εμμονή :() και έχουμε αρχίσει να ξαναβρίσκουμε τους ρυθμούς μας, δεν έχουμε και πολλές "φωνούλες"....Όμως όποτε λέω θα χαλαρώσω και να το αφήσω στην τύχη χωρίς άγχος και στεναχώριες,εκείνη την στιγμή θα παίξει στην tv μια διαφήμιση με pampers, θα είμαι στο δρόμο και θα περνάνε πανέμορφες μαμάδες με τα καροτσάκια και τα μικρούλια τους,θα είναι στο μπαλκόνι η γειτόνισσα με την μικρούλα της και θα τραγουδάνε,ή θα είμαι με την αδερφή μου η οποία έχει μια πανέμορφη μπέμπα, που την υπερλατρεύω...και βλέποντας όλα αυτά πως μπορώ να κρατηθώ στα πόδια μου και να ΜΗΝ φωνάξω "εγω πότε θα γίνω μαναααα;;;;; οεο;;;;;;;"!!!! little spring με το καλο να μας έρθουν τα αγγελούδια!!! γιατι θα έρθουν-που θα παει;!;! :)

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι????

μετα την..πραξηη.. εκει π πρεπει να προσπαθησουμε να κρατησουμε το σπερμα τ συζηγου μεσα μασ.. πωσ το κρατατε?????? πολλεσ λενε να εχεισ τα ποδια ψηλα κτλ, αλλεσ χρησιμοποιουν κ σερβιετακι... εγω εχω στο κομοδινο μ χαρτι υγειασ...βγαινει λιγο σπερμα εξω αλλα.. πειραζειειειει????any advice????πω πωωω.... ολα χυμα τα ειπα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαμιμου αγχωνεσαι χωρις λογο!η ποσοτητα που πρεπει να εισχωρησει στα ενδοτερα του εσωτερικου σου κοσμου,θα εισχωρησει ακομα κι αν χοροπηδας σε τραμπολινο,οτι περισσευει απλα θα αποβληθει.οποτε ασε τα ακροβατικα μη παθεις κανα λουμπαγκο κι απολαυσε τις αγκαλιες μετα! παλια δηλαδη που το καναν στα χωραφια και στα ορθια πως πιαναν παιδια?να να ετσι δημιουργειται το αγχος!!!χαλλλλαρα κ θα ερθει το μπεμπε!καλη επιτυχιααα!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

μαμιμου αυτό με το σερβιετάκι το έκανα και εγώ...αλλά μετά κατάλαβα ότι είναι υπερβολή και μάλλον δεν βοηθάει καθόλου...θα συμφωνήσω με την *tingerbell*....άσε τα ακροβατικά μετά την επαφή και πιάσε τον αντρούλη σου για αγκαλίτσες και γου-τσου, γου-τσου!!! που θα πάει θα μας κάτσει!!!

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

προλαβες βρε zoe μου κ τα δοκιμασες ολα!χαχαχα!καλη μου ναι 7 μηνες δεν ειναι κανενα τραγικο διαστημα για να αγχωνεσαι!προσπαθω περισσοτερο καιρο και σου ριχνω και λιγα χρονακια,so... χαλαρα!χαιρομαι που ηρεμησες,να δεις που μολις αποβαλλεις το αγχος θα εισαι πολυ καλυτερα και το μπεμπε θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όταν λέμε όλα,εννοούμε τα ΠΑΝΤΑ! κάνω και τίποτα άλλο 7 μήνες ολόκληρους;;;; όλο με αυτά ασχολούμαι!!!! Τώρα το έχω πάρει πιοοο χαλαρά,άρχισα να ασχολούμαι και λίγο με το σπίτι και με τη δουλειά για να απασχολώ το μυαλό μου...τουλάχιστον ο αντρούλης μου φαίνεται ευχαριστημένος και πιο ήρεμος! :)

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

zoe kai alla koritsia geia.χαιρομαι που βρηκα συμπαραστατες στον αγωνα ...ευχαριστω πολυ zoe για τις ευχες σου ευχομαι για ολεσ μας του χρονου να κραταμε τα μωρακια μας αγκαλια;);););)

επισης λεω να δοκιμασω ρεφλεξολογια μονο και για το αγχος μου πιστευω θα βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

τελικα κοριτσια ολες τα ιδια περναμε....κι εγω 16 μηνες τωρα που προσπαθουμε να κανουμε παιδακι εχω απογοητευτει εντελως! καθε μηνα περιμενω να μεινω εγκυος και τελικα τιποτα!εχω φτασει στο σημειο να ειμαι καταφαντασια εγκυος...με ολα τα συμπτωματα εννοειται!δεν ξερω τι να κανω εχω απογοητευτει παρα πολυ και οσο και να προσπαθουν οι γυρω μου να με εμψυχωσουν τοσο εγω γινομαι χαλια....λενε πως οταν παψω να το σκεφτομαι τοτε θα γινει!εγω ομως δεν το βγαζω καθολου απο το μυαλο μου...τι να κανω?βλεπω μωρακια και κλαιω...νομιζω πως εγω δεν θα κανω ποτε το δικο μου μωρακι!:(

Link to comment
Share on other sites

τελικα κοριτσια ολες τα ιδια περναμε....κι εγω 16 μηνες τωρα που προσπαθουμε να κανουμε παιδακι εχω απογοητευτει εντελως! καθε μηνα περιμενω να μεινω εγκυος και τελικα τιποτα!εχω φτασει στο σημειο να ειμαι καταφαντασια εγκυος...με ολα τα συμπτωματα εννοειται!δεν ξερω τι να κανω εχω απογοητευτει παρα πολυ και οσο και να προσπαθουν οι γυρω μου να με εμψυχωσουν τοσο εγω γινομαι χαλια....λενε πως οταν παψω να το σκεφτομαι τοτε θα γινει!εγω ομως δεν το βγαζω καθολου απο το μυαλο μου...τι να κανω?βλεπω μωρακια και κλαιω...νομιζω πως εγω δεν θα κανω ποτε το δικο μου μωρακι!:(

 

Δυστυχώς σε καταλαβαίνω... Ποτέ δεν το περίμενα αυτό από μένα: χθες είδα ένα μωράκι στο σουπερ μάρκετ, ήταν δεν ήταν δύο μηνών, και έβαλα τα κλάμματα εντελώς αυθόρμητα, δεν πρόλαβα να σκεφτώ τίποτα. Κράταγα στο χέρι και κάτι αυγά, γελοίο:) Σκέφτηκα ότι οι άνθρωποι θα με πέρασαν για τρελή, μαγκούφα:):):) Και μετά σκέφτηκα ότι, δεν ξέρεις, μπορεί κι αυτοί να ταλαιπωρήθηκαν να το αποκτήσουν και να με ένιωσαν και μένα, ότι δηλαδη δεν τους ζήλευα, τους χαιρόμουν και απλώς λυπόμουν για μένα.

Link to comment
Share on other sites

μαμιμου αυτό με το σερβιετάκι το έκανα και εγώ...αλλά μετά κατάλαβα ότι είναι υπερβολή και μάλλον δεν βοηθάει καθόλου...θα συμφωνήσω με την *tingerbell*....άσε τα ακροβατικά μετά την επαφή και πιάσε τον αντρούλη σου για αγκαλίτσες και γου-τσου, γου-τσου!!! που θα πάει θα μας κάτσει!!!

αυτο ισχυει κ οταν η μητρα εχει οπισθια κλιση??????????ευκολα φτανει το σπερματακι εκει η τα ακρωβατικα πρεπει να τα κανω????????

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει κ οταν η μητρα εχει οπισθια κλιση??????????ευκολα φτανει το σπερματακι εκει η τα ακρωβατικα πρεπει να τα κανω????????

 

 

Δεν χρειάζονται καθόλου ακριβατικά. Μου το είπε η γιατρός μου. Άλλες πιάνουν παιδί και στα όρθια. Θέλει απλά να μένεις ξαπλωμένη 10-15 λεπτά, να χαλαρώνεις και ν' αφήνεις το σπέρμα να παίρνει το δρόμο του. Και αυτά που τρέχουν μετά, είναι μόνο υγρά, να μην ανησυχείς καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

μαμιμου θα συμφωνησω με τη newbie G!!!ανεξαρτητα απο την κλιση της μητρας τα ακροβατικα ειναι τελειως περιττα...μεινε για λιγο ξαπλωμενη μετα την πραξη και χαλαρωσε.καπου διαβασα οτι το σπερμα κανει 12 ωρες να φτασει στο αυγουλακι,μ'αυτη τη λογικη θα πρεπει 12 ωρες να καθεσαι κατακορυφο?χαχαχαχ!μην αγχωνεσαι,εκει ειναι το μυστικο!

newbie G νομιζω πως καπου διαβασα πως εισαι εγκυουλα?τα συγχαρητηρια μου λοιπον!να εχεις μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

newbie G νομιζω πως καπου διαβασα πως εισαι εγκυουλα?τα συγχαρητηρια μου λοιπον!να εχεις μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

Αλήθεια είναι. Σ' ευχαριστώ και στα δικά σου και γρήγορα. :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ κοριτσια.εγω εχτες ημουν στην 23 μερα του κυκλου κι επειδη εδω και λιγες μερες ποναει το στηθος μου ειπα να κανω μια χοριακη αφου τον τελευταιο καιρο εχουμε ελευθερες επαφες.η τιμη της χοριακησ ηταν 11,23 μοναδες.η γιατρο μου μπυ ειπε οτι ειναι πολυ νωρις για να την αξιολογησει και πρεπει να κανω απο βδομαδα παλι την εξεταση .την την ηθελα και γω τοσο νωρις,τωρα με εχει φαει η αγωνια και το αγχος αν θα πανε καλα και αν θα εχω θετικο αποτελεσμα......:confused::?

wiUgp2.png VntSp2.png
Link to comment
Share on other sites

gotza, το 11,23 είναι ήδη θετικό αποτέλεσμα. Απλά η γιατρός σου θέλει να δει αν θα αυξηθεί και πόσο. Μην αγχώνεσαι, κοίτα να μην κουράζεσαι και πάρτο πολύ πολύ χαλαρά για να το βοηθήσεις να προχωρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...