Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

annoula043 θελω να σου δωσω πολλα συγχαρητηρια για το πως αντιμετωπιζεις τα πραγματα...σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις τοση δυναμη και κουραγιο οσο μετασδιδεις στους αλλους!!κ εννοειται με το καλο να ερθει ενα μωρακι στην οικογενεια σου!sunrise15 κοριτσι μου με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας,αυτη θα ειναι η μεγαλυτερη αποζημιωση για οσα εχετε περασει!περιχωρα υπομονη και δυναμη κοριτσι μου στη προσπαθεια σας,απο τη στιγμη που εντοπισατε το θεμα θα μπορεσετε να βρειτε κ την λυση..εγω δεν εχω υποτιθεται κανενα θεμα κ ο ανδρας μου τελειο σπερμα αλλα το μπεμπε δεν ερχεται κ προσπαθουμε εδω και τουλαχιστον 1,5 χρονο..!εχω αποδωσει και εγω τις ελπιδες μου αν τυχει συντομα αλλιως θα μπω κ εγω στη διαδικασια της εξωσωματικης..δεν θελω να χανω χρονο...θελώ να ρωτησω τις νεες εγκυουλες πριν την καθυστερηση ειχατε ποτε εντονους πονους περιοδου?περιμενω αλλα μεχρι στιγμη δεν εχει ερθει κ εχω μια κρυφη ελπιδα για ενα θαυματακι...λετε να μου κανει την χαρη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

περίχωρα...όντως τα πράγματα φαίνονται λίγο δύσκολα και απογοητευτικά αυτή τη στιγμή, όμως όπως σου είπαν και τα περισσότερα κορίτσια η επιστήμη είναι στο πλευρό μας...η συμβουλή μου είναι σ' αυτή τη φάση να χαλαρώσετε λίγο, να πάτε μια εκδρομή, να ξεχαστείτε, να σταματήσετε να σκέφτεστε το ζήτημα (όσο γίνεται), και μετά με περισσότερη δύναμη γυρίστε για να το αντιμετωπίσετε, χρειάζεται πίστη και υπομονή, σας τα εύχομαι και τα δυο. Θα είμαστε και εμείς εδώ, έστω για να πεις αυτά που δε θέλεις να συζητήσεις με κανέναν άλλο...

 

Όσο για μένα...είμαι ακόμη στην αναμονή...περνάνε χίλιες σκέψεις από το μυαλό μου, είμαι στην 37η και πάω για την 38η ημέρα του κύκλου, λέω ότι μάλλον απέτυχε αυτή τη φορά η κλομιφαίνη και δεν είχα ωορρηξία οπότε και αργεί η περίοδος (άλλωστε όπως ξαναείπα στο παρελθόν έχω φτάσει και τις 40 ημέρες κύκλο...χωρίς χρήση κλομιφαίνης βέβαια), από την άλλη σκέφτομαι μήπως τα πράγματα είναι χειρότερα και μου δημιούργησε η κλομιφαίνη καμιά κύστη, όπως έχει γίνει και σε άλλες κοπέλες και τρέχω και δε φτάνω...και μέσα μου βαθιά...έχω και μια μικρήηη ελπίδα...λες; μήπως; έγινε το θαύμα; και κορίτσια μου εδώ θέλω τη βοήθεια σας, να με προσγειώσετε...γιατί όσο πιάνω τον εαυτό μου να κάνει όνειρα τόσο θα πληγωθώ όταν δεν γίνουν πραγματικότητα...έχω αποφασίσει να περιμένω ως τη Δευτέρα, αν δεν εμφανιστεί περίοδος θα πάρω το γιατρό μου...τρέμω και στην ιδέα ενός ακόμη αρνητικού τεστ...αυτά κορίτσια μου...προσγειώστε με για να μην προσγειωθώ ανώμαλα...

Link to comment
Share on other sites

greentree απορω με την υπομονη σου??εγω θα ειχα τρελαθει να περιμενω τοσες μερες.βεβεια,αν λες πως εχει ξαναγινει ειναι φυσικο...μπορει ομως να ηρθε και η μερα που περιμενες...δηλ να ερθει το μπεμπε...αφου αποφασισες να περιμενες...κουραγιο!!η ελπιδα πεθαινει τελευταια....οσο ζω ελπιζω......φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

greentree απορω με την υπομονη σου??εγω θα ειχα τρελαθει να περιμενω τοσες μερες.βεβεια,αν λες πως εχει ξαναγινει ειναι φυσικο...μπορει ομως να ηρθε και η μερα που περιμενες...δηλ να ερθει το μπεμπε...αφου αποφασισες να περιμενες...κουραγιο!!η ελπιδα πεθαινει τελευταια....οσο ζω ελπιζω......φιλια!!

 

Μη μου τα λες αυτά...μη μου τα λες αυτά, με νύχια και με δόντια κρατιέμαι...απλώς δεν πήγα για παρακολούθηση της ωορρηξίας αυτό το μήνα οπότε δεν έχω ιδέα τι έγινε...έτσι βασιζόμενη σε πρότερη εμπειρία (ένα αρνητικό τεστ στα χέρια και μεγάλη απογοήτευση) αποφάσισα να κάνω κίνηση από Δευτέρα (αν αντέξω), εν τω μεταξύ σήμερα δεν είναι καλά και το στομάχι μου και όλο και ψήνομαι στην ιδέα...γι αυτό σας λέω προσγειώστε με...φιλάκιααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μη μου τα λες αυτά...μη μου τα λες αυτά, με νύχια και με δόντια κρατιέμαι...απλώς δεν πήγα για παρακολούθηση της ωορρηξίας αυτό το μήνα οπότε δεν έχω ιδέα τι έγινε...έτσι βασιζόμενη σε πρότερη εμπειρία (ένα αρνητικό τεστ στα χέρια και μεγάλη απογοήτευση) αποφάσισα να κάνω κίνηση από Δευτέρα (αν αντέξω), εν τω μεταξύ σήμερα δεν είναι καλά και το στομάχι μου και όλο και ψήνομαι στην ιδέα...γι αυτό σας λέω προσγειώστε με...φιλάκιααα!!!

 

Να πω, βέβαια, ότι τον προηγούμενο καιρό είχα ουκ ολίγα φανταστικά συμπτώματα εγκυμοσύνης και μετά μου ερχόταν περίοδος και ένιώθα τελείως χαζή....:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια μου καλημέρα!!! θέλω να σας πω κάτι...πρώτα σ' εσάς γιατί θα καταλάβετε απόλυτα...σηκώθηκα πρωι πρωι κ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης (stelakion δεν άντεξα), ένα IQ TEST δεν ξέρω αν το ξέρετε, δεν είναι γνωστό κι επιπλέον το έχω πολλούς μήνες στο ντουλαπάκι μου...γιατί σας τα λέω όλα αυτά??? ρε κορίτσια μου βγήκε θετικό!!!!!!!!Δεν ξέρω τι να πιστέψω...πήγα πήρα κατευθείαν ένα δεύτερο από το φαρμακείο να δω αν θα βγει και αυτό θετικό...δε θέλω να χαίρομαι τζάμπα!!! προς το παρόν δεν το έκανα γιατί....δεν κατουριέμαι χαχαχαχα! Σταυρώστε τα δάχτυλά σας κορίτσια στείλτε μου θετική ενέργεια να είναι κι αυτό θετικό!!!!Δεν είναι ανοιχτά και τα εργαστήρια να πάω να κάνω μια χοριακή, πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα....αχ ας έγινε το θαύμα...μόλις κάνω το 2ο τέστ θα σας ενημερώσω!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!!! θέλω να σας πω κάτι...πρώτα σ' εσάς γιατί θα καταλάβετε απόλυτα...σηκώθηκα πρωι πρωι κ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης (stelakion δεν άντεξα), ένα IQ TEST δεν ξέρω αν το ξέρετε, δεν είναι γνωστό κι επιπλέον το έχω πολλούς μήνες στο ντουλαπάκι μου...γιατί σας τα λέω όλα αυτά??? ρε κορίτσια μου βγήκε θετικό!!!!!!!!Δεν ξέρω τι να πιστέψω...πήγα πήρα κατευθείαν ένα δεύτερο από το φαρμακείο να δω αν θα βγει και αυτό θετικό...δε θέλω να χαίρομαι τζάμπα!!! προς το παρόν δεν το έκανα γιατί....δεν κατουριέμαι χαχαχαχα! Σταυρώστε τα δάχτυλά σας κορίτσια στείλτε μου θετική ενέργεια να είναι κι αυτό θετικό!!!!Δεν είναι ανοιχτά και τα εργαστήρια να πάω να κάνω μια χοριακή, πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα....αχ ας έγινε το θαύμα...μόλις κάνω το 2ο τέστ θα σας ενημερώσω!!!

 

Καλημέρα! Κοίτα, η απλή λογική λέει πως το αρνητικό μπορεί να γίνει θετικό αλλά το θετικό δε μπορεί να γίνει αρνητικό...Συνεπώς, το θετικό ειναι θετικό!!! Αφού πήρες κ δεύτερο τεστ( το predictor κ το clear blue θεωρούνται τα πιο αξιόπιστα) αν εχεις σκοπό να το κανεις καλυτερα να το κανεις αυριο με τα πρώτα πρωινά ούρα(αν αντέξεις). Ψυχραιμία κ καλή συνέχεια! :D:D:D

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια μου καλημέρα!!! θέλω να σας πω κάτι...πρώτα σ' εσάς γιατί θα καταλάβετε απόλυτα...σηκώθηκα πρωι πρωι κ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης (stelakion δεν άντεξα), ένα IQ TEST δεν ξέρω αν το ξέρετε, δεν είναι γνωστό κι επιπλέον το έχω πολλούς μήνες στο ντουλαπάκι μου...γιατί σας τα λέω όλα αυτά??? ρε κορίτσια μου βγήκε θετικό!!!!!!!!Δεν ξέρω τι να πιστέψω...πήγα πήρα κατευθείαν ένα δεύτερο από το φαρμακείο να δω αν θα βγει και αυτό θετικό...δε θέλω να χαίρομαι τζάμπα!!! προς το παρόν δεν το έκανα γιατί....δεν κατουριέμαι χαχαχαχα! Σταυρώστε τα δάχτυλά σας κορίτσια στείλτε μου θετική ενέργεια να είναι κι αυτό θετικό!!!!Δεν είναι ανοιχτά και τα εργαστήρια να πάω να κάνω μια χοριακή, πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα....αχ ας έγινε το θαύμα...μόλις κάνω το 2ο τέστ θα σας ενημερώσω!!!

 

Αυτααααα ειναι!!!!!!!!!!!!Τα ομορφα,τα μαγικα!!!!!!!!!!!!

Κοριτσι μου απο οσα εγω τουλαχιστον εχω ακουσει,δεν υπαρχει περιπτωση τεστ να βγει θετικο και μετα αρνητικο!!!!!

Αρνητικο και μετα θετικο,ναι το εχω ακουσει.

Το θετικο ειναι θετικο!!!!!!!!Συγχαρητηριααααα!!!!!!!!

Ποσες ημερες εχεις καθυστερηση?Γιατι απο καποιε ημερες και μετα τα ευαισθητα τεστ νομιζω ανιχνευουν χωρις να ειναι απαραιτητα τα πρωτα πρωινα ουρα.

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Αυτααααα ειναι!!!!!!!!!!!!Τα ομορφα,τα μαγικα!!!!!!!!!!!!

Κοριτσι μου απο οσα εγω τουλαχιστον εχω ακουσει,δεν υπαρχει περιπτωση τεστ να βγει θετικο και μετα αρνητικο!!!!!

Αρνητικο και μετα θετικο,ναι το εχω ακουσει.

Το θετικο ειναι θετικο!!!!!!!!Συγχαρητηριααααα!!!!!!!!

Ποσες ημερες εχεις καθυστερηση?Γιατι απο καποιε ημερες και μετα τα ευαισθητα τεστ νομιζω ανιχνευουν χωρις να ειναι απαραιτητα τα πρωτα πρωινα ουρα.

 

Στη σπερματέγχυση εμενα έδειξε άχνη θετική γραμμή με τεςτ πρεντικτορ και η χοριακη ηταν στο 1.

 

Να κανεις και το δεύτερο τεστ σου εύχομαι να ειναι θετικό!!! Εχεις ήδη πολυ καλές πιθανότητες να εισαι εγγυουλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη σπερματέγχυση εμενα έδειξε άχνη θετική γραμμή με τεςτ πρεντικτορ και η χοριακη ηταν στο 1.

 

Να κανεις και το δεύτερο τεστ σου εύχομαι να ειναι θετικό!!! Εχεις ήδη πολυ καλές πιθανότητες να εισαι εγγυουλα.

 

Στις μεθόδους υποβοηθούμενης αναπαραγωγής πχ. σπερματέγχυση, ivf... χορηγούνται φάρμακα καθώς κ η pregnyl τα οποία τείνουν να αυξάνουν τα επίπεδα της ορμόνης της χοριακης γοναδοτροπίνης... Γι' αυτο αλλωςτε οι γιατροί αποτρέπουν να γινονται τεστ φαρμακείου διότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να βγουν ψευδώς θετικά! Αν δεν κάνω λάθος, εδώ μιλαμε για φυσική σύλληψη οπότε το θετικό ειναι θετικό!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λενε μετά από μια εβδομάδα ότι δειχνει.

 

 

Αν δεν ειςαι ακόμα ένα απο αυτα τα τρολ, πηγαινε δώσε λιγο αιμα( χοριακη)ή απλά κάνε ένα τεστ φαρμακείου. Η εξεταση αίματος παντως δείχνει 10-15 ημερες μετα τη σύλληψη. Αυτά...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στις μεθόδους υποβοηθούμενης αναπαραγωγής πχ. σπερματέγχυση, ivf... χορηγούνται φάρμακα καθώς κ η pregnyl τα οποία τείνουν να αυξάνουν τα επίπεδα της ορμόνης της χοριακης γοναδοτροπίνης... Γι' αυτο αλλωςτε οι γιατροί αποτρέπουν να γινονται τεστ φαρμακείου διότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να βγουν ψευδώς θετικά! Αν δεν κάνω λάθος, εδώ μιλαμε για φυσική σύλληψη οπότε το θετικό ειναι θετικό!

 

Συμφωνω Sunrise,και εγω αυτο ξερω,σε φυσικη συλληψη,δεν επηρεαζεται απο καποιο φαρμακο το αποτελεσμα του τεστ!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Greentree μην εισαι απαισιοδοξη,μπορει πραγματι να εγινε το θαυμα κ για σενα...καποια στιγμη θα ερθει για ολες μας αυτο το μεγαλο δωρο,της μητροτητας..στο λεω εγω που γενικα ειμαι τοσο αγχωδης απογοητευομαι ευκολα κ σημερα εχω παει 100 φορες τουαλετα να δω μηπως κ αδιαθετησα.κατα βαθος πιστευω κ ευχομαι....κανεκ το δευτερο...ανυπομονω!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειςαι ακόμα ένα απο αυτα τα τρολ, πηγαινε δώσε λιγο αιμα( χοριακη)ή απλά κάνε ένα τεστ φαρμακείου. Η εξεταση αίματος παντως δείχνει 10-15 ημερες μετα τη σύλληψη. Αυτά...

 

Δεν είμαι τρολ και δεν ξέρω τι σιμαινη αυτό απλά είναι ή πρώτη φορά και δεν ξρρω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!!! θέλω να σας πω κάτι...πρώτα σ' εσάς γιατί θα καταλάβετε απόλυτα...σηκώθηκα πρωι πρωι κ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης (stelakion δεν άντεξα), ένα IQ TEST δεν ξέρω αν το ξέρετε, δεν είναι γνωστό κι επιπλέον το έχω πολλούς μήνες στο ντουλαπάκι μου...γιατί σας τα λέω όλα αυτά??? ρε κορίτσια μου βγήκε θετικό!!!!!!!!Δεν ξέρω τι να πιστέψω...πήγα πήρα κατευθείαν ένα δεύτερο από το φαρμακείο να δω αν θα βγει και αυτό θετικό...δε θέλω να χαίρομαι τζάμπα!!! προς το παρόν δεν το έκανα γιατί....δεν κατουριέμαι χαχαχαχα! Σταυρώστε τα δάχτυλά σας κορίτσια στείλτε μου θετική ενέργεια να είναι κι αυτό θετικό!!!!Δεν είναι ανοιχτά και τα εργαστήρια να πάω να κάνω μια χοριακή, πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα....αχ ας έγινε το θαύμα...μόλις κάνω το 2ο τέστ θα σας ενημερώσω!!!

 

Greentree συγχαρητήρια κοπέλα μου....σίγουρα είσαι......πω πω έχουμε κάθε μήνα και εγκυούλες πλέον......να το πιστέψεις κοριτσάκι μου.....όταν κάνεις το δεύτερο πες μας.......

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου έκανα και δεύτερο τέστ το μεσημέρι (predictor) και η γραμμή ήταν πολυυυυ αχνή και πάλι αγχώθηκα, με το πρωινό τεστ μέσα στο πρώτο λεπτό είχα δυο πολύ καθαρές γραμμές, δεν ξέρω τι να πιστέψω...επίσης οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται και ανησύχησα...είναι και σάββατο δεν μπορώ να πάω ούτε στο γιατρό μου ούτε για χοριακή...πιφφφ! Θα σκάσω μέχρι τη Δευτέρα...ρώτησα και τη φαρμακοποιό και μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να είμαι εγκυος , αφού το τεστ ηταν κλειστό μέσα στο κουτί του δεν παθαίνει τίποτα...μια είμαι σίγουρη μια αμφιβάλλω, πάντως αν τα καταφέραμε....αυτό το site μας έδωσε τύχη...περιμένω με αγωνία τη Δευτέρα, όποιο κοριτσάκι έχει εμπειρία με τεστ ας μου πει τη γνώμη του....

Link to comment
Share on other sites

τώρα διάβασα αυτά που γράφετε για τα φάρμακα, εγώ πήρα κλομιφαίνη αυτό το μήνα όχι για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή αλλά για να φτιάξω τον κύκλο μου, δεν επηρεάζει υποτίθεται την γοναδοτροπίνη...λέτε ρε κορίτσια να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

τώρα διάβασα αυτά που γράφετε για τα φάρμακα, εγώ πήρα κλομιφαίνη αυτό το μήνα όχι για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή αλλά για να φτιάξω τον κύκλο μου, δεν επηρεάζει υποτίθεται την γοναδοτροπίνη...λέτε ρε κορίτσια να φταίει αυτό?

 

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και με διαβεβαίωσε ότι αποκλείεται να επηρέασαι η κλομιφαίνη το αποτέλεσμα...συγκεκριμένα μου είπε "έχουμε εγκυμοσύνη" πάω βουρ για χοριακή τη Δευτέρα μου είπε για να δούμε που βρισκόμαστε και θα ξαναμιλήσουμε...εγώ βέβαια μέχρι τη Δευτέρα επιφυλακτική αλλά κορίτσια η καρδια μου άρχισε να φτερουγίζει...θα σας πω σίγουρα τη Δευτέρα...αν είναι έτσι δεν γλυτώνει καμία απο δω μέσα πριν φύγει το 2015 θα είμαστε όλες έγκυες!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...