Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Αν επιτρέπεται σε ποια χώρα βρίσκεσαι; Μένεις σε μεγαλη πόλη ή σε προαστειο; Αν καταλαβαίνω καλα μιλαμε για γιατρούς του δημοσίου σωστά; Απλα να ξέρεις οτι σε περιπτωςη εγκυμοσυνης καποια ρβ ίςως να μην παίρνουν καθυστέρηση κ καλο θα ειναι οταν ερθει εκείνη η ώρα να αποτανθείς σε ιδιώτη γιατρο. Όσο αφορα το θεμα του συζύγου, οκ ίσως να έχετε λιγότερες πιθανότητες(<20% δηλαδή) αλλα τιποτα δεν ειναι απίθανο. Αν επιςκεφτειτε ανδρολόγο ίσως να σας προτείνει μια ολιγόμηνη θεραπεία με καρνιτίνη κ COQ10 που συνηθίζεται σε αυτές τις περιπτωςεις. Αν ομως σκοπεύετε να προχωρηςετε σε εξωσωματικη το θεματακι του συζύγου να ξέρεις οτι θεωρείται ελλασωνας σημασιας . Περίμενε την καθυστέρηση κ κάνε μια χοριακη, αν κ η συγκεκριμένη ορμόνη δείχνει στο αιμα κ νωρίτερα της καθυστέρησης κ συγκεκριμένα 10-12 ημερες μετα τη σύλληψη...

 

Σου στελνω προσωπικο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταρχην απ οτι βλεπω εγινες μανουλα πριν 2 μηνες,να σας ζησει το μωρακι. Να εχει την υγεια του και να ειναι καλοτυχο και εσεις γεροι να του προσφερεται αγαπη!

Για να καταλαβεις πηγα στην γυναικολογο του κεντρου υπογονιμοτητας για τον υπερηχο, μου ειχε οταν αδιαθετησω μετα απο 12 με 14 μερες να κανω τον κανω,και αφου τελειωσαμε μου λεει θα κανουμε και καποιες ορμονολογικες χωρις να το ξερω ηδη, συνηθες φαινομενο για το εξωτερικο.

Να επισημανω οτι ηταν απογευμα και ισως να επαιξε και αυτο τον ρολο του.Παντως μου κανει εντυπωση πως μεχρι στιγμης μονο στην παθολογο εχω δωσει πρωι αιμα, στους υπολοιπους γιατρους απογευμα, μεσημερι και ακυρες στιγμες χωρις να εχουν υπολογισει τον κυκλο μου. Ευελπιστω ο ενδοκρινολογος να το χειριστει καλυτερα.

Ηθελα να ρωτησω αν εγινε κανενα θαυμα που το αποκλειω και εχω μεινει εγκυος με δεικτη 4.0 μπορει να συνεχιστει μια εγκυμοσυνη η δεν υπαρχουν ελπιδες;

 

Αν το 4 αναφέρεται σε TSH και υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης τότε πρέπει να αρχίσεις άμεσα τα t4. Εγώ όταν έμεινα έγκυος είχα 3,80 και η γιατρός με έστειλε άμεσα στην ενδοκρινολόγο. το ιδανικό είναι 1-2TSH σεην εγκυμοσύνη, το μεγαλύτερο ευθύνεται και για αναπτυξιακά θέματα στο έμβρυο αλλά και για θνησιμότητα αλλά φυσικά και υπογονημότητα της γυναίκας.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν το 4 αναφέρεται σε TSH και υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης τότε πρέπει να αρχίσεις άμεσα τα t4. Εγώ όταν έμεινα έγκυος είχα 3,80 και η γιατρός με έστειλε άμεσα στην ενδοκρινολόγο. το ιδανικό είναι 1-2TSH σεην εγκυμοσύνη, το μεγαλύτερο ευθύνεται και για αναπτυξιακά θέματα στο έμβρυο αλλά και για θνησιμότητα αλλά φυσικά και υπογονημότητα της γυναίκας.

 

Δε νομιζω να καταφεραμε εγκυμοσυνη, παρ ολα αυτα παιρνω χαπια αλλα μεχρι προχτες επερνα 25μιλιγκραμ, τα οποια δεν μου κατεβασαν την ορμονη γι αυτο και αυξησα τα μιλιγκραμ, αλλα δε ξερω ποσο γρηγορα μπορουν να φανουν τα αποτελεσματα. Ευελπιστω σε 4 εβδομαδες που θα επαναλαβω να εχουν μειωθει τουλαχιστον κατα 2 μοναδες.

Εσυ εισαι εγκυουλα;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να καταφεραμε εγκυμοσυνη, παρ ολα αυτα παιρνω χαπια αλλα μεχρι προχτες επερνα 25μιλιγκραμ, τα οποια δεν μου κατεβασαν την ορμονη γι αυτο και αυξησα τα μιλιγκραμ, αλλα δε ξερω ποσο γρηγορα μπορουν να φανουν τα αποτελεσματα. Ευελπιστω σε 4 εβδομαδες που θα επαναλαβω να εχουν μειωθει τουλαχιστον κατα 2 μοναδες.

Εσυ εισαι εγκυουλα;

 

Περιμένω σήμερα την δεύτερη χοριακή μου μετά από μια πρόσφατη παλίνδρομη. Εχω όμως ήδη ένα παιδάκι. Ο θυροειδής μου έκανε πολλά νερά...και κυρίως μετά την γέννα... μετά την παλίνδρομη άρχισα προληπτικά χάπι των 50 για να είμαι στο 2 περίπου και προχτές μαζί με την πρώτη χοριακή πήρα και μια TSH 0.15. Φρίκαρα αλλά η γιατρός είπε ΟΚ. Η άνοδος της χοριακής επιφέρει μείωση στην TSH....Σε λίγες ώρες θα έχω μια εικόνα. Φοβάμαι πολύ μια δεύτερη καπάκι αποτυχία. Αν πάντως ρυθμίσεις τον θυροειδή σου πιστεύω οτι θα είσαι πιο γόνιμη ξέρω πολλές περιπτώσεις υπογονιμότητας που ευθύνονταν σε θυροειδή. Παρόλα αυτά στην πρώτη εγκυμοσύνη και όντως ήδη 6 εβδομάδων βρέθηκα με TSH 3.80

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω σήμερα την δεύτερη χοριακή μου μετά από μια πρόσφατη παλίνδρομη. Εχω όμως ήδη ένα παιδάκι. Ο θυροειδής μου έκανε πολλά νερά...και κυρίως μετά την γέννα... μετά την παλίνδρομη άρχισα προληπτικά χάπι των 50 για να είμαι στο 2 περίπου και προχτές μαζί με την πρώτη χοριακή πήρα και μια TSH 0.15. Φρίκαρα αλλά η γιατρός είπε ΟΚ. Η άνοδος της χοριακής επιφέρει μείωση στην TSH....Σε λίγες ώρες θα έχω μια εικόνα. Φοβάμαι πολύ μια δεύτερη καπάκι αποτυχία. Αν πάντως ρυθμίσεις τον θυροειδή σου πιστεύω οτι θα είσαι πιο γόνιμη ξέρω πολλές περιπτώσεις υπογονιμότητας που ευθύνονταν σε θυροειδή. Παρόλα αυτά στην πρώτη εγκυμοσύνη και όντως ήδη 6 εβδομάδων βρέθηκα με TSH 3.80

 

Να χαιρεσαι το παιδακι σου αρχικα και εν συνεχεια καλα αποτελεσματα σου ευχομαι, αν και ετσι οπως μου τα λες ειμαι σιγουρη πως αυτες τις μερες θα μας εχει ευχαριστα νεα.Να μην στεναχωριεσαι για την παλινδρομη, να χαιρεσαι που καταφερες απεκτησες το παιδακι σου και να εισαι σιγουρη πως απο την στιγμη που εγινες μια φορα μανουλα θα ξανα γινεις συντομα!

Η χαμηλη TSH θεωρειται προβληματικη και αν ναι τι μπορει να προκαλεσει;

Αχ μακαρι μετα την τοση ταλαιπωρια που τραβηξαμε και συνεχιζουμε να τραβαμε να ερθει και σε εμας ενα μωρακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να χαιρεσαι το παιδακι σου αρχικα και εν συνεχεια καλα αποτελεσματα σου ευχομαι, αν και ετσι οπως μου τα λες ειμαι σιγουρη πως αυτες τις μερες θα μας εχει ευχαριστα νεα.Να μην στεναχωριεσαι για την παλινδρομη, να χαιρεσαι που καταφερες απεκτησες το παιδακι σου και να εισαι σιγουρη πως απο την στιγμη που εγινες μια φορα μανουλα θα ξανα γινεις συντομα!

Η χαμηλη TSH θεωρειται προβληματικη και αν ναι τι μπορει να προκαλεσει;

Αχ μακαρι μετα την τοση ταλαιπωρια που τραβηξαμε και συνεχιζουμε να τραβαμε να ερθει και σε εμας ενα μωρακι.

 

Ευτυχώς το 0,15 στο πρώτο τρίμηνο θεωρείται φυσιολογικό. Η γιατρός μου είπε αν μην ανησυχώ αλλά να παίρνω το τ4 των 50 εκτός ΣΚ και σε 3 εβδομάδες εξετάσεις. Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πόσο καιρό προσπαθείς και λεπτομέριες όπως ηλικία κτλ αλλά πιστεύω οτι και πρόβλημα να υπάρχει αν υπάρχουν σωστοί γιατροί το βρίσκεις και το ξεπερνάς. Θα σου πω μόνο οτι γνώρισα πρόσφατα γυναίκα, μεγάλη με 2 παιδιά που είχε 4-5 αποβολές πριν ανακαλύψει οτι είχε διάφραγμα στην μήτρα και γι αυτό τα έχανε. Αν δεν ήταν η ίδια γιατρός δεν θα το είχαν βρει. Όλα καλά θα πάνε.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς το 0,15 στο πρώτο τρίμηνο θεωρείται φυσιολογικό. Η γιατρός μου είπε αν μην ανησυχώ αλλά να παίρνω το τ4 των 50 εκτός ΣΚ και σε 3 εβδομάδες εξετάσεις. Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πόσο καιρό προσπαθείς και λεπτομέριες όπως ηλικία κτλ αλλά πιστεύω οτι και πρόβλημα να υπάρχει αν υπάρχουν σωστοί γιατροί το βρίσκεις και το ξεπερνάς. Θα σου πω μόνο οτι γνώρισα πρόσφατα γυναίκα, μεγάλη με 2 παιδιά που είχε 4-5 αποβολές πριν ανακαλύψει οτι είχε διάφραγμα στην μήτρα και γι αυτό τα έχανε. Αν δεν ήταν η ίδια γιατρός δεν θα το είχαν βρει. Όλα καλά θα πάνε.

 

Οποτε δεν εχεις λογο να ανησυχεις, μην αγχωνεσαι αδικα!;)

Να μας ενημερωσεις για τα αποτελεσματα σου,να χαρουμε και ισως μας φερεις και γουρι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!!Χρησιμοποιω για πρωτη...φορα τεστ ωορρηξιας,εδω κ 4 μερες μου βγαζει αχνη γραμμη αρνητικο δεν ειναι;Ειμαι στην 11η μερα του κυκλου,δεν θα επρεπε μερα με τη μερα να σκουραινει η γραμμη;Εχει τυχει πιο παλια να κανω ωορρηξια την 10η μερα αλλα κ την 15η,αστατος κυκλος,τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!!Χρησιμοποιω για πρωτη...φορα τεστ ωορρηξιας,εδω κ 4 μερες μου βγαζει αχνη γραμμη αρνητικο δεν ειναι;Ειμαι στην 11η μερα του κυκλου,δεν θα επρεπε μερα με τη μερα να σκουραινει η γραμμη;Εχει τυχει πιο παλια να κανω ωορρηξια την 10η μερα αλλα κ την 15η,αστατος κυκλος,τι λετε;

Καλησπερα κορίτσι έτσι βγάζει μόνο την ημέρα που που αυξάνεται η ορμόνη βγαίνει θετικό εμένα ενα μηνα μου βγαίνει θετικό την 11 μια την 13 ημέρα. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσι έτσι βγάζει μόνο την ημέρα που που αυξάνεται η ορμόνη βγαίνει θετικό εμένα ενα μηνα μου βγαίνει θετικό την 11 μια την 13 ημέρα. Καλή επιτυχία

 

Καλησπερα,με ποναγε κ λιγο η κοιλια μου σαν περιοδο κ λεω μηπως...σ ευχαριστω παντως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου τι κανετε???αραιωσε μου φαινεται η παρεα,τι εγινε???ελπιζω να ειστε ολες καλα...cat cat μου σε τι φαση βρισκεσαι??maraki1980 πως εισαι κοριτσι μου???κ ολες οι υπολοιπες...κανενα θετικο νεο??τα δικα μου λοιπον ειναι τα εξης,πηγα για επανελεγχω προλακτινης σε δυο εργαστηρια το ενα πυρηνικο και τα δυο μου βγηκαν φυσιολογικα 9!!!!!μεσα σε μια βδομαδα που το αλλο με ειχε βγαλει με 100!!!!!εκανα κ μαγνητικη κ εννοειται φυσιολογικη....τι εχετε να πειτε???εφαγα ολο αυτο το στρες απο ενα λαθος του μικροβιολογικου!!!!ευτυχως με καθοδηγησε ο ενδοκρινολογος που του φανηκαν περιεργα ολα μια τοσο μεγαλη υποτιθεται προλακτινη χωρις κανενα συμπτωμα...ηθελα να παρω και να τους βρισω στο ιατρειο κ μετα σκεφτομαι αραγε οι εξετασεις που εκανε εκει ο ανδρας μου κ πληρωσαμε 300 ευρω ηταν σωστες ή μαπα κ αυτες??

Link to comment
Share on other sites

μπραβο μια χαρα απ τη μια αλλα απ την αλλη πεταμενα λεφτα λες κ μας περισευουν ρε παιδι μου,τωρα για τις αλλες εξετασεις ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να ειναι κ αυτες λαθος;εγω θα πηγαινα κ θα τους τις εδειχνα δεν θα τους αφηνα ετσι κ ισως μια επαναληψη του αντρος σου με δικα τους εξοδα...κ εμενα με εβαλε να κανω την fsh ασχετη μερα κ βγηκε 3 κατι κ της ειχα πει οτι θελει συγκεκριμενη μερα κ λεει οχι δεν πειραζει κ μετα την εκανα 3η μερα του κυκλου κ βγηκε 36..αλλα η δικη μου δεν κοστιζει,300 δεν ειναι κ λιγα...οντως οι αλλες χαθηκανε μακαρι να ειναι ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Αδιαθετησα σημερα οποτε ξεκιναω διαδικασιες για σπερματεγχυση .

Σας διαβαζω συχνα,αλλα δεν εχω κατι να γραψω. Αυτος ηταν ο πρωτος κυκλος μετα την αποξεση. Καναμε πολλες προσπαθειες, αλλα δεν ειμασταν τυχεροι....

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε μαρακι δεν πειραζει θα ξαναμεινεις εγκυος μη φοβασαι κ αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα!!!ουτε εγω εχω καποιο ιδιαιτερο νεο απλα μπαινω μηπως κ διαβασω καποιο ευχαριστο απο σας κ μου ανεβει λιγο η διαθεση γιατι ειναι στα πατωματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Αδιαθετησα σημερα οποτε ξεκιναω διαδικασιες για σπερματεγχυση .

Σας διαβαζω συχνα,αλλα δεν εχω κατι να γραψω. Αυτος ηταν ο πρωτος κυκλος μετα την αποξεση. Καναμε πολλες προσπαθειες, αλλα δεν ειμασταν τυχεροι....

 

γεια σου μαρακι...χαιρομαι που εισαι παλι εδω! ευχομαι καλη χρονια και ευχαριστα γεγονοτα να σου συμβουν ...οπως και σε ολες τις κοπελες μας εδω. καλη επιτυχια και σε αυτη σου την προσπαθεια..μεσα απο την καρδια μου....θα σου κανω και γω παρεα αυτο το μηνα με την δευτερη σπερματεγχυση...τα λεμε τις επομενες ημερες...σας φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου τι κανετε???αραιωσε μου φαινεται η παρεα,τι εγινε???ελπιζω να ειστε ολες καλα...cat cat μου σε τι φαση βρισκεσαι??maraki1980 πως εισαι κοριτσι μου???κ ολες οι υπολοιπες...κανενα θετικο νεο??τα δικα μου λοιπον ειναι τα εξης,πηγα για επανελεγχω προλακτινης σε δυο εργαστηρια το ενα πυρηνικο και τα δυο μου βγηκαν φυσιολογικα 9!!!!!μεσα σε μια βδομαδα που το αλλο με ειχε βγαλει με 100!!!!!εκανα κ μαγνητικη κ εννοειται φυσιολογικη....τι εχετε να πειτε???εφαγα ολο αυτο το στρες απο ενα λαθος του μικροβιολογικου!!!!ευτυχως με καθοδηγησε ο ενδοκρινολογος που του φανηκαν περιεργα ολα μια τοσο μεγαλη υποτιθεται προλακτινη χωρις κανενα συμπτωμα...ηθελα να παρω και να τους βρισω στο ιατρειο κ μετα σκεφτομαι αραγε οι εξετασεις που εκανε εκει ο ανδρας μου κ πληρωσαμε 300 ευρω ηταν σωστες ή μαπα κ αυτες??

καλως το το κοριτσι! τι τραβας και συ!? τοσο τρεξιμο, αγχος και εξοδα για ενα λαθος!σκεψου τωρα την θετικη πλευρα τουλαχιστον για να ηρεμησεις...οτι ολα ειναι καλα. εχει δικιο η ΡΟΥΛΑ που λεει οτι θα πηγαινε για μια επαναληπτική εξεταση του συζύγου με δικα τους εξοδα....μην το αφησεις ετσι. πρεπει να περνουν και το μαθημα τους καποιες φορες....να μην επαναπαυονται οτι ολα ειναι οκ και εσυ να ζεις μεσα στο αγχος.

εγω βρισκομαι στη φαση που την παρασκευη τελειωνει η θεραπεια με τα αντισυλλιπτικα και μετα απο 2 μερες το πολυ ερχεται η περιοδος. μετα απο υπερηχο εαν ολα δειξουν καλα...δηλ. εαν εχει φυγει η κυστη....θα προχωρησουμε στην δευτερη σπερματεγχυση που ελπιζω να ειναι και η τυχερη...για να δουμε!! τα λεμε τις επομενες ημερες παλι. σας φιλω. καλη δυναμη σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

μαρακι1980 χαιρομαι που επανηλθες κοριτσι μου,κ προσπαθεις!!ολα θα πανε καλα!!!cat cat καλη επιτυχια!!εγω δεν εκανα τιποτα στο μικροβιολογικο γιατι του ανδρα μου ηταν ολα φυσιολογικα κ η προλακτινη του κ καθομαι κ σκεφτομαι με εμενα ειχε προηγουμενο να με βγαλει δυο φορες με υψηλη προλακτινη??τι συμβαινει??δεν μπορω να το εξηγησω..θεωρειτο απο τα πολυ καλα ιατρεια..κανενα νεοτερο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα.σας διαβάζω τους τελευταίους μήνες και αποφάσισα να σας γράψω για να μοιραστώ μαζί σας την αγωνία μου κ την επιθυμία μου να γίνω μαμά.Λοιπον,παντρεύτηκα με τον άντρα μ τον Σεπτέμβριο κ δεν μπορούσαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες γιατί έπρεπε να ελεγχθουμε για κυστικη ίνωση λόγο κληρονομικότητας απο μεριάς μ.Εγω λοιπόν βγήκα θετική επομένως έπρεπε να ελεγθει κ ο σύζυγος μ ,τα αποτελέσματα μετά απο ένα μήνα αγωνίας ηταν ευτυχώς αρνητικά κ έτσι κοντά στα Χριστούγεννα αρχίσαμε προσπάθειες.αυτη τη στιγμή π σας μιλάω βρίσκομαι στον τρίτο μήνα προσπαθειών κ περιμένω να Μην μ έρθει η καταραμένη σε 8 μέρες .χωρις ιδιαίτερα συμπτώματα ,μονο πόνο στην δεξιά ωοθηκη.τους προηγούμενους 2 μήνες παραλογιζομουν με τεστ εγκυμοσύνης κ μια χοριακη χωρις Καν καθυστέρηση,τώρα αποφάσισα απλά να περιμένω αλλα το άγχος είναι μεγάλο.τελικα δεν είναι κ τόσο εύκολο να μείνεις έγκυος δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Λίγες είναι οι κοπέλες που πιάνουν με την πρώτη.. Με μόνο 3 μήνες προσπαθειών κι αγχώνεσαι? Κρίμαι είναι! :) Εγώ θα σου έλεγα να χαλαρώσεις λίγο και να ευχαριστηθείς τη διαδικασία! ;)

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

@marakiz Καλημέρα.δικιο έχεις,δεν χρειάζεται να αγχώνομαι.ισως το θεωρούσα δεδομένο,ίσως παίζει ρόλο που γύρω μ υπάρχουν 3-4 έγκυες φίλες.προσπαθω να μην το σκέφτομαι όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

μαρακι1980 χαιρομαι που επανηλθες κοριτσι μου,κ προσπαθεις!!ολα θα πανε καλα!!!cat cat καλη επιτυχια!!εγω δεν εκανα τιποτα στο μικροβιολογικο γιατι του ανδρα μου ηταν ολα φυσιολογικα κ η προλακτινη του κ καθομαι κ σκεφτομαι με εμενα ειχε προηγουμενο να με βγαλει δυο φορες με υψηλη προλακτινη??τι συμβαινει??δεν μπορω να το εξηγησω..θεωρειτο απο τα πολυ καλα ιατρεια..κανενα νεοτερο?

 

Καλημέρα σε όλες. Σας είχα γράψει πριν από λίγο καιρό ότι ξεκινώ διαδικασίες για την πρώτη σπερματέγχυση μετά την παλίνδρομη που είχα. Λοιπόν η προσπάθεια αυτή ακυρώθηκε, όπως μου συνέστησαν από το κέντρο εξωσωματικής, γιατί ανέβασα στις αρχές του κυκλου πολύ υψηλό πυρετο. Έτσι, αν και είχα ήδη πάρει κλομιφαίνη, προσπαθήσαμε μόνοι μας. Σήμερα αδιαθέτησα πάλι. Η γκαντεμιά δεν έχει όρια...

Εύχομαι καλή τύχη στις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.σας διαβάζω τους τελευταίους μήνες και αποφάσισα να σας γράψω για να μοιραστώ μαζί σας την αγωνία μου κ την επιθυμία μου να γίνω μαμά.Λοιπον,παντρεύτηκα με τον άντρα μ τον Σεπτέμβριο κ δεν μπορούσαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες γιατί έπρεπε να ελεγχθουμε για κυστικη ίνωση λόγο κληρονομικότητας απο μεριάς μ.Εγω λοιπόν βγήκα θετική επομένως έπρεπε να ελεγθει κ ο σύζυγος μ ,τα αποτελέσματα μετά απο ένα μήνα αγωνίας ηταν ευτυχώς αρνητικά κ έτσι κοντά στα Χριστούγεννα αρχίσαμε προσπάθειες.αυτη τη στιγμή π σας μιλάω βρίσκομαι στον τρίτο μήνα προσπαθειών κ περιμένω να Μην μ έρθει η καταραμένη σε 8 μέρες .χωρις ιδιαίτερα συμπτώματα ,μονο πόνο στην δεξιά ωοθηκη.τους προηγούμενους 2 μήνες παραλογιζομουν με τεστ εγκυμοσύνης κ μια χοριακη χωρις Καν καθυστέρηση,τώρα αποφάσισα απλά να περιμένω αλλα το άγχος είναι μεγάλο.τελικα δεν είναι κ τόσο εύκολο να μείνεις έγκυος δυστυχώς.

καλημερα!!πιστευω οτι οσο το σκεφτεσαι,το ψαχνεις,ανχονεσαι,ψαχνεις για συπτωματα που ισως δεν τα ειχες αλλη φορα τοσο πιο δυσκολο ειναι να μεινεις εγκυος.στο λεω απο πειρα που το πρωτο παιδι το επιασα με την πρωτη προσπαθεια αλλα δεν το σκεφτομουν καθολου!!!τωρα που θελω δευτερο και το σκεφτομαι ανχονομαι,ξεψαχνιζω καθε πονακι που νιωθω γιατι περιμενω στις 26 να αδιαθετησω δεν τα εχω καταφερει ακομα.οσο μπορεις λοιπον ευχαριστησου τις επαφες με τον αντρα σου και προσπαθησε να απασχολεις το μυαλο σου με οτιδηποτε αλλο.;);)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sweeney Todd καλημέρα.ποσο δίκιο έχεις...το πιστεύω κ εγω αυτο που λες σπλα δεν μπορώ να το εφαρμόσω.ψαχνω να βρω τρόπους να μην το σκέφτομαι.η αλήθεια είναι πως αυτο τον μήνα ειμαι πιο χαλαρή.αντε να δούμε..καλή μας επιτυχία!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sweeney Todd καλημέρα.ποσο δίκιο έχεις...το πιστεύω κ εγω αυτο που λες σπλα δεν μπορώ να το εφαρμόσω.ψαχνω να βρω τρόπους να μην το σκέφτομαι.η αλήθεια είναι πως αυτο τον μήνα ειμαι πιο χαλαρή.αντε να δούμε..καλή μας επιτυχία!!!!!!

καλημερα!!!μακαρι να εχουμε τα αποτελεσματα που περιμενουμε!!εγω με κυκλο 28-30 ημερων περιμενω 24-26.ακομα σημερα τπτ!θερμοκρασια ακομα 37.2 αντε να δουμε!εσυ ποτε περιμενεις??να φανταστεις και εγω εκανα τεστ πριν κατι μερες!βεβαια βγηκε αρνητικο.ηταν απο αυτα που δειχνουν πριν την καθυστερηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!μακαρι να εχουμε τα αποτελεσματα που περιμενουμε!!εγω με κυκλο 28-30 ημερων περιμενω 24-26.ακομα σημερα τπτ!θερμοκρασια ακομα 37.2 αντε να δουμε!εσυ ποτε περιμενεις??να φανταστεις και εγω εκανα τεστ πριν κατι μερες!βεβαια βγηκε αρνητικο.ηταν απο αυτα που δειχνουν πριν την καθυστερηση!

 

Στις 29 περιμένω.ορκιστηκα να μην κάνω Ξανα τεστ πριν την καθυστέρηση.εχεις κανενα συμπτωματακι;;εγω βάρος κ τράβηγμα στην δεξιά πλευρά ωοθηκη μάλλον.κ λευκά υγρά πηχτά.το στήθος μου καθόλου πρησμένο.(συνήθως γίνομαι τούμπανο.)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...